Hoog boven alle lof verheven Wie is dat Met één pond sterling MENING EN COMMENTAAR AT EEN ONDERLIJKE ERELD PagbtaD QeStera ZORG VOOR BEJAARDEN ONBILLIJK DE VREDE HERSTELD No. 6 TWEEDE BLAD DONDERDAG 4 APRIL 1957 door O. Slraminojf TELEVISIEPROGRAMMA MET ingang van 1 januari zijn in verschillende bejaardentehui zen de tarieven verhoogd. Dit trof verscheidene ouden van dagen zeer onaangenaam. Ze hadden lang uit gezien naar de A.O.W., die hun een iets ruimer leven zou verschaffen en daar moesten ze nu opeens meer aan pensiongeld gaan betalen. De heer F. J. van Aalst, economisch directeur van het St. Ignatius- ziekenhuis en het r.-k. Gasthuis te Breda, heeft er goed aan gedaan in een artikel voor „De Technische Gids" uit de doeken te doen, waar om deze verhoging gerechtvaardigd was. Toen ons land pas bevrijd was. kon men er niet aan denken de integrale kostenvergoeding te eisen. De beiaardentehuizen gingen toen maar teren op de reserves als een bijdrage lot de wederopbouw van het land. Daar kan men echter niet eeuwig mee door blijven gaan en nu er een betrekkelijk welvaarts herstel is ingetreden, moest men de integrale kostenberekening wel weer voor de dag halen. Weliswaar zijn het juist de ouden van dagen, die in dit welvaartsherstel nog te weinig hebben gedeeld, zodat mati ging in de verhoging der verzor- gingsprijzen alleszins gegrond was. Ieder bejaardentehuisbestuur moest dat voor zich bezien. Aan enige verhoging viel echter niet te ont komen. Als men nagaat, hoe af schrijving voor verouderende ge bouwen en noodzakelijke vernieu wingen steeds meer geld kosten, als men verder denkt aan de verhoging van de levensmiddelenprijzen en van lonen en salarissen van dienst personeel, als men vaststelt, dat de honorering der religieuzen alleen om hun werkelijke kosten van le vensonderhoud te dekken ook om hoog moest gaan, dan beseft men alras, dat de bestaande tarieven niet gehandhaafd konden worden. Er is bij dit alles geen sorake van winstbejag. Als er in Nederland tehuizen zouden bestaan, die inge steld zijn op winstmaken, zouden zij moeten worden opgespoord... en uit geroeid, zegt de heer van Aalst. Doch „wat gebeurt omwille van de liefde tot de evenmens heeft het uitdrukkelijke bestaansrecht en op dit recht moeten de kostenvergoe dingen berusten, die echter ook de plicht ODroepen datgene te bieden wat in deze tijd als een menswaar dige verzorging van bejaarden kan worden gekenmerkt"... Café te Bergeijk afgebrand Ontploffende fles doodde man 't èetfe va*t> 'tfatfcf Waar woorden te kort schieten, spreekt de kwaliteit dag in dag uit een steeds overtuigender taal. Dat is de grote kracht van HUNTER American! Daarom groeit de vriendenkring van HUNTER American iedere dag en maakt haar tot Alléén Hunter American is Laat mij maar taan. Ik zal die vent wel even afpoeieren!, had hij gezegd.. m Ischap intene- de ge- te be- illende en uit- aehulp- n van n ver- op het en on- ïoment en ge el is af- bevond [paalde grond terover ider de ijlings e trac- ihtoffer wegge- i enige zodat lis kon .o spoe- ijn ge- ernsti- omdat i uiter- uit de ÏTENT van de n voor- ziektent en aan- ir voor log een nl. om chappe- ier kos- chool. aan de dorps- iier aan leer ge- ïze oude :e Aers, bij een n de Jo- irmaties geval, mdingen werd de rede de Aers is zieken- A.B. [Jzendij- iadering Na de ie heren en V. eer her- ing voor len. Ook op deze en. Als J. v.d. oprich- an de in en eer- ke Bond meerden gaf pas- de heer ichter v. e lande- ,ting van van .de 15 perso- ;tuur zal nen door van der ctievelijk -penning- DEN eminarie van Sint in het voorstel- iaten ten sies van Belgisch t ..gees- Sint An- üde zaal gegeven, ind com- STUUR het. r.-k. enverga- rden, dat oedraagt. H.J.A. over, dat ds groter repetities ij dankte Deursen t belang vervuld. Vmicitia" bijval, erkiezing ruime kwam er de bus: e: mevr. esidente; ris; Mej. ecsteres- bibliothe- kwamen •e ugoens- 1. terwijl juli en en repe- nedewer- voor de 12 april al wor- d gelden 1, de vol- lansweert leuzen om :ingen om diepte, et verlaten 'g: Rendez- VRIJDAG, 5 APRIL 1957 HILVERSUM I. 402 m. KRO: 7,00 Nws. 7,10 Gram. 7,45 Morgengeb. en lit. kal. 8,00 Nws. en weerber. 8,15 Gram. 8.50 V.d. huisvr. 9,35 Waterst. 9,40 School radio 10,05 Gram, 10,30 Idem 11,00 V.d. zieken 11,40 Pianoduo 12,00 Middagklok noodklok 12,03 Sopr. fluit en piano 12,30 Land- en tuinb.medéd. 12,33 Lichte muz. 12,55 Zonnewijzer 13,00 Nws. en kath. nws. 13,20 Lichte muz. 13,45 V.d. vrouw 14,00 Lichte muz. 14,30 Pianorec. 15,00 Schoolradio 15,30 Dansmuz. 16,00 V.d. zieken 17,00 V.d. jeugd 17,15 Kinderkoor 17,40 Beursber. 17,45 Blokfluitkoor 18,05 Lichte muz 18,30 En nu mijn geval 18,45 Pianospel 19,00 Nws. 19,10 Regeringsuitz. Rubr. verklaring en toelichting. Hoe werkt de keuringsdienst van waren? door mej. Ir. A. E. M. Bosch 19.20 Regerings uitz. Emigratierubr. Het emigratiepraatje van H. A. van Luyk 19,30 Verz.progr. v.d. militairen 20,05 VVD: Algem. ledenver gadering 21,00 Kamerork. 21,30 Kruisweg 22,30 Orgelconc. 23,00 Nws. 23,15-24,00 Gram. HILVERSUM II. 298 m. VARA: 7,00 Nws. 7,10 Gym. 7,20 Gram. 8,00 Nws. 8,18 Gram 8.50 V.d. vrouw 9,40 Schoolradio VPRO: 10,00 Thuis, caus. 10,05 Mor gen w. VARA: 10.20 'Hammondorgelspel 10,45 V.d. kleuters 11,05 Alt en piano 11,30 Congres v.d. vrouwenbond van de PvdA AVRO: Elektronisc'n-mandoline-ens. en sol. 12,30 Land- en tuinb.meded. 12,33 Sport en prognose 12,50 Gram. 13,00 Nws, 13,15 Meded. en gram 13,25 Mil. ork. 13,55 Beursber. 14,00 Viool en piano 14,30 Literair progr. 14,50 Gevar. progr. VARA: 16,00 Gram. 16,20 Muz. caus. 16,50 V.d. jeugd 17,20 Prom.-ork. 17,50 Congres v.d vrouwenbond v.d. PvdA 18.00 Nws. 18,15 Act. 18,20 Lichte muz. 18,50 De 13) Langzaam met het hem karakteri serende taaie geduld, had hij zijn mijnen uitgezet tot midden in het kamp van zijn vijand. Amerika zelf. Teneinde zijn plan ongestoord te kun nen volvoeren, zonder ook maar iemands achterdocht op te wekken, had hij zich verzekerd van de diens ten van een zekere Stanley Rogers, een man, die zijn onvoorwaardelijk vertrouwen genoot en die door zijn doorzicht en zijn uitgesproken talent voor organisatie zich bij hem onmis baar had weten te maken. Ongetwij feld was er niemand te vinden, die zo nauwkeurig de zwakke plekken van Francis P. Norman kende, als Mr. Rogers, de huidige secretaris van Sir William Sparkes. Mr. Rogers im mers was jarenlang dc financiële raadsman geweest van een der be drijven van Francis P. in Chicago en dus van diens wereldzaken en hun vele vertakkingen op de hoogte. En niemand wist beter het juiste mo ment te kiezen om tot de aanval over te gaan dan Mr. Rogers, op wiens terugkeer uit, New York Sir Willi am nu, in zijn hoofdkwartier in Pa- rijs zat te wachten. Deze Mr. Ro gers zou hem verslag uitbrengen over zijn laatste manoeuvres. Terwijl hij in steeds stijgende span ning over zijn plannen gebogen zat, deed zich een zelfbewust klopje op de deur horen en Mr.Rogers trad het vertrek binnen. Mr.Stanley Rogers was een man van ongeveer dertigjarige leeftijd. Hij was mager van postuur, op het schrale af, met iets afstotends in zijn gelaat, dat 1 ij tevergeefs tracht te te verbergen. Daarbij had zijn oogopslag iets sluws en zijn gehele manier van doen iets uitermate on rustigs. En dat Sir William Sparkes, die anders bij uitstek de kunst ver stond zijn mensen te beoordelen en te kiezen, blind was voor deze in het ooglopende karaktertrekken was wel licht niet in de laatste plaats toe te schrijven aan het feit, dat hij nu een maal voor zijn doel een man nodig had, die nergens voor terugdeinsde. „En?" luidde de vraag van Sir William Sparkes. Maar hoe beheerst dit ene woordje schijnbaar ook ge klonken had, er trilde al de span ning in, die zich de laatste maan den, sinds de afwezigheid van zijn secretaris tot op haar uiterste hoog tepunt had verzameld. Een brede, zeer zelfbewuste glim lach trok over het gelaat van Mr. Rogers. Hij legde de dikke aktentas voor zich op tafel, zette zich in een clubfauteuil tegenover zijn opdracht gever en. eerst toen antwoordde hij: ,.Het is mij aangenaam u te kun nen mededelen, mijnheer, dat ik de zaak tot in alle onderdelen voor el kaar heb." Sir William Sparkes rees half uit zijn stoel overeind. „Dusklonk het hees van zijn lippen. ,.Dus is het nog slechts een kwes tie van hoogstens enkele maanden, voor wij Francis P. toteal onder de knie hebben," luidde het antwoord. ..Wanneer de bom precies zal bar sten, kan ik natuurlijk niet op enkele weken na zeggen. Echter, wanneer we straks samen rustig de stukken doorzien, welke ik uit Amerika heb meegebracht, zult u daaruit zelf kun nen concluderen, dat ontsnappen niet meer mogelijk is. Binnen drie, laten we zeggen, hoogstens ^ier maanden zal de algehele ruïne van de mach tige kauwgom-koning en heerser over de beurs van Amerika een vol dongen feit zijn en de man, die dit kunststuk want een ander woord weet ik er niet voor tot stand gebracht zal hebben, is...." hij wachtte even en keek zijn meester met een fluwele uitdrukking in de ogen aan „Sir William Sparkes." De aangesprokene liet zich opnieuw in zijn stoel vallen en veegde zich het zweet van het voorhoofd. De reactie, na de vele maanden van spanning, deed zich in al haar hevig heid voelen. Eindelijk dan was het grote ogenblik nabij, het ogenblik, waarnaar hij meer dan een kwart eeuw reikhalzend had uitgezien. Hij zou de man zijn, die de onoverwin nelijke Francis P Norman, wiens naam van de daken der hoofdsteden van vijf werelddelen straalde, de nek slag gegeven had. Een glimlach van nameloze vol doening trok over zijn gelaat. Ja, nu was het grote moment van zijn le ven, het ogenblik der afrekening aan- broken. Had deze man hem niet het schoonste, het liefste, wat hij ooit ter wereld bezeten had, ontstolen? Welnu, nu was het zijn beurt om hem alles af te nemen, wat hij in een leven van langdurige en onafgebroken werk zaamheid had opgebouwd zijn macht, zijn aanzien, zijn miljoenen. Lang zaam vertrok zijn glimlach tot een grijns, een welhaast afschuwelijke grijns, en wie nu de oude heer Spar kes, de succesvolle Australiër had gadegeslagen, zou in hem nauwelijks de beminnelijke figuur herkend heb ben, die daarstraks welhaast met de waardigheid van een vorst achter zijn schrijfbureau had gezeten. Toen hij ietwat van zijn aandoening bekomen was, voegde hij zijn secretaris, die hem al die tijd geen seconde uit het i oog verloren had, toe: puntjes op de i, caus. 19,00 V.d. kind. 19,10 Meisjeskoor VPRO: 19,30 Wat geloven Vrijzinnig Protestanten? caus. 19,50 Ber. 20,00 Nws. 20,05 Boekbespr. 20,20 Kamermuz. 20,35 Ronde van België, caus. 20,45 Het gezin als levenscentrum, caus VARA: 21,00 Dansmuz. 21,30 Etherforum 22,10 Buitenl. weekoverz. 22,25 Volksmuz. uit India VPRO: 22,40 Zorg om de mens, caus. 22,50 Avondwijd. VARA: 23,00 Nws. 23,15-24,00 Gram. BRUSSEL 324 m. 12,00 Gram. 12,30 Weerber. 12,34 Marsmuz. 13,00 Nws. 13,11 Gram. 14,00 Schoolradio 15,45 Volksdan sen 16,00 Koersen 16,02 Gram 17,00 Nws. 17,10 Lichte muz. 17,45 Duitse les 18,00 Zang en piano 18,15 Gram. 18,20 Zang en piano (verv.) 18,30 V.d. sold. 19,00 Nws. 19,40 Gram. 19,45 Kron. v.d. bond der grote gezinnen 20,00 Ork.conc. 21,00 Kunstkaleidoscoop 21,15 Pianorec. 22,00 Nws. 22,11 Zang en piano 22,55-23,00 Nws. BRUSSEL, 484 m. 12,00 Gram. 13,00 Nws. 13,10 Ork.conc. 14,00 Operamuz. 15,30 Gram. 16,05 Dansmuz. 17,00 Nws. 17,10 Gram. 18.38 Idem 19,30 Nws. 20,30 Kamermuz. 22,00 Nws. 22,35 Chansons 22,55 Nws. VRIJDAG, 5 APRIL 1957 VLAAMS BELG.: 19,00 V.d. jeugd 19,06 Kookpraatje 19,30 Nws. 20,00 Het buiten kansje, spel (Om 22,00 Filmfragmenten) 22,30 Eurovisie: Rep. tafeltenniskampi oenschappen te Wembley (Londen) 23,00 Nieuws. U stoor, mijnheer," begon de jonge man, ,,maar U had me opdracht gegeven precies om elf uur met de wagen voor te zijn, daar u een be langrijke conferentie Met een handgebaar onderbrak Sir William Sparkes hem. ,,Die confe rentie gaat niet door, jongeman," zei hij, ,,je kunt je gang gaan, want ik heb voor vandaag je diensten niet meer nodig." De chauffeur boog en verdween. Eerst toen Sir William Sparkes zich weer tot zijn secretaris wendde, zag hij, dat diens gelaat asgrauw was. Stomverbaasd sloeg hij hem gade, maar voor hij in staat was naar de reden van die zichtbare ontstel tenis te informeren, was Rogers hem voor met de vraag: ,,Wie was die knaap?" ,,Ben Morris, mijn nieuwe chauf feur," luidde het antwoord. Stelt U belang in mijn ondergeschikten?" klonk het ietwat ironisch van de lip pen van de miljonair. Ondanks de wrevelige uitdrukking die op het gelaat van Stanley Rogers verscheen, ontging het Sparkes niet, dat de asgrauwe kleur slechts lang zaam uit zijn gezicht week. „Waarom zou ik belangstellen in een chauffeur? De kwestie was... eh.. een toevallige gelijkenis. Ben Morris heet hij, nietwaar?" (wordt vervolgd) QEEN goed Nederlander ontkent, dat de verdediging van ons land offers vraagt, ook in de persoonlijke sfeer. Erkend moet worden, dat in tal van gevallen de offers, welke van de gezinnen van dienstplichti gen worden gevraagd, zwaarder zijn dan die, welke aan afzonderlijke personen worden opgelegd. Het Eerste Kamerlid, de heer Jan Mae- nen, heeft daarop tijdens de behan deling van de begrotingen van Oor log en van Marine terecht gewezen. Zijn kritiek gold speciaal de ver goedingsregeling van dienstplichti gen bij eerste oefening. Deze heeft immers, zoals de heer Maenen het uitdrukte, meer van een ondersteu- nings- of bedelingsregeling voor de gezinnen van dienstplichtigen, dan van een vergoedingsregeling. Precies als bij de armenzorgrege ling wordt alleen dan aan de be trokken gezinnen een toeslag gege ven, als de nog aanwezige gezins inkomsten ontoereikend zijn voor het levensonderhoud van het gezin. Daardoor krijgt die regeling een minderwaardig karakter. In zeer veel gevallen ondergaan die gezin nen een zodanige aderlating, dat zij worden genoodzaakt op een lager peil te leven. Voor die gezinnen zou een vergoeding op basis van inkom stenderving alleszins verantwoord zijn. Het zijn ook op dit gebied weer de grote gezinnen, die grotere of fers moeten brengen dan gezinnen met één dienstplichtige zoon. De (Advertentie) aanwezige gezinsinkomsten vormen immers de telkens terugkerende norm voor het al of niet toekennen van een vergoeding. Het vage ministeriële antwoord op de kritiek van de heer Maenen dwong de laatste om nogmaals op de kwestie terug te komen. Minis ter Staf beloofde te zullen bezien, of een vergoeding op basis van in komstenderving een uitkering in eens na afloop van de eerste oefe ning kan vervangen. Dit weinig be vredigende antwoord zal de KVP- afgevaardigde ongetwijfeld prikke len om deze zaak vast te houden, totdat er een billijke regeling is getroffen. yOORTVARENDHEID en goed be grip moeten dit conflict zo snel mogelijk tot een goed einde bren gen, schreven we dinsdag onder de langzaam-aan-actie in de mijnen. Gelukkig heeft het daaraan niet ontbroken, hoewel dinsdag in de namiddag nog het zwaarste geschut in stelling werd gebracht: de aan kondiging van een algehele slui ting der mijnen door de directies. Intussen waren er echter alweer contacten gelegd tussen deze direc ties en de actieleiders. Een gesprek van enkele uren gaf hun voldoende vertrouwen, dat de op tafel gelegde grieven in het publiekrechtelijke bedrijfsorgaan de MIR spoedige en serieuze behandeling zullen onder vinden. Zo is de vrede dan na twee dagen van strijd hersteld. Het zal nuttig zijn, na te gaan, hoe het heeft kunnen gebeuren, dat dit conflict na lang smeulen zo plotseling en heftig kon opvlammen. Zelfs aan het contact met de centrale lei ding van de KAB moet het een en ander gehaperd hebben, want van die kant hoort men nu ook stem men van ontevredenheid over het optreden van de katholieke mijn werkers. Pijnlijk zijn ook de min of meer honende commentaren van de tegenstanders van de PBO. Zij constateren met leedvermaak, dat het bestaan van een MIR toch deze strijd niet heeft kunnen voorko men. Natuur boven de leer, zegt De Telegraaf in een marxistische bui, waar ze immers de klassenstrijd on der „de natuur" rangschikt. Het is nu ook omwille van de reputatie van de PBO van het grootste belang, dat de MIR een doeltreffend orgaan zal blijken te zijn, om in gemeenschappelijk over leg alle wrevel en grieven uit de weg te ruimen. In de nacht van dinsdag- op woens dag is het café annex woonhuis ,,De Postduif" te Bergeijk tot de grond toe afgebrand. De brand,' waarvan de oorzaak niet bekend is, greep zo snel om zich heen, dat caféhouder Wilborghs met moeite zijn vier kin deren van de bovenverdieping kon redden, waarbij hij ernstige brand wonden opliep. Voor de rest ging alles in vlammen op. De aangrenzende concertzaal, die door de Bergeijkse brandweer uit alle macht werd verdedigd, liep veel wa-, terschade op. maar kon behouden blijven, evenals de aangrenzende ge bouwen. Bij het blussingswerk liepen enkele brandweerlieden verwondin gen op. De eigenaar was tegen brand verzekerd. De 30-jarige werkman M.J.Pel uit Utrecht, is om het leven gekomen, toen een gasfles, die hij kapot wilde slaan, explodeerde. De man was op het terrein van een firma in oude metalen te Utrecht bezig met het kapothakken van lege gasflessen. Een van de flessen is waarschijnlijk nog gevuld geweest. Toen P. de fles kapot wilde slaan, explodeerde deze en werd hij getroffen door scherven. Het slachtoffer was vrijwel onmid dellijk dood. „Laten we dan maar onmiddellijk aan de arbeid tijgen. Ik moet zeg gen, dat ik hoogst nieuwsgierig ben op welke wijze, u Doch toen Mr.Sparkes de hand naar de aktentas uitstak trok Stanley Ro gers deze snel naar zich toe. Het was een onbewust gebaar geweest, maar wellicht juist daarom was het de Australische miljonair niet ont gaan. „Vóór wij verder gaan." viel Stan ley Rogers hem nog steeds op de beminnelijkste wijze in de rede, „hoe staat het met de voorwaarden van onze overeenkomst? Heeft.... heeft uw dochter eindelijk toegestemd?" Alsof hij een slag ontvangen had. kromp Sir William Sparkes in zijn stoel ineen. Het hoofd zonk hem op de borst en langzaam, bijna toonloos klonken door 't vertrek de woorden: „Zij heeft ongeveer zes maanden geleden mijn huis na een heftige scène verlaten. Haar tegenwoordige verblijfplaats is me onbekend." De eeuwige glimlach op het gelaat van Stanley Rogers was als bij to verslag verdwenen. Uitdagend zagen nu de sluwe ogen de miljonair aan. „U kent de voorwaarden," beet hij hem toe. „U weet, dat u op het ogenblik het lot van uw vijand in de hand heeft, maar ja, als u zich niet aan onze afspraak houdt, dan Met een dreigend gebaar nam de secretaris de aktentas weer op. Maar als bezwerend stak Sir William Spar kes zijn beide armen in de hoogte. ,,Ik heb alles gedaan, wat ik kon!" riep hij uit, zijn zenuwen nauwelijks meer meester. „In alle dagbladen van Engeland heeft mijn oproep gestaan, heb ik haar letterlijk gesmeekt weer in mijn woning in Park Lane terug te keren. Maar alles tevergeefs. Ik heb de beste speurders in mijn dienst genomen om te trachten haar op het spoor te komen, maar tot nu toe zon der enig resultaat. Toch kan het on mogelijk lang meer duren, ofz ij zal mij haar verblijfplaats noodgedwon gen kenbaar moeten maken. Zij ont vangt niet de geringste toelage van mijn kant, dus „Dusviel Mr.Rogers in, „zal ik zo vrij zijn deze stukken ondei' mijn berusting te houden, tot op het ogenblik, dat zij van gedachten ver anderd is. Zaken zijn zaken, mijnheer Spar kes, dat weet U evengoed als ik. Wij hebben ons strikt te houden aan hetgeen door ons overeengekomen is, dat is in ons beider belang. Alleen op die voorwaarde ben ik bereid U mijn algehele medewerking te ver lenen. een medewerking, die, zoals U zelf nu al wel weet, steeds de schitterendste resultaten heeft afge worpen. In het andere geval...." De secretaris stond op en nam de akten tas onder de arm. Het was op dit kritieke ogenblik, dat er geklopt werd, en Ben Mor ris, de chauffeur, in de eerbiedige houding van de ondergeschikte, met de uniformpet in de hand het ver trek binnentrad. „Neem me niet kwalijk, dat ik (Advertentie) (Advertentie) (Advertentie) BUI Honderden kleine rissen kwamen uit de lucht vallen op een voetbalveld in Cantello (Italië). Dat gebeurde tijdens een forse regenbui, die ge paard ging met stormachtige wind. De mensen wisten niet wat ze zagen. Deskundigen hebben inmiddels al uitge zocht, dat de visjes door een vzervelwind uit het water moeten zijn gezogen en door de wind boven het land moe ten zijn gevoerd. Titel De titel van ,.de gezelligste thuis", die in Amerika .jaarlijks wordt toe gekend, is ditmaal gewonnen door een man. Het is de 40-jarige elek tricien Jack Zions uit Chicago, die sinds de dood van zijn vrouw (drie jaar geleden) het huishouden er hij doet. Hij kookt voortreffelijk, maakt graag schoon en heeft alleen een hekel aan borden wassen. Dat laat hij zijn vier kinderen doen. Demob Dienstplichtig soldaat Joe is met ..demob" gegaan. Joe is een duif. die tijdens de oorlog en nadien als boodschapper heeft gediend. Joe redde eens een hele compagnie Amerikaanse soldaten van een bom bardement door eigen vliegtuigen. De bedreigde militairen hadden hem een briefje aan zijn poot ge bonden en hem naar het hoofdkwar tier gestuurd. Daar kwam Joe juist op tijd binnen vliegen om de order tot het bombardement nog te voor komen. De duif gaat naar^ een die* rentuin om daar een beetje te be komen van zijn avontuurlijk leven. Storend Violist Isaac Stern betrad het podium van een concertgebouw te Miami Beach om één noot te spe len van Brahms viool-concert in D. Toen hield hij er mee op om ivaardig naar zijn kleedkamer te stappen. Een krekel had storend misbaar zitten maken in een van de palmen, die ter versiering op het toneel waren gezet. De palmen werden met gehaaste spoed ver wijderd en pas daarna kwam Stern weer te voorschijn om het stuk in zijn geheel te spelen. De krekel was kennelijk verdwenen, want men hoorde het diertje niet meer. Twintig brandweerlieden in vijf auto's rukten uit voor bluswerk zaamheden rond een houten lepel. Dit gebeurde in Kensington, waar een huisvrouw het eten stond klaar te maken. Op een gegeven moment viel er wat brandend vet op de le pel met het gevolg, dat die in vuur en vlam raakte. De vrouw gooide het ding in paniek weg en rende naar buiten. Toen kreeg ook de rest kans om vuur te vatten en binnen de kortste keren stond heel het huis in lichterlaaie. Daarom kwamen de brandweerlieden met zo'n £orr troep. Moeilijkheden gehad eergisteren? Wij niet. U waarschijnlijk ook niet met die herriemaker. Hier is de volgende. Geen herriemaker, oh nee. Er is wel de nodige herrie óm hem gemaakt in de laatste vijftien jaar. U weet nog wel, wat U te doen heeft, is het niet? Er komen gedurende een vijftal weken zestien portretten in de krant, elke dinsdag, donderdag en zaterdag. Na afloop daarvan schrijft U de zestien namen van de afgebeelde persoonlijkheden op een briefkaart. Bovendien schrijft U op diezelfde brief kaart een rijmpje van twee regels, dat op onze krant moet slaan. Dat is alles.

de Stem | 1957 | | pagina 3