Solistenconcours voor harmonie en fanfare Feestelijke verlichting van abdij te Middelburg op Koninginnedag BOSCH Islam groot voor Zwart Afrika gevaar Ylissingse jeugd mist recreatie-ruimte ZWART WIT BLEEF le KLASSER Eiïitf Vreugde en leed hij „Breda" i_ r« fi m; Zomerplannen ;!i iji Communisten winnen terrein in Italië Y eroor delingen in Szczecin Chefarine „4" Kanaalzone- schaaktoernooi DAGBLAD DE STEM VAN WOENSDAG 3 APRIL 1957 f M ii iJT f f M n I l i I» V i Munitie gevonden bij graven kanaal aV. it: in II** ^■j1 beroemde geneesmiddelen in 1 tablet doen wonderen! Drie speeltuinen niet genoeg Beker ook nu voor J. J. Laroes WITTE KRUIS JAAP WOUDSTRA SCHAAKKAMPIOEN VAN ZEELAND Middelburg.MEP (1-0) Waterpolo-interland in juni te Sas van Gent SPORTWt KOPT De actieve Verlichtingscommissie van de Middelburgse VVV, die nog steeds intensief werkt aan de bekende actie „Met een zaklantaarn gaat het niet", heeft thans een nieuw en opmerkelijk initiatief genomen, na-• melijk een verliching van het fraaie Abdijcomplex van binnen uit. Wanneer dit plan doorgaat, houdt dit in, dat nog 't komende toeristen seizoen bezoekers en inwoners van Middelburg op een unieke wijze kunnen kennismaken met de gerestaureerde Abdij, die nu de herstel- werkzaamheden in een gevorderd stadium beginnen te komen zonder overdrijving een pronkjuweel van Zeeland mag worden genoemd. Want niet alleen zullen de prachtige oude kloostergebouwen verlicht zijn, maar bovendien zal men een rondgang kunnen maken door de beide kerkenover de binnenplaatsen en door de kloostergangen. Een toeris tische attractie van het hoogste niveau l thousiast over de prachtige wandeling door de sfeervolle Nieuwe Kerk en de Koorkerk, over de lichteffecten op het plein voor de provinciale biblio theek, op het Muntplein rnet zijn prachtige kloostergangen en op het grote Abdijplein, waar de prachtige voormalige witte abtswoning in alle glorie prijkte. Men kon overal genieten van de schoonheid uit vroeger eeuwen en van het vakmanschap, waarmee bekwame restaurateurs deze schoonheid na de verwoesting deden herleven. Men zal zich wellicht herinneren, hoe kort na de bevrijding in verschil lende delen van het land een tentoon stelling werd gehouden, o.a in Mid delburg, van belangrijke en gespaarde werken uit het Nederlands kunstbe zit onder de titel „Behouden schoon heid". Welnu, deze behouden schoon heid vond men die avond in steen en licht terug in de Middelburgse Abdij, een schoonheid, waarvan deze zomer waarschijnlijk velen intens kunnen genieten. In elk geval zal dit mogelijk zijn op 30 april aanstaande. Als onderdeel van de festiviteiten van de koninklijke vereniging „Uit het volk voor het volk" zal namelijk deze abdijverlich ting op Koninginnedag worden ont stoken. De verlichtingscommissie is thans druk bezig deze plannen nadere vorm te geven, waarbij zij van vele zijden spontane medewerking ontvangt. Toen namelijk de commissaris der konin gin, jhr. mr. A. F. C. de Casembroot, en, de hoofdarchitect van de rijksge bouwendienst, ir. H. de Lussanet de la Sablonière, van dit volstrekt nieu we idee hoorden, waren zij zeer en thousiast. Immers op deze wijze wordt een uitmuntende gelegenheid gebo den dit prachtige complex van geres taureerde gebouwen onder de aan dacht van een brede kring belangstel lenden te brengen. Ook de hoofden van de in de Abdij gevestigde dien sten waren onmiddellijk bereid hun medewerking te verlenen, evenals de kerkvoogdij van de Ned. Hervormde Gemeente en het bestuur van de Vr- eniging van Vrijzinnig Hervormden. Dank zij deze volledige en zo spon taan verleende hulp was de ver lichtingscommissie dezer dagen in staat een proefneming tot stand te brengen. En zo gebeurde het, dat onlangs op een avond alle vensters van het fraaie complex verlicht wa ren: de vele kleine glas-in-lood-ra- men, de hoge boogvensters van de kerken, de lantaarns in de klooster gangen. kortom, overal brandde de verlichting. Onder leiding van en kele deskundigen werden hier en daar correcties aangebracht, terwijl het ook mogelijk bleek de Lange Jan-verlichting in dit nieuwe sys teem in te schakelen. Een kleine groep VW-verlich tingscommissie en enkele autoriteiten woonde de proefneming bij en iedereen was enthousiast! Enthousiast over het sprookjesachtige effect, en- Advertentie) Het plan is nu om tijdens het zo merseizoen deze mogelijkheid te her- Zij het graven van het uitwaterings kanaal de Linie nabij IJzendijke met draglines van het waterschap het Vrije van Sluis stootte men op een grote partij munitie uit de oorlog. Omwonenden herinneren zich dat de Duitsers hier 15 grote kisten munitie leegstorten. De mijnopruimingsdienst stelt een onderzoek in. reeds meer dan 50 jaar de bougie voor iedere motor! Haarlemmerweg Willem van Rijn A dam - Tel 8621 1 (7 lijnen) Telex 17Z82 „De Islam is voor Zwart Afrika een groter gevaar dan het communisme, omdat dit laatste stelsel wegens zijn wijs gerige grondslag minder aan trekkingskracht uitoefent dan de leer van Mohammed". Dit verklaarde mgr. Richard Claire W.P., apostolisch vicaris van Kason- go in de Congo, die zondag na een verblijf van drie maanden in Europa van Meisbroek naar zijn vicariaat teruggekeerd is. Voor zijn vertrek gaf de bisschop de volgende toelichting op zijn opvat tingen. „Het is merkwaardig, hoe de clan- gcest van de zwarte bevolking over eenkomt met de patriarchale organi satie van Mohammed. In de nog niet- ontwikkelde streken kan deze patri archale organisatie zich uitbreiden door de uitbreiding der familie zelf. De wet van de Mohammedaan ligt vervat in de Koran er. het 'is een feit dat in deze ideologie geen onder scheid wordt gemaakt tussen het ma teriële en het geestelijke, dit in te genstelling met de leer van Chris tus." ISaf'" '<'tg<mda „Vele zwarten zien in de Islam de verlossing. De reden hiervan is eenvoudig: president Nasser 1 W halen op een aantal woensdagavon den. Zoals bekend zullen deze zomer enkele beiaardiers op woensdagavon den het carillon van de Lange Jan bespelen, zodat een schone combinatie met de torenmuziek kan ontstaan. van Egypte wil Afrika bevrijden van de blanke, overheersing. En omdat Egypte de Islam predikt, is het vanzelfsprekend dat de combinatie bevrijding-propaganda weerklank vindt in Zwart Afrika. In Belgisch Congo luisteren tal rijke zwarte mensen regelmatig naai de uitzendingen in het Swahili van Radio Cairo. Er is een politiek ge vaar want de leuze „De blanken er uit" wordt door deze propaganda druk verspreid." „De welvaart van Egypte hangt grotendeels af van de Nijl. Welnu het hedendaagse Egypte wil de Nijl beheersen tot aan zijn bron. dus tot aan Centraal Afrika. En ter verwe zenlijking van dit grootse plan is het logisch dat men er wil voor zorgen dat langs de loop van de Nijl en langs een groot deel in het achter land, de Islam overwegend wordt „In de provincie Stanleystad groeit de Islam bijvoorbeeld lang zaam. Er is trouwens een voortdu rende actie te bespeuren. Vooraanstaande, actieve Muzel mannen ontvangen een speciale op leiding in de school van Oudjidji bij Kigoma aan het Tanganyika-meer. Anderen worden zelfs opgeleid te Dar-es-Salaam. Met alle middelen waarover wij beschikken, trachten wij de invloed van de Islam in te dijken. Het feit dat de Muzelmaanse ouders ons hun kinderen toevertrou wen, kan 'n bevred-gend punt zijn." De Italiaanse communistische par tij heeft voor de derde maal in vijf weken bij gemeenteraadsverkiezingen kleine winst geboekt ten koste van de socialisten. Ditmaal in Rimini. Onlangs gingen de communisten vooruit in Lecco en Como. De christen-democraten verkregen in RL mini de meeste stemmen. Ook zij gingen vooruit. Het districtsgerechtshof te Zzczeein (Stettin) heeft zeven personen tot ge vangenisstraffen van zes maanden tot drie jaar veroordeeld wegens deelne ming aan ongeregeldheden, welke zich in december jl. in de stad voor deden en waarbij onder meer het consultaat van de Sowj et-Unie werd geplunderd. Twee verdachten werden vrijgesproken. (Advertentie) Tegen pijnen en griep. Geschikt voor de gevoeligste maag, want die wordt beschermd door het bestanddeel Chelarox Vlissingen, de snelst groeiende stad van Zeeland, kampt met een ontstellend tekort aan recreatie-ruim- voor de jeugd. Weliswaar telt Vlissingen drie speeltuinen, doch op het gebied van de vrije speelterrei nen is er een groot vacuum. Binnen afzienbare tijd wordt hierin verbetering gebracht. Op verzoek van het college van B. en W. hebben de wethouders van Openbare Werken en Sociale Zaken een onderzoek inge steld om, met de huidige beschik bare mogelijkheden, vrije speelplaat sen in te richten. Het onderzoek is thans afgesloten en zal binnenkort aan de raad worden voorgelegd. De bedoeling is, dat zo spoedig moge lijk wordt overgegaan tot het inrich ten van vier vrije speelplaatsen, ter wijl men hoopt, binnen afzienbare tijd een groter aantal van deze speelter reinen - men denkt aan een getal van twintig - verspreid over de hele stad, aan te leggen. Doch dan zal eerst de grenswijziging een feit zijn gewor den. De drie speeltuinverenigingen ver richten voortreffelijk werk, doch de speeltuinen hebben het nadeel, dat zij slechts toegankelijk zijn voor een be perkt aantal kinderen, wier ouders lid der vereniging moeten zijn. Een verzoek van de Vlissingse Speeltuin vereniging, die de speeltuin aan de Bloemenlaan exploiteert, voor uit breiding, is bij het gemeentebestuur in overweging. Het stuk braakliggen de grond achter deze speeltuin en door een smalle straat gescheiden, zal hoogstwaarschijnlijk bij de speel tuin worden gevoegd. Het zal voor namelijk voor balspelen in gereed heid worden gebracht. Het verzoek van de speeltuinver eniging ,,De Oude Stad", die haar speeltuin bij de Oranjemolen heeft, voor het aanbrengen van verbeterin gen moet voorlopig nog terzijde wor den gelegd. Er bestaat nl. een zeer grote kans, dat deze speeltuin in ver band met waterstaatkundige werken zal moeten verdwijnen. De speeltuin op het Havendorp staat ten dienste van de kind eren in deze woonwijk en voorziet in de daar gevoelde behoef te. Drie speeltuinen is echter voor een stad als Vlissingen volkomen onvol doende. Het creëren van nieuwe speeltuinen en dan omzien naar een lichaam, dat het beheer op zich neemt, vormt eveneens geen oplos sing, zodat de gedachten uit zijn ge gaan naar vrije speelgelegenheden. Vier terreinen De wethouders hebben de bestaan de situatie der gemeente nauwkeurig in ogenschouw genomen en zijn tot de conclusie gekomen, dat er vier vrije speelplaatsen verwezenlijkt kun nen worden. In de eerste plaats ligt er een stuk grond achter de Singel, bij de Koren bloemlaan. Hier zou een rolschaats- baan van veertig bij twintig meter ingericht kunnen worden. Het terrein ligt volkomen ingesloten zodat het uit 't gevaarlijke verkeer ligt en een rus tige speelplaats vormt. Het is óók ideaal voor balspelen. Het grote tegelplateau aan de Ho- geweg vormt het tweede terrein. Hier kan men zowel een rolschaatsbaan als een speelterrein met verschillende toestellen creëren. Voor balspelen is dit terrein niet geschikt daar er vrij druk verkeer langs loopt. Bij het plaatsen van toestellen wordt gedacht aan eenvoudige toestellen voor de jeugd van zeven tot veertien jaar, b.v. klimrekken. Het derde terrein waar de beide wethouders hun oog op hebben laten vallen is het pleintje tussen de Joost de Moorstraat en de Bonedijkestraat. Het zou uitstekend in te richten zijn als speelplaats voor kleuters, vooral gezien de uiterst beschutte ligging. Tot slot: aan de Gasthuisstraat, waar enkele weken geleden het nieu we Muziekoefenlokaal gereed kwam, ligt nog een groot braakliggend ter rein. Een deel ervan wordt plant soen en voor de rest ervan kan een uitstekende bestemming worden ge vonden als rolschaatsbaan en terrein voor balspelen. Voor vier vrije speelplaatsen be staan er reeds mogelijkheden. Bij de sanering der oude binnenstad zal men eveneens aandacht schenken aan deze materie. Straks krijgt de raad van Vlissingen te beslissen over het al of niet aanleggen van de vier vrije speelplaatsen, een aantal, dat feite lijk nóg te weinig is, doch reeds een aanzienlijke verbetering betekent ten aanzien van de huidige toestand. Gezien de wensen, die de raad veel vuldig heeft geuit voor méér speel plaatsen - vooral nu de „Gobi", het terrein waarop binnenkort het nieuwe Stadhuis zal verrijzen, als speelplaats aan de jeugd wordt onttrokken - hoeft er niet aan getwijfeld te wor den of men zal volgaarne zijn stem aan dit voorstel hechten. OP HET TWEEDE DEEL van het solistenconcours van de Bond van Har monie- en Fanfarever. in Zeeland in de concert- en gehoorzaal, georgani seerd met de welwillende medewerking van de muziekvereniging „Excel sior" te Middelburg, heeft de heer J. J. Laroes (sopraan sax), de dirigent van genoemd korps, zijn ongekroond koningschap bevestigd door in de hoog ste ere-afdeling solisten een eerste prijs met 78 punten (en lof) te behalen. Hij kwam tevens in het bezit van de beker. Het maximum te behalen punten was tachtig. De heer Laroes dit de beker bepaald niet voor de eer ste keer wint bracht ..Grand Quin- tetto" van C.M. van Weber ten ge hore. Een schitterende prestatie leverde ook de heer L. Zwartepoorte (tuba) van „Excelsior" uit Kloetinge. Met „My old Folks at Home" van Hart- mann sleepte hij 77 punten (met lof) en daarmee een eerste prijs in de wacht. Maar een puntje minder dus! Andere prominenten toonden zich de heren Jan de Toonder en L. Joosse (twee bugels) van „Excelsior" uit Kloetinge door in de eerste afdeling duetten 74 punten te behalen (eerste prijs met lof). In de afdeling uit muntendheid solisten behaalde de heer P.J. Mol van „Excelsior" uit 's Heer Arendskerke (tuba) even eens een eerste prijs met lof met 74 punten. Lof ging er verder naar de heren J.J. Laroes en J.W. Net (sopr. en tenor sax) van „Excelsior" uit Middelburg in de ere-afdeling duet ten. Zij behaalden met 73 punten een eerste prijs. Tenslotte was er lof voor de heer Jac. den Toonder (ba riton) van ..Excelsior" uit Kloetinge: 72 punten en een eerste prijs. Uitslagen De volledige uitslagen luidden: Derde afdeling solisten: W. P. v. d. Heijden (bes clar.) Voorwaarts, Kou dekerke, 69 p. Ie pr. Govert Wiele- maker (cor) Voorwaarts, Koudekerke 67 p. Ie pr. Jacques Laroes (bariton) Excelsior. Middelburg, 67 p. Ie pr. Rie de Toonder (bugel) Excelsior, Kloetinge, 67 p le pr. Rma den Toonder (bariton) Excelsior, Kloe tinge, 65 p. le pr. P. Slabber (bugel) O.K.K.. Westkapelle, 64 p. le pr. J. K. Radder (alt) Excelsior, Middel burg. 64 p. le pr. Sientje Vos (bugel) Voorwaarts, Koudekerke, 62 p. 2e pr. Wieneke van Doorn (piston) Voor waarts, Koudekerke, 62 p. 2e pr. Lia Lauer (bugel) Excelsior. Koudeker ke. 62 p. 2e pr. P. Wielemaker (trom bone) Onda, Middelburg, 61 p. 2e pr. P. Ton (trompet) Onda, Middelburg, 60 p. 2e pr. K. Cijsouw (bugel) O.K. K.. Westkapelle, 60 p. 2e pr. Ad Da vidse Azn. (bugel) Onda, Middelburg, 60 p. 2e pr. Abr. Davidse (piston) Onda, Middelburg, 60 p. 2e pr. Andr. Boogaard (bugel) Onda, Middelburg, 59 p. 2e pr. L. Davidse (trombone) Onda, Middelburg. 53 p. 2e pr. Ria van Noppen .bugel) Voorwaarts, Koudekerke, 58 p. 2e pr. Marga van Wezel (bugel) Excelsior, Middelburg 58 p. 2e pr. Frida Verschuur (bugel( Excelsior, Middelburg. 58 p. 2e pr. J J. den Toonder (bugel) Excelsior, Kloetinge, 58 p. 2e pr. Leo den Toon der (bugel) Excelsior, Kloetinge, 55 p. 3e pr. A. Davidse Jzn. (piston) Onda, Middelburg, 54 p. 3e pr. Wim Bazen (bugel) Excelsior, Kloetinge, 51 p. 3e pr. D»erde afdeling trio's: J. van Rooijen (sopr. sax), J. Cijsouw (alt sax) en P, Minderhoud (tenor sax), O.K.K. Westkapelle, 67 p. le pr. Derde afdeling kwartetten: P. Wil- lebroordse (bugel). A. van Rooijen (alt). A. Kaland (bariton), H. Hui- bregtse (tuba), O.K.K., Westkapelle, 66 p. le pr. Tweede afdeling solisten: D. Pou- welse (bugel) O.K.K., Wemeldinge, 67 p. le pr. S. J. Christiaanse (fluit) Voorwaarts, Koudekerke, 64 p. le pr. J. H. B. van Kamer (alt sax) Onda, Middelburg, 64 p. le pr. P. J. Baan (bugel) Onda. Middelburg, 62 p. le pr K. Cornelisse (tuba) Onda, Mid delburg, 61 p. 2e pr. M. Veerhoek, (bugel) O.K.K., Wemeldinge, 58 p. 2e pr. Tweede afdeling duetten: D. de Visser (trompet), P. Duinkerke (bu gel), Mozart, Yerseke. 65 p. le pr. Eerste afdeling solisten: W. J. van Boven (piston) Vlijt en Volharding, Souburg, 68 p. le pr. A. Wielemaker (es bas) Onda, Middelburg, 67 p. le pr. M. Sanderse (trombone) Excel sior. 's-Heer Arendskerke, 66 p. le pr. P. Minderhoud (tenor sax) O.K.K. Westkapelle, 65 p. le pr. A. Melis jr. (piston) Voorwaarts, Koudekerke, 65 p. le pr. P. Wielemaker, (bes bas) Voorwaarts, Koudekerke, 65 p. le pr. W P. Falet (sopr. sax) Onda, Mid delburg. 65 p. le pr..G. M. den Toon der. (bugel) Excelsior, Kloetinge, 60 p. 2e pr. Eerste afdeling duetten: Jan den Toonder en L. Joosse (twee bugels) Excelsior. Kloetinge, 74 p. le pr. met lof. L. Zwartepoorte en C. de Klerk (twee tuba's) Excelsior, Kloetinge, 69 p. le pr. M. C. Steketee en Wim de Klerk (twee pistons) Excelsior, Kloe tinge, 69 p. le pr. C. Willebroordse en P. C. Verpoorten (twee bugels) Vlijt en Volharding. Souburg, 67 p. le pr. Eerste afdeling kwartetten: A. Me lis jr. (piston), J. Brasser (piston), A. van Noppen (bariton), A. Melis Vreugde en leed werd in de Breda-familie op het Tilburgse veld gedeeld. De Breda-dames arriveerden in vreugdestemming in Tilburg, dank zij hun promo tie naar de le klasse, maar op alle vreugde werd een domper gezet, omdat Breda-heren ten gevolge van de tegen Zwart-Wit bereikte draw, automatisch naar de promotieklasse degra deren. De duizenden toeschouwers o.w. vele Bredanaars, zijn volledig aan hun trekken gekomen, omdat er sen satie en spanning geboden werd. In het „zweetkamertje" had Zwart-Wit een listig verdedigingssysteem ont worpen, een systeem, dat het won derwel deed en dat Breda zijn degra datie opleverde. De linkervleugel werd alleen door W. v. Nielen ge vormd. omdat A. Drcnth als vierde man in de middenlinie had postgevat. Zodoende was de linkervleugel vrij wel gevaarloos, althans volgens de mening van Breda en legde Breda zijn verdedigingsaccent op de aanval lende rechtervleugel van Zwart Wit. Nu bleek echter toch nog voldoende gevaar in deze eenmans linkervleugel te schuilen en dus moest Breda óók haar aandacht er op bepalen. Het resultaat was vrij simpel, attaques van Zwart Wit, merendeels over rechts geleid, maar vrij plotseling af wisselend over links en aangezien de Bredase middcnlinie deze middag de stick werkelijk niet meesterlijk han teerde, mocht men zich gelukkig prij zen, dat R. Verpalen en H. Derks in goede vorm staken. Ook doelman H. y. Glabbeek liet weer eens overduide lijk zien, dat hij dit „vak" nog niet verleerd is. ISumeriekee voorsprong Wat de kwantiteit der aanvallen betreft had Breda 'n numerieke voor sprong, maar noch Klementschitsch noch P. Kloppenburg benaderden hun oude vorm en moesten telkens weer lijdelijk toezien, dat hen de pas door D, Pulles en C. Walder afgesne den werd. Voor de rest zorgden A. Drenth en een magnifiek spelende B, Mallens, en aangezien in het verloop van dit duel overduidelijk bleek, dat de Breda-voorhoede het tegen de Zwart Wit-grendel moest afleggen, moesten de doelpunten wel erg duur zijn. Die doelpunten kwamen aan beide zijden niet, hoewel Breda, ondanks de scherpe bewaking meer scoringskan sen kreeg dan de Zwart Witten. Reeds hief de Breda-aanhang een ge juich aan toen J. Verheem een mees terlijk schot op Mars' heiligdom richtte, doch een wonderbaarlijke re actie van doelman Mars deed alle illusies van Breda weer naar de aar de terugkeren. Dat P. Schroder met „borstwerk" een doelpunt maakte, was scheids rechter Almoes niet ontgaan en aan gezien ook 5 straf- en lange corners voor Breda en 3 voor Zwart Wit geen succes brachten, kwam met blanke stand het einde. Verlagingen bij de vleet In de reglementaire eerste verlen ging waren Breda en Zwart Wit af wisselend aan bod, zonder de heilig dommen van resp. Mars en v. Glab beek aan te tasten en na 85 minuten spelen was er nog geen beslissing ge vallen. In de tweede verlenging begon het uithoudingsvermogen een hoofdrol te spelen en in deze slijtage-slag moest Breda zijn slag slaan. Maar Zwart Wit vocht alle laatste reserves uit zijn arsenaal puttend door. Zó bereikte Zwart Wit het doel wat zy beoogd had: een puntenverdeling. Want dit betekende Zwart Wits be houd in de le klasse. Dat de Zwart Witten daarin geslaagd zijn hebben zy voornamelijk aan hun middenlinie, met betere spelkwaliteiten dan die der blauwen, te danken. De enige wedstrijd in de le klasse (heren) tussen MOP en EMHC, ein digde in een zege voor MOP. Promotie le klasse dames Het tweede duel tussen Breda en HTCC. dat op het sportpark „Ginne- ken" plaats vond. heeft zeker niet aan de verwachtingen beantwoord. De thuisclub speelde onder haar kampioensvorm en uitgezonderd J. Schute, deelden alle speelsters in de misère. Hogelijk had de thuisclub, door haar grote zege van zondag j.l. de krachten der gasten onder schat. Een strafbully-duel, dat T. Grano verloor, vormde de inleiding en al gaf een uitstekend doelpunt van A. Vcrheijen (10) weer hoop op herstel, het bleef onder de maat. Ook na de rust kwam de thuisclub niet Dit is een van de vele emotionele momenten uit de wedstrijd Breda Zwart Wit, die besliste over de vraag, welke ploeg in de eerste klas zou blijven. Zwart Wit werd win naar van dit duel, dat 0-0 gelijk bleef ondanks een serie verlengin gen. Het doelgemiddelde was in zijn voordeel en dat bracht ten slotte de beslissing. Dit had een doelpunt kunnen zijn, maar de Breda-defensie was op post. sr. (tuba), Voorwaarts, Koudekerke, 62 p. 2e pr. Afdeling uitmuntendheid solisten: P. J. Mol (tuba) Excelsior, 's-Heer Arendskerke, 74 p. le pr. met lof. Jopie Louwerse (bugel) Excelsior. Middelburg, 69 p. le pr. A. Kaland (bariton) D.K.K., Westkapelle, 69 p. le pr. M. Mallekoote (bes bas) Euter pe. Heinkenszand, 67 p. le pr. A. Melis sr. (tuba) Voorwaarts, Koude kerke, 65 p. le pr. J. Oudeman (bu gel O.K.K.. Wemeldinge. 64 p. le pr. H. Bliek (ex bas) Excelsior. 's-Heer Arendskerke, 62 p. 2e pr. C. de Klerk (tuba) Excelsior, Kloetinge. 62 p. 2e pr. J. W. Net (sopr. sax) Excelsior. Middelburg. 61 p. 2e pr. C. Meijaard (bugel) O.K.K., Wemeldinge, 59 p. 2e pr. Ere-afdeling solisten: Theo Onder man (piston) O.K.K., Wemeldinge, 66 p. le pr. J. W. Vogel (sopr. sax) E.M.M., Serooskerke (W.) 66 p. le pr. C. Remijn (bes bas) Onda, Mid delburg, 66 p. le pr. Ere-afdeling duetten: J. J. Laroes (sopr. sax) en J. W. Net (tenor sax) Excelsior, Middelburg, 73 p. le pr. met lof. Hoogste ere-afdeling solisten: J. J. Laro-'s (sopr. sax) Excelsior, Mid delburg, 78 p. le pr. met lof. L. Zwartepoorte (tuba) Excelsior, Kloe tinge, 77 p. le pr. met lof. Jac. den Toonder (bariton) Excelsior, Kloetin ge. 72 p. le pr. met lof. M. C. Steke tee (piston) Excelsior. Kloetinge, 70 p. le pr. J. P. Christiaansen (trom bone) Voorwaarts, Koudekerke, 68 p. le pr Jan' den Toonder (bugelf Ex celsior, Kloetinge. 67 p. le pr. Hoogste ere-afdeling kwartetten: J. de Pundert (bariton), M. Hoek van Dijke (tuba), Euterpe, Heinkenszand, 66 p. le pr. met haar normale spel. P. Tebbe werd, wegens een blessure, door St. Verheijen vervangen, doch het „bo terde" in de voorhoede niet. Alleen M. Bazelmans' kogel liet een deuk in de doelpaal achter en overi gens zag A. Verheijen haar voorzet ten slecht afgewerkt. Ook de gasten wier aanvallen met moeite gekeerd werden, kwamen niet tot doelpunten en dank zjj deze magere zege werd de Baroniestad weer een le klasse club rijker. Treslingbeker In de kwartfinale verloor Breda II verdiend van MOP Ilè De voorhoede der thuisclub was veel gevaarlijker en haar verdedigingsblok vrijwel on- passeerbaar. De doelpunten der Bos schenaren waren niet van grote kwa liteit. Na een 30 acnterstand wist R. Gaaymans na een door W. de Keij- zer ingeschoten strafcorner te doel punten (31). waarna de thuisclub nog een doelpunt aan de score toe voegde. Push II deed het op eigen terrein tegen HDM IV, wier spel tegen dat der groen-witten sober afstak, veel beter. In dit duel waren doelman Adriaansen en back Koelemij de uit blinkers Reeds vóór de rust had de thuisclub zich door doelpunten van resp. W. v. d. Poel en N. v. d. Bergh van een 20 voorsprong verzekerd, en na de rust zorgden resp. F. de Bueger en P. van Mierlo dat de groen-witten met een 40 zege tot de halve eindstrijden konden doordrin gen. Twee zuidelijke en twee westelijke clubs hebben nu de halve eindstrijd bereikt! Promotieklasse A De degradatie beslissing is ook nu gevallen. Aan gezien MEP er niet in slaagde in Middelburg van de club van die naam te winnen, degradeert MEP naar de 2e klasse. Hopbel verloor op eigen veld van 's-Hertogenbosch, maar reed, dank zij MEP's nederlaag, op veilig spoor. Promotieklasse A (dames). Keep Fit, wier degradatie reeds vaststond, verloor in "igen omgeving met grote cijfers van Were Dj. (Advertentie) HeeU- om kiespij i reomotisd» pij®®» oodrts dank rq VAite Kruin-I panders en U stoohmknlct opl Oot m tobt—- om i Voor het internationale Kanaalzone, schaaktournooi werden weer enkele wedstrijden gespeeld. In groep A kwamen Het Volk en Ruy Lopez, beide uit Gent, tegen elkaar uit. Het werd een 3—3 gelijk spel, net ge noeg voor Ruy Lopez om de leiding te kunnen nemen. In de B-groep speelde Het Volk eveneens tegen Ruy Lopez. Hier werd het een 31 overwinning voor Het Volk. Terneqzen en 't Witte Paard uit Sas van Gent kwamen nog niet tot een beslissing, want twee van de vier partijen moesten worden afge broken. Voorlopig heeft Terneuzen 'n 20 voorsprong. In de strijd om het persoonlijk schaakkampioenschap van Zeeland hoofdklasse is eindelijk de beslissing gevallen. De afgebroken partij tussen n. 3. J. Elzerman en J. L. Woudstr* werd uitgespeeld en eindigde in gemis». Dat was voor Jaap Woudstra sreedg genoeg om kampioen van Zeeland te worden zodat de afgebroken partij te. gen Jansen van geen enkele beteke nis meer is. De stand luidt als volgt: 3. L. Woudstra 4 uit 5; A. J. Niemarkt en ir. J. J. Elzerman S1/2 uit «j jan- sen 0 uit 5. (Hockvycom petitie) Ondanks de zware handicap van vijf invallers heeft Middelburg haar laatste competitiewedstrijd op eigea veld, tegen MEP, weten t» winnen, al was het dan met het kleinst moge. lijke verschil. Voor de rust waren de bezoekers het meest in de aanval doch de afwerking liet alles te wensen over. Bovendien stak doelman Rivie re van Middelburg in bijzonder goe de vorm. De rust kwam dan ook, zon der dat er gescoord was. Na de hervatting pakte de thuisclub stevig aan en de hard werkende in valler-rechtsbinnen Royaards smaak te het genoegen het enige en dus be slissende doelpunt te scoren (1-0). De officiële interlandwedstrijd wa terpolo Nederland-België zal worden gehouden te Sas van Gent. Deze wed strijd voor junioren, en senioren zal plaats vinden op 23 juni a.s. De or ganisatie is in handen gegeven van de zwemvereniging de ..Bruinvis" te Sas van Gent, die in augustus haar vijfentwintigjarig bestaan, gaat vie ren. VOOR DE JAARLIJKSE korfbalwed strijd ten bate van Sport Steunt Zonneveld, tussen Swift. Middelburg en de Dordtse eerste klasser Dee- tos, zaterdagdagmiddag op de Markt te Middelburg gespeeld (4—10), be stond vrij grote belangstelling. Dat bleek uit de opbrengst van de tij- dens de wedstrijd gehouden collecte die bijna 250.bedroeg, meer dan ooit tevoren. DE ZEEUWSE zaalhandbalcompetitie is op een oor na gevild. Zaterdag avond werden alle nog resterend» wedstrijden op een na gespeeld. Ma rathon uit Vlissingen heeft zich dit seizoen gedecideerd de sterkste ge toond. De Vlissingers veroverden vier titels, waarvan de beide in de eerste klasse.

de Stem | 1957 | | pagina 7