Kolenproduktie daalde tot minder dan de helft V.S. achter Engeland in de kwestie Suez Fondspatiënten moesten contant EERSTE GEVOLGEN VAN LANGZAAMAAN-ACTIE: Weer twee gevangenen ontsnapt Guus Jansen verliest kort geding Onrustbarend rustig Kabinet nam beslissing Suwirjo is optimistisch Justitiële maatregelen tegen pools verschillend Begin seizoenverkopen 15 januari en 15 juli HIJ WILDE DODEN" Mijngas voorziening kan in moeilijkheden geraken DAGBLAD VOOR ZEELAND Nu in Scheveningen FRANS DOHMEN WAARSCHUWT Aanwinst voor Madurodam Droog weer De burgemeester van Eindhoven IN BESCHERMING. MacMillan in Lagerhuis Stakingsrelletjes in Engeland Vrijwel alle tandartsen achter devies. Het boek van de Brombergers Fantasie Parijs egt SER. brengt advies uit Proces Adams Eierstruif 97e JAARGANG No. 22418 Uitgave N. V. Uitgevers Mij. Neerlandia. Verschijnt elke werkdag. Bureaus: Breda, Reigerstraat 16. Tel.: Directie, Redactie en Administratie 3351. Verantwoordelijk Hoofd redacteur: J. J. H. A. Bruna. Redactieraad: J. M. A. C. v. Dongen, C. J. v. Hootegem, Mr. Dr. A. J. J. M. Mes, Mr. H. M. L. de Rechter, P. V. M. Vercauteren, L. J. v. 't Westende. Abonn.prijs bij vooruitbet. 7.-- p. kwartaal, p. post 7.70, p. week (uitsl. bij niet postbestell.) 0.54. Incasso wordt berekend. Losse numm. 15 ct. Postrek. 278841 Voor God, Koningin en Vaderland D I N S D A G 2 APRIL 1957 Advertentieprijs voor de gehele oplage f0 35 per m/m. (Ingezonden Mededelingen f 0.85 per m/rn) Voor advertenties van plaatselijke aard uit Zeeland uitsluitend in de Zeeuwse editie 1 0.14 per m/m (Ingezonden Mede delingen f 0 35 per m<m> Bij contract aan zienlijke reductie; volledig tarief en Alge- mene Voorwaarden worden op aanvraag verstrekt. Staatwerk 3 ct. per m/m extra. Inzendingen op advertenties, welke de uit gevers om redenen te hunner beoordeling niet wensen af te geven, worden vernietigd. Bureau voor de Zeeuwse Eilanden: GOES, Westsingel 98, Telefoon 2238 Bureau voor Zeeuwsch-Vlaanderen: HULST, Dubbele Poort 7, Telefoon 102 (Bijbureaus: TERNEUZEN, Noordstraat 56, Tel. 2601 OOSTBURG, Nieuwstraat 41, Tel. no 35) Uit do strafgevangenis tc Scheve ningen zijn zondagavond de 30-jarige A.H., een bekend Haags inbreker, en de 27-jarige A.M. uit Heerlen ont snapt. Er was die avond een bridge drive, waaraan H. wel wilde deelne men. In plaats van naar de bridge drive te gaan, gelukte het H. in de cel van M. te komen. De mannen zijn er toen in geslaagd een spijl van 2 centimeter diameter door te zagen, en vervolgens te ontsnappen door een opening van 28 bij 32 centimeter. Zij zijn vervolgens 6 meter afgedaald hoe is nog niet bekend en kwa men toen terecht op een binnenplaats. Via het dak van een in aanbouw zijnde drukkerij zijn zij de vrijheid tegemoet gegaan. Op de binnenplaats werd een aantal ijzerfiguurzaagjes aangetroffen. De president van de rechtbank te Amsterdam heeft uitspraak gedaan in het kort geding, dat de Nederlandse componist Guus Jansen de vorige week aanhangig heeft gemaakt tegen het weekblad Elsevier. ,,Op grond van verschillende overwegingen" be sloot de rechtbank ,,de door de heer Jansen gestelc eisen van de hand te wijzen en hem te veroordelen in de kosten van dit geding, geraamd op 207.50." In de overwegingen staat o.a. ver meld, dat de radioredacteur H. Lee rtak met zijn artikeltje over het be kroonde liedje ,.Net als toen" niet de bedoeling zou hebben gehad Guus Jansen te beledigen. Naar bekend schreef hij dat ,,J'ai rendez vous avec vous", een compositie van een Franse componist het prototype is geweest voor ,,Net ais toen", maar bij de be handeling van het kort geding voerde de heer Leertak aan, dat er tussen prototype en plagiaat een groot ver schil is. Overigens had de president weinig bewondering voor de gewraakte zin snede. HET ONLANGS opgerichte „Natio naal Fonds voor de Bestrijding van de Kinderverlamming" gaat „Prinses Beatrix Poliofonds" heten. Het krijgt dus de naam van zijn beschermvrou we. „EERST als het socialisme is geves tigd, zullen alle problemen opgelost zijn". Dit zei C.P.N.-wethouder Ha ken van Finsterwolde bij de installa tie van burgemeester Loopstra, die lid van de V.V.D. is. RUSLAND heeft in een nota aan Ja pan de protesten van dit land tegen de voortzetting van Russische kern proeven van de hand gewezen. IN CUXHAVEN heeft maandag de chef van de Westduitse vlootstnjd- krachten de eerste Duitse marine-bij drage aan de Navo (twee flottieljes mijnenvegers) overgedragen aan de Nederlandse Navo-bevelhebber schout -bij-nacht H. Bos. IN SEPTEMBER zal te Nijmegen het eerste wereldcongres voor weduwen en weduwnaars worden gehouden. Het initiatief is genomen door dc heer G. Greijn te Grevenbicht, de organisator van de vrijgezellencongressen. BIJ DE PYRAMIDE van Gizeh, in Egypte, is een onbeschadigd beeld houwwerk gevonden, dat het hoofd voorstelt van een farao uit de vierde dynastie (ongeveer 2500 jaar voor Christus). IR. MR. H.W. Bloemers is gisteren geinstalleerd als commissaris van de koningin in de provincie Gelderland. (Van onze redacteur). De produklie van de Limburgse steenkolenmijnen lieeft maandag, de eerste dag van de „langzaam-aan-aclie" van de Ned. Katli. Mijnwerkersbond nog geen 15.000 ton bedragen, tegen 38.000 ton normaal op een maandag. Met een produktieuitval van 60 pet. hebben de mijnwerkers liet „langzaam-aan.parool" gerealiseerd. De werkgevers vrezen dat het hierbij niet blijven zal en voor morgen wordt een nog groter verlies van het produktiepercentage ver wacht, ook en vooral vanwege de toenemende desorgani satie in bet gehele mijnbedrijf. De cokesproduktie van de staatsmijnen haalde nog niet de helft van de normale: inplaats van 100 ovens werden er maar 59 „gedrukt". Wanneer dat zo blijft doorgaan, zal de openbare gas- voorziening van de staatsmijnen in moeilijkheden geraken. Gis teren is men er nog in geslaagd de normale hoeveelheden gas tot Zeeland en Nijmegen af te zetten. De grote steden in Noord-Brabant hebben maar voor een dag of twee „eigen voorraad". De mijnen hebben zich in verbinding gesteld met de Duitse E.B.V. om tot aansluiting op het Duitse net te geraken als de toestand kritiek wordt. De langzaamaan-actie heeft de mijnen totnutoe al 2 miljoen gekost. De voorzitter van de Ned, Katholieke Mijnwerkersbond, Frans Dohmen, heeft gisteren tijdens een persconferentie ge zegd, dat het bondsbestuur de leden heeft gewaarschuwd voor acties van de communistische bond, die het mijnbedrijf in het I hart zouden kunnen treffen. Hij deed een oproep tot „uiter ste waakzaamheid", omdat de communisten zouden kunnen proberen misbruik te maken van de actie, door deze om te buigen in een richting, die niet verenigbaar is met de bedoe lingen van de katholieke bond. De produktieuitval is het grootste geweest in de antracietmijnen; de Domaniale kwam maar tot een pro- duktie van nauwelijks 25%, de Wil lem Sophia tot 26% en de Laura tot 32%De grootste mijn, de staats mijn Maurits had een produktieuitval van 54%. De nieuwe werkweek was gisteren ogenschijnlijk normaal be gonnen. Als alle dagen zwierden de wolken stoom uit de koeltorens, maar in en op de mijnen bleken de mijn werkers het langzaam-aan-parool te hebben opgevolgd. Voor de buitenwe reld was dit merkbaar aan het kenne lijk vertraagde werken van het schachtwiel, aan de tergend langzaam rijdende kolentreinen der mijnen en aan de vele vrachtauto's, die zelfs op de autosnelweg niet harder vooruit kwamen dan hoogstens tien kilomteer per uur. Nergens deden zich incidenten voor. De stemming van de boven- en on- dergronaers was uitstekend. Algemeen was men zich bewust van de ernst van de door de katholieke bondslei- ding getroffen maatregel. De algemene indruk is dat ook de leden van de beide kleine bonden, die het advies hadden uitgegeven mee te doen de ac tie hebben gesteund. (Het gaat hier om de NVV-bond en de Prot. Chiste- lijke Bond). Het busvervoer van en naar de mijnen ondervindt geen ver traging en ook de opkomst der mijn- kers is normaal. In een pijler van de staatsmijn Hendrik is normaal ge werkt. Deze pijler zou als het parool niet beter wordt opgevolgd, geboycot worden en geen materiaal meer ont vangen. Overal waren en zijn de mijn werkers zeer te spreken over het op treden van de opzichters, die „van harte meedoen". De verlading en het vervoer der kolen ondervinden zowel onder als boven ernstige vertraging. Enkele mijnwerkers zeiden: „Hier hebben we op zitten wachten. Niet dat we niet willen werken het verleden heeft wel anders uitgewezen maar we moeten maar eens uit de knoei". An deren zeiden: „We zullen het in ons loonzakje voelen, maar dat hebben we er voor over". Den Haag bezorgd De indruk van de langzaam-aan-ac- tie van het mijnpersoneel in Haagse politieke kringen is, dat men in Lim burg toch wel rekening zal moeten houden met twee factoren. Op de eer ste plaats, zo wordt gezegd, is de pro cedure, die thans gevolgd wordt, moei- lyk verenigbaar met de gehele opzet van de P.B.O. De beslissingen die over alle sociale kwesties worden genomen, worden normaal voorbereid in het overleg, dat plaats vindt in de mijn industrieraad. Men is nu van mening, dat de actie van de Kath. Mijnwerkersbond deze geheel doorbroken heeft. Dat de minister bij het aan de orde 4 Verwachting van het K.N.M.I., geldig tot vanavond, opgemaakt J maandagavond 23.15 uur: 0 4 Wolkenvelden maar ook opklarin gen en droog weer. In de ochtend plaatselijk mist. overwegend mati ge wind tussen noord en oost. Dezelfde temperaturen als gisteren of iets lagere. Verwachting van het Belgisch Weerkundig Instituut: Lichte tot matige oostenwind, lichtbewolkt en mooi. Ongeveer dezelfde temperaturen. Vandaag: zon onder 19.15 uur; maan onder 21.58 uur. Morgen: zon op 6.11 uur, maan op 7.19 uur. stellen van een verkorte werkweek de bovengrondse arbeiders nog in het ge heel geen vooruitzichten heeft kunnen geven, was volledig in overeenstem ming met de besprekingen in de MIR. Op de tweede plaats is men van oor deel, dat het loonniveau voor de Ne derlandse mijnwerker zeker niet be neden en wellicht zelfs boven het al gemeen peil in de zes EGKS-landen is gelegen Het nominale loon is in Nederland inderdaad lager, het reële loon zo zei men is zelfs gunstiger dan el ders in de KSG-landen. Vanmiddag zullen de ministers van Economische Zaken en van Sociale Zaken een bespreking hebben met de Mijnindustrieraad. Met. het oog op de gebeurtenissen in de mijnindustrie wordt er van rege ringswege de aandacht op gevestigd, dat deze bespreking uitsluitend be trekking heeft op de goedkeuring van een reeds enige tijd geleden door de mijnindustrieraad aanvaarde verorde ning inzake de arbeidstijd van de ondergrondse mijnwerkers. De rege ring blijft zich op het standpunt stel len dat tijdens een staking, langzaam aan-actie of dergelijke niet met par tijen onderhandeld of overlegd wordt. In de ministerraad is, naar men stellig meent te weten, gisteren de beslissing gevallen over de aan de Ko ningin voor te dragen benoeming van de nieuwe burgemeester van Eindho ven. De beslissing is uiteraard nog onzeker, totdat H.M. het voorstel van het kabinet zal hebben bekrachtigd. Men houdt echter zeer sterk rekening met de plaatsing van mr. dr. C. van Rooy, burgemester van Venlo, als eer ste op de voordracht. Mr. Becht, bur gemeester van Kerkrade. zal naar men aanneemt, als tweede op deze voor dracht zijn geplaatst. Kabinetsformateur Suwirjo heeft gisteren verklaard, dat hij ervan over tuigd is. een zakenkabinet te kunnen vormen in overeenstemming met de opdracht van Soekarno. Vandaag zal hy aan de president verslag uitbren gen. Twee zetels in het kabinet zou den voor de Masjumi worden gere serveerd. De toestand op Zuid-Sumatra was gisteren nog verward. Het schijnt ech ter, dat overste Barlian de toestand in handen heeft en dat de „opstan dige" officieren geen kans hebben ge kregen hun plannen uit te voeren. De verbinding meL Palembang was gis teren nog altijd verbroken. Twee directeuren van buitenlandse banken in Djakarta zijn door de mili taire autoriteiten gearresteerd. Het zijn de directeur van de Factorij der Ne derlandse Handelmaatschappij in Dja karta, de heer H. Knook en de direc teur van de Engelse Chartered Bank, de heer Edward Curry. Tijdens onderzoekingen, welke vrij dag b;j de banken in Djakarta werden gedaan, werden twee revolvers en een aantal patronen gevonden in de Factorij en van de Chartered Bank. Zij waren geborgen in safeloketten en daarin door buitenlandse cliënten van de bank gedeponeerd. In een Lagerhuis, nerveus en geïrriteerd door de gebeur tenissen rond Cyprus, heeft de Britse premier MacMillan giste ren verantwoording afgelegd van zijn besprekingen met Eisenhower op Bermuda. Hij be vestigde, dat de Verenigde Sta ten volledig achter het Britse standpunt staan met betrekking tot de Suezkwestie en dat zij een boycot van het Kanaal over wegen als Nasser niet inbindt. MacMillan deelde ook mee, dat Eisenhower de aanwezigheid van V. N.-troepen in de Gaza-strook een on ontbeerlijke voorwaarde acht voor het bereiken van een oplossing in het Egyptisch-Israëlische conflict. Inderdaad blijkt een nota, die Was hington aan de Egyptische regering heeft laten overhandigen, een duide lijke stellingname in te houden vóór de compromisvoorstellen, die het Westen heeft gedaan. Nassers stand punt wordt zonder meer onredelijk genoemd. In Cairo waar men van de nota een beetje geschrokken blijkt, werd ge zegd, dat die nota niet neerkwam op verwerping van het Egyptische standpunt, maar dat zij eerder be toogde ,,de standpunten tot elkaar te brengen" Israël heeft meegedeeld dat het een ..proefschip" door het Suez-kanaal wil sturen. Zoals gemeld, is de Haagse politiehet indienen van een request over een actie begonnen tegen de Benelux- voetbaipool. De politie heeft een huis zoeking gedaan op het hoofdkantoor van deze pool in de Oranjelaan, Den Haag en voorts bij de hoofdadminis trateur W. H. H., de secretaris J. B. S. en de financier L. J. van B. Daarbij zijn kasbescheiden, enige honderden guldens, blanco- en ingevulde formu lieren alsmede dc administratie in be slag genomen. De drie genoemde personen kregen een proces-verbaal wegens overtre ding van de loterijwet. Ook kregen de leden V. I. en D. om dezelfde redenen een proces-verbaal. Voorts zijn bij 25 winkeliers formulieren in beslag ge nomen. Ook in een aantal andere ge meenten zoals Amsterdam, Haarlem, Breda en Oosterhout is de politie een actie begonnen. Na overleg met haar juridische ad viseur heeft d.? vereniging „Benelux" besloten, nog niet onmiddellijk over te gaan tot maatregelen die zouden kunnen leiden tot teruggave van de inbeslaagcnomen bescheiden en gel den. Men wil liever eerst weten, of het komende proefproces lang op zich zal laten wachten. Mocht dit wel zo zijn dan zal „Benelux" zeer zeker tot Wanneer morgenf woensdag, Neder lands miniatuurstad Madurodam in Den Haag weer open gaat, zal ook de nieuwste aanwinst, een geschenk van de gemeente Hilversum, te zien zijnHet is het bekende Hilver- sumse stadhuis, een schepping van de architect Dudok. In enkele buitenwijken van Londen zijn stakerspostcn maandag in botsing gekomen met de politie. Deze moest versterkingen laten aanrukken om zich met geweld een weg te banen aoor de rijen stakers, die de wegen naar de fabrieken in Feitham (Midd lesex) versperden. De stakersposten wierpen auto's omver toen de bestuur ders trachtten de Vickers Armstrong- fabrieken in Weybridge binnen te rijden. In andere delen van Londen ont stond een handgemeen tussen stakers- posten en mensen die naar hun werk wilden gaan. gaan. Omtrent de hoogte van het totaal onder het beslag begrepen be drag verkeert men in het onzekere. Vaststelling van het bedrag der prijs- uitkering kan echter eerst geschieden nadat bekend is hoe groot het totaal- ingezette bedrag is geweest. Uitkering zal volgen, zodra de beslagen zijn opgeheven. „Benelux" zal ook in de komende week haar activiteiten voortzetten. Voorts deelt men ons mede, dat de Nederlandse afdeling het voornemen heeft zich los te maken van de Bel gische en de vereniging voor ons land zal worden omgezet in een ge heel Nederlandse vereniging. Hier géén ingrijpen De officier van justitie in Dor drecht. mr. W. Heukels, is niet van plan een vervolging in te stellen tegen de voetbaltoto van een sigarettenfa- briek te Dordrecht (Ardath Tobacco Co). Hij heeft enige inlichtingen ge vraagd aan de organisatrice van deze pool. Na onderzoek is mr. Heukels tot de conclusie gekomen, dat er geen aan leiding tot een vervolging bestaat. Er is niets inbeslag genomen van deze pool. 1.1 gaan, zodra de gegevens der Zieken- Het conflict tussen de tand- q I £kf"| fondsen en de Mij. voor Tandheel- artsen en ziekenfondsen heeft L/C Ld J- V./ 1.-L kunde binnen zijn. Verwacht kan wor- den dat deze commissies enige weken tot gevolg gehad, dat overal in voor hun beoordeling nodig zullen spreekkamers en wachtkamers kc broeders na", alle collega's zich hebben. een mededeling verschenen is, Dit kanszo* meent men wel enkele fJean" /e'lieta ve%am\nd wc^dat" men waarbij fondspatiënten voor het tandartsen diCuUsluitendofvoorna- dp fondspatiënten zn welnig mogelijk feit worden gesteld zich a con- "S&ktadS' "adeel van het conflict wil laten on- tant en tegen kwitantie te laten nomen wordt, dat die moeilijkheden w"rdnB ®£gd 'borden tegen de 'laagst behandelen tegen het door de TïVd™:f!Su?itataken gaat de behan- denkbare" tarieven behandeld. De Ned Mij tot Bevordering der deling gewoon verder Hct eonflict ^fd^fl;Xnd°srrSk0Ita van Tandheelkunde geeiste tarief. £?.tr?£t hleT uitsluitend behandelingen behandeling aan dc patiënten dienen De indruk bestaat dat in het alge- WcSÏ^vMSSier» om- .mtat de prcm.ebeta- meen vele fondspatiënten een afwach- standigheden van de Ziekenfonds- aoorgaa tende houding aannemen. Men laat raad zal zich met de kwestie gaan Vrijwel alle tandartsen in Breda Ber- zich slechts in dringende gevallen, bezig houden. Het is de vraag, of dit gen op zoom en de andere steden en gepaard met pijn, behandelen. In krin- deze week nog zal gebeuren. De com- dorpen in west-Brabant en Zeeland, gen der tandartsen neemt men aan, missie voor de contracten van de hebben zich aan het devies van de dat „op uitzondering van enige zwak- Ziekenfondsraad zal aan het werk Mij. voor Tandheelkunde gehouden. Premier MacMillan heeft in het La gerhuis ook te kennen gegeven, dat zijn regering niet van plan is, de proeven met atoomwapens te staken. In dit verband ondervond hij kritiek van de Labourfractie, Gaitskell was van oordeel, dat men rekening moest houden met de wereldopinie en dat het hek van de dam zou gaan. om dat ook Frankrijk, Zweden en West- Duitsland met atoomwapens zouden gaan experimenteren. Rusland lieeft een uitval gedaan naar Engeland en Amerika door te verklaren, dat de Bermuda-conferen tie niets anders betekent, dan een voortzetting van de „agressieve koers" die deze landen volgen. Nu Engeland geleide projectielen van de V.S. ontvangt, zo werd gezegd, zou dit land zich in geval van een aanval op de Sovjet-Unie onver mijdelijk bloot stellen aan bombar dementen met evenwaardige wapens. Inmiddels is ook bekend geworden, dat het Jordaanse kabinet wil aftre den tengevolge van een meningsver schil tussen koning Hoessein en de eerste minister. De laatste wil een politiek voeren, die uitgesproken an ti-westers is. De ogen aJigstig opengesperd, het voorhoofd bedekt met bloed, zo werd de 25-jarige Armeniër Ako- pian, die zaterdag bij de Are de Triomph in Parijs een handgranaat wierp tijdens een demonstratie, door de politie in bescherming ge nomen tegen de menigte, die hern bijna had gelyncht. Het viel uit eindelijk allemaal nogal mee. De handgranaat zal wel een oefen projectiel zijn geweest, want er werd niemand ernstig gewond. Het Franse ministerie van Buiten landse Zaken heeft in een communi qué over het boek van de gebroeders Bromberger, twee Franse journalis ten, gezegd, dat alle diplomatieke ge gevens uit het boek volslagen gefan taseerd zyn. Het ministerie acht het ontoelaat baar, dat de Frans-Britse betrekkin gen in het geding worden gebracht en de Israëlische belangen geschaad worden door onverantwoordelijke en slecht ingelichte journalisten". In het boek van Serge en Merry Bromberger wordt o.m. beweerd, dat de Fransen en Engelsen van tevoren op de hoogte waren van de Israëli sche actie tegen Egypte. Het is ge titeld ,.De geheimen van de Egypti sche expeditie." De Sociaal-Economische Raad heeft aan de staatssecretaris van kopen, aldus de raad. bestaat het bezwaar, dat de koopkracht zich voor- namelijk zal richten op de artikelen Economische Zaken advies ver- l welke het eerst worden geruimd. strekt over de aanvang en de duur van tijdsruimten, waarbin nen de zgn. seizoenverkopen mogen worden gehouden. De raad adviseert jaarlijks twee perioden aan te wijzen voor de sei zoenverkopen, deze te doen beginnen op 15 juli en 15 januari, met dien verstande, dat, indien deze data op zondag vallen, de begindata 14 juli en 14 januari zijn. De duur van de perioden wordt bepaald op 19 werk dagen. Dc raad acht het gewenst, dat slechts bij factoren van een meer blij vend karakter de begindata der op- ruimingsperioden gewijzigd worden. De raad heeft het verzoek om ad vies en de daarop uit het bedrijfsle ven ontvangen reacties ter beoorde ling voorgelegd aan de commissie adviezen vestigingsregelingen. waar na in zijn vergadering van 8 maart het advies werd vastgesteld. De raad zegt in zijn advies, dat enerzijds de perioden worden be paald door het tijdstip, waarop ten aanzien van het seizoen- en mode artikelen een zodanige verzadiging op de consumptiemarkt optreedt, dat niet meer in voldoende mate tegen de aanvankelijk vastgestelde prijzen kan worden verkocht. Anderzijds zul len de seizoenverkopen moeten kun nen aanvangen op een tijdstip, waar op er nog voldoende ruimte is om de restant-voorraden -tegen verlaagde prijzen af te zetten. Bovendien dient er rekening mee te worden gehouden dat tijdig met de voorbereiding van de introductie van nieuwe seizoen en mode-artikelen kan worden begon nen. Tegen differentiatie in de vaststel ling van de perioden van seizoenver- Tenetade elke discriminatie zoveel mogelijk te voorkomen, dient naar het oordeel van de raad alleen om zwaarwichtige redenen gebruik te worden gemaakt van de bevoegdheid voor bepaalde bedrijven of groepen verkoopplaatsen, een uitzondering te maken. 55 B(j de voortzetting van het proces tegen de Britse arts John Bodkin Adams, voor dc Londense rechtbank Old Baily, is het opnieuw tot een vin nige woordenstrijd gekomen tussen de verdediger van Adams en de kroon getuige, dr. Arthur Douthwaite. Door de verdediger ondervraagd gaf Douthwaite toe, dat hij pas na verhoor door de rechter tot de op vatting was gekomen, dat dr. Adams tussen 26 oktober en 6 november 1950 nadat de morfine-injecties na een onderbreking hervat waren het plan moet hebben opgevat om mevr. Morrell met injecties te doden. Lawrence noemde deze theorie „kletskoek". De rechter vroeg aan Douthwaite: „Meent u dat u gedwongen zou zijn te concluderen, dat hij de bedoeling had te doden?" Hierop antwoordde Douthwaite: „ja". Toen de rechter vroeg of hij be doelde. dat dr. Adams niet één en kele dodelijke dosis gaf, omdat dit wellicht verdenking zou hebben ge wekt, zei Douthwaite: „Precies". In de Grote Markstraat te Den Haag stond een vierwie lige vrachtauto met 8550 eie ren geparkeerd. De bestuurder van een per sonenauto, die in de file reed, moest plotseling remmen, maar de remmen weigerden. De personenauto week toen naar rechts en botste tegen de vrachtauto, die omsloeg. Alle eieren werden met één slag geklutst. De brandweer heeft de struif weggespoten.

de Stem | 1957 | | pagina 1