Bad aJ Energie van N.A.C. onttakelde Feyenoords faam orders lip/ in Taai vechtend Baronie won in Hilversum DOSKO werd verslagen, toen het gelijkspel „rook" tegen RBC Hi Grote fabi Ens Meer dan verdiend 1-1 BV Y-aanval bij Ajax niet productief Alliance boekte verdiende puntenverdeling bij Kimbria NOAD VELDE VONNIS OVER MOEDIG WILLEM II1-0 NAC beroofde Feyenoord van trotse leidersplaats Benelux-pool op de„helling TSC werd in laatste minuut nog geveld.... Ook in A dam Wim Roovers Baronie nu bij de kopgroep WH zorgde voor sensatie LAATS De Sp Zr. VI Fab Merk JO V. DAGBLAD DE STEM VAN MAANDAG 1 APRIL 1957 Treurnis en vreugde in Tilburg.... West-Brabantse derby-sfeer Wilhelmina gelijk Knokpartij na voetbal Voor de nil Mitt ha us Pas I de Hulsterse I moge de inten Eduart Flipsel dige mutaties toch zijn er als de Matthai we elementen apparte verm Koor en orke het Rotterdam en het Rotte I Orkest en in <1 listen waren cl veranderingenJ Ernst Haflijl tenpartij vert I subliem. Om :l gister nog g( glanzend te kl grootste technl waar de tekstl van een draml ken, hetgeen Bach's liturgil De sopraan I tuigde niet in nis die de alt I haar expressifl verder uit te tl lume niet ten I timbre wordt stem werkelij over het orke volgend jaar c kunnen volgen, Bruno Mülle' tuspartij en wl overal even gl geen bij de mi maal kan gebe De kleinere zongen door A Ketelaars. De baar teveel ba aria „Mache d volledig tegeno nen voldoen. De jonge de is een veelbe] in de aria „Icll wachen'' was cl Behalve „Del uit Rotterdam het Hulterse J Jeugd" mee. lijk niet veel worden waar cl genskoor op ze eree werkt om een prachtige door de koren Voor de derdi keiijk korte tijc uitgebroken in N.V. Echfa aan De beide vorige aangestoken doe De brand van j de fabriek een delijk enige h aens en heeft c het bedrijf in FAMIL j (uit an Geboren: de heer er mers-Mannt Josje, zoon mevrouw D veld, 's-Het Ondertrou Hoeven en Tilburg-Bus Rooij en Tl burg. Getrouwd Jonge, arts j berg. med. Joehems. ec ra bet Gietts Overleden:! Lieshout, 78 j Henricus BI Venray. VERLO worden vans de gewor „Laat U n nemen!" Koop lievi magnee daar bent simplex rudge, de best Ons Reelat teco spo ril Kinderrijv| re Komt U u slaagt 1 hoek h hou1: B Ook de len wij m tige wijze! Fijenoord liep praktisch steeds vast in de perject werkende NAC- defensie. Op deze plaat is de Rot terdamse linksbinnen Osterholt kansloos tegen spil Kuys, terwijl doelman Goedhart gereed staat en Jan van Helden (links) eventueel voor assistentie bij de hand blijft. (Advertentie) den tijd. De tweede helft werd ge vuld met het nog drastischer ontta kelen van Feyenoords faam. Op een gegeven moment had NAC zijn fraaie tegenstander in een zo klein „hoekje" liggen, dat de strijd bijna door een goal in eigen doel in het voordeel van de Bredanaars zou zijn beslist. Kerkum kopte echter juist over. Hü had minstens vijf mi nuten nodig om helemaal uit te hij gen van de schrik. Nadien werden er voor Canjels en Vergouwen nog kansen genoeg „ge maakt" maar keeper Onderstal werk te beter dan de Bredase schutters. De Rotterdamse tegen-acties, die overigens pas tegen het einde weer enige kracht kregen, werden gebroken door Jan v. Helden, die steeds sublie- mer werd en door Kuys, die rustig het hele spul in bedwang stond te houden. Er waren 15.000 toeschouwers. (Van onze speciale verslaggever). Op veel van NAC's (te) volle tribunes was een beetje teleur stelling. Was dit nu het bij voorbaat fameus geworden duel? Was dit de Rotterdamse artiesten-groep, bezig met een succes volle voetbaltoernooi? Was dit Feyenoord, dat-wel-eens-ef- fetjes Maar in dat laatste schuilt de ver klaring voor het feit, dat de Rotter damse formatie inderdaad niet glans de. NAC gaf daartoe geen enkele kans. En er zat constant iets boei ends in de vraag hoe lang het de gestyleerde ploeg klein kon houden. Soms leek het vloeiende Feyenoord- spel, bevrijd van alle weerstand, on weerstaanbaar te worden. Het was dan alsof de aanvallen glad waren, zodat NAC vergeefs probeerde in te grijpen. Maar een volledig „los" ge laten attaque kwam er niet. De Bre danaars eindigden (11) gelijk en dat was verdiend. Méér dan verdiend. Zij hadden het fraaie „kantwerk" zoals Feyenoord dat op het veld pleegt te maken, grondig uiteen getrokken en niet met grove middelen, maar op de eerlijke, bekwame manier van een voudige voetbal-werkers. De arties ten konden het kennelijk niet aan. Geen „poetsdoek NAC volbracht de eerste eis tegen een team als Feijenoord. Het wist al lang tevoren, dat het als poetsdoek zou worden gebruikt voor de zoveel ste glans-behandeling, indien het even mooi wilde doen als Feyenoord. Het moest iets anders tegenover de glim mende techniek stellen. NAC vond het systeem: het plaatste er energie tegenover, nuchter weg hard werken. Waar de Rotterdammers draafden als sierlijke renpaarden, hingen de Bredanaars als onvermoeibare, slo vende trekpaarden in de strengen. Het effect was, dat de glans ver dween, maar dat er spanning voor in de plaats kwam. NAC-Feyenoord werd een hard duel in plaats van een eenzijdige demonstratie... Het duurde even alvorens dit wed strijdbeeld ontstond. In het begin wa ren de gastheren namelijk zeer onze ker. Zij kregen bovendien in de ze vende minuut reeds een dreun van geweld door een ietwat fortuinlijke treffer van Cor v.d. Gijp. De Rotterdamse aanvalsleider was op rechts aan het experimenteren gegaan, om spil Kuys te ontlopen. Hij passeerde daar gemakkelijk Puck Storimans en lanceerde een boogschot, bedoelde om gretig na der stormende mannen als Moulijn en Oosterhout een niet te missen kans te bieden. Maar het schot was al raak vóór die aanvallers iets konden doen. Doelman Goedhart stond verkeerd op gesteld om goed te kunnen ingrijpen. Het was zijn enige fout in heel de ontmoeting, maar geruime tijd leek die toch van rampzalige invloed. De NAC-verdedigers gingen wat radelo- zer heen en weer lopen, lieten zich van hier naar daar lokken en grepen telkens mis. Langzaam groeide er toch weer een NAC-offensief, dat feller werd naar mate de eerste helft verstreek. Ook de Rotterdamse keeper ging blunde ren, maar bij hem konden Kerkum en Veldhoen nog herstellen. Tegen dat de eerste drie kwartier vol wa ren daverde het Bredase geweld pas goed. Het ontketende voor de Feyen- oord-goal een hele serie gevaarlijlke situaties. Eén daarvan had een penal ty tot gevolg. Het was een beetje troebel, omdat het zo vlug gebeurde. Jan v. Hoogenhuyzen maakte „aan geschoten" hands. Zijn schot, dat een doelpunt zou hebben betekend, werd door een van de backs met de handen terug gewerkt. En dit handsgeval be loonde scheidsrechter Schipper met de strafschop. De Rotterdammers maakten er nogal drukte over, maar Canjels wachtte tot alles kalm was, liep toen drie, vier passen en gaf het leer de tik, die zonder mankeren 11 betekende. Bijna Daarmee was, zoals het vervolg leerde, het doelpunten maken verle- BW heeft het aan zichzelf te wijten dat het voor 20.000 toeschouwers een onverdiende 10 nederlaag heeft ge leden by Ajax. Na een weifelende start hebben de Bosschenaren in het laatste kwartier van de eerste helft en in de gehele tweede helft de toon aangegeven en slechts met moeite kon Ajax dank zij voortreffelijk werk van doelman Pieters Graafland stand houden. De rust die met een 10 voorsprong kwam voor de Amsterdammers, was wel juist. Ajax was inderdaad in de eerste helft beter geweest. In de 22e minuut was het 10 geworden door een fraaie kopbal van Michels na een voorzet van linksbuiten Schmidt. Wel kreeg BW een paar kansen maar erg gevaarlijlk kon het toch niet worden. Tegen de rust begon de BW-ploeg pas te draaien, maar het spel bleef inproduktief. Ook na de her vatting bleef BW volharden in zijn combinaties. Alleen van Overbeek had pech toen zijn kopbal de staander beukte. (Van onze sportcorrespondent) Alliance startte bij Kimbria zeer hoopvol en nam direct het heft in handen. De Kimbria-uitvallen waren echter niet van gevaar ontbloot, het geen duidelijk werd toen P. Rondagh na 15 minuten een voorzet gaf naar Dresens, die de score opende (10). Kimbria kwam er iets beter in en» na 25 minuten kopte Nijssen uit een corner 20 achter-doelman Veenhof. Dit was Alliance toch te bar. Met goed opgezette aanvallen, die uitste kend gesteund werden door de beide (Van onze sportcorrespondent) Voor 'n uitverkocht huls (15.000 toe schouwers werd de Tilburgse derby NOAD - Willem II gespeeld, de eerste sinds drie jaar. Toen was de uitslag 22. Nu werd het 10... In de tweede minuut werd de Noad- spil Walhout reeds geblesseerd, doch toen zijn hoofdwonde verbonden was, nam deze voortreffelijke speler zijn plaats weer in. Noad-doelman Schuur- kes moest het eerst handelend op treden. Hij kon juist een schot van De Wit tot corner verwerken. In de 8e minuut bracht Rombout redding, toen Neefs een gevaarlijke kans had. In de 26e minuut, nadat Feyt eerst 'n schot van Louer had kunnen ver werken, kwam aan de andere zijde een gevaarlijke situatie toen Koopal ten val werd gebracht. Geen straf schop echter oordeelde arbiter Van Leeuwen. Koopal had namelijk de bal eerst met de hand gespeeld. Toch kwam Noad goed weg, toen Brooymans nogal hardhandig van de bal gewerkt werd door Ebbing. De indirecte vrije trap joeg De Jong echter hoog over. In de 24e minuut na rust was er De kopgroep in de eredivisie is ingekrompen tot twee, maar on- genaakbaar is de positie van de jrïwtd i ki ieiders geenszins. Fortuna en Ajax waren de top-elftallen, die geen fout maakten. De Limbur gers wonnen gedecideerd van Amsterdam en Ajax bleef net de baas over BW (10). Daaraan danken zij hun positie. Het fraaie, met lauwertakken omhangen Feijenoord werd door NAC terug gehaald. De Bredanaars speelden volop verdiend gelijk en dat ene puntje kostte de Rotterdammers de leiding. Deze gebeurtenissen vormen nog geen beslissende klap. Want het mag dan zijn, dat Feijenoord werd terug gedreven, van de andere kant schoven weer twee sterken een stukje op. Dat zijn MVV (winnaar bij het arme Eindhoven) en SC En schede, dat bij DOS vonnis velde (14). Treurmuziek en juichtonen tegelijk uit TilburgDe treur nis geldt Willem II, dat de plaatselijke derby tegen NOAD ver loor, weer met het kleinst mo gelijke verschil, maar weer af doende. En toch zal vermoedelijk ook in de woelende wanhopig vech tende staartgroep nog spanning te over komen. Dan zal het suc cesverloop van deze competitie compleet zijn: Vechten van de eerste tot de laatste plaats en dat heel de competitie door.... Fortuna '54 27 16 Ajax 27 16 Feijenoord 27 14 MVV 26 13 SC Enschede 25 12 VVV PSV NAC DOS Amsterdam Sparta Rapid JC NOAD BW GVAV Elinkwijk Willem 11 Eindhoven een combinatie tussen Mcyer en Louer. Laatstgenoemde stelde Van Osch in staat te schieten. Doelman Feyt stak juist op tijd z'n voet voor uit en zo voorkwam hij 'n doelpunt. Nauwelijks een minuut later werd het vonnis dan toch over Willem II vol trokken. Een ingooi-bal van Damen kwam bij Meyer. Deze tikte door naar Louer, die naar binnen gezwenkt was en hoog vloog de bal in de touwen (1—0). Noad gaf daarna geen krimp meer. VOOR DE voetbalwedstrijd Neder- Ïand-België, welke op 28 april in het Olympisch stadion te Amster dam wordt gespeeld, heeft de KNVB 5000 toegangsbewijzen ter beschik king gesteld van het Ned. Rode Kruis ter verdeling c.q. verloting onder het publiek. kanthalves, kwamen ze steeds voor het doel der roodbroeken, waar de defensie menige steek liet vallen. Van een dezer fouten profiteerden Wennel kens, die de stand op 21 bracht. Wel kwamen de Maastrichtenaren nog enkele malen voor Veenhof, maar in de aanval zat geen „schot". Rechtshalf P. Hermes profiteerde van een dekkingsfout der Kimbria- verdediging en scoorde na 35 minuten de gelijkmaker (22). In de tweede helft werd aan beide zijden zeer slecht gespeeld. Alliance verdiende dit gelijke spel zeer beslist. Zaterdagmiddag om vier uur is de Haagse politie opgetreden tegen de Benelux-voetbalpool. Tegelijkertijd werd bij een der tigtal sigarenwinkeliers en bij de vijf organisatoren een inval gedaan. De gehele administratie werd in beslgg genomen, als mede enkele honderden guldens. Op hetzelfde tijdstip dat de Haagse politie haar actie begon, is ook in een twintigtal andere gemeenten in ons land tegen de ze Beneluxpool opgetreden. (Van onze sportcorrespondent) Baronie heeft tegen Hilversum een moeizame, doch verdiende zege be haald, doordat de Hilversummers ver zuimden om in de eerste helft de voorsprong te nemen waar men, ge zien het spelbeeld, recht op had. Baronie had nu weinig moeite met de aanvallen. Wel kreeg midvoor Pluim een paar goede kansen, maar het schot ontbrak en dan stond daar nog de prima werkende doelman Kuistermans. Ondanks het grote veld- overwicht, dat de radiostedelingen hadden, zat er niet veel muziek in de aanval. Na de hervatting bleek spoedig, dat Baronie er niets voor voelde om de rol van verdediger te spelen. Het trok fel ten aanval en Koster kreeg het moeilijk. In de derde minuut moest hij capituleren toen Groeneveld een voorzet van linksbuiten Jongenelen uitstekend afrondde. Dit betekende 'n onverwachte, maar verdiende voor sprong. Baronie bleef sterker maar Koster kon verder scoren beletten al moest hij al zijn talent tonen, toen midvoor Groeneveld zijn linksbuiten Jongenelen een fraaie kans bood. 27 13 27 14 27 10 27 13 27 10 4 7 36 63—37 4 7 36 49—35 7 6 35 6841 8 5 34 42—24 9 4 33 63—34 5 9 31 40—41 2 11 30 72—56 8 9 28 46—49 1 13 27 64—62 7 10 27 38—47 26 8 10 8 26 51—49 26 10 5 11 25 49—49 6 11 24 39—45 3 15 21 56—63 8 12 20 36—50 3 16 19 44—73 4 17 14 40—63 4 19 12 25—66 26 27 26 27 26 27 (Van onze sportcorrespondent) Met hoop in de harten zagen de dui zenden en nog eens duizenden Ber- genaren, zes minuten na de rust het verdere verloop van de spannende west-Brabantse derby Dosko tegen RBC, tegemoet. Want in die zesde minuut had Rienus Bennaars van Dosko een bres geslagen in de ver dediging van RBC. Hij had daarmede de stand op 1—2 gebracht. Er zat toen een gelijkspel in de lucht. De Bergenaren roken dat en gooiden zich met elan in de strijd tegen de tech nisch betere Roosendalers. Twee tref fers vermorzelden alle Dosko-illusies. In deze periode kwamen de Berge naren met beter voetbal voor de dag dan voor de rust. Cools en zijn ma ten werden gedwongen alle zeilen bij te zetten. Maar het bleef 12. Het werd zelfs nog meer voor de Roosendalers. Na 25 minuten spelen beging stopper Nijssen van Dosko een fout, waaruit een hoekschop ontstond dank zij het snelle ingrijpen van doel man Proost, die juist op tijd de ver keerd teruggespeelde bal van Nijs sen kon wegwerken. De hoek schop kwam geraffineerd voor het doel en na enkele mislukte pogingen deed tenslotte linksbuiten de Boeff het leer achter Proost ver dwijnen. Dosko vocht verbeten terug, met snelle aanvallen, die echter ind e 27e minuut opnieuw werden onderbroken. Linksbuiten De Boeff zag toen op nieuw kans een dekkingsfout van de defensie van de Bergenaren af te straffen. Hij passeerde Proost voor de vierde maal. De Roosendalers zongen in koor het lijflied van RBC onder leiding van... linksbuiten De Boeff, die van vreug de over zoveel doelpunten zijn ar men met in bedwang kon houden. De gasten hebben de zege verdiend. Het spel dat zij voor de rust hadden laten zien, was beter dan dat van de Bergenaren, al moet gezegd zijn dat de Roosendalers het spel vaak te kort hielden, waardoor menige fraaie kans om zeep werd gebracht. De derby werd ingeluid met zenuw achtig spel aan beide kanten. Maar dit alles kon toch de doelpunten van Vermunt, in de 23e minuut, en dat van Bruijninckx in de 35e, niet in de weg staan. Er waren 8000 toeschouwers. Kees Vermunt van RBC kwam tot hier en niet verder... Hij werd in zijn rush gestuit door Dosko-back v. d. Watering, wiens hulp in dit geval trouwens niet nodig was. Keeper Proost had het leer al te pakken. Gelukkig kon Hilversum zich prij zen toen een kanjer van rechtsbuiten Kas de paal beukte. Baronie zag dat het niet meer lukte en ging zich langzaam maar zeker toeleggen op de verdediging. De groenwitten konden toen wel in de meerderheid komen, maar scorings kansen kregen ze niet meer. (Van onze sportcorrespondent) Gebrek aan stootkracht is de oor zaak geweest, dat Wilhelmina, on danks een groot overwicht, vooral na rust, niet de volle winst op NEC heeft kunnen behalen. De Bosschenaren hadden 22 minu ten nodig vpordat Princen het tot een treffer kon brengen (10). De gasten zagen toen in feller te moeten aanpakken en slaagden er 21 minuten na de hervatting in gelijk te maken (1—1). (Van onze sportcorrèspondent) In een uiterst spannende en snelle wedstrijd is het Brabantia gelukt TSC te Verslaan, maar een gelijk spel had de verhouding beter weergegeven. Het begon voor de TSC-ers al hoop vol toen in de 3e minuut na het be gin v. Halderen uit een goede aanval de Oosterhoutenaren de leiding be zorgde. Aan de andere zijde was doelman Baeten in uitstekende vorm. Hü greep enkele malen fraai in. In de tweede helft begon de thuis club met fris, open spel en in de 14e min. kwam de gelijkmaker, toen rechtsbinnen Freyters uit een corner van Bos met een lage schuiver in schoot (11). De wedstrijd leek met de 11 stand beslist, maar 2 minuten voor tijd kreeg de Brabantia-linksbuiten Bos nog een corner te nemen. Invaller v. Waarden nam het leer over en schoot van dichtbij langs de vertwijfelde Bacten (21). De volgende tegenaan val van TSC liep uit op een corner, waaruit v. Halderen tegen de lat kopte. De Floraparkloop, een wed strijd over 5500 meter, in Am sterdam gehouden, werd gewon nen door Wim Roovers (THOR) in 16 min 57 sec, vóór de Am sterdammer Leeuwendaal, die 17 min 08.8 sec liet afdrukken. De uitslagen luiden: A-klasse: 1 Roovers (THOR, Roo sendaal) 16 min 57 sec.: 2 Leeuwen- daal (AAC, Amsterdam) 17.08.8 sec.; 3 Keesom (AV '23 Amsterda»). B-klasse: De Lange (Hellas, Utrecht) 17.19.8 sec. Een strafschop in de laatste minuut toegekend aan de thuisclub bij de wedstrijd Rood Wit-Axel was zondag meteen het signaal voor een stevige knokpartij tussen de supporters van beide ploegen. Een hunner liep daarbij een ernsti ge hoofdwonde op. De politie had handen vol werk om de kluwen van door elkaar rollende heethoofden te ontwarren. Baronie kan thans tot de kopgroep gerekend worden in de tweede divisie B. De Bredanaars wonnen ook bU het gevreesde Hilversum, handhaafden dus hun overwinningenserie en klom men op tot de hoogte der sterken. Ook RBC deed van zich spre ken door beslist meester te blij. ven in de west-Brabantse derby tegen Dosko (1—4). Achter de Roosendalers wordt het thans flink dringen. Wilhelmina bevocht een goed (11) gelijk spel tegen NEC. De standenlijst luidt nu: RBC 24 14 7 3 35 50-24 ZFC 22 13 3 6 29 67-36 Longa 21 12 4 5 28 43-24 't Gooi 23 9 10 4 28 55-30 Baronie 22 12 3 7 27 42-46 Hilversum 23 9 8 6 26 51-45 Zeist 23 9 7 7 25 47-42 ONA 23 8 6 9 22 49-57 NEC 24 9 4 11 22 43-45 DHC 22 7 6 9 20 35-41 Wilhelmina 22 5 10 7 20 26-33 Dosko 22 6 7 9 19 38-55 uvs 21 5 7 9 17 40-43 TOP 23 2 7 14 11 33-72 De Valk 23 3 3 17 9 37-73 De amateurs in de eerste klas C hebben het deze zondag zonder uit gesproken top-duels moeten doen. Maar „beneden" werd nog interes sant genoeg geduelleerd. Zo boekte Alliance een verdienstelijk (22) ge lijk spel bij Kimbria en verloor TSC net (21) bij Brabantia. Sensatie van de dag: WH, dat de laatste plaats bezet, verslaat SC Em ma. Dat de Spechten slechts gelijk speelde tegen VSV is ook van belang. De stand luidt thans: Maurits 19 13 3 3 29 43-16 De Spechten MOC '17 21 9 10 2 28 50-31 19 12 3 4 27 44-27 Vlissingen 20 10 4 6 24 50-36 SC Emma 20 8 4 8 20 48-46 Roermond 19 7 4 8 18 44-39 VSV '34 19 7 4 8 18 27-36 Brabantia 19 6 4 9 16 36-42 Alliance 20 6 4 10 16 31-35 TSC 19 6 3 10 15 26-34 Kimbria 19 6 3 10 15 36-50 WH '16 18 2 2 14 24-65

de Stem | 1957 | | pagina 4