Langzaamaan-actie m Nederlandse mimen Kritieke toestand op Zuid-Sumatra Dulles wijkt dit keer niet voor Nasser Eerste konvooi door Suezkanaal De vierde van de zeven gestolen papagaaien terug in Artis Het Nederlands elftal Arrestaties in Boedapest Mijnbeambten steunen kath. mijnwerkersbond DAGBLAD VOOR ZEELAND Prioriteit van mijnarbeid is verloren Droog weer Eén persoon gedood en tien gewond bij autobotsing Gevangene ontsnapt te Breda Strenge straffen zegt Soekarno Weer geen prijswinnaar in onze toto Twee vermoedelijk in Zwitserland Geen bemiddeling Breuk landartsen en ziekenfondsen definitief Bijna twee miljoen stakers in Engeland Israëlisch diplomaat moet Praag verlaten Warmste maart sedert eeuwen Uitslagen top-voetbal 97e JAARGANG No. 22417 Uitgave N. V. Uitgevers Mij. Neerlandia. Verschijnt elke werkdag. Bureaus: Breda, Reigerstraat 16. Tel.: Directie, Redactie en Administratie 3351. Verantwoordelijk Hoofd redacteur: J. J. H. A. Bruna. Redactieraad: J. M. A. C. v. Dongen, C. J. v. Hootegem, Mr. Dr. A. J. J. M. Mes, Mr. H. M. L. de Rechter, P. V. M. Vercauteren, L. J. v. 't Westende. Abonn.prijs bij vooruitbet. 7.-- p. kwartaal, p. post 7.70, p. week (uitsl. bij niet postbesteli.) 0.54. Incasso wordt berekend. Losse numm. 15 ct. Postrek. 278841 Voor God, Koningin en Vaderland MAAND A G 1 APRIL 1957 Advertentieprijs voor de gehele oplage f 0.35 per m/m. (Ingezonder Mededelingen f 0.85 pet m/n>) Voor advertenties van plaatselijke aai d u;t Zeeland uits.uitend in de Zeeuwse editie 0 14 pei m m t ingezonden Mede- Jelingei f 0 35 pei ir. mi Bij contract aan zienlijke reductie, volledig laiiel en Alge mene Voorwuaiden wol den op aanvraag verstient Staalweik 3 cl pel in m extra. Inzendingen op adveitenlies. welke de uit gevers om redenen te hunnei beoordeling niet wensen af te geven, worden vernietigd- Bureau voor de Zeeuwse Eilanden: GOES, Westsingel 08, Telefoon 2236 - Bureau voor Zeeuwsch-Vlaanderen: HULST, Dubbele Poort 7, Telefoon 102 (Bybureaus: TERNEUZEN, Noordstraat 56. Tel.^2601 OUS - (Van onze speciale verslaggever) Zondagmorgen om lialf elf viel in liet Kerkraadse St. Hubertusliuis het grote woord: „Wij gaan minder kolen sturen". Meer dan 1.110 afdelingsbestuurders van de Ned. Kath. Mijnwerkersbond waren bij. eengekomen oin dit woord te vernemen uit de mond van bondsvoorzitter Frans Dob. lil en en bet werd met gejuich ontvangen. „Een historisch moment," noemde de bondsvoorzitter dit moment van het grote woord. Zowel de bondsvoorzitter der kath. georganiseerde mijnwerkers als die van de kath. georganiseerde mijnbeambten, de heer A. Hennekes samen 37.000 leden vertrouwden erop, dat dit parool van heden af vertsaan zal worden in ons Lim burgse mijnbedrijf. Het geldt voor onder en bovengronders, waar die ook werken of zitten, tot op de bureaus toe. „Behalve voor de loonadministratie," verklaarde bonds voorzitter Dolimen onder grote hilariteit. Met het besluit om een langzaamaan-actie te proclameren, mede geschraagd door het hoofdbestuur van de katholieke vereniging van mijnbeambten, is men niet over één nacht ijs gegaan. Er zijn langdurige onderhandelingen aan voorafgegaan in de beide hoofdbesturen en in katholieke federatie. We zijn er niet toe ge komen, dan nadat ons was gebleken, dat er geen ander middel meer was om de werkgevers tot kleur bekennen te dwingen", aldus de heer Dohmen. Doordat de prioriteit van de mijn- arbeid is verloren gegaan, is het niet meer mogelijk nieuwe Nederlandse arbeiders aan te trekken en het ver loop in de huidige bezetting te stui ten. Ook bovengronders Om het mijnbedrijf behoorlijk te la ten functioneren kan men niet vol staan met alleen ondergronders. Van daar dat de bond en ook de kath. vereniging van Mijnbeambten bij de Mijnindustrieraad (M.I.R.) voorstel len hebben gedaan om te komen tot verbetering van de secundaire ar beidsvoorwaarden van onder- en bo vengronders. Uit reverentie voor de loonstabilisatiepolitiek van de rege- ADMIRAAL Sir Ralph Edwards, be velhebber van de Britse Middelland se Zeevloot, is benoemd tot opper bevelhebber van de NAVO-strijd- krachten in de Middellandse Zee. TE WOERDEN heeft een felle brand gewoed in de fabriekshal van een in ternationale firma in afvalstoffen. De brandweer had lang werk met het nablussen van de ongeveer een mil joen kilo halfverbrande balen lom pen. DE PRESIDENT van de Argentijnse staatsluchtvaartmaatschappij Aeroli- neas, Arturo Esteban Llavallol en de beheerder van zijn veefokkerij, Her nando Roberto Silvam hebben elkaar in een duel gedood. IN HONGARIJE is, ten bate van het toeristenverkeer doch niet geldig voor de handel de waarde van bui tenlands geld t.o.v. de forint verdub beld, zodat een dollar, die tot dusver 117 forint waard was, thans op 234 forint wordt gewaardeerd. MET INGANG van heden zal weer witlof uit België in ons land mogen worden ingevoerd. DR. ADENAUER, de Westduitse Bondskanselier, is zaterdag te Tehe ran eredoctor geworden van de uni versiteit aldaar. Het is zijn dertiende eredoctoraat. IN LONDONDERRY, een plaats in noord-Ierland, zijn zaterdag 20 men sen aangehouden. Er zijn wapens, mu nitie en springstoffen in beslag ge nomen. Honderd huizen werden door zocht. DE FRANSE douane heeft te Verrie- res de Joux in het departement Doubs in de auto van een 42-jarige Neder lander 7.000 Zwitserse horloges ge vonden. De waarde van de horloges werd op 250.000 geschat. DE INDIASE communistische partij heeft bij de onlangs gehouden parle mentsverkiezingen 11.448.000 (9,8 per cent) behaald tegen 5.300.000 (5 per cent) in 1952. De communisten krijgen nu 29 zetels tegen 26 voorheen. ring had men geen looneisen gesteld. Werkgevers en regering bleken wel bereid te zijn iets te doen voor de ondergronders, maar niet voor de bo vengronders. In de zaterdag gehou den vergadering van de Mijnin dustrieraad is geen antwoord gege ven op de loonvoorstellen van de bo vengronders, welke waren ingediend. De M.I.R. zal dinsdag in Den Haag besprekingen voeren met de mipis- ters Zijlstra en Suurhoff over de werktijdverkorting van de ondergron ders. Voorzitter Dohmen verklaarde: ..Onze vertegenwoordigers in de M.I. R. gaan alle mee om over de ont werpverordening te spreken, maar gaan heen wanneer men ook de se cundaire arbeidsvoorwaarden ter ta fel wil brengen. Daarover moeten wij het eerst in de M.I.R. eens worden". Gevraagd over wat concreet ver staan wordt onder de langzaam-aan- actie zeide Dohmen: .,Dit is voor ieder duidelijk. Wij wisten het ook toen wij onder de Duitsers moesten werken. Ten aanzien van de inge diende voorstellen tot verbetering van de secundaire arbeidsvoorwaar den verklaarde de voorzitter voorts: ..Herhaaldelijk is de regering gewaarschuwd dat het mijnbe drijf in een impasse is geraakt door het schrijnend tekort aan arbeidskrachten, maar zij bleef oost-indisch doof. Men betaalt lie ver 30 tot 40 gulden meer voor Amerikaanse importkolen dan de mijnindustrie zelf te laten bepa len op welke wijze produktiever- hoging mogelijk is". Tenslotte verklaarde hij dat de mijnwerkers bij herhaling blijk gege ven hebben offers te willen brengen om het kolenarme vaderland uit zijn zorgen te willen helpen. Zij rekenen nu op begrip van het land, nu de mijnwerkers een rechtvaardige belo ning eisen voor hun zware en onge zonde arbeid. IS iet-katliolieke infiltranten De bondsvoorzitter constateei'de voorts, dat de huidige moeilijkheden niet alleen veroorzaakt worden door de sociaal-economische problemen. Het gaat ook om de vraag of de ka tholieke mijnwerkersbond volgens sommige instanties niet te sterk wordt. Wij worden op onze inner lijke kracht beproefd en het ligt aan u om te bewijzen of deze bond een reus op lemen voeten is dan wel dat hij in staat is deze aanvallen te door staan, zo zei de heer Dohmen. Het gaat deze keer om het zijn en niet zijn. Socialisten en liberalen zonder holpen door liberalen van katholieke huize, spannen samen om ons bol werk van katholicisme in Limburg te ondermijnen. Limburg moet ge lijkgeschakeld -worden; Limburg is een doorn in het oog van alles wat niet katholiek is. Een ongemerkte, doch grote in filtratie van niet-katholieken op sleutelposities in de Nederlandse mijnbedrijven schijnt niet te stop pen te zijn. Het pl-an is om minstens 40 pet. niet-katholieke intellectue len in de Limburgse mijnindustrie de lakens te laten uitdelen. Ook dit alles speelt zijn grote rol in de on rust onder onze mensen. De algem. neutrale bond van werkers in het mijnbedrijf (socialistisch en circa 8000 leden) vergaderde in Sit- tard, onder voorzitterschap van de heer Hamers. Deze vergadering sprak zich met nadruk uit voor ver wezenlijking van de door de bond gedane voorstellen, te weten: 1. Toe kenning van een aanwezigheidspre mie voor zowel de ondergrondse als bovengrondse arbeiders. 2. Een zgn. diensttijd toeslagverbetering. 3. Een vakantietoeslag van 4 procent op het jaarloon en 4. Een verkorting van de werktijd zonder loonderving ook voor de bovengrondse arbeiders. Kritiek op socialisten Er werd ook op aangedrongen, dat de verschillende bonden één lijn zouden trekken en tot een ge zamenlijke actie zouden komen. De afgevaardigden verklaarden zich bereid met de Kath. Neder landse Mijnwerkersbond samen te werken. Voor dit laatste voorstel heeft de katholieke bond feeste lijk bedankt. ,,Wij danken de A.B. W.M. hartelijk, dat zij achter ons wil gaan staan, maar we hebben dat niet nodig", aldus de heer Dohmen. Ernstig hekelde de bondsvoorzitter van de kath. mijnwerkersbond, de houding van de socialistische be- drijfsbond voor de mijnindustrie, die niet meer in staat is voor de belan gen van zijn mijnwerkers op te ko men, sinds de heer Kramer kamerlid is, en zich geheel confronteert met de regeringspolitiek en de P.v.d.A. ..Wij zijn een autonome vakbond en dragen onze eigen verantwoordelijk heid; wij staan volkomen onafhanke lijk van welke politieke partij of rege ring ook". Mijndirecties Naar aanleiding van deze reso- lutie van de Nederlandse katho lieke mijnwerkersbond wordt door dé mijndirecties o.m. mee gedeeld, dat uit een onderzoek, dat op 18 februari begonnen is, zal blijken, of de gestelde eisen redelijk zijn. ,,De werkgevers hebben hun volle medewerking toegezegd, opdat dit on derzoek op snelle en objectieve wijze zal kunnen verlopen. In de Mijnin dustrieraadvergadering van zaterdag j.l. hebben de werkgevers met na druk verklaard, dat naar aanleiding van de uitkomsten van dit onderzoek door hen medewerking zal worden verleend aan verbetering van lonen en secundaire arbeidsvoorwaarden, indien deze niet minstens gelijkwaar dig zouden zijn aan de voorwaarden voor werkers in vergelijkbare arbeid in andere industrieën. De werkgevers zijn van mening, dat zij geen beslui- i ten kunnen nemen, vooruitlopend op I.V-H jvumicit Lt-int-U, VUUIUIUUWUIU God of godsdienst, daarbij nog ge- resiiltaten van dit onderzoek". Weersverwachting van het K.N. M.I., tot vanavond, opgemaakt zondagavond 23.15 uur: Wolkenvelden, maar plaatselijk ook opklaringen. Droog weer. Overwegend matige oostelijke wind. Weinig verandering in tem peratuur. Verwachtig van het Belgisch Weerkundig Instituut: Zwakke tot matige oostenwind. Bewolkt met mooi weer. Plaatse lijk vroeg in de ochtend hier en daar nevel of mist. i Vandaag: zon onder 19.13 uur. Maan onder 20.50 uur. Morgen: J zon op 6.14 uur. Maan op 6.47 uur. Te Washington is van diplo matieke zijde vernomen, dat de Verenigde Staten aan Engeland hebben medegedeeld, dat zij de Westelijke voorstellen met be trekking tot de gelden voor het Suezkanaal steunen. Deze voor stellen hielden in, dat de helft van de tolgelden aan Egypte ten goede zou komen, ter dekking van de kosten van het beheer, terwijl de andere helft „bevro ren" moest worden op een spe ciale rekening op de Wereld bank. Nasser heeft intussen zijn vrienden van achter het ijzeren gordijn een compliment gegeven. Hij verweet de Verenigde Staten, dat zij Egypte uit hongerden, terwijl Rusland hulp bood. Tegelijkertijd maakte de Egyptische dictator bekend, dat hij niet zou toe staan, dat Israëlische schepen door het Suezkanaal of door de Golf van Akaba konden varen, zolang het pro bleem van de Arabische vluchtelingen niet was opgelost. Tegelijk met de verklaring, dat de V.S. de Westelijke kanaalvoorstellen steunen, maakte de secretaris-gene raal van de V.N., Dag Hammars- kjoeld, bekend, dat hij niet zou aan dringen op legering van de UNO-poli- tiemacht op Israëlisch grondgebied wel op volledige demilitarisering van de strook van Gaza. Radio-Boedapest meldt, dat de po litie van Szolnok een zekere Sandor Alsorjai met zijn vijftien medeplich tigen" heeft gearresteerd. De groep w-ordt ervan beschuldigd verscheide ne Russische soldaten te hebben ver moord en ..terroristische groepen te hebben gevormd om de vol :srepu- bliek omver te werpen". De groep zal binnenkort terecht staan. Het partijblad ,,Nepszabadsag" deelde mede, dat de politie van de provincie Zala zes inwoners van het dorp Lent heeft aangehouden we gens „plundering van een wapenop slagplaats van het leger en terroris me Nadat Kadar aan het bewind was gekomen, hadden de gearresteer den „fascistische terroristen" gehol pen uit Hongarije te vluchten. ,Nepszabadsag" meldde voorts de arrestatie van de advocaat Borsovai en zijn bende „contra-revolutionai ren". die in de provincie Borsod misdadige contra-revolutionairen" uit de gevangenis hebben willen be vrijden. In de nacht van zaterdag op zondag zijn bij een botsing tussen een taxi uit Hengelo en een personenauto te Bor ne 1 persoon gedood, één zeer ern stig gewond, twee personen zwaar gewond en zeven min of meer ern stig gewond. De taxi met vijf inzittenden reed op de Rondweg, toen van een nabij gelegen boerderij dc personenaulo, bestuurd door de 24-jarige monteur J. K. naderde en vlak voor de taxi de weg overstak. De auto's konden el kaar niet meer ontwijken en de bot sing die volgde was i hevig, dat de personenauto kantelde en op het dak 30 meter over de weg schoof. In deze wagen zatqn behalve de monteur, die in zorgwekkende toe stand naar het ziekenhuis is vervoerd zijn ouders, het echtpaar K„ waarvan dc man overleed, de weduwe L.-K. uit Borne, die zwaar werd gewond en het echtpaar P. uit Hengelo, evenals mevr. K. minder ernstig gewond. ff Zondagochtend om half elf heeft de gedetineerde S. kans gezien om te ontsnappen uit het huls van bewaring te Breda. Hij toonde zich een waar atleet en was zijn bewakers te vlug af. S., die reeds enige tijd in voorarrest heeft doorgebracht, was vorige week donderdag veroordeeld tot een gevangenisstraf van vijf jaar wegens medeplichtigheid aan de overvallen op de boe- renelenbanken te Wijk en Aalburg en Biest-Houtakker. De ontsnapping gebeurde op een wel zeer „ongebruikelijke" wijze, nl. tijdens het luchten op de binnenplaats van het huis van bewaring. Terwijl de gedetineerden daar onder het oog van de bewakers rondliepen, zag S. kans om op de muur te komen, die het terrein van het huis van bewaring van het militaire exer citieterrein scheidt. Hij moest daarbij een sloot overspringen. Ook het hekwerk langs de Kloosterlaan rond dat terrein wist de gedetineerde te overwinnen en zo verdween hij, de vrijheid tegemoet. Nasporingen, die gisteren in de loop van de dag intensief werden verircht, hebben nog tot geen enkel bruikbaar spoor geleid. De militaire commandant van Zuid-Sumatra heeft gisteren avond bekendgemaakt, dat hij een poging van een aantal offi cieren „om tegen de militaire hiërarchie in te gaan" had ver ijdeld. Hij zei, dat de officieren uit Palembang, de hoofdstad van de provincie Zuid-Sumatra, waren gevlucht. Zijn bekendmaking werd uitgezonden voor radio-Palembang, nadat de situatie „kri tiek" genoemd was. Maatschappij, Escomptobank en Na tionale Handelsbank in Bandoeng, en waren het eigendom van Chinese, Indiase en Nederlandse onderdanen. Bij de invallen in de banken in Djakarta, die ook vrijdag werden uitgevoerd, werden pornografische tijdschriften en foto's, alsmede enige vuurwapenen in beslag genomen. O President Soekarno heeft als opper bevelhebber van de Indonesische strijdkrachten alle regeringsinstan ties en veiligheidsdiensten opgedra gen zwaardere straffen op te leggen aan eorrupteurs, profiteurs en de be drijvers van misdaden tegen de staat, aldus werd in Djakarta bekend ge maakt. De militaire autoriteiten hebben inmiddels op grond van de hun door de afgekondigde staat van oorlog en beleg verleende bevoegdheden, een actie tegen de corruptie ingezet. Da gelijks worden door de militaire po litie in Bandoeng nog tal van voor aanstaande politieke figuren ver hoord. Eén miljoen dollar Tijdens de onderzoekingen bij de banken in Bandoeng, welke daar vrijdag door militairen wer den gehouden, zouden, naar werd vernomen, Amerikaanse dollars, ponden sterling, straits- en Hong- kong-dollars, alsmede 43 staven goud, tot een totale waarde van ongeveer een miljoen Amerikaan se dollars in beslag zijn genomen. Deze buitenlandse valuta en goud staven waren gedeponeerd in safe loketten bij de Nederlandse Handel- Hoewel het aantal inzenders deze week nog groter was dan vorige malen, is het weer nie mand gelukt de juiste uitslagen van de zondag gespeelde wed strijden te raden. Vrouwe Fortuna is kennelijk nog niemand van onze deelnemers goed gezind geweest; hopelijk zal dit echter de volgende keer wel het geval zijn. Inmiddels wordt het steeds meer de moeite waard om mee te doen. Want nogmaals komt er voor de volgende toto 25.bij en gaat het dan om 175.—. Wij verwachten dus een stroom van inzendingen en misschien ditmaal een „prijswinnaar". In onze krant van dinsdag 2 april publiceren wij weer ons nieuwe toto-formulier. Doet U allemaal mee De vierde van de zeven in Artis gestolen papagaaien is be houden op Schiphol uit Mün- chen aangekomen. Ook deze edelpapagaai is door het perso neel van Artis met gejuich ont vangen. Het dier is voor een tijd quarantaine geplaatst. De drie reeds eerder teruggekeer de vogels hebben hun quaranlainetijcl achter de rug en zijn weer in het vogelhuis gezet. Twee van de drie thans nog ver dwenen dieren een kostbare hyacin tara en een edelpapagaai verbli.j ven vermoedelijk in Zwitserland. Na vele malen te zijn verhoord heelt de Duitser L. die verdacht van de diefstal in Artis in Duits land gevangen wordt gehouden, tenslotte toegegeven, dat hij ook de nu nog vermiste papagaaien in zijn bezit heeft gehad en heeft verhandeld na de datum van de diefstal in Artis, 26 januari. Hij zou ze in Zwitserland hebben ver kocht. Doorverkocht i3ij een onderzoek van de politie in Bern bleek dit verhaal juist te zijn. Een dierenhandelaar aldaar, die ge regeld en te goeder trouw zaken doet litie nog een spoor te vinden, met verdachte L., verklaarde op 30 januari jl. een hyacintara en een edel papagaai van de Duitser te hebben gekocht voor resp. 1000 en 235 Zwit serse franken. De handelaar heeft de dieren spoedig daarna doorverkocht aan een hem onbekende klant. Er is voor de politie, zo dee^t men /an de zijde van Artis mede, geen eden aanwezig, de dieren op te spo ren en in beslag te nemen, omdat ze door de handelaar in Bern op volkomen geoorloofde manier zijn ge- xocht en verkocht. Men hoopt nu in Artis, dat de koper op de een of andere manier zal ver nemen, waar de papagaaien in feite thuis horen. Misschien bestaat er dan dc mogelijkheid ze terug te kopen. Waar de zevende gestolen papagaai op het ogenblik vertoeft is niet be kend. Ook van dit dier noopt de po- Met ingang van vandaag zul len de tandartsen, zoals reeds in onze editie van zaterdag gemeld, slechts behandelen op basis van rechtstreekse betaling per be handeling aan de tandarts. De poging van minister Suurhoff om te elfder ure nog bemidde lend op te treden, is op niets uitgelopen. Bemiddeling kon slechts in overwe ging genomen worden, indien: 1. Een volledig inzicht in de me ningsverschillen met de ziekenfonds organisaties werd verschaft. 2. De maatschappij tot bevordering der tandheelkunde niet bij voorbaat elke concessie op het standpunt der ziekenfondsen afwees. 3. De uitvoering van het ultimatum van 23 maart jl. tot het doorsnijden van de band met de ziekenfondsen, in afwachting van bemiddelingspogin gen, zou worden opgeschort. Dit is dus niet gebeurd. Van het inmiddels gepubliceerde be richt, dat de ziekenfondsen de beta lingen van verzekerden zelfs niet ge deeltelijk zullen restitueren, hebben de tandartsen met teleurstelling ken nis genomen. Zij vragen zich af, ir hoeverre onder Nederlands recht in een dergelijke houding kan worden volhard, wanneer de verzekerde aan zijn verplichting om premie te beta len. heeft voldaan. De staking van metaalarbei ders in Engeland heeft zich za terdag, volgens plan, tot Lon den en omgeving uitgebreid. Het aantal stakers in de Britse metaalindustrie is hiermee ge stegen tot anderhalf miljoen. Hierbij komen nog de 200.000 arbeiders van scheepswerven, die reeds veertien dagen in sta king zijn ter ondersteuning van looneisen. De staking in Londen treft meer dan duizend bedrijven. Begeleid door Amerikaanse. Russi sche en Egyptische loodsen is hel eerste konvooi schepen sinds no vember van het vorige jaar het Suezkanaal gepasseerd. Aan het hoofd van het konvooi voer het Russische schip Krosnodar (4186 ton), die men op de foto ziet bij zijn aankomst te Port Said, nadat hij het kanaal had gepasseerd. De Tsjechoslowaakse autori teiten hebben zaterdag een Is raëlische diplomaat op beschul diging van spionage uitgewe zen. Volgens een verklaring van het mi nisterie van Binnenlandse Zaken te Praag werd de betrokkene. Mosje Sjatz, die als secretaris-archivaris aan het Israëlische gezantschap was verbonden, op 25 maart betrapt, toen hij grote sommen geld overhandigde aan zekere personen, in ruil voor spionagediensten. Naar aanleiding hiervan is een „tamelijk groot" aan tal personen op beschuldiging van spionage aangehouden, aldus de ver klaring. Het Tsjechische persbureau Ce- teka heeft bekend gemaakt, dat de geheime dienst kortelings een „groot aantal Amerikaanse agen ten heeft ontdekt, die naar Tsje- cho-Slowakije waren gezonden om te spioneren". Een van hen was de commentator van de Tsjechische televisie. Vladi mir Vesely, die intussen had bekend te hebben samengewerkt met het „Amerikaanse spionagecentrum" te Frankfort aan de Main. Een woordvoerder van het Israë lisch ministerie van Buitenlandse Za ken heeft met nadruk verklaard, dat de beschuldiging tegen Mosje Sjatz geheel ongegrond is. Het K.N.M.I. deelt ons mee: De 7.0 juist geëindigde maand maart is de warmste sedert het be gin der waarnemingen in J706. De gemiddelde temperatuur bedroeg te De Bilt 8.4 graden Celsius, dit is 0.4 graden hoger dan die van maart 1750, welke tot nu toe de warmste maart kon worden genoemd. De afgelopen maand had dan ook een gemiddelde temperatuur, die ongeveer normaal is voor april. Het aantal uren zonne schijn bedroeg te De Bilt 116 tegen 133 normaal. De hoeveelheid regen was overal groter dan normaal, hier en daar is zelfs het dubbele van de normale maandsom gevallen. De uitslagen, zoals de ploegen uit de eredivisie die gisteren boekten, luiden als volgt: Eindhoven - MVV GVAV - Rapid JC Sparta - Elinkwijk NAC - Feijenoord NOAD - Willem II Ajax - BW DOS - Sportcl. Enschede VVV - PSV Fortuna '54 - Amsterdam Voor verslagen en actie-foto's mogen wij U verwyzen naar onze sport pagina's. 0—3 1—3 30 1—1 1—0 1—0 1—4 1—5 3—0 Het Nederlands elftal, dat woensdag a.s. in het Olym pisch Stadion tegen Duitsland speelt, is als volgt samen gesteld: doel: De Munck (Fortuna '54); achter: Wiersma (PSV) en Kuys (NAC); midden: Notermans (Fortuna '54), Van der Hart (For ti na 54) en Klaassens (VVV); voor: Bosselaar (Sparta), Wilkes (VVV), Appel (For tuna '54), Timmermans (ADO) en C. van der Gijp (Feijen oord). Reserves: Pieters Graafland Ajax), Walhout (NOAD), Van Wissen (MVV) en Clavan (ADO). Van het team, dat op 20 maart jl. tegen Luxemburg speelde, werden twee spelers vervangen: De PSV-ers Dillen en Brusselers. Bosselaars en Wilkes vormen nu de rechtervleugel. Timmer mans heroverde na ongeveer een jaar zijn plaats in de nationale ploeg. Hij speelde zijn laatste wedstrijd daarin tegen.Duitsland.

de Stem | 1957 | | pagina 1