Acht verdachten samen meer dan een ton boete STEM-toto Bijtsen?... Frachtbijts Ceta-Bever! Roosendaals veehandelaar F. v. A. vrijgesproken NTG speelde „Julia" voor ZVU te Terneuzen Westdorpse obligatielening kan een succes worden Dit maal om 125 gulden Onderzoek naar beroepskeuze van boeren- en tuin der szoons Zo speelde men elders Kalversmokkel voor Antwerpse rechtbank John B. 8 april voor Antwerpse 1 recht ba nk EN DAN DE GROTE KLAP. Rapide (Hulst) zondag kampioen Oefenduel voor amateurs in Stadion Utrecht Veel rumoer bij Axel-Roosendaal V oetbalprogram gewijzigd Prachtig succes van Kas Mulder KNAU-weekend druk bezocht I 'D it NX DAGBLAD DE STEM VAN DINSDAG 19 MAART 1957 LAATSTE NIEUWS Nieuwe gouverneur van de Antillen Middelburg titelhouder Werktuigendag te Liempde Nog zeven spelers voor Ned. B-team TOTO-formulier In zes Brabantse en vijf Zeeuwse gemeenten Zuidelijke amateurs trainen in R'daal SPOKTrnikm MARKTEN WATERSTANDEN if itndt Inité uiI I leer 1-PLÊ (Van onze redacteur) Het derde en laatste bedryf van de grote kalversmokkel speelde gisteren voor de boetstraffelijke rechtbank van Antwerpen. De president gaf na meer dan een half uur in raadkamer te zijn geweest de regisseur van deze onverkwikkelijke affaire, I. van H. uit Zundert, een gevangenisstraf van twee jaar en een boete van in totaal 900.000 francs. De straffen voor de zes volgende verdachten waren van een minder, maar toch wel raak kaliber. F. P. uit Zundert en A. v. d. V. uit Steenbergen kwamen er elk met een boete van 49.000 francs uit, evenals J. L. uit Brecht, H. C. uit Terneuzen zal met 76.000 francs op tafel moeten komen, G. B. uit Sint- Willebrord met 85.000 francs, F. W. uit Zundert en R. van L. uit Wuustwezel met 94.000 francs. Deze zes verdachten kregen bovendien allen een voor waardelijke gevangenisstraf van vier maanden met een proeftijd van drie jaar. De Roosendaalse veehandelaar F. van A. werd in verband met gebrek aan bewijs na een lang debat vrijgesproken. De acht personen, die in de zomermaanden van 1956 onge veer 150 kalveren van Neder land naar België smokkelden kregen een gezamenlijke boete van 1.3 miljoen Belgische francs of wel ruim 100.000. Op deze derde zittingsdag (de be langstelling van het publiek was gro ter dan bij de vorige zittingen) ging het hoofdzakelijk om de positie te bepalen van de Roosendaalse vee handelaar F. van A. Immers, mr. van Lidt de Jeude, de vertegenwoor diger van de Belgische Staat, was van mening, dat de rol van F. van A. gelijk was aan de rol van de Steen bergenaar A. v. d. V., die ook had toegestaan, dat er in zijn stallen kalveren werden geplaatst, waarvan hij wist, dat deze naar België werden gesmokkeld. De Steenbergenaar had hieromtrent een bekentenis afgelegd, maar de Roosendaler betoogde, dat er weliswaar bij hem kalveren waren gestald, maar dat hij niet wist, dat deze voor het smokkelen waren be stemd. Hij liet zijn verdediger bena drukken, dat hij een stalhouderij heeft, waarin a raison van één gul den per nacht dieren gezet kunnen worden. De verdediger, mr. van Hal uit Turnhout, overhandigde aan de president, een brief van het Roosen daalse gemeentebestuur (onderte kend door de wethouder L. van Beek) waarin werd gezegd, dat van A. in het bezit is van een stalhouderij, lJe oud-wielrenner John B., die en kele dagen geleden door de activi teit van de Roosendaalse douaniers gearresteerd kon worden, zal op maandag 8 april voor de boetstraffe lijke rechtbank te Antwerpen moeten verschijnen als een van de hoofdver dachten in een omvangrijke boter- smokkelzaak. John B. wordt geacht de geldschie ter te zijn geweest van een komplot, dat in de zomermaanden 1956 ope reerde. Op een goede dag vonden de douaniers in het open veld een auto, waarin zich negenhonderd kilo boter bevond. Het was aanvankelijk moei lijk uit te maken aan wie de auto toebehoorde, maar uiteindelijk kwa men de douaniers er achter, dat de auto van John B. was. Met John B. zullen enkele Belgen, alsmede F. d. B. en H. G. uit Zundert terecht staan. waarin niet minder dan 140 dieren geplaatst kunnen worden. ,,U verschaft de dieren dus een logement", merkte de president op. „Zo is het", zei verdachte F. van A. Hij voegde er aan toe, dat zijn stallen enkele honderden meters van zijn woning verwijderd liggen en dat hij niet precies wist wie er allemaal bij hem stalden. „Er gaat zeer veel in zijn bedrijf om", meende zijn verdediger. De douanier N. J. uit Roosendaal, die speciaal was opgeroepen om in de kwestie F. van A. te getuigen gaf toe het bewijs niet te kunnen leve ren, dat de stalhouder op de hoogte was van het feit, dat de kalveren, die bij hem werden gestald, voor het smokkelen bestemd waren. Anders lag het geval bij A. v. d. V. uit Steenbergen. Op het erf van deze veehouder lagen de douaniers, toen de tijd rijp was om het komplot op te ruimen. Vandaar vertrokken de kalveren, die enkele honderden me ters verder in een auto werden terug gevonden. De anderen De rollen van de andefe verdach ten, die allen tot een bekentenis kwamen in vorige zittingen, waren omlijnd. De chauffeurs, die de kalve ren over de grens reden, waren F. W. uit Zundert en R. v. L. uit Wuust wezel. De „handelaar" aan de Bel gische kant was J. L. uit Brecht. De mannen, die de kalveren stalling ver schaften waren A. v. d. V. uit Steen bergen en G. B. uit Sint-Willebrord. H. C. uit IJzendijke reisde naar Pur- merend om de kalveren te kopen, terwijl I. van H. en in mindere mate F. P. uit Zundert de financiers wa ren. Nogmaals wees de vertegenwoordi- diger van de Belgische staat op de afschuwelijke wijze, waarop de kal veren werden vervoerd. De bende maakte gebruik van gewone perso nenauto's, waarin de kalveren op een onmenselijke wijze waren onderge bracht na stuk voor stuk verdoofd te zijn. Na in raadkamer te zijn geweest deed de president de uitspraak, waar bij aan te tekenen valt, dat hij de meeste verdachten voor vijf feiten' strafte. De president gaf telkens het bedrag aan, waarvoor de verdach ten gezamenlijk werden veroordeeld. Verhoudingsgewijze komt het neer oi3 de bedragen, die de verdachten^ zo als in de aanhef omschreven, indivi dueel hebben te betalen. De presi dent maakte telkens een uitzondering voor I. van H., die de „zwaarste man" was in deze zaak en die boven dien niet voor de eerste keer op het matje verscheen. De kalveren en twee auto's werden verbeurd ver klaard. Een tweetal rechters van de Bre dase Rechtbank woonden de zitting als waarnemers bij. Twee jaar geleden zagen wij een voorstelling van „Heeft Constance ge lijk" door het Middelburgs dilettan tentoneel ter gelegenheid van de prijsuitreiking voor het Zeeuws Land juweel. Middelburg was als eerste geëindigd en voerde die avond dit stuk op waarmee de eerste prijs ge wonnen was. Wij hadden haast het gevoel van onvoldaanheid een gevoel van wrevel omdat een jury er toe was overgegaan 'n stuk van een der gelijke inhoud (de ene driehoeksver houding naast de andere) hoe knap ook door deze dilettanten gespeeld, de eerste prijs toe te kennen. Een zelfde gevoel van onvoldaanheid had den wij toen wij het Terneuzense Con certgebouw verlieten waar het Ne derlands Toneelgezelschap voor. de leden van de Z.V.U. êen voorstelling* had gegeven van een blijspel van dezelfde auteur Somerset Maugham (tezamen met Guy Bolton) „Julia". Konden de auteurs deze navran te geschiedenis niet goed praten, de acteurs hebben in ieder geval door hun spel veel vergoed. Op de eer ste plaats was daar Rie Gilhuys die de titelrol op weergaloos knappe wij ze tot een levensechte toneelfiguur maakte, gevoelig voor alle wisselin gen van het menselijk gemoed; met een bijna oneindig aantal variaties in het tot uitdrukking brengen van het gecompliceerde karakter van de hoog begaafde toneelspeelster. John Gobau was een waardige te genspeler als de beroemde partner, Michel Gosselin. Frits van Dijk gaf een uiterst verzorgde vertolking van de klassieke butler, Ferd Sterneberg, Bob Verstraete, Ger Smit en Ellen Binnenkort zal er boven de Kerst- eilanden een Britse atoombom tot ontploffing gebracht worden. Het wapen zal afgeworpen worden door oen Valiant bommenwerper, die voor deze gelegenheid geheel wit geschilderd is ditom de felle Wmte-uitstraling tijdens de ont ploffing beter te kunnen weerstaan. Op de bovenste foto de Valiant- bommenwerper bij een proefopstij- ging ergens in Engeland. Op de onderste foto de officieren, die de „aanvalsvlucht" zullen makenv.l. n.rD. W. Briggs, M. A. Pringle R. Howard on R. L. Beesoru de Thouars waren de voornaamste tegenspelers van het beroemde twee tal, terwijl Bé Schenk (in plaats van Aaf Bouber, die wegens ziekte verhinderd was) Manon Alving, Nol Stanowsky en John Kelly kleinere rol len te vervullen kregen. Onder regie van Frits van Dijk hebben de leden van de Z.V.U. een avond toneel te zien gekregen dat hen nog lang zal heugen. Er werd vooral door de hoofdfiguren bijzonder goed spel geleverd, er waren prach tige mise-en-scènes en gebruik ma kend van de coïncidenties werden soms verrassende lichteffecten ver kregen. De décors waren van Bob Verstraete en met heel véél goede smaak opgebouwd. Voor hun magnifie ke prestaties kregen de actrices en acteurs een lang en hartelijk ap plaus en Rie Gilhuys werd, zeer ver diend, extra bedacht. Het is jammer dat deze laatste to neelvoorstelling van de Z.V.U. te Terneuzen van dit gehalte moest zijn. Misschien was men door de omstan digheden gedwongen dit stuk te ne men; het kan bijna niet anders want de Z.V.U. streeft er toch naar cultu reel verantwoord werk te brengen ook wanneer dit in het lichte genre is. Hopelijk is men het volgend sei zoen gelukkiger in zijn keuze, want alles tezamen zouden wij de program ma's van de Z.V.U. niet graag mis sen. Naar wij vernemen zou giste ren in de ministerraad een be slissing zijn genomen ten aan zien van de benoeming van een nieuwe gouverneur voor de Antillen. De benoemde bevindt zich op het ogenblik nog in de Verenigde Staten. Voorts zou de nieuw benoemde lid van de K.V.P. zijn. Het bestuur van de stichting tot bouw en exploitatie van een vereni gingsgebouw te Westdorpe heeft in een tweede circulaire de ingezetenen nogmaals gewezen op de dringende behoefte aan een goed verenigings gebouw. In de circulaire wordt gesproken over de taak van de gemeenschap, dus van de ingezetenen zelf. Natuur- IUk zal de gemeente zelf ook doen wat binnen haar bereik ligt cn wa^ redelijkerwijze van haar mag wor den verwacht. De stichting vraagt aan de bevol king om te tonen, dat men een ver enigingsgebouw ten zeerste op prijs zal stellen, door medewerking te verlenen aan de verwezenlijking van de plannen zoals die thans bestaan. Dit kan gedaan worden door in te schrijven op de obligatielening, wel ke door de stichting is geplaatst. Misverstanden Met betrekking tot de eerste cir culaire die werd uitgegeven, blijken enige misverstanden te bestaan. Zo wordt beweerd, dat men, als men inschrijft op deze obligatielening, zijn geld minstens voor 25 jaar kwijt is, of nog erger, dat men zijn geld nooit meer terug zal zien. Ook hoort men beweren, dat het hier' betreft een taak voor de overheid, en dat de ge meente maar moet zorgen dat het benodigde geld aanwezig is. Dit alles is onjuist. Er bestaat kans dat men zijn geld reeds na het eerste jaar terugkrijgt. Ieder jaar wordt immers 1/25 deel uitgeloot en welke obligaties worden uitgeloot zal dan openbaar worden gemaakt. Gemeente waarborg Dat men zijn geld niet meer terug zal krijgen is natuurlijk onzin, want de gemeente is waarborg voor de terugbetaling van de gelden. Wan neer de stichting om een of andere reden niet aan haar verplichting kan voldoen, dan gaat de schuldenlast automatisch overop de gemeente. (Hockey). Het Hulsterse Rapide kreeg de oud-eerste-klassers Tilburg IV op bezoek en de gasten konden door hun meerderheid' in de eerste helft en goed verdedigen na de rust de stand dubbelblank houden. Rapide I kon daardoor nog niet de kampioensvlag hijsen; het hoopt dit volgende week te doen. De wedstrijd tegen de Tilburge- naren gaf geen goed hockey te zien, daar het terrein te glibberig was. De Hulstenaren moesten enthousiasme en snelheid t.o. de techniek der bezoe kers stellen. Gedurende de laatste tien minu.ten dwong Rapide enkele straf corners af maar de doelman van .Tilburg, liet niets door. (Bridgekampioenschappen) In de hoofdklasse"van de Zeeuwse bridge-competitie werd Middelburg kampioen van de A-afdeling, echter niet. dan na het spelen van een be- siissingsronde met VBC 2 en Zuid- Beveland. De Zeeuwse hoofdstedelingen toon den zich in deze ronde de sterksten cn behaalden dus het afdelingskam- pioenschap. In de afdeling B zag Luctor zich onverwachts geklopt door Terneuzen (3042) en mede daardoor werd Oostburg, dat een stevige 53- 33 overwinning behaalde op Hulst, kampioen. De strijd om het kampioenschap van Zeeland hoofdklasse tussen Oost burg en Middelburg leverde nog geen titelhouder op, want deze ein digde onbeslist (44—43). De beide kampioenen van de eerste klasse: Sas van Gent I en Fles 3 uit Vlissingen bonden eveneens de strijd aan. De Vlissingers wonnen met 51-35 en werden daardoor kam pioen van Zeeland eerste klasse. Voor de promotie naar de hoofd klasse speelde VBC I tegen Fles 3. VBC won met 55—37 en. handhaafde zich dus in de hoofdklasse. VBC 5 promoveerde naar de eerste klasse door de promotiewedstrijd tegen Rob bers met 2060 te winnen. Ook het argument dat naar voren wordt gebracht, als zou het hier een taak van de overheid betreffen is per se onjuist. De stichting legt nu een huis-aan- huij bezoek af om iedereen in de ge legenheid te stellen, voor zover dit nog niet is gebeurd, in te schrijven op de obligatielening, met obligaties van f 100,z Het al of niet tot stand komen van het nieuwe verenigingsgebouw, hangt grotendeels of van het resul taat van de lening. Gezien de schreeuwende behoefte die in Westdorpe bestaat aan een goed verenigingsgebouw, ware het te hopen, dat het mooie streven van de stichting een succes zal worden. De werktuigendag van de Tuin- bouwbond van de N.C.B. wordt dit jaar gehouden op dinsdag 14 mei op het landgoed „Velder" te Liempde. Het is de 10e maal dat deze werk tuigendag wordt georganiseerd en er zijn plannen om er ditmaal iets bij zonders van te maken. Als gevolg van enkele bijzondere attracties, die in voorbereiding zijn, verwacht men op deze jubileum- werktuigendag 40.000 a 50.000 bezoe kers. (Advertentie) Woensdag a.s. wordt in het Utrechtse stadion de oefenwedstrijd tussen een bonds-amateurteam en het Nederlands Jeugdelftal (16-18 jaar) gespeeld. De teams zijn als volgt samenge steld. Bonds-amat eurteam Doel: de Rijk (MOC). Achter: Walburg (Veendam), en Ruisch (VUC) M'dden: Paule (WVC), Blom (WW) en ten Braak (HRC). Voor: Duittenbosch (Velox) Fabels (Be Quick), Gr.), Klinkenberg (Ve lox), Teunissen (Be Quick Zutphen) en de Kreek (Feijenoord).' Nederlands jrudgteam: Doel: Gijsel (Fortuna '54). Achter: Verplanken (PSV) en Ro- mijn (SVV). Midden: Vreeken (Haarlem), ten Horst (Ensch. Boys) en de Jong (DWS). Voor: G. Braam (DWS), Alma (Leeuwarden), Seelen (VVV), Feld- mann (Ajax) en Bouwmeester NAC) Zeven spelers zijn alsnog uitgeno digd om de centrale training te volgen van het Nederlands b-elf- tal, dat zich voorbereidt o pde wed strijd tegen Duitsland b, die op 27 maart a.s. wordt gespeeld. Drie van hen volgden tot dusverre de training van het a-elftal, Moulijn (Feijenoord), van Wissen (MVV) en veldhoen (Feijenoord). De anders spelers zijn: Theo Timmer mans (ADO), van de Kuil (Ajax), Bleyenberg (Ajax) en van der Voort (RCH). De laatste trainingsbijeenkomst voor de kandidaten voor het Neder lands b-team wordt heden dinsdag)- avond te Boxtel gehouden. De zondag (tóch nog) gespeelde com petitiewedstrijd Axel-Roosendaal (1-1) is na rust zeer onprettig ver lopen. Het kwam tot handtastelijkheden tussen spelers van beide partijen, met als gevolg dat eerst J. Dieleman (Axel) van het veld werd bestuurd en daarna de Roosendaalse aanvalsleider Broe- ren. De doelpunten werden voor de thee gescoord. Roosendaal nam na een goed kwartier de leiding door midvoor Broeren (0-1). Een minuut of tien vóór rust bracht Jonkman met een kanjer de partijen op gelijke voet Na de hervatting zijn de gemoede ren verhit geraakt, met het reeds ver melde gevolg. Tot scoren kwam men echter niet meer. De pot wordt alsmaar groter. Aan het bedrag van honderd gulden, dat vorige week was te winnen, maar bleef staan, omdat geen enkele inzender de resul taten geraden had overigens onmogelijk, omdat drie ontmoe tingen geen doorgang vonden aan die honderd gulden is thans opnieuw vijfentwintig gulden toegevoegd, zodat er in totaal 125 gulden te verdienen valt. Tenzij de weergoden ook aan staande zondag roet in het eten gooien, mag de verwachting wor den gekoesterd, dat er ditmaal een of meer goede oplossers zul len zijn onder de vele duizenden, die uiteraard ook ditmaal aan de STEM-toto deel gaan nemen. De voorwaarden, waaronder iedereen geheel gratis mee kan doen, zijn ongetwijfeld vol ledig bekend. Op één ding blijven wij echter nadrukkelijk de aandacht vesti gen: de formulieren, op een brief kaart geplakt, moeten a.s. vrijdag op onze kantoren zijn ingeleverd. Moge succes u ditmaal ten deel vallen. ElinkwijkNAC Feij enoor dN O AD Willem IIAjax BW—DOS RBCHilversum BaronieZeist 't Gooi—DOSKO MOCBrabantia TSC—WH '16 RoermondAlliance Controle totaal-cijfer: Reserve-wedstrijd: ONA—LONGA De adressen van onze kantoren, waar men de briefkaarten kan in leveren, luiden als volgt: Hoofdkantoor DAGBLAD DE STEM, Reigerstraat 16, BREDA. Bijkantoor ROOSENDAAL, Molenstraat 45. Bijkantoor BERGEN OP ZOOM, Zuivelstraat 26. Bijkantoor WAALWIJK, Grotestraat 189. Bijbureau OOSTERHOUT, Kloosterstraat 50. Bijkantoor GOES, Westsingel 98. Bijkantoor HULST, Dubbele Poort 7. Bijbureau OOSTBURG, Nieuwstraat 41. Omdat de noodzakelijke afvloeiing van boeren- en tuinderszoons naar andere bedrijven, zowel naar het aan tal als wat betreft de manier waar op zij gebeurt, te wensen overlaat, zal het L.E.I. di' voorjaar, op ver zoek van het ministerie van land bouw en het landbouwschap, begin nen met een onderzoek naar af vloeiing en beroepskeuze. Dit zal gebeuren in enkele gemeen ten, die representatief geacht worden, zowel voor het gehele land als voor de verschillende delen van het land. Voor Zeeland zijn dit Heinkens- zetnd, Krabbendijke, Nieuwerkerk IJzendijke en Zaamslag, voor N. Brabant: Asten, Hups, Hilvaren- beek, Fijnaart en Heiningen, Rijs- bergen, St. Oedenrode. Bij deze keuze is rekening gehou den met politieke en religieuze ge zindten, de grootte der bedrijven, de mate van industrialisatie van het platteland, het bedrijfstype, de in vloedssfeer van de grote steden en het aantal medewerkende zoons. En kele kleinere en afwijkende gebieden, o.a. Walcheren, zijn buiten beschou wing gelaten. Alleen de bedrijfshoofden die kin deren van twaalf jaar en ouder heb ben zullen bij het onderzoek worden betrokken. Hun zal een eenvoudig vragenfor mulier worden toegezonden. Bij de organisatie van het onderzoek zal de medewerking ingeroepen worden van de plaatselijke bureauhouders van de voedselcommissaris en de ge meenten. In 1956 lag het aantal in land- en tuinbouw werkende mannen ongeveer op hetzelfde niveau als in 1910, toen het ruim 5000.000 bedroeg, zo wordt verder meegedeeld in de publikatie van 't landbouwschap, waaraan deze gegevens ontleend zijn. Stelt men de gehele mannelijke beroepsbevolking in Nederland en die in de landbouw in 1910 beide op 100, dan zijn de ge schatte cijfers voor 1956 resp. 182 en 99. 't Is welhaast zeker dat de agra rische werkgelegenheid in de toe komst niet zal toenemen, terwijl daar entegen de natuurlijke aanwas van de boeren en tuindersgroep groter is dan bij vele andere beroepsgroepen. Als de agrarische beroepsbevolking niet meer mag toenemen, dan zullen van de 18.000 boeren- en tuinders- zoons, die jaarlijks voor de keuze van een beroep komen te staan, er 12.000 buiten de landbouw moeten te rechtkomen. Deze afvloeiing verloopt niet in alle delen van het land even vlot. Zo waren er b.v. in 1952 op de zandgronden voor elke twee vrij komende bedrijven, drie gegadig den. Enkele jaren geleden bleek uit een onderzoek op de zandgronden, dat ruim 70 pet. van de buiten de land- en tuinbouw werkende zoons een beroep heeft, dat lager staat gewaardeerd dan het beroep van de vader. Wel bestaat de indruk dat de af vloeiing van boeren- en tuinderszoons in de laatste jaren geleidelijk is toe genomen, terwijl zij ook meer doel gericht verloopt, dat wil zeggen di rect na de lagere school en door mid del van een vakopleiding. Het is echter voor de landbouw v an groot belang een nauwkeurige in druk te verkrijgen van de afvloei ing en de beroepskeuze in de ver- ohillende delen van het land. Daarom is tot het onderzoek beslo ten. In het K.N.V.B -wedstrijdprogramm voor a.s. zondag zijn enige wijzigingen aangebracht. Ingelast werden: Vitesse-EDO (1ste divisie B); HRCCVV (le klasse A); OssWit Zwart (2 A). Uitgesteld zijn: Oss—Wilhelmina (2 A); HieronymusGUDOK (3 B). Dinsdagavond (heden) begint in Roosendaal, op het terrein van Alli ance, de gedecentraliseerde training voor de zuidelijke amateurs, die wordt gehouden in het kader van de voor bereidingen op de interlandwedstrijden van het Nederlands amateurelftal. De training wordt geleid door bondsoefen- meester Karei Kaufman. De .volgende vijftien spelers zijn uit genodigd: C. de Rijk (doelverdediger); A. de Rijk (spil); Van Gaans (allen MOC); Baart, Barten, J. de Nooyer, H. de Nooyer, Stroo, (allen Vlissin gen); Van Halderen. Baaten, Roovers (allen TSC); D Vette (Alliance); Luk ken (Brabantia), Van der Burg en Diessen (De Spechten). TWEEDE DIVISIE A: (Betaald). Leeuwarden 22 14 5 3 33 71—32 Heracles 22 12 7 3 31 49—23 Rheden 22 12 6 4 30 51—37 Be Quick 22 10 6 6 26 56—33 Veendam 21 9 7 5 25 44—40 Zwolse Boys 22 9 4 9 22 48—42 Oldenzaal 22 7 8 7 22 39—39 Tubantia 22 7 7 8 21 37—36 Heerenveen 22 6 8 8 20 43—53 Velocitas 23 8 4 11 20 44—58 Ensch. Boys 23 6 5 12 17 37—43 Zwartemeer 21 4 8 9 16 33—54 PEC 21 7 2 12 16 42—64 Go Ahead 22 6 4 12 16 35—45 Oosterparkers 21 6 1 14 13 32—62 le KLASSE B. (Amateurs). Be Quick (Z.) 20 12 4 4 28 WVC 20 10 7 3 27 Robur et Vel. 19 9 3 7 21 Quick '20 19 8 4 7 20 Sneek 19 9 1 9 19 3 8 19 4 7 18 2 9 18 4 9 16 3 10 15 2 10 14 3 11 13 Zwaagwesteinde 19 8 WW 18 7 Hengelo 19 8 Achilles 19 6 WAVV 19 6 Borne 18 6 Arnhemse Boys 19 65—41 56—32 39—40 46—40 44—47 42-46 41—43 46—51 27—37 30—32 36—44 41—58 De wedstrijden :n de eerste klas A werden alle afgelast, zodat de standen- lijst in die afdeling dus ongewijzigd bleef. Drie EMM-ers uit Middelburg na men deel aan de IJzeren Man-loop te Vught, B-junior Kas Mulder nam al spoedig de leiding, samen met de Hilversummer Vrooman, die vorige week in Maple Leaf een overwinning had behaald. De Middelburger liet het ditmaal niet op een eindsprint aankomen, doch liet reeds 250 me ter voor de finish zijn concurrent „staan". Op het laatste stuk wist hij nog negen seconden op zijn tegen stander uit 'e lopen en dus een prachtige zege te behalen. Rini Mondeel, de A-junior, had kennelijk zijn dag niet. Hij moest genoegen nemen met de zesde plaats. Sjors Christiaansen tenslotte werd in de E-klasse van de senioren 14de. Tijdens het afgelopen weekend or ganiseerde het district Zeeland van de KNAU een jongeren-weekend te Hedenesse. Ongeveer 70 jeugdige ZAuwse atleten(s) namen aan dit v/ckend deel. De zaterdagavond werd verzorgd door bondscoach Grootewal, die een aantal instructiefilms vertoonde en daarbij de nodige toelichting gaf, Zondagmorgen werd gezamenlijk ge- tranid. De alehgele leiding van dit weekend berustte bij districtssecre taris W. S. Mijnheer. DE BEKENDE ZEEUWSE afstandlo- loper Staf Dobbelaere gaat enige tijd op non-actief. Tijdens de Ne derlandse crosskampioenschappen heeft hij een zijner Achillespezen geforceerd. DE WIELERCLUB Theo Middelkamp hield te Hoedekenskerke de eerste rit voor het clubkampioenschap. Bij de nieuwelingen A won 1, Piet van Hees, Hoogerheide 51 km in in 1,27,44. Snelste aspirant was G. van Belzen, Arnemuiden 51 km in 1.27.44. Snelte aspirant was G. Lamers, Kloetinge E5.6 km in 47.31. FORTUNA '54 UIT GELEEN zal don derdag a.s. in Parijs een lichtwed- strijd spelen tegen de Racing. De Internationale Prijs der Mijn werkers, een cross over 9100 m, gehouden te Waterschei is gewon nen door onze landgenoot van de Veerdonck (Kimbria-Maastricht) in 34 min. 44 sec. Frans Kiinen (Sprint Breda) legde beslag op de eerste plaats in een veldloop te Ter Hulpen. ROTTERDAM, veemarkt, IS maart Aanvoer in totaal 1824, vette koeien en ossen 1072, varkens 752. Vette koeien le kw. 325-335 2e kw 290-310, 3e kw. 276-290. Varkens (lev. gew.) 170, 166, 162. Vette koeien aanvoer ruimer, han del goed, ruim prijshoudend, enkele prima's boven notering Varkens (lev. gew.) aanvoer even meer, handel lui, aanmerkelijk lager in prijs, vooral bij afloop ROTTERDAM, 18 maart Bin nenlandse granen, ochtendbeurs officieuze noteringen per 100 kg franco Rotterdam: tarwe - met ge regelde vraag, rode op vochtconditie f 27,75 - f 28.15, voedergranen - gerst en haver vrijwel zonder handel, ver kopers terughoudend, hogere aanbie dingen hadden weinig invloed, zo- mergerst - naar kwaliteit - ca f 22,25 - ca. f 23,-, extra daarboven, haver - naar kleur, droogte en kwaliteit ca. f 19.- - ca. f 21,75, extra blanke ca. f 22,50, rogge - goed prijshoudend - doorsneekwaliteit f 21.- f 21,50. ge droogde f 22,- - f 22,50, bakrogge - geschoond f 23,. f 23,50, peulvruch ten - met weinig handel, speciaal in groene erwten, bruine bonen in de puike soorten f 51,- - f 52,-, groene erwten f 28,- - f 38,-, schokkers f 40,- - f 60,- alles boerenschoon. Konstanz 314 (—1), Rheinfelden 246 (—3), Breisach 170 (—18), Straats burg 265 (—5), Maxau 450 (—5) Mannheim 322 (—5), Mainz 341 (+4)' Bingen 238 (onv.), Kaub 265 1)' Trier 220 (onv.), Koblenz 286 ~3), Keulen 293 (+4), Ruhrort 515 (+1) Lobith 1156 (onv.) Nijmegen 936 (—2)' Arnhem 934 (—1), Ëefde IJssel 523 (+26), Deventer 413 (4-25), Monsin 5526 (—14), Vise 5063 (—1), Borgha ren 4057 (+27). Belfeld 1202 (+12), Grave beneden de sluis 516 (—2).

de Stem | 1957 | | pagina 7