President Magsaysay vrijwel zeker omgekomen Achilles" begaf het, toen men schip veilig waande NIEUW CONFLICT NIET ONMOGELIJK ulst Moskou wil Euromarkt van Noordzee tot Oeral „Overstapje" voor 800 emigranten VIER „VOORLOPIGEN WERDEN VERVANGEN MAAK en E S rijzen dingen BIJ VLIEGONGELUK OP PHILIP PIJNEN Waalwij kse autohandelaar gearresteerd Particuliere Dakota vloog tegen bergtop £k'±koV STEM-TOTO- BLIJFT WEER OVER STAAN Bergingsdeskundige kon zich niet meer redden Spanning rond Gaza stijgt Dode en drie gewonden Soewirjo wil de partijen passeren Oranje XI tegen Luxemburg DAGBLAD VOOR ZEELAND Oplichting met huurauto s Minder somber VERMIST. Tien mijnwerkers omgekomen Spaak neemt op 16 mei ontslag Oorlogsmisdadiger krijgt gratie ROMP WERD LEK GESCHUURD Auto slipte: Uitslagen top-voetbal 0<x>CxXXx»&<V. tot 1865.— .per dubbel- idig model) g leverbaar. idard 349.50 xx><xx>ooootx><x >recht at 21 Tel. 92 odeerd voor uw ardappel-, saus-, f 33.90. E POORT, Hulst e sortering vanaf 1.25 |edte, vanaf 0.85 ts geheel nieuws vanaf 3.90 gewerkte kant vanaf 2.40 3.40 vanaf en kwaliteiten nieuwste dessins ik, vanaf 4.50 160 hoog 3.65 200 hoog 3.95 tre deux nacramékant hoog vanaf 11.95 en voile 3.75-3.95-4.25-2.15 jnen reeds door u nog de volle dessin 5.95 ongevuld 11.95 iren gevuld 25.95 97e JAARGANG No. 22405 Uitgave N. V. Uitgevers Mij. Neerlandia. Verschijnt elke werkdag. Bureaus: Breda, Reigerstraat 16. TeL: Directie, Redactie en Administratie 3351. Verantwoordelijk Hoofd redacteur: J. J. H. A. Bruna. Redactieraad: J. M. A. C. v. Dongen, C. J. v. Hootegem, Mr. Dr. A. J. J. M. Mes, Mr. H. M. L. d« Rechter, P. V. M. Vercauteren, L. J. v. 't Westende. Abonn. prijs bij vooruitbet. t 6.50 p. kwartaal, p. post t 120, p. week (ultsl bij niet postbesteli) t 0.50. incasso wordt berekend. Losse Duma. 13 ct Postrek. 27884J Voor God, Koningin en Vaderland MAANDAG 18 MAART 1957 Advertentieprijs voor de gehele oplage f0.J5 per m/m. (Ingezonden Mededelingen f 0.S3 per m/m). Voor advertenties van plaatselijke aard uit Zeeland uitsluitend in de Zeeuwse editie f 0.14 per m/m. (Ingezonden Mede delingen f 0 35 per m/m). Bij contract aan zienlijke reductie; volledig tarief en Alge mene Voorwaarden worden op aanvraag verstrekt. Staatwerk 3 ct. per m/m extra. Inzendingen op advertenties, welke de uit gevers om redenen te hunner beoordeling niet wensen af te geven, worden vernietigd. Bureau voor de Zeeuwse Eilanden: GOES, Westsingel 98, Telefoon 2236 Bureau voor Zeeuwsch-Vlaanderen: HULST, Dubbele Poort 7, Telefoon 102 (Bijbureaus: TERNEUZEN, Noordstraat 56, Tel. 2601 OOSTBURG, Nieuwstraat 41, Tel. no. 35h V J Magsaysay opvolgen als de2 Toen de Tilburgse recherche onge veer een week geleden de 40-jarige autohandelaar A. S. uit Waalwijk arresteerde op verdenking van ver duistering van een auto, liet het zich nog niet aanzien dat hier de hand was gelegd op iemand, waarvan men aanneemt, die in de loop van een tweetal jaren erin geslaagd zou zijn vele lichtgelovigen bedragen tot een totaal van f 150.000 afhandig te ma ken. S. bood belangstellenden auto's te koop aan, welke hij in diverse ge meenten had gehuurd. Voor deze auto's wist hij van de aspirant-kopers voorschotten te ontvangen, waarna hij de auto's naar de verhuurders te- De particuliere Dakota van president Ramon Magsaysay van de Philippijnen is zondag op ongeveer 20 kilometer ten noorden van de Philippijnse stad Cebu neergestort. Ofschoon men giste renavond nog niet alle hoop had opgegeven, dat de president de ramp had overleefd, moet als bijna zeker worden aangenomen, dat hij met achttien andere inzittenden van het toestel de dood heeft gevonden. Slechts één passagier van het toestel, de jour nalist Nestor Mata, van de „Philippines Herald", heeft volgens de laatste berichten, het ongeluk overleefd. De hoop, dat president Magsaysay mogelijk het ongeluk over- rugbrachïi zodat de^kopers kondcn leefd kon hebben, was gegrond op het feit, dat het vliegtuig is o., neergekomen 0p (je ^0p van een berg, vlak bij een ravijn. Heli kopters gingen de lucht in om de omgeving af te zoeken. Men achtte het namelijk niet onmogelijk, dat ettelijke passagiers uit het vliegtuig waren geslingerd en in de bomen op de steile ravijn kant waren terechtgekomen. blijven wachten op hun wagen. Hij wist aanvankelijk zijn slachtoffers op sleep te houden, totdat het wantrou wen van een Tilburgse koper hem in aanraking met de politie bracht. De man heeft een bekentenis afge legd - Negen dagen voor de onderteke ning van de Euro-verdragen in Ro me, heeft de Sovjet-Unie een plan gelanceerd voor een Europese orga nisatie voor Europese economische samenwerking, waarbij alle landen in Europa zich zouden moeten aanslui ten. Het door Moskou voorgestelde verdrag zou ook uitgebreide werk zaamheden omvatten op het gebied van de toepassing der atoomenergie. ALLE vliegtuigen van het type Vis- eount-701, waarvan er enkele dagen geleden een bij Manchester veronge lukte, zijn door de B.E.A. voorlopig uit de dienst genomen. EX-PREMIER Nagy van Hongarije zou door de Russen van Boekarest overgebracht zijn naar de Zwarte Zeehaven Odessa. DUIZENDEN KINDEREN in noord- Duitsland hebben zondag bloemen neergelegd op de graven van 30.000 Joden, die in Bergen-Belsen het slachtoffer van de Nazi-terreur zijn geweest. HET HEVIGSTE artillerieduel tussen nationalistisch en communistisch-Chi- na is zaterdag gevoerd, toen de com munisten het eiland Kaoteng van de Matsoe-groep beschoten en even fel tegenvuur kregen. ONDER de lijken van drie slachtof fers op de 1035-meter-verdieping in Marchinelle, die nu eerst werden ge vonden, trof men het stoffelijk over schot aan van de Nederlandse inge nieur Stromme. PATER dr. L.C.M. Beaufort O.F.M. voor de K.V.P. lid van de Eerste Ka mer, viert vandaag zijn veertigjarig priesterfeest. ENGHOLM, de Noorse luitenant-kolo nel, die namens de V.N. als militair gouverneur van Gaza optreedt, is wegens blindedarmontsteking geope reerd. TWEE GEZINNEN zijn dakloos ge worden door een brand, die zaterdag in de Rozenstraat te Amsterdam twee etages van een huis verwoestte. DE DERDE secretaris van de Tsje chische legatie in Wenen, Jiri Stjesj- kal, heeft aanzegging gekregen Oos tenrijk te verlaten. Hij wordt beschul digd van spionage. OP 20 MAART zal in de Rolzaal te Den Haag de Nationale Raad voor Maatschappelijk Werk worden geïn stalleerd. pETER STEIN, de K.L.M.-piloot, die vorige week bij het zwemmen op Luragao een ongeluk had. is zater dag m een ziekenhuis te Willemstad overleden. DOUANEBEAMBTEN in Beieren troffen in een verzegelde goederenwa gon een jong Zuidslavisch echtpaar aan, dat uit zijn land was gevlucht. De vluchtelingen hadden zich onder balen hennep verborgen. Zij waren mtgeput door gebrek aan water. Weersverwachting van het K.N. M.I., geldig tot vanavond, op gemaakt zondagavond 23.15 uur: Wisselend bewolkt en op de mees te plaatsen droog weer. Vrij krach tige tot matige westelijke wind. Iets minder zacht. Verwachting van het Belgisch Weerkundig Instituut: Sterke wind uit zuid tot zuidwest. Aan- vankelijk betrokken en regenach tig, later opklaringen. Iets kou der. Vandaag: zon onder 18.50 uur- maan op 22.31 uur. Morgen: zon op 6.46 uur; maan onder 8.01 uur. De gezamenlijke markt van Klein Europa" en Euratom vindt Moskou maar gevaarlijk, omdat zij ,,aan de Navo gekoppeld zijn". In de nabije toekomst wil de Sovjet-regering een conferentie van alle belanghebbende Europese landen beleggen. In aanvullende voorstellen werd de stichting aanbevolen van een Europees centrum voor kernonder zoek. In Washington en de Westeuropese hoofdsteden zag men in het plan eerder een diplomatieke manoeuvre dan een ernstig voorstel tot onder handelingen. In Parijs zei men, dat het voorstel niettemfn aandachtig be studeerd zou worden. Vierhonderd afgevaardigden van de zes landen van Klein Europa" heb ben in Parijs een resolutie goedge keurd, waarin gevraagd wordt, dat de parlementen van deze landen zo spoedig mogelijk de verdragen voor de gemeenschappelijke markt en Euratom zullen ratificeren. Tien mijnwerkers zijn zaterdag om het leven gekomen en vier gewond bij een ontploffing in een mijn in Lievin (noord-Frankrijk). Twee der gewonden moesten naar een zieken huis worden gebracht. De weergoden hebben gisteren opnieuw belet, dat in de STEM- toto winnaar Os konden worden aangewezen. Drie wedstrijden vonden geen doorgang, zodat de toto een week blijft overstaan. Intussen komen er opnieuw vijf entwintig gulden bij, zodat deze week thans in totaal 125. (een honderd vijfentwintig gul den) kan worden uitgekeerd. In ons blad van morgen (dins dag) leze men de aankondiging en het formulier met de wed strijden voor komende zondag. Op zijn stuurboordzijde ligt de ge kapseisde coaster Achilles op het strand na bij Westkapelle, even ach ter de Kreek, tussen twee lange paalhoofden. Bij laag water komt het schip vrijwel geheel droog, doch bij hoog water verdwijnt het grotendeels. Het vliegtuig van de president werd bestuurd door generaal Benito Ebuen, de opperbevelhebber van de Philip pijnse luchtmacht. Onmiddellijk nadat het toestel voor de vlucht naar Ma nilla van Cebu was opgestegen, ont ving men het laatste radio-bericht. Toen bleek, dat het vliegtuig niet op tijd in de hoofdstad was gearri veerd, alarmeerde men onmiddellijk alle posten langs de vliegtroute. Toe stellen van de luchtmacht gingen op onderzoek uit en enkele uren nadat de vermissing van de Dakota was bekendgemaakt, meldde een militaire piloot, dat hij het wrak van het vlieg tuig op een bergtop had ontdekt. Nadat helikopters waren opgestegen om de naaste omgeving af te zoeken trokken ook nog 200 militairen de bergen in voor het zoeken naar even tuele overlevenden. Vice-president Carlos Farcia, die zich voor de bijeenkomst van de Zo- avo-raad in Australië bevindt, zou op dracht hebben gekregen zich gereed te houden om zo nodig onmiddellijk naar Manilla terug te keren. Hij zal deze inder daad verongelukt is. Aan boord van het vliegtuig van de president bevonden zich o.a. Gre- gorio Hernandez, de staatssecretaris van onderwijs, Paterno Magsaysay, een familielid van de president, oud senator Tomas Cabilli en de afge vaardigde Pedro Lopez. Ramon Magsaysay, die in 1906 ge boren werd als zoon van een boer, werd na een snelle carrière op 47- jarige leeftijd tot president van de Philippijnen gekozen. Hij verwierf zich een bijna legenda rische faam door zijn ondergrondse activiteit tegen de Japanse bezetters in de tweede wereldoorlog. Na de oor log werd hij in het parlement gekozen en kort daarna benoemd tot voorzit ter van de commissie van defensie in het Huis van Afgevaardigden. In 1950 werd Magsaysaen, wiens naam ,,een paard en twee leeuwen" betekent, benoemd tot minister van defensie. Als zodanig organiseerde hij de strijd tegen de stam der Hnkbala- haps, die kort na het einde van de oorlog tegen de regering in opstand was gekozen. Magsaysay ontsloeg drie generaals, reorganiseerde het le ger en brak spoedig het verzet van de Huks, die onder communistische lei ding stonden. Vervolgens bond hfj de strijd aan tegen de co-ruptie en de economische moeilijkheden in zfjn land. Magsaysay was al eens eerder be- betrokken geweest bijeen vliegtuig ongeluk. Dit was in 1954, toen hij legereenheden op het eiland Jolo wil de inspecteren. Het watervliegtuig waarmee hij reisde moest een nood landing maken te Zamboanga op het eiland Mindanao. Een tweede vlieg tuig, waarmee hij vandaar zijn reis voortzette, maakte bij Belmonte een mislukte landing, waardoor het in 'n weiland terecht kwam en gedeeltelijk werd vernield. Niemand van de inzit tenden liep echter verwondingen op. De Belgische minister van Buiten landse Zaken, Spaak, zal naar men te Brussel uit regeringskringen ver nam, op 16 mei a.s. ontslag nemen om zijn functie van secretaris-gene raal van de Navo te gaan uitoefenen. In gewoonlijk welingelichte kringen verluidt dat Victor Larock, thans mi nister van Buitenlandse Handel, Spaak als minister van Buitenlandse Zaken zal opvolgen. mil In de Franse marinehaven Brest heeft zich zaterdag en zondag een vermoedelijk uniek voorval in de geschiedenis van de zeevaart afgespeeld, dat de Franse haven deskundigen ter plaatse met min of meer verbaasde ogen hebben aan schouwd. Zaterdagochtend vroeg meerde in de harden het door de aanvaring beschadigde s.s. Water man(9Ó00 ton) met 800 passagiers aan boord en nauwelijks 24 uur later, zondagmorgen, kwam de „Zuiderkruis" langszij, geheel uit en toegerust om de last van het gehavende zusterschip over te ne men. Met deze operatie, waaraan enkele opvarenden spottend de naam „transbarkatie" gaven, is zon dagochtend met grote spoed en ijver begonnen. Tegen het eind van de zondagmiddag was men klaar. De Nederlandse en Hongaarse emigran ten konden toen met de „Zuider kruis" hun weg naar het nieuwe vaderland vervolgen. De rech- terfoto toont de scheur in het ach terschip van „De Waterman". Links een der passagiers, die het „overstapje" zonder loopplank nam. Aan de in Breda opgesloten Duitse oorlogsmisdadiger Herbert Engelsho- fen is gratie verleend door de Konin gin. Hij was veroordeeld tot twintig jaar gevangenisstraf, omdat hij als lid van de Sicherheitspolizei te Rot terdam vijf Nederlanders heeft neer geschoten en een ander zwaar licha melijk letsel toebracht. Door de gra- tiëring wordt zijn straf teruggebracht tot 16 jaar en volgens de gebruiken kan hij nu na 12 jaar voorlopig in vrijheid worden gesteld. Dezer dagen wordt hij naar Duitsland uitgeleid. (V.an een speciale verslaggever). Zaterdagmorgen om ongeveer 1 uur is tijdens buitengewoon zwaar weer en dikke mist de Duitse coaster Achilles, die kort te voren van de Westkapelse zeedijk was vlot getrokken, gekap seisd en gezonken. De bergingsdeskundige M. J. N. van der Hidde, chef ber- gmgsdienst en procuratiehouder bij Van der Tak's Berging, kwam hierbij om het leven. De ramp voltrok zich in een dusdanig snel tempo, dat de bemanningsleden alles verloren hebben. Slechts de kapitein slaagde erin de allerbelangrijkste papieren veilig te stellen. Slechts een kleine groep, waaron der uw verslaggever, kon dit drama tisch gebeuren meemaken. De coas ter was 500 ton en slechts zes jaar oud. Vrijdagmiddag zocht kapitein Hermann Off contact met het ber gingsbedrijf van Leen Smit, nadat de derde poging van vlottrekken door- het bergingsbedrijf van den Akker weer was mislukt. De gecharterde sleepboot Scaldis uit Vlissingen met zijn ruim 2300 pk en de bergings boot Dolfijn van van der Tak, begon nen het werk om half een. Vijftien minuten later was het schip vlot. De kijkers gingen naar huis, niet wetend dat nu juist de ramp begon. De scheepsromp werd lek geschuurd, de ruimen liepen onmiddellijk vol wa ter. Een buitengewoon zware zee be lette de Dolfijn om langszij vast te maken, maar het schip bleef zo dicht mogelijk naast de in nood verkerende coaster. Binnen enkele minuten was deze niet meer te redden. Om één uur kapseisde de Achilles. Vier man trachtten op het laatste nippertje over te springen op de bergingsboot Dolfijn. Drie van hen gelukte het, de vierde, chef van der Hidde, sprong bezijden het boord en verdween on der water. Hij moet nog net de reling geraakt hebben en is waarschijnlijk onmiddellijk bewusteloos geraakt. Drie uur later spoelde het stoffelijk overschot aan op het strand bij West kapelle. De reddingspogingen werden door de dikke mist uiterst bemoeilijkt. Noodseinen werden in de lucht ge slingerd en uit Breskens kwam de reddingsboot Jan Wierdsman. Ook deze boot kon niet bij de coaster ko men en liep nog stevige averij op. De boten zochten nog lang de zee af, omdat men bleef hopen dat van der Hidde niet verdronken was. Spook achtig tastten de zoeklichten het wa teroppervlak af. Een kleine, wakkere groep vrijwil ligers, onder leiding van de opzichter van de polder Walcheren, S. W. Post- ma, vormde de reddingsploeg en voerde een Wipper-toestel met zich mee. Het merendeel van hen had zich niet meer voldoende kunnen kleden en was gestoken in korte colbertjes en klompen. Het deerde hen echter niet, het ging om mensenlevens. De 9 man, die zich nog aan boord van de Achilles bevonden toen het schip kapseisde, wisten zich in veiligheid te stellen, dank zij het dappere ploeg- je uit Westkapelle, dat inmiddels het Wipper-toestel gereed gemaakt had en lijnen en broek uitgelegd. De twee de poging om een lijn af te schieten gelukte. Iedere man van het kleine groepje verrichtte bovenmenselijk werk: tot aan ..et middel in het ijskoude water, kletsnatte, loodzware kabels sjou wen, de broek naar het schip trek ken en daarna weer naar het strand. Bernard Wiessner, 16 jaar oud, dek jongen. die zijn eerste zeereis maak te, werd het eerst aan land gebracht. Hü huilde van dankbaarheid. Tot de laatsten die het schip verlieten, be hoorde de bergingsman Rijnders uit Vlissingen, de Belgische zeeloods R. Leijns uit Ostende en kapitein Herman Off. ««wtoiw» - '-'rijm ..'it. Nadat de geredden veilig en droog ondergebracht waren in een calé in Westkapelle, bleef de reddingsploeg nog uren in touw met de opruimings werkzaamheden. Zonder de andere redders tekort te willen doen onderscheidden enkelen zich door hun bijzonder heldhaftige houding: het hoofd van de kustwacht te Westkapelle, A. Starrenburg, die de hele reddingsoperatie leidde; com mandant van de reddingsbrigade S. W. Postma. de twee man aan boord van 1e gekapseisde boot: Rijnders uit Vlissingen en de Belgische loods Leijns. Leen Smit en van der Tak hebben het schip echter nog niet afgeschre ven. Waarschijnlijk worden vandaag reeds de eerste pogingen ondernomen om de coaster te bergen. Verwacht wordt dat men het schip recht zal trekken en daarna met het inpompen van lucht het geheel drijvende zal weten te houden. Israël zal de mogelijkheid van een militaire actie ern stig overwegen, als Egypte niet gedwongen wordt de strook van Gaza in handen van de V.N. te geven. Dit heeft de Israëlische minister van buitenlandse zaken, me- vrouw Meir, gisteren in New- York verklaard. Mevrouw Meir is naar de Ver enigde Staten gereisd, om de regering te Washington ervan te overtuigen, dat de aanwezigheid van een Egyptische militaire staf in de Gaza-strook een gevaar inhoudt voor de veiligheid van Israël en als zodanig onduld baar is. De spanning in het om streden gebied is opnieuw ge stegen tot aan de rand van een uitbarsting. „We willen nog en kele dagen wachten", zei me vrouw Meir. „Israël zou echter gedwongen kunnen worden, uit zelfverdediging tot een actie over te gaan. Het Israëlische kabinet is gisteren in spoedzitting bijeen geweest, om de consequenties te bespreken van de instelling van een Egyptisch bestuur in het gebied van Gaza. Volgens radio Cairo heeft een een heid van de Egyptische grenswacht zaterdag de V.N.-troepen op de weg van El Arisj naar Gaza afgelost. De Egyptische autoriteiten hebben even eens de controle over de centrale ge vangenis van Gaza en alle bestuurs bureaus van de enclave overgeno men. Men verwacht, dat het kabinet in Tel Aviv eerst beslissingen zal ne men, als minister Dulles het Ame rikaanse standpunt ten opzichte van de gebeurtenissen in Gaza duidelijk heeft bepaald, evenals de houding die de V.S. zullen aannemen tegen over een hernieuwde blokkade van de scheepvaart in de Golf van Akaba. Een ernstig verkeersongeval heeft zaterdagavond omstreeks elf uur in Hoogkeppel, bij Doetinchem, een dode en drie zwaar gewonden geëist. Een personenauto, waarmee de echt paren Nacken en Bierman, woonach tig te Arnhem, van een familiefeest huiswaarts keerden, slipte in een bochl van de weg en botste, na vier bomen te hebben geraakt, tegen een vijfde boom. Alle inzittenden werden uit de wagen geslingerd. De dertigja rige mevrouw Nacken, moeder van zes kinderen, werd op slag gedood. Haar 35-jarige echtgenoot en het echt paar Biermans, beiden 27 jaar oud, werden zwaar gewond. De auto werd volkomen vernield. Binnen 48 uur zou het V.N.-leger naar de bestandslijn tussen Egypt# en Israël trekken, het bestuur in de streek van Gaza overlatend aan de Egyptische gouverneur Latif. Volgens de Israëlische regering wil Nasser de politiemacht van de V.N. benut ten als een ..scherm, waarachter hij nieuwe commando-overvallen op Is raël organiseren kan". Een politieman van de V.N. heeft zaterdag een Arabier gedood, toen hij tijdens een demonstratie schoten los te, die als waarschuwingsschoten wa ren bedoeld. Het hoofd van het secretariaat van het Witte Huis, brigade-generaal An drew Goodpaster, is, volgens de laat ste berichten, met een vliegtuig on derweg naar de Amerikaanse kruiser „Canberra". waarmede president Eisenhower voor zijn komende bespre kingen met MacMillan. naar de Ber muda-eilanden reist. Goodpaster zal zich nog zondagavond aan boord van de „Canberra" begeven, om met de president over de jongste ontwikke lingen in het Midden-Oosten overleg te plegen. De Indonesische kabinetsformateur Soewirjo heeft zaterdagavond meege deeld, dat „de vorming van een na tionale raad, zoals voorzien in de con ceptie va- president Soekarno", een belangrijk programmapunt van het kabinet, dat hij wil vormen, zal zijn. Het kabinet moet de nationale raad binnen de kortst mogelijk tijd na zijn installatie vormen, zo nodig door een noodwet. Soewirjo, die voorzitter is van de Nationalistische Partij, welke met de communistische partij president Soe- karno's plannen steunt, zei verder, dat hij een „nieuwe procedure" bij zija formatiepoging zal volgen. Hij zal geen onderhandelingen voeren met de politieke partijen die in het parlement zijn vertegenwoordigd, maar direct met kandidaten voor ka binetsfuncties. President Soekarno sprak zaterdag op een massabijeenkomst in Medan, de hoofdstad van Noord-Sumatra. Banieren met de woorden „Gooi de Nederlanders eruit", „Denk aan de subversieve activiteiten" en met het verzoek tot ontbinding van de „DarUl Islam", werden door demonstranten meegevoerd. De uitslagen, die de ploegen uit de eredivisie gisteren boekten, luiden als volgt: GVAV - Eindhoven 1—1 NAC - Rapid 1—1 NOAD - Elinkwijk 3X Ajax - Feijenoord 1 DOS - Willem II 4—1 VVV - BW 3—1 Fortuna '54 - Spel. Enschede 4—1 PSV - Amsterdam 2—2 Voor verslagen en actie-foto's mogen wij U verwijzen naar onze sport pagina's. Het Nederlands Elftal, dat woensdag a.s. in stadion-Feijen- oord voor de voorronde van het toernooi om het wereldkampioen schap tegen Luxemburg speelt, is als volgt samengesteld: Doel: de Munck (Fortuna '54); achter: Wiersma (PSV), aanvoerder en Kuys (NAC); midden: Notermans (Fortuna '54), Van der Hart (Fortuna '54) en Klaassens (VVV); voor: Dillen (PSV), Brusselers (PSV), Appel (Fortuna '54), Bosselaar (Sparta) en C. van der Gijp (Feijenoord.) Reserves: Pieters Graafland (Ajax) en Schaap ('t Gooi). In vergelijking met de ploeg, die in januari te Madrid tegen Spanje speelde, zijn in het team vier wijzigingen aangebracht, alle in de voor hoede. Vervangen werden: Angenent, Wilkes, Van der Linden en Mou- lijn. Van het Voorlopige team, dat woensdag jl. in het Olympisch stadion te Amsterdam een oefenwedstrijd tegen Duisburger SV speelde, werden zeven spelers gehandhaafd. Voor Schaap, Voges, Schuurman en Moulijn werden resp. gekozen Notermans, Brusselers, Appel en C. v.d. Gijp, die in dit team aanvankelijk als middenvoor was aangewezen.

de Stem | 1957 | | pagina 1