Zeven inbrekers, dieven en helers gearresteerd Middelburgse politie sloeg grote slag Jaarmarkt Zuiddorpe ZUID-BEVELAND De s< Dief te Tholen wil alles berouwvol terugbetalen Diamanten zuster Mechtildis in klooster te Sluiskil Nog geen brandput te 's-Heer Hendrikskinderen ASTMA EN BRQNCHIALE HOEST De verdachten Triumph U keelpijn hebt... ROTER5EPT BEKWAAM DRUKKER Roosendaalse rangeerder op slag gedood in 30 seconden verlicht „Achilles"' zit nog steeds vast Polderconcentra tie op Zuid-Beveland DOKTERSDÏENSTEN Dienst dierenartsen Vriendschap met roofdieren f k i 85 ct Schippersweg krijgt ander aanzien fentoonstelling van boeken en prenten te Middelburg Streekverbetering Provinciehuis is gegund Geen witlof uit België De zagende pijnen GOES Burgerlijke stand Z-Vlaanderen HULST In Uw huisapotheek WITTE KRUIS AGENDA Vandaag Morgen Maandag WEE Eer DAGBLAD DE STEM VAN ZATERDAG 16 MAART 1957 De Middelburgse politie heeft een inbraak opgehelderd bij de N.V. Stokvis aan de Rouaanse kaai en een serie diefstallen langs de Zeeuwse lijn van koper en andere metalen. 'n Groot deel van de buit, variërend van rijwielonderdelen tot koperen pijpleidingen en gesmolten loodkabels, ligt op het politiebureau opgeslagen en de zeven heren, die dit materiaal stalen of inkochten, zuchten nu in het Huis van Bewaring. (Advertentie) Hoe onwaarschijnlijk het ook lijkt, één Adozo tablet verlicht de hevig ste aanval van astma of bronchiale hoest in 30 seconden en herstelt de normale ademhaling in 5-15 minu ten. Neem zelf de proef met de Ado zo tabletten. Bij apothekers en dro gisten. 145-00 Lostrekken mislukt De Duitse coaster Achilles, die woensdagmorgen vroeg op de West- kappelse Zeedijk voer, zat vrijdag avond nog steeds muurvast. Alle drie de pogingen, ondernomen door het bergingsbedrijf van den Akker, zijn op een grote teleurstelling uitgelopen en het enige, dat bereikt werd, is, dat het schip nóg hoger op de dijk kwam te zitten en het nóg meer schade op liep. Vrijdag kwart over vijf verliet de sleepboot Scaldis de haven van Vlis- singen om koers te zetten naar West- kapelle. In de nacht van vrijdag op zaterdag bij hoogwatertij van 1.12 uur zou deze zeesleper trachten de coaster vlot te brengen. De Achilles moet ondertussen een ■belangrijk grotere lekkage hebben op gelopen door de mislukte lostrekpo- gingen en het regelmatig beuken op de zeewering, zodat het bergingsvaar tuig van van der Tak, de Dolfijn, eveneens bij de Westkappelse zee dijk ligplaats heeft genomen om as sistentie te verlenen bij het vlot ko men van het schip. In een bijeenkomst van de verte genwoordigers der 66 polderbesturen op Zuid-Beveland, is het onderwerp: polderconcentratie besproken, naar aanleiding van het feit, dat het col lege van Ged. Staten het advies had gevraagd van deze besturen over de voorgenomen concentratie. Nadat alles in den brede was be sproken kon men tot een eenstemmig advies komen en dit advies luidde gunstig. Natuurlijk waren de besturen van de z.g. achterliggende, niet-zeewe- rende polders, minder enthousiast dan hun collega's van de zeewerende pol ders. doch met de grootse zaken van 'de Delta-werken in het ver schiet, wilde men over de bezwaren heenstappen. Zodra de concentratie van polders op Tholen, Schouwen-Duiveland en N. Beveland een feit is binnen kort valt de beslissing in de Prov. Staten, zal Z. Beveland aan de beurt komen. Het zijn de Middelburgse opkopers F. M. S. A. H. en R. "V.; twee bui tenlandse te Middelburg wonende jongemannen P. T. en S. F., resp. 25 en 23 jaar: de 22-jarige W. K, en diens 29-jarige broer P. K„ welke laatste in dienst der spoorwegen was. Beiden wonen ook in de Zeeuwse hoofdstad. Een inval der politie bij een dei- opkopers had tengevolge, dat, behalve het materiaal dat gestolen was bij Stokvis, ook koperdraad werd gevon den, dat tussen Middelburg en Vlis- singen ten nadele der N.S. was mee genomen. Het bleek dat de inbraak bij Stokvis was gepleegd door de 2 buitenlanders en de diefstallen langs de Zeeuwse lijn door de gebroeders K. Weldra kwam ook uit. dat twee andere opkopers het gestolene, hoe wel zij de herkomst wisten, hadden gekocht van de daders. Laatstge noemden hadden de kostbare pijp leidingen en koperdraad in stukken gehakt om het te doen voorkomen, dat het afval was. Over de bij Stokvis gestolen kope ren pijpleidingen had men tot dit zelfde doel de vlam laten spelen. Niettemin was alles doorzichtig ge noeg en een der opkopers heeft, toen hij hoorde, dat de politie lont rook, nog zijn best gedaan om zijn portie weg te voeren. De opkoper S. heeft ook meegeholpen aan de diefstal van het spoorwegmateriaal. Alle verdachten hebben bekente nissen afgelegd. Voor de 29-jarige P. K„ vader van drie kinderen, die maar éénmaal had meegedaan en niet meer dan een der tig gulden er mee verworven had. is deze misstap heel noodlottig gewor den. daar hij bij de N.S. is ontslagen. De waarde van het gestolene. al leen reeds als oud metaal is onge veer twee duizend gulden. In normale staat is dit echter veel hoger ge weest. Voor a.s. zondag zijn de dokters diensten als volgt geregeld: Goes: dokter v. d. Feen; Middelburg: mevr. Pel; Vlissingen: dokter Bil; Hein- kenszand, Arendskerlce en Wolfaarts- dijk: dokter Vos te Wolfaartsdijk en op O. Z.-Beveland: dokter Allewijn; Kruiningen. Dokter Folmer te Drie wegen neemt waar voor dokter Luyckx: dokter Kiviet te Borssele voor dokter Gelderblom en dokter Kole, Hoedekenskerke voor dokter Wöstmann. Te Axel wordt de dienst waargeno men door dokter Boor (tel. 666) en te Terneuzen door dokter van Zanten te Cadzand, Sluis en Zuidzande door dokter Hage, te Oostburg en Aar denburg door dokter de Bruyckere te Biervliet en IJzendijke door dokter Rozemeyer te Breskens. Groede en Schoondijke door dokter Eggink. Op Z.-Beveland hebben zondag dienst de heren A. Elzerman, Goes en M. Gakeer, Ovezande. Voor Oostburg Groede en Sluis heeft dienst doktér W van Veen te Oostburg, voor Biervliet en IJzen dijke dokter J. F. Westendorp te IJzendijke. (Advertentie) (Advertentie) 'Met zo'n grenzeloze Liefde en geduld werkte de dompteur Sawade, dat hij in Londen zelfs werd benoemd tot erelid van de Dierenbescherming. De levensloop van beroemde dierentemmers en andere circusfiguren kunt u lezen in het circusboek „De bonte droom van het Circus waaruit de hier afgedrukte foto is overgenomen. U kunt dit album voor slechts f 2,50 kopen bij uw roopiboterleverancier of bestellen bij het Kantoor „Roomboteralbum", Postbus Jf7, Den Haag. De plaatjes ont vangt u gratis voor de rijksbotermerken. Op elk pakje roomboter treft u er een aan. Neem een pakje extra voor de zondag! De officier van justitie bgj de recht bank te Middelburg, heeft één jaar gevangenisstraf met aftrek, waarvan acht maanden voorwaardelijk met 'n proeftijd van drie jaar en onder toe- zichtsteliing voor dezelfde tjjdsduur geëist tegen de havenarbeider J.M.P. uit Tholen. P. verschafte zich op 17 feb. j.l. door het inslaan van een ruit toegang tot de woning van de heer Van D. in zijn woonplaats en ontvreemdde hier een geldsbedrag van ruim vier honderd gulden, spaarcentjes van de bejaarde heer Van D., die zijn wo- schr ij {machines,- Pertekt tol m elk detad RUN BERG'S H ANDELSBURE AU' TERNEUZEN TELEFOON 2304 NOORDSTRAAT 78 Maandag a.s. herdenkt Zuster Mech tildis te Sluiskil de dag waarop zij, dan juist zestig jaar geleden, in het klooster trad. De diamanten zuster, bij heel Sluiskil bekend en bemind, is in 1880 te Anna Paulownapolder geboren en op 18 maart 1897 trad zij in het klooster hij de Vereniging van Zusters van .het Allerheiligst Hart van Jezus te Moerdijk. Nadat zij de'akte onderwijs-behaald had is zij van 1900 tot 1924 als onder wijzeres werkzaam geweest te Halste ren, HazerswoUde, Noord Scharwou- de. Moerdijk en Reewijk. Van 1924 tot 1938 onderwees zij de jeugd op de St. Antoniusschool te Sluiskil, waar ze heel wat jongens en meisjes in de vijfde en zesde klas voor zich heeft zien zitten. Na een onderbre king van haar Sluiskilse tijd (van 1938 tot 1949 werkte ze in N. Schar- woude en in Nijmegen) kwam ze weer naar het kanaaldorp terug. Ze stond er nog enige jaren voor de klas, maar in 1952 kreeg zij een an dere functie. Nu kan ieder haar in de portiersloge van het ziekenhuis zien zitten waar ze met administratieve bezigheden de afdeling administratie nog geducht steunt. Ondanks haar hoge leeftijd is ze nog een kwieke en vriendelijke ver schijning, die de bezoekers altijd ter wille is en die nog altijd met grote belangstelling informeert naar het (Advertentie) 11» ONTSMETTING VAN MOND- £N KEELHOLTE De raad van 's Heer Arendskerke werkte in vlot tempo de agenda af. Alle voorstellen van b. en w. werden aangenomen met uitzondering van dat om een brandput te 's H. H.- kinderen aan te leggen. De heer Smit vond dat voor de kinderen gevaren zijn te duchten van zo'n put in de dorpskom en de heer Schipper achtte het doelmatiger om voor een betere brandspuit te zorgen. B. en W. namen daarop het voorstel voorlopig terug. Ingewilligd werd het verzoek van de Bouwkas Ned. gemeenten om een algemene borgtocht van f 10.000,— te stellen. De bijzondere school te Nieuwdorp krijgt voor één lokaal nieuwe banken en besloten werd voor de openbare lagere school te Arendskerke een filmprojector a f 510.aan te schaffen. Desgewenst kunnen ook de bijzondere scholen in de gemeente zo'n projector aanvragen. De subsidie voor de korfbalvereni ging te 's H. H.-kinderen werd ver hoogd tot f 250, Diverse rekeningen kregen de goedkeuring. Ontslag werd desgevraagd verleend aan mej. Dommisse als schoolschoon- maakster en in haar plaats benoemde de raad mej. Speykers. Garantie werd verleend voor een lening te behoeve van de bouwspaar- der T. Fraanje. Nieuwdorp. De heer L. Burgeif uit Goes kreeg zijn benoeming tot onderwijzer te Het vrij ingrijpende voorstel tot verbetering van de Schippersweg, ontmoette geen bedenking evenmin als de vaststelling van het uitbrei dingsplan. De politie-verordening werd gewij zigd voor het ophokken van duiven. De bepaling luidt nu: Het is verboden duiven vrij rond te laten vliegen in de periode jaarlijks door b. en w. in overleg met het Landbouwschap te bepalen. De burgemeester kan bijv. voor het houden van wedvluchten, daarvan ontheffing verlenen. De centrale dienst Bij de rondvraag informeerde de heer A. de Kooning naar de even tuele consequenties, welke voor de gemeente verbonden zijn aan het feit, dat diverse gemeenten hun rela tie met de centrale dienst Bevelan- den (bouw. en. woningtoezicht) ver braken. De voorzitter antwoordde, dat b. en w. deze kwestie onder het oog zien. In 1959 loopt overigens deze dienst af. Nog vroeg de heer de Kooning, waarom er wel Schelde-woningen komen in Heinkenszand, 's Heeren- hoek en Borssele en niet te Lewe- dorp en Nieuwdorp, welke dichter bij het Zuid-Sloe liggen. B. en w. moesten daarop het ant- i woord schuldig, blijven. wel en wee van haar vroegere pupil len, die haar nu menigmaal zenuw achtig als aanstaande papa's voorbij gaan. Het diamanten feest wordt wegens de vasten nu niet gevierd; dat zal rond Pinksteren gebeuren. Dan zal ongetwijfeld heel katholiek Sluiskil zuster Mechtildis de hand komen drukken, want velen onder hen heb ben bij haar in de klas gezeten en aan die jaren heeft men zonder uit zondering een levendige herinnering! Zuster Mechtildis was meer dan alleen maar onderwijzeres. Toen bij voorbeeld verscheidene jongens uit Sluiskil, uiteraard ook vroegere leer lingen van haar. in Indonesië ver toefden, toonde zij haar warme me deleven en vanuit de stilte van de kloosterkapel is menig gebed voor de jongens in levensgevaar omhoog gestegen. Toen de veteranen behou den en wel terugkeerden, bewezen ze dat dan ook vol dankbaarheid hun zuster Mechtildis, door zich prompt bij haar „terug van weg geweest" te komen melden. Zo herinnert zich menigeen ook nog haar zorgzaamheid bij het aan breken van de zomervakantie, wan neer de hoofdzuster in de klassen kwam vertellen, wie er wel en wie niet overging. Dan legde zuster Mech tildis op de banken waar ze ver moedde dat tranen zouden druppen, een handdoek. Dat was haar speciale manier om degenen, die hieven zit ten, voor te bereiden'. Het is als een tred in de rijke Zeeuwse historie, als men thans de tentoonstellingszaal van boekhandel Van Benthem en Jutting aan de Lange Delft te Middelburg binnen gaat. Van 9- tot 23 maart heeft de heer B.P. Carrière hier een tentoon stelling van oude Zeeuwse boekwer ken en prenten ingericht, die een goede belangstelling zeer zeker ver dient. Op overzichtelijke wijze zijn hier kaarten, prenten en boeken uitge- staid, die alle op hun wijze iets verhalen van het Zeeuwse verleden. Hieronder zijn verschillende vrij zeldzame exemplamen. Waar de wan den het hangen van een groter sar- timent niet toelieten, zijn in verschil lende mappen oude afbeeldingen streeks- en plaatsgewijze bijeenge bracht. Zo is er een map Veere, een map Vlissingen, een map Middelburg en mappen met prenten en tekenin gen stammend uit SchouwenDuive land, Tholen, Zeeuwsch-Vlaanderen, Zuid-Beveland en Middelburg. Overig Zeeland werd onder het kopje „di versen" gerangschikt. Ook het nabije verleden is vertegenwoordigd door foto's o.m. uit de periode rond de laatste eeuwwisseling en voor deze tijd ook al weer historisch geworden reisbeschrijvingen. Bijzonder aardig is het, aan de hand van de tentoon gestelde oude kaarten, de geo grafische ontwikkeling van onze pro vincie te volgen. Op maandag 8 april a.s. zal te Eede de officiële installatie plaats vinden van de commissie Streekver betering, waarbij de commissaris der Koningin in Zeeland benevens de heer Aug. Penders en talrijke landbouw- autoriteiten uit den Haag en uit de provincie aanwezig zullen zijn. (Advertentie) Terrein werd afgezet Aan de laagste inschrijver, de aan nemer C. v. d. Klippe te Vlissingen. is de bouw van het nieuwe Provincie huis te Middelburg, waarin de pro vinciale griffie wordt onderge bracht, gegund voor de som van f 1.300.000. Personeel van v. d. Klippe heei nu het gehele terrein, dat een onder deel is van het Abdij-complex, af gezet. Met het grondwerk wordt wei dra een begin gemaakt. Het gehele werk zal na drie jaar moeten worden opeleverd. Het Produktschap voor groenten en fruit in den Haag heeft verordend, dat van maandag af geen witlof meer van België uit mag worden ingevoerd. Wij zoeken voor onze nieuwe Heidel- bergerautomaten (degels en cylinder) Ook ambitieus jong vakman, degel- persdrukker, die aan de Heidelberger- cylinderautomaat wenst te worden opgeleid, komt in aanmerking. Maak een afspraak met ons, hetzij mondeling of schriftelijk, of meld tl aan Burg. Prinsensingel 57 te Roosen daal. iedere werkdag van 9-17,30 uur. HOOG LOON. BROOS' DRUKKERIJEN Burg. Trinsensingel 57 Telefoon k 1650-4673 Roosendaal. ning had verlaten om naar de kerk te gaan. P. wist niet, waar het geld lag, maar vond het gemakkelijk. Toen de havenarbeider de inbraak pleegde, was hij enigszins door de drank „ontremd"; in Bergen op Zoom maakte hij met het geld „goede sier" de volgende morgen was er precies nog zeven gulden over In zijn requisitoir zei de officier van justitie, dat de drank voor ver dachte, die bij zijn werkgevers be kend staat als een gewaardeerde kracht, de spelbreker is, P. heeft misbruik gemaakt van de kerkgang van de bejaarde heer Van D.; ach tergelaten vingerafdrukken wezen P. positief als de dader aan. Verdachte toonde berouw van zijn daad. Toen een van de rechters hem vroeg, hoe hij er nu eigenlijk zelf over dacht, antwoordde hij: ,,'t is min, 't is heel laag." Hij heeft onder tussen een plan opgemaakt de gesto len f 420, met rente op rente terug te betalen; een plan, dat zijn raads man, mr. H.P.P.M. Gerritse ont vouwde. De advocaat legde de recht bank tevens een schuldbekentenis over, die verdachte heeft getekend. De benadeelde is hiermee akkoord gegaan en heeft P. vergiffenis ge schonken. Pleiter zei, dat zijn cliënt, terwijl hij beneveld was, aan een impuls heeft toegegeven. Als bijzondere voorwaarde vroeg hij de rechtbank in het vonnis op te nemen, dat P. niet in Tholen zal blijven wonen en wer ken. Op 27 maart a.s. zal de recht bank uitspraak doen. (Advertentie) van reumatiek, spit, ischias, hoofd en zenuwpijnen worden sne! en af doende verdreven door Togal. Er is geen beter middel tegen dan Togal. Togal baat waar andere middelen falen. Togal zuivert de nieren en is onschadelijk voor hart en maag. Bij apoth. en drog. f 0.95, f 2.40 en f 8.68. Op het stationsemplacement te Roosendaal is vrijdagavond om ongeveer kwart over ze ven de 37-jarige rangeerder W. Hopstaken door een binnen lopende goederentrein gegre pen en op slag gedood. De man was gehuwd en vader van 3 jeugdige kinderen. Rangeerder Hopstaken was bezig met het uitrangeren van een goede rentrein. Na enkele wagens daaraan gekoppeld te hebben is hij van tussen deze rangeertrein op de daarnaast liggende rails gestapt om aan de ma chinist een sein te geven met zijn lantaarn. De mogelijkheid is niet uit gesloten, dat het slachtoffer bij het tussen de wagens uitstappen is uit gegleden op de natte rails, omdat het op het ogenblik van rangeren hard regende. Hij is daardoor vermoedelijk op het naast-gelegen spoor terecht gekomen. Op hetzelfde moment liep op dit spoor een andere goederentrein binnen. H, was op slag dood. De jaarmarkt, die te Zuiddorpe gehouden werd, kan in alle opzichten een geslaagde markt genoemd worden. Het weer liet zich van zijn beste zijde zien en de dieren, die werden aangevoerd, waren een lust voor het oog. De attracties werden gevormd door prachtige paarden, best hoornvee, varkens en biggen, waarin handel zat en een kleinvee-afdeling, die een festijn was om te zien. Al deze dieren werden aangeboden aan de talrijke Zuiddorpenaars en Zuiddorpenaarsters die de markt bezochten. De markt van Zuiddorpe heeft evenals die te St.-Jansteen een honderdjarig bestaan achter de rug. Burgemeester Puylaart, ere-voorzit- ter an het jaarmarktcomité en plaatsvervangend voorzitter tegelijk, opende de markt. Het heropenen van de markt na de inrlog is gebeurd mede door de har- ie arbeid van het jaarmarktcomité, lat zich hierdoor de sympathie van «urgerij en neringdoenden heeft ver- orven. Aangevoerd werden 62 stuks rund- ee, 25 paarden en 65 varkens. De reuring van de grote dieren was dit aar niet gemakkelijk, omdat er ,-erschillende dieren van top-kwali- teit aanwezig waren. De kampioene fokvee werd deze keer bij wijze van uitzondering gekozen uit de klasse vaarzen. Ge woonlijk wordt ze gekozen uit het melkvee, doch hierbij lag de jonge kwaliteit erg hoog. Ook de afdeling kleinvee stelde de jury voor een moeilijke taak. Zowel bij de konijnen als bij het pluimvee waren zeer fraaie dieren in de kooien gebracht. Genoemde afdeling geniet een steeds toenemende groei en be langstelling, omdat het pu' 'iek meer „kijk" krijgt op de tentoongestelde dieren. Deze vooruitgang is voor een groot gedeelte te danken aan de he ren J. Belaert te Zuiddorpe en A. van Loenen te Axel. Beide heren sparen kosten noch moeite om be langstelling te wekken voor de klein- veeteelt en zij mochten c aarvoor dan ook een woord van dank ontvangen. Porpaganda.avond voor H.L. „Herwonnen Levenskracht" gaf in Schuttershof een propagandafilm avond voor haar donateurs, die jam mer genoeg niet zo erg druk bezocht was. De heer A. v.d. Walle uit Kloetinge, voorzitter der Goese afdeling, begroette de aanwezigen, waarna eerst de Deense film over de ge vreesde volksziekte, de reumatiek werd gedraaid, welke de ellende door haar teweeggebracht liet zien en tevens de bestrijding ervan. Hierna heeft de propagandist van „H.L,", de heer Asman uit Utrecht, in een welsprekend betoog uiteengezet wat de KAB., via „Her wonnen Levenskracht" voor zegenrijk werk verricht. Eerst is de t.b.c.- bestrijding aangepakt. In „Berg en bos" worden momenteel nog ruim 500 patiënten verpleegd en de 900, die thuis konden blijven, worden gel delijk geholpen. Dank zij de Amerikaanse anti-bio- tica-middelen. is de t.b.c. geen on geneeslijke ziekte meer en het aan tal sterfgevallen aan .t.b.c., dat 50 jaar geleden nog 13.000 bedroeg, daal de in 1956 tot 750. Herwonnen Levenskracht keert zich nu ook, met alle middelen, waarover zij beschikt, tegen de reu ma, de kanker, de kinderverlamming, de neurose, enz. Vorig jaar werd één miljoen daar aan besteed. Dank zij een leger van honderden propagandisten is thans 't aantal donateurs tot 212.000 gestegen. Toen de 200,000 vorig jaar bereikt werd hebben alle thuisliggeride lang durig zieke leden van de K.A.B. een wollen deken gekregen en zij, die in sanatoria en ziekenhuis verblijven 'n kledingpakket. Spr. dankte propagandisten en dona teurs hartelijk voor hun hulp en steun en beval „H.L." verder in aller sym pathie aan. Na de pauze draaide de hoofdfilm „Toxi", waarin ook het rassenpro bleem np dramatische wijze tot uit drukking kwam. Geboren: Jan zv M. Pik en A. Klompe; Josina dv J. Reijnhout en S. Molhoek; Arlene dv J. Schrier en P. Fierloos; Jenny dv C. van der Endt en J. Ponse; Neeltje dv J. Vogelaar en M. Sinke; Hendrik zv L. Bies en L. van Dijk; Arie zv M. Oom en M. Kok; Johan zv J. Riemens en M. Overwijk. Huwelijksaangiften: M. Does. 49 j. en A. Schrijver, 37 j.; J. Martijn, 32 j. en M. Schipper, 28 j. Gehuwd: G. Kortstanje, 24 j. en T. Kiters, 18 j.; L. Koekman, 24 j. en A. Timmerman, 21 j. Overleden: Petronella Ambags, 87 j., echtgen. van L. Lauret; Pieter Rijk, 53 j„ ongehuwd, te Hoedekens kerke; Jan Rooze, 62 j., man van M. Vermerris te Kruiningen; Hen drik v. d. Weele, 55 j., man van M. Schrijver. FILMAVOND ZWEMBOND De zwemverening Sas en Ganzen hield in Schuttershof een propagan da- en trainingsavond, waarbij ver schillende films vertoond werden. De training van de Olympische en de Hongaarse poloploeg werd1 toegelicht, terwijl tot slot een film over het schoonspringen tijdens de Olympische spelen van 1948 werd vertoond. Grondaankoop van B. A. voor havenuitleg Tussen het Burgerlijk Armbestuur en de gemeente is overeenstemming bereikt aangaande de verkoop van bijna zes ha tuingrond tussen West- havendijk en Oude Singel. Binnen niet al te lange tijd zal moe ten worden overgegaan tot uitbrei ding van de haven door het aanleg gen van een of meer insteekhavens. In verband hiermede heeft de ge meente de beschikking over deze grond nodig. De eigenares is bereid de grond aan de gemeente te verkopen voor Westdorpe EERVOLLE UITNODIGINGEN Het r.-k. dameskoor „Crescendo" heeft van het bestuur van het Be stendig Festival te Oostende een uit nodiging ontvangen, om deel te ne men aan het internationaal festival, dat deze zomer in Oostende zal wor den gehouden. Ook voor het bestendig festival, in gericht door het stadsbestuur van Antwerpen, werd een uitnodiging ont vangen. Dit muziekfeest zal worden gehouden op de zaterdagen en zonda gen in juli. augustus en september. Het is nog niet bekend, of het da meskoor aan deze festivals zal deel nemen. BENOEMING Onze stadgenoot, de heer P.E. Strij- donk, is door het gemeentebestuur van Utrecht aldaar benoemd tot onderwijzer aan de openbare lagere school. Graauw EINDELIJK IN ORDE Bijna een jaar, nadat men hier wo ningen zou mogen gaan bouwen, zijn we eindelijk zo ver, dat begonnen kan worden met het bouwrijp maken van de onteigende gronden, die als bouw terrein moeten dienen en voor aanleg van de nieuwe straat. Vandaag hebben de pachters, die de onteigende gronden in gebruik hebben, afstand getekend. Eerste werk zal natuurlijk zijn het ophogen van het terrein. BESTUURSMUTATIE Doordat net bestuurslid van de Boerenleenbank, de heer Lafarre, is benoemd als kassier der bank en daardoor geen bestuurslid kon blij ven, moest er een ander lid worden gekozen. In de bestuursvergadering werd in verband hiermee besloten, dat men aan de algemene ledenvergadering ter benoeming als bestuurslid zal voordragen de heer R. Buysse, thans voorzitter van de raad van toezicht der bank. In zijn plaats zal als lid van de raad van toezicht worden voorgesteld de heer P. Steyaert Bz. Koewacht OVERGEPLAATST De tijdelijke hulpcommies der in- voerr. en acc. alhier, Rob. v.d. Haak, is met ingang van 16 maart overgeplaatst naar Haarlem als as pirant-schrijver bij de directe belas tingen. - - de prijs van f 10.000.- per ha, het geen neerkomt op een totale som van f 57.663.-. Gelet op de ligging van de grond, de kwaliteit alsmede op het thans geldende uitbreidingsplan, is deze verkoopsprijs, zo schrijven b. en w. de raad, alleszins redelijk te ach ten. De kosten, voortvloeiende uit de eigendomsoverdracht zullen voor re kening van de koopster komen. Zij stellen dan ook voor tot deze transactie te besluiten. Yerseke VERBETERING BETONNING Van de directeur van het loodswe zen, betonning, bebakening en ver lichting in het 6e district werd de mededeling ontvangen, dat de gehele betonning in het Schaar van Yerseke thans voorzien is van reflecterende toptekens, zodat de met schijnwer pers uitgeruste schepen thans bij donker zonder veel moeite de vaar geul kunnen volgen. SECRETARIS BURGERLIJK ARMBESTUUR Door de gemeenteraad werd de heer J. Mol, gem. ontvanger, met 6 van de 11 stemmen benoemd tot secr. penningmeester van het burgerlijk armbestuur. De heer D. Padmos kreeg 4 stemmen en de heer P. v. Putten 1. In totaal hadden zich 9 sollicitanten gemeld. (Advertentie) horen Witte Kruis-poeders tegen de pijntjes van elke dag. Witto Kruispoeders in huis houden de dokter uit huis! Ook m tablet- en cachef-vorm Van onze adverteerder» NAYE'S MEUBELHANDEL TE TERNEUZEN Naye's meubelhandel „Het gezelli ge huis" werd heropend. De firma Naye heeft n.l. het pand in de Noord straat dat tegen de bestaande zaak staat, aangekocht en dit oude huis zo goed als geheel afgebroken en er een moderne vleugel van gemaakt. De zaak heeft nu drie grote etala ges die de voorbijgangers gelegen heid geven vanaf de straat een in druk te krijgen van de grote voorra den meubelen en woningtextiel. Dit nieuwe gedeelte is op de eerste plaats bedoeld als de afdeling voor alle soorten vloerbedekking, maar ook de moderne meubels zijn daar gedeeltelijk in ondergebracht. In de bestaande zaak vindt men de meer „klassieke" meubelen. Met deze uitbreiding is weer een oud stukje Noordstraat verdwenen en krijgt deze straat weer te meer het aanzien van een straat waarin het prettig is te winkelen. AXEL Het Centrum 6.30 en 9 uur: De zoon van Sindbad. DE KLINGE Kinema v. Dijck 7.30 uur: Briefdrager. GOES Grand: Storm over de Nijl. HULST Bioscoopgebouw 8 uur: Istan bul. KEMZEKE-PAAL Dolf de Backer 8 uur: Sehieting. KOEWACHT 4 uur: Jaarvergadering fanfare EMM. MIDDELBURG Electro: Mars door de hel. Schouwburg: Fortune Carree. OOSTBURG Ledel 8 uur: Gevechts- SAS VAN GENT Olympia 8 uur: De tante van Charlie. TERNEUZEN Luxor 8 uur: Sissi. Con certgebouw 8 uur: De furie van de Mississippi. VLISSINGEN Alhambra: Storm over de Nijl. Luxor: Een vrouw achter tra lies. IJZENDIJKE Hofzicht 8 uur: Don Ca- millo contra Peppone. BREDA Graanbeurg 3.15 uur: Leden vergadering ARKA subgroepen belas tingen in Brabant en Zeeland. ANTWERPEN Kon. Vlaamse Opera, 20 uur: De vliegende Hollander. AXEL Het Centrum 3.45 uur: De zoon van Sindbad: 8 uur: Paris Canaille. CLINGE 2.30 uur: Schieting staande wip. DE KLINGE Kinema v. Dijck 3 uur: Dumbo en Saludos Amigos; 7.30 uur: Briefdrager. GOES Grand: Storm over de Nijl. HULST Bioscoopgebouw 2.30, 5,16 en 8 uur: De hofnar. O. Neefs 3 uur: Schieting. ST. JANSTEEN J. Baart 3 uur: Schie ting. KOEWACHT A. Wouters 3 uur: Schie ting. MIDDELBURG Electro: Mars door de hel. Schouwburg: Fortune Carree. OOSTBURG Ledel 2, 4.30 en 8 uur: Gevechtsklaar. SAS VAN GENT Olympia 2.30 uur: Plotseling 7 dochters; 5 en 8 uur: De tante van Charlie. TERHOLE Wed. de Cock 3 uur: Bin- nensohieting. TERNEUZEN Luxor 4.30 en 8 uur: Sissi; 2 uur: De furie van de Missis sippi. Concertgebouw 8 uur: De furie van de Mississippi. VLISSINGEN Alhambra: Storm over de Nijl. Luxor: Een vrouw achter tra lies. IJZENDIJKE Hofzicht 5 en 8 uur: Don Camillo contra Peppone. ANTWERPEN Kon. Vlaamse Opera, 15 uur: Laagland; 20 uur: De lustige weduwe. GENT Kon. Ned. Schouwburg: In de regenboog. AXEL Het Centrum 8 uur: Paris ca naille. DE KLINGE Kinema van Dijck 7.30 uur: Briefdrager. GOES Grand: Storm over de Nijl. HULST Bioscoopgebouw 8 uur: De hofnar MIDDELBURG Electro: Mars door de hel. Schouwburg: Fortune carré*. OOSTBURG Ledel 8 uur; Gevechts klaar. SAS VAN GENT olympia: De tante van Charlie. TERNEUZEN Luxor 8 uur: Sissi. VLISSINGEN Alhambra: Storm over de Nijl. Luxor: Een vrouw achter tra lies. MOG maar sche troef ontruimd en door de intei overgenomen sident Nasse voorlopig ge de benoemin gouverneur verrassende motief wert troepen der 5 pens waren togende burg gehele situati ten weer te De premier rion, heeft b zijn politiek terugtrekking pen in de Ki dat, als er ie daan, waardJ vier maande hersteld, Isra heid van acti strijdkrachte Wanneer h effectief wor een dergelijk welke Israël niet dulden derstellingen Israël besloo van zijn troe niet zou woi het burgerlij] uit te oefenei trekking offic was in overee: soluties van deze conditie overeengekorr de kringen d( in Washington dat Egypte s bestuur van ties der Ver. Men hulde het schilzwijg dat men met de gelegenhe zijn opvatting het bestuur Egyptisch m Egyptische t bied namen waaraan volgi Cairo niet v: sprak in Tel tische „terrei in Cairo ron Gaza spontan vonden, waarl op de been teurs van de dit getal inti herleid. JV/IET dat al kerheid moment, waai tie vam de Ve king tot het een pacificatii gelingen beooi generaal Ham slag moet kri hebben daaro landen een samen te wer ties om de raël deed int de Veilighei overval-acties In deze omst Hammarskjc Oosten om finitieve reg< waarop de As ties aandrong Een bijzond bij blijkt nog het beheer nu op 10 apri pen bevaarba Egypte een voorgesteld, den aan c worden afgei daarvan aan komen, terwi voorlopig de bank. Maa voorstel nog ven. Het wil bij aan zijn s kanaal tekor daarom blijft houding aam misschien nog van de voorg schoon deze i doeld is. Ook zsker gelaten Pen nu voorta kanaal kunne Franse mogen de 26) „Vraag het „Neen, vraag Lida vinnig. „Het lijkt den en katteng allemaal Kor ringen voor de beetje!" Hij wendde i wilde hij hem te beginnen", ben je eigenli „Hij heeft c den van de s da. „Wat bedoel Wands kelder del?" „Nee.nee, „Je doet be lég te geven" „Dat zal ik En dat deed hjke woorden. Ze sloeg geer zonderheid ovi haar door Be vertelde op we ders haar had zqek te gaan. i eigen tegenvoo

de Stem | 1957 | | pagina 2