Gestolen autoband bracht drie verdachten voor politierechter zomershow dit jaar op De Ruyterfeest Vlissingse afgestemd Succesvolle shows van fa. Slager-Walvis Weer strenge straf voor dronken automobilist Drs. Yerburg in Zeeuws tijdschrift over het bevolkingsverloop r PNMS-Ambonezen hebben hun verzet opgegeven Chefariite,4 Middenstand werkt er grif aan mee Walcheren Zuid-Beveland ZEEUWSCH- VLAANDEREN agenda DAGBLAD DE STEM VAN WOENSDAG 13 MAART 1957 Heeft U onze nieuwe V D courant ,,de practische Huisvrouw" al ontvangen? (dan toch zeker morgen of overmorgen). Dan heeft U ook gezien, dat de prijzen van alle artikelen EXTRA LAAG zijn. Maarde „SICO" LOPERS en KARPETTEN zijn NOG LAGER dan in „de practische Huisvrouw" staan af gedrukt. Hier volgen de NIEUWE PRIJZEN: LOPER 50 cm breedper meter 410 SICO"KARPETTEN 40x70 VROOM Sl OIUCICS.MAW .J WYNAND FOCKINK Eerste spinazie op veiling Kapelle hoest weg hoest! 4-voudige combinatie,een wetenschappelijk succes! MIDDELBURG GOES De Ruytercantcite te Vlissingen uitgesteld AXEL OOSTBURG Vandaag Morgen Wat kan een buitenband een boel narigheid veroorzaken! Het wegnemen van een buiten band althansZo'n band wordt weer verkocht, liefst nog via een tussenpersoon. Drie ver dachten waren er dus, die voor de politierechter te Middelburg verschenen In september van het vorig jaar had de chaufieur N.A.M. uit Zierik- zee de band, een stevig exemplaar, dat in staat var> nieuw verkeerde, bij zijn patroon weggenomen. M. ver sjacherde de band, die een waarde van f230,— vertegenwoordigde, voor een dikke honderd gulden aan de chaufleur-monteur A.M K. uit Renes- se. Tenminste, voor dit bedrag zou K. de band van de hand proberen te doen. Hij verkocht de band even wel aan de expediteur J.v.d.S. uit Kenesse voor f. 135,-; f. 25,- stak hij, zonder hiervan M. in kennis te stellen, in eigen zak. In beide laatste gevallen sprak de efficier, mr. J.L Andreae, over „schuldheling"; de politierechter, mr. P. van Empel, noemde de be moeienissen van K. een mengeling van vriendendienst en winstbejag. Zowel K. als V.d.S. betoogden niet te hebben geweten, dat de band van diefstal afkomstig was. De bestolene zelf richtte zich in een brief tot de politierechter. Hier in verklaarde hij, dat N. een bij zonder braaf en hardwerkend chauf feur is. N. kreeg conform de eis, een maand voorwaardelijke gevange nisstraf met een proeftijd van drie jaar. „Als ik geweten had, dat de band van diefstal afkomstig was, had ik over de koop met geen haar op m'n hoofd gedacht" zei de expediteur V. d. S. Tegen K. eiste de officier een boete van f. 50,— subs. 10. d. en 1 mnd. voorw. met 3 j. proeft.; ook V.d.S. hoorde een hoge boete tegen zich eisen: f. 150,- subs. 1 mnd. en terug gave van de inbeslaggenomen band aan de eigenaar. K. werd een boete opgelegd van f. 40,- subs. 8 d.; dat V. d. S., de band zo vlot had ge kocht noemde de politierechter een „stommiteit" en „op het randje van strafbaar". De expediteur zal een boete van f. 15,- (subs. 3 d.) moeten betalen. Zwart en wit Drie getuigen, die „zwart" zeiden en twee verdachten, die „wit" vol hielden - dit patroon leverde een mis handelingszaak op, stammende uit het goede Hontenisse. Wat daar op de avond van de 3e februari jl. nu eigenlijk precies allemaal gebeurd is, zal wel altijd verhuld blijven in een alcoholische waas; er waren echter drie getuigenverklaringen, die de 29- jarige chauffeur R.F.P. van K. uit Hontenisse en de 31-jarige berenleider A.J.C. uit dezelfde plaats op genoem de schone avond achter een tweetal bomen lieten staan. Toen daar nu een machinebank werker, zekere J.J.B. passeerde, schoot Van K. tevoorschijn en gaf hem een trap tegen de borst. E.A., een polderwerker, heeft dit gezien. B. heeft het gevoeld, zo kwam dins dagmorgen vast te staan. Zekere J.A.P., ook al passerend, incasseerde een schop van C. Als men echter de verdachten hoor de, dan hadden zij hoegenaamd niets gedaan Beslist onplezierig was het voor verdachten, dat zij dergelijke brute handelingen al eens eerder hebben gepleegd. Dit is een kwajongens mentaliteit, zoals de officier het zei, die te ver gaat. Hij eiste tegen beide verdachten f. 50,— subs. 10 d. Het vonnis was conform. Vent met lef De los arbeider A.J.B. uit Philip pine tastte op 4 februari jl. in zijn jeugdige overmoed de pro-inciale eigendommen aan. Toen hfj in zijn woonplaats met dc buks van zijn vader liep te flaneren, wezen de vrienden hem op dat schone balonne- ke, bovenin een lichtmast van de P.Z.E.M., die deel uitmaakt van de openbare straatverlichting. Dat scho- Advertentie) ne bolleke, dat durfde B. toch niet kapot te schieten? B. hief de buks, drukte de kolf in de schouder en het het verwoestende lood zijn werk doen. De vrienden, ze zagen het, die B. was een vent met lef „Kinderachtig en misselijk" zei de officier, „f 30,- subs. 6 d." De politie rechter deed er nog vijf gulden en 'n dag af. Ischias Een anoniem telefoontje maakte de rijkspolitie te Axel attent op de nadering van een personenauto, on der invloed bestuurd door de han delaar W.D. uit genoemde plaats. Inderdaad was de nadering van deze auto, op 23 jan. jl., een weinig slin gerend. Toen D. uitstapte moest hij zich aan de bovenkant van het por tier vasthouden, hij sprak onsamen hangend en zijn gang was onzeker. ,Ik voelde me bekwaam om naar huis te rijden, anders had ik een taxi genomen" zo verdedigde de han delaar zich, hetgeen voor de politie rechter aanleiding was te informe ren, of dit zo zijn gewoonte was. Dat vasthouden aan het portier was een gevolg van een vroegere kwaal, ischias, beweerde verdachte. „Daardoor ruikt U ook naar de drank, daardoor gaat U ook war taal praten?" vroeg de politierechter. „Verdachte was behoorlijk beschon ken" zei de officier in zijn requisi toir - de bloedproef gaf 'n promillage van rond 2 promille. Verder maak te verdachte in 1952 dezelfde fout, in 1954 was er een ernstige verden king. Dit gemis aan verantwoorde lijkheidsgevoel wilde de officier ho noreren met 1 maand gevang en 1 jaar ontzegging van de rijbevoegd heid. De raadsman, mr. C.C. Wabe- ke uit Terneuzen, noemde het jam mer, dat de politieagenten, die in het café, waar zijn cliënt voor de aanhouding het laatst vertoefde, D. hebben laten vertrekken. Pleiter sug gereerde dc mogelijkheid dat zijn cliënt door 'n ontwenningskuur in be tere banen wordt geleid. D. kreeg drie weken gevangenis straf en één jaar ontzegging, waar van zes maanden voorwaardelijk met een proeftijd van 3 jaar. (Advertentie) Het Zeeuwse tijdschrift is zyn ze vende jaargang begonnen, zonder het gebruikelijke inleidende woord. De inhoud is weer zeer verscheiden en verspringt van de avifauna en folklore naar de actuele dingen van de dag. Liefhebbers van natuurlijke historie kunnen te gast bij mr. Lebret dié Zeeuwse oeverlandschappen ondèr de loep neemt en zich aan voorspellin gen waagt over de naaste toekomst. Turksma zat een beschouwing op over de Zeeuwse studenten en de heer Kruidenier geeft een stukje ge schiedenis over de Centrale te West- dorpe, die verdwijnen gaat. Ir. R. Hemmes schreef een bijdrage over aanvullende werken, dat beter als krante-artikel gelanceerd had kunnen worden. Het interessantste stuk is dat van drs. Verburg, die de vraag of de lijn van het bevolkingsverloop in Zeeland kan worden doorgetrokken gedocumenteerd te l(jf gaat. De schrijver verwacht, dat gezien het geboorte-overschot in de komen- per meter per meter per meter 5.25 117 cm br., per meter 9.40 6.50 133 cm br., per meter 10.90 7.90 200 cm br., per meter 16.90 c.270 60 x 120 cm 6.40 120 x 170 cm 18.25 140 x 180 cm 22.50 160 x 230 cm 32.75 200 x 300 cm 52.50 225 x 325 cm 63.75 250 x 350 cm 75.00 BREDA BERGEN OP ZOOM „Vlissingen: De Ruyterstad". Met deze zin wordt de propaganda ingeluid voor de Vlissingse Zomershow 1951 welke dit jaar, beginnend op woensdag 5 juni, gedurende een achttal weken in Vlissingen wordt gehouden. Voor de derde maal wordt deze grootse middenstandsactie die ieder jaar tal van bezoekers uit binnen- en buitenland trok door de plaatselijke middenstandsorganen en de V.V.V. in de Scheldestad gehouden. Daar de beide vorige zomershows op zeer hoog peil stonden, moest er angstvallig voor gezorgd worden, dat deze derde zomershow aan de hoge verwachtingen zou voldoen. Welnu, het comité is hierin ten volle geslaagd. Uit de mede delingen, welke het dinsdagmiddag tijdens een persconferentie verstrekte, zal de Zomershow 1957 in vele opzichten de beide voorgaande shows met stuk ken overtreffen. De Zomershow 1957 start met een buitengewoon originele koopactie wel ke zal duren tot en met 6 juli. Huis aan huis. ook in de randgemeenten, worden opplakvellen verspreid voor het samenstellen van een leg-puzzel, voorstellende „De Zeven Provinciën". ««zé SUPERIOR (40%) per liter f 9-85 EXTRA (37,3%) per liter f 8.60 De firma Slager Walvis uit Breda heeft met haar voorjaarsmodeshows in Zeeuwsch-Vlaanderen opnieuw veel succes: zowel te Oostburg als te Axel trokken de shows volle zalen en on getwijfeld zal het vandaag in Terneu zen niet anders gaan. De shows tonen een grote sterkte in kostuums en mantels, kennelijk de specialiteit van deze zaak, die zelf produceert en dan ook met mo dellen voor de dag kan komen die in een alleszins aanvaardbare prijs klasse het voordeel van exclusiviteit bezitten. De sortering is, en ook dat blijkt voldoende uit deze shows, bij zonder groot. De eigen produkten van Slager Walvis verraden coupeursvakman schap van gehalte: de modellen be zitten een uitstekende coupe met een eigen stijl en dit alles maakt het deze Bredase modezaak mogelijk in een zeer redelijke prijsklasse iets bij zonder goeds te verkopen. Het mooie weer van deze dagen heeft er wellicht toe meegewerkt de Zeeuwsch-Vlaamse dames sterker aan het voorjaar en dus aan voor- jaars- en zomermode te doen den ken. De sfeer lag dus wel bijzonder goed en de ook in de talrijke getoon de modellen als het ware geïncar neerde lente bracht de kijksters vaak tot enthousiasme. Want behalve de kostuums en de mantels was er uiter aard heel wat meer; zo waren de vele rok- en bloesecombinaties nog meer op het voorjaar en de zomer afge stemd. Er werd een fraaie collectie zuiver linnen rokken geshowd, een Italiaans produkt van uitstekende kwaliteit, in alle moderne tinten. In deze effen kledingstukken zijn vlotte combinaties mogelijk: veel enthou siasme verwekte b.v. 'n witte rok met karmozijnrode bloese. Dit grove lin nen, dat toch een bijzondere charme heeft, is sterk en praktisch en ligt in een gunstige prijs. Wat tijdens deze shows opvalt is het feit dat Slager Walvis zich niet alleen toelegt op 't brengen van vlot te modelletjes die slechts voor enkele bevoorrechte figuren te dragen zijn, doch dat men er aandacht schenkt aan alle figuren. De „clou" van deze legpuzzel is, dat er een aantal „misdrukken" tussen de vele honderden deeltjes zijn ge voegd. Zij die een compleet schip inleveren waarin een „misdrukje" voorkomt, dingen mee naar de hoofd prijs. Naast de hoofdprijs voor de koop actie zijn er nog wekelijkse prijzen. Spectaculair zal de officiële ope ning van de Zomershow zijn door het optreden van de „Trommelaere vari Roeselaere". Vorig jaar viel het op treden van dit gezelschap letterlijk in het water door de vele stortbuien. Het comité hoopt bij het hernieuwde optreden van dit gezelschap, op za terdag 8 juni, op stralend weer. Evenementen Gedurende de gehele Vlissingse Zo mershow 1957, welke zal eindigen o.p 24 augustus, worden tal van evene menten georganiseerd, zowel voor de Vlissingse badgasten en toeristen, als voor die, welke elders op Walcheren vertoeven. Op zaterdag 29 juni wordt de lan delijke demonstratie „Redden uit zee waarbij zelfs helikopters te pas ko men, in Vlissingen gehouden. Op 24 juli en 10 augustus zal het Ballet Soesman, door samenwerking tussen de Zeeuwse Muziekschool en het Zomershow-comité, een open- luohtopvoering geven. Men aal dit jaar de uitvoeringen verzorgen op een groot vlot, dat ligplaats zal nemen in de Vissershaven aan de Nieuwe dijk. Het vlot zal van passende de cors worden voorzien en schijnwer pers zullen het geheel „in het zon netje" zetten. Op zaterdag 17 augustus wordt te Vlissingen „de ring gestoken", waar aan vele Zeeuwse ringrijders zullen deelnemen Tot slot verkeren in ver gevorderd stadium de volgende eve nementen: openlucht-bokswedstrijden, waarvoor o.a. Piet van Klaveren werd uitgenodigd voor een demonstratie partij: zevenhandbal-toernooi; open lucht-schaakspel met levende figuren, gestoken in kledij uit de tijd van De Ruyter. Het publiek, dat deze zomershow zal bezoeken, kan dit jaar weer ac tief aan de festiviteiten deelnemen. Het gelukte de organisatoren dit jaar het landelijke evenement van „Week der fotografie" in Vlissingen te doen houden. Iedere amateur-fotograaf kan aan deze wedstrijd deelnemen. Drie foto's, gemaakt in de De Ruy- terweek (van 2 tot 8 juli) moeten worden ingeleverd. Bovendien zal men in de De Ruyterweek óók de tradi tionele De Ruyterspelen houden met als inzet de grote zilveren wisselbe ker van de Blauwe Kiel van De Ruy ter. Doordat in deze De Ruyterweek een zeer groot deel der Marinevloot in Vlissingen ligplaats zal nemen, tracht men te komen tot wedstrijden voor de schepelingen der marine- boten met als inzet: „kampioen van de vloot" die eveneens een Blauwe Kiel de zijne mag noemen. De middenstand van Vlissingen heeft in belangrijke mate ingehaakt op de komende De Ruyterherdenkin- gen en festiviteiten. Zij stelde niet alleen een veel hoger subsidiebedrag voor deze derde Zomershow ter be schikking, doch Is zelfs op vele on dere wijzen actief. De koopactie werd reeds genoemd, doch daarnaast zal men in de week van 2 tot 6 juli een etalagewedstrijd houden. de vijf jaar, 8000 mannen beschikbaar komen. Gezien de geldende verhou dingen zouden er hiervan 3200 een plaats in de industrie moeten krijgen. Met de latere gezinnen van deze mensen mee zou dit aantal van 8000 beroepspersonen dus rond 35.000 in woners opleveren. Bovendien zou er dan nog voor minstens 1000 landar beiders een plaats gevonden moeten worden. Het Zuid Sloe Gezien dit alles ligt het voor de hand, aldus drs. Verburg de vesti ging van de hiertoe nodige bedrijven te stimuleren in het „Vlissingse" en „Terneuzerise". Schrijver wijst hier voor mede op de plannen van de werkgroep Deltazaken Zeeland, die o.m. voor Vlissingen aan een nieuwe buitenhaven heeft gedacht. Een eventuele haven aan het Zuid-Sloe zou voor de gehele arbeidsmarkt van midden- Zeeland gemakkelijk bereik baar zijn. Vlissingen, Sou burg, Middelburg en Goes zou den hiervan ongetwijfeld pro fiteren evenals vele platte landsgemeenten in de Zak van Zuid-Beveland. Men mag im mers aannemen, dat de mees te werken in bedrijven aan 't Zuid-Sloe werkforensen zullen zijn. Deze eerste inspectie op twee ves- tigingspunten. waarvan Nederland er eerder te wéinig dan teveel heeft, zal bevruchtend werken op „secun daire industrie-centra", waar ver zorgende, uitbestedende en andere niet-zware bedrijven een plaats zul len zoeken. Gedacht kan worden aan het Hulsterse, Walsoorden. Goes, Breskens, Middelburg, Kruiningen- Hansweert, Zierikzee en 'het Tholen- se. Schrijver heeft het nog over de woonbaarheid der gemeenten en wijst op het grote plan dat Goes op dit punt onlangs heeft ge publiceerd hij noemt dit een intelligente aanvulling van de in die gemeente levende wens, tot de aanleg van nieuwe industrie-terreinen over te gaan. Schrijver zegt tenslotte dat het Delta-plan niet een kapstok mag worden om er de toekomst problemen aan te hangen. „De toe komst ligt dichterbij". Dinsdag werd in Kapelle-Bieze- linge op de veiling de eerste spinazie uit de koude kas aangevoerd. Er wa ren reeds twee kwekers, die dit pro- dukt konden aanbieden en wel de heren J. Hermes en Joh, Schipper. De prijs van de eerste kwaliteit lag tussen 67 en 71 ct. per kg. Door het weer van de laatste da- ven verloopt thans het groeiproces van de nieuwe voorjaarsgroente zeer vlug. In verband hiermede zal met ingang van deze week tweemaal per week groenteveiling worden gehou den in Kapelle en wel op dinsdag middag na afloop van de gewone fruitveiling en op vrijdagmiddag om 1 uur. (Advertentie) (Van onze correspondent) Het verzet, dat de PNMS-Ambone- zen in het woonoord Westkapelle pleegden tegenover de Nederlandse regering en Nederlandse wetten, is sinds vorige week ais een kaartenhuis ineengestort. Vorige week onderte kenden z(j op aandringen van hun al gemeen leider S. Siwalette een ver klaring, waarin zij zich onderwierpen aan de in ons land geldende wetten, waarna hen ondersteuningsbedragen werden uitgekeerd. Vorige week werden zij eveneens op bepaalde dagen in het bezit gesteld van bewegingsvrijheid en de Ambo nezen hebben zich dusdanig gedragen, dat h enmet ingang van maandag al gehele bewegingsvrijheid werd her geven. De politiebewaking rond het kamp werd opgeheven, waardoor de steikte van het detachement rijkspoli tie gehalveerd kon worden. Thans wordt door de rijkspolitie in de ge meente Westkapeile en in de omge ving van het woonoord gepatrouilleerd om toch nog een oogje in het zeil te houden. Medewerking De Ambonezen tonen zich thans van hun beste z'jde en werken in alle op zichten mee De vuilnishopen, die si. ds zijna een jaar in het kamp werden op geworpen. zijn thans grotendeels op geruimd. De bewoners besloten met ingang van maandag hun kinderen, die sinds mei van het vorig jaar wer den thuisgehouden, weer naar school te zenden Doch doordat de gemeente Westkapelle door deze spontane me dewerking werd overrompeld was er geen zorg gedragen voor hef in orde maken van schoollokalen, het plaatsen var schoolbanken en het aanstellen va een aanvullende leerkracht, zodat de Ambonese kinderen thans eerst donderdag weer naar school zullen gaan. Met vreugde gehuil werden dinsdag middag in het woonoord de elf Am bonezen begroet, die enkele weken voor internering werden overgebracht naar Scheveningen en de Kruisberg Hierbij deden zich evenmin incidenten voor. Advertentie) Vier werkelijk betrouwbare middelen helpen elkaar en...', doen wonderen' Een belangrijke ontdekking op geneeskun dig gebied is „synergismus". Hiermede wordt bedoeld de wederzijdse versterking van de werking van verschillende genees middelen. De vier middelen verenigd in Chelarine„4"-elk afzonderlijk al beroemd- werken tezamen nóg beier. Ze helpen ook dan, wanneer andere middelen falen en doen werkelijk wonderen I GEMEENTE MIDDELBURG AFSLUITING SPOORWEGOVERGANG In verband met werkzaamheden aan de spoorwegovergang in de Rijksweg Middelburg-Goes, zal deze overweg voor het wegverkeer geslo ten zijn in de nachten van 18/19 maart tot en met 22/23 maart 1957 van 22 uur tot 6-50 uur. De omlegging van het wegverkeer zal door borden worden aangegeven. Middelburg, 9 maart 1957. Burgemeester en Wethouders van Middelburg. J. W. KöGELER, burgemeester wnd. J. PH. KOENE, secretaris. 61-0 GEMEENTE MIDDELBURG. Publikatie. Burgemeester en wethouders van Middelburg besluiten: de stratenlijst te wijzigen als volgt: toe te voegen onder „straten": Braakmanstraat Joost de Moorstraat Westerscheldestraat Zusterplein b. toe te voegen onder „bruggen" de Ruyterbrug de Dorus Rijkersbrug c. af te voeren: Evertsenstraat. Middelburg, 11 maart 1957. Burgemeester en wethouders voor noemd, J. W. Kögeler, wnd.-burgemeester J. Ph. Koene, secretaris. SPOORWEGOVERGANG AFGESLOTEN Volgende week zal gedurende een paar nachten de spoorwegovergang in de rijksweg Middelburg-Goes, na bij Middelburg, voor alle verkeer zijn gesloten in verband met enkele aan de spoorlijn uit te voeren werkzaam heden. In de nacht van 18 op 19 maart en in de daarop volgende nachten tot en met de nacht van 22 op 23 maart zal het verkeer van 22.00 uur tot 6.30 uur worden omgelegd. Deze tijdelijke omlegging wordt met verkeersborden aangegeven. LOOS (KLEUTER) ALARM. Enkele omwonenden van de Chr. Kleuterschool aan de Koudekerkse- weg op 't Zand attendeerden de po litie er op, dat er zou zijn ingebroken in deze school en dat de daders op een soortgelijke wijze als enkele ja ren geleden in de R.H.B.S. het geval was, hadiden huisgehouden. Deze manipulaties zouden dus bestaan uit het verplaatsen van banken, het smij ten met inkt kortom het scheppen van een enorme chaos, waarin het geven van goedgericht kleuteronderwijs bij voorbaat tot een sof gedoemd was. De politie stelde een onderzoek in maar vond slechts enkele papiersnippers.. BROMFIETS OP AUTOBUS. Heel erg vroeg, 's morgens om tien voor zeven, zjjn dinsdagmorgen op de hoek De RuyterstraatPoelen- daeleweg een autobus van de Stoom tram Walcheren en een bromfiets met elkaar in botsing gekomen. De autobus draaide vanuit de De Ruyter straat de Poelendaeleweg op, in de richting van de Langevielebuiten- brug. Over het fietspad van de Poe lendaeleweg naderde de bromfiets, die bestuurd werd door L. L. T. uit Koudekerke. De laatste verleende geen voorrang met alle nare gevol gen van dien. De bromfiets ramde de linkervoorzijde van de autobus, die hierdoor werd beschadigd. De bromfiets werd zwaar beschadigd. De bromfietsberijder kreeg een wond aan de enkel; per auto van dokter W. W. Stevens werd hij naar het ziekenhuis gebracht. Hoewel hij bij het ongeluk ook nog een lichte her senschudding opliep, kon hij na het onderzoek huiswaarts keren. KEIEN VOOR KLINKERS Het gehele Stationsplein een op pervlakte van 2500 m2 wordt van nieuwe testrating voorzien; allemaal ter ere van de 17e april, de datum van de elektrificatie der Zeeuwse lijn. De keien, z.g. „kinderkopjes", gaan er allemaal uit-en hebben al een be stemming gevonden. Gemeentewer ken heeft ze voordelig verkocht aan België, waar men meer op „kassei en" gecharmeerd is dan hier, omdat ze onverwoestbaar zijn. Er komen hier nu klinkers voor in de plaats, welke een stabieler „levenswandel" verzekeren. s-Heer Arendskerke „ALGEMEEN BELANG" ONTBONDEN Op de vergadering van de werk liedenvereniging „Algemeen Belang" werd met algemene stemmen beslo ten de vereniging te ontbinden. „Al gemeen Belang" was in 1905 opge richt en telde nu nog 52 leden. De fi nanciën waren echter zó zwak, dat voortbestaan weinig zin had. Wat er nog aan middelen rest, zal verdeeld worden onder de leden. Kruiningen ONTSPANNINGSMIDDAG OUDEN VAN DAGEN De mandolinevereniging „Excel sior" heeft de ouden van dagen wel een zeer gezellige middag bezorgd door voor hen op te treden met mu ziek, zang en toneel in „Ons Dorps huis". Enkele dames verrasten de oudjes bovendien op koffie en cake, terwijl een verloting werd gehouden, waarvoor door verschillende plaatse, lijke winkeliers prijsjes waren be schikbaar gesteld. Burgemeester A. Schipper heeft „Excelsior" namens alle aanwezigen dank gebracht voor het gebodene. Juist deze vereniging die hoofdzakelijk uit jonge leden be staat, heeft zich voor onze bejaarden wel zeer verdienstelijk gemaakt. De burgemeester bedankte ook het be stuur van de afdeling van de bond van ouden van dagen voor de goede organisatie van deze zeer geslaagde middag. BEGRAFENIS J. ROOZE Op de algemene begraafplaats werd het stoffelijk overschot ter aar de besteld van wijlen de heer J. Rooze, gepensioneerd adjudant bij de Rijkspolitie te Kruiningen. Een vier tal leden van de Rijkspolitie van de groep Kruiningen, waarvan de over ledene commandant is geweest, fun geerden als dragers. De tegenwoor dige groepscommandant adjudant J. Buscop sprak een kort woord namens de oud-collega's van de overledene. D?. W. C. v. Burgeier fprak woor- 'dèn van troost'tot de'familie en ein digde met het uitspreken van de apostolische geloofsbelijdenis en het Onze Vader. De oudste zoon van de overledene dankte voor de betoonde belangstel ling. Tegen pijnen en grijp. Geschikt voor 4e gevoeligste maag want die wordt beschermd door bev bestanddeel (helarox De opvoering van „De Ruytercan- t&te'", welke op 22 maart a.s. in de St. Jacobskerk te Vlissingen zou plaats vinden, moest tot nadere aankondi ging worden uitgesteld Dit houdt ver band met het ongeval, dat de dirigent Jan Kuiler, enige tijd gelede 1 over kwam en waarvan hij tot op heden nog niet is hersteld. Westdorpe TEERDAG ONS GENOEGEN De biljartclub Ons Genoegen hield in het clublokaal bij mej. M. de Hul- sters haar jaarvergadering en tevens haar jaarlijkse teerdag. In het be stuur werden gekozen de heren O. Dehulsters, R. van Bastelaere, A. Verhoosel, F. Verhoosel, A. de Cause- maeker, M. Dehulsters en C. Thomas. De teeravond werd doorgebracht met diverse spelen, waaraan prijzen waren verbonden. Tot laat in de avond werd heel gezellig gekaart, ge biljart en werden nog andere spelen gespeeld. NAAR DE STILLE OMGANG Ook de parochie Axel heeft dit jaar weer deelgenomen aan de stille om gang te Amsterdam. Een 25-tal deel nemers sloot zich aan bij de 75 deel nemers uit Sluiskil. Ofschoon van Axel nog niet mag gezegd worden dat het aantal deelne mers bevredigend was, is er toch goede hoop dat er volgend jaar meer zullen zijn. Verheugend mag het ook worden genoemd dat een eerste deelnemer uit Zuiddorpe aanwezig was. Moge lijk is hiermede de eerste stap gezet om tesamen met Zuiddorpe te komen tot een eigen groep voor de Stille Omgang. KOORAVOND Aan de kooravond van de Christe lijke Zang- en Muziekverenigingen in west Zeeuwsch-Vlaanderen, gehouden in het Ledeltheater, alhier, werd door dertien verenigingen deelgenomen. Zang en muziek wisselden elkaar af terwijl bijzonder in de smaak viel het toegevoegde zangnummer van 2 meisjes uit Breskens. JAARVERGADERING HARMONIE De harmonie Oostburg hield in ho tel de Eenhoorn haar jaarvergade ring. Uit de stukken bleek, dat 1956 sloot met een batig financieel saldo. Het saldo van het uniformfonds daaren tegen bleek nadelig te zijn. De heer P. v.d. Plas werd bij ac clamatie als bestuurslid herkozen. Het was jammer, dat van dc vele donateurs die de harmonie heeft, slechts één man was opgekomen om de jaarvergadering bij te wonen. Een beetje meer belangstelling van die kant, zou voor de vereniging en haar werkendi leden zeker gewenst zijn. IJzendijke ROME-BEDEVAART Aan de K.A.J. Rome-bedevaart, welke in augustus a.s. gehouden zal worden, zal ook door leden van de afdeling IJzendijke deelgenomen wor den. Met verschillende acties werd door de gezamenlijke leden het be drag verdiend, xvaardoxr het moge lijk werd, dat 3 K.A.J.-ers gratis mee zouden gaan. In de gehouden vergadering, waar bij aanwezig waren pastoor de Grauw, pater Mak en de geestelijk adviseur, kapelaan van der Veeken, werd aan het lot overgelaten wie de gelukkigen zouden zijn. Dit waren dan Jac. Ekkebus, Robert de Smit en Robert Faes. Jac. Voorenberghe, welbekend als bezorger van ons „Dagblad De Stem" besloot op eigen kosten mee te gaan, zodat IJzendijke door vier man vertegenwoordigd zal zijn in Rome. Men zal zelfs in de tijd tot augustus proberen het geld voor 'n vijfde man bij elkaar te krijgen. Met een ruime gift maakte de pastoor hiermee een begin. Voor dit doel zal men dan lepel tjes vei-kopen met het wapen van de K.A.J. en het St. Pietersplein erop. Voor Half-Vasten plande men een oliebollenactie en op de eerste zon dag na Pasen zal men een dans avond organiseren in het Hofzicht- theater. Een ander punt van de agenda be trof de wekelijkse sportavond. Er werd besloten dat deze 's woensdags avond gehouden zou worden en dat ook niet-leden hierbij welkom zouden zijn. De pioniersavonden zullen dan voortaan zaterdagavond gehouden worden. Tot slot werd besloten aan de jonge mannen van IJzendijke, die nog geen lid van de K.A.J. zijn, binnenkort een uitnodiging te sturen om lid te worden. Hoofdplaat KIND DOOR ZANDAUTO AANGEREDEN. Dinsdagmiddag is in de Juliana- straat een ernstig verkeersongeluk gebeurd. Een vrachtauto met zand van de firma P. uit Sluiskil, bestuurd door de heer A. H. uit Sluiskil, kwam vanuit de richting Biervliet, toen het 2-jarig zoontje van de familie Cop- pens plotseling de weg overstak. De chauffeur remde onmiddellijk, maar kon niet verhindereen, dat het knaapje door de auto meegesleurd werd. Ernstig gewond werd het kind naar het ziekenhuis te Sluiskil over gebracht. De chauffeur treft geen schuld. GOES Grand: Agent der Apachen. MIDDELBURG Ktactro: La strada. OOSTBURG Ledel 8 uur: De hofnar. SAS VAN GENT Olympia 8 uur: Zijn laatste reis. TERNEUZEN Luxor 8 uur: Duistere driften. VLISSINGEN Alhambra: Oase. Luxor: Misdaad in duplo. GOES Grand: Gunstelinge des konings. Schuttershof: Filmavond Herwonnen Le venskracht. MIDDELBURG Electro: De vrouw zij ner dromen. VLISSINGEN Alhambra: Kinderleven in gevaar. Luxor: Misdaad in duplo. ANTWERPEN Kon. Vlaamse Opera, 20 uur: La Traviata. GENT Kon. Ned, Schouwburg: Het der de woord. kei gee vra< aal vers beel zien in de Eve gin* Ook 23)

de Stem | 1957 | | pagina 2