Onderwijs basis voor de toekomst der visserij KLEIN MAAR DAPPER K h; Bi AAMBEIEN Vrij vervoer van textiel JAARMARKT ST. JANSTEEN Het rijk van „Keizer" Supreme Conclusie op de Zeeuwse visserij dagen Ontwikkelingsplan dringend gewenst Feestelijke avonden in Hongarenkampen Brits sch ip lag aan de ketting Stille Omgang was massale bedevaart Drie Bosschenaren stalen koperdraad langs Zeeuwse lijn Z-Vlaanderen Slik dit tabletje en stil de pijn HEMOTABS Geestelijk adviseur kath. boekverkopers Pony'seen schouwspel op zichzelf in de paardenwereld Manen als mantel Hoogwaterstanden Walcheren Liberiaans schip vastgelopen, op de Konijneschor Volgens „Borba": Campagne tegen Zuid-Slavië EXAMENS AGENDA Vandaag Morgen DAGBLAD DE STEM VAN MAANDAG 11 MAART 1957 Dat er in Zeeland een zéér grote behoefte bestaat aan visserij-onderwijs bleek overduidelijk op de tweede Zeeuwse Visserijdag, welke geheel aan dit onderwerp was gewijd. Doch niet alleen het onderwijs werd in den brede besproken, óók de zaken welke nauw verband houden met de visserij, zoals kre dieten voor nieuwe, grotere schepen, kostprijs etc., Aan het eind van de conferentie gaf de wnd. gespreksleider, drs. M. C. Verburg, aan het bestuur der ZEVIBEL in overweging te ko men tot een ontwikkelingsplan voor de Zeeuwse visserij. De eerste spreker, die de noodzaak van het visserijonderwijs belichtte was de inspecteur der visserijen in het eerste district, de heer H. S. Drost. Zijns inziens is het gebrek aan scholing er de oorzaak van, dat de visserij in Nederland weinig in tel is. Dat de visserij levenskrachtig is moet men bewijzen door Visserij-onderwijs; één grote krach tige eenheid van vissers; vorming van een research-fonds voor de tech nische visserij en, tenslotte door coö peratieve samenwerking. Het visserij- onderwijs moet gezien worden als de basis der gehele toekomst. Binnen kort zal in Vlissingen gestart wor den met.de Zeeuwse Visserijsfchool. De Zeeuwse vissers zullen er nauw lettend zorg voor moeten dragen, dat de leerlingen naar deze plaats toe worden gestuurd! De directeur der Visserijschool te Katwijk aan Zee gaf vervolgens een minutieuze beschrijving van hoe een visserijschool werkt en welke oplei dingen er zijn. Voor Vlissingen is de doorlopende opleidingscursus van be lang, voor jongens van 1214 jaar. Naast deze dagcursussen is er ook In het grensgebied van Brabant en Zeeland Nu textielgoederen in het algemeen bij invoer definitief zijn vrijgesteld van omzetbelasting en in het han delsverkeer met België en Luxem burg voor uit deze landen herkom stige goederen bij invoer geen in voerrecht wordt geheven, heeft een verscherpt toezicht op het vervoer van textielgoederen in het Neder lands-Belgisch grensgebied zijn be tekenis verloren. In verband hier mede heeft de directeur van 's rijks belastingen te Breda tot wederop- zeggens algemene ontheffing verleend van de eis, dat elastiek, van alle soorten, garens, Rledereri en kleding stukken en manufacturen van alle soorten bij vervoer in het grensge bied van Noordbrabant en Zeeland zijn gedekt door documenten, die daarvoor tot nu voor de douane no dig waren. Dinsdagavond zal in het kamp te Biggekerke door Soc. Zaken de eerste feestelijke avond worden gegeven van de reeks, bedoeld als een uiting van dankbaarheid voor het meeleven der Zeeuwse bevolking met de Hongaarse vluchtelingen. Te Biggekerke, waar nog 64 uitge weken Hongaren verblijven, is o.m. uitgenodigd het gehele provinciale co mité voor hulp aan Hongarije, waar van de Commissaris der Koningin voorzitter is. Door het eigen gezelschap van de dienst van Sociale Zaken zal een ca baret-program worden gebracht. La ter in de week volgen dergelijke avon den in de andere kampen. nog de avondschool, waar de belang rijkste cursus die van motordrijver is. Om echter zo spoedig mogelijk een tastbaar resultaat te krijgen, raadde de heer Varkevisser aan te beginnen met 'n crusus. Bepalingen van aan varingen op zee, die oudere vissers binnen enkele maanden in het bezit stelt van een certificaat. Discussies Uit de discussie die over beide in leidingen ontstond bleek overduide lijk, dat de Zeeuwse vissers het on derwijs toejuichen. De locoburge meester van Vlissingen de heer M. A. van Popering, merkte op, dat hij Het Britse m.s. „Thorpe Grange", dat in de nacht van donderdag op vrijdag bij Ritthem aan de grond is gelopen en vrijdagmiddag is vlotge- scheept, is vrijdagavond aan de ket ting gelegd. Dat gebeurde op verzoek van mr. A. J. van de Weel, rechts kundig raadsman van de polder Wal cheren. Volgens het polderbestuur heeft het schip namelijk de zeedijk beschadigd. Nadat een cautie van f 150.000 gestort was, heeft het schip zaterdag zijn reis naar Londen kun nen voortzetten. De St. Nicolaaskerk te Amsterdam waar gisternacht de Zeeuws-west- Brabantse deelnemers aan de Stille Omgang tesamen kwamen, vóór de tocht langs de beeweg begon, was haast te klein, omdat ook de afdeling Ammerzoden deze kerk toegewezen had gekregen. Met enige moeite wis ten de organisatoren toch alle deelne mers nog een zitplaats te bezorgen. De H. Mis werd gecelebreerd door pastoor Kossen uit Vlissingen en de predikatie hield pastoor Snel uit Mid delburg. Reeds om 3 uur was de de vote tocht volbracht en om 5.40 werd de terugreis naar Brabant en Zeeland aanvaard. De rijkspolitie te Krabbendijke en de spoorwegrecherche, hebben A. v. B E. D. en D. D. uit 's-Hertogen- bosch gearresteerd, die 500 kg koper draad hadden gestolen van het werk, dat de N.S. ondernemen langs de Zeeuwse lijn. Het drietal was bij dit karwei werkzaam en had tussen Woensdrecht en Krabbendijke zijn slag geslagen. De mannen verkochten hun buit aan twee Bossche opkopers, bij wie alles in beslag werd genomen. De arrestan ten, die te Woensdrecht in de kost waren, legden een volledige beken tenis af. er nog steeds niet van overtuigd is, dat de Visserijschool, die in Vlissin gen komt, op de juiste plaats staat. In verband hiermee doelde hij op de mogelijkheid van vestiging der vis sers in Colijnsplaat, waar een vis sershaven werd gedacht voor de ge dupeerde vissers van Arnemuiden en Veere na het Drie Eilandenplan. Ir. M. de Vink, directeur van de P.P.D. vond Vlissingen echter door allerlei omstandigheden de uitver koren plaats. Met de visserijschool zal eenvoudig worden gestart. Men begin in be staande lokaliteiten en het ligt in de bedoeling, bij gebleken levensvat baarheid een houten noodschoolge- bouw te plaatsen, dicht bij de haven ter hoogte van het Witte huis der Rijkswaterstaat. Westdorpe FEESTCOMITé ACTIEF In het café van de heer G. Gijsel hield het feestcomité een vergadering om dit jaar weer enkele feesten te organiseren. Besloten werd om op Koninginnedag grote volksspelen te houden. Er is reeds een voorlopig pro gramma samengesteld, waarbij ge dacht is aan kinderspelen, een gekos tumeerde sterrit, een volkskoers, te verdelen in drie leeftijdsgroepen en 's avonds een groot openluchtbal op het dorp. Het parcours voor de volkskoers loopt rond de nieuwe wijk, zodat het verkeer in het dorp er geen hinder van heeft. worden Bomen zal verzocht wor den om die dag een muzikale rondwandeling te maken Het feestco mité besloot om dit jaar geen 5 mei viering te organiseren. Plannen bestaan om binnenkort een balavond te geven. Zoals gewoonlijk zullen ook nu weer de derde kermis dag volksspelen gehouden worden. Het programma hiervan zal in een volgende vergadering worden samen gesteld. Met Sinterklaas zal weer een en veloppen-actie worden gehouden. Voorgesteld werd om de Heilige Man een bezoek aan de ouden van dagen te laten brengen. Hierop werd nog geen beslissing genomen. Hopelijk zal het feestcomité succes hebben met de uitvoering van zijn mooie plannen. Philippine Raad sprak over recreatie plannen in de Braakman C. A. Barbé werd door de gemeen teraad herbenoemd als lid van het burgerlijk armbestuur. De heer Klaassen deed de suggestie, tot het instellen van een sociale dienst het geen door B. en W. zal worden on derzocht. Rekening - courant overeenkomst met N.V. Bank voor Ned. gemeenten werd verhoogd tot f 100.000, Gronden voor woningbouw werden verkocht aan de r.-k. Woningbouw vereniging te Kloosterzande voor de bouw van zes woningwetwoningen en aan Arth. Kind te Hoek voor de bouw van een particuliere woning. In verband met de hoge kosten, zal geen medewerking worden ver leend aan het verzoek van de voet balvereniging tot aansluiting van het kleedlokaal aan de waterleiding. Bij de rondvraag werd speciale aandacht gevraagd voor de brand weeroefeningen en het onderhoud van het brandweermateriaal. Ook werd nog de aandacht ge vraagd voor enige putten in wegen en de verbetering van de Traverse en de weg op het v.m. havenplein In besloten bijeenkomst werd dan nog gesproken over de recreatie plannen in de Braakman en de ge volgen voor deze gemeente. Besloten werd in de openbare vergadering, om nog meer gegevens af te wachten, daar op deze basis de raad geen uit spraak wenst te doen. hede VEEVOEDERVERBETERING. In het kader van de verbetering van de veeteelt te Eede kwam de commissie tot bevordering van ratio nele veevoedering te Eede, een in stelling van de afdeling Eede van de N.C.B.. in het parochiehuis „Sancta Maria'' bijeen om een nabeschouwing te houden over de deze winter ge houden actie. De commissie had een aparte assistent aangesteld. Herman Marteijn uit de wijk Biezen, die op kosten van de commissie door de rijksveeteeltconsulent daartoe werd opgeleid. Een onderzoek werd inge steld naar de wijze van voederen op de bedrijven. Hieruit is gebleken, dat er hier en daar nogal wat aan man keert. Een van de voornaamste pun ten is, dat er veel te weinig hooi wordt gewonnen, zodat in de winter de dieren te weinig hooi krijgen. Het bouwplan voor de komende zomer zal dan ook zodanig worden inge richt dat een betere hooivoorziening gewaarborgd is, terwijl er ook naar g^treefd zal worden het eiwitge halte van het voedsel op te voeren. Dit werd ook door de beide assisten ten van de Rijkslandbouwvoorlich- tingsdienst J. van Aerts en R. van Waterschoot benadrukt. De hoofd assistent van de Rijksveeteeltconsu lent. de heer den Engelsen, gaf richtlijnen over de verzorging en de economische aanhouding van het vee. In de commissie hebben zitting: C. van Be lie gem, E. Lansu, C. Sturte- waegen. R van Waterschoot, o Noe en O. Rodts. i Advertentie) 'n geheel nieuw middel tegen Hemotabs - een geheel nieuw middel tegen die pijnlijke aambeien. Deze tabletjes zijn prettig en gemakkelijk in te nemen - gewoon maar slikken met een beetje water - en geven een weldadige verlichting bij die pijnlijke aanvallen. Ge bruik van zalf of zetpillen wordt hierbij overbodig. Hemotabs werken van binnen uit, doen de zwellingen slin ken en bevorderen de ge nezing. Ze zijn bovendien zacht laxerend; herstellen de natuurlijke functies - zo belangrijk voor volkomen ge nezing en geven U langdurige vrijwaring van pijn. f 1.50 per volledige kuur. - Bij alle apothekers en drogisten. "n Product van E. Griffiths Hughes Ltd„ Manchester. De bisschop van Haarlem heeft be noemd tot geestelijk adviseur van de Ned. Kath. Bond van Boekverkopers, pater dr. P. J. Cools m.s.c. te Tilburg. 4 leun. Het Eibertjespad, dat van Nunspeet naar Vierhouten loopt, doorkruist twee landgoederen van éénzelfde eigenaar. Het kan gebeuren, dat een voorbijganger een kudde Shet- landse pony's aangevoerd door een prachtige hengst door de bossen ziet galopperen, een uniek schouwspel, dat enig is in Nederland. Deze kudde bestaat uit ongeveer 30 stuks gelijk vormige zwarte pony's, waarover de uit Schotland geïmpor teerde hengst, Supreme of Warshwood, heer en meester is. De merries hebben diverse leeftij den w.o. enkele, welke eveneens uit Schotland geïmporteerd zijn en an dere in Nederland gefokt. De hengst is een schoonheid. Zijn manen han gen als een golvende mantel over de sterke hals en de zware staart hangt tot op de grond. Het fraaie dier is ongelooflijk mak en komt eens kij ken als je op het terras van het landhuis thee drinkt, en vindt het uit stekend, als je een paar merries bij hem weghaalt om mee te werken. Maar o wee, als een merrie hem niet gewillig is. Het gebeurde bij zo'n ge legenheid, dat de hengst een achter been van de merrie tussen de tan den nam en het paar op zeven be nen door het land geloppeerde. Het zal zowat dertig jaar geleden zijn, dat mevrouw Simon Thomas- de Vries van Cronesteyn begon met enkele Shetlandse pony's te kopen bij Graaf Wolff Metternich te Swalmen, welke moesten dienen als rijdieren voor haar kinderen. Toen de kinde ren evenwel de grote rijpaardenleef tijd kregen, bleven de pony's en wer den gebruikt bij de ontginning van het landgoed, vermeerderden zich gaandeweg en zo werd een unieke stoeterij gevormd. Zij liepen voor de ploeg, trokken de eg over het land, haalden gasten van het station, reden kleine gasten op hun rug door de bossen en sleepten boomstammen, natuurlijk geen duizendjarige eiken, maar smalle dennestammen. In de winter trekken zij met hun drieën de ar. Vóór de oorlog liepen zij in 1-, 2-, 3-, 4- en 6-span voor de showwa gen op de concoursen tot grote bijval van het publiek. In de concourstijd hadden alle merries veulens, maar dat was geen bezwaar. De kleine hummels tippelden eenvoudig los mee, rondo r. de ingespannen moeders en het kon gebeuren, dat de aller kleinste plaats mocht nemen op de bok naast de eigenares. Hielden de merries' even stil, dan kon rustig even door de ponyjeugd getankt wor den eti moeders en kinderen waren tevreden gesteld. pony door de straten van Breda rijdt, nog zeggen: „Ik heb dertig jaar met paarden omgegaan, maar ik moet nog leren met pony's om te gaan!" De Shetlandse pony's van stoeterij ,,De Vennen" worden buiten geboren, leven er en sterven buiten. Als er een veulen op komst is, trekt de merrie zich even uit de kudde terug naar een beschut plekje en komt spoedig daarna weer triomfantelijk te voorschijn met het jongske achter haar aan. Onmiddellijk komen de diverse tantes en nichten en jonge neefjes uit de kudde nieuwsgierig naderbij om de nieuwe aanwinst te beruiken en ook vader Supreme neigt genadiglijk het hoofd om zijn zoon of dochter te bekijken terwijl de jonge moeder zenuwachtig in de weer is om de al te opdringerige menigte van haar kind af te jagen. Na drie weken komt de hoefsmid al om de kleine hoefjes te bekappen, wat de stand van de benen ten goede komt. Als de veulens gespeend worden, gaan de jongens en de meisjes apart. Als de jonge merries drie jaar ge worden zijn, mogen zij bij de grote kudde. Dan worden zij ook afgericht als trekdier en enkele als rijdier. Eigen karakter Er is veel te vertellen over de Shetlandse pony's, die een eigen ka rakter hebben en een speciale be handeling vragen. Ik hoor het de petroleummon, die met zijn keurig verzorgde wagen met W&a ISooit in paniek De Shetlander raakt nooit in pa niek. Zij mogen eens schrikken en aan de haal gaan, maar als ze niet verder kunnen, blijven ze rustig staan. Een groot paard slaat dan wel eens een lamoen of de strengen ka pot, de pony niet. Een historisch staaltje spreekt hiervan. De kudde was van de wei overgebracht naar het bos om daar overdag te blijven en dan 's avonds te worden terugge haald en bijgevoerd. Bij de overdekte voerplaatsen gekomen, merkte men, dat een pony ontbrak. Iedereen trok naar het bos aan de overkant van het Eibertjespad om de vermiste pony te zoeken. Eindelijk vond men, na lang zoeken het dier met een voorbeen in de klem. Het stond rus tig te wachten tot het bevrijd zou worden. En dat wil wat zeggen voor een kuddedier, dat alle ponies zag vertrekken en wist dat het daar voer zou krijgen, om toch rustig te blijven staan. Het instinct zeide het dier, niet te rukken aan het been, dat anders zeker kapot zou zijn gegaan in 'de klem. Nu kon het ongedeerd uit de klem bevrijd worden. Een ponyveulen is veel voorlijker vosbonte dan een veulen van een groot paard, I Voor de provincie Zeeland gelden voor morgen, dinsdag 12 maart, de volgende hoogwaterstanden: te Hans- weert om 11.35 uur; te Terneuzen om 11.12 en 23.48 uur en te Vlissingen om. 10.42 en 23.18 uur. Op de honderdste jaarmarkt van St. Jansteen was de aanvoer van vee boven verwachting groot. Bij gaande foto geeft er een beeld van. dat veel meer moeite heeft om de eerste minuten na de geboorte op te staan. Ponyveulens staan heel stevig op hun niet al te lange stevig grijze beentjes, die wel van wol lijken te zijn. Ze zijn zo mak, dat ze bij je komen als je in de wei komt en ze proberen altijd, of de knopen van je jas er wel stevig aan zitten. Oudste ras En deze mooie, zwarte ponies van stoeterij ,,Dc Vennen" zijn precies eender en geen haar anders, dan de ponies, waarvan Brian Vesey-Fitz- gerald schrijft in The Book of the Horse, nl. ditDe Shetlandse pony of the Sheltie. zoals de Engelsen hem noemen, behoort wel tot een der oudste ponyrassen van de Britse eilanden. In 1864 werd nabij de oude, antieke kerk van Cubbinsburgh de Breasy Stone ontdekt, een prachtig voort brengsel van Keltische, Christelijke kunst. In.bas-reliëf komen aan beide zijden van deze steeen figuren voqr, w.o. een ruiter te paard. Dit behoor de tot de periode vóór het Keltisch Christendom verdween onder de inval van de Noormannen. Uit een en an der is afgeleid, dat het paard in die periode reeds op de eilanden voor kwam. De Noormannen maken in hun kronieken herhaalde malen melding van het gebruik van het paard in Orkney en niet dat zij het invoerden. Het vasteland van Orkney werd ,,Hrossey" door de Noren genoemd, hetgeen Paardeneiland betekent, een aanduiding, dat het paard door de eerste Noormannen werd gevonden, die voet aan wat zetten. Met een aan zekerheid grenzende waarschijnlijk heid mag worden aangenomen, dat de Shetlander reeds in de 6e eeuw op de eilanden voorkwam en mis schien reeds vroeger. Eén meter hoog De moderne Sheltie verschilt wei nig van de Shetlander uit vroeger eeuwen. Betere voeding doet daar niets aan toe. Tot de leeftijd van 2 jaar zijn ze bedekt met zacht haar, dat meer de naam wol kan dragen. De meest voorkomende schofthoogte is 1 meter en geen pony, welke op vierjarige leeftijd meer dan 104 cm. hoog is. wordt ingeschreven in het stamboek. Het Shetlandse ponyras was het eerste, dat een eigen stam boek kreeg. De kleuren zijn verschillend, maar ik citeer Fitzgerald, de Engelsman bekijkt een bonte pony met achter docht, en enkelkleurige dieren worden geprefereerd. Op het einde der 18e eeuw waren er geen wagens op de Shetlandeilanden en de wegen waren slechts ruwe paden. Goederen w erden vervoerd in grote manden, welke aan beide zijden van de ponies .hingen. Geleidelijk kwam er verbetering in de bestaandetoestanden en werden grotere paarditli uit het zuiden inge voerd, maar het Shetlandse ras bleef onveranderd. Ondanks hun kleine maat zijn ze sterk' en kunnen zeer oud worden. In Nederland gebruikt men de pony meer voor trekwerk van lichte lasten en wordt hij weinig als rijpony gebruikt. De wijze van aan spannen laat hier te lande nogal eens te wensen over! En zoals de Shetlander leef- s de in vroeger tijden de op Shetlandse eilanden, zo le- I ven zij heden ten dage op het landgoed „De Vennen" in Nunspeet. Een brok natuur op een mooie'plek in Nederland. Gods schoonste schepping in een van zijn mooie vormen, waaraan het oog te gast gaat in een tijd, waar de natuur te veel verdrongen wordt door de materie. T. Smeele. VLISSINGEN Pand Molenstraat 45 wordt gerestaureerd De minister van onderwijs, kunsten en wetenschappen heeft een subsidie verleend voor de restauratie van per ceel Molenstraat 45 alhier. I)e berging van de Scania De berging van de ..Scania", het Zweedse vrachtschip, dat op 21 janu ari, na een aanvaring met het Franse schip Chili" in de Buitenhaven zonk, vordert gestaag. De bergers het bedrijf Van den Akker zijn er in geslaagd de lading van 2200 ton fosfaat uit het schip te halen. De fosfaat werd in bakken geladen en werd in zee gestort, doordat het weer geschikt maken té hoge kosten met zich mee brengt. Zaterdag kwamen bij het wrak 4 lucht tanks aan, welke bevestigd worden aan bak- en stuurboordzijde van het schip. Op deze wijze, gecompleteerd door het inpompen van lucht in het wrak, hoopt men het schip te lichten. Voor het zover is, moeten echter nog tal van voorbereidende werkzaamhe den verricht worden. Men verwacht het eigenlijke bergen van het schip binnen twee maanden te kunnen vol voeren. Het ligt in de bedoeling, dat het uit 1921 daterende schip weer in de vaart komt. Zaterdagmorgen is het Liberiaanse schip ,,E1 Cafetero" op de ..Konijnen schor" in het Verdronken Land van Saaftinge in de Westerschelde aan de grond gelopen. Het schip, dat 2743 ton meet. behoort toe aan de Gulf and Atlantic Shipping Cy te Monrovië in Liberia, doch is gecharterd door de Holland Amerika-lijn te Rotterdam en was uit Antwerpen vertrokken. De ,,E1 Cafetero" zat voor driekwart van de scheepsbodem aan de grond en helde 15 tot 20 graden naar stuurboord over. Het schip is vastgelopen in de nabijheid van de plaats waar onlangs een binnenschip na een aanvaring met een Russisch schip is gezonken. Van dit binnenschip de ..Fendel", heeft men dezer dagen een stuk boven wa ter gebracht. Nu de ..El Cafetero" in de nabijheid eveneens een obstakel vormt, is er voor de scheepvaart min der ruimte voor navigeren. Het Zuidslavische communistische blad ..Borba" heeft verklaard, dat de Sovjet-Unie en sommige Oosteuropese landen een „grote campagne" voeren tegen Zuid-Slavië. Als onderdeel van die campagne doet de pers in die lan den aanvallen op de Zuidslavische vorm van het socialisme en op de on afhankelijke Zuidslavische buiten landse politiek, aldus „Borba". Van onze adverteerders NIEUWE DAMESMODEZAAK TE OOSTBURG. Burgemeester N. Hoekzema van Oostburg heeft tijdens een zeer druk bezochte bijeenkomst de nieuwe da mesmodezaak van de fa. P A. v. d. Plas en Zn geopend. Deze firma, die in de Brouwerijstraat reeds een ruim en zeer modern pand bezit, heeft hiermede een enorme stap voor waarts gedaan. De damesmode is nu geheel in het op de hoek van Markt en Ledelplein gebouwde nieuwe pand ondergebracht en men beschikt daar over een geweldige ruimte, waar een collectie van veel meer dan tiendui zend exemplaren de dames uit west Zecuwsch-Vlaanderen een gang naar welke grote stad dan ook kan be sparen. Er is in de zaak een afzon derlijke Wala-afdeling en men be schikt er over een aantal fraaie pas kamers. HEROPENING ,,'T PARAPLU HOEKJE", TERNEUZEN. Op de hoek NoordstraatLange Kerkstraat te Terneuzen heropende Scheele's textielhandel de gemoder niseerde zaak, waar in tegenstelling tot vroeger in plaats van paraplu's tricotage wordt verkocht. De oude heer I. Scheele was de man, die ge durende tientillen jaren paraplu's verkocht niet alleen in de winkel, maar ook in vele plaatsen in Z. Vlaanderen. Vóór hem deed dit groot vader Scheele. Nu is dit nuttige ge bruiksvoorwerp meer een luxe-arti kel geworden en in de huidige zaak inderdaad naar een hoekje verdron gen. De winkel, niet groot maar zeer modern en doelmatige ingericht, be vat een grote voorraad tricotage en huishoudelijke goederen. LOONSPUITERS In .,de Landbouw" te Goes werd zaterdagmiddag aan vijftien cursisten het diploma ..Vakbekwaamheid in de landbouw" uitgereikt. Bij het uitrei ken waren onder meer aanwezig de docenten, de heren J. van Liere en P. Verhage uit Goes en J. Weststrale uit ICloetinge, voorzitter van de B.O. V.A.L. Aan de volgende cursisten werd het diploma uitgereikt: A. Da vid, Rilland; H. Dek en M. Dek uit Kruiningen: C. Dekker, Kloetinge: C. en M. Goeree. Driewegen; J. Hart- hoorn. Krabbendijke; C. Huissen, Ou- delande; A. Lokerse en J. Lokerse uit Schone: S. van Noort uit Goes; F. Nieuwer.huijse uit Borssele en D. de Regt en M. de Regt uit Kamperland. AXEL Centrum 8 u.: onteerde meisjes DE KLINGE Klnema van Dyck 7.30 uur: De getatoueerde roos. GOES Grand: Gevecht-sklaar. HULST Bioscoopgebouw 8 u.: Levens melodie, MIDDELBURG Electro: Marcelino brood en wijn Schouwburg: D-day. OOSTBURG Ledel 8 uur: De hofnar. SAS VAX GENT Olympia 8 uur: Rock, rock rock. TERNEUZEN' Luxor 8 uur: Duistere driften. VLISSINGEN Alhambra: De vrolijke vagebond. Luxor: Het geweten van het westen. Naar I gave chure pen sch leraar in „De stemd mische van dil vormt Hij ondl die van r voor eenl een ondeil 100 km t.f enerzijds en ander: I bekken eil de Kemp1 groot resl krachten. I len elkaail aan en irl ruimte wl doet aan I vestigingsl bedrijviglj Prof. V dan ook, strialisatil noodzakell in de lijrl Hasseltse I de klassiel den voor I dustrialisJ propaganJ kunnen vel Deze tal de Kempl (Belgisch! Raad en a zich genoi woord wd Van Cau'J sche studl „Noordl Limburg van de ki de groots| worden, bestaan" HULST Bioscoopgebouw 8 uur: Le vensmelodie. SAS VAN GENT Olympia 8 uur: Zijn laatste reis, TERNEUZEN Luxor 8 uur: Duistere driften. ANTWERPEN Kon. Vlaamse Opera, 19.30 uur: raust.

de Stem | 1957 | | pagina 2