at* V.N. neemt het bewind in Gaza handen VOO rlopig m Haagse betonwerker stak zwager dood Voorlopige regering voor Euromarkt OOK REBELLIE IN ZUID-SUMATRA Boeren hebben zeker recht op aandacht regering r Onder protest van Arabische bestuur: MacMillan stelt Mollet gerust DUPE VAN BOTSING Journalisten worden ongeduldig Stille Omgang te Amsterdam Politie moest optreden tegen woedende betogers Nog geen prijswinnaar in STEM-toto Weer KNVB-toto op 24 maart Kamerfracties komen bijeen Grote schade in Griekenland Herstel van buisleidingen Syrië in OPRUIENDE LEUZEN" DAGBLAD VOOR ZEELAND NASSER DREIGT Uitslagen top-voetbal Weinig verandering Nu al spanning in Ghana Ir. Wellen voor rijkskieskring Tilburg K.V.P. K.O.V, tegen gehuwde onderwijzeressen Ook aardbeving op Aleoeten n I 97e JAARGANG Ho. 22399 Uitgave N. V Uitgevers Mij. Neerlandia. Verschijnt elke werkdag. Bureaus: Breda, Keigerstraat 16. Tel.: Directie, Redactie en Administratie 3351 Verantwoordelijk Hoofd redacteur: J J H A Bruna Redactieraad; J. M. A C. v. Dongen, C J v. Hootegem, Mr. Dr A J J M Mes. Mr R M L. da Rechtei f V M Vercauteren, L. J v. 't Westende. Abonn pnj„ bjj vooruitbet. t 6.56 p. kwartaal, p. post t 7.20, p. week (uitsl bij niet postbestell.) f 0.50. Incasso wordt berekend. Losse numm. 13 ct. Postrek 278841 Voor God, Koningin en Vaderland MAANDAG 11 MAART 1957 Advertentieprijs voor de gehele oplage f 0.35 per m/m. (Ingezonden Mededelingen f 0.85 per m/m). Voor advertenties van plaatselijke aard uit Zeeland uitsluitend in de Zeeuwse editie f 0.14 per m/m. (Ingezonden Mede delingen f 0 35 per m/m). Bij contract aan zienlijke reductie; volledig tarief en Alge mene Voorwaarden worden op aanvraag verstrekt. Staatwerk 3 ct. per m/m extra. Inzendingen op advertenties, welke de uit gevers om redenen te hunner beoordeling niet wensen af te geven, worden vernietigd. Bureau voor de Zeeuwse Eilanden: GOES, Westsingel 98. Telefoon 2236 Bureau voot Zeeuwsch-Vlaanderen: HULSI, Dubbele Poort 7, Telefoon 102 (Bijbureaus: TERNEUZEN, Noordstraat 56, fel. 2601 OOSTBURG, Nieuwstraat 41, Tel. no^35). In een zaterdagmiddag: gehouden vergadering van de besturen van de drie journalistenkringen heeft men zich beraden over de lange duur der onderhandelingen over een nieuwe C.A.O.-dagbladjournalisten, die reeds 1 januari 1957 in werking had moeten tredei\. Zij had enigermate tegemoet moeten komen in de voortdurende achterstand van de journalisten-sala rissen. De besturen hebben zich door hun onderhandelingsdelegatie laten voor lichten en het door die delegatie ge voerde beleid opnieuw onderschre ven. Mede om tegemoet te komen aan het verlangen der leden zal op korte termijn een journalisten-bijeen komst worden gehouden, waarop de journalisten zullen worden geïnfor meerd omtrent het trage verloop der onderhandelingen en de oorzaken daarvan. De dagelijkse besturen der journalistenkringen zijn met de or ganisatie van deze bijeenkomst belast cn hebben bevoegdheid gekregen daaraan het karakter te geven dat zij wenselijk achten. een Het politieleger van de Verenigde Naties heeft in Gaza .voorlopige regering" ingesteld en de Deense kolonel Carl Ingholm tot militair gouverneur benoemd. Deze krijgt de voorlopige leiding van het bestuur en de rechtspraak in de kuststrook. Tet vervanging van liet oude bestuur zou de kolonel een commissie van vijf leden naast zich krijgen. Deze vijf mensen moeten benoemd worden door tien voor. aanstaande burgers uit het gebied. Meer dan 1000 bestuursambtenaren hebben geweigerd met de V.N.-commandant samen te werken, zonder de toestemming van de regering in Cairo. Arabische demonstranten trachtten na de bekendmaking van bet nieuws binnen te dringen in het hoofdkwartier van generaal Bruns te Gaza. Politiemannen losten schoten in de lucht en ge bruikten traangasbommen, om de betogers te verdrijven. Er werd niemand gewond. Het hoofdkwartier van het politieleger kondigde later een uitgaansverbod af voor de periode van zondagmiddag een uur tot maandagochtend zes uur. K.L.M.-VLIEGERS 7900.- tot 36.000 per jaar) willen salarisverhoging. Deze week gaan ze besprekingen voe ren met hun directie. DE PASTOOR van de St. Theresia- kerk te Maastricht laat, inplaats van de traditionele lijdensmeditaties, lichtbeelden avonden met muzikale omlijsting geven. HET FRANSE vissersvaartuig „Nor- mandië" wordt vermist. Vrijdagmid dag heeft men het laatste radio-con tact met de bemanning gehad. PETER STEIN, de derde piloot van het zaterdag op Curagao aangekomen K.L.M.-vliegtuig, heeft bij het zwem men in de Piscaderaaiclub drie hals wervels gebroken. Zijn toestand is zorgwekkend. TWAALFHONDERD kilo boter heeft de douane bij Maastricht in. beslag genomen uit een auto, waarin een geheime bergplaats was aangebracht. De bestuurder, een Belg, werd gear resteerd. VIJFTIG Algerijnse officieren hebben ontslag uit het Franse leger ge vraagd. Zij zien zich door de gebeur tenissen in Algerië voor een gewe tensconflict geplaatst, zeggen ze. MGR. W. BEKKERS, bisschop-coad jutor van 's-Hertogenbosch, zal maan dag 18 maart a.s. een officieel be zoek aan Nijmegen brengen. HENDRIK TOXOPEUS, die 20 jaar voogd van Rottumeroog is geweest en als redder bekendheid heeft verwor- Ven, is op 85-jarige leeftijd overleden. EEN VLIEGTUIG van de Colum- Dlaanse luchtvaartmij. ,,Avaianca" wordt vermist. Het toestel heeft elf passagiers en drie bemanningsleden aan boord. Onder de 23.000 katholieke mannen en jongens die in de nacht van za terdag op zondag aan de bedetocht door de Amsterdamse binnenstad deelnamen, waren ditmaal ook twee bisschoppen, n.l. mgr. P. A. Nier- magi uit Groningen en mgr. J. W. M. Baeten uit Breda. Op de boven ste foto ziet men de stoet voorbij de Godslamp in de Kolver straat trekken. Zoals men weet staan Israël, Frank rijk en Engeland internationalisering van Gaza voor. Egypte heeft zich steeds hiertegen verzet. De correspondent van radio-Caïro deelde mee, dat het denkbeeld om de stad te internationaliseren bij zekere leden van de bevolking een gunstige weerklank had gevonden. ,,Men doet echter intensieve pogingen om dit denkbeeld te bestrijden", zei hij. De Zuidslavische compagnie in het gebied van Gaza is op El Arisj terug getrokken. Dit zou de juistheid be vestigen van een aanvankelijk gede menteerd bericht, dat de Zuidslaven het niet eens waren met de politie diensten die zij moesten verrichten. 11 Zij waren van oordeel, zo werd ge zegd, dat deze taak aan de Egypte- naren moest worden toebedeeld. Eerst betalen President Nasser van Egypte heeft te kennen gegeven, dat Franse en Britse schepen van het Suez-kanaal gebruik zullen kunnen maken, mits zy bereid zyn, het volledige bedrag aan tolgelden bij de Egyptische ka naalmaatschappij te storten. Hij zei, dat er nog geen beslissing was geno men met betrekking tot de doorvaart van Israëlische schepen. Suez-kanaal doorvaren. Nog altijd zijn Egyptische kikvorsmannen bezig met het ruimen van de munitie in de ge zonken Edgar Bonnet", het laatste obstakel voor de doorvaart van gro tere schepen. De uitslagen, die de ploegen uit de ere-divisie gisteren boekten, lui den als volgt: AmsterdamGVAV 0—1 EindhovenSparta 3—2 MVV—NAC 1—3 Rapid JCNO AD 1—3 ElinkwijkAjax 1—2 FeijenoordDOS 5—1 Willem II—VVV 6—3 BWFortuna '54 1—3 Spel. EnschedePSV 2—2 Voor verslagen en actie-foto's mogen wij U verwtfzen naar onze sportpagi na's. Hoewel alle op het formulier voorkomende wedstrijden dit maal doorgang hebben gevon den, is geen der vele duizenden inzenders erin geslaagd de juiste oplossingen te geven. Daarom blijft de STEM -toto opnieuw een week overstaan. Mèt de vijf en twintig gulden, die er ook nu weer worden bijgevoegd, gaat het ditmaal dus om 100.Zie voor nadere bijzonderheden de sportpagina. Op de Rijksweg bij Wassenaar heeft zich zondagmiddag een gecompli- ceerl ongeluk voorgedaan waarbij een bromfietser om het leven kwam Een uit de richting Leiden komen de militaire vrachtwagen botste tegen een voorligger die linksaf wilde gaan. Na de potsing slaagde de chauffeur er niet in op de auto weg te blijven en schoof het rij wielpad op waarbij hij een brom fietser greep. Op de foto ziet men de verkreukelde bromfiets bij de achterkant van de militaire wagen. In de nacht van zaterdag op zon dag, tegen één uur, heeft de 26-ja- rige betonwerker H. J. T., wonende in de Rembrandtstraat te 's-Graven- hage, zijn zwager, de 29-jarige chauf feur H. te Pas, uit de van Dijck- straat, in een vechtpartij met een dolkmes midden in de borst gesto ken, tengevolge waarvan deze enkele minuten later is overleden. In het onderzoek dat de politie on- Het bestuur van de KNVB heeft besloten om, met ingang i ^biike^dat ef r^edsllVs^ van het wedstrijdprogramma van 24 maart, de KNVB-toto weer enigheid in de familie heerste, in werking te laten treden. Omstreeks één uur in de nacht van De voorwaarden blijven ongewijzigd. Aan de pool mag dus j feiefontlch gewaarschuwd0 dat eröln uitsluitend worden deelgenomen door leden van de bij de stevige vechtpartij aan de gang was KNVB aangesloten verenigingen. Ook het systeem van distributie op de hoek van de Rembrandtstraat en in ontvangstneming der formulieren bleef ongewijzigd. De Kamérfracties van alle politie ke partijen komen morgenochtend bij een, om zich te beraden over het standpunt dat zij zullen innemen bij de stemming over de moties, waar over de regering, tijdens het beste dingsdebat, het „onaanvaardbaar" heeft uitgesproken. Een van Nassers naaste medewer kers, kolonel Hatem, waarschuwde, dat Frankrijk en Engeland niet moes ten proberen, de ,,Suez-kwestie nieuw leven in te blazen", daar dit be schouwd zou worden als inbreuk op de Egyptische soevereiniteit. Nasser zou zaterdag een boodschap van Ei senhower hebben ontvangen. Een Nederlands schip van 250 ton heeft inmiddels als eerste het hele ^Verwachting van het K.N.M.I., zondagavond 23.15 uur: j„„°og weer met zonnige perio n. Matige nu en dan vrij krach- zuidoostelijke wind. Ongeveer gisteren m'ddag*emPeraturen a's Verwachting van het Belgisch weerkundig Instituut: „;7,r?og en mooi. Matige wind uit "clltmSon van oost tot zuid. On- I geveer dezelfde temperaturen. Vnnoaag: zon onder 18.37 uur; i ?an °P 12.58 uur. 1 nr,a0r?<jï1: zon °P 702 uur» maan onder 4.38 uur. Vertegenwoordigers van Frank rijk, West-Duitsland, Italië, Bel gië, Nederland en Luxemburg hebben te Brussel een „voorlo pige regering" voor de Euratom en de Gemeenschappelijke Euro pese Markt ingesteld. Dit li chaam, dat een interim- com missie is, zal door de Westduitse ambassadeur te Brussel, Carl- Friedrich Ophuels, worden ge leid en zijn zetel te Brussel hebben. Een woordvoerder deelde na af loop van een bijeenkomst onder lei- ing van de Belgische minister van uitenlandse Zaken, Paul Henri opaak, mee, dat de „voorlopige rege ring" tot taak heeft, de weg te effe nen voor de uitvoering van de twee verdragen in de periode tussen de on dertekening op 25 maa'rt te Rome en het van kracht worden door de goed keuring door de repectieve parlemen ten. Minister Spaak maakte bekend, dat men volledige overeenstemming heeft bereikt over de hangende kwesties en dat het opstellen van het verdrag voor de gemeenschappelijke markt is voltooid. Thans moet het door de zes regeringen worden goedgekeurd. Het verdrag, zei hij, zal ook Euro pese markten voor de produkten uit de Kongo openen. De delegatieleiders, die tot zater dagochtend 2 uur hun besprekingen hebben voortgezet, zijn met betrek king tot de overzeese gebieden het volgende overeengekomen. Aan het einde van de overgangspe riode zullen de produkten van de overzeese gebieden het gebied van 't moederland kunnen binnenkomen zon der betaling van invoerrechten. Om gekeerd zullen de overzeese gebieden ten aanzien van produkten, die af komstig zijn uit de moederlanden van de gemeenschap, het stelsel toepas sen, dat ten aanzien van hun eigen moederland geldt. Dit wil dus zeggen, dat de overzeese gebieden beschermd zullen blijven door een douanebelem mering. In het weekeinde zijn vrachtauto's met troepen uit Accra naar Ho, de hoofdstad van het tot de kersverse staat Ghana behorende zuid-Togo- land, gezonden met het oog op de spanning in dat gebied. Ook een bat terij lichte artillerie heeft zich op weg naar Ho begeven. Een vooraanstaand lid van het con gres van Togoland zei, dat de span ning in het gebied stijgt en dat velen „liever willen sterven dan verder le ven". De aankomst van nieuwe troe pen zou de toestand verslechten, zo meende hij. Volgens hem waren tot dusver tien mensen bij ongeregeld heden gedood. Volgens de regering werden onge veer tachtig onruststokers in hechte nis genomen. NOG STEEDS is er geen overeen stemming bereikt tussen ziekenfond sen en tandartsen over de tandheel kundige verzorging van ziekenfonds verzekerden. Per 1 april a.s. zou een nieuwe regeling van kracht hebben moeten worden. Premier MacMillan van Engeland heeft zijn Franse ambtgenoot Mollet zaterdag te Parijs verzekerd, dat de Britse troepen in Duitsland sterk ge noeg blijven om de Atlantische verde diging op peil te houden. De twee leiders spraken over in ternationale vraagstukken. De kwestie van de inkrimping der Britse strijdkrachten op het Europese vasteland zal woensdag ook door de permanente raad van de Navo wor den besproken. Een Franse zegsman verklaarde, dat de standpunten van MacMillan en Mollet over het Midden-Oosten en het Suezkanaal identiek waren. en de Teniersstraat. De agenten van een patrouillerende jeep, die er direct heen waren gedirigeerd, troffen niets opwindends in de Rembrandtstraat aan. Zij belden ter controle aan bij de woning waar een van de vechters bazen zou verblijven. Een man en een vrouw die later de betonwer ker en zijn moeder bleken te zijn verlieten het huis en liepen naar de van Dijekstraat. Daar zagen de po litieagenten een oploop. Midden op straat lag een hevig bloedende man, voorover op de stenen. Toen een van de agenten hem omkeerde bleek hij stervende te zijn. De chauffeur T., die met een zus ter van de betonwerker was ge trouwd, had die nacht enige malen bij de betonwerker aangebeld en ge roepen: „Kom er eens uit, ik moet met je praten". De chauffeur, die niet nuchter was, zou ook hebben gescholden. De betonwerker voelde er echter niets voor om naar buiten te gaan, temeer niet, omdat de an der een bekend bokser was. De vrouw van de chauffeur trachtte haar man mee te tronen en aanvankelijk ge lukte het haar. De betonwerker, die uit het raam keek, zag dat zijn zwager op de hoek van de Rembrandtstraat en de Te- De toestand in Indonesië wordt steeds chaotischer. Ook Zuid- Sumatra, dat tot voor enkele da gen het gezag in Djakarta trouw was gebleven (zij het dan niet van harte) heeft iju het heft in eigen hand genomen. Kolonel Barlian, militair bevelhebber (Van onze redacteur). Op Bouvigne heeft de rijks kieskring Tilburg van de K.V.P. zaterdagmiddag een uitstekend bezochte vergadering gehouden De Nederlandse landbouw ontmoet in het buitenland het protectionisme van die landen, maar durft en kan desondanks de concurrentie best aan. In dit verband betreuren de Neder landse Ik eren het dat de landbouw voorlopig is uitgesloten van de be- voor de afdelingsbestuursleden f.„...J rlgSe™de en kernen en jongeren in de partij. Belangrijke landelijke Er waren twee sprekers op deze vergadering: Ir. W. Wellen, die de agrarische politiek behandelde en de heer W. Perquin, de nieuwe directeur afgelopen jaren de landbouw niet noe menswaardig steunde, zal nu to<9 kwesties zijn daar besproken. De aanleiding tot de bijeen- van het partijbureau, die sprak over - - de bezitsvorming. De heer Perquin schetste allereerst het belang van de bezitsvorming in onze huidige gemas- sificeerde samenleving en behandelde daarna een deel van de problematiek rondom de praktische verwezenlij king. Ir. Wellen hield een uitermate boeiend betoog, dat door de klare en duidelijke eenvoud insloeg. Hij liet er geen twijfel aan bestaan, dat de Nederlandse boer in een moei lijke positie is komen te verkeren. Het gezinsinkomen van de boer in de jaren 1949 - 1953 op 100 stellend, toonde hij aan dat dit indexcijfer nu 80 is, waarnaast het nationale inko men echter met 24 procent steeg. He1 is nog altijd zo dat slechts voor de helft van de landbouwprodukten ga rantieprijzen bestaan, zodat de boer nog een groot risico zelf moet dragen. De veel gehoorde bewering, dat bij de kostprijsberekeningen de kleine be drijven een ongunstige invloed uitoe fenen. weerlegde de heer Wellen met de mededeling, dat de bedrijven be neden de zeven hectaren niet in die berekeningen betrokken worden. komst was het feit, dat men, hoe wel een strikte viering niet in de bedoeling ligt, ook dit jaar de tiende maart dag van de geslaagde bliksemactie in 1955 - toch niet ongemerkt voorbij wil de laten gaan. We zijn hier dus aan de vooravond van die tiende maart bijeen, aldus de voorzitter Drs. G. Stubenrouch in zijn openingswoord, en het doet me genoegen te kunnen meedelen dat de consolidatie van wat toen bereikt werd nog steeds voortgang vindt, met verheugende resultaten. Zo hadden we het voornemen in veertig afdelin gen tot kernen te komen en dit aan tal is thans reeds bereikt. Een bijzon der welkomstwoord richtte de voor zitter tot de gasten onder wie zich bevonden de ondervoorzitter van de partij, de heer van Lieshout, Drs. A. v. d. Poel, lid van Gedeputeerde Sta ten en de heer W. Assmann, lid van de Tweede Kamer. ook de nodige bescherming moeten gaan bieden, zeker nu de boer niet in de stijging van het nationaal inkomen heeft gedeeld. Daarna behandelde de heer Wellen de concrete wensen, die de landbouw heeft geuit en de tegemoetkomingen van de regering, zoals dit alles de laatste tijd in de actualiteit heeft ge staan. Hij gaf een overzicht van de voornaamste punten uit de kamerde batten en meende, dat dinsdag aan staande de blokkering van de vijftig miljoen gulden voor de eigenaarslas- ten wel zal worden aanvaard, echter waarschijnlijk wel zonder de voor waarde dat dit geld straks voor de sanering dient te worden gebruikt. Gezien de natuurlijke sanering in ie sector van de kleine bedrijven en de tot dusver reeds doorgevoerde ra tionalisatie achtte de spreker bij voortgang van goed landbouw-onder- wijs en goede landbouwvoorlichting een overheidsingrijpen, zoals de P. v. d. A. voorstaat, volslagen overbodig. Na de inleidingen volgden discus sie in groepen, een koffietafel en daarna nog debat. Het was een zeer geslaagde bijeenkomst, die getuigde van het gezonde partijleven in de kring Tilburg. van deze provincie, heeft zich aan het hoofd gesteld van het bestuur. De gouverneur, Winar- no Danuatmodjo, mocht echter in functie blijven. In een radiorede maakte kolonel Barlian bekend, dat hij de macht had overgenomen, „hangende een besluit van de centrale regering". Evenals in Midden-Sumatra en Oost-Indonesië hebben de leiders van Zuid-Sumatra om herstel van de sa menwerking tussen Soekarno en Hat- ta gevraagd. Zij moesten aan het hoofd staan van een kabinet dat was samengesteld uit respectabele natio nale leiders. Ook wordt om de instel ling van een senaat verzocht, die „volledig representatief" is. Kolonel Barlian zei, dat hij de pro vincie voor ontbinding wilde behoe den. De maatregel was nodig met het oog op de politieke toestand in de provincie, die het bestuur en de ont wikkeling belemmerde. Het provin ciale bestuur had in feite het vertrou wen in de Javaanse gouverneur Wi- narno Danuatmonjo opgezegd, waar door een „vacuum" in de regering was ontstaan. Zaterdag is een „orgaan ter verwe zenlijking van de wensen der Zuid- sumatraanse bevolking" opgericht. De centrale regering in Djakarta wordt verweten, dat zij niet de idea len verwezenlijkt heeft die zijn neer gelegd in de onhankelijkheidsverkla- ring. Gesproken wordt van de deplo rabele toestand in de buitengebieden en het onrustbarende proces van ont binding, die toegeschreven worden aan de onbekwaamheid van de rege ring. niersstraat zijn zuster hard sloeg. Hij ontstak in woede en rende zijn zuster te hulp. Onderweg greep hij uit een kast in de gang een dolkmes. In de vechtpartij met zijn zwager zwaaide T. wild met dit mes om zich heen, teneinde de chauffeur, die als een getrainde bokser om hem heen danste, van zich af te houden. T. werd midden in de borst gestoken. Hij rende hierop hevig bloedend nog ongeveer tachtig meter ver, voordat hij neerviel. De dader ging hierop naar huis, niet wetende hoe ernstig zijn zwager was gewond. Het dolk mes gooide hij in het rommeltuintje achter zijn huis, waar de politie het later vond. Het slachtoffer was ge trouwd en had twee kinderen. De voorgestelde wijziging van de Lager Onderwijswet zal de mogelijk heid scheppen om de gehuwde onder wijzeres in vaste dienst te benoemen ook als ze geen kostwinster is. Het verbondsbestuur van het Katholiek Onderwijzersverbond heeft zich in zijn jongste vergadering opnieuw te gen deze mogelijkheid verklaard. Het K.O.V. acht het funest voor het ge zin, maar ook voor de gehuwde vrouw zelf, als de moeder door werk buitenshuis aan haar gezin wordt onttrokken. In het door een aardbeving getrof fen gebied van Thessalië zijn driedui zend huizen beschadigd, tweederde hiervan staat op instorten. Meer dan driehonderd personen werden ge wond. Zaterdag zijn de dunbevolkte Aleoe ten door een zware aardbeving ge troffen. De seismografen van de universi teit van Californië gaven een kracht van de aardbeving van „8 Richter" aan. De aardbeving die in 1906 San Francisco verwoestte, had een kracht van 8.25 Richter. De Amerikaanse kustwacht meldt, dat een vloedgolf van twee meter hoog het eiland Adak bereikte. Een kleinere vloedgolf bereikte vier uur later de noordkust van Hawaii en een derde drong door in de stad Erimo in Noord-Japan, waar ruim dertig huizen werden meegesleurd. Iraakse deskundigen zijn zaterdag avond begonnen met de herstelwerk zaamheden aan de buisleidingen in Syrië, die in verband met de kwestie- Suez onbruikbaar werden gemaakt. De werkzaamheden zullen binnen en kele dagen voltooid moeten zijn. Op de vraag of het herstel van de buisleidingen betekent, dat zij dade lijk weer voor het vervoer van olie in gebruik zullen worden genomen, zei de woordvoerder van de maat schappij, dat volgens de Syrische mi nister-president, Sabri el Assali, nog een aantal belangrijke problemen moeten worden opgelost, alvorens de regering toestemming zal geven voor een hervatting van het olievervoer door de leidingen. Hongarije heeft geprotesteerd oegens opruiende leuzen" op ooststukken uit de V.S. en Ca- lada. Zo kwam in de Ameri kaanse poststempels dikwijls de leus voor „Volhardt in uw kruistocht voor de vrede" en >n Canadese „Waarom wachten *ot het voorjaar? Doe het nu". Regeringsambtenaren te Ot tawa, die het Hongaarse protest vernamen, moesten hartelijk lachen. Zij legden uit, dat de „leuze" „Waarom wachten tot het voorjaar? Doe het nu" on derdeel uitmaakt van een alge meen regeringsprogram om de Canadezen aan te moedigen herstelwerkzaamheden in huis en andere karweitjes reeds in de winter te verrichten en de winterwerkloosheid in de bouw nijverheid zo gering mogelijk te maken.

de Stem | 1957 | | pagina 1