OPENING en HEROPENING van onze Modemagazijnen Fa. P. A. v.d. PLAS - Oostburg 3 8 5 9 Middelburg krijgt in 1957 150 tot 200 huizen bij STENO-TYPEN Fa. L. E. Weemaes Kindt Zeeuwse Kunstenaarskring roerde zich in 1956 DANSEN St.-Jansteen steunt verbouwing Wit-Gele Kruis-wijkgebouw BEKENDMAKING Kritiek in Y.S. op Europese defensie energieke JONGEMAN HALFZWARE ZATERDAG 9 MAART Brouwerijstraat 7 Telefoon 127 Markt 14 DAGBLAD DE STEM VAN WOENSDAG 6 MAART 1957 Subsidie voor maatschappelijk werk te Hulst Financiële positie precair Veerdiensten hadden veel hinder van dichte mist Delftse handelaar leverancier van smokkelboter Molenrestauratie in Zeeland •f Heden overleed tot onze diepe droefheid, gesterkt door de H.H, Sa cramenten der sterven den, in de ouderdom van 74 jaar, onze diei'bare vader, behuwd- en groot vader, de heer Het bestuur van de polder GROOT CAMERON flinke WERKSTER ERK. PONT SCHOOL N.V. Waterleiding Mij. „Zuid.Beveland" H.H. Landbouwers Drie geslaagde tentoonstellingen Motie van NYY voor vrije veren arieven rt koop aangeb. huizen IÓTversen Gevraagd voor spoedige indiensttreding dan 534ste STAATSLOTERIJ 4, k.„, 10e lijst De gemeenteraad Van St. Jansteen had geen lijvige agenda. Toch heb ben de voorstellen van B. en W. inzake de subsidie aan het interparochieel charitatief centrum te Hulst en de medewerking aan de verbouwing van het wjjkgebouw van het Wit Gele Kruis nog vrij uitvoerige discussies uit gelokt. Eerstgenoemd voorstel is er met een stem tegen tenslotte doorge gaan. Het behelsde een subsidieverlening in het salaris van een tweede maatschappelijk werkster ten bedrage van 1226,21, waaraan het college de voorwaarde verbonden had, dat het gemeentebestuur van Hulst dezelfde bedrage zal verlenen. Naar de voorzitter, mr. J.I.M. Reu- ser, meedeelde, verwachtte de wet houder van sociale zaken van Hulst redelijkerwijze, dat dit inderdaad zal gebeuren. Mr. Heuser verbond hier aan een sterk pleidooi voor het maat schappelijk werk, dat op een fifty-fif- ty-basis tussen rijk en gemeente ge financierd moet worden, omdat in de ze streek het particulier initiatief in zake het maatschappelijk werk veel te gering is. De heer P. Stevens acht te het voorstel voldoende gefundeerd en wethouder J. Blommaert onder streepte het pleidooi van de voorzitter nog. De heer P. Blommaert echter was het er niet mee eens. De over heid dringt wegens de precaire fi nanciële positie aan op bezuiniging en die wilde hij hierin doortrekken. Hoewel de voorzitter beklemtoonde, dat in dit geval de bezorgdheid over de gemeentelijke financiële omstan digheden moet wijken voor de nood zaak van hoogst belangrijk werk, wil de de heer Blommaert toch geacht worden te hebben tegen gestemd. B. en W. hadden een voorstel ge lanceerd medewerking te verlenen aan de verbouwing van het wijkge- bouw van het Wit-Gele Kruis, maar de raadsleden, die voor de aanvang van de raadsvergadering dit gebouw bezichtigd hadden, kwamen heel an ders voor de dag. Nadat de heer G. Inghels er de aandacht op gevestigd had, dat door een verbouwing een schoollokaal zou moeten verdwijnen, terwijl men over enige jaren zeker over meer schoolruimte zou moeten kunnen beschikken, kwam de gedach te naar voren, dat een nieuwbouw beter op zijn plaats zou zijn. Men noemde de oude pastorie, die gedeel telijk zou kunnen worden afgebroken, en tot een modern en doelmatig wijk- gebouw zou kunnen worden gemaakt. In het tweede geval zou aldus De Zeeuwse veerdiensten onder vonden grote hinder van de plaatse lijk vrij dichte mist. Voor zover de veerdiensten niet stil waren gelegd, werden de vaarten met grote ver tragingen uitgevoerd. De veerdiensten op Schouwen Dui- veland Katseveer-Zierikzee en Anna Jacobapoider-Zijpe werden normaal uitgevoerd, alhoewel zo nu en dan een kleine vertraging ont stond. De veerdiensten op Noord-Beveland .Wolf aartsdijk Wolfaartsdijk-Kort- gene en Vëefe-Kafnperlahd wer den eveneens, zij het met vertraging, uitgevoerd. De veerdiensten over de Wester- schelde kampten met grotere moei lijkheden. De dienst VlissingenBres- kens maakte haar eerste vaart pas om half een 's middags. De dienst Kruiningen-Perkpolder moest één dienst overslaan terwijl de andere vaarten met grote vertraging werden uitgevoerd. De dienst Hoedekenskerke-Terneu- zen maakte slechts één reis in de vroege morgenuren. Daarna lag de dienst volledig stil. Voor de weekmarkt en landbouw- beurs te Goes, die door talloze land bouwers en veehandelaren uit Z. Vlaanderen wordt bezocht, betekende deze vervoersstagnatie een grote strop. de raadsleden bij monde van de heren P. Stevens en R. van Acker een ingrijpende verbouwing van de huidige huisvesting mogelijk zijn, dit echter met voorbijzien van het school lokaal, dat men in zijn functie wil handhaven. Toen de heer P. Blommaert ver klaarde, tegen alle plannen te zijn zowel dat van B. en W. als van de overige raadsleden wezen de heren Stevens en Van Acker er met grote nadruk op. dat er een grote zedelijke verplichting op het gemeentebestuur rust, het zegenrijke werk van het Wit- Gele Kruis te steunen, ook al zou dit financiële offers vragen. Ook KupeUebrug? De heer Van Acker onderkende de zeker niet rooskleurige positie van de gemeente, maar aan dit werk mocht rnen niet tornen, oordeelde hij. Wel had hij tevoren geinformeerd, of er aan de gemeente Clinge ook een bijdrage gevraagd was: het Wit-Gele Kruis werkt immers parochieel en beslaat dus ook een deel van die ge meente, nl. Kapellebrug. De voorzitter zegde toe, dat B. en V/. het denkbeeld van de raad met het bestuur van het Wit-Gele Kruis en kerkbestuur zullen bespreken, waarna spoedig nadere mededelingen gedaan zullen worden. Over de vaststelling van de gemeen terekeningen over 1952, '53 en '54 wilden de heren Van Acker en P. Blommaert wel iets zeggen, maar niet in deze openbare zitting. De voorzit ter opperde de wenselijkheid van het instellen van een raadscommissie ter onderzoek van de gemeenterekenin gen. In de rondvraag stelde de heer C. L. Martinet de vraag, of er inder daad zoveel processen verbaal wor den gemaakt i.v.m. parkeren bij de bushalte. De voorzitter noemde dit een praatje van de straat: het waren er slechts enkele. De heer Stevens citeerde een ingezonden stuk in een krant over de kwestie van de rond weg om Hulst. Op de strekking daar van en indirect op de middenstand van Hulst had hij kritiek. (Van onze verslaggever). In het huis van bewaring te Breda is ingesloten de Delftse kleinhande laar in zuivelprodukten K., die be trokken is bij de smokkel van koel- huisboter, waarvoor enige weken ge leden twee Belgen werden gearres teerd op het Stationsplein te Breda. Bij die gelegenheid viel de douane tevens een pantserwagen met smok kelboter in handen. Het onderzoek, dat voor de berech ting van de twee Belgen, zekere A. P. en zekere J. M„ nodig was, heeft geleid tot arrestatie van de Delftse kleinhandelaar, die overigens niet zo heel erg in het klein handelde. K. kocht namelijk grote partijen koelhuisboter op bij de zuivelfabriek te Zutphen. Hij stuurde de boter dan onder rembours op naar het station der N.S, te Breda, waar de Belgen met hun autos kwamen om de vracht af te halen en naar België te smok kelen. Volgens de verklaringen van K. wist hij niet, dat de koelhuisboter, die hij opstuurde voor smokkel be stemd was. Hij was door een hem onbekende Belg aangezocht om de leveranties te doen. Het O.M. is echter van mening, dat K. zeer wel kon bevroeden, dat de boter illegaal naar België ging. Op 27 maart zullen de Belgen voor de economische politierechter ver schijnen. Zo mogelijk zal meteen de zaak tegen K. behandeld worden. In de te Amsterdam gehouden ver gadering van ,,de Hollandse Molen" is meegedeeld, dat de restauratie van molens niet steeds een vlot ver loop heeft, omdat het aantal molen makers zeer beperkt is Ook in Zeeland is, aldus het jaar verslag, een groeiend aantal molens, dat in behandeling moest worden ge nomen. In Middelburg is de molen ,,De Koning" gerestaureerd. Van nog acht korenmolens wordt de mogelijk heid van herstel onder het oog ge zien. Nadat de heer B.A. Hesselink (V. V.V.) reeds een opmerking had ge maakt in de trant van „regeren per circulaire", zei de heer J.S. Hoek A.R.) in de zitting van de Middel burgse gemeenteraad, dat h(j graag wat meer aandacht besteed zag aan het stuk, dat onder de ingekomen stukken vermeld stond als „een cir culaire van de minister van binnen landse zaken inzake investeringsbe perking en een circulaire van de zelfde bewindsman inzake rentegam ma", Drs. Th. J. Westerhout (arb.) deel de de mening van dhr. Hoek enigs zins maar vroeg zich af, of het col lege van B. en W. wel iets meer kan, doen, dan de rijksvoorschriften aanvaarden. Concreet is er weinig over te zeggen, zei burgemeester mr. dr. N. Bolkestein: 't zal een aftasten wor den van wat mogelijk is en wat niet mogelijk is. Het voorstel ora de wethouderssa larissen te verhogen, ontlokte enig debat, huettemin kwam het erdoor, met de stemmen van de heren Schenk Hoek, Hesselink en Schot tegen. Aan het einde van deze raadsver gadering deed de voorzitter medede lingen over de bouwactiviteiten in Middelburg. Restauratiewerkzaamhe den, zoals b.v. aan de Oostkerk, zul len normaal doorgaan. Het provincie huis is aanbesteed. De nieuwbouw van de N.V. „The Vitrite Works" is reeds een heel eind gereed. De fa. Alberts maakt goede vorderingen de bouw van de Rijkswerkplaats gaat door. De bouw van een brandweer- en reinigingsgarage zal op de grif fie worden besproken. Thans zijn bij Ged. Staten vier verklaringen van „geen-bezwaar" aangevraagd, w.o. de bouw van de twee kleuterscholen aan de Veersesingel. In portefeuille De uitbreiding van het ziekenhuis (met zusterhuis), de verbouwing van de Schouwburg en de verbetering van de Koningsbrug blijven voorlopig in portefeuille, 'n Vraagteken vormt het nieuwe onderkomen van het gym nasium. Men mag aannemen, dat in 1957 in Middelburg 153 woningen tot stand zullen komen. Als nog een tweetal andere plannen doorgang kan vinden zal dit aantal op 200 komen. Maar dit zijn, zoals burgemeester Bolke stein zei, ..vogels in de hand en vo gels in de lucht". Het is mogelijk, dat eind van dit jaar met de bouw van de nieuwe ka zerne wordt begonnen. FAMILIEBERICHTEN (uit andere bladen) Geboren: Pieter, zoon van W. Kruijssen-Burmanje, Til burg. Verloofd: Riet Knevel en Jac. Wijffels, Oisterwijk-Til- burg. Overleden: Cornelis van Dijk, 62 jaar, Tilburg; Gre- gorius van Sleeuwen, 68 jaar, '■-Hertogenbosch; Jo hanna van Iperen-Scheffer, 79 jaar, Rotterdam; Wijnand Zeeuw, 64 jaar, Rijssen; Ir. Cornelis Houttuin, 49 jaar, Utrecht. ADRIAAN VAN LOENHOUD weduwnaar van Dymphna van Loenhoud- De Jonge Uit. aller naam; Pater W. van Loenhouil S. C. J. Ovezande, 4 maart 1957. Hoofdstraat 61. De plechtige H. Mis van Requiem wordt opgedra gen op donderdag 7 maart a.s. in de parochiekerK van O.L. Vrouw Hemel vaart om 10 uur, waarna begrafenis op het r.-k. kerkhof. maakt bekenddat de reke ning dienst 1956 en de be groting dienst 1957 ter inzage liggen ten kantore van de ontvanger-griffier te Hulst. Grote Markt 7. van 6 maart tot en met 14 maart 1957 en tegen de kosten in druk of afschrift verkrijgbaar wordt gesteld dat een vergadering van Ingelanden wordt gehou den op donderdag 14 maart 1957, des nam. 1% uur. ten huize van P. Compiet te Stop peldijk Hotel Het Wapen van Zeeland en dat van daags na die vergadering gemelde Be groting andermaal acht da gen ter plaatse voormeld ter inzage wordt gelegd. Vogelwaarde, 5 maart 1957. W. P. J. Staal, Dijkgraaf. J. P. Ch. Burm, Ontvanger-Griffier GEVRAAGD een voor de schoonmaak H J. BOOGAART- SERRARENS Walsoordensestraat 11 Walsoorden. 823-0 CADZAND-BAD Bungalow te huur voor 7 personen. Vanaf Pinkste ren tot half juli - K. en w str. water. Brieven onder no. 59824-0 bur. blad. Maart nieuwe cursussen Kersatraat 13 Terneuzen (Tel. K 1150-2696) STATIONSWEG 10 GOES. Vanaf woensdag 6 maart 1956 is ons telefoennummer 803-O DE DIRECTIE. Bedenk bij de aanschaf van uw kunstmeststrooier dat de MELOTTE-strooier u meer voordelen biedt dan elke andere. STALEN TREMEN STALEN WIELEN BETER BESCHERMING en 1NEENGRIJPING van de tandwielen. ENKELVOUDIGE ONTKOPPELING STEVIGER VAN BOUW dus LANGERE LEVENSDUUR. En bovendien: LAAG IN PRIJS Vraagt inlichtingen bij: KLOOSTERZANDE TELEFOON 4 De Zeeuwse kunstenaarskring ziet, aldus het pas verschenen jaarver slag, met zekere voldoening op z(jn werkzaamheden in 1956 terug. De Kring heeft drie tentoonstellin gen gearrangeerd, nl. een expositie van klein werk onder het motto „Pre lude" in de zaaltjes van de firma van Benthem en Jutting te Middel burg, in de tweede helft van maart; een expositie in het Kunstmuseum te Middelburg van 14 juli t.m. 26 augus tus, en een expositie in de waterto ren te Oostburg, met medewerking van de plaatselijke gemeenschap Oostburg v. 13-20 aug. Deze tentoon stellingen werden respectievelijk door rond 600, 1400, en 110' personen be zocht. Dank zij de welwillende me dewerking van de betrokken gemeen tebesturen sloot de eerstvermelde ten toonstelling met een tekort van slechts enkele guldens, terwijl de laatstvermelde twee hare kosten ge heel konden dekken. Dientengevolge was het niet nodig een beroep op de provincie voor subsidiëring van een en ander te doen. Met het provin ciaal bestuur werd enige correspon dentie gevoerd, waarbij tot voldoe ning van het stichtingsbestuur werd geconstateerd, dat de provincie de vrijheid van de stichting, om zelf uit te maken, wie zij tot deelneming aan haar bestuur, zowel als aan haar tentoonstellingen, zal uitnodigen, ten volle erkent. Slechts werd de sug gestie gegeven, in de titulatuur on zer exposities duidelijk te doen uit komen, dat het tentoonstellingen van werk van deze kring betreft. Hiermede zal gaarne rekening wor den gehouden. Bedoelde correspon dentie had mede betrekking op de dezerzijds voorgestane wens, dat de van provinciewege voor aankoop van werken van beeldende kunst beschik baar gestelde bedragen regelmatig van jaar tot jaar, zullen worden be steed. Naar ons is gebleken, ligt het in het voornemen, dienovereenkom stig te handelen en zijn daartoe in het najaar 1956 de voorbereidingen getroffen. Aquisilie Op acquisitiegebied werden in hoofdzaak de volgende stappen ge daan: Begin 1956 werd een algeme ne circulaire tot alle Zeeuwse ge meentebesturen e.d. instanties ge richt, waarbij de aandacht werd ge vestigd op het belang van en de mogelijkheden tot inschakeling van de beeldende kunst in verschillend verband. In de loop van het jaar werden hierop enkele reacties ont vangen. Onderhandeld werd, zonder uiteindelijk succes, met de directie van de ambachtsschool inzake een „Regentenportret". Geconfereerd werd, niet geheel zonder succes met het Middelburgs gemeentebestuur en met een Middelburgs schoolbestuur inzake inschakeling v. Zeeuwse kun stenaars bij de bouw van scholen en openbare werken; o.a. bleek dat aan dacht bestond voor de mogelijkheden bij de Langevielebrug en bij de bouw van het nieuwe gymnasium. De ge- meenbesturen v. Middelburg en Ter- neuzen werden aangeschreven inzake mogelijkheden bij de bouw van z.g. rijkswerkplaatsen. Met het gemeen tebestuur van Hoedekenskerke werd overleg gepleegd inzake een wand schildering in het nieuwe gemeen tehuis. Namen werden opgegeven; ook hier werd succes geboekt. Ver schillende wensen in verband met de stadsontwikkelingsplannen Middel burg werden ter kennis van het be trokken Ingenieursbureau gebracht. Aan het N.V.V. werden namen opge geven van Zeeuwse kunstenaars, in aanmerking komende voor aankopen, als in het N.V.V. jubileumverband overwogen. Een remonstrantie werd gericht tot het comité Reinaertdagen te Hulst in zake deelneming aan de tentoonstel ling aldaar. Inlichtingen werden ver strekt en namen genoemd aan de architect van het in aanbouw zijnde r.-k. Lyceum te Oostburg. De aan dacht van Ged. Staten is gevestigd op de mogelijkheden bij de bouw van de nieuwe provinciale boot (bo ten). Het bestuur van het Gasthuis te Vliss-.igen, zomede het bestuur van de Ned. Federatie van beroepsvereni gingen van kunstenaars te Amster dam, is gewezen op de wenselijkheid de bij de bouw van het nieuwe Gast huis zich voordoende mogelijkheden te benutten en daaromtrent advies in te winnen. Aan de architecten van de school voor landbouwhuishoudkun- dig onderwijs te Kruiningen werden namen opgegeven voor het maken van een wandschildering, 'n Opdracht was het gevolg. In hoeverre het bij dit alles ge zaaide zaad opkomt, is dikwijls niet na te gaan. Een enkele maal wordt wel effect bereikt. Wanneer men met centrale „Hollandse" instanties te maken heeft, ervaart men als regel het gebruikelijke gebrek aan belang stelling zacht gezegd voor de ze „uithoek". Een loffelijke uitzonde ring te dezen vormt het bestuur van de Ned. Federatie voormeld, van welke, wanneer het geval ertoe lag, steeds reële medewerking mocht wor den verkregen. Wanneer men met Zeeuwse instanties te maken heeft, valt er wel 'ns te kampen met invloe den van dilettantistische zijde, doch treft in het algemeen toch de gro te welwillendheid, die men mag ont moeten, soms naast een bijna ont roerende onbekendheid met hetgeen er heden ten dage op beeldende kunst-gebied te doen valt. Voor het jaar 1957 hebben zich verschillende expositiemogelijkhcden voorgedaan, voor een belangrijk deel buiten de Provincie gelegen. De bestuurdersbonden van het NVV in Z. VI. hebben een motie aangeno men, waarin zij hun scherpe afkeu ring uitspreken over het besluit der Provinciale Staten van 29 januari jl. Zoals men weet trokken de Staten in deze zitting de motie in. welke zij op 30 juli 1952 hadden aangenomen en waarin met diepe verontwaardiging werd geprotesteerd tegen de plannen der regering om wederom tarieven te heffen op de Westerscheldeveren, Een speciale commissie van presi dent Eisenhower voor de buitenlandse hulp heeft dinsdag tegenover Eisen hower van haar verontrusting ge waagd inzake de voorgenomen be knotting van de Westeuropese verde- digin^sgelden. Indien de bondgenoten geen groter plichtsbesef tonen, zou de inspanning van Amerika voor de verdediging wel eens kunnen eindigen als in een „dure en ondoelmatige militaire coalitie", al dus de commissie. N. V. KON. MIJ. „DE SCHELDE" TE VLISSINGEN De directie maakt bekend, dat de Algemene Vergadering van Aandeelhouders van 4 maart 1957 overeenkomstig het voorstel heeft besloten ,de uitkering aan aandeelhou ders over 1956 vast te stellen op 9 pet. in contanten; bo vendien zal 10 pet. worden uitgekeerd ten laste van de agioreserve in aandelen, welke ten volle zullen delen in de resultaten over 1957 en volgende jaren. Over deze uitkering van 10 pet. in aandelen is geen di vidend-belasting of Inkomstenbelasting verschuldigd. De uitkeringen geschieden van 18 maart 1957 af bij: de Nederlandsche Handel-Maatschappij N.V. te A'dam, te 's-Gravenhage en te Vlissingen; de Rotterdamsche Bank N.V. te Rotterdam en te Vlis singen; de Amsterdamsehe Bank N.V. te Amsterdam, en wel als volgt: Dividendbewijs no. 55 der aandelen is betaalbaar met f 90,onder aftrek van f 13,50 dividendbelasting. De uitkering in aandelen geschiedt in coupures van f 1000,in dier voege, dat 10 dividendbewijzen no. 56 recht geven op één aandeel ad. f 1000,—, voorzien van dividendbewijs no. 57 e.v. Met betrekking tot de nieuw uit te reiken aandelen zal ter beurze een noteringsaanvrage worden ingediend en dooreenleverbaarheid met de reeds genoteerde aandelen worden gevraagd. In verband met noteringsaanvraag is het overeenkomstig nominaal bedrag aan gewone aan delen onherroepelijk gedeponeerd bij de Nederlandsche Handel-Maatschappij N.V. te Amsterdam. VLISSINGEN, 4 maart 1957, 197-00 DE DIRECTIE N.V. „NATIONAAL BEZIT VAN AANDELEN KON. MIJ. DE SCHELDE" te VLISSINGEN De Raad van Beheer maakt bekend, dat de Algemene Vergadering van Aandeelhouders van 4 maart 1957 over eenkomstig het voorstel heeft besloten de uitkering op de preferente aandelen over 1956 vast te stellen op 4 pet. in contanten en op de gewone aandelen 9'i pet. in con tanten. Op de gewone aandelen wordt bovendien uitge keerd, grotendeels ten laste van de agioreserve (n.l. 9.873 pet. vrij van dividend- en inkomstenbelasting en 0,127 pet. niet belastingvrij) 10 pet. in aandelen, welke ten volle zullen delen in de resultaten over 1957 en vol gende jaren. Per uit te keren aandeel ad. f 1.000,is 15 pet. dividendbelasting verschuldigd over f 12,70. Het dividend in contanten zal van 18 maart 1957 af te gen inlevering van dividendbewijs no. 38 der preferente aandelen met netto f 34,en van dividendbewijs no. 26 der gewone aandelen met netto f 80,56 (f 95,minus 15 pet. dividendbelasting over f 96,27, zijnde genoemde f 95,vermeerderd met het niet-belastingvrije gedeelte van de 10 pet. uitkering in aandelen, t.w. f 1,27) betaal baar zijn bij: de Nederlandsche Handel-Maatschappij N.V. te Amster dam, te 's-Gravenhage en te Vlissingen. de Rotterdamsche Bank N.V. te Rotterdam en te Vlis singen; de Amsterdamsehe Bank N.V. te Amsterdam. De uitkering in aandelen zal geschieden, eveneens van 18 maart 1957 af, bij de hierboven genoemde betaalkan- toren in coupures van f 1000,in dier voege, dat 10 dividendbewijzen no. 27 recht geven op één aandeel ad. f 1000.voorzien van dividendbewijs no. 28 e.v. Desgewenst zal tegen inlevering van één dividendbewijs no. 27 één certificaat ad. f 100,uitgegeven door het Administratiekantoor van de Centrale Trust Compagnie N.V. te Amsterdam, worden uitgereikt. De aanmaak en zegelkosten dezer certificaten komen voor rekening van de vennootschap. Met betrekking tot de nieuw uit te reiken aandelen zal ter beurze een noteringsaanvrage worden ingediend en dooreenleverbaarheid met de reeds genoteerde aandelen worden gevraagd. In verband met deze noteringsaan vraag is het overeenkomstig nominaal bedrag aan gewo ne aandelen onherroepelijk gedeponeerd bij de Neder landsche Handel-Maatschappij N.V. te Amsterdam. VLISSINGEN, 4 maart 1957. 198-00 DE RAAD VAN BEHEER Alléén bij vooruitbetaling. Uitsluitend voor de Zeeuws* oplage 3 regels of minder t 0 80; iedere regel meer 15 e» Bij 3 achtereenvolgende ge lijke plaatsingen wordt de derde plaatsing tegen hall geld berekend 25 letters, cijfers of lees- cekens gelden voor 1 regel Kinderwagen te koop aang., ook te gebruiken als wandelwagen. Te bevr. agent Dc Stem, St.- Jansteen. 16055 Stofzuigers, alle merken. Uw oude stofzuiger heeft waarde. - Demonstratie bij u thuis. Het bekende adres: W. v. d. Veer, Strijenlaan 48, tel. 7259, Breda. Wasmachines radio's, stofzui gers, alle bekende merken, Vraagt prijs of demonstratie bij u thuis. Rep. en inruil. Het be kende adres: W. v. d. Veer. - Strijenlaan 48 Breda, tel. 7259, Bet. in overleg. 12063 Woning te koop met bergplaats, direct te aanvaarden 100 roe den grond. Gelegen aan rijksweg tussen Aardenburg en Èede. - Zeer geschikt voor garagehou der, Xjooneproeier o.d. Br. no. 20358, Oostburg. N. V. „NATIONAAL BEZIT VAN AANDELEN KONINKLIJKE MAATSCHAPPIJ DE SCHELDE" Certificaten van aandelen Ondergetekende bericht een ADMINISTRATIE te heb ben geopend voor gewone aandelen van f 1.000,der bovengenoemde vennootschap, waartegen per aandeel 10 royeerbare certificaten van 100.aan toonder zul len worden uitgegeven volgens de voorwaarden, vast gesteld bij akte d.d. 2 maart 1957 voor Notaris H. Wil- lemsen te Amsterdam verleden, alwaar zij ter inzage liggen. Afdrukken dier voorwaarden zijn gratis bij on dergetekende verkrijgbaar. De notering der certificaten ter beurze van Amsterdam zal worden aangevraagd. In verband met de uitkering ad. 10 pet, in aandelen door de bovengenoemde vennootschap stelt ondergetekende van 18 maart a.s. af de gelegenheid open de voor de ver krijging daarvan aangewezen dividendbewijzen nr. 27 te zijnen kantore, onder overlegging van een getekende nummernota, in te leveren teneinde daartegen, ingevolge een met de vennootschap getroffen regeling, kosteloos certificaten ad. f 100,te verkrijgen; hierbij geeft elk dividendbewijs nr. 27 recht op 1 certificaat ad f 100, AMSTERDAM, 4 maart 1957. Administratiekantoor van de Centrale Trust Compagnie N.V. N. Doelenstraat 2022. 199-oo ./aai marktscliieting op donder dag 7 maart bij Em. Vermeer sen, Café 't Kuipke. St. Janste^n Begin 2,30 uur. 16556 Grote jaarmarktschieting bij Jan Pluijm, St. Jansteen. op don derdag 7 maart. Vooruit f 45. Begin 2,30 uur. 16657 op DONDERDAG 7 MAART ter gelegenheid van de JAARMARKT bij: JOH. DER WEDUWE Café De Kroon, St. Jansteen BEGIN 6 UUR. Orkest: THE JOLLY BOYS. in optiek- en fotozaak in centrumplaats in Zeeland voor winkelverkoop, reclame en lichte administratie. Niet jonger dan 20 jaar. Brieven onder no. 59736-0 bureau Dagblad De Stem, Goes. HOU*! I'KIJZLN 1500 14579 1000 4911 6261 6616 8U82 9062 9591 16181 18507 19439 20535 21842 400 168< 198/ 6178 6479 8041 11399 12355 13179 17105 17966 18843 19395 19516 20U98 -400 1166 1670 2866 3980 4005 6501 <852 8635 8725 9812 11695 13521 14590 15330 15606 15899 15908 15942 16230 16260 17234 18O01 18904 19571 20884 20911 21558 21973 PKMZKM v 1052 149 175 353 396 422 5o3 542 721 801 2048 050 152 302 040 549 627 643 <04 895 3228 302 310 342 377 442 449 485 527 607 809 991 4018 109 162 193 214 243 255 328 381 391 403 453 494 669 881 5000 5046 093 176 224 265 387 468 506 640 671 705 829 935 6067 156 220 271 338 544 579 702 728 770 802 964 7052 059 173 189 364 373 385 387 460 547 550 558 560 772 967 «099 104 120 211 259 327 331 378 395 437 483 511 628 694 814 9138 141 250 460 474 588 626 695 768 807 850 972 10153 338 575 702 785 901 958 966 11002 021 123 281 304 358 395 198 531 597 Mil 1023 038 047 066 099 101 102 125 152 171 172 233 237 261 270 302 314 342 351 378 386 405 417 438 457 469 484 495 498 508 516 541 578 579 600 616 618 621 624 698 750 791 816 915 957 994 2005 023 068 092 158 163 180 189 213 260 278 306 331 417 426 438 443 497 551 557 608 622 653 709 749 771 778 874 878 885 3040 075 184 218 300 344 456 612 635 639 677 728 732 779 827 870 874 906 936 4028 043 077 086 095 131 147 171 192 223 225 233 308 313 317 359 390 428 435 439 451 472 495 49/ 533 536 542 551 561 599 654 720 731 755 757 764 807 810 829 859 907 937 965 996 999 5011 047 074 084 096 136 75 196 223 236 282 308 338 369 518 527 534 568 590 614 625 664 665 072 680 698 711 721 725 795 811 813 826 834 848 917 939 944 957 976 6009 039 048 125 132 140 151 175 210 265 272 314 324 337 373 440 463 504 559 673 677 699 713 735 762 81 820 844 868 874 886 902 912 927 937 976 7083 129 137 147 180 231 234 296 303 333 380 408 453 4/6 525 539 569 578 584 632 642 65b <42 <54 779 796 S08 813 829 853 865 880 886 896 909 960 970 988 8021 055 064 113 118 125 133 157 167 238 310 313 341 412 418 466 492 493 507 527 570 572 5/8 594 608 638 642 680 750 760 877 878 902 910 941 970 973 9021 025 084 225 288 307 371 387 43.» 518 519 534 550 555 629 632 660 672 674 675 816 852 877 953 Oü30 051 057 079 j.07 114 138 238 265 318 351 353 363 403 416 461 484 510 556 574 580 611 627 646 708 714 77 J 7S9 825 875 90o 992 11045 059 071 120 135 138 144 152 170 215 216 238 325 335 365 372 376 379 383 443 495 503 511 532 560 565 571 584 613 617 624 631 658 670 696 746 795 846 S66 875 883 893 942 068 991 AX 80 872 874 900 12091 110 126 538 835 864 13050 221 257 867 875 937 14088 125 417 15011 104 253 720 759 762 16088 100 134 17058 067 097 549 723 761 18034 198 220 667 696 742 19002 012 463 20002 056 060 331 414 <30 21037 064 085 700 725 867 'KW 095 106 190 196 445 447 640 705 956 972 053 066 285 298 579 651 803 838 041 054 243 246 525 528 877 886 053 146 337 357 648 697 926 074 086 371 393 700 710 810 826 118 144 485 531 659 665 976 070 073 377 385 656 681 948 955 •144 155 504 538 882 887 979 046 055 143 221 266 286 394 505 512 394 590 644 703 850 291 296 952 443 745 423 881 913 295 402 139 202 921 942 251 254 745 828 549 804 062 194 829 086 287 876 961 891 905 927 57* 589 693 968 973 986 822 893 904 419 495 796 803 488 498 918 929 464 530 329 353 959 978 267 283 583 628 666 869 926 831 844 222 239 267 286 314 303 3*47 462 616 699 12033 085 181 185 359 444 596 616 8ö3 940 13021 035 273 283 567 577 795 796 14004 029 227 234 474 523 790 837 15012 017 308 329 603 632 898 909 16006 038 334 368 597 674 771 793 17066 116 479 482 637 653 926 936 18020 028 268 344 648 649 835 871 19030 031 465 482 847 854 976 977 20037 039 205 250 268 421 430 661 662 885 927 21049 058 227 232 430 436 648 670 ^96 0 03 136 146 150 152 178 179 257 265 293 297 325 328 479 485 525 548 554 555 769 805 819 859 860 872 981 998 161 166 214 223 233 236 314 361 377 412 541 565 707 715 726 727 731 792 866 883 886 889 901 086 097 109 119 143 203 273 289 302 313 342 363 535 603 607 692 696 698 961 983 148 193 202 215 271 282 404 422 427 447 452 542 718 738 739 776 811 851 111 153 193 222 262 301 408 429 455 477 535 536 716 728 729 734 738 764 860 887 898 931 935 961 197 217 243 316 344 402 532 543 576 599 629 636 668 771 804 805 830 856 109 124 145 427 435 474 690 713 717 958 233 240 251 547 630 649 891 899 916 173 191 210 493 554 647 758 773 777 263 288 399 725 759 824 924 956 973 281 297 434 444 719 721 928 983 071 093 257 279 451 508 718 721 ogo 099 l'i. 118 151 180 185 325 350 358 360 397 406 445 461 492 494 509 580 734 784 814 817 848 870 131 141 157 164 L73 191 311 346 351 370 378 426 525 530 538 542 570 644 729 775 93-1 855 S66 874

de Stem | 1957 | | pagina 6