Zwitsalette VAN NELLE Nieuwe methode voor mosselzaad-visserij WIM VAN EST BLAAST PRIMA PARTIJ ACHTER DE DERNY's J. de Haas weer scheidsrechter Weth. Hamers nam afscheid van gemeenteraad Biervliet Geen vlammend carnavals- vuur op de baan H. Vader laakt pornografie in Rome Tragisch geval te Eindhoven Sportpaleis gisteren geen feestzaal „Het was wel erg vreemd Hoe staan de clubs er voor? DAGBLAD DE STEM VAN MAART 1957 met >A g Een jaar geëist wegens verduistering Echtgenoot gered en zelf verdronken Turner Klaas. Boot sportman van 't jaar Hulst maakte Axel in J. Melse Zeeuws schaakkampioen Proeven op Waddenzee Verloren en toch met winst naar huis Ook de voetbal emigreerde naar Australië We redden het best fT Ned. Elftalclub trainde in Boxtel Feyenoord-Chelcea voor vluchtelingen Program afdeling Zeeland KNVB EXAMENS MARKTEN WATERSTANDEN ollege van d, burge- genwoordi- n meisjes- Ie hem ten de goede Schopen- de grond klankbeeld .sjesvereni- isjesvereni- jan 1947 en 3 febr. '47. beeld volg- ,,Want wie louden, die el werd op te spreker, •nsdijk het .tste hij de nniging. R kerkvoog- (ds. Brink- niets", zei I bestaan", 1 aan beide tulpen aan. 1 sloot zich u-eker aan. lie Masseil- ievelijk als ritjes en als :nde vereni nde dat hij Ier, door te ende kracht Verkruijsse irdering uit hij de heer nbon. er Jo Ver- tlA reniging gaf de muziek- ir een goed tvoering. nd afwisse- oneel en de- •eden van de r Piet Leen- veel succes. E. protestantse t op donder- uur in hotel [elische Con- egd, in het sche Actie, n Dalen drs. t zal spreken ■k van Felix an Sint-Frarv. - K.A.V. [ft In samen- K.A.V. een ;ehouden. De zitter van de i door allen ■en maar in v. Mechelen, arco en de K.A.B., de zijn vreugde deze avond leden werd de grootste bestuur, ïelaar-menta- ie de aanwe- ran van zijn an goochelen door de heer eigen duide- streven van koffiemaaltijd die dooi- de rgd en opge- bak was het tic Marco die optreden een vangst mocht üystic Marco iwezigen had arco bloemen ij het officiële en bleef men Ollg" ;te plaats be ien der B.J. eisje met het pel van Hans en aan 't af voering stond peil en voor- e grime was gemaakt! Zel ling Biervliet G R.K.J.B. •enstand, afd. jaarvergade- Roode Leeuw, ng werden A. 'an de Vijver >zen. Besloten aan te leggen de contributie jaar en deze maken door nd. Voor deze eds 20 leden Korden aange- met de Rijks- enst. msen, Rijks- de provincie ing gehouden veeverbete- ansluitend een Dt de veeteelt itond een goe- van de zijde die hiervoor odigd. zonder einde, iv 8 uur: De man roBlake hel-pt uur: Ja, Ja die a 8 uur. „French 8 uur: Om het mbra: Vlaskop hemel en aar- 1 uur: Johannes leed. rermeerssen 2.30 J. Pluym 2,30 ïctro: Schattige >ra: Gunstelinge Nissen hemel en Vlaamse Opera laar. houwburg: Het Tijdens de gemeenteraadsvergade ring van Bierlvliet heeft wethouder A. Hamers (KVP) afscheid genomen in verband met zijn vertrek naar Breskens. Tien en een half jaar is hü wethouder geweest. De voorzitter dankte hem voor de prettige samen werking in het college van B. en W. De lieer Hamers dankte de voorzitter en sprak de hoop uit, dat het de ge meente Biervliet verder goed zal gaan. Namens de raad werd nog ge sproken door de heer J. W. Verplanke (gem. bel.). Als opvolger van de heer Hamers is tot raadslid benoemd verklaard de heer B. Ceelaert. De voorzitter deelde mee, dat de begroting 1957 door G.S. werd goed gekeurd. Het Vrije van Sluis deelde mee, dat iet in de bedoeling van dit waterschap 'igt om het gedeelte grindweg vanaf de Havenstraat tot aan de heer Plad- det met eshalite te verbeteren. In verband hiermede verzocht het wa terschap de gemeente deze weg na verbetering in onderhoud over te ne men. Dit voorstel werd aangenomen. Akkoord ging men met het voor stel van G.S. i.v.m. de verhoging der wethouderssalarissen. Besloten werd tot toekenning van een startsubsidie van 1 ct. per inwo ner aan de vogelbeschermingswacht. Een bedrag van f 240,werd be schikbaar gesteld aan het r.-k. school bestuur voor het aanschaffen van ver duisteringsgordijnen in verband met gebruik van films. Huizenverkoop Het voorstel van B. en W. om in principe te besluiten tot verkoop van de door de gemeente met herhouw- financiering gebouwde woningen, gaf aanleiding tot kritiek van de heer I. Michielsen (PvdA) en A. v. Hoeven (CHU) met betrekking tot de daarbij gevoegde gang van zaken. Er werd nl. reeds geruime tijd overal verteld, dat die huizen reeds verkocht waren. Ook werden reeds de kopers genoemd. De voorzitter deelde mee. dat na tuurlijk nog geen sprake was van verkoop. Hij betreurde het. dat door ontactische uitlatingen aan de voorbe reiding ontijdig ruchtbaarheid werd gegeven. Na nog vele woorden" werd in principe besloten de huizen te verkopen aan een tweetal ambte naren der gemeente. De heer Michiel sen was tegen. Besloten werd tot uittreding uit de vleeskeuringskring I.Jzendijke met in gang van 1 januari 1958. Speelweide Tenslotte ging de raad akkoord met liet door de voorzitter getoonde en n het kort toegelichte plan inzake de aanleg van een speelweide. Dit plan ■verd ontworpen door Mien Ruis, uinbouwarchitecte te Amsterdam, en omvat o.a. een rolschaatsbaan, een Paus Pius de Twaalfde heeft in een oespraak voor de Romeinse parochie- .eestelijkheid en vastenpredikers kri- iek -uitgeoefend op de toenemende v erschyning in Rome van pornografi sche aanplakbiljetten en tijdschriften Zij zijn, aldus de H. Vader, in strijd met de bepalingen van het concordaat ussen de Heilige Stoel en Italië over handhaving van het „geheiligde ka- akter van de Euwige Stad". De Paus crwee? met name naar een tweetal aanplakbiljetten voor een nieuwe film. Hij riep de Romeinse katholieken op een krachtig protest van de openbare mening uit te lokken, dat de autori- iciten tot de nodige maatregelen zou dwingen. (Advertentie) Bestrijd UW PIJNEN met: Twaalf maanden gevangenisstraf met aftrek, waarvan drie voorwaarde lijk, met een proeftijd van drie jaar en eventueel toezicht van de Prot.- Chr. Reclassering, heeft de officier van Justitie bij de rechtbank te Utrecht geëist tegen de 52-jarige A. K. uit Zeist. Hij was kassier geweest bij de boe renleenbank te Driebergen en gemeen- teraadslid te Zeist, en had zich nu te verantwoorden wegens verduistering van 22.000.ten nadele van de bank en van 13.680.ten nadele van mevr. M. O. H. te Driebergen. De toestand bij de'plaatselijke boe renleenbank, door de verdediger een „onderonsje" genoemd en de ondes kundigheid van de verdachte op het gebied van bankzaken hadden er mede toe geleid, dat deze zaak niet eerder aan het licht V/as gebracht. klauterrek, een zandbak en verder de nodige beplanting. De combinatie ijs baanspeelweide is blijkbaar niet erg gelukkig, daar zonder draineren het geheel niet droog te krijgen zal zijn. De speelweide staat echter num mer één. Tijdens de rondvraag wees de heer Verplanke op de wenselijkheid van een verkeerscursus voor volwassenen. De voorzitter beloofde deze zaak te zullen bekijken. Een zeer tragisch geval van ver- driking heeft zich op de Dommel bij Eindhoven afgespeeld. Het echtpaar V.d. W. was daar aan het kanoën. Toon de kano van mevrouw V.d.W. het punt naderde, waar een afwate ringskanaal de Dommel kruist, kwam ze ine en kolk terecht en sloeg om. De heer C. v.d. W. wist het kanaal te bereiken en begaf zich in het water dat ter plaatse een groot verval heeft en zeer snel stroomt. Hij slaagde er in zijn vrouw op het droge te brengen waar omstanders zich over haar ont fermden. Hij zelf echter viel terug in het water en verdronk jammerlijk. Toen de drenkeling op het droge was gebracht, bleek kunstmatige ademha ling niet meer te baten. Het echtpaar had geen kinderen. De Nederlandse turnkampioen, Klaas Boot, is door de luisteraars van de Avro gekozen tot sportman van het jaar 1956. Hij kwam daar door in het bezit van de wisselbeker, aan welke ter nagedachtenis aan de onlangs overleden heer Scheurs - de naam van „Tom Scheurs beker" werd geschonken. De rangschikking was: 1. de tunner Klaas Boot (10.872 stem men); 2 de wielrenner Frans Mahn (9.763 stemmen;; 3. de judoër Anton Geesink (6.972 stammen); 4 de zwemster Ada den Haan; 5 de voet baller Abe Lenstra; 6 de zwemster Cockey Gastelaars; 7 de atleet Henk Visser; 8 de turnter Lenie Lens-Ger- ritsen; 9 de bokser Pedro Klijsen; 10 de wielrenner Gerrit Schulte. Arsenal niet in Engelse Cup West Bromwich Albion heeft dins dag de halve finale van het toernooi om de Engelse Cup bereikt, door te Londen de overgespeelde wedstrijd te gen Arsenal met 1-2 te winnen. West Bromwich komt in deze halve finale hittegen de winnaar van het duel Burnley-Aston Villa, dat heden woens dag wordt gespeeld. (Z.-VIaamse biljarttitel) ABC te Axel kwam in ,,Het Wap.en van Zeeland" te Axel tegen HBC van Hulst uit, de returnwedstrijd in het treffen om het Zeeuwsch-Vlaamse clubkampioenschap. Hoewel de Hulstenaren enige reser ve-spelers uit de B-ploeg moesten op stellen, behaalden ze een verdiende zege. Vooral Freyser speelde enorm; ook nu overwon hij de Axelse plaat selijke kampioen R. Dieleman met sprekende cijfers. De "totale einduitslag van beide par tijen (Hulst-Axel en Axel-Hulst) is in partijen 1 11 voor Hulst en in caramboles 1385. De uitslagen van de op 20 beurten gespeelde partijen te Axel zijn: R. Dieleman Axel 298 Fr. Frey ser Hulst 661; P. Groothaert 258 L. Bosman 204; P. Leunis 130 J. Taelman 168; M. van Have 41 P. de Bruyn 68; Fr. Dieleman 79 P. Vlasrood 80; P. Lenos 17 G. van Dorsselaer 28. De hoogste series werden gemaakt door Freyser, resp. 200 en 129. In de stryd om het persoonlijke schaakkampioenschap van Zeeland is de beslissing nog niet gevallen. J.L. Woudstra kwam namelijk te gen A.J.Niemarkt niet verder dan re mise en omdat Niemarkt bovendien van Jansen won, behield hij ook nog een kansje. De beide afgebroken par tijen van Woudstra respectievelijk te gen Elzerman en Jansen, moeten dus de beslissing brengen. Wint hij van Jansen, dan is hij kampioen, doch zelfs na een nederlaag tegen Jansen heeft hij tegen Elzerman reeds aan remise genoeg om de titel te verove ren. In de eerste klasse meldde de ti telhouder zich wel. Het is de Vlis- singer J.Melse, die ook zijn beide laatste wedstrijden tegen Flissebaalje en van Belzen, in winst omzette en daardoor ongeslagen kampioen werd. J.L.Woudstra werkte zich nog naar boven op de ranglijst, door zowel Flissebaalje als v.d. Hoek te klop pen. In Zonruiter moest hij echter zijn meerdere erkennen. Op advies van dr. P. Korringa, 'inns directeur van het bedrjjfslabo- ratorïum voor visserijonderzoek te IJmuiuen en tot voor kort bioloog voor de visserij op de Zeeuwse wa teren zullen vier of vijf groepen mos selkweker dit jaar op de Wadden ree uitgebreide proeven nemen met het kunstmatig verkrijgen van mossel- r d. Dr. Koringa heeft vorig jaar in sa menwerking met de inspecteur der vis serijen de eerste proeven hiervoor in 'de Westerschelde genomen. De proeven leverden een gunstig re sultaat op en het is gebleken, dat het zeer wel mogelijk is mosselzaad op kunstmatige wijze te verkrijgen door verzwaarde visnetten op een onder grond van stro aan te brengen op de zandbanken, waar normaal het zaad pleegt te vallen Als de proeven op de Waddenzee van die aard zijn, dat deze kunst matige zaadvangst kan worden uitge breid, dan betekent dit, dat de visserij van mosselzaad een meer geculti veerde toekomst, zoals bij de oesters, tegemoet gaat. Dit betekent ook, dat het risico van 'n zaadarmseizoen zeer verkleind wordt. Wat de mosselexport betreft staat het er goed voor, In het afgelopen jaar zijn 45 miljoen kg mossels ge ëxporteerd voor een waarde van ruim f 10 miljoen. In 1955 waren deze cij fers respectievelijk 44 en 9. Voor dit jaar denkt men het ex portcijfer van vorig jaar met 10 miljoen kg te kunnen overschrijden. In 1936 zijn in totaal aangevoerd: van de Zeeuwse stromen 152.000 ton cn van da Waddenzee ruim 350.000 ton. (Van onze speciale verslaggever). ANTWERPEN, dinsdagavond. Rond tienduizend rokende, kijkende en zwetende mensen vierden vanavond carnaval in het Antwerpse sportpaleis. Het was er geen feestzaal door geworden. De lampions en de dreunende schlagers ontbraken. Wat er overbleef was de rook, was de mi- crostem, was het middenplein, een zwijgende menigte in de mist, waren de cabines, druk als rommelzoldertjes, kortom was de sensatie (Volleybal). In de zuidelijke hoofdklasse van de volleybalcompetitie bleek het Vlissing- se EVVC in Tilburg niet opgewassen tegen koploper Tornado. De Vlissin- gers kregen een 3-0 nederlaag te slik ken, maar gingen toch niet zonder punten naar huis. want Odolphus liet verstek gaan, zodat EVVC reglemen tair winnaar werd. Tornado won ook nog met 3-0 van VCT en deelt nog steeds de eerste plaats met VC Den Bosch, dat zowel van Veïocitas als van Odolphus met 3-1 won. De overige uitslagen waren: HBS- VCT 2-3, Velocitas-HBS 3-1. De stand is nu: Tornado (Tilburg) 10-16; VC Den Bosch 10-16; Odolphus (Tiïbu>'g) 11-14: PSV (Eindhoven) 9- 12: Madjoe (Eindhoven) 8-8; EVVC (Vlissingen) 10-8; Velocitas (Breda) 9-4; HBS (Breda) 10-6; VCT (Den Bosch) 9-2. Gabe Woudstra schaakkampioen af Gabe Woudstra uit Middelburg, die 4 jaren achtereen 't Zeeuwse jeugd- schaakkampioenschap behaalde, is er voor de laatste maal, dat hij aan de strijd om dit jeugdkampioen schap mocht deelnemen, niet in ge slaagd zijn titel te prolongeren. Met nog twee partijen te spelen had hij de beslissing geheel in eigen handen. Tegen R. Ruyg uit Vlissingen kwam hij echter door nonchalant spel niet verder dan remise. Daardoor werd de laatste partij, tegen C.Jansen uit. Waterlandkerkje, tevens de beslissen de, want de winnaar werd titelhou der. Het werd een nederlaag voor Gabe, zodat Jansen Zeeuwse jeugd kampioen werd. v ONZE LANDGENOOT «Harm Smits bezette met zijn ploeggenoot de Spanjaard Estrnages"'/ de vijfde plaats in het eindklassement van de Zesdaagse te Louisville,, die ge wonnen is door de Australiërs Strom-Tressider. „De polonaise" die de renners op de baan maakten, miste eveneens het ware vlammende carnavalsvuur. Het was zoals tevoren, nu stellig niet slechter: veel (heel veel) routine rondjes, met zo af en toe een vlucht en een achtervolging, die eventjes iets wakker maakten in de toeschouwers- ryen. Alleen tijdens het eerste half uur achter de Derny's schemerde er meer dan gewoon rondfietsen. Het ging tussen een stuk of wat klassiek ge worden tegenstanders. Daarbij was weer Van Est, die in de kop van vier man zat, toen die om half negen het bewogen halfuurtje beëindigde. Daar bij was ook Van Steenbergen, die de rit won en uiteraard ook „Rupske" Lauwers, die steeds maar deed denken aan het model pistiers, zoals men die vroeger had. Snel slagvaardig en met feeling voor de manier waarop je po piulariteH verkrijgen kunt. Onze landgenoot had in de laatste meters nèt geen reserve meer over om ook in de sprint mee te tellen. Zo ging ook Bauber hem nog voorbij en Wim van Est werd vierde. Toen de harmonie op de pelouse imet veel koper en lange uithalen la ter op de avond iets vlots begon, kreeg dezelfde Lauwers het weer op zijn heupen. Hij herinnerde zich kennelijk opeens, dat er tegen een stuk of wat groten maar weer eens moest worden opgetreden en samen met ploegmaat Arnold lokte hij een jacht uit. die het wat langer op de plankenbaan uithield. Aangezien Lauwers de in spanningen van het Derny-halfuur niet bleek te tellen en aangezien hij van geen ophouden meer wist, toen hij vaststelde, dat de andere favorie ten met zulke boze gezichten reageer den, kwam er toch nog wat leven in de brouwerij. Hij dwong alle ploegen In ieder ge val tot uiterste aandacht en dit hield weer in, dat voortaan iedere aanzet met wantrouwen werd bezien. Maar spetterend, flonkerend vuurwerk kwam' er niet. Het was een carnaval zonder confetti en zonder feestmutsen. Stand om 10 uur Om tien uur. vlak Voor de sprinters weer.aan de slak moesten en toen de renners' totaal 2000 km hadden rond gedraaid, luidde de stand als volgt: 1 tv.. pteentoergen-Severijns-Vannitsen 2 alenftleben-Forlini-Bover 3 Abhold-'Terruzzi-Lauwers 4 (op 1 ronde) Schulte-v. Büren- Gillen 5 (op 2 ronden) Van Vliet-Van Est- Wagtmans (Van onze correspondent) De heer J. de Haas was in Breda voetbal-scheidsrechter. H\j was nog maar net in Australië, toen er reeds voetbalclubs waren die beslag op hem wensten te leggen. Doch er waren eerst belangrijker dingen te doen. Dat hü weer in de sport zou gaan, dat stond echter meteen wel vast. De familie de Haas woonde aan de Meidoornstraat in Breda. Waarom ging men emigreren? ,,Niet alleen voor mijzelf, maar vooral in het belang van de kinde ren gingen we hierheen", is het ant woord dat de heer de Haas op deze vraag geeft. Er kwam een andere factor bij: de huisvesting. Die liet nogal te wenssn over en men had hoop dat zulks in Austra lië beter zou worden. Niet dadelijk, want ook de Haas en de zijnen kwamen in een kamp terecht. „Maar met onze garage ho pen we het voorlopig wel te kunnen stellen wat de woonruimte betreft en dan bouwen we geleidelijk verder", is de optimistische kijk welke de heer de Haas heeft op de oplossing van het huisvestingsprobleem. En dan zal op de duur wel beter worden. De kampen Het kamp bij Windsor, op 70 km. afstand van Syney, was lang niet ide aal. „Eerlijk gezegd, we hadden daar meteen al de moeilijkste tijd van on ze emigratie", erkent mevr. de Haas. En de vrouw is degene die voor een groot deel de verantwoor delijkheid draagt voor de voeding van het gezin en daar was nogal iets over te zeggen. ,We moesten eerst gewoon raken aan de manier waarop het eten werd gekookt", aldus de heer de Haas. Want in het kamp zijn koks van ve le nationaliteiten, die veelal naar hun eigen smaak koken, die niet over eenstemt met de Hollandse. Boven dien wordt 't eten gestoomd, hetgeen aan de smaak niet ten goede komt. Ondanks alles: mevr. de Haas zegt dat haar het begin toch wel mee is gevallen. „We waren wat de huisvesting be treft niet teveel verwend en hadden bovendien geen grote verwachtingen van het kampleven", zet ze uiteen. Doch het kamp gaf wel bezwaren wat betreft de mogelijkheid om werk te krijgen, gezien vooral ook de af standen die hier zijn. Al vrij spoedig echter had de heer de Haas een baan in de werkplaat sen van de spoorwegen, hetgeen wel buiten zijn vroeger beroep als beton werker viel. In voetballen Zoals gezegd, de heer De Haas is 'n voetbal-enthousiast; merkwaar dig dat zijn zoon Rinus hier meteen een baan kreeg in een fabriek waar men voetballen maakt. Nu wordt de voetbalsport, welke hier als „soc cer" wordt aangeduid, niet zo druk beoefend als in Holland. Sinds ech ter onze landgenoten bij tienduizen den Australië binnenkwamen is deze sport in betekenis toegenomen. Er zijn in het bijzonder rond de grote steden nu verschillende teams ge vormd, grotendeels samengesteld uit „New-Australiens" Men heeft zelfs enkele specifiek Nederlandse clubs. Een daarvan, in de buurt van Syd ney, nodigde de heer De Haas reeds uit om in het verband van de scheids rechters te komen. Het is aan geen dove gevraagd! Dat kan bovendien wat afleiding geven want het begitir Wöfs erg vreemd zonder zijn zondagse clubs, zo-erkent de heer De Haas. Doch er zijn voor een emigrant andere! dingen welke hem bezig houden. Dè familie roemt in elk geval het klimaat, dat alle mogelijkheden geeft 'vpbr het buiten leven en beoefenen vaii sport. H«f werd alweer ivgt beter toen men in hostel Villawótd kwam, dat wat handiger ligt voor de verbin dingen met Sydney. Dochter Annie, die op een atelier werkte, is weer helemaal zichzelf. Maar de vijfjarige Piet was nog niet zo dadelijk verzoend met Australië, die was eigenlijk de enige die met een wel weer terug wilde naar tante „Trees". „We redden het wel", is de con clusie van de heer de Haas. Hij ziet niet alleen mogelijkheden wat het werk betreft voor zichzelf en kinde ren, doch er zijn ook verbeteringen in de huisvesting. „Je kunt hier tenmin ste zelf je huis bouwen", zo consta teert hij, hoewel het beroep van be tonwerker nogal wat verschilt met dat van een bouwer van huizen. Doch er zijn emigranten die nog nooit met cement of zo te doen hebben gehad en toch hun huis overeind hebben ge zet. En de heer de Haas houdt van een huiselijk leven zo verklaart hij en dus ie de eigen woning het eerste ver langen. Spijt van de emigratie heeft men allerminst, hoewel de heer de Haas moet toegeven, dat de samenstelling van zijn gezin alle reden tot opti misme gaf, toen hij het besluit tot emigreren nam. „We hadden eerlijk weinig idee er van wat we .lier zouden aantreffen, ai hadden we dan ook zoveel moge lijk gelezen. Maar de werkelijkheid is weer heel anders dan je het je zelf voorstelt", is zijn conclusie. Doch ontevreden over hetgeen tot nu toe kon worden bereikt, neen, dat is de familie De Haas allerminst! 6 (op 4 ronden) Roth-Büchor-Plattner 7 (op 5 ronden) Nielsen-Klamer- Leveau 8 (op 8 ronden) Janssens-Debakker- Proost 9 (op 8 ronden) Defeyter-Van der Elst-Deeorte 10 (op 9 ronden) Derksen-Plantaz-v. Büren 11 (op 12 ronden) Rijckaert-Debeucke laer-Pfenniger 12 (op 14 ronden) Gieseler-Dönicke- Holzman-n. Van Steenbergen naar Chaam Voor de „Acht van Chaam" welke op 7 augustus zal worden verreden, heeft het comité reeds definitief een contract afgesloten met Rik v. Steen- Scheidsrechter J. de Haas met zijn gezin Er bestond dinsdagavond van de zijde van het bondsbestuur grote be langstelling voor de centrale training van de kandidaten voor de Nederland se A- en B-teams, die te Boxtel werd gehouden. De heren ir. Hopster, Mar tens. Hoolboom en Brunt sloegen de prestaties gade. Van de uitgenodigde spelers ont braken Kuys (wegens studie-redenen; hij krijgt nog steeds een privé-trai- ning), Veldhoen en Bosselaar, die woensdag een wedstrijd speelt voor het Nederlands militaire team. Schouten kon wegens ziekte niet aan de training deelnemen. Na de stevige training speelden de geselecteerden onder leiding van oefenmeester Hardwiek een onderlin ge wedstrijd. De heer Martens hield na afloop daarvan nog een toespraak je, waarin hij o.a. wees op het belang van een goede conditie. Als tegenstander van Feyenoord, in de wedstrijd welke op woensdag 15 mei a.s. in het Feyenoord-stadion zal worden gespeeld ten bate van de internationale vluchtelingen-hulp, zal de bekende Engelse eerste divisie club Chelsea aantreden. De wedstrijd is naar men weet ge organiseerd in samenwerking van K.N.V B., stadion Feyenoord en de International Club, op initiatief van de goeverneur van de I.L.C., de heer J.E.Lioni. le Kalsse A. Domburg 1-Volharding '32 1; Lewed. Boys 1-Vogelwaarde 1; Walcheren 1- Schoondijke 1. le Klasse B. Brouwershaven 1-Burgh 2; Zierikzee 2-Renesse 1. 2e Klasse A. Zeeland Sport 4-Groede 1; Zuidzan- de 1-RCS 3; IJzendijke 1-Retranche- ment 1. 2e Klasse B. Corn. Boys 3-Patrijzen 1; Cortgene 1-Sluiskil 2; Kwadendamme 1-Vogel- waarde 2; Yerseke 2-Rapenburg 1. 2e Klasse C. Brouwershaven 2-Dreischor 2; Zie' rikzee 3-SVOWK 1. 3e Klasse A. Patrijzen 2-Lewed. Boys 2; Robur 2- Zuidzande 2; Vlissingen 5-IJzendijke 2; Walcheren 2-Schoondijke 2. 3e Klasse B. Hontenisse 3-Hulst 3; Ria W 2-Koe- wacht 2; Steen 3-Axel 3. De tot en met heden bijgewerkte standenlijsten in de afdeling Zeeland van de KNVB zien er als volgt uit: le klasse A: Lewedorpse Boys 13- 23; Noormannen 15-24; Schoondijke 13-17; Robur 13-16: Vogelwaarde 13- 12; Kruiningen 12-9: Walcheren 12-8; Domburg 15-6; Volharding 12-3. le klasse B: Renesse 14-27; Zierik zee 2 11-12; Burgh 13-10: Brouwers haven 11-8; Dreischor 13-5. 2e klasse A: Groede 15-24; IJzen dijke 13-22; Retranchement 15-19; Aardenburg 2 14-14; Zeeland Sport 4 11-13; Noormannen 2 16-12; Zuidzande 12-8; Biervliet 2 14-6; RCS 3 10-2. 2e klasse B: Philippine 15-24; Cort gene 10-18; Patrijzen 13-17; Rapen burg 14-15; Hansweertse Boys 2 9-12; Vogelwaarde 2 9-11; Yerseke 2 11-5; Sluiskil 2 9-4; Kwadendamme 11-4; Corn. Boys 3 13-4. 2e klasse C: Renesse 2 15-30; Zie rikzee 3 12-16; SVOWK 9-10; Brou wershaven 2 12-6; Zonnemaire 13-6; Dreischor 2 13-6. 3e klasse A: 's Heer Arendskerke 2 16-23; Schoondijke 2 13-20; Walcheren 2 13-14; Patrijzen 2 14-14; Vlissingen 5 12-13; IJzendijke 2 11-12; Robur 2 14-10; Lewedorpse Boys 2 10-4; Zee land Sport 5 9-3x; Zuidzande 2 8-0x. 3e klasse B: Axel 3 13-22; Hulst 3 12-17; Terneuzen 3 12-15; Koewacht 2 13-15; RIA 2 12-11; .Philippine 2 12-7; Hontenisse 3 12-7; Steen 3 10-2. (x twee winstpunten in mindering we gens niet opkomen). bergen, die momenteel in de Zes daagse te Antwerpen een prominente rol vervult. STAND VAN MIDDERNACHT 1. Arnold-Terruzi-Lauwers 696 punten; 2. van Steenbergen-Severeyns -Vannitsen 494 punten; 3. Senfftle- ben-Forlini-Bover 314 punten. 4. (op een ronde)SchuHe-Giiien Armin von Büen; 507 punten; 5. (op twee ronden) van Vliet-Wagtmans-van Est 285 punten; 6. (op vier ronden) Roth- Bucher-PIattner 250 punten; 7. (op vijf ronden) Nielsen-Klamer-Leveau 255 punten; 8. (op acht ronden) de Feytervan der Elst-Decorte 245 pun ten; 9. Derksen-Plantaz-Otto von Bürera 225 punten; 10 (op negen ron den) Janssens-deBakker-Proost 272 punten; 11 (op elf ronden) Rijckaert- de Beuckelare-Pfenniger 251 punten; 12 (op veertien ronden) Gieseler-Dö- nicke-Holzmann 276 punten. MACHINESCHRIJVEN Voor het examen maehineschrijven zijn te Terneuzen geslaagd: Unie-praktijkdiploma: mej. S. Bak ker, Axel. C. de Krijger, Biervliet, mej. J. Hendriks, J. Gommers, Sluis kil, mej. R. de Pooter, mej. L. Schee- Ie, mej. S. van Driel, mej. A. de Vos, mej. M. van Doeselaar, L. van den Broek, A. Cracau, Terneuzen. mej. A. de Visser. G. Verhelst,. K. Dieleman, A. van Arenthals, A. Lensen, Zaam- slag. Vaardigheidsdiploma: J. de Groote, Hoek. R. Beghijn, Sas van Gent. A. Dubbeldam, A. Vanhijfte, Sluiskil, mej. L. van Es, J. Oostdijk. Terneuzen. Eervolle vermelding: mej. E. Diele man, Hontenisse. GOES, 5 maart Export- en in dustrieveiling. Laxton Superbe H 80-85 66, H75-80 68, H70-75 72, H65-70 55.90-56.80, H60-65 38, H55-60 19, 2 10, Goudrenet H85-95 33. H75-85 41.90, H 65-75 25.90-26.50, H65-70 24.30-24.90, H60-65 20.50-21,60, 2 15, Jonathan H 70-75 52, H65-70 44-45, H60-65 31.30- 31.60, H55-60 21.80-22.20, 2 12. Goud renet K 23.50, F 17.50-18, kroet 3.50, div. appels kroet 3.90, Lamb. Calville H 70-75 58-59, H65-70 49-51, H60-65 40, Winston H65-75 60, H 55-65 39-41. 2 14. St. Remy H70-75 34-36, H65-75 33- 37, 2 31-32. Verpakt fruit; Goudrenet H80-85 53- 54, H75-80 50, Jonathan H70-75 68, H 65-70 57-62, Laxt. Superbe H75-80 74, H70-75 80, Lomb. Calville H75-80 62, H70-75 64, Forellenpeer H55-60 78. Gewone veiling: Jonathan K 26-36, F 12-18, Golden Delicious K 32-56, F 16-36, Laxton Superbe K 34-37. F 14- 17, Lomb, Calville K 35-43, F 24-28 St. Remy K 31, F 28-30. GOES, 5 maart. Eierenprijzen. Bericht van handelaren. Kippeëieren 7,5, poeljeëieren 7, eendeëieren 8, kal koeneieren 15, ganzeëieren 20. GOES, 5 maart Aardappelen: Bintje 35 mm opw., binnen!, sort. 7- 7,25, Bevelander idem 12-13, Alpha idem 7, Furore idem 9-10, voederaard. appelen 4. Alle prijzen gelden per 100 kg, geleverd aan de sorteerinrichting, sorteerkosten voor rekening van ko per. Naar export bestond zeer weinig vraag. Stro- en ruwvoeder. De prijzen be droegen heden: stro v. tarwe, p. ton, draadgeperst af boerderij 40-42.50, gerst idem 40-42.50, haver idem 35, kl. gr. erwten idem 70-72.50, schokkers idem 62.50-65. Uien noteerden 10.- per 100 kg, UCB conditie, niet afgestaart en leve ring aan de sorteerinrichting van de handelaars. Granen en peulvruchten': tarwe, boerenschoen basis 17 pet. vocht, af boerderij 25.50-26.50, gerst idem 22-23, haver, idem 15 pet. 21-22.50, kl. gr. erwten idem 28-37.50, schokkers idem 40-55, br. bonen, idem 35-45, lijnzaad, slag 40-42, maanzaad 130-160, karwei- zaad 80. Vlas. Goede kwal. gerepeld vlas p. kg 15-18 ct., afwijkende kwal. 10-15 ct„ goede kwal. ongerepeld vlas p. kg. 14-15 ct., afwijkende kwal. 8-14 ct. Eieren. De prijs van eieren bedroeg 1,25 per kg. ROTTERDAM, veemarkt, 5 maart. Aanvoer in totaal 4802, weektotaal 6859, vette koeien en ossen 470, ge- bruiksvee 1386, vette kalveren 140, graskalveren 194, nuchtere kalveren 2022, varkens 115, biggen 121, paarden 96. veulens 6, schapen of lammeren 203, weide-zuiglammeren 32, bokken of geiten 17. Vette koeien le kw. 3.08-3.20, 2e kw. 2.84-3.00, 3e kw. 2.72-2.82, Vette kalveren 3.15-3.50, 2.95-3.15, 2.75-2.95, Graskalveren 470 370 280. Nuchtere kalveren 50 43 38. Biggen 60 50 44. Slachtpaarden 2.50 2.30 2.20. Schapen 150 125 100. Lammeren 135 120 100. Kalfkoeien 1150 975 750. Melkkoeien 1150 975 750. Vare koeien 860 730 625. Vaarzen 775 675 475. Pinken 540 440 340. Vette koeien, aanvoer als vorige week, handel slepend, prijzen als gis teren, prima's boven notering. Vette kalveren, iets minder, goed, even ho ger in prijs. Graskalveren, als vorige week. stroef, ongewijzigd. Nuchtere kalveren, ruim, stug, niet geheel prijs houdend. Biggen, als vorige week, kalm, als vorige week. Slachtpaarden, iets meer, redelijk, ruim prijshoudend. Schapen, even ruimer, kaim, goed prijshoudend. Lammeren, even rui mer, kalm, goed prijshoudend. Kalf koeien. even ruimer, kalm, prijshou dend. Melkkoeien, even ruimer, kalm, prijshoudend. Vare koeien, flink, re- delijk, stabiel. Vaarzen, ruimer, stil, onveranderd. Pinken, ruimer, stil, on veranderd. Konstanz 327 (-2), Rheinfelden 279, Breisach 222 (-4), Straatsburg 325 (-5). Maxau 534 (-20), Mannheim 456 (-44), Mainz 449 (-46), Bingen 352 (-44), Kaub 422 (-60), Trier 292 (-24) Koblenz 441 (-58), Keulen 497 (-75)! Ruhrort 768 (-81), Lobith 1427 (-52). Nijmegen 1181 (-32), Arnhem 1168 (-29), Eefde IJsel 692 (-1), Deventer 565 (+2), Monsin 5530 (-10), Visé 5180 (-2), Borgharen 4217 (-3), Belfeld 1396, Gra*e beneden de sluis 636 (-51), stuw open te Belfeld en Lith.

de Stem | 1957 | | pagina 3