MELK WORDT „SLECHTS" ZES CENT DUURDER Soekarno beroep op doet een Hatta CAMPAGNE IN DE SINAI IS NIET VERGEEFS GEWEEST Hofstra tot kleine concessie bereid Adres aan regering over de afbetalingsregeling RAF-vliegtuig neergestort Tarieven wegvervoer 5 procent hoger Zelfmoord van Algerijnse verzetsleider Inkomstenbelasting omhoog voor inkomens boven f8.000- KNIPOOG NAAR HET WESTEN Mr. Bloemers (burgemeester van Deventer) benoemd Nederlander veroordeeld in België Dulles: Vrije vaart in Golf van Akaba Verzet te „BeenderribbeiV geëindigd Aardig feestje DAGBLAD VOOR ZEELAND Zeventien doden Verhoging van de vennootschaps belasting tijdelijk Zuidoostelijke wind GARANTIEPRIJS AARDAPPELEN Staatssecretaris dr. A. de Waal legt taak neer CAROLINE VAN DOMMELEN OVERLEDEN Commissaris der Koningin in Gelderland Enterse brandweer zegt de dienst op Ben Goerion in bewogen parlementszitting Kerkelijke scheuring te Yerseke Prins Bernhard vrijdag thuis Propaganda voor geboortebeperking in China 97e JAARGANG No. 22395 Uitgave N. V Uitgevers Mij. Neeriandia. Verschijnt elke werkdag. Bureaus: Breda, Kelgerstraat 16. Tel.: Directie, Redactie en Administratie 3351 Verantwoordelijk Hoofd redacteur: J J. H A Bruna Redactieraad: J. M. A C. v. Dongen, C J v. Hootegem. Mr. Dt A J. J. M Mes. Mr H. M L. de Rechtei P V. M vercauteren, L. J v. 't Westende. Abonn pnj. bi] vooruitbet. t 6.50 p. kwartaal, p. post t 7.20, p. week (uitsL bij niet postbestelL) f 0.50. Incasso wordt berekend. Losse numm. 13 ct. Postrek 278841 Voor God, Koningin en Vaderland W O E N S D A G 6 MAART 1957 Advertentieprijs voor de gehele oplage f 0.35 per m/m. (Ingezonden Mededelingen f 0.85 per m/m). Voor advertenties van plaatselijke aard uit Zeeland uitsluitend in de Zeeuwse editie t 0.14 per m/m (Ingezonden Mede delingen f 0 35 per m/m). Bij contract aan zienlijke reductie; volledig tarief en Alge mene Voorwaarden worden op aanvraag verstrekt. Staatwerk 3 ct. per m/m extra. Inzendingen op advertenties, welke de uit gevers om redenen te hunner beoordeling niet wensen af te geven, worden vernietigd. Bureau voor de Zeeuwse Eilanden: GOES, Westsingel 98, Telefoon 2236 Bureau voor Zeeuwsch-Vlaanderen: HULST, Dubbele Poort 7, Telefoon 102 (Bijbureaus: TERNEUZEN, Noordstraat 56, Tel. 2601 OOSTBURG,^Niem\straat^41^Tel^ m m Dinsdagmorgen is bij het vlieg veld Abingdon in zuid-Enge- land een Beverley een van de grootste transportvliegtuigen van de Royal Air Force bij het landen verongelukt. Zeventien personen hebben hierbij het leven verloren: vijftien inzittende bemanningsleden en passagiers en twee burgers van het huis, dat bij het neerstorten werd vernield. Een derde burger en drie inzittenden van het vliegtuig werden gewond. Het toestel, dat van Malta terug keerde, raakte bij het landen met een vleugel een boomtop, vernielde in zijn val een huis en beschadigde andere, en vloog tenslotte in brand. Door de hitte kon men de inzittenden niet meer tijdig bereiken. De minister van Verkeer en Water staat heeft een verzoek van de samen werkende organisaties voor beroeps- goederenvervoer tot verhoging van de maximumtarieven voor het goederen vervoer over de weg ingewilligd. Deze tarieven, die zijn vastgesteld met de tariefsbeschikking binnenlands goede renvervoer vrachtautos, worden nu zo danig verhoogd, dat de bestaande toe slag van drieëndertig en een derde procent wordt gebracht op veertig procent, hetgeen praktisch wil zeggen dat de thans geldende maximum weg- vervoerstarieven met vijf procent worden verhoogd. Ben Mhidi Larbi, een van de twee topleiders van het Algerijnse verzet, die vorige week te Algiers zijn gear resteerd, heeft zich in zijn gevange niscel opgehangen. De politie ver klaarde, dat Larbi terneergeslagen was over het mislukken van de algemene staking van de Algerijnse Mohamme danen, die hij onlangs had georgani seerd. (Van onze parlementaire verslaggever). De regering is bereid de melkprijsverhoging te beperken lot zes cent per liter. Bij de voortzetting van het debat rond de bestedingsbeperking in de Tweede Kamer bleek dit een van de twee punten, waarop de regering aan de wensen van de kanier tegemoet wilde komen. Minister Hofstra stelde nl. voor de consumentensubsidie van vier cent per liter te handhaven, zodat alleen de kostenverhoging t.b.v. de landbouw wordt doorberekend. Een volledige concessie was het eigenlijk niet. Minister Hof stra die op deze eerste dag samen met minister Zijlstra en minister Mansholt het woord voerde maakte de Kamer wel duidelijk, dat de 60.000.000 die het handhaven de consumenten subsidie aan het Rijk gaat kosten ergens anders vandaan zullen moeten komen. Daarom stelde de bewindsman een verhoging voor van de inkomstenbelasting voor de inkomens boven 8000.per jaar. De tweede concessie was de uit drukkelijke verklaring van de rege ring dat de verhoging van de ven nootschapsbelasting van 100.000.000 waarvan 50.000.000 in het kader van de bestedingsbeperking en 50.000.000 voor de landbouw tijdelijk zal zijn. Een termijn kon minister Hofstra echter niet noemen. In zijn antwoord verweerde de bewindsman zich tegen de vrij algemene klacht, dat de over heid zelf te weinig in de beperking van de uitgaven bijdraagt. Men moet niet vergeten, zei hij, dat van een drastische beperking van de staats uitgaven op de eerste plaats, de bur gers zelf de last zullen ondervinden. Als de uitgaven voor landbouwvoor lichting worden verminderd, dan zijn de gevolgen voor de boeren, als de waterstaatuitgaven worden vermin derd, dan zijn de gevolgen voor het Nederlandse volk, niet voor de over heid. In het algemeen kenmerkte de mi nister het huidige programma als een minimum. De regering heeft echter gemeend niet verder te mogen gaan, omdat dit o.a. voor de werkgelegen heid gevaren met zich mee zou bren gen. Onze positie laat echter ook niet toe minder te doen. We lopen langs de afgrond van de inflatie en we moeten zorgen er niet in te vallen. Minister Zijlstra gaf zijn oordeel over de te verwachten stijging van de kosten voor levensonderhoud. Het zal zeer moeilijk zijn om binnen de grens, die door de vakverenigingen is gesteld, te blijven. Maar toch had de bewindsman hoop, dat dit wel zou lukken. De ontwikkeling van de prij zen op de wereldmarkt was in dit opzicht van grdbt belang. Wanneer het ons daar een beetje meezit, zal het waarschijnlijk moge lijk zijn beneden de grens van 6,8% OOSTPRIESTERHULP van pater We- renfried van Straaten heeft 14 Hon gaarse priesters een volkswagen ter beschikking gesteld. PREMIER MACMILLAN van Enge land heeft in het Lagerhuis een voor stel verworpen, om de proeven met een waterstofbom in de Stille Oceaan niet door te laten gaan. DE INTERNATIONALE Katholieke Migratiecommissie, die te Rome bij een is, heeft dr. L. Kampschoer uit Wassenaar tot secretaris-generaal be noemd. RUSSISCHE vissers zouden in de Oostzee vistuig hebben gestolen van Scandinavische schepen. Blijkbaar wilden zij weten hoe dit tuig ver vaardigd was. VERSCHILLENDE plaatsen van Algerie is het gisteren weer tot ter reurdaden gekomen. In Let gebied van Constantine werd een trein tot ontsporing gebracht. TE TARRAGONA, in Spanje, is een proces begonnen tegen 45 personen, die worden beschuldigd van misdrij ven tegen de staat. GEEN ENKEL Russisch persorgaan heeft er gisteren aan herinnerd, dat maarschalk Stalin vier jaar geleden op 5 maart is overleden. WILLEM VOGT is vanwege zijn ver diensten voor ,,radiostad" tot erebur ger van Hilversum benoemd. SIR ANTHONY EDEN heeft gisteren het ziekenhuis ,,Green Lane" te Auckland op Nieuw-Zeeland verlaten. Hij zag er nu veel beter uit dan toen hij in Nieuw-Zeeland arriveerde. Verwachting van het K.N.M.I. tot vanavond, opgemaakt dinsdag avond 23.15 uur: Overdrijvende wolken en overwe gend droog weer. In de zuidelijke provincies aanvankelijk nog hier en daar mist. Dezelfde middagtem- peraturen als gisteren of iets ho gere. Zwakke tot matige wind tussen zuid en oost. Verwachting van het Belgisch Weerkundig Instituut: Zwakke tot matige wind üit zuid tot zuidwest. Bewolkt tot betrokken en een wei nig regen. Vandaag: zon onder 18.28 uur. Morgen: zon op 7.13 uur; maan op 9.15 uur. te blijven, aldus prof. Zijlstra. Dit zal voor ons allen een zware opgave zijn, maar we moeten de last dra gen, want bij ongemotiveerde loon eisen zitten we zo in een inflatie en dan is de ellende niet te overzien. Landbouwbedrijven Minister Mansholt tenslotte legde bij de verdediging van zijn landbouw beleid er de nadruk op, dat, wanneer de regering de landbouw wil steunen zij daarbij als voorwaarde moet stel len, dat t.z.t, de al te kleine bedrij ven geleidelijk zullen moeten verdwij nen. Dit is beslist geen speciale so cialistische wens, zei hij. De rege ring erkent de waarde van het zelf standige kleine bedrijf, maar dat mag dan geen verkommerd bedrijf zijn. „Wij willen 'n gezonde boerenstand". Thans heeft 60% van de bedrijven op de zandgrond geen voldoende be staansmogelijkheid. Over de blokkering van de eige- naarslasten tot later was minister Mansholt kort. Er is geen geld om die 50.000.000 direct uit te betalen. Dat aan de deblokkering zekere voor waarden zullen worden gesteld ten aanzien van de vernieuwing van de bedrijfsgebouwen vond hij logisch. Het geld wordt daarvoor gegeven en vanzelfsprekend wil de regering als enige garantie, dat het daar inder daad voor gebruikt wordt. Minister Mansholt motiveerde ten slotte het besluit van de regering om slechts voor een gedeelte aan de eisen van het landbouwschap tege moet te komen met de overweging, dat anders de pachters in de pachtbe drijven in een aanmerkelijk slechtere positie zouden komen. De regering heeft de garantieprijs voor consumptieaardappelen van de oogst 1956 vastgelegd op 4.75 per 100 kg veldgewas, indien de aardap pelen in de herfst werden afgeleverd. Bij latere aflevering komt op de ga rantieprijs nog een bewaarloonvergoe- ding variërende van 0.60 tot ƒ1.20 in mei. De afzonderlijke garantie voor fa brieksaardappelen is vastgesteld op 6.25 per 100 kg. De produktie van aardappelmeel zal echter worden be perkt tot 180.000 ton. Minister Mans holt heeft dit aan de Tweede Kamer meegedeeld, naar aanleiding van de begroting van het Landbouwegalisatie- fonds. Bij Koninklijk besluit is aan mej. dr. A. de Waal, op haar verzoek, met ingang van 16 maart op de meest eer volle wijze ontslag verleend als Staatssecretaris van Onderwijs, Kun sten en Wetenschappen, met dankbe tuiging voor de vele en gewichtige diensten door haar aan de Koningin en het Koninkrijk bewezen. Mej. de Waal is ruim vier jaar staats secretaris geweest. Indertijd is al bekendgemaakt, dat één persoon de gehele onderwijssector in handen zou nemen. Gezien de be tekenis van deze sector zou dit de minister zijn. Mejuffrouw De Waal had daarom besloten aan H. M. de Koningin haar ontslag als staatssecre taris te vragen, doch zij verklaarde zich op verzoek van de minister be reid, deze aanvrage nog enkele maan den uit te stellen, teneinde de conti nuïteit in het onderwijsbeleid zoveel mogelijk te waarborgen. De toneelspeelster en schrijfster Ca roline van Dommelen is op 82-jarige leeftijd te Amsterdam overleden. Zij begon haar carrière bij het Ko ninklijk Toneel, en is verbonden ge weest aan gezelschappen van Willem Royaards en Cor van der Lugt Mel- sert. Zij vertolkte rollen in „Voerman Hen schel", „Marguerite Gautier", „Blan- chette", „Mevrouw Warren's bedrijf", en „De vrouw in het spel". Caroline van Dommelen maakte vele reizen naar Jndië, Japan en voetreizen door Europa en Noord -Afrika. Tot haar 78ste jaar stond zij op de planken. Als de voortekenen niet be driegen kunnen de vrouwen in Oost-Duitsland er op rekenen, dat zij dit voorjaar en deze zo mer beter en stijlvoller gekleed zullen lopen, dan sinds het einde van de tweede wereld oorlog het geval is geweest. De utiliteitskleding, de overalls, zij verdwijnen om plaats te maken voor eleganter toiletjes, waarin onmiskenbaar tot uiting komt dat het niet langer onmogelijk is voor de Oostduitse ontwer pers inspiratie te putten uit het Westerse mode-arsenaal. Een show, gehouden op de Leipziger voorjaarsbeurs, heeft getoond, wat de kenmerken van de nieu we richting in de Oostduitse mode zijn. Foto links: typisch westelijke trekken toont dit middagkos tuum van zware wol met een kraag van Opossum-bont. De naam is „Labalade'' en het ont werp is afkomstig van het „,staatshuis" „Treffmodelle" in Berlijn. Midden: „Mercedes" is de naam van deze combinatie van cape en pakje die in de rubriek „voor op reis" is ondergebracht. „Mercedes" komt uit de „Leip ziger Damenbekleidungswerke De cape is uitgevoerd in zwart en wit, het pakje van dikke grijze wol. Rechts: dit is „Nana" een ont werp, dat nog kort geleden ais beslist „westers decadent" be titeld zou zijn, maar dat nu op gang maakt. Het is inderdaad heel iets anders dan de overall, waarin men de Oostduitse vrou wen zo lang zag lopen. De kleur van het pakje is geel, het drie- kwartse jasje kleedt bijzonder elegant af. Het materiaal is wol. President Soekarno van Indonesië zou een brief geschreven hebben aan Hatta, waarin hij deze uitnodigt voor een ontmoeting ter bespreking van het „herstel van hun samenwerking". Dit zou erop wijzen, dat het staatshoofd drastische wijzigingen overweegt in zijn plannen tot redding van de re publiek... De toestand in heel Indonesië is uiterst verward en de regering wordt van alle kanten onder druk gezet. De katholieken in het parlement heb ben gisteren te kennen gegeven, dat zij in het geheel niets voelen voor het opnemen van communisten in een ,,al- le-partijen-kabinet". Men neemt aan dat Soekarno heel wat water in de Met ingang van 1 april is benoemd tot commissaris van de Koningin der provincie Gelderland mr. H. W. Bloe De nieuw benoemde commissaris werd 2 mei 1908 te Borculo geboren. Hij studeerde aan de universiteit van Utrecht rechtswetenschappen. Nadat hij circa anderhalf jaar advocaat en procureur te Amsterdam was geweest werd hij met ingang van 1 maart 1934 benoemd tot burgemeester der ge meente Roden (provinci Drente), Vervolgens werd hij in 1942 door de Duitse bezetter ontslagen. Na de be vrijding vervulde mr. Bloemers op nieuw korte tijd het ambt van burge meester van de gemeente Roden, waar na hij met ingang van 20 juni 1946 werd benoemd tot burgemeester van Deventer, welke functie hij thans nog vervult. Bovendien treedt hij sinds 1 januari 1956 op als voorzitter van de voorlopige raad volkshuisvesting. De heer Bloemers, die niet is aangesloten bij een politieke partij, belijdt de Ne derlands Hervormde godsdienst. Deze foto werd in Lydda gemaakt van generaal-majoor Burns, opper bevelhebber van de V.N.-politie macht in het Midden-Oosten (mid den) en de Israëlische stafchef Mosje Dayan (rechts), nadat de militaire leiders een gesprek van bijna een uur hadden gehad over het terugtrekken van de Israëlische troepen uit dè omstreden gebieden. De boetstraffelijke rechtbank te Ant werpen heeft de Nederlander F. H. in 't V. uit Amsterdam bij verstek tot 3 jaar gevangenisstraf en 2.000 fr. boete veroordeeld, met bevel tot on middellijke aanhouding. Hij was herhaaldelijk vervolgd we gens smokkelarij en het dragen van een valse naam. Hij huurde een auto zonder chauffeur en als dit voertuig in beslag werd genomen, had de eige naar alle moeite om weer in het bzit ervan te geraken. Onlangs had hij te Antwerpen eer wagen gehuurd, doch een ongeval veroorzaakt, waardoor hij in handen van de politie viel. De brandweer te Enter (gem. Wier den) heeft een brief geschreven aan het college van B. en W., waarin wordt meegedeeld, dat de dienst per 15 maart wordt opgezegd in verband met de onbevredigende regeling, die door het gemeentebestuur tussen de brand weren van Wierden en Enter is ge troffen. In een dramatische parlements zitting heeft gisterenavond de Israëlische premier Ben Goerion verantwoording afgelegd van zijn besluit, de troepen uit de strook van Gaza en het gebied van de Golf van Akaba terug te trekken. Tienduizenden hadden tevoren, in de straten van Jeru salem, tegen dit besluit gepro testeerd. De politie had de stra- ui i Op dit punt riep een lid van de ten, die naar het parlementsge- Heroethpartij: „Waarom vraagt u niet bouw leiden, afgezet. De beto- de mening van het volk?" gers echter gingen rustig uiteen, nadat een aantal sprekers het woord had gevoerd. Zich tot het parlement richtend, zei Ben Goerion, dat de campagne in de Sinai niet vergeefs was geweest. Het was „geen verovering-, maar een ver lossingscampagne". De plannen voor de operatie waren een dag voor de aanval aan de regering voorgelegd. Afgevaardigden van de nationalisti sche Heroeth-partij vielen de premiei herhaaldelijk en geëmotioneerd in de rede. „Waarom hebben wij de Egyp- ténaren verslagen'?' riep een van hen. Het besluit van de regering om de troepen terug te trekken, aldus de premier, is niet gemakkelijk geweest en niet eenstemmig genomen. Maar alle ministers van de regeringscoalitie zullen zich moeten houden aan de col lectieve verantwoordelijkheid. Toen Ben Goerion zijn rede, die anderhalf uur duurde, besloot, maak ten de Heroethafgevaardigden een ge weldig lawaai. Dinsdag is te El Ballah van gewoon lijk betrouwbare zijde vernomen, dat troepen van de Verenigde Naties naar verwachting de strook van Gaza bin nen 24 uur zouden binnenrukken. Minister Dulles van de V.S. heeft verklaard, dat de Verenigde Staten met grote voldoening kennis hadden ge nomen van de beslissing van Israël, om zijn troepen uit de strook van Gaza en het gebied langs de Golf van Akaba terug te trekken. „De Verenigde Staten", zei hij, „heb ben geen redenen om aan te nemen, dat Egypte discriminerende maatre- schepen van alle landen het recht van vrije vaart door de Golf van Akaba hebben. Dulles verklaarde dat de Ameri kaanse regering niet van plan was een schip door de Golf van Akaba te laten varen, om zodoende het recht van doorvaart vast te stellen. „Dit is een zaak voor de particuliere scheep vaartmaatschappijen", constateerde hij. Hij zei ook nog, dat Egypte een nei ging aan de dag heeft gelegd om de opruimingswerkzaamheden in het Suezkanaal te vertragen. Hij sprak echter de hooop uit, dat het kanaal thans binnen ongeveer tien dagen weer voor de scheepvaart zal zijn open gesteld. De Verenigde Staten hadden Israël geen particuliere verzekeringen gege ven, die verder gingen dan er in de verschillende openbare stukken was medegedeeld. Het Arabische bureau voor de boyr cott van Israël heeft bekendgemaakt, dat 25 buitenlandse maatschappijen en 19 buitenlandse schepen op de zwarte lijst zijn geplaatst wegens handel met Israël. De produkten van deze maat schappijen zullen in alle Arabische landen geweerd worden. Vaartuigen van de Verenigde Naties hebben de 2.200 ton metende bagger molen „Louis Perrier", die in een evenwijdig aan het Suezkanaal lopend bijkanaal bij El Ballah tot zinken was gebracht, gelicht. Ten zuiden van Port Said liggen nu nog twee wrakken in het kanaal. gelen betreffende het varen van Brit se, Franse of Israëlische schepen door namelijk dat van de slepboot „Edgar het Suezkanaal zal nemen. Bonnet" en dat van het fregat „Aboe De Amerikaanse opvatting is dat de kir". wijn zal moeten doen, wil hij een ba sis voor samenwerking vinden met de onderscheidene politieke groepen op Java en met de rebellerende com mandanten op Sumatra en in Oost- Indonesië. Soekarno zou zijn brief aan Hatta hebben geschreven nadat hij een on derhoud had gehad met premier Sastroamidjojo en met de chef-staf van de landmacht, generaal Nasution. Beiden zouden de wens te kennen heb ben gegeven van een zo spoedig mo gelijke samenwerking met Hatta. Intussen hebben enkele dagbladen in Djakarta, die achter de regering staan, aangedrongen op de onmid dellijke afkondiging van de staat van oorlog en beleg in heel Indonesië. De invloedrijke „Merdeka" die over het algemeen goed is ingelicht over pa leiszaken, merkte op, dat ,,de ont binding thans de toestand van anar chie nabij komt". De „New York Uerald Tribune" schreef gisteren dat Indonesië tot de ontdekking komt, dat het einde van het Europese kolonialisme niet auto matisch een periode van nationale eenheid en rust inluidt. „Onafhanke lijkheid en nationaal bestaan blijken in het geval van Indonesië niet een en hetzelfde ding te zijn", aldus het blad. In het Ambonnezenkamp „Beender- ribben", waar de bewoners zich ge durende tien maanden lijdelijk heb ben verzet tegen de indertijd inge voerde uitkeringsregeling, schijnt dit verzet sedert jongstleden zaterdag op gegeven te zijn. Toen hebben de ge zinshoofden namelijk de vereiste for mulieren getekend, waarop maandag de eerste uitbetaling is gevolgd. Men ziet nu de bewoners van het kamp weer in groteren getale dan voorheen winkelen en naar het lijkt zullen ook de kinderen weer evenals vroeger regelmatig naar school wor den gestuurd. Te Yerseke is een aantal leden uit de gereformeerde gemeente getreden. Men houdt thans zelfstandige gods dienstoefeningen, en vormt, zolang er nog geen zelfstandige gemeente is geinstituteerd, een afdeling van de gem. Kruiningen. De gereformeer de gemeente van Yerseke is een van de grootste van het kerkverband en telt 1153 zielen. De Centrale der Nederlandse Ver bruikscoöperaties, de Nederlandse Consumentenbond, de Nederlandse Huishoudraad en de Nederlandse Ver eniging van Volkskredietwezen hebben aan de regering hun bezwaren ken baar gemaakt tegen de door de com- missie-Lichtenauer aangeboden schets voor een ontwerp van wet tot nadere regeling van het afbetalingsbedrijf en het daaromtrent door de S.E.R. uit gebrachte advies. Anders dan de S.E.R. achten zij met de commissie-Lichtenauer vastlegging van elke betalingsovereenkomst in een akte gewenst. Een aan eigen middelen beschikbaar kapitaal van 20.000. achten zij ter beperking van de uit oefening van de financieringsfunctie onvoldoende. Hiervoor is, menen zij, ten minste 100.000.nodig. Zij wil len dat aan verplichtingen van de on dernemer ter voorkoming van over- kreditering strafsanctie wordt verbon den. De adressanten voeren een krachtig pleidooi voor het openen van de mo gelijkheid van* verplichte registratie van afbetalings- en andere consumen tenkredieten, welke registratie zij een onmisbaar sluitstuk achten van een Prins Bernhard wordt vrijdagmor gen van zijn verblijf in de Verenigde Staten in ons land terugverwacht. De prins komt met het lijnvliegtuig van de K.L.M. op Schiphol aan. wettelijke regeling ter voorkoming van overkreditering. Colportage willen zij niet zonder meer doen verbieden. Het advies van de S.E.R. om het vaststellen van maximum-afbetalings vergoedingen facultatief te stellen, achten de adressanten een stap ach teruit, vergeleken bij de bestaande beschikking. Zonder wettelijke maxi ma kan men er huns inziens zeker van zijn, dat er, speciaal onder de verko pers van niet-merkartikelen, een aan tal zal zijn dat hogere opslagen dan ae huidige in rekening gaat brengen. Het orgaan van de Chinese commu nistische partij, „Volksdagblad", schrijft, dat de economische ontwik keling nog geen gelijke tred kan hou den met het tempo van de bevolkings aanwas. De Chinese bevolking van meer dan 600 miljoen zielen neemt jaarlijks met meer dan 13 miljoen toe, aldus het „Volksdagblad". Het blad is van oordeel, dat het enkele tientallen jaren zal vergen om de achterstand in te halen. In augus tus 1953 had de staatsraad het minis terie van Volksgezondheid opdracht gegeven de bevolking voor te lichten over geboortebeperking. Men heeft nu maar voorgesteld, de mensen aan te sporen, niet voor hun 25ste jaar te trouwen. Apotheken etaleren voorbehoedmid delen en vrijdag wordt in Peking een tentoonstelling over geboortebeper king geopend. Een carnavalspartijtje in een huis in Offenbach (West-Duits- land) is maandag vrij abrupt geëindigd, toen een der feest vierders plotseling met stoel en al door de vloer zakte. Zijn vrienden trokken hem snel uit het gat, doch toen be gon het huis aan alle kanten te kraken. De carnavalvierders vluchtten hals over kop de straat op. Zij waren nog maar amper buiten, toen het hele pand instortte.

de Stem | 1957 | | pagina 1