IEREN? Spoedzittingen van het Israëlisch kabinet Vier of vijf doden in Den Bosch Kabinetscrisis dreigt LEUT HADDEN ZE, In oost-Indonesië militair bestuur afgekondigd STEM-toto blijft wederom een week overstaan TEL. 83 Overval op postkantoor Antwerpen Spaarlening Minister Luns tevreden over conferentie te Bonn Israël vraagt opheldering aan Dulles Auto reed in de Dommel 10 ervaren VERKOOPSTER ULST TEL. 12 DES TEL. 2687 DAGBLAD VOOR ZEELAND De prins doorbrak geluidsgrens Prof. Romme Kinderdiefstal in Engeland W. Duitsland betaalt Engeland 500 miljoen Noodtoestand in Thailand Binnendrijvende bewolking Juristencongres Veroordeling van rechtsbedeling in Hongarije Ventje Samuel wil autonome rechten Kritiek van Hatta op Soekarno Kinderbijslag voor zelfstandigen R. -K. Middenstand protesteert tegen uitstel Uitslagen top-voetbal Pracht Consul 1955 2 kleure. plaatsen, verbr. 1:11. Bet, te Inr. mogelijk. Groede, tel Bleekestr. 324. Voor betere gebruikte aü^ bielen: Verwijs' Autobedr.- Roosendaal, Hoogstraat 7 4583 en 4589. Verkoop oncfej ledige garantie. Regematig ze uit 50 stuks. Betaling t, gelen. Te k. aangeb. Allgayerlyj; 133, Massey Harris 22 k. meststrooiers 6 tot 8 schc aardappelzetter 2 rijer \n dillijke prijzen. Fa. P. H 868S 'I3* uaSuiuian 'U; Olivetti Studio 44 te koop geboden. Elite-type. Bri onder no. 35610 bur. bl. Verkade's Automobiel, erf derdelenbedr. Haven 8 tel Eergen op Zooim. - Het j voor alle GMC onderdelen drijfassen, alle maten krooj pignonwielen, banjo en GMC-wielen, rem'bekrachti Pillow-bloes, veerstoelen, en achter achterveren. st stokiken, stee kassen enz. Grote partij Opel-onderdel w.o. motorkappen, spatscher voor- en achter-, versnell} bakken, drijfassen, oom» voortreinen. Verder alle delen voor Opel, nieuw, p staalkabels 32 m lang, spot] Wij hebben ook een kraamv voor alle voorkomende zaamheden. Inruilmotoren: 2 CZ mot vanaf f 400, 4 DKW motoren f 75 2 Eysink motoren v.a, 1 F.N. motor f 125, 2 Jaw linders v.a. f 850 4 Jawa rr« ren v.a. f 400, 1 Lambretta ter f 550, 2 Maico motoren f 175, 3 NSU motoren v.a. f 1 Pueh motor f 145, 6 Sparta toren v.a. f 75, 1 Union f 125 1 Zundapp motor f West Brab. Motor- en Leder ding Paleis Willem Appels gen op Zoom, Blauwehandsl tel. 980. DIVERSEN R.-k. meisjes, weten jullie, je donderdagsavonds voor spanning terecht kunt .bi} Genoegen"? - Inlichtingen mej. B. Snepvangers, St. J straat 19, Breda. Belg. firma zoekt te buur Breda of directe omg, gai schuurtje of opslagplaats. Brieven ond. no. 35872. Uw buitenlandse reis beh niet duur te zijn. 9 dgn. Vi zen f 96 p.p. Een sportiev naar het prachtige Münstei het mooiste gedeelte van Franse Vogezen, Holl. keu geen extra kosten achteraf, vele andere reizen. Uitgebr prospectus S, wordt U op vraag gratis gezonden Erkend Reisbureau La Wc sa, Essenburgstraat 2r Ro dam, Tel. K 1800—51594. Gr. prijskaarting op zonda maart om textiel en 2 beken 200 francs gratis om 6.30 uui J. de Rechter, bijgenaamd Bout, Heikant. 1( Zondag 3 maart prijskamp het topbiljart om konijnen J. Begiin, Tragel St. Jansteen Begin 5.30 uur. '16 Zondag 3 maart a.s. schieting Jos v. Helsland, Hulst, Gra 2 krentenbroden Begm Zondag 3 maart binnenschiet bij P. v. Dijk, Hengstdijk, vang 3 uur. Zondag 3 maart schieting zaal Beatrix bij F. Eauwens, Jansteen, Beg. 3 uur. Domaine Robertt prima Fra land wijn, slechts f 1,95 per Fa. Denevers, Lange Delft Middelburg. 2 Kinderranden, sprookjes en jes, grondpapier, plakmeel hanglinnen, kasnaalden, deun ten, -glas en plastiek. Fendï uw behang afwasbaar te mai Jo Maes, St. Jacobstr. 15 singen. 1 Fa. Harms, wijn en gedistill Spuistr. 6, tel. 2013. Vhssinj Oude Vat jenever f 7,40 p. Verhuur van duivenklokken prima staat aan verenigingen particulieren ad. f 10 voorde geheel seizoen, F. Baart, tionsweg 8. Hul9t. tel. 314. Openlijk dank aan God voor mij geschonken hulp op voo spraak van O.L. Vrouw van f tijddurende Bijstand, de H. A tonkis van Padua en de H. Bro der Koenraad v. Parzam, B ley enberg-Verbist, Hulst, dameshoeden Gevraagd magazijn trossel dordrecht, Voorstraat 431. IR (zeer exclusief) ijvend zichtzending 97ê JAARGANG No. 22393 Uitgave N. V. Uitgever* My. Neerlandia. Verschijnt elke werkdag. Bureaus: Breda, Reigerstraat 16. Tel.: Directie, Redactie en Administratie 3351. Verantwoordelijk Hoofd redacteur: J. J. H. A. Bruna. Redactieraad: J. M. A. C. v. Dongen, C J. v. Hootegem, Mr. Dr. A. J. J. M. Mes, Mr. H. M. L. de Rechter. P. V. M Veicauteren, L. J v. 't Westende. Abonn pry» bij vooruitbet. f 6.50 p. kwartaal, p. post f 7.20, p. week (uitsi. by niet postbestell.) f 0.50. Incasso wordt berekend. Losse numm. 13 ct. Postrek. 27884J Voor Cod, Koningin en Vaderland MAAN D A G 4 MAART 1957 Advertentieprys voor de gehele oplage f 0.35 per m/m. (Ingezonden Mededelingen f 0.85 per m/m). Voor advertenties van plaatselyke aard uit Zeeland uitsluitend in de Zeeuwse editie f 0.14 per m/m. (Ingezonden Mede delingen f 0.35 per m/m). Bij contract aan- zienlyke reductie; volledig tarief en Alge mene Voorwaarden worden op aanvraag verstrekt. Staatwerk 3 ct. per m/m extra. Inzendingen op advertenties, welke de uit gevers om redenen te hunner beoordeling niet wensen af te geven, worden vernietigd. Bureau voor de Zeeuwse Eilanden: GOES, Westsingel 98, Telefoon 2236 Bureau voor Zeeuwsch-Vlaanderen: HULST, Dubbele Poort 7, Telefoon 102 (Bübureaus^TERNEUZEN^NoordsfaaatJ56yrel^2601^^OOSTBURG^Nieuwstraat 41, Tel. no. Volgens kringen, die in nauwe verbinding slaan met de Israëlische premier Ben Goerion, bestaat de mogelijkheid, dat het besluit van Israël om zijn strijdkrachten uit de strook van Gaza en het gebied langs de Golf van Akaba terug te trekken, tot een kabinetscrisis zal leiden. Zaterdag is het Israëlisch kabinet in spoedzitting hijeen getveest en ook zondag is een exira-kabinelsvergadering gehouden. Een definitieve beslissing over al dan niet goed keuring van het besluit tot terugtrekking van de troepen, zal waarschijnlijk vallen in de zitting, die vandaag gehou den wordt. Dieven hebben een roofoverval gepleegd op 't centrale postkan toor in Antwerpen. Zij hebben zich uit de voeten gemaakt met een buit van ruim 2.5 miljoen francs, zo deelt de Belgische po litie mede. Postbeambten waren bezig brieven te sorteren, toen in de kamer ernaast de dieven hun slag konden slaan. Zij forceerden een brandkast, waar uit zij een bedrag konden ont vreemden, dat voor het grootste deel bestemd was voor uitbetaling van sa larissen. Prins Bernhard heeft in de Ameri kaanse staat Californië bij Los Ange les de geluidsgrens doorbroken met een oefentoestel van het type Convair F-102A. De prins werd als lid opge nomen in de vereniging „Sneller dan het geluid" waarvan in hoofdzaak testpüoten lid zijn. PRINSES Caroline Louise Margue- riet, de dochter van prins Rainier en prinses Gracia van Monaco, die vijf weken geleden geboren werd, is gisteren in de kathedraal van Mona co gedoopt. OP ASWOENSDAG komen de Parijse kunstenaars in de kerk van St.-Ger- main samen om te bidden voor allen uit hun midden, die dit jaar zullen sterven. Reeds 31 jaar doen zij dit. Kardinaal Feltin leidt de plechtig heid. Maurice Chevalier leest het ge bed voor. VOOR DE eerste maal in de geschie denis van Tunesië zullen op 5 mei vrouwen hun stem uitbrengen. DE PRINSESSEN Beatrix en Irene hebben zaterdagavond een bezoek ge bracht aan de Weense IJsrevue in de Haagse overdekte kunstijsbaan. ZES ARBEIDERS vonden zaterdag de dood, toen een sneltrein op het station van een voorstad van Ham burg op een groep arbeiders inreed. TWEE Amerikaanse jongens uit Ar lington (elf en dertien jaar oud) heb ben tegenover de politie bekend hun vader te hebben neergeschoten en zijn lijk m een schuur te hebben verbor gen, nadat zij op de televisie hadden geleer ,,hoe men mensen moet do den", KONINGIN Juliana heeft zaterdag morgen op het paleis Soestdijk een deputatie ontvangen van leden der orde van vrijmetselaren onder het Grootoosten der Nederlanden, bij wie zich ook vele buitenlandse vrijmet selaren bevonden. KINGSTON, de hoofdstad van Ja maica is door een aardbeving getrof fen, die zeer veel schade heeft aan gericht. Men vermoedt, dat premier Ben Goerion het nieuwe uitstel wil gebruiken voor aanvullend con tact met de Ver. Staten. Na de extra-zitting van giste ren de tweede spoedbij een komst derhalve in een tijdsbe stek van 24 uur zou de pre mier de coalitiepartijen gewaar schuwd hebben, dat een partij, die in het parlement tegen de regering stemt, zich uit de coa litie moet terugtrekken. Van zeker twee partijen der rege ringscoalitie, nl. van de Asjdoeth Haavoda en de Mapan, is bekend, dat zij tegen de terugtrekking zijn. Voorts leeft ook in een derde coalitie partner, de verenigde religieuze par tij, verzet hiertegen. In diplomatieke kringen te Jeruza lem jneent men te weten, dat Abba Eban van Dulles opheldering wenst over de verklaring, die de Amerikaan Cabot Lodge vrijdag in de algemene vergadering van de Ver. Naties heeft afgelegd over de taak van de politie macht van de Ver. Naties in het ge bied van Gaza. De Ver. Staten tonen zich hierover verbaasd. kost tijd" Kolonel Peled, de Israëlische mili taire gouverneur in Gaza, heeft gis teren aan journalisten verklaard, dat er een volledige brigade UNO-troepen en meer dan duizend politiemannen nodig zouden zijn om het bestuur over te nemen. ,,Veel meer, dan waarover Burns kan beschikken", zo voegde Peled hier aan toe. De terugtrekking der Israëli sche strijdkrachten uit het gebied zou twee tot drie weken in beslag nemen. De overdracht van het burgerlijk bestuur aan het leger der Ver. Naties zou veel meer tijd vergen. Het militaire bestuur zal het ge bied niet verlaten, voordat de laatste burgerlijlke bestuursambtenaar is vertrokken. Israel vreest wraakmaat- regelen tegen burgers, die tijdens de bezettingsperiode een loyale houding tegenover Israel hebben aangenomen. Burns-Mosje Da jan De besprekingen, die de opperbe velhebber van de strijdkrachten der Ver. Naties, generaal-majoor Burns, met de Israëlische opperbevelhebber generaal Mosje Dajan, zou hebben over het overnemen van het gezag en welke besprekingen gisteren be gonnen zouden zijn, moesten even eens worden uitgesteld. In Halifax (Yorkshire) is zaterdag een baby van twee weken gestolen uit een kinderwagen, die de ouders voor een warenhuis hadden laten staan toen fcij inkopen deden. De politie is nu op zoek naar een „armoedig gekleed" echtpaar, dat bij de kinderwagen gezien is. Dit echt paar zou met het kind de stad verla ten hebben. De baby, een meisje dat Jane Hardcastle heet, moet om de twee uur door de moeder gevoed worden. De wanhopige ouders hebben de ge hele nacht, geholpen door vrienden, de stad afgezocht. West-Duitsland zal Engeland onge veer 500 miljoen gulden betalen als bijdrage tot de legeringskosten der Britse troepen in de bondsrepubliek. In een communiqué, dat gisteren na onderhandelingen van zes weken tus sen Westduitse en Britse vertegen woordigers te Bonn, is uitgegeven, wordt verklaard, dat de Bondsrepu bliek dit bedrag vrijwillig betaalt, tegenover 400 miljoen mark in het lopende jaar, dat een april a.s. be ëindigt. De duur van de periode, waarop de nieuwe bijdrage betrekking heeft, wordt niet genoemd. West-Duitsland zal voorts ongeveer 750 miljoen gulden bij de Engelse bank deponeren, welke bestemd zijn voor de aflossing van de na-oorlogse schuld aan Engeland. Gisterenmiddag omstreeks kwart voor vijf is te 's-Herto- genbosch een tot nu toe onbe kende auto van de Westwal af in de Dommel te water geraakt. Men vermoedt, dat er vier of vijf doden zijn. De auto kwam uit het straatje „Ach ter den Boogaard", een zijstraatje van de Westwal, en reed schuin het water in. Hij dreef tot bijna aan de over zijde, waar hij zonk en geheel onder water raakte. Terstond nadat het ongeluk gebeurd was sprong een automobilist, de heer Van Hoeckel uit 's-Hertogenbosch, ge kleed te water. Hij trachtte twintig minuten lang de auto te bereiken, doch door de vrij sterke stroming en de troebelheid van het water lukte hem dit niet. De Bossche brandweer en politie riepen, na urenlang vergeefs te hebben gedregd en gepoogd de wagen te bergen, de hulp van de te 's-Hertogenbosch gelegen genietroepen in. Ook deze konden met hun mate rieel de auto niet bergen. In een rede te Almelo heeft profes sor Romme de weduwen- en wezen voorziening en de algemene kinderbij slag even urgent genoemd. Het feit dat het wetsontwerp voor de alge mene kinderbijslag gereed is en er nog geen ontwerp voor de weduwen en wezen klaar is, zal het gewenst maken om te beginnen met het eer ste. Prof. Romme wil op voorhand De regering van Thailand (Siam) heeft zaterdag de noodtoestand voor het gehele land afgekondigd. Het volk is via de radio gewaar schuwd niet in de straten samen te scholen. Tanks en vrachtauto's met militairen rijden door de straten van de hoofdstad Bangkok. Via de radio is nog medegedeeld, dat de regering de noodtoestand heeft afgekondigd, nadat onder de oppositie „onrust was ontstaan, toen de ver kiezingsresultaten bekend werden". Er zijn 26 februari jl. algemene verkiezingen in Thailand gehouden, waarbij de kandidaten der oppositie veel meer stemmen hebben gekregen dan verwacht was. Maarschalk Sarit Thanarat heeft het opperbevel gekregen over de drie onderdelen van de strijdmacht en de politie. De gehele pers staat onder censuur. Sarit Thanarat is overge gaan tot de arrestatie van alle leden van de regering. Bijzonder tevreden toonde minister Liins zich over het resultaat der besprekingen van de grenskwesties. Het overleg over de agenda van de komende conferentie der in te stel len regeringsdelegaties, waarover wij zaterdag berichtten, is afgerond. Minister Luns en zijn Duitse ambtgenoot dr. Von Brentano hebben zaterdagmiddag om twaalf uur hun besprekingen over de tussen Duitsland en Ne derland hangende vraagstukken beëindigd. Zij hebben volledige overeenstemming bereikt over geen enkel middel verwerpen om de i het beginnen van onderhande- al te gortige melkprijsverhoging met i;ncrpT1 nvpr jP7P nmhlpmpn in er "overeenstemming over, dat dit op tien cent per liter geleidelijk te doen I Dngen °ver aeze prootemen m zeer korte termijn zal gebeuren. Mi- nister Von Brentano heeft verklaard De agenda zal het gehele complex der tussen beide landen hangende kwes ties omvatten. Het tijdstip, waarop de onderhandelingen zullen beginnen, is nog niet vastgesteld, doch wel bestaat plaats vinden. Hij is het echter niet de geest van Europese solidari- eens met drs. Roermers, dat dit uit- +ejt sluitend kan geschieden door belas tingverhoging. Zou het niet kunnen, zo De beide ministers hebben aan het vroeg hij, door grotere overheidsbe- einde van hun beraad de overtuiging perking of door een spaarlening, geuit, dat het bezoek ertoe heeft bij waarvan de rente tot een bepaald be- gedragen de vriendschappelijke be drag vrij te stellen zou zijn van be-trekkingen van goede nabuurschap lasting j tussen de beide landen te versterken. dat de Duitse delegatie, onder leiding van professor Erich Kaufmann, be reid is reeds over een week met het overleg te beginnen. Van Nederland se kant verwacht men evenwel nog een iets langere aanlooptijd nodig te hebben, daar de Nederlandse delega tie nog moet worden benoemd. Verwachting van het KNMI tot vanavond, opgemaakt gister- J avond 23.15 uur: In het zuidoosten van het land, droog en overwe- i gend zonnig weer met weinig ver- J andering in temperatuur. Elders: t uit zee binnendrijvende bewolking t en bijna overal droog weer. Voor- al in het noorden van het land lagere middagtemperaturen. J Verwachting van het Belgisch i Weerkundig Instituut: Zwakke 0 wind uit veranderlijke richtingen J vooruit uit het zuiden. Over het J algemeen mooi tot bewolkt. Plaat- t selijk mist, vooral des morgens. 0 Vandaag: zon onder 18.25 uur, J maan onder 21.52 uur. Morgen: zon op 7.17 uur, maan op 8.16 u. Overal in het zuiden is gisteren de carnavalsleut losgebarsten. Sas-van- 'Jent had een mooie optocht. Oostburg •en voetbalwedstrijd en de onthulling van een standbeeld. Nilles I uit Bergen-op-Zoom kwam na zijn aankomst (zie bijgaande foto) op een metershoge trompet te zitten. Hij decoreerde de mannen van het ..solistenconcours". Door Roqsondaal h ok een bonte kinderstoet. Te Ooster hout kwam prins Mienus wel heel ori gineel voor de dag en de Smulnarren hebben er een bont feest van gemaakt. Prins Geurt I werd op het Hooghuis ;n Etten door B. en W. ontvangen. Ook lier gaf een optocht veel fleur aan aet feest. In Breda kwam Bert I onder het hooi vandaan, waarna hij door burge- neester Kortmann op het stadhuis verd verwelkomd. Na het traditionele nerteten in de Kwiebuskuil zette het estijn pas goed in. Zondag vond in .et centrum een kindercarnaval plaats vaaraan door duizenden werd deel- enomen (zie bijgaande foto). Voor erdere verslagen en foto's van de .astenavondviering raadplege men de hinnenpagina's. Laat in de avond werden met een zwaardere takelwagen pogingen aan gewend. Eeji duiker van de genie, die de wagen bereikt had, meende te kunnen aannemen, dat er zich vier a vijf personen in bevonden. Naar her komst en identiteit van de slachtof fers tastte men toen nog in het duis ter. De internationale commissie van ju risten heeft de rechtsbedeling in Hon garije als een schending van de men selijke rechten veroordeeld. Dit ge schiedde in een door de vooraanstaan de juristen uit twaalf landen, die in het Kurhaus te Scheveningen bijeen waren gekomen, eenstemmig aan vaarde resolutie. De militaire commandant van Oost-Indonesië, luitenant kolonel Ventje Samuel, heeft zaterdag de staat van oorlog afgekondigd over Celebes en de Kleine Soenda-eilanden, met inbegrip van Bali en de Molukken. Hij heeft tege. lijkertijd een militair bestuur in Oost-Indonesië ingesteld. De civiele gouverneurs van deze provincies heeft hij tot militaire gouverneurs benoemd. De verklaring van Samuel zegt: „In het belang van de Indone sische republiek en van het wel zijn van de bevolking van Oost- Indonesië kondigen wij de staat van beleg af over Oost-Indone sië en stellen wij een militair bestuur in, ii? overeenstemming met de voorlopige grondwet en de regeringsordonnantie van 1948". Hij legde er de nadruk op, dat de maatregelen van tijdelijke aard wa ren en niet betekenden, dat Oost- Indonesië zich afscheidde van de In donesische republiek. De proclamatie volgde na een by- eenkomst van 52 Oostindonesische leiders te Makassar, die drie uur duurde. Tegelijkertijd werd de regeling be treffende de instelling van een mili tair bestuur en de staat van oorlog bekend gemaakt. Radio-MaUmsar Radio-Makassar heeft bekend ge maakt, dat de militaire commandant van Oost-Indonesië „bereid was on derhandelingen te beginnen met een delegatie van de centrale regering". In deze bekendmaking werd ge zegd, dat de delegatie mandaat van president Soekarno moet hebben in diens kwaliteit van opperbevelhebber van de Indonesische strijdkrachen. De onderhandelingen zouden kunnen leiden tot een regeling van kwesties, die voortkomen uit de proclamatie van zaterdag, aldus radio-Makassar. De voormalige vice-president Mohammed Hatta, heeft ver klaard, dat het plan van presi dent Soekarno voor herstel van de nationale vrede tot mislukking is gedoemd, „als hij de commu nistische partij met de religieuze en nationale partijen in één kabi net wil verenigen". In een artikel in het socialistische blad „Pedoman" zegt Hatta, dat het denkbeeld van de president alleen in praktijk zou kunnen worden gebracht, als alle in het parlement vertegen woordigde partijen hetzelfde doel zouden nastreven. Er bestaat echter een principieel verschil tussen de doelstellingen van de religieuze en nationalistische partijen een recht vaardige en welvarende Indonesische nationale staat en het uiteindelijke doel van de communistische partij, die in wezen een onderdeel vormt van een internationale beweging die een wereldrevolutie beoogt, aldus Hatta. Hij noemt het plan van Soe karno „goed en idealistisch", maar nauwelijks te verwezenlijken. Het nieuw uitgeroepen militaire bestuur van Oost-Indonesië ver zocht volledige autonome rechten te verlenen aan de vier Oost-In donesische provincies: Celebes, de Kleine Soenda-eilanden, de Molukken en West-Irian. Het be sloot verder, dat de inkomsten van Oost-Indonesië gebruikt zul len worden door de gebieden zelf en slechts dertig procent aan de centrale regering zal worden uit gekeerd. De radio maakte bekend, dat alle verbindingen onder militair toezicht zijn geplaatst. Overmaking van baar geld boven een bedrag van 6.000 roe- piahs is verboden. Officiële kringen in Djakarta gaven geen commentaar op de eerste be richten uit Makassar, maar zij leg den er de nadruk op, dat de afkon diging van de noodtoestand over een deel van de archipel onder de be voegdheid van de centrale regering valt en niet onder die van de com mandanten van de militaire gebie den. Waarnemers te Djakarta brach ten de gebeurtenissen in Noord- en Midden-Sumatra in herinnering. Vrees voor verdere verbrokkeling heeft geleid tot een verwarde poli tieke situatie in Djakarta. Hoewel het advies, dat door de So ciaal Economische Raad aan de mi nister van Sociale Zaken en Volksge zondheid is uitgebracht met betrek king tot een weduwen- en wezenver zekering, waardering en instemming van de Ned. Kath. Middenstandsbond kan hebben, ontmoet het onderdeel van dit advies, dat handelt over de prioriteit van de invoering van deze verzekering boven die van de alge mene kinderbijslagverzekering ernsti ge bezwaren. Dit wordt gezegd in 'n adres, dat het bondsbestuur aan mi nister Suurhoff heeft gericht. Het door de S.E.R. ingenomen standpunt is niet wel begrijpelijk, zo wordt gezegd, in het licht van het op 14 mei 1954 door de S.E.R. uitge brachte advies met betrekking tot de kinderbyslagverzekering voor zelf standigen. Daarin spreekt de raad als zijn oordeel uit, dat het „om praktische en psychologische redenen aanbeveling verdient de invoering van de kinderbijslagverzekering te doen samenvallen met die van de wettelijke ouderdomsverzekering' Uit dit S.E.R.-advies van 14 mei 1954 kan men toch slechts de con clusie trekken, dat juist de invoering van de ouderdomsverzekering naar de mening van de S.E.R. dusdanige lasten legt op de zelfstandigen met grote gezinnen, dat deze door de ge- lijktijdige invoering van de kinder bijslagregeling in hun inkomensvor ming tegemoet gekomen dienen te worden. Het bevreemdt ons dus wel zeer, dat de S.E.R. door het thans ingenomen standpunt ernstig afbreuk doet aan zijn eerdere geuite mening. I)e uitslagen van het „carnavals program" voetbal, dat de ploegen uit de eredivisie gisteren speelden, luiden als volgt: Rapid JC - GVAV 2—2 Spel. Enschede - DOS 12 Elinkwijk - Willem II 31 NAC - Eindhoven 01 Voor verslagen en actie-foto's mo gen w(j U verwyzen naar onze sport pagina's. Tengevolge van twee onverwachte afgelastingen: namelijk ,an Wilhelmina - UVS en DHV - Nieuw Borgvliet, ulijft volgens de gestelde bepalingen de „pot" van onze STEM-toto ook deze week onuitgekeerd. Dit houdt tegelijkertyd in, dat er voor a.s. zondag opnieuw 25.— (vijfentwintig gulden) aan het reeds uitgetrokken bedrag van vijftig gulden wordt toegevoegd, zodat er thans kans bestaat om 75.— (vijfenzeventig gulden) te winnen. Vorige week is het aantal deelnemers opnieuw zéér groot geweest, zodat aangenomen mag worden, dat de komende dagen de inzendingen massale vormen zullen aannemen. In ons blad van morgen dinsdag kunnen de liefhebbers de nieuwe aankondiging, met het desbetreffende formulier weder aantreffen. Alvast veel succes

de Stem | 1957 | | pagina 1