Nieuw spervuur op regeringsnota „KETTINCROKEN Resolutie over Nieuw-Guinea aangenomen KNVB ten strijde tegen clubpools iif V andaag verklaring Israël Kerftabak duurder Twee straaljagers botsten boven Wouw tegen elkaar Nieuwe bom van Zwarte Zwaan in proces Montesi Topspanning in Djakarta SCHIP IN DE MOTTEBALLEN H. Vader naar Lourdes? DAGBLAD VOOR ZEELAND Vele bezwaren dr. Droesen en prof. Oud n We roken zware pijp Nationale Reserve wordl ontheven van huidige taak Geen meerderheid van tweederde in assemblee Oostelijke wind Winst en dividend Unilever hoger Een piloot gedood Geheimzinnige Gianna la Gossa Wijzigingen in regering van Hongarije /o 5 /o] .56 ioorde hij een licht zich. Bliksemsnel n zich om, terwijl ar het gevest van ging. Want vlak 3uw begon een der door een onzicht- ewogen, langzaam liven. 97e JAARGANG No. 22391 Uitgave N. V Uitgevers Mij. Neerlandia. Verschijnt elke werkdag. Bureaus: Breda, Keigerstraat 16. Tel.: Directie, Redactie en Administratie 3351 Verantwoordelij k Hoofd redacteur: J J H A Bruna. Redactieraad: J. M. A C. v. Dongen, C J v. Hootegem, Mr. Dr. A. J. J M. Mes Mr H. M. L. de Rechtei P V. M Vercauleren, L. J v. "t Westende Abonn prijs bl) vooruitbet t 6 51) p. kwartaal, p. post t 7.20, p. week (uitsi bij niet postbesteli.) t 0.50. Incasso wordt berekend. Losse numm. 13 ct. Postrek 27884J Voor God, Koningin en Vaderland V R IJ D AG 1 MAART 1957 Advertentieprijs voor de gehele oplage f 0.35 per m/m. (Ingezonden Mededelingen f 0.85 per m/m). Voor advertenties van plaatselijke aard uit Zeeland uitsluitend in de Zeeuwse editie f 0.14 per m/m. (Ingezonden Mede delingen f 0 35 per m/m). Bij contract aan zienlijke reductie; volledig tarief en Alge mene Voorwaarden worden op aanvraag verstrekt. Staatwerk 3 ct. per m/m extra. Inzendingen op advertenties, welke de uit gevers om redenen te hunner beoordeling niet wensen af te geven, worden vernietigd. Bureau voor de Zeeuwse Eilanden: GOES, Westsingel 98, Telefoon 2236 - Bureau voor Zeeuwsch-Vlaanderen: HULST, Dubbele Poort 7, Telefoon 102 (Bijbureaus: TKRNEUZEN, Noordstraat 56, Tel. 2601 OOSTBURG, Nieuwstraat 41, Tel. no. 35). (Van onze parlementaire medewerker). Het debat over de bestedingsbeperking heeft in politieke zin een hoogtepunt gekregen door het optreden van professor Oud, de fractievoorzitter van de liberalen, die als een soort toreador in de parlementaire arena links en rechts pikanterieën uitdeelde en het saaie debat in een vrolijke discussie veranderde. Professor Zijlstra bloosde toen hij het mikpunt werd vanwege zijn geleerd heid, die in de praktijk volgens Oud niets betekent. Anders waren wij niet in deze schijnwelvaart verzeild geraakt. Hij bloosde nog meer, toen hem de vraag werd gesteld, of dit nu de vrucht was van het modern chris telijk staatsmanschap" (de verkie zingsleuze van de A.R.-partij van deze minister in 1956). De Kamer en de tribunes hebben veel plezier gehad over de- wijze waarop de oude politieke rot naast „Vader Drees" „Moeder Klompé" ten tonele voerde, die midden in de maand januari, toen het kabinet in de zorgen over de bestedingsnota verwikkeld was, de gemeentebesturen verzocht om de uitkeringen aan de ouden van dagen ook na de ouder- domsvoorziening niet te bekrimpen. De Genestet Hij trok uit dit ministeriële initiatief de conclusie, dat het kabinet niet homogeen is en vond voorts, dat het, met alle respect voor de bekwaam heid van de personen die erin zitten, tezamen geen kabinet vormt. Het le- kengedicht van de Genestet („Wees uzelf zei ik tot iemand, maar hij kon niet; hij was niemand") is er op van toepassing, aldus prof. Oud. Een dankbaar onderwerp in dit liberale betoog was vanzelfsprekend de on macht der regering tot bezuiniging op het overheidsapparaat. „Inflatie van ministers De heer Oud sprak van een „in flatie van ministers en staatsse cretarissen" en citeerde het Bij belse woord: „In de veelheid van onderdanen is des konings heer lijkheid." Ook prof. Oud stelde het behoud van een krachtige boerenstand voorop en bracht in herinnering, hoe in de ge schiedenis al eens eerder de fout is gemaakt, die door minister Mans- holt herhaald gaat worden: men laat juist de kleine boer, die door zijn soberheid en zijn arbeidzaamheid tot cle beste elementen van onze samen leving behoort, verkommeren. Beroep op vakverenigingen Prof. Oud deed voorts een beroep op de regering, met name op de mi nisters Drees en Suurtioff, om de vakverenigingen duidelijk te maken, dat de landbouw gesteund moet wor den door een verschuiving van lasten. De niet-agrariërs moeten voor de landbouw opkomen. Daarbij moeten loonsverhogingen vermeden worden. We hebben al te lang gewacht met het terugkeren tot gezonde toestan den op het gebied van de huren, de pachten en de eigenaarslasten. Nu komt dat alles door het dralen van de regering wel heel ongelukkig, maar gebeuren moet het. De verhoging van de melkprijs met tien cent vond echter ook prof. Oud een te drastische maat regel. Hij stelde voor om in het belang van ons volk een deel van de subsidie op melk nog niet af te schaffen en dan de compensa tie te vinden in een verhoging van de sigarettenbelasting. Bezivaren van KVP Namens de KVP heeft dr. Droesen een uitstekend gedocumenteerd be toog gehouden over de landbouwpro blemen. Hij herinnerde eraan, dat de boeren het Nederlandse volk vele ja ren lang van de allerbeste produkten hebben voorzien tegen lagere prijzen dan waar ook in het buitenland ge maakt worden. Van een ondoelmatige bedrijfsvoering, zoals de vroegere mi nister van financiën, de heer van der Kieft, het wil doen voorkomen, is dan ook geen sprake. Dr. Droesen had be zwaren tegen het nieuwe systeem van beloning, dat de regering thans voor de boeren wil invoeren, terwijl het systeem van berekening van grond rente neer zou gaan komen op een plotselinge ontwaarding van de grond. Namens de KVP-fractie verklaarde de heer Droesen, dat men wel genoe gen wilde nemen met de tegemoetko ming van f 200 miljoen, hoewel het Landbouwschap f 350 miljoen had ge- eist. Mits echter een aanvulling wordt gegeven, zodra de financiële omstandigheden dat mogelijk maken. De fractie wijst echter de aantas ting van pacht- en koopprijzen af en vraagt om een bruikbaar systeem van berekening van ver vangingswaarde, waarbij wordt afgezien van het begrip „algeme ne vervangingswaarde". Voorts kan de KVP de blokkering van de f 50 miljoen voor de boeren op dit moment zeker niet goedkeu ren. Ten enenmale onaanvaardbaar is voor haar dat het vrij geven van het geblokkeerde geld zou worden ver bonden aan voorwaarden, die met de sanering van de landbouwbedrijven te maken hebben. De laatste agrarische deskundige, die aan het woord kwam was de partijgenoot van de minister van landbouw, dr. Vondeling. Hij was het eens met alles, wat er in de •beste dingsnota over de landbouw wordt gesteld. Dinsdag zal de regering antwoor den. In kringen, die in nauw contact slaan niet de Israëli sche ambassade te Washing ton, verwacht men, dat er vandaag in de algemene ver. gadering een akkoord inzake de terugtrekking van de Is. raëliërs uit de kuststrook van Gaza en het gebied van de Golf van Akaba zal wor den bekendgemaakt Bij de hervatting van het debat over het Midden-Oosten heeft het plaatsvervangend hoofd van de Israë lische delegatie, Mordechai Kidron, bekendgemaakt, dat Israël in staat zal zijn vandaag op de middagver gadering een verklaring af te leggen over zijn plannen betreffende de terugtrekking van zijn troepen van het Egyptische grondgebied", In te genstelling tot de verwachting, ver zocht Kidron niet de vergadering te verdagen. MEER DAN 120 verzetsstrijders zijn in de laatste 36 uur door Franse vei ligheidstroepen in Algerië gedood. BIJ DE SLUIS van Ternaaien (even ten zuiden van Maastricht) is een vrachtauto met 1600 kilo boter uit Ne derland aangehouden. De chauffeur kon ontvluchten. Zijn begeleider werd aangehouden. FRANKRIJK en Italië hebben een overeenkomst gesloten, die paspoor ten in het verkeer tussen beide lan den afschaft bij bezoeken van min der dan drie maanden. DE werkgevers- en de arbeidersor ganisaties in de textielindustrie heb ben na langdurige onderhandelingen overeenstemming bereikt over een nieuwe c.a.o. DOOR EEN ongeluk op de 455-meter- verdieping van staatsmijn Maurits te Geleen is een 36-jarige meesterhou- wer in Linne om het leven gekomen. DE gelegenheid tot verwisseling van de opgeroepen bankbiljetten van J 10,-, mode] 1945 (gedateerd 7 mei 1945) en model 1949 (gedateerd 4 jnaart 1949) is verlengd tot en met 31 mei a.s. DE FINSE regering, een coalitie van agrariërs en sociaal-democraten, is gisteren gevallen, doordat de agrari ërs zich terugtrokken wegens een meningsverschil met de sociaal-de mocraten over de prijzen voor boter cn melk. Öok de kerftabak wordt duur der. De goedkopere soorten zul len in het algemeen met vijf cent per pakje van vijftig gram in prijs stijgen, ter"ijl de mid delsoorten met tien cent per pakje omhoog zullen gaan. (Van onze parlementaire medewerker). Minister Stai overweegt thans de Nationale Reserve te zijner tijd van haar tegenwoordige taak te ontheffen. Dit zal echter eerst kun nen geschieden, wanneer de op bouw van de normale territoriale verdediging voldoende is gevor derd. De minister is, zo zegt hij in zijn memorie van antwoord aan de Eerste Kamer, tot deze wijziging in zijn aan vankelijke opvatting gekomen, omdat is gebleken, dat onze Nationale Reser ve niet in het volk „leeft". Zowel het aantal aanmeldingen als de bereid heid om de vereiste graad van geoe fendheid te bereiken, zijn daarom on voldoende. De bewindsman spreekt echter naar aanleiding hiervan de grootste waardering uit voor diege nen, die wel geheel hun vrijwillig aan gegane verplichtingen zijn nagekomen. Óver de personeelsbezetting zegt de heer Staf, dat een grotere kern van beroepspersoneel inderdaad gewenst is voral voor de technische diensten. Ook hier heeft de strijdmacht echter te kampen met de instelling van het Nederlandse volk. In de burgermaat schappij is het gewoon, dat metselaars metsel';ars cn timmerlieden timmer lieden blijven. Een soldaat kan echter korporaal, een korporaal sergeant, enz. worden. Dat een onvoldoende salari ëring de oorzaak zou zijn van het te kort aan beroepspersoneel wordt door de minister ten stelligste ontkend. In de haven van de Engelse stad Portsmouth is men bezig met het inkapselen van het Engelse slag schip Vanguard*' om het in de motteballenvlootop te nemen. Op de foto ziet men de heren (v.l.n.r.) William Brown uit Banbridge, Noord-Ierland; Jim McCrossan uit Edinburgh en Harry Atkinson uit Manchester, bij het bespuiten van de geschutstoren van het slagschip. De politieke commissie van de Verenigde Naties heeft gisteren aanbevolen, dat een uit drie leden bestaande com. missie van goede diensten zal worden benoemd „om bij. stand te verlenen in de onderhandelingen,, tussen Neder, land en Indonesië over West.Nieuw.Guinea. Doch de stemverhouding: 39 tegen 25, met 9 onthoudingen, wijst er op, dat de aanbeveling er niet in zal slagen de uitein delijke goedkeuring te verkrij gen van de assemblee, waar een tweederde meerderheid wordt vereist. Zo iverd gestemd Voor de resolutie hebben gestemd: Afghanistan, Albanië. Bolivië, Bulga rije, Birma, Wit-Rusland, Cambodja. Ceylon, Costa Rica, Tsjecho-Slowakije, Ecuador, Egypte, El Salvador, Ethio pië, Griekenland, Guatemala, Haiti, India, Indonesië, Iran, Irak, Japan, Jordanië, Libanon, Liberia, Lybië, Ma rokko, Nepal, Pakistan, Phillipijnen, Polen, Roemenië, Saoedie-Arabië, Sy rië, Thailand, Oekraine, Sowjet-Unie, Yemen, Joego-Slavië. Tegen stemden: Australië, Oosten rijk, België, Brazilië, Canada, China, Columbia, Cuba, Denemarken, Domi nicaanse Republiek, Frankrijk, Hon duras, IJsland, Ierland, Israël, Italië, Luxemburg, Nederland, Nieuw-Zee- land, Nicaragua, Noorwegen, Peru, Portugal, Zweden, Groot-Brittannië. Van stemming onthielden zich: Ar gentinië, Chili, Finland, Laos, Mexico, Spanje, Turkije, de Verenigde Staten, Uruguay. Afwezig waren: Hongarije, Panama, Paraguay, Soedan, (dat later te ken nen gaf voor dc resolutie te zijn), Tu nesië, Zuid-Afrika en Venezuela. Nieuwe resolutie? Volgens ingelichte kringen wer ken Chili en Thailand (mogelijk ook Mexico) aan een mogelijk compromis-ontwerp, dat zal wor den ingediend, als de kwestie in de plenaire zitting behandeld wordt. Volgens deze kringen zou dit ont werp dat bedoeld is om te voor komen, dat in het geheel geen actie wordt ondernomen, als de 13-landen- resolutie niet de vereiste tweederde meerderheid krijgt ongeveer neer komen op de formule, die gebruikt is in de kwestie-Cyprus en Algerije. Daarin werd voorgesteld, dat de be trokken partijen bijeen zouden komen om een oplossing tot stand te bren gen. In Rome blijven geruchten aan houden, dat de H. Vader niet af wijzend staat tegenover de uitno diging van kardinaal Leger om persoonlijk naar Lourdes te ko men en er het eeuwfeest van de verschijningen aldaar te openen. (Van onze verslaggever). Twee Meteor straaljagers van de vliegbasis Woensdrecht zijn gistermiddag omstreeks kwart over twee, juist voor het landen en in het circuit van het vliegveld, met elkaar in botsing geko men. De piloot H. M. M. Bruggink uit Tubbergen, 23 jaar en on gehuwd, stortte met zijn MARK 4 neer nabij de vliegbasis, onder de gemeente Wouw. Hij kwam daarbij om het leven. Het andere vliegtuig, van hetzelfde type, maakte onder de gemeente Bergen op Zoom, ongeveer 8 km van de vliegbasis, een noodlanding. De piloot, J. A. Stoorvogel uit Zeist, werd door enkele toegesnelde arbeiders uit de cockpit bevrijd. Hij liep slechts een kleine schram aan het voorhoofd op. Beide toestellen werden danig gehavend. De piloten waren beide leerlingen van de jachtvliegschool en reserve-luitenant-vliegers. den meters door over de vettige grond. Toen de straaljager tot stil stand was gekomen, werd de piloot door ijlings toegesnelde arbeiders, die bij de naburige boerderij van land bouwer de Nijs aan het metselen wa ren, uit zijn toestel bevrijd. De heer Suikerbuijk uit Wouw maakte de pi loot die wat versuft was. uit zijn stoel los. Daarna werd de piloot, die slechts een enkel schrammetje op liep en overigens geen teken van let sel of shock vertoonde, binnengehaald bij de familie Buis aan de Wouwse- straatweg. De eigenaresse van de weilanden, waarop het gehavende toestel lag is de N.V. Zoomland. De straaljager, die neerstortte vlak bij de vliegbasis onder de gemeente Wouw, werd totaal vernield. Hij kwam neer in het centrum van de Wouwsche Plantage, in het ver lengde van de startbanen. Mare chaussees van het ressort Bergen op Zoom zetten onmiddellijk na de ramp de terreinen rond de verongelukte toestellen af. Een commissie van offi cieren van de vliegbasis stelt van daag een onderzoek in. Het is waar schijnlijk voor het eerst, dat straal jagers van de vliegbasis Woensdrecht zijn neergestort. Weersverwachting; van het KN MI tot vanavond, opgemaakt don derdagavond 23.15 uur: Droog weer met enkele over drijvende wolkenvelden. Zwakke tot matige wind uit oostelijke richtingen. Iets lagere tempera turen. Verwachting van het Belgisch Weerkundig Instituut: i Lichte tot matige wind uit oost I?1 z®idoost. Bewolkt tot mooi. j Nevelig des morgens. 5 ,„Vandaas: zon onder 18.1.9 uur. Maan onder 18.34 uur. Morgen: zon op 7.24 uur. Maan J op 7.13 uur. Nu met ingang van vandaag de si garetten duurder worden, kan de Franse komiek Robert Clary beter niet naar Nederland komen. Hij vond nl. op een tentoonstelling te Chicago, waar ter waarde van een kleine miljoen gulden aan antieke pijpen te zien was, een sigarette- pijpje} waarmee hij een pakje van twintig stuks in een keer kan op roken, het wel wat kostbare ideaal van de zware rokers De winst van de Unilever (van de Engelse en de Nederlandse onderne ming tezamen) bedroeg over 1956 324.4 (vorig jaar 322 miljoen) Daaruit krijgen aandeelhouders van de Nederlandse maatschappij een slot- dividend van 10(4 (v.j. 8->/,) procent. Inclusief het interimdividend bedraagt het totale dividend van de Nederland se maatschappij dan 15(4 (vorig jaar 14) procent. Engelse aandeelhouders ontvangen eet. dividend, dat procen tueel hoger maar in geldswaarde ge lijk is. De omzet van beide maatschappijen bereikte in 1956 een bedrag van 17.7 (vorig jaar 16.1) miljard. De fiscus kreeg hieruit aan belastingen een be drag van 554 (vorig jaar 467) mil joen gulden, meer dan een half mil jard dus. Toen omstreeks kwart over twee gistermiddag beide toestellen, die in formatie vlogen, op de vliegbasis Woensdrecht wilden landen, kregen ze juist in de brake een aanvaring. Ze vlogen toen op 1100 voet hoogte. Een straaljager stortte onmiddel lijk neer. De andere zeilde over de bossen van de Wouwsche Plan tage heen. De piloot kon een noodlanding maken op weilanden nabij villa Weltevreden" onder Bergen op Zoom, ongeveer 300 meter terzijde van de grote ver keersweg Roosendaal-Bergen op Zoom. Voor de piloot de grond raakte, vloog hij precies tussen de bossen door en nam hij in zijn glijvlucht enkele hoogspanningskabels mee. Nog tijdig wist hij zich van benzinetanks en de kap van de cockpit te ontdoen. Toen hij de grond raakte, schoof hij met zijn kist nog enkele honder- Het getuigenverhoor in de zaak Montesi is gisteren in Venetië hervat. Als eerste getuige werd Anna Maria Caglio, alias „de Zwarte Zwaan" gehoord. Nerveus en vlug sprekend herhaalde zij alle beschuldigin gen tegen Piccioni en haar vroe gere minnaar Ugo Montagna. Daarna lanceerde zijn haar „nieuwe bom": Men had getracht haar tot zwij gen te brengen. Men had haar contracten in Hollywood aangebo den, opdat zij zich niet op het proces zou kunnen vertonen en enkele dagen geleden had men haar geld aangeboden. Een zekere Bruno Pescatore zou na mens Montagna met haar onderhan deld hebben. Een getuige kon dit be vestigen. Deze getuige is een journa list, die bij een van de besprekingen, die zij met Pescatore heeft gevoerd aanwezig is geweest. Anna Caglio noemde daarna de naam van een jongeman, die volgens haar de geheimzinnigste persoon kent, die betrokken is in de zaak Montesi, nl. „Gianna la Gossa" („Rooie Sjaan"). Deze vrouw zou een brief hebben achtergelaten bij een priester, waar in beschuldigingen tegen Piccioni en Montagna in verband met de dood van Wilma Montesi worden geuit. Volgens Anna Caglio zou deze vrouw gezegd hebben: „Juffrouw Caglio weet niets van Piccioni en Montagna, verg Teken met wat ik van beide heren weet." Twijfelachtige praktijken In de loop van haar verklaring, die ruim vier uur in beslag nam, zei de „Zwarte Zwaan", dat Montagna zich met twijfelachtige praktijken bezig hield. Nu eens had hij in het geheel geen geld meer, dan weer goochelde hij met miljoenen. Getuige wist niet wat Montagna uitvoerde, maar zij meende, dat het ging om handel in verdovende middelen. Volgens haar werd er bij nachtelijke bijeenkom sten op het landgoed „Capocotta" bij Ostia grof gespeeld, waardoor b.v. een van de gasten in een nacht der tien miljoen lire had verloren. In antwoord op een vraag van de president van de rechtbank ver klaarde Anna Maria Caglio, dat van de bende handelaars in ver dovende middelen, waarvan in haar „testament" sprake was, behalve Montagna o.a. ook de voormalige chef van de Italiaan se politie Tomasso Pavono en Mastrobuono, een hoge regerings functionaris te Milaan, deel uit maakten. Dit testament, dat de „Zwarte Zwaan" op dertig oktober 1953 had geschreven en aan haar hospita had gegeven, werd door de openbare aan klager voorgelezen. Hierin stond o.a.: „Ik ben te weten gekomen, dat Ugo Montagna de leider is van een bende smokkelaars van verdovende midde len, welke verantwoordelijk is voor de verdwijning van vele vrouwen, en dat Piero Picciono de moordenaar is. Ik schrijf dit, opdat, ingeval ik ver dwijn, andere vrouwen niet hetzelfde lot zullen ondergaan." Het „testa ment" had zij aan haar hospita ge geven, met het verzoek, het aan de politie ter hand te stellen, als zij „plotseling mocht komen te overlij den." Volgens de getuige zou Mastrobuo no, die om onverklaarbare redenen een auto zou hebben bezeten met de kentekenen van het corps diplomati que, herhaaldelijk bij Chiasso de Ita liaans-Zwitserse grens zijn gepas seerd voor het smokkelen van verdo vende middelen. In Boedapest is gisteren bekend gemaakt, dat de Hongaarse regering ingrijpend gewijzigd is. Ferenc Muennich is ontheven van zijn functie van minister van natio nale verdediging. Hij wordt eerste vice-premier. Geza Revesz, een luite nant-generaal, volgt hem als minister van defensie op. De leiders van de Islamitische, Christelijke en Katholieke par tijen hebben president Soekarno gistermorgen medegedeeld, dat zij zijn plannen „tot redding van het land" met daaraan gepaard gaande deelneming van de com munisten aan een nieuw kabinet, niet kunnen aanvaarden. Gehelmde militairen met de bajo net op het geweer, bewaakten het presidentieel paleis, toen Indonesië's politieke leiders zich naar binnen be gaven om het hoofd van de staat in kennis te stellen van hun inzichten over zijn plan voor een regering- nieuwe stijl, in de plaats van de tot dusver gevolgde Westerse democra tie. Alle Nederlandse scholen en tal van Nederlandse en Engelse bedrijven waren gisteren gesloten en in de stra ten, die naar het Merdeka-plein waar ook het paleis gelegen is leiden, waren slechts weinig Europea nen te zien. De studio's van Radio Republik In donesia, en ook de vlak bij het palels gelegen Engelse ambassade stonden onder bewaking van mariniers en met automatische vuurwapens uitge ruste speciale politietroepen. Nadat hij kennis had genomen van de inzichten van de verschil lende partijleiders, zeide presi dent Soekarno, dat de beslissing over zijn conceptie „in de niet te verre toekomst" zal worden geno men. Na deze toespraak verspreidde de menigte zich rustig. Van de zijde van het bondsbestuur van de KNVB ontvingen wij het volgende communiqué: „Het Verbondsbestuur, oordelende met de kennis van zaken waarover het op het ogenblik beschikt, stelt vast dat het doorzetten van iedere pool-activiteit door de verenigin gen aangesloten bij de KNVB of zijn afdelingen, of daarmee gelieerde organen, het algemene bondsbelang in de hoogste mate schaadt. Het verbiedt daarom van 1 maart af iedere activiteit op dit gebied en zal tegen overtreders zeer strenge strafmaatregelen nemen. Hoewel de aangesloten verenigin gen, op enkele uitzonderingen na, aan het dringende verzoek van het bestuur en de toto-commissie gevolg hebben gegeven, acht het bestuur het nemen van dergelijke maatregelen nood zakelijk".

de Stem | 1957 | | pagina 1