77" ~~~7~ I t"7 IHET NIEUWE SPAANSE KABINET Frontale aanval van Kamer over landbouwbeleid Politieke verfkwast druk gehanteerd in Djakarta V.S. zoeken steun voor resolutie Bergen op Zoom-Nijmegen tijdelijk verbrokkeld Gemeenten achten zich al te zwaar getroffen Protest van hoogleraren tegen benoeming Speidel Protest van Nederland Over boze Britten....en thee Anti-Revolutionaire Partij kondigt motie aan ENGELSE MARINEKUSTWACHT DAGBLAD VOOR ZEELAND Vandaag dr. Droesen aan het woord De elektrificatie in zomerdienst N.S. Rustig weer Te Bielefeld Verhoren over vluchtelingen uit Breda Midden-Oosten in het klein te Rotterdam Adres aan Tweede Kamer: Amerikaanse gezant in Boedapest teruggeroepen Islamieten zoeken nog middenweg Nieuw-Guinea in V.N. 97e JAARGANG No. 22390 Uitgave N. V Uitgevers Mij. Neerlandia. Verschijnt elke werkdag. Bureaus: Breda. Relgerstraat 16. Tel.: Directie, Redactie en Administratie 33S1. Verantwoordelijk Hoofd redacteur: J. J. H A Bruna. Redactieraad: J. M. A. C. v. Dongen, C J. v. Hootegem Mr. Or A J. J M. Mes, Mr H. M L. de Rechtei. P V. M Vercauteren, L. J v. 't Westende. Abonn pnj. bij vooruitbet f 6.5Ü p. kwartaal, p. post t 7.20, p. week (uitsl bij niet postbestell.) t 0.50 Incasso wordt berekend Losse numm 13 ct Postrek 27884) Voor God, Reminffin en Vaderland DONDERDAG 28 FEBRUARI 1957 Advertentieprijs voor de gehele oplage f 0.35 per m/m. (Ingezonden Mededelingen 1 0.85 per m/m). Voor advertenties van plaatselijke aard uit Zeeland uitsluitend in de Zeeuwse editie I 0.14 per m/m (Ingezonden Mede delingen f 0 35 per m/m) Bij contract aan zienlijke reductie; volledig tarief en Alge mene Voorwaarden worden op aanvraag verstrekt. Staatwerk 3 ct. per m/m extra. Inzendingen op advertenties, welke de uit gevers om' redenen te hunner beoordeling niet wensen af te geven, worden vernietigd. Bureau voor de Zeeuwse Eilanden: GOES, Westsingel 98, Telefoon 2236 - Bureau voor Zeeuwsch-Vlaanderen: HULST, Dubbele Poort 7, Telefoon 102 (Bijbureaus: TERNEUZEN, Noordstraat 56, Tel. 2601 QOSTBURG, Nieuwstraat 41, Tel. 10^35). (Van onze parlementaire medewerker.) Stelt Nederland nog prijs op een ivelva. rend „platteland" of wil men de teeg van Frankrijk op, zo vroeg de Groningse boer Bieivenga A.R.) op de tiveede dag van het bestedingsdebat in de Tweede Kamer, waar. bij de landbouwproblemen aan de orde wa ren. Hij constateerde een gevoel van onbe hagen op het gehele platteland. Achteruit, gaande bevolking, die snel veroudert, slecht onderhouden woningen en bedrijfsgebou. wen, onverzorgde landwegen en nog een regeringsprogram, dat bezuinigingen aan kondigt op de cultuur.technische dienst, op de aanvullende werken, op verkeer en tva- terstaal. De heer Bieivenga richtte zich vooral tegen de plannen der regering om een deel van het inhalen van de achterstand, die de boeren aan grondrente en eigenaarslasten zouden krijgen, te gaan blokkeren. Hij zag daarin een aantasting van de vermogenspositie van de grondeigenaar, waartegen de A.R. een motie zal indienen. De plannen van de regering om tot ontheffing van de onrendabele bedrijven te komen, vond hij te vaag om er zelfs .maar over te discussiëren. Minister Mansholt werd door deze afgevaardigde uitgenodigd zich eerst eens wat duidelijker uit te spreken. Vooralsnog was zijn conclusie, dat zelfs de meest-onverbeterlyke socia list verbaasd moet hebben gestaan over de vervulling in een enkele nota van zoveel wensen en verlangens. Hoewel de landbouwkundige specia list van de K.V.P., dr. W. J. Droesen, eerst vandaag aan het woord komt, kan men wel aannemen, dat hij deze motie zal steunen. De C.H.-spreker de Ruyter, schet ste vooral de nood bij de veehouderij en op de lichte zandgronden. Er is geen geld meer bij de boeren. Het komt herhaaldelijk voor, dat men een stuk vee moet aanbieden om schulden te betalen. Er komen ongelukken van Waritteer de regering niet meer te gemoet komt aan deze nood, dan ko men er ongelukken van, zo voorspel de deze vertegenwoordiger van een AAN BOORD van de Rotterdamse sleepboot Tonny zijn de kapitein en zijn dekknecht door kolendampvergif tiging om het leven gekomen. HET GERECHTSHOF te 's-Graven- hage heeft twee jaar gevangenisstraf en ontzegging van de rijbevoegdheid voor vijf jaar opgelegd aan de 39- jorige M.H. uit Rotterdam, die op 18 oktober jl., toen hij dronken was, een aanrijding met dodelijk gevolg ver oorzaakte. Hij zei, dat zijn auto ge stolen was, doch later bekende hij, dat hij zelf de aanrijding had veroor zaakt. Mr. BOUMAN en mevr. Mieke Bou- man zullen zaterdag met de KLM uit New York vertrekken en zondagmor gen te Schiphol arriveren. IS JIBAS JI, de voormalige Japanse premier, is voor een spoedbehande- nng m het ziekenhuis te Tokio opge nomen. VOLGENS het Westberlijnse blad Nachtdepesche heeft de Sowjet-Unie vier raketbases in Tsjecho-Slowakije, die Londen en Parijs bestrijken. Lnrwnt^n nu m®vrouw nil?Sïï? w' dochter kroonprins Olaf van Noorwegen, heeft te Oslo het leven geschonken aan een doch ter. VIJF grotonderzoekers zijn in de Muotathalgrot in Centra al-Zwitser land door het water van stortregens en smeltende sneeuw reeds meer dan vier dagen ingesloten. Zij hebben vol doende voedselvoorraden. IN DE universiteit van Erlangen (West-Duitsland) is men thans bezig archieven in te richten voor een 750.000 microfoto's van middeleeuwse muziek, waarvan de oorspronkelijke manuscripten tot de negende eeuw te ruggaan. AMBTENAREN van de Britse rege ring bestuderen thans plannen voor evacuatie van twaalf müjoen mensen in Groot-Brittannië ingeval van een oorlog. partij, die eveneens voor een zeer groot deel uit boeren bestaat. Hij meende, dat juist de lichte zandgronden door de blokkering het zwaarst getroffen zullen wor den, omdat men daar het meest aan onderhoud toe is. Ongetwijfeld zal ook deze partij de motie van de A.R. steunen. Sociaal onverstandig vond de heer de Ruyter de maatregelen van de rege ring om de beloning van de boer, die ondernemer is, volgens een andere loonindex te gaan berekenen dan die van de landarbeiders. Dat drijft de leden van een bedrijf uit elkaar, die juist op samenwerking zijn aangewe zen. Sociale kwesties De heer v. d. Ploeg (KVP), die zich tot sociale kwesties ook los van de landbouw beperkte, heeft de regering gevraagd om een op zijn minst principiële uitspraak over de werkklassificatie voor landarbeiders. Hij vroeg in het algemeen hoe de re gering lonen en prijzen denkt te kun nen blijven stabiliseren, zonder in een algemene loonronde te vervallen. De heer van der Mei (C.H.) zag een middel in de richting van een effectieve bestedingsbeperking door het verder inkrimpen van het kopen op afbetaling. De heer van Leeuwen (WD) deed een felle aanval op mi nister Zijlstra, die met zijn prijssta- bilisatie ,,het dirigisme dat wij onder zijn voorganger van den Brink kwijt waren geraakt, weer binnen heeft ge haald." Het debat in de algemene ver gadering van de Verenigde Na ties over het Midden-Oosten is gisteren niet voortgezet, omdat zich geen afgevaardigden had den gemeld, die over de kwestie het woord wilden voeren. Deze onderbreking is het gevolg van een afwachtende houding, die de delegaties aannemen in verband met een Amerikaans voornemen om een resolutie in te dienen, waarin gevraagd wordt om tijde lijk V.N.-bestuur voor de strook van Gaza en vrije vaart door de Golf van Akaba. waarmee dus in grote lijnen de verklaring gevolgd wordt, die de Canadese afgevaar digde Pearson eerder had afgelegd. Men verwacht, dat Amerika deze resolutie zal indienen, zodra men er zeker van is, dat de vereiste meerder heid van twee-derde in de algemene vergadering bereikt kan worden. (Van onze redacteur). Met ingang van de zomerdienst regeling zondag 2 juni ra ken Bergen op Zoom, Roosen daal en Breda voor enkele maanden hun directe spoorver binding met Nijmegen kwijt. Reizigers voor de' richting Nijme gen moeten dan in Tilburg overstap pen, omdat de elektrificatie van het baanvak Tilburg-Den Bosch-Nijmegen bij het ingaan van deze dienstrege ling nog niet voltooid is. N.S. hopen in augustus de lijn Tilburg-Den Bosch geëlektrificeerd te hebben, waarna reizigers in de richting Nijmegen te Den Bosch moeten overstappen. Waarschijnlijk zal bij het ingaan van de winterdienstregeling (oktober) het baanvak Bergen op Zoom-Nijmegen geheel geëlektrificeerd zijn, zodat Bergen op Zoom, Roosendaal en Bre da, dan hun directe verbinding met oost-Nederland terugkrijgen. Als Bergen op Zoom in het geëlek trificeerde net is opgenomen, bete kent dit. dat straks tussen Bergen op Zoom-Roosendaal en omgekeerd ieder i f i J Weersverwachting van het KNMI t tot vanavond, opgemaakt woens- t dagavond 23.15 uur. J i Droog weer met zonnige perioden f J en weinig wind. - j In de ochtend plaatselijk mist. f Ongeveer dezelfde temperaturen 1 als gisteren. w 2 Verwachting van het Belgische i Weerkundig Instituut: i Lichte wind uit veranderlijke i richtingen. Bewolkt met mooie F opklaringen. Des ochtends nevelig i i of mist. Daling der temperatuur i met lichte nachtvorst. J J Vandaag: zon onder 18.17 uur. J Maan onder 17.29 uur. Morgen: t zon op 7.26 uur. Maan op 6.54 uur. f uur in totaal vier elektrische treinen rijden, t.w. de treinen van en naar Vlissingen (lijn Vlissingen-Rotter- dam) en de treinen van en naar Nij megen (lijn Bergen op Zoom-Nijme gen). Dat door deze verdubbelde trei nenloop tussen de beide wet-Brabant- se steden een belangrijke ontlasting van het reizigersverkeer op de trei nen van en naar Zeeland wordt ver kregen, laat zich gemakkelijk ver staan. Thans moeten reizigers Bergen op Zoom-Roosendaal v.v. gebruik ma ken van de treinen van en naar Vlis singen. De nieuwe leden van de Spaanse ministerraad' hebben te Madrid de eed afgelegd. Op de foto ziet men het Spaanse staatshoofd temidden van zijn ministers. Een Westduitse rechter van instructie heeft gisteren te Bie lefeld verhoren afgenomen in de zaak van de drie jaar geleden uit de gevangenis te Breda ont snapte en naar West-Duitsland uitgeweken voormalige Neder landers. Verschillende politiemannen, die tijdens de Duitse bezetting in Neder land hebben gediend, werden ver hoord in de zaak van de bankwerker Willem Polak. Het gericht wil, dat o.m. ook de thans 39-jarige Sander Borger verhoord zou zijn. Polak en de andere ontsnapte ge vangenen waren wegens oorlogsmis daden in Nederland tot zware straf fen veroordeeld. De regering te Bonn heeft indertijd een verzoek tot uitlevering van de vluchtelingen van de hand gewezen. Thans onderzoekt de Westduitse justitie of de vroegere Nederlanders, die allen op vrije voeten zijn, mis daden hebben begaan, die volgens het Duitse recht strafbaar zijn. Een woordvoerder deelde mee, dat het vooronderzoek moeilijk en tijdro vend is, omdat de Nederlandse auto riteiten geen medewerking verlenen en de dossiers van de ontsnapte ge- Daarin wordt gezegd, dat de hoog- vangenen niet ter beschikking van de leraren zich genoodzaakt zien, uiting Duitse justitie hebben willen stellen. te geven aan hun diepe teleurstelling Zeven Egyptenaren en dertien Israëliërs, allen opvarenden van in de haven van Rotterdam lig gende schepen, zijn voor een dancing in de Rochussenstraat slaags geraakt. Daarbij liep de 27-jarige mess-be- diende Amram Ben Sousan een steek in de borst op, zodat hij naar het zie kenhuis Coolsingel moest worden ge bracht. De oorzaak is waarschijnlijk de recente ontwikkeling in het Mid den-Oosten. De politie verscheen met drie politie auto's ten tonele en alle zeelieden, benevens een zestal kijkende Rotter dammers, dat al dan niet getracht heeft een bemiddelende rol te spelen, wer den naar het hoofdbureau overge bracht. Een neutrale strook zorgde er daar voor, dat de mannen geschei den bleven. De Rotterdammers werden spoedig weggestuurd. De Egyptenaren en Is raëliërs heeft men een nacht vastge De Vereniging van Nederlandse Gemeenten heeft zich inzake de rege ringsnota over de beperking der be stedingen tot de leden van de Tweede Kamer gericht. In het adres komen zij tot de conclusie, dat de voorge nomen gedragslijn van de regering voor de gemeenten uitermate be zwaarlijk is en tot een veel te diepe ingreep zal voeren, welke haar in een onevenredig ongunstige positie brengt. Hoewel de gemeenten ten volle be reid zijn om haar deel te dragen in de nationaal-economische beperkin gen, kunnen zij bezwaarlijk instem men met de wijze, waarop de rege ring voornemens is haar daartoe te brengen, aldus het adres. Op de pri mitieve begroting 1957 van het Rijk komt een post van f 200 miljoen voor in verband met de compensatie voor de algemene ouderdomspremie en 'n eventuele huurverhoging, zomede ter dekking van de 6 pet. salarisverho ging per 1 september 1956. In het rijksbudget zijn de gevolgen van de recente loon- en salarismaatregelen derhalve volledig verwerkt, terwijl de gemeenten nog niet verder zijn dan dekking van de 6 pet salarisverho ging. Terwijl het Rijk eerst budgetair alle tegenvallers verwerkt en pas daarna tot een besnoeiing op het budget overgaat, die slechts met eni- iiouden en toen weer naar hun schepen ge goede wil als een reële besparing terug laten keren. De Egyptenaren, van ongeveer f 200 miljoen kan wor- waarschijnlijk pang voor represailles,den gezien, worden de gemeenten in hebben politiegeleide gevraagd en ge- de onwaarschijnlijke situatie gedron- kregen. gen om met haar veel minder flexi- Een aantal Nederlandse hoog leraren (49) heeft, naar aanleiding van de benoeming van de Duitse ge neraal Speidel tot Navo-commandant in midden-Europa, aan de minister president een brief geschreven. H.M.S. Hornet, gestationeerd op de Engelse marinekustwachtbasis te Gosport, is uitgerust met een pa trouille-eenheid bestaande uit drie Dark-klasboten. Deze lichte kust boten, die ook als motortorpedobo ten kunnen worden gebruikt, zijn voorzien van Napier Deltic-motoren Deze motoren iets nieujvs op dit gebied bestaan uit drie twee- taktmotoren in driehoekige vorm met drie krukassen. Op de foto ziet men de Dark Adventure, Dark Ag gressor en de Dark Biter tijdens snelheidsoefeningen ter hoogte van Portsmouth. De Amerikaanse gezant in Boeda pest, Edward Thompson Wailes, is naar Washington teruggeroepen. De Hongaarse regering heeft hierom ge vraagd omdat Wailes, die op 2 novem ber in Hongarije aangekomen is, nog steeds niet zijn geloofsbrieven heeft aangeboden, zo heeft het Amerikaanse ministerie van buitenlandse zaken be kendgemaakt. Het ministerie voegde hieraan toe,, dat Wailes opdracht had gekregen zijn geloofsbrieven aan premier Nagy aan te bieden, doch voor de gezant dit kon doen, kwam de regering-Nagy ten val. Wailes kreeg toen de instructie met het aanbieden van zijn geloofs brieven te wachten. In de officiële verklaring van het „State Department" wordt voorts ge zegd, dat de Ver. Staten de „gerecht vaardigde verlangens van het Hon gaarse volk voor vrijheid en nationale onafhankelijkheid blyvn steunen". Gisteren, vierentwintig uur voordat de partijleiders aan pre sident Soekarno uitsluitsel moesten geven over hun standpunt tegenover zijn „conceptie", kenmerkte de atmosfeer in Djakarta zich door een toenemende spanning. Door de gehele stad waren op de kantoorgebouwen van Ne derlandse, Engelse en Amerikaanse bedrijven, alsook op de open bare vervoermiddelen en particuliere woonhuizen leuzen geschil derd, waarin de onmiddellijke uitvoering van Soekarno's plannen wordt geëist. Af en toe was daaronder het communistische embleem ge verfd en in sommige gevallen waren opmerkingen toegevoegd als: „Gooi de Hollanders eruit" en „Een kabinet met de com munisten betekent, Jat de Hol landers Indonesië zullen verla ten." Ook antimcommunisten Doch niet alleen de communisten en de aanhangers van Soekarno's con ceptie hanteerden actief de verf kwast. Aan een opwekking op de mu ren van het gebouw van de Stanvac- oliemaatschappij om zich te „vereni gen tegen de Nederlandse, Ameri- en Engelse subversieve acti viteitwerd gisterenavond nog het woord Russische" toegevoegd. En in weer andere gevallen werd de op wekking „Steunt het alle-partijen- kabinet" aangevuld met de woorden „zonder de communisten". Volgens het onafhankelijke dagblad „Indonesia Raya" hebben „pressie groepen" de politieke leiders, die zich tegen het plan van Soekarno verzet ten, met ontvoering bedreigd. In het bijzonder de kantoorgebou wen op het Merdeka-plein zijn het doelwit geweest van de verflustige groepen. De winkelruiten van Philips werden ingegooid, terwijl op de ven sters van de kantoren van de scheep vaartmaatschappijen „Nederland" en „Rotterdamsche Lloyd" in rode verf slagzinnen waren geschilderd met be trekking tot de Indonesische aanspra ken op Nieuw-Guinea. Mddenweg Bij al dit uiterlijk vertoon wordt ook binnenskamers hard gewerkt. Terwijl de nationalistische en communistische partijen hebben bekend gemaakt de conceptie van president Soekarno goed te keu ren, zijn de religieuze partijen, die zich tegen deelneming van de communisten in een nieuw kabi net verzetten, een aantal malen bijeen geweest om een gemeen schappelijke strategie uit te stip pelen en te zoeken naar een mo gelijkheid om vandaag aan de president een „middenweg" voor te leggen. Het contactlichaam van de Islami tische organisaties heeft een verkla ring uitgegeven, waarin Soekarno's conceptie wordt afgewezen, omdat deèlneming van de communisten het religieuze leven van het overheersend Islamitische Indonesië in gevaar zal brengen. Een vooraanstaande Katholieke fi guur heeft verklaard, dat samenwer king tussen de communisten en Ka tholieken uitgesloten is. en bezorgdheid over de benoeming Van de Duitse generaal Speidel tot S:ommandant van de Navo-troepen n midden-Europa, en met name over iet uitblijven van een openlijk protest van de Nederlandse regering tegen deze benoeming. In het midden kan worden gelaten, zo wordt gezegd, in hoeverre het in de Nederlandse pers vermelde om trent de verdiensten van generaal Speidel en zijn aandeel in de staats greep van juli 1944 al of niet juist is, omdat vast staat dat deze generaal het Hitler-regime gedurende vele ja ren in leidende functies heeft ge diend. Het is naar de mening van on dergetekenden dan ook onaanvaard baar Nederlandse soldaten direct of .indirect onder het gevel van gene raal Speidel te stellen. De ondertekenaars spreken de hoop uit, dat de Nederlandse regering als nog bij de Navo zal aandringen op intrekking van de benoeming van ge neraal Speidel of, zo dit niet meer mogelijk zou blijken, althans onom wonden zal uitspreken, dat Neder landse troepen nimmer direct of in direct onder de bevelen van deze Duitse generaal zullen worden ge steld. Ook een groep van 300 Franse in tellectuelen, onder wie hoogleraren en senatoren, heeft in een brief aan president Coty geprotesteerd tegen de benoeming van generaal Speidel tot bevelhebber van de Navo-strijdkrach- ten in de midden-Europese sector. Spanning stijgt De spanning in Djakarta stijgt bij dit alles met het uur. Nederlandse gezinnen durven hun kinderen reeds niet meer naar school te laten gaan. De Amerikaanse en Britse ambassa des hebben formeel een protest inge diend tegen de kladdercampagne van anti-Westerse leuzen, waarvan ook de gebouwen dezer ambassades niet ver schoond zijn gebleven. In alle buitenlandse koloniën in de Indonesische hoofdstad verwacht men vrijwel algemeen, dat er van de zijde van de politie geen steur valt te verwachten, indien het tot moei lijkheden komt bij Soekarno's procla matie, iets wat allerminst denkbeel dig is. Men acht het zelfs mogelijk, dat de strijdkrachten in dat geval te gen buitenlanders zullen optreden. bele uitgavenstructuur op haar ge wone diensten tezamen een bedrag in de orde van grootte van f 50 miljoen te vinden, zonder eerst in de gele genheid te zijn geweest eventuele tegenvallers op te voeren en te dek ken. De vereniging deelt mede, dat de gemeenten er zich van bewust zijn, dat de regering in tijdnood heeft gehandeld. Anderzijds heeft het hen wel teleurgesteld, dat het niet moge lijk is gebleken, om in de kring van de verschillende overheidslichamen door middel van overleg tot een uit voerbare en aanvaardbare oplossing te komen. Nu met het bedrijfsleven door mid del van de sociaal-economische raad tevoren overleg plaats vindt, achten zij het vanzelfsprekend, dat ook met de lagere publiekrechtelijke lichamen een dergelijk overleg wordt gepleegd. Nederland heeft gisteren sterk geprotesteerd tegen het voorstel tot instelling van een commissie van goede diensten der V.N. om een oplossing voor het geschil inzake westelijk Nieuw-Guinea te helpen vinden. De Nederlandse afgevaardigde mr. C. W. A. Schuermann, zei. dat de aan vaarding van een dergelijke resolutie geen enkel resultaat zou kunnen ver krijgen. De ontwerp-resolutie- verwees naar onderhandelingen tussen de Neder landse en de Indonesische regering, maar, zo vroeg hij, „onderhandelin gen waarover?" Is het over de soeve reiniteit van Nederlands Nieuw-Gui nea? In dat geval is mijn regering niet bereid te onderhandelen. Met Indonesië onderhandelen over annexa tie van dat gebied zou in strijd zijn met onze verplichtingen volgens het handvest, zo voegde hij er aan toe. Papoea-stem Hij las de commissie een afschrift voor van een telegram, dat negen Papoea-leiders, die in Hollandia in vergadering bijeenkwamen, eerder deze maand aan de secretaris-generaal der V.N., Dag Hammarskjoeld, hadden gezonden. De vergadering, aldus het telegram, verwierp de Indonesische aanspraken, omdat de bewoners van Nieuw-Guinea geen Indonesiërs waren en „zij er genoeg van hadden, dat de Indonesische regering zich herhaalde lijk in onze nationale rechten mengt". De leiders zeiden, dat de aan wezigheid van het Nederlands be stuur in Nieuw-Guinea in over eenstemming was met de wensen van 98 procent van de Papoea bevolking. Het betoog van mr. Schuermann vond tijdjes het debat van gisteren o.m. steun van Engeland, Nieuw-Zeeland en Noorwegen. Ook deze landen be toogden met klem, dat zij geen heil zagen in de instelling van een com missie van goede diensten. daardoor het opstijgen en lan den van Britse marinevliegtui gen. De Britse opperbevelheb ber heeft zich bij het NAVO- opperbevel voor het Middel- landse-zeegebied hierover be klaagd, aldus het blad. „Newsweek" voegt hier nog aan toe, dat toen de „Coral Sea" eindelijk wegvoer, de „Bulwark" boos seinde: „Een volgende keer zullen wij u op de thee vragen". Het Amerikaanse tijdschrift „Newsweek" heeft verklaard, dat, ook al is dit enige malen tegengesproken, een schip van de Amerikaanse zesde vloot vo rig jaar wel degelijk de Brits- Franse actie tegen Egypte ge hinderd heeft. Het Amerikaanse vliegdek- s'chip „Coral Sea" stoomde tus sen de torpedobootjagers door, die een scherm vormden ron dom het Britse vliegdekschip Bulwarken belemmerde

de Stem | 1957 | | pagina 1