V.S. willen compromis inzake Israël Nieuw-Guinea in de Ver. Naties Verklaring Paus over het stillen van pijn Kopenhagen en Tokio zijn buren Stakingen dreigen in Frankrijk Bestedingsnota ontmoet veel kritiek Ned. schip liep op mijn Dodenstad in Bohemen Reclame voor Soekarno Ben Goerion zoekt steun voor zijn nieuwe plannen Conferenties op hoog niveau Aankomst voor conferentie BADEN POWELL HERDACHT Franco wijzigt regering Zes gewonden bij botsing VOOR ZEELAND Mr. Sassen voorzitter christelijke fractie Benelux-raad Ontwerp-resolutic goede diensten Vluchtelingen terug naar Hongarije Uitslagen top-voetbal Dertig uur vliegen via Noordpool Plaatselijk enige regen 5 Anoniem kapitaal naar de V.S. In tachtig uur rond de wereld Nieuwe titel voor prins Philip 97e JAARGANG No. 22387 Uitgave N. V. Uitgevers Mij. Neerlandia. Verschijnt elke werkdag. Bureaus: Breda. Beigerstraat 16. Tel.: Directie, Redactie en Administratie 3351 Verantwoordelijk Hoofd redacteur: J. J. H A Bruna. Redactieraad: J. M. A C. v. Dongen, C J v. Hootegem, Mr. Dr. A. J. J. M. Mes, Mr. H. M. L. da Kechter, P. V. M Vercauteren, L. J. v. 't Westende. Abonn prija bij vooruitbet. f 6.50 p. kwartaal, p. post t 7.20, p. week (uitsl bij niet postbestell.) t 0.50. Incasso wordt berekend. Losse numm. 13 ct. Postrek. 278841 Voor God, Koningin en Vaderland MAANAAG 25 FEBRUARI 1957 Advertentieprijs voor de gehele oplage 10.35 per m/m. (Ingezonden Mededelingen 1 0.85 per m/m). Voor advertenties van plaatselijke aard uit Zeeland uitsluitend in de Zeeuwse editie 1 0.14 per m/m. (Ingezonden Mede delingen f 0 35 per m/m). Bij contract aan zienlijke reductie: volledig tarief en Alge mene Voorwaarden worden op aanvraag verstrekt. Staatwerk 3 ct. per m/m extra. Inzendingen op advertenties, welke de uit gevers om redenen te hunner beoordeling niet wensen al te geven, worden vernietigd. Bureau voor de Zeeuwse Eilanden: GOES, Westsingel 98, Telefoon 2236 Bureau voor Zeeuwsch-Vlaanderen: HULST. Dubbele Poort 7, Telefoon 102 (Bijbureaus: TERNEUZEN, Noordstraat 56, Tel. 2601 OOSTBURG, Nieuwstraat 41, Tel. no. 35) 1 In een toespraak tot de leden van een internationaal medisch congres over de anestesie heeft Z.H. Paus Pius XII verklaard, dat er geen godsdienstige of mo rele bezwaren bestaan tegen het gebruik van middelen, die op zichzelf niet immoreel zijn, ter voorkoming of onderdrukking van pijn. Pijnstillende middelen bestrijden krachten, zei hij, die in vele opzich ten een schadelijke invloed hebben en een groter goed in de weg staan. Dit deed evenwel niets af aan de godsdienstige en morele waarde van vrijwillig aanvaard lijden. De H. Vader wees op enkele ge varen die zich voordoen bij de ver doving van de hogere vermogens van de mens. Het kan gebeuren, dat daardoor immorele instincten baan- breken of dat de patiënt geheimen gaat onthullen. Ook tegen de toepassing van hyp nose bestaat geen bezwaar, aldus de paus, als dat maar zuiver weten schappelijk gebeurt en niet voor ex perimenten of uit liefhebberij. Bij stervenden Sprekend over verlichting van pijn bij stervenden zei Zijne Heiligheid dat het niet juist is dat stervenden een grotere morele plicht dan ande ren hebben om pijn te aanvaarden. Wel is het zo, zei hij, dat zij, die de dood nabij zijn, een bijzondere reden hebben om lijden te aanvaarden, maar die reden gaat alleen de pa tiënt aan en niet de arts. Als de stervende in het volle be zit van zijn geestesvermogens is, mogen tegen zijn wil geen ver dovende middelen worden ge bruikt. De artsen moeten een stervende niet laten lijden om ascetische rede nen, zei de paus, want lijden kan ook aanleiding zijn tot nieuwe fou ten. Een stervende moet een arts niet toestaan hem bewusteloos te ma ken als hij daardoor morele plichten als het regelen van belangrijke za ken, het maken van een testament of het biechten moet verzuimen. Als een stervende ondanks die plichten de arts toch om verdoving vraagt, zal de plichtsgetrouwe arts aan dat verzoek geen gevolg geven dan na dat hij de patiënt heeft uitgenodigd, of liever nog door anderen heeft la ten uitnodigen zich eerst van zijn plichten te kwijten. Mocht de zieke in zijn wens volharden, dan kan een arts er gevolg aan geven, zonder dn* hij zich medeplichtig maakt aan het verzuim, De toediening van middelen om de dood te verhaasten, noemde de paus ongeoorloofd. Als echter het onmiddellijke doel niet is er een einde aan te maken, dan is het toedienen van verdovende midde len geoorloofd ook als zij de dood verhaasten. Er moet een redelijke verhouding bestaan tussen de twee gevolgen van het pijnstillende middel verlich ting van het lijden en de bekorting van het leven en men moet zich bij elk geval afvragen of de voorde len van het ene de nadelen van het andere goedmaken. Niet de partijleiders, maar het In donesische volk moet beslissen over de toekomstige regeringsvorm, zei presi dent Soekarno gisteren tot een jui chende menigte van 10.000 man, aan wie hij nogmaals een uiteenzetting van zijn conceptie gaf. Op tal van plaatsen in Djakarta en ook in andere grote steden op Java zijn plakkaten ver schenen, die propaganda maken voor de denkbeelden van Soekarno. De Franse regering doet een beroep op de werknemers om mee te werken aan de verdediging van de nationale economie, dit naar aanleiding van plannen voor nieuwe stakingen om looneisen kracht bij te zetten. Het spoorwegpersoneel, voor zover dat lid is van het communistische al gemene vakverbond, heeft gedreigd vandaag het werk neer te leggen, als zijn eis betreffende een maandelijkse toeslag van vijftig gulden per maand niet wordt ingewilligd. Ook het niet-onderwijzend perso neel van de openbare middelbare scholen en de employés van de uni versiteitsbibliotheken willen vandaag gaan staken. Voorts bestaat bij het personeel van de musea het plan om met ingang van volgende week zon dag niet te werken. De minister van financiën, Paul Ramadier, heeft echter laten weten, dat hij ter bescherming van de frank geen nieuwe looneisen zal inwilligen. Leiders van de Democratische en Republikeinse partij in de Verenigde Staten hebben gisteren langdurige besprekingen gevoerd met Foster Dulles om een compro- mis, te vinden inzake de problemen in het Midden.Oosten, in het bijzonder met betrekking tot de houding van Israël Na afloop werd een communiqué uitgegeven, tvaarin slechts uyerd opgemerkt, dat „de regering naar een voor alle partijen aanvaardbare regeling zoekt". Met welke voorstellen Abba Eban, de Israëlische ambassa deur in de Ver. Staten, bij Foster Dulles zou aankomen, was op het moment, dat wij deze pagina afsloten nog niet bekend. Wel is bekend geworden, dat Ben Goerion in de Israëlische mi nisterraad heeft aangedrongen om niet strikt aan de eisen vast te houden, zoals die nog kortelings werden geformuleerd. Met name zou Ben Goerion genoe gen willen nemen met een verzeke ring, dat Egypte niet terug zou ke ren in de strook van Gaza en dat hij het ook voldoende achtte, als troepen van de Verenigde Naties langs de Golf van Akaba werden gelegerd. Niet alle Israëlische ministers hebben zich echter achter dit standpunt ge schaard. Nader verneemt de correspondent van de American Broadcasting Com pany te Jeruzalem, dat de nieuwe Israëlische voorstellen die Eban zal ontvouwen, de volgende zijn: 1. Egypte zou akkoord moeten gaan met de doorvaart van Ameri kaanse koopvaardijschepen in de Golf van Axaba om aan te tonen, dat het niet de bedoeling heeft deze water weg onder eigen beheer te plaatsen, zoals met het Suezkanaal is gebeurd. 2. De V.S. moeten in de V.N. hun steun geven aan het voorstel van de Canadese minister van buitenlandse TWAALF JAAR lang blijken treinen in de Brennerpas over zes bommen te zijn gereden, die daar eerst thans door omwonenden zijn gevonden. Zij waren van Amerikaanse makelij en zijn inmiddels onschadelijk gemaakt. RUIM 20.000 kilo haring belandde in een greppel naast de autoweg Ham burg-Bremen, toen een Nederlandse vrachtwagen slipte. De schade be droeg circa 13.000 gulden. ■DE ARGENTIJNSE regering heeft aan 250 militairen amnestie verleend, die aan de mislukte Peronistische staatsgreep van juni 1956 hadden deelgenomen. BIJ GEVECHTEN in Algerië zijn 48 verzetsstrijders gesneuveld of gevan- 2elj.A genomen, terwijl twee Franse militairen het leven verloren. DE OOSTKUST van het eiland For mosa is gisteren getroffen door een krachtige aardbeving. Veertien per sonen zijn om het leven gekomen. IN EEN GARAGE van de Rotter damse Tramwegmaatschappij te Mijnsheerenland is gisteren brand ontstaan. Acht autobussen werden door het vuur vernield. De schade bedraagt ongeveer 500.000.-. EEN SOORT van ,,super-morfine" dat pijn in 15 minuten kan wegnemen en het baren gemakkelijker kan ma ken, zal waarschijnlijk op het einde van dit jaar te krijgen zijn, aldus verklaarde de Belgische geleerde Paul Janssen. Te Beerse bij Turn hout wordt hiervoor een nieuw labo ratorium gebouwd. BIJ HET ONGELUK van het Ameri- ,aa"se v''egtuig, dat te Seoel neer- b'Öken toch nog in tegen stelling tot de eerste berichten do den te betreuren te zijn. Vijf lijken zijn geborgen, twintig personen wor den nog vermist. zaken, Lester Pearson, om een inter nationale marinemacht in de Golf van Akaba te stationeren. 3. Israël zou de strook van Gaza ontruimen, op voorwaarde dat het Egyptische leger dit gebied niet be zet. te nemen. Deze morele sancties zouden neerkomen op het terug roepen van de hoofden der bui tenlandse diplomatieke missies in Israël als blijk van afkeuring van de Israëlische politiek. Den Haag tegen sancties Van bevoegde zijde in Den Haag vernemen wij, dat van Nederland niet kan worden verwacht, dat het zich zal scharen achter voorstellen tot het nemen van sancties tegen Israël. Terugtrekken van de Israëlische troepen uit de laatst bezette stroken is onverantwoord, als niet tegelijker tijd de Ver. Naties haar plichten ver vult door Israël garanties te bieden voor de vrije doorvaart door interna tionale waterwegen en tegen de her vatting der commando-activiteit van uit het Gaza-gebied, aldus een woord voerder van Buitenlandse Zaken in Den Haag. De politieke commissie der Verenigde Naties is zaterdag be gonnen met de behandeling van de kwestie Nieuw-Guinea. Twee sprekers hebben hierover langdurig gesproken, nl. de Indonesi- 4. Israël moet economische banden j sche afgevaardigde Sudjarwo Tjondronegoro, en de Nederlandse met de strook van Gaza onderhou-gedelegeerde mr. C. W. A. Schuermann. Nieuwe gezichtspunten deden zich hierbij niet voor. den. 5. Een kleine politiemacht der V.N. moet in de strook van Gaza worden j gelegerd. De directeur-generaal van het Is-1 raëlisch ministerie van buitenlandse zaken, Walter Eytan, heeft gisteren op een persconferentie te Jeruzalem verklaard, dat Israël, ingeval de al gemene vergadering tot sancties te gen zijn land zou overgaan, de Ver enigde Naties en hun organen niet zal kunnen beschouwen als neutrale, on partijdige lichamen. Verdeeldheid Foster Dulles heeft in een schrijven aan de leider van de Democratische fractie in de Amerikaanse Senaat, Johnson, gezegd, dal onder de vele leden van de Ver. Naties „een krach tige stemming hqnrst voor econo mische sancties tegen Israël als het zich niet geheel uit Sinaï en Gaza terugtrekt". De Democratische sena tor Hubert Humphrey gaf van zijn kant te kennen, dat, als de Ameri kaanse delegatie bij de V.N. stemt voor economische sancties tegen Is raël. hij „er ernstig over zal den ken" om uit de delegatie te treden. Ook de Republikeinse senator Know- land zou in dat geval aftreden. Morele sancties Bij de huidige stand van zaken verwacht men, dat de Ver. Staten een resolutie zullen indienen om „morele sancties" tegen Israël In de commissieverga leringen van de interparlementaire Beneluxraad is besloten om ook fracties te vormen volgens partijrichting, zoals reeds het geval is in de Raad van Europa en de gemeenschappelijke vergadering van de Kolen- en Staal-Gemeenschap. Ook in de Benelux-raad komen er dus een drietal fracties, een christen-de mocratische, een socialistische en een liberale. Evenals bij de K.S.G. en de Raad van Europa bestaat hier de christen-democratische fractie uit ka tholieke èn protestantse leden. Onze Nederlandse Anti-Revolutionairen en Christelijk-Historischen vormen der halve één groep met de leden van de K.V.P., van de Belgische C.V.P. en van de Luxemburgse katholieke par tij. Tot voorzitter van de christen democratische fractie in de Benelux- raad is mr. E. Sassen verkozen. Dertien delegaties komen met een ontwerp-resolutie, nl. Bolivia, Bir ma, Ceylon, Costa Rica, Ecuador, Ethiopië, India. Irak, Pakistan, Saoedi-Arabië, de Soedan, Syrië en Joego-Slavië. Zij stellen vast, met verwijzing naar de resolutie van 16 december 1955, dat de onderhandelingen tussen Ne derland en Indonesië nog niet hebben geleid tot een oplossing van het ge schil en verzoeken daarom: 1. De voorzitter van de algemene vergadering, een commissie van goe de diensten te benoemen, bestaande uit drie leden, met het doel bijstand te verlenen in onderhandelingen tus sen de regeringen van Indonesië en Nederland, opdat een rechtvaardige en vreedzame oplossing van het ge schil zal kunnen worden bereikt, in overeenstemming met de principes en bedoeling van het handvest der V.N. 2. De commissie van goede dien sten, verslag uit te brengen aan de algemene vergadering tijdens de vol gende gewone zitting. Tegenover elkaar De Indonesische afgevaardigde be schuldigde Nederland ervan Nieuw- Guinea ,,in koloniale slavernij" te houden met „alle daaraan verbonden en kenmerkende eigenschappen van koloniale onderdrukking, die noodza „Meer dan honderd vluchtelingen keren dagelijks naar Hongarije terug", aldus wordt verklaard in een rapport van de Hongaarse repatriëringscom missie, waarvan radio-Boedapest gis terenavond de tekst heeft uitgezonden. Deze vluchtelingen komen uit ver schillende kampen in Oostenrijk, als mede uit West-Duitsland, Zwitserland, Frankrijk, België en Luxemburg, al dus het rapport. Intussen worden in de Hongaarse hoofdstad en naaste omgeving dage lijks nog arrestaties verricht. Radio- Boedapest maakte zelfs melding van „talrijke arrestaties", verricht bij huis zoekingen in vele dorpen van het dis trict Tolna, waar wapens, munitie en vlugschriften in beslag werden geno men. kelijk is om deze te handhaven". Mr. Schuermann van zijn kant stelde, dat het Nederlands bestuur was geba seerd op het handvest van de V.N. en dat Nederland ieder jaar aan de V.N. verslag uitbracht over de voor uitgang in „de taak van het brengen van beschaving, godsdienst, gezond heid en ontwikkeling op het afgele gen eiland". Hij bestreed met klem, dat Nieuw-Guinea deel uitmaakte van de Republiek Indonesië. Zaterdag heeft in de Utrechte Dom kerk de lord Baden Powell-herden- king plaats gevonden. We zien de koningin hier in gezelschap van eni ge burgerlijke en padvinders-autori teiten, even nadat zij de domkerk verlaten hebben. De (sensatie)-uitslagen, die de ploe gen uit de eredivisie gisteren boek ten, luiden als volgt: Sparta—GVAV 2—2 NOAD—MVV 0—0 AjaxRapid 10 DOSElinkwijk 23 \XT\Feijenoord 22 Fortuna '54Willem II 01 PSV-BVV 2—5 Spel. EnschedeAmsterdam 12 Voor verslagen en actie-foto's mogen wij U verwijzen naar onze sportpa gina's. De voorzitter van het NVV, de heer van Wingerden, toonde zich in een vergadering te Utrecht ernstig be zorgd over de prijsontwikkeling die aan Je gang is, want hij vreest dat de vakbeweging, indien in deze gang van zaken niet spoedig een gunstige wending komt, zal moeten grijpen naar het enige verweermiddel dat haar ten dienste staat: het aan de orde stellen van een loonsverhoging. Het NW meent ernstig te moeten protesteren legen een stijging van de melkprijs met 10 cent per liter. Het is niet overtuigd, dat inplaats daar van geen andere maatregel te vinden zou zijn en denkt hierbij vooral aan het „onverklaarbare feit", dat de re gering de door de SER voorgestelde fysieke investeringsbeperking door controle op de bouw van bepaalde bouwwerken in de industriële sector niet heeft overgenomen. In de grote steden acht het verder een loonsverhoging van 2 procent be slist onvoldoende om een huurverho ging van 25 procent te compenseren. De indruk van het NW is, dat het door de SER vastgestelde en aanbe volen evenwicht zal worden verstoord en dat het nadeel valt aan de kant van de consumenten. Tenslotte zei de heer van Winger den, dat de vakbeweging het middel van het aan de orde stellen van een loonsverhoging niet begeert, omdat zij er zich te goed van bewust is, dat men dan eerst recht in de loon- en prijsspiraal zou belanden, waardoor de moeilijkheden in het bijzonder oor de vergeten groepen nog gro ter zouden worden. President Sjoekri El Koewaitly (rechts) van Syrië wordt bij zijn aankomst in Cairo waar hij de conferentie met president Nasser, koning Saoed en koning Hoessein zal bijwonen begroet door president Nasser. MT^eersverwachting: van het KN J t Ml tot vanavond, opgemaakt zon- i J dagavond 23.15 uur: f Overwegend zwaar bewolkt met i plaatselijk enige regen en in de ochtend hier en daar mist. Zwak- t *e tot matige wind, voornamelijk i lussen oost en zuid. i Over het algemeen dezelfde J mPeraturen als gisteren. erwachting van het Belgisch J *vJ®rkundig Instituut: Matige wind uit zuidwest tot t zuid. Aanvankelijk betrokken en i nevelig, later zwaar bewolkt, af- gewisseld met enkele opklarin- gen. -_Vandaag: zon onder 18.12 uur. i Maan onder 14.17 uur. Morgen: zon op 7.33 uur. Maan J op 5.45 uur. James Eastland, democratisch sena tor en voorzitter van de ondercom missie van onderzoek van de Senaat, heeft gisteren tegenover de pers ver klaard, dat er op verontrustende wijze anoniem buitenlands kapitaal de Ver enigde Staten binnenkomt. Zijn subcommissie zal hiernaar een onderzoek instellen, want, zei hij, een vijandige buitenlandse mogendheid zou zich op die wijze meester kunnen ma ken van de voornaamste industrieën. Zaterdag is het kustvaartuig Jan (draagvermogen 900 ton), dat aan een rederij te Groningen toebehoort en op weg was van Delfzijl naar Dublin, ter hoogte van Ameland op een mijn ge lopen. Het schip werd vrij zwaar ge Gisterenavond om half elf Nederlandse tijd zijn twee vlieg tuigen van de Scandinavian Airlines System elkaar op 3.000 meter hoogte boven de Noordpool gepasseerd. Het ene toestel was op weg van Kopenhagen naar Tokio, het andere van Tokio naar Kopenhagen. Met deze vlucht opende d§, SAS een dienst over de Noordpool tussen beide steden, die thans dertig uur vliegen van elkaar verwijderd zijn. Dit betekent een bekorting van de vliegroute, die tot dusver werd gebruikt, van twintig uur. Zaterdagavond zijn de Guttorm Vi king en de Reidar Viking resp. te Kopenhagen en Tokio opgestegen. In beide plaatsen bestond zeer grote be langstelling. Duizend gasten en 10.000 kijkers sloegen het vertrek vanuit de Deense hoofdstad gade. Met niet minder dan 28.000 liter brandstof aan boord was de DC-7C al spoedig in de heldere lucht vol zon neschijn verdwenen. En toen begor De Guttorm Viking, die te Ko penhagen was opgestegen, ver volgt vandaag zijn route van To kio via Manilla, Bangkok, Ka- ratschi en Rome naar Kopenha gen terug, een tocht van vijftig vlieguren. Dit betekent, dat de tocht „rond de aarde" met een geregelde passagierslijn tot tach tig vlieguren wordt terugge bracht. En dan te bedenken, dat de tijd van Phileas Fogg, die in Jules Verne's havend, doch persoonlijke ongelukkenI boek een weddenschap had aange- deden zich niet voor. De sleepboot I gaan om in tachtig dagen rond de Watergeus heeft het schip naar Delf-1 aarde te reizen, nog niet eens zo ver zijl gesleept. I achter ons ligt. De „Reidar Viking" was eveneers met veel ceremonie van Tokio ver trokken. De Japanse minister van transport merkte op, dat Europa en Azië met een vlucht van slechts 30 uur eigenlijk buren zijn geworden, hetgeen de uitwisseling van de cultu rele waarden van beide werelddelen slechts kan bevorderen. Slechts dertig uur met één tussen landing te Anchorage duurt de vlucht van Kopenhagen naar Tokio of in omgekeerde richting. Vèilige route Niettegenstaande de ontoegankelijk heid van het barre Noordpoolgebied is de lijndienst een der veiligste vliegroutes ter wereld. Een ketting van militaire cn burgervliegvelden flankeert de gehele lengte van de poolroute. Op geen enkel punt van de gehele 12.500 km lange route zal een toestel verder dan 2 1/2 uur vliegen verwijderd zijn van een der bases. Bovendien werd de bemanning op de meest intensieve wijze voorbereid voor de navigatie boven het poolge- onmiddellijk het eerste werk voor de j bied. twee stewards en beide stewardessen, Na de Aleoeten te zijn gepasseerd die gedurende de vlucht, welke 30 bereikte de „Reidar Viking" om 13.22 uur zou duren, voor vier maaltijden uur (Nenerl. tijd) het vliegveld An- zorgen en daartussen door nog ver- chorage in Alaska, tien minuten voor versingen ronddienen. In de lucht be- de schematijd. waar een nieuwe be gon men toebereidselen te treffen voor de speciale Pool-cocktail, door een Belgische bartender als kampioen der kampioenen op dit gebied, spe ciaal voor deze vlucht samengesteld, de Noordpool, manning aan boord kwam. Om half elf 's avonds (Ned. tijd) was een nieuwe mijlpaal in de lucht vaart bereikt: een ontmoeting boven Koningin Elisabeth heeft haar echtgenoot, de hertog van Edinburgh, vrijdag de titel Prins van het Ver enigd Koninkrijk van Groot-Brittan- nië en Noord-Ierland verleend. De hertog zal in het vervolg worden aan geduid als „Zijne Koninklijke Hoog heid prins Philip, hertog van Edin burgh." Uit officiële bron wordt vernomen, dat het voorstel om de titel te verle nen is uitgegaan van premier Harold Macmillan. De premier en de rege ring zijn van mening, dat deze on derscheiding de hertog toekomt we gens zijn verdiensten voor het land, in het bijzonder wegens de officiële reis door de landen van het gemene best, waarvan hij pas is terugge keerd. Prins Philip kreeg de titel van hertog vóór zijn huwelijk toen hij afstand deed van de prinso'ijke titel, die hij voerde als lid van het Griekse koningshuis. De Katholieke Werkgever noemt de lastenverdeling in de bestedingsnota onredelijk. Men vraagt zich af, aldus het blad, of Nederland zich nu wer kelijk kan veroorloven om zijn inves teringen zo sterk af te remmen in een tijd, dat èn Amerika èn Rusland in snel tempo een technische revolutie doorvoeren. Offeren wij niet een grote potentiële verhoging van welvaart over enkele jaren op, omdat wij n u de consumptie niet iets meer durven beperken? Verder herinnert het blad aan het schrijven van de vier centrale werk geversorganisaties, waarin als hun oordeel werd geuit, dat een verho ging in de vennootschapsbelasting, zoals die de regering voor ogen zweefde, onaanvaardbaar zou zijn. Zij baseerden hun opvatting mede op de overweging, dat hun positie ten aanzien van de prijsstabilisatie wel zeer moeilijk, zo niet praktisch on houdbaar zou worden. In politieke kringen te Madrid wordt een ingrijpende wijziging van de Spaanse regering ver wacht. De leden van de nieuwe regering zouden vandaag be noemd worden. Het aantal portefeuilles zou van 16 op 18 gebracht worden door de vor ming van twee nieuwe ministeries, van volksgezondheid en bouwnijver heid. Deze zouden worden toever trouwd aan Falangisten. De andere wijzigingen zouden be trekking hebben op elf ministeries. De huidige minister van buitenlandse zaken. Martin Artajo, zou vervangen worden door Fernando Marioa Cas- tiella, ambassadeur bij de Heilige Stoel. Bij een autobotsing op de Rijks straatweg onder Wassenaar zijn gis terenavond zes mensen gewond ge raakt. De botsing volgde, nadat een uit de richting Amsterdam komende auto door nog onbekende oorzaak plotseling op de linker rijbaan raak te en op een tegenligger vloog. In de uit de richting Amsterdam komen de auto zaten zes personen. In de an dere wagen zaten er vier. Het bleek dat zes van de bij de botsing betrok ken mensen gewond waren, een van hen was ernstig gewond. Bij een poging om het lijk van een student, die in ht„ Meer van de Duivel" in zuid west Bohemen verdronken was, weer aan de oppervlakte te brengen, heeft een Tsjechische kikvorsman een lugubere ont dekking gedaan. Hij had onder de zeegroene waterspiegel een aantal Duitse soldaten in uniform aangetrof fen, plus een reeks wagens met spoken van paarden, alles in goed geconserveerde toestand. Het betrokken meer ligt in een van de meest woeste delen van Bohemen, niet ver van de Duitse grens, waar zich tijdens de vorige wereldoorlog hevige gevechten hebben afgespeeld. Deze lugubere ontdekking werd gemeld door 'n Tsjechisch blad.

de Stem | 1957 | | pagina 1