08-15 Diamanten bruiloft te Koewacht VROOM «V DREESMAVN KVP-forum te Aardenburg Inkrimping van de Britse strijdkrachten GAAT DE BENELUX-RONDE DIT JAAR NIET DOOR Kritiek in raad Breskens op jaarwedden wethouders OMNIBUS f 14,90 M. 00MENS' boekhandel vrij (log*-prijZen SPORT int KORT Over investerings- en bestedingsbeperking Kennismaking met de leiders Zaterdag a.s. sal het feest ijn Atoomrakctten voor luchtverdediging 's-Heerenliock heeft een kampioen GOEDKOOP LEEDVERMAAK Puntenverdeling in jeugdmatch TITEL KWAM BIJ S.Y. TERNEUZEN EXAMENS MARKTEN WATERSTANDEN 49 78 65 525 DAGBLAD DE STEM VAN DONDERDAG 21 FEBRUARI 1957 In de zaal van De Roode Leeuw te Aardenburg werd door de K.V.P. een forum gehouden, waarin zitting hadden mr. dr. A. J. M. Mes, voor zitter van de K.V.P. in Zeeland en lid van Gedeputeerde Staten, uit Heinkenszand, ir. G. P. M. Dikötter, lid van Gedeputeerde Staten en directeur der Waterleiding Maatschappij te Terneuzen, J. van de Voorde, districtsbestuurder der K.A.B. uit Sluiskil, burgemeester J. M. A. C. van Dongen, lid van de Tweede Kamer der Staten-Generaal, drs. Th. Adriaenssens, voorzitter van de afd. Hulst der K.V.P. en Ch. Bukkens, voorzitter van de Statenkring Sluis der K.V.P. de zijde van de Waterleiding Mij. het voorstel om tot aansluiting over te gaan van de boerderijen in het ruil- verkavelingsgebied te Eede was in gediend, zodat de eerste stappen zijn genomen. Tot slot dankte E. Lansu voor deze mooie avond. Ter omlijsting van het programma trad voor de eerste maal in het open baar op het Aardenburgse Dames koor onder leiding van H. Veraart. Hoewel dit koor nog maar pas werd opgericht en slechts met 14 dames werd opgetreden, maakte het een goede indruk en zong het heel be schaafd, hetgeen de sfeer van de avond ten goede kwam. Met nog wat meer zangeressen kan er een goed koor uit groeien. Velen waren opgekomen om van gedachten te wisselen over de diverse vraagstukken, maar ook om ns ken nis te maken met de vooraanstaan de katholieke politieke leiders in Zeeland, want de zaal was tot de laatste plaats gevuld, toen de voor zitter der afdeling Aardenburg, E. Lansu, die ook als gesprekleider zou optreden, een inleidend woord Zoals te verwachten was, zouden voornamelijk vragen worden gesteld over de investerings- en bestedings beperking en het grootste deel van de avond was hieraan gewijd, hoewel vanzelfsprekend door het forum niet afdoende op de vragen kon worden geantwoord omdat een en ander nog niet kon worden bestudeerd. De voornaamste oorzaak var. de beste dingsbeperking vond het forum de grote uitgaven die waren gedaan door de grote welvaart en de nood zakelijke maatregelen die ten aan zien van het landbouwbeleid dienden te worden genomen. De landbouw Vanzelfsprekend kwam hierbij de landbouw aan de orde en hieromtrent werd uitvoerig van gedachten ge wisseld. Ofschoon de landbouw in west Zeeuwsch-Vlaanderen aan de top staat in Nederland, is ook hier de toestand van meerdere boerenbe drijven alles behalve rooskleurig, daar de verkoopprijs der produkten dikwijls beneden de kostprijs ligt en rteti zijn produkten niet kwijt kan. Naar aanleiding hiervan werd dan ook de vraag gesteld waarom dan de import van landbouwprodukten niet werd beperkt, doch hierop werd van de zijde van het forum geantwoord, dat men dikwijls gebonden was aan handelsovereenkomsten, welke nood zakelijk zijn om onze overige produk ten te kunnen exporteren. Speciaal ook sneden enkele landbouwers het geval van de peulvruchten aan, die mep thans niet tegen een behoorlijke prijs kwijt kan. doch ook hier lag de oorzaak in de handelsovereenkom sten en liberalisatie. Op te grote voet Vanuit de zaal werd ook opge merkt, dat de staat op te grote voet had geleefd en door te grote staats bemoeienis veel geld nodig was ge weest. Bovendien keurden men ten sterkste af, dat diverse categorieën personen hen toekomende gelden door de staat worden onthouden zoals de miljoenen van de huren en van de landbouw die de staat wil blok keren. Vanzelfsprekend ging het fo rum hierop in en werd opgemerkt, dat wanneer destijds de regeling tot het bevorderen van het sparen die door ^e^KVP was voorgesteld 'doör de Kamer was aangenomen, thans de bestedingsbeperking niet nodig zou zijn geweest, want dat men dan door het gespaarde deze crisis had kun nen opvangen. Bovendien was van de zijde van de P.v.d.A. de ontsparing in de hand gewerkt door de Nood wet-Ouderdomsvoorziening waarbij de inkomsten van spaargeld van de uitkering worden afgetrokken. Ge lukkig is dit thans met de Algemene Ouderdomswet niet het geval. Verder deelde men mede, dat het laatste woord in de Kamer omtrent de blok kering van de huur. en landbouw- gelden nog niet was gesproken en dat de woordvoerders der K.V.P. hier met kracht tegen in zullen gaan. Van de zijde van het forum werd mede gedeeld, dat de K.V.P. op de bres staat voor de lonen der landarbei ders, die door het landbouwbeleid in de verdrukking zijn gekomen. Vooral in Zeeland moet worden gestreefd om de arbeiders op het platteland te houden en de trek naar de industrie centra te voorkomen, merkte men vanuit de zaal op. Ook zal men van K.V.P.-zijde met kracht protesteren tegen de ophef fing van de kleine bedrijven beneden 12 ha., zoals men van zekere P.v.d.A.- zijde voorstaat. Waterleiding Verder werden nog vragen gesteld betreffende de tarieven van de water leiding, die onbillijk zouden zijn voor alleenstaanden in grotere oude wo ningen, betreffende de oorlogsschade van bedrijven die belast wordt met inkomstenbelasting, 'betreffende de kinderbijslag voor zelfstandigen en de afschrijvingen in de landbouw. Medegedeeld kon worden dat van Engeland zal het personeel Tan zfjn strijdkrachten in het belastingjaar, dat in april a.s, begint met 65.500 man verminderen. Het personeel van het leger wordt met 42.000 man tot 443.000 man ver minderd, het personeel van de lucht macht met 17.000 tot 240.000 man en dat van de marine met 6.500 tot 121.500 man. De totale omvang van de drie on derdelen van de strijdkrachten zal op deze wijze van 870.000 tot 804.500 man worden besnoeid. De beperking betreft o.a. een ver mindering van de Britse strijdkrach ten in Engeland en de rest van Euro pa van 340.000 tot 300.000 man. De maatregel staat onafhankelijk van de beperkingen waartoe de mi nister van defensie, Duncan Sandys, eventueel zal besluiten om de econo mische schade, veroorzaakt door de crisis om het Suezkanaal, te herstel len. Op 23 februari beleeft Koewacht een heugelijke dag. Een dag, welke niet veel voorkomt. Zaterdag namelijk viert het echtpaar August de Dauw en Louisa Elegeert zijn dia manten huwelijksfeest. Toen we deze oudjes eens gingen opzoeken, trof fen we hen beiden aan achter de kachel in hun huisje, dat in de Lange Akkers staat en waar zij al deze 60 jaren samen lief en leed hebben gedeeld. Samen waren zij aan het kaarten, hun geliefd amusementsspel waar ze zich dag in dag uit mee bezig houden. Zij genie ten beiden nog een uitstekende ge zondheid en zijn nog goed ter been. August is 84 jaar en Louisa 83. Sa men vertelden zij hun levensloop wel ke zeer uitgebreid is. Pas van de school gekomen ging Guust reeds aan het werk bij Dolf van de Vijver, waar hij werd aangesteld als koeienwach- ter en de daaropvolgende jaren was hij werkzaam op het iand. 's Avonds was hij hulppostbode en bracht de post rond. Nadat zij op 23 februari 1897 in het huwelijk waren getreden gingen zij er samen op uit en gin gen werken bij een boer te Sluiskil, s Maandagsmorgens reeds voor dag en dauw gingen zij er te voet op uit, geladen met 3 broden 3 haringen en een pan buffelsvet. Daar hebben zij 16 jaar lang samengewerkt, 's Nachts sliepen zij in de schuur in het stro. Guust zijn specialiteit, die jaren, was het snijden van karweizaad, iets wat die tijd alleen 's morgens heel vroeg en 's avonds heel laat gebeurde. Hierna zijn zij 3 zomers samen naar Noord-Holland geweest, waar zij eveneens werkzaam waren op het boerenbedrijf. Ook daar sliepen zij in het hooi en stro. Het is dus wel een duidelijk bewijs, gezien hun hoge leeftijd dat in het st.ro slapen zeer gezond is. Tegen de winter kwa men zij terug naar Koewacht. Dan bleef Wieza rustig thuis maar Guust ging de winter doorbrengen op de werken in Duitsland. Daar is hij steeds als grondwerker en werker boven de kolenmijn werkzaam ge weest. Hiervan wist Guust te vertel len dat hij daar eens een grote over stroming heeft meegemaakt waar hjj op het nippertje van de verdrin kingsdood is gered. De volgende 13 jaar was Guust in dienst bij de Brou werij van de heer Ernest Dierick te Koewacht, waar hij het bier hielp brouwen en het ook met de kar rond bracht in de cafés. Dit werk heeft hij steeds graag gedaan want hij was voor de leute en er werd na tuurlijk op tijd een goeie pint gedron ken. De laatste jaren voor hij pen- De jachteskaders van de Ameri kaanse luchtmacht, die belast zijn met de verdediging van het grondge bied van de Verenigde Staten, zijn uit gerust met raketten met atoomlading. Dit heeft de Amerikaanse minister van defensie, Wilson, verslaggevers te Washington meegedeeld. Ook zul len luchtdoelraketten van de typen ,,Nike-Hercules" en „Talos" van atoomladingen worden voorzien. Minister Wilson gaf geen bijzonder heden over de raketten voor de jacht vliegtuigen. Vermoed wordt, dat het bestuurbare projectielen zijn. sioen ging genieten is hij polderwer ker geweest in de Karnemelkpolder. Sterke stam Beide oudjes komen van een sterke stam, gezien hun eigen ouders ook hun gouden bruiloft hebben gevierd. Zij hebben twee kinderen. Een zoon welke getrouwd is en in Canada woont, maar die ter gelegenheid van dit feest naar Koewacht komt. Hun dochter is ook getrouwd en woont in Koewacht. Zij hebben 9 kleinkinde ren en 7 achterkleinkinderen. In hun nederig huisje is prachtig antiek aan' te treffen. Zij hebben een hangklok welke Wieza nog heeft gekregen van haar grootmoeder. Deze klok is ruim 250 jaar oud, maar gaat nog steeds zo secuur als de klok van Radio Hil versum. Tijdens de jaren dat Guust werkzaam is geweest in de Brou werij zaaide hij er zelf nog wat land bij en hadden zij steeds een paar koebeestjes, maar thans is er niets anders meer dan konijnen. Het is Dog steeds hun liefhebberij gebleven om deze beestjes te verzorgen. Dit diamanten huwelijksfeest zal zeker niet ongemerkt voorbij gaan. De bu ren hebben een comité gevormd on der leiding van de heren Alb. Gee- rards en R. Lammens welke resp. voorzitter en secretaris van dit feest comité zijn. Deze zijn druk bezig om dit feest op een luistërvolle wijze te gaan voorbereiden. De Fanfare E. M.M. uit Koewacht zal de oudjes de welverdiende serenade brengen. Dat het Guust en Wieza a.s. zaterdag aan belangstelling niet zal ontbreken spreekt vanzelf. (Van onze redacteur). Zal de Beneluxronde, die jaarlijks georganiseerd wordt door de gewestelijke automobiel club „De Scheldegouwen" te Middelburg, dit jaar doorgang vinden ?Deze vraag, houdt mo menteel enkele V.V.V.-directeu- ren en talloze ronde-liefhebbers bezig. Men stelt deze vraag, omdat van voorbereidende werkzaamheden nog niets te bespeuren valt. Deze zouden al in volle gang moeten zijn, temeer omdat, zo was de bedoeling, de ronde dit jaar niet in juli maar in juni ge houden zou worden. Bovendien is er het verschil van inzicht tussen „Schel degouwen" en V.V.V. over; de. uitvoe ring van de plannen! De gewestelijke automobielclub zou de uitvoering van de door haar opgestelde plannen gaar ne aan V.V.V. overlaten, terwijl V.V.V. 's-Heerenhoek heeft een kampioen. De sportprestaties in 's-Heerenhoek bereiken weer een behoorlijk hoger peil. Een bewijs daarvoor levert de handbalploeg „De Meeuwen", die af delingskampioen werd en te Middel burg wist te winnen waardoor zij bovenaan de ranglijst van hun afd. eindigde. Een felicitatie waard voor de nog pas 2 jaar bestaande club. Schieting te Kloetinge De uitslag van de door de Batavie ren te Kloetinge gehóuden schieting was als volgt: Hoofdvogel H. Driedijk, „Doel naar Hoger". Ie Zijvogel P, Boonman „Ja- coba van Beieren". 2e zijvogel A. v. Loo „Doel naar Hoger"; le hoofdkal A. Schouwenaar, Batavieren, 2e h.-kal J. Clarijs „ADLM"; le onderkal J. Rijk ..ADLM"; 2e onderkal H. A. Mol, „Willem Tel", Kapelle; le klep C. Raas „Willem Teil", Ovezande; 2e klep Fr. van Loenhout Willem Teil" Kapelle; 3e klep A. de Jonge-Vette, „Willem Teil", Ovezande. Meeste kleine vogels P. Boonman „Jacoba van Beieren", Aanwezig waren 37 schutters van 14 söcieteiten. Het ontwerp-besluit van G.S. tot wijziging der jaarwedden van de wet houders ontlokte aan de heer van der Hooft in de raad van Breskens nogal enige kritiek. Op zijn voorstel werd besloten dit probleem voor te leggen aan de Vereniging van Ned. Gemeenten teneinde de wedden lan delijk te bezien. Het gemeentebestuur zal de kosten van verlichting, ver warming en waterverbruik van de bejaardensociëteit voor zijn rekening nemen, alsmede f. 3,— per week in de kosten van schoonhouden. Stoomtram De heren Cambier en de Feijter konden het niet eens zijn met het voorstel om een door de gemeente aan de Stoomtram Maatschappij Breskens-Maldegem verstrekt rente loos voorschot van f. 7.000,--, waarop f. 810,49 werd terugbetaald, in res tant af te kopen voor f. 1.862,--. Uiteindelijk werd met het voorstel akkoord gegaan. In afwijking van het voorstel van B. en W. werd aan de Vogelbeschermingswacht W.Z. Vlaan deren een subsidie toegekend van 1 cent per inwoner. Ook het voorstel van B. en W. om het toegestane krediet van f. 45.000.— voor verwarmingsinstalla tie in het scholencomplex en het bad huis met f. 11.000,— te verhogen, bracht de tongen in beweging, waar bij verwijten werden gericht aan de architect en de inschrijvende aan nemers. De heer Goethals stelde in dit verband voor, geen architecten van buiten de gemeente meer in te schakelen. Als proef met de invoe ring van het vak handenarbeid op de openbare lagere school werd hiervoor f. 350,- uitgetrokken. Voor de jeugd, De schoolpleinen der openbare la gere school cn van de school met de bijbel, welke te klein zijn, zullen aanmerkelijk uitgebreid worden, wat een uitgaaf zal vergen van circa f. 15.000,—. Tevens zal het vergrote schoolplein der o.l. school worden opengesteld als rolschaatsbaan voor de jeugd. Van de geprojecteerde speeltuinen op verschillende plaatsen in de gemeente zal die in de Bloe- menwijk het eerst ten uitvoer wor den gebracht. De buurtvereniging in deze wijk wil het aanleggen van de speeltuin zelf ter hand nemen en is daarmede reeds begonnen. B. en W. werden gemachtigd om in afwach ting van een nadere becijfering der kosten f. 2.000.- uit te geven voor de aanleg van bovengenoemde speel tuin. Teneinde de bebouwing aan de gehele noordzijde van de Mercurius- straat mogelijk te maken werd een gedeelte van de Glacis aan het open baar verkeer onttrokken. Onder voor behoud werd besloten aan de Kath. Zeeuwsch-Vlaamse Woningbouwver eniging te Kloosterzande voorschot ten te verlenen voor de bouw van 10 woningwetwoningen aan de Dok ter Broodmanstraat. Tenslotte hield de heer van der Hooft nog een gloedvol betoog voor het behoud der vrije veren. op het standpunt staat, dat het niet tot haar taken behoort om de plannen van anderen uit te voeren. Vanzelfsprekend hooipt men zowel in Zeeland als in Bergen op Zoom, dat deze populaire ronde, die steeds in Bergen op Zoom van start gaat, behouden blijft. in Kopenhagen ivaren woens dagmorgen op tal van plaatsen biljetten aangeplakt, waarop melding werd gemaakt van een voetbalwedstrijd tussen verte genwoordigende elftallen van Denemarken en Rusland op 3 maart. Van een dergelijke wed strijd is echter geen sprake en men neemt aan, dat de aan plakbiljetten afkomstig zijn van communisten, die op deze wij ze wilden protesteren tegen het I verleden maand door de Deense sportfederatie genomen besluit geen wedstrijden te organiseren tegen Russen en Hongaren. De biljetten, waarop de Deense en de Russische vlag waren af gebeeld, zijn door de politie verwijderd. Op het SEC-terrein in Soest hebben twee jeugdelftallen woensdagmiddag een wedstrijd gespeeld, die was be doeld als een oefenduel voor de ont moeting op 2 maart tegen de juniores van Engeland. Het zeer gladde terrein en de voort durend neervallende natte sneeuw maakten het voor beide ploegen on mogelijk tot goed spel te komen. De eindstand was 3-3, nadat de rust met een 1-0 voorsprong was ingegaan voor het in rood geklede B-elftal. In laag tempo speelden de juniores tweemaal een half uur, waarbij zij er voor zorgdenf de bal laag bij-de grond te houden. Het bleek echter zeer moeilijk om aantrekkelijke aan vallen op te bouwen, zodat de heren Van Es en Wierema van de jeugd commissie van de KNVB, weinig te beoordelen hebben gekregen. Het duurde 26 minuten voordat Westra, van Ajax, kans zag een uit stekende voorzet van Feldmann te benutten. Wegglijdend over de natte sneeuw passeerde hij met een kopbal doelman Gijsel van Maurits. Het opstellen van Seelen (VW) op de middenvoorplaats, in plaats van de Spartaan de Vries, in de tweede helft bleek een geduchte versterking voor het A-team. Geholpen door de stuwen de spil Jesse (Ajax) en linksbuiten De Boer van Be Quick (Gr.) scoorde hij op fraaie wijze drie doelpunten. Voor het B-elftal scoorden Theunissen (Vitesse) en Henk de Nooyer (Vlis- singen). Samen met Westra en Kar- hof van 't Gooi vormden zij het bes te deel van de B-ploeg. (Schaken) De schaakvereniging Terneuzen is kampioen van Zeeland geworden. Doordat de beide afgebroken par tijen uit de wedstrijd Terneuzen-Mid delburg na arbitrage voor Terneuzen gewonnen werden verklaard, werd de uitslag 5,54,5 in het voordeel van Terneuzen. De kleinst mogelijke over winning dus, maar zij was voldoende om Terneuzen het kampioenschap te bezorgen. De beide afgebroken partijen uit de wedstrijd V1 iss inge n - M i ddelbu rg 2 werden eveneens gearbitreerd. Beide tientallen kregen er een puntje bij, waardoor de uitslag 7,5-2,5 voor de Vlissingers werd. DE VOETBALWEDSTRIJD tussen de ploegen van Oostenrijk en Duitsland, op 10 maart a.s. in Wenen, zal wor den geleid door onze landgenoot Bronkhorst. WOENSDAGMIDDAG werden voor de Engelse league (le divisie) ge speeld Bolton Wanderers-Birming ham. City (3-1) en Tottenham Hot spur-Chelsea (3-4). GEM. UNIVERSITEIT AMSTERDAM De heer W. van Kooten te Hein kenszand slaagde aan de gemeente •universiteit te Amsterdam voor het kerkelijk examen GOES, 19 febr. Eierenprijzen. Be richt van handelaren. Kippeëeieren 8, poeljeëieren 7, eendeëieren 7, kalkoen eieren 15, ganzeëieren. 20. GOES, 20 febr. Groenten: eprul- ten A2 36-42, BI 21-34. afw. 24, witlof A2 33-36, B2 25-35, groene sav kool 29-33, gele sav. kool 14-15, witte kool 6, rode kool 8-12, boerenkool 16-20, peen 6-7, prei 21-31, veldsla 61, snijsla 90, aardappelen 7, knolselderij per kg 7-8, id. per stu'k 4. 's-HERTOGENBOSCH, 20 febr. '57. Op de markt van heden werden aanvoerd 6012 stuks vee, nl. 2245 run deren, 340 graskalveren, 682 vette kalveren, 812 nuchtere kalveren, 196 schapen,14 geiten, 69 fokzeugen, 319 slachtvarkens, 53 lopers, 1282 biggen. De prijzen waren, behoudens uit zonderingen voor dieren van buiten gewone kwaliteit, als volgt Melk- en kalfkoeien 7601130; gnis. te koeien 635—890; kalfvaarzen 685 975; klamvaarzen 625785; guiste vaarzen 590790 pinken 450585; graskalveren 300450; nuchtere kal veren voor fok of mesterij 90-190; weidesohapen 7595; drachtige zeu gen 275—350; lopers 6987; biggen 3660, alles per stuk. Slachtrunderen: aanvoer 696 stuks. Extra kwaliteit 3.20-3.35; le kw. 3.00- 3,15; 2e kw. 2,70—2,90; 3e kw. 2,60— 2,70; vette stieren 2.803,05; worst koeien 2,502.60, alles per kg ge slacht gewicht, Vette kalveren le kw, 3,153,35 2e kw. 2,703, 3e kw. 2,302,50; nuchtere slachtkalveren 1,151.50; slachtvarkens 1.701,80; slachtzeugen le kwaliteit 1.50-1.55, slaohteeU'gen 2e kw. 1.42-1.43, alles per kg levend gewicht. Vette scha pen 95—125; vette lammeren 85115; nuchtere slachtkalveren 3565 alles per stuk. Overzicht: melk- en kalfkoeien: aanvoer groter, handel; iets vlotter; prijzen; vaster; guiste koeien: aan voer ruimer, handel rustig, prijzen! niet goedkoper; jongvee; aanvoer ruimer, handel kalm, prijzen onver anderd; vette kalveren: aanvoer gro ter, handel willig, prijzen gehande haafd; nuchtere slachtkalveren: aan voer ruimer, handel rustig, prijzen op gelijk niveau; schapen en lammeren: aanvoer normaal, handel redelijk, prijzen: prijshoudend; fokzeugen: aanvoer groter, handel matig, prijzen weinig verandering; lopers en biggen: aanvoer groter, handel rustiger, prij zen gehandhaafd; slachtvee: aanvoer normaal, handel gedrukt, prijzen! prijshoudend; slachtvarkens: aan voer minder, handel vlugger, prijzen minder. KAPELLE, 20 febr. Goudrenet H75-85 35-40, H65-75 23-30, H60-65 13- 19, 2 17. K 21-29, F 18-19. Jonathan H75-80 50, H70-75 38-55, H65-70 33-43, H60-65 21-32, H55-60 14-17, 2 10-16, K 12-27, F 6-15. Golden Delicious H 75-80 87-82, H70-75 72-81, H65-70 54- 73, H60-65 38-51, H55-60 29-30, 2 17-25, K 32-53, F 13-25, Lomlb. Calville H70- 80 49-51, H60-70 40-42, 2 15-18, K 25- 32, F 11-20, Winston H65-70 53-59, H60-65 32-44. H55-60 22-24, 2 8-10, K 16-21, F 7,5. St. Rémy H75 33-35, H65- 75 32-34, 2 26-30, K 31-32, F 18-27, Gieser Wildeman H60 48-40. H 50-60 40-41, 2 24-25, K 31-36, F 21-24. Kleipeer 1 25-26, 2 13, F 6. Zoete Erm- gaard 2 58. Baldwin 1 grof 22, 1 16. Pomme d'Orange 1 56, 2 42. Cox Or. P. 1 64, K 41. Comtesse de Paris K 22. Conference F 31. IJsboutperen K 18- 21, F 16. Doyenne du Com. H65-70 107, F 46. Kroetappelen 3-12. Groenten: rode kool 8-15, boeren kool 17, gpruitkool 22-35, witte kool 6,5-12, sav. kool 27, prei 28-32, witlof 31-32, uien 12-21, sjalotten 20, aard appelen 9. TERNEUZEN. 20 febr. Rode kool 7.50-8.50, sav kool 16-34, witte kool 5.50-6.10, breekpeen 10, prei 24-36, spruiten 38-56, uien 12-17, witlof 82- 46, afw. 11-34, boerenkool 10-16, sja lotten 16-28, stoofsla 1.61, Golden De licious H75-80 91, 70-75 90, 65-70 71, 60-65 54. H2 16. K 29-52, F 10-27. Goud renet H75-85 43, 60-65 12-17. H2 10, K 24, F 15-17. Jonathan F 10-11, Zoete appelen K 16. Komstanz 284 (onv.), Rheinfelden 235 6), Breisach 180 6), Straats burg 290 5), Maxau 483 17), Mannheim 383 (—20), Mainz 420 20) Bingen 330 16), Kaiu,b 390 22), Trier 393 (—70), Koblenz 467 (-46), Keulen 528 36), Ruhrort 782 32), Lobith 1409 (oinv.), Nijmegen 1158 (onv.), Arnhem 1138 (onv.) Eefde IJssel 648 (+13), Deventer 521 (+15), Monsin 5610, Vise 5240 22), Borg haren 4311 (—35), Belfeld 1568 (—52), Grave benoden de sluis 796 24). Stuw open de Ldsse, Roermond, Bel feld, Saurbel'k, Grave en Lil'ii. De doorvaarthoogte aan de bruggen te Venlo bedraagt 621 cm. 3 delen in één band in luxe cagsette 840 pagina's 31 filmfoto's Binnenkort verschijnt de vermaarde trilogie, waarvan wij levering bij verschijnen alleen kunnen garan deren voor omgaand opgegeven bestellingen. Ginnekenstr. 30 Breda Ginnekenweg 66 TELEFOON 9375, ALLEEN GELDIG VRIJDAG 22 FEBRUARI MASKERS in vele komische uitvoeringen met korte en extra lange neuzen, voor dames en heren. Uitzoeken Schriftelijke bestellingen welke ZATERDAG in ons bezit zijn worden SNEL EN ZORGVULDIG tegen deze PRIJZEN uitgevoerd'I VOORJAARSPULLOVIR zeer charmant, zuiver wol „Long torso", in de moderne kleuren: zwort - wit - man darin - cognac - corail Q75 azuur en see-re«d PLASTIC TAFELKLEED transporant met wit kant of ander fantasie dessin 4 f 5 110 x 140 cm 135 x 175 cm 275 KINDER CARNAVAL-SET bestaande uit: grote toeter m. pluim en plastic mondstuk leuk strohoedje, in diverse modellen klein domino masker rol serpentines, inh. 20 stuks Ook aardig voor hun verjaar dagspartijtjes. CQ Somen W DAMESHOEDEN in diverse moderne modellen en kleuren, pracht kwalitei- 490 Nu zeer voordelig NOOT CROQUANT met echte chocolade pastille-model 200 gram DOPERWTEN WORTELTJES fijne kwaliteit literblik KOP MET SCHOTEL wit porselein met vol blauw fantasie decor. Prettig drin kend model. U|b Per stuk DIVANBED sieemodei, prima gezond heidsmatras, met 15 jaar ga rantie, een-persoons Oft9 5 maot 80x190 cm HEREN CARNAVAL COSTUUM boerenkiel zwarte baerenpet rode zakdoek BREDA BERGEN OP ZOOM 100 FANTASHSCffORTJï met a port opgezet boven stuk je, In leuke frisse des sins, prima kwaliteit f60 bont e.«xi

de Stem | 1957 | | pagina 7