Verbinding Hulst-de Paal geheel voltooid Toestand van de Yittangi wordt steeds kritieker Chauffeur had geluk bij dubbel ongeluk De „Sint-Genesius te Graauw gaf zeldzame opvoering Schip zinkt dieper weg Opzienbarende genezing van religieuze DAGBLAD DE STEM VAN DONDERDAG 21 FEBRUARI 1957 Craauw uit isolement verlost Vervulling van een jarenlange wens Hulde voor regisseur en spelers Beste rolbezetting Verlicht Baby's KOU terwijl fchii «loop'! Tegen boom gereden - door aulo geschept Walcheren MIDDELBURG Kostbare opdracht 3 -w Hoogwaterstanden Toenemende slagzij Ook AMZ-tarievcn gaan omhoog Zuid-Beveland GOES „Handelsbelangen" en evenementen Marionetten in Schuttershof Schoenmakerspatroons uit Beveland vierden 40-jarig bestaan Z-Vlaanderen HULST „Vrijheid Eendracht" treedt op Contaetavond KAJ „Schelde'-woningen in 's-Heerenhoek Rioleringsplan Oost Werkloosheid in Zeeland AGENDA Vandaag Gisteren lieeft ir. G. P. M. Dikotter, lid van G. S., de nieuwe weg van Graauw naar Duivershoek in gebruik gesteld. Daarmee is de verbindi«*§ Huist—Graauwde Paal geheel voltooid en dat betekent vooral voor de gemeente Graauw een belangrijke vooruitgang: een uitstekende noord-zuid verbinding, die een besparing aan kilometers op de route naar Perkpolder inhoudt alsmede een grotere verkeersveilighed. Geen wonder dat het water schap „Weg Hulst-de Paal" dit feit te zamen met de betrokken gemeente besturen op passende wijze heeft gevierd. Burgemeester mr. F. Schlüter van Graauw kon een groot gezelschap op het gemeentehuis welkom heten. Be halve ir. Dikotter waren er de genie entenaren van de beide betrokken ge meenten, ir. H. D. J. Swaters, hoofd ingenieur van Prov. Waterstaat en ir. C. de Koning, hoofdingenieur, het lid van de Tweede Kamer J. M. A. C. van Dongen, het lid van Prov. Staten E. van Ruijmbeke enz. De burgemeester van Graauw wees er op dat de voltooiing van de weg voor Graauw een definitieve verlos sing uit het isolement betekent. De voorzitter var. het waterschap „Weg Hulst-de Paal" benadrukte dit. De slechts enkele kilometers, die deze weg telt, maken het belang er van niet uit: het is de vervulling van een jarenlange wens. Het bewijst eens te meer dat de tertiaire en quartaire wegen ook van groot belang zijn voor het verkeer en bovendien is het een bewijs van het belang, dat de vroegere polderweger, thans voor het verkeer hebben; het zijn gemeen schapswegen geworden. De heer Staal wees er op, dat Graauw thans enkele kilometers dichter bij de provincia le boot is gekomen en dat de route erheen veiliger geworden is. Ook voor het gehucht de Paal is de nieuwe weg van groot belang en even. zeer voor Walsoorden. Gezien in het licht van het grote landarbeiders- vraagstuk is het ook van belang dat de plattelandsgemeenschappen dichter bij elkaar komen, zo betoogde de heer Staal. Hij dankte het college van G. S., het bestuur van Melo-polder en de beide gemeentebesturen voor de medewerking en tenslotte sprak hij de hoop uit dat Graauw in de toe komst ook een behoorlijke oost-west verbinding, naar Terhole en Nieuw- Namen zal krijgen. Gemeensch apszin Ir. Diköttter getuigde van de grote belangstelling, die het Prov. bestuur voor de wegenverbetering heeft. Hij belichtte de historie rond het water schap „Weg Hulst-de Paal" dat een primeur voor Zeeuwsch-Vlaanderen betekent. Het is, zo zei hij, de uiting De r.-k. toneelclub „St.-Genesius" te Graauw heeft door een zeldzame op voering van „Twee zusjes bij mekaar" of „Het meisje met de witte rozen" van Jac Ballings getoond, na zeven jaar studie en intense repetities onder leiding van de heer Koene uit Hulst, iets te kunnen brengen, dat tevoren een absolute onmogelijkheid zou zijn geweest. Alle eer voor dit succes in eerste instantie aan het adres van de regisseur, die alles tot in de kleinste finesses had bewerkt en afgewerkt. Dat hij in 7 jaar een groep heeft weten te vormen, waarmee de opvoering van een dergelijk stuk mogelijk is geworden, is op zich al een prestatie, gezien het verloop van spelers, waarmee men steeds heeft te kampen in kleine gemeenschappen. geweest: dit probleem is een stap dichter bij de goede oplossing geko men. De tegenstelling tussen de bijna uitgeleefde baron Servaas van Gre- venbicht tot Zevensticht en de le vensmoede, maar later energieke en wilskrachtige Michaël kwam goed tot zijn recht. De Baron, wiens uiter lijk, alhoewel pas een veertiger, toch de onmiskenbare sporen droeg van zijn leven als een echte Don Juan, was de verwaande, die de overtui ging had, dat hij op zijn leeftijd, na al de flirtpartijtjes met dames van allerlei pluimage, alleen door het bezit van zijn geld en zijn titel ze ker nog wel het hart zou veroveren van de jeugdige niet onaardige Re- gina. Zwak begin Het stuk, dat we ongetwijfeld een spel van contrasten zouden kunnen noemen, stelde wel zeer hoge eisen aan de hoofdvertolker. Het is deze keer een gelukkige omstandigheid geweest, dat de rolbezetting zo kon zijn, dat de tegenstellingen in de te kiezen personen als het ware natuur lijk waren en de verschillende ac teurs en actrices, zonder zich zelf qua aanleg en karakter geweld aan te moeten doen, de beste vertolking van hun rollen konden geven. We zagen de hooghartige, keiharde en onverzettelijke Victorine tegenover de zachtaardige en onderdanige, tot lijdzaamheid geboren Ida. als eer ste en sterkste tegenstelling op keurige wijze uitgebeeld. De harde stem van Victorine, die vaak stac cato spreekt en zeer scherp accen tueert, deed de tegenstelling wel zeer scherp uitkomen, niet het minst door de zachte en zeer beschaafde Ida, die alhoewel voor e eerste keer op de planken, een beste aanwinst voor de groep kan worden. Jaren lang is de bezetting der damesrol- len de handicap voor het gezelschap (Advertentie) Te Hilversum heeft een op zienbarende genezing plaats gehad van 'n religieuze, werk zaam in de verpleging in het r.-k. ziekenhuis aldaar. De zuster kreeg het vorig jaar aan de vingertoppen van beide han- wen aderverkalking, hetgeen zich manifesteerde in hevige pijnen en verder ook in een algehele lichame lijke ongesteldheid, tengevolge waar van zij het bed moest houden. De ziekte verergerde, hetgeen uiterlijk merkbaar was doordat haar vinger toppen de middel- en wijsvinger van de rechterhand in ergste mate geleidelijk aan blauw en zwart werden. Elke aanraking met water deed aan de vingers open wonden ontstaan. Een op aanraden van de geneesheer-directeur var. het zie kenhuis, waarin de zuster werkzaam was, geraadpleegde chirurg schreef haar volkomen rust voor en de voor de ziekte geëigende tabletten. Dit bracht echter de zuster geen ver lichting of genezing van haar won den. Op aanraden van haar broer, broeder Remigius van de Redemp toristen in Den Bosch, r.am de zus ter haar toevlucht tot Petrus Don ders en dompelde haar door de ziekte aangetaste vingers in water uit de put van Petrus Donders. Onmid dellijk was de pijn verdwenen en kwam niet terug. Zij begon daarop een noveen en binnen een paar da gen waren de wonden geheeld en kregen de vingers hun normale vlees- kleur terug. De genezing, die in me dische kringen opzien heeft gebaard, is thans in onderzoek. Natuurlijk moet in afwachting daarvan volledige reserve bewaard worden bij de be oordeling van dit geval. Het eerste bedrijf gaf een bijna zwak begin te zien. Alleen de Ba ron zat onmiddellijk in zijn rol en speelde hem tot het laatste moment prima. Ook Michaëls begin was on zeker en alhoewel hij in het twee de bedrijf opgetrokken werd door het schitterende spel van Regina, toch kon hij er niet in slagen ons de wilskrachtige, energieke jonge kun stenaar uit te beelden. Het derde be drijf, waarin hij de hopeloos gesla gen afgewezen minnaar was, bracht hij het er veel beter af. Dit derde bedrijf was het hoogtepunt voor alle acteur en actrices. Regina, die door haar sublieme spel in het tweede be drijf, ons kon doen meevoelen de he vige innerlijke strijd, die zij streed bij de keuze tussen God of Micha ël de baron bleef voor haar lucht ondanks geld en titel die Micha el kon inspireren en tot grote da den wist te brengen, zij bereikte haar hoogtepunt in dc slotfase, waarin zij het antwoordd bracht. Ze had hier niets hoeven te zeggen; de wijze, waarop zij onder het nonnenkoor van Cassanova op de trap verscheen, triomferend om de overwinning op zichzelf, een overwinning, die ze ker niet zonder strijd werd behaald, was zo keurig en zo veelzeggend, dat de hele zaal er door geroerd en getroffen werd. Dit moment kón groots zijn, voorbereid als het was door het fenomenale spel van oom Hugo. Jo Willems, de ster in het ver tolken van de humorristische rollen, heeft deze keer pas voorgoed bewe zen een all-round speler van klasse te zijn. Moest hij in het eerste en twee de bedrijf kennelijk de tanden op el kaar zetten om niet in zijn van natu re opgeruimde stijl en speltype te vervallen, in het derde en laatste be drijf was hij als dramaturg zo fan tastisch goed in zijn rol ingeleefd, dat hij zijn spel tot werkelijk onge kende hoogte wist op te voeren. Hèt moment was zeker de scène, waar in hij als Pierrot gekleed zich door de herinnering liet meevoeren 30 jaar terug, de tijd van zijn eerste en enige liefde van zijn leven, waar in hij op een balavond alleen bleef, omdat zijn aangebedene naar het klooster ging. Als hij, geheel in ex tase, het toen door hem zelf geschre ven en aan zijn beminde opgedragen vers declameerde, bereikte hij de cli max van zijn kunnen. Noemen we even de rollen van de bedelaar en 't dienstmeisje, waar van de laatste in ieder geval te on beduidend was om een beoordeling mogelijk te maken. De bedelaar was en sprak en deed, zoals een bede laar dat doet. Alles droeg dit keer bij om van deze opvoering de beste te maken, die men hier ooit heeft vertoond. Het decor was prachtig, evenals de kos tuums. De verlichting, die speciaal door G. Weemaes werd verzorgd, droeg evenals de grime van Frans de Potter niet weinig bij tot het wel slagen. Al leek Oom Hugo ons in de eerste bedrijven te oud. Een oprechte felicitatie aan „St. Genesius" is zeker op haar plaats. Vermelden we, dat, ook alweer in afwijking van vroegere uitvoeringen, de zaal op beide avonden tot de laat ste plaats was bezet, een omstandig heid, die niet weinig de prestaties van de meeste acteurs en actrices stimuleert. van een reeds vroeg gevoelde ge meenschapszin voor het behoud waar van hij met vuur pleitte. Men zou soms de indruk krijgen, aldus ir. Dikotter, dat dit besef aan het ver dwijnen is ir. oost-Zeeuwsch-Vlaande ren, maar het is alleszins de moeite waard het te behouden. Met de hoop uit te spreken dat deze weg ooit eens toegang zou mogen geven tot een nieuwe polder, die in de schorren van Saeftinge tot 'stand moge komen, be sloot de heer Dikotter zijn toespraak. Omdat de natte sneeuw een ver blijf aan de nieuwe weg weinig aan lokkelijk maakte, werd de openings plechtigheid ten gemeentehuize afge werkt. De Graauwse fanfare „Nooit gedacht" trotseerde echter het barre weer en blies de 2700 meterlange weg, die van Hulst tot Duivenhoek een miljoen gekost heeft (waarvan de provincie 65% heeft bekostigd) een vrolijke serenade toe. ISaar Hulst Nadat de lange stoet genodigden zich per auto van de voortreffelijke kwaliteiten van de door de fa. J. en K. T. de Oude te Biervliet aangeleg de weg had overtuigd, begaf men zich naar Hulst, waar burgemeester A. L. S. Lockefeer het gezelschap in de Burgerzaal ontving. In zijn wel- komstspeech benadrukte hij de door ir. Dikotter geuite wens het gemeen schapsgevoel te versterken, wijzend op de functie van Hulst in dit ge bied. Daarna verenigden zich de ge nodigden in de Koning van Engeland, waar een traditioneel voortreffelijke maaltijd het feest rond de totstandko ming van een perfecte verbinding Hulst-de Paal en een kortere route var. Graauw naar Perkpolder be kroonde. Het werd gekenmerkt door de sfeer van Hulsterland, waar af en toe de vos Reinaerde grijnzend langs de tafels sloop en waar tenslotte een min of meer getemde Napoleon als waarnemend tafelpraeses fungeerde. Daar werd ook duidelijk, waarom de nieuwe weg voorlopig nog bij donker afgesloten is: de bochtpalen zijn er wel, maar de rode reflecto ren, die daarin horen, moeten van achter het IJzeren Gordijn (Tsjecho- Slawakije) komen en dat is nog niet zo vlot ir. orde geraakt. Vandaar dat het verkeer dat in het duister op de weg is, nog even op de grote voorde len van de nieuwe verbinding moet wachten. (Advertentie) c«.t (Advertentie) (Van onze verslaggever). Al is de Duitse chauffeur E, H. S. uit Buderich dan gisteren, na een dubbel ongeluk te Hui ten, naar het St.-Elisabethszie- kenhuis te Tilburg vervoerd moeten worden, niettemin mag de man van geluk spreken. In de vroege ochtend is eerst zijn vrachtwagen verongelukt en kort daarop werd de man door een bestelauto geschept. Hij bracht het er met wat verwon dingen af. Hoe het ongeluk met de zware vrachtauto met aanhangwagen ge beurd is, kon de politie gistermiddag nog niet reconstrueren. De Tilburgse doktoren achtten de algemene toe stand van de man niet zo, dat hij onmiddellijk gehoord kon worden. Vermoed wordt, dat de vrachtauto, die met keislag geladen was, in het bar siechte weer in de zachte berm terecht is gekomen, waarna de chauf feur de macht over zijn stuur moet zijn kwijt geraakt. De kracht waar mee dit gegaan is, kan men gissen als men weet. dat twee bomen het onderspit moestën delven. De vracht wagen kwam dwars en gekanteld op de zuidelijke weghelft te liggen, de aanhangwagen schoot er boven op. j Hoe de bestuurder ongedeerd uit het wrak van de cabine is kunnen ko men, is nog een raadsel. Vermoed wordt, dat hij er bij de botsing op een of andere fortuinlijke manier uit geslingerd is. Met behulp van de fietslantaarn van een der eerste omstanders, kon men een vrachtwagen aanhouden, die uit de richting Tilburg kwam. Aan de bestuurder daarvan vroeg de Duit se chauffeur om de politie te waar schuwen. Toen h(j daarna overstak naar het restant van zijn eigen wagen, werd hij op de middelste rijbaan geschept door een uit de richting Tilburg ko mende bestelwagen, die de stilstaan- j de auto op de noordelijke weghelft trachtte te ontwijken. Opnieuw was het verwonderlijk, dat de man er met betrekkelijk lichte verwondingen afkwam. Het architectenbureau Roshuizen en 't Hoofd kreeg van de stichting protestants-christelijk ziekenhuis te Heerlen de opdracht tot het maken van een plan voor de bouw van een ziekenhuis. De bouwkosten worden geschat op drie miljoen. Voor de provincie Zeeland gelden voor morgen, vrijdag 22 februari, de volgende hoogwaterstanden: te Hans- weert om 8.28 en 21.12 uur; te Terneu- zen om 8.10 en 20.54 uur en te Vlis singen om 7.40 en 20.24 uur.' De toestand van het voor Vlissingcn gestrande Zweedse ertsschip Vittan- gi wordt steeds kritieker. In scheepvaartkringen houdt men zelfs rekening met de mogelijkheid, dat het schip niet meer te redden is. Er is thans slechts een zeer kleine kans dat men het schip kan redden door het inpompen van lucht. Woensdagmiddag is men hiermee begonnen doch tot op heden veranderde de ligging van 't schip geen centimeter. Integen deel: het voorschip zakt steeds dieper weg, terwijl de slagzij van het gehele schip toeneemt. De Zweedse ertstankboot Vittangi, die bij Vlissingen op een wrak ge lopen is, van de lucht uit gezien. Het schip is zware slagzij gaan ma ken. De sleepboten ,.Poolzee" en „Scridis" zijn ter assistentie in de nabijheid. (Luchtfoto ANP) Door deze toenemende slagzij werd het losser, der Jading stop geaet, zodat slechts een hoeveelheid van 150 ton erts uit de ruimen kon wor den verwijderd. Op de totale lading van 20.000 ton maakt dit praktisch niets uit. De veertig meter lange scheur aar. stuurboordzijde breidt zich regelmatig uit zodat steeds meer tanks vol water stromen. Bo vendien verschuift de lading naar stuurboordzijde. Te weinig materiaal? In Vlissingen zijn inmiddels verte- genwoordigres der rederij Granges- berg uit Stockholm aangekomen. Zij zouden bezwaar hebben gemaakt te gen het hun inziens té weinige ma teriaal dat voor het vlotkomen van het in 1953 gebouwde schip wordt iR* gezet. Het hoofdkantoor van L. Smit deelde ons echter mede. dat er op de hele wereld geen materiaal te vinden is om een schip met een dergelijke averij in er.kele dagen tijds recht te zetten. De grote graan, welke dinsdag avond uit Terneuzen aankwam voor het lossen der lading wordt voorlopig r.og niet ingezet. Voorschip overspoeld Het hoofdkantoor van Leen Smit bevestigde het steeds dieper wegzin ken vsn het schip en het toenemen der slagzij. Bereikte dinsdagavond het hoogwater de kluisgaten in de voorsteven, woensdagavond over spoelde 't reeds 't voorschip. Wat sterk de indruk wekt, dat de „Vittangi" bij de „Leugenaar" haar einde heeft gevonden. Met spanning zien de bergers de resultaten van het inpompen der lucht in het steeds dieper wegzin kende schip tegemoet. Het gevaar voor breken is nog steeds niet afge nomen, terwijl men thans óók meer en meer rekening gaat houden met de mogelijkheid dat het schip kap seist. De directie van de Automij. Zee land te Goes, heeft van de minister toestemming gekregen om binnen kort vermoedelijk begin maart haar bustarieven enigszins te verho gen. De juiste schaal Is nog niet vastgesteld. De verhogingen zullen zowel voor de retour- als voor de enkele reis-biljetten gelden. Gister meldden wij leeds de reeks festiviteiten welke dit jaar te Goes op touw werden gezet, zowel door de evenementencommissie als door Han delsbelangen zelf. Alleen reeds het evenementenprogramma heeft een budget van 23.000,- en het bijeen brengen van die som eist bijzondere heffingen. Het bestuur van „Handelsbelan gen" diende dan ook op de jongste bijeenkomst, als laatste punt van het programma, een voorstel in, om naast de gewone contributie een hef fing toe te passen naar gelang van de omzet. Voor 'n omzet tot 50.000,- zou 50,- moeten worden betaald; 100,- voor een omzet van 50.000,- tot 100.000 en 200 voor degenen die daar boven uitkomen. Voor indi rect belanghebbenden zou met 30,- worden volstaan. De bedoeliug is deze heffing blij vend te doen zijn, omdat men anders ieder jaar met dezelfde narigheid zit. Zoals te voorzien was ging dit voorstel er niet een-twee-drie door en aanvankelijk leek het zelfs of de tegenstanders het zouden winnen. Het bestuur gaf echter geen kamp en te gen middernacht viel de beslissing. Met 42 tegen 9 stemmen werd het bestuursvoorstel aanvaard. Om le denverlies te voorkomen werd het bestuur echter gemachtigd om aan bezwaren van niet direct belangheb- benden tegemoet te komen. Het le dental bedraagt momenteel 264. Ten aanzien van de spoorwegfees ten zei de heer Haasdonk nog, dat er aan gedacht wordt de gehele week er voor te bezigen. Contact werd opgenomen met de eigenaar van 100 ponys, die behalve een Shetlandshow ook een braderie zou willen organi- j seren. Voor de leden van Wetenschappe lijke belangen traden de heer en vrouw Vermeire op met hun Mario nettentheater. De heer Vermeire gaf voor de aan vang de volgende karakteristiek van zijn kunst: „Het poppenspel, een van de oudste dramatische kunsten, wil een vereenvoudigde afspiegeling van de mensenwereld zijn en streeft er naar een illusie op te roepen". De beide artiesten maakten deze samenvatting waar en boeiden de aanwezigen eerst met „Vlinder Vio let" een poëtisch verhaal van Ries Bulthuis, dat het zoeken van de mens naar zijn ideaal, op bevallige en pak kende wijze de mensen voortoverde. De muziek van Dick Broekaarts ver sterkte de sfeer. Na de pauze ging het meer luchti ge geval „Capricio", het vrolijke avontuur van koning Pousole, vorst aller marionetten, waarin een hele serie onderdanen uit alle wereldde len in het theater opdook. s-Heerenhoek HET UITBREIDINGSPLAN. Reeds enige tijd ligt te bevoegder plaatse ter inzage het nieuwe uit breidingsplan van onze gemeente. Het nieuwe plan dat komt te liggen tus sen Werri-laar. en r.-k. kerk op de zuidoosthoek van de gemeente brengt uiteraard met rich mede, dat ver schillende grondeigenaren een veer zullen moeten laten. Het grootste ge deelte van de te bebouwen grond zal worden afgestaan door de parochie welke tot nog toe werd verpacht. Reeds is er voor de betrokken eige naars en pachters gelegenheid ge weest om bezwaren tegen onteige ning kenbaar te maken. De or.teige- ningsvergoedingscommissie van Volks huisvesting en bouwnijverheid heeft i.v.h. zitting gehouden ten stadhuize. Leicedorp AANVAARDBARE OPVOERING VAN „PATST" De toneelclub uit 's-Heerenhoek gaf in zaal v.d. Dries een aanvaardbare opvoering van het toneelstuk „Patsy" onder regie van de heer P. Raas. Zonder de overigen tekort te doen verdient de hoofdrolvertolkster, me juffrouw L. Lodiers, een extra woord van lof voor haar spel. Hansweert BRAND TIJDIG GEBLUST In de garage van M. Openeer in de Oude Polderstraat ontstond een begin van brand, nadat kinderen er met lucifers aan het spelen waren geweest. In een minimum van tijd sloegen de vlammen naar buiten uit. De plaatselijke brandweer slaagde er echter spoedig in het gevaar te ke ren en de inmiddels uit Kruiningen gearriveerde brandweer had niets meer te doen. De schade bleef be perkt. De afdeling Z. en N.Beveland van de bond van schoenmakerspatroons heeft te Goes opgewekt haar 40-ja- rig bestaan gevierd. De voorzitter, de heer J.Clarijs uit Kwadendamme memoreerde in zijn openingswoord enige organisatorische feiten en de secretaris, de heer Hille- brand uit Goes, leverde een uitge breid overzicht en huldigde de nog aanwezige mede-oprichters, de he ren Meeuse en v.d. Male. De algemeen bondssecretaris, de heer Verkruysen schetste het werk van de afdeling, vooral wat de op leiding betreft. De heer Schipper feli citeerde de afdeling namens de zuster organisatie te Zierikzee, waarna de heren Meeuse en v.d. Male nog het woord voerden. Gezellig bracht men daarna de tijd oju door met «en verloting. GEMEENTE HULST Burgemeester en wethouders van Hulst brengen ter openbare kennis, dat de Wethouder van Openbare Wer ken. d cheer J. D. J. Martens, als regel iedere zaterdag des voormid dags van 9.00 tot 10.00 uur in het stadhuis spreekuur zal houden. Hulst, 18 februari 1957. Burgemeester en Wethouders van Hulst. A. L S. Lockefeer, 225-0 burgemeester J. F. v. Denderen, secretaris. Lamswaarde Zaterdag en zondag a.s. speelt ons r.-k. Muziek en Toneelgezelschap „Vrijheid Eendracht" in het patro naatsgebouw het toneelstuk „De zon tegemoet" van Maarten van Vught. Voor deze onderneming verdient „Vrijheid Eendracht" veel belang stelling. want dit toneelspel is niet eenvoudig en het is een durf het voor het voetlicht te brengen. Waarin het gezelschap overigens wel goed zal weten te slagen. Het is een realistisch verhaal, over het gezin van de weduwe Roodse- laar en haar kinderen Jan Frank en Berry. Ernstige conflicten en pro blemen ontstaan en nadat de straal jagerpiloot Frank bij de redding van zijn vriend Kees de Bie het gezicht verliest, waarna zijn verloofde hem de rug toekeert. De altijd jaloers ge weest zijnde Jan palmt nu 't meisje in. Dan wordt voor de blinde Frank het leven weer waard geleefd te wor den, vooral dank zij de opofferingen van de zorgzame zuster Langstra en misschien ook door de goedige werk ster Anna die voor de in moeilijkhe den verkerende familie een ware steun betekent. Hengstdijk De plaatselijke afdeling van de K.A.J. heeft een uitstekend geslaag de contactavond gehouden, die ge kenmerkt werd door een groot erv thousiasce en 'n propvolle zaal. De voorzitter riep de leden met klem op, aan de Romekruistocht mee te werken, waarover de diocesaan voor» zitter, de heer Wim Brouwers een uiteenzetting gaf. Ook zette hij het doel en wezen van de bond uiteen. De aalmoezenier kwam hierna aan het woord om de werking in de af deling te belichten en de activiteit van de vereniging te prijzen. Daar na volgde een vrolijk gedeelte, dat door de plaatselijke KAJ-band op geluisterd werd. Er werden liedje» gespeeld en er werden schetsjes op gevoerd. De toeschouwers hebben er veel plezier aan beleefd en de avond is mede daardoor goed geslaagd. Schoondijke MAANDAG RAADSVERGADERING. Maandagavond om 7 uur komt de raad van onze gemeente in openbare vergadering bijeen. Behandeld zullen o.a. worden: voorstel van B. en W. om het verzoek van de vogelbescher- mingswacht om een subsidie van 1 cent per inwoner af te wijzen; een verzoek van de Ned. Herv. Gezins zorg om een subsidie van f 45.50; het eervol ontslag van gemeente werkman J. A. v. d. Walle; benoe ming van de leder, voor de woon ruimtecommissie, wijziging raadsbe sluiten ingevolge de winkelsluitings wet; een verzoek van de r.-k. H.B.S. om 75,per leering en een verzoek van het Vrije van Sluis om voor re kening van de gemeente een stukje gemeentelijke macadamweg te mogen voorzien van een oppervlakte-behan deling. In de jongste zitting van de 's- Heerenhoekse raad werd meegedeeld, dat de mij. „de Schelde" voornemens is een aanzienlijk aantal woningen in deze gemeente te doen bouwen. Op korte termijn zal begonnen worden met de bouw van 14 woningen in de Burg. van Horsighstraat op de daar toe nog beschikbare grond. Verder is de mogelijkheid bespro ken voor vestiging van industrie. Overeenkomstig de eis van Ged. Staten wordt de tuingrond verkocht aan de heer F. C. de Pundert ad f f 1.per m2, verhoogd tot op f 1,50 per m2, en wordt een nieuwe exploitatie vastgesteld waarin de resterende grond ir. het plan van Horsighstraat, krachtens welke de uitgifteprijs per m2 komt te liggen op f 6,50, Op verzoek van de r.-k. gymnas tiekvereniging ..Kasporgo" te Goes, wordt medewerking verleend om een grootse sportmanifestatie te houden op woensdag 7 augustus 1957. Voor omleiding polderwater Is thans een gewijzigd plan ingediend, omdat het oorspronkelijk plan als zijnde materiaal-intensief in de be stedingsbeperking viel. terwijl het gewijzigde plan arbeidsintensief is gemaakt en dus wel voor uitvoering in aanmerking komt. Goedgevonden is dat door b. en w. opdracht verleend wordt aan de Grontmij. voor het opmaken van het riolerir.gsplan in de uitbreiding oost. Op 15 februari jl. stonden bij de gewest, arbeidsbureaus 2301 werk loze arbeiders ingeschreven, waar van er 1233 nog aanvullend werk had den kunnen krijgen. Op 31 januari Jl. waren deze cijfers respectieve lijk 2131 en 1106. Ingeschreven stonden te Goes 403 werklozen (351); te Middelburg 413 (472); te Terneuzen 1311 (1126) en te Zierikzee 174 (182). De aanvragen van werkgevers liepen op van 437 tot 520. Het aantal ingeschreven geheel werkloze vrouwen bleef gelijk nl. 199. Het grootste aantal, 113, boekte het bureau te Terneuzen; Goes had er 53; Middelburg 15 en Zierikzee 18. <25 GOES Grand: My meter Eileen. MIDDELBURG Schouwburg: Opera forum. VLISSINGEN Alhambra: Nacht en dag. Luxor: Spel met de dood. ANTWERPEN Kon. Vlaamse Opera 20 uur: Lakmé. GENT Kon. Ned. Schouwburg: 19,30 u.: De prme van Egypte,

de Stem | 1957 | | pagina 2