am Nieuw voorstel voor tussentijds Suez-akkoord PREMIERS KWAMEN NOG NIET KLAAR MET EUROMARKT K.N.B.T.B. heeft vele en grote bezwaren LONDEN EN DE LENTE Oud-illegalen voormalige op bruiloft van Grüne Polizist" Doorvaartgelden op rekening bij Wereldbank staking loopt einde Egypte sou over helft van het geld mogen beschikken Olifant doodt oppasser Hevige brand in Hilversum Zo spoedig mogelijk overleg Minister Strauss: neutraal Duitsland niet onmogelijk Meer olie voor Europa Sterftecijfer is belangrijk gedaald 50 >5 )5 DAGBLAD VOOR ZEELAND In Antwerpen Sancties of niet Eén, twee, drieplons Onbestendig Men hoopt vandaag gereed te komen Op tie Bijeenkomst van de premiers der zes landen van Klein-Europa is -leren nog geen definitief akkoord be. reikt over de gemeenschap, pelijke markt. Er waren ech ter ook geen onoverbrugbare tegenstellingen meer. Van daag hoopt men, tijdens een sloteonferentie, tot een alge mene overeenkomst te gera. ken. Romme en. de Kort naar Antillen Euromarkt van. grote betekenis NVV over stijging van de prijzen Bestedingsnota en landbouw Bezuiniging op sociale uitgaven Honderden landgenoten gered Donateurs van Hofstra - perioden van het een internationaal in het hoogseizoen Ken naar Bern rijdt •tel besproken heeft iren als in Neder- lie periode: er is krijgen. Itaat van de ronde- 'anzelfsprekend nog ndat deze vandaag den deze hoteliers te doen, hun stand. I te maken. bekend geworden, >ordigers van de ha. de Atlantische kust jgden van de werk- mming hebben be en van de havenar- lat de staking nu zal worden. IE de ge- te ko- (OOR- STEEN 169-0 le lijst 10882 11688 4öl 7633 7831 1665U 17290 548 710 781 800 644 671 723 855 940 996 2 491 492 871 917 981 716 866 814 625 842 776 332 932 292 511 962 212 413 723 993 198 462 765 249 543 701 943 6 197 323 751 905 291 500 720 0 961 115 384 9 529 718 944 176 338 500 694 949 193 210 229 410 508 512 4 641 702 710 894 902 948 113 140 208 360 367 407 637 650 659 902 927 939 850 871 794 801 394 443 949 300 335 539 560 988 241 265 431 434 743 756 199 229 478 488 826 845 256 262 555 565 716 725 950 951 200 210 389 438 757 787 920 948 359 377 540 548 744 749 999 131 133 390 424 545 604 723 725 980 996 198 199 360 368 539 541 750 764 951 986 ilachte Aram, ten er vooral wij hem iets en laten mer- ler zal hij zich 97e JAARGANG No. 22383 Uitgave N. V. Uitgevers Mij. Neerlandia. Verschijnt elke werkdag. Bureaus: Breda, Reigerstraat 16. Tel.: Directie, Redactie en Administratie 3351. Verantwoordelijk Hoofd redacteur: J. J. H. A. Bruna. Redactieraad: J. M. A. C. v. Dongen, C. J. v. Hootegem, Mr. Dr. A. J. J. M. Mes, Mr. H. M. L. da Rechter, P. V. M. Vercauteren, L. J. v. 't Westende. Abonn.prijs bij vooruitbet. f 6.50 p. kwartaal, p. post f 7.20, p. week (uitsl. bij niet postbestell.) f 0.50. Incasso wordt berekend. Losse numm. 13 ct. Postrek. 278841 Bureau voor de Zeeuwse Eilanden: GOES, Westsingel 98, Telefoon 2236 Voor God, Konintfin en Vaderland WOENSDAG 20 FEBRUARI 1957 Advertentieprijs voor de gehele oplage 10.35 per m/m. (Ingezonden Mededelingen 1 0.85 per m/m). Voor advertenties van plaatselijke aard uit Zeeland uitsluitend in de Zeeuwse editie f 0.14 per m/m. (Ingezonden Mede delingen 1 0.35 per m/m). Bij contract aan zienlijke reductie; volledig tarief en Alge mene Voorwaarden worden op aanvraag verstrekt. Staatwerk 3 ct. per m/m extra. Inzendingen op advertenties, welke de uit gevers om redenen te hunner beoordeling niet wensen af te geven, worden vernietigd. - Bureau voor Zeeuwsch-Vlaanderen: HULST, Dubbele Poort 7, Telefoon 102 (Bijbureaus: TERNEUZEN, Noordstraat 56, Tel. 2601 OOSTBURG. Nieuwstiaat 41, Tel. no. 3o). In de Antwerpse dierentuin heeft een woedende olifant maandagavond een van de oppassers gedood. Op het moment, dat drie olifanten van hun buitenverblijf naar het nacht verblijf In de „Egyptische tempel" werden gebracht, kreeg een der die ren plotseling een aanval van woede. De olifant gaf de 32-jarige oppasser René van Bellegem een onverwachte kopstoot, waardoor hij tegen de tralies van een hek opvloog. Het dier tilde de man vervolgens nog tweemaal op en smeet hem opnieuw tegen het hek, tot hij bijna levenloos bleef liggen. Andere oppassers snelden toe en droegen hun zwaargewonde collega weg. Later is van Bellegem in het zie kenhuis, tengevolge van zware inwen dige kneuzingen, overleden. Een groot fabriekspand aan de Ruitersweg in Hilversum, waarin de N.V. D.E.C.O. en enkele nevenbedrij- ven waren gevestigd, is dinsdagmid dag om 4 uur door een hevige brand geheel verwoest. De brand ontstond in het benedengedeelte waar twee ar beiders bezig waren een partij was te smelten. Toen het tweetal de grote pot van het gasstel tilde, viel een groot brok was in de gaspit, met het gevolg dat onmiddellijk een hevige steekvlam ontstond. De arbeider V. liep hevige brandwonden op en moest naar het ziekenhuis worden vervoerd, evenals Van D. die een ruit insloeg, waar door hij zijn polsslagader openhaalde. Inmiddels sloegen de vlammen met enorme snelheid in het oude pand met vele brandbare stoffen, zoals spi ritus, was e.d. om zich heen. Dertig arbeiders, voor het meren deel werkzaam in de bedrijven op de bovenverdieping, moesten ijlings het vege lijf te. redden door middel van de brandtrap of door uit de ramen te springen. In zeer korte tijd was het gehele gebouw één vuurzee. Men schat de brandschade op ruim 150.000.—. Engeland, Frankrijk en de Verenigde Staten zullen bij secretaris-generaal Hammarskjoeld van de V.N. een voor. stel indienen voor een tussentijds akkoord met Egypte over het Suezkanaal. De doorvaartgelden zouden door de kanaalgebruikers op een rekening bij de Wereldbank moe. ten worden gestort. De helft zou aan Egypte worden uitge- keerd, de andere helft zou geblokkeerd worden. Dit in af wachting van een definitieve regeling. Het plan is opgesteld in samenwerking met andere gebruikers van het kanaal, maar de Britse woordvoerder, die de indiening ervan bekpnd maakte, wilde niet zeggen welke landen erbij zijn betrokken. Het initiatief is in elk geval van Engeland uitgegaan. Hammarskjoeld zou het voorstel moeten bespreken met de Egyp tische minister van Buitenlandse Zaken, Mahmoed Fawzi, die op het ogenblik in New-York verblijft. Vandaag zal op het Witte Huis wor den onderhandeld over de vraag, of Amerika zal instemmen met sancties tegen Israël, als dit land mocht wei geren zijn troepen uit Egypte terug te trekken. Enkele senatoren hebben al met aftreden gedreigd indien het ant woord bevestigend mocht luiden. Er zijn nog meer landen, die de V.N.-re- soluties aan hun laars gelapt hebben, zeggen ze. Frankrijk heeft zich bereid ver klaard, samen met de V.S. en Enge land koopvaardijschepen naar de Golf van Akaba te zenden, om de nadruk te leggen op het internationale karak ter van de waterweg. „Schandalig cynisch of gevaarlijk naïef" noemt de „Daily Telegraph" Eisenhowers beroep op Israël, om zijn troepen uit de strook van Gaza en het gebied om de Golf van Akaba terug te trekken en verder maar te ver trouwen „op de vastbeslotenheid van de vrienden van de gerechtigheid". Het blad zegt: „Of de president brengt Israël opzettelijk op een dwaalspoor door te beloven wat hij niet volbrengen kan en ook niet de bedoeling heeft om te volbrengen, ofwel misleidt zichzelf onbewust door te denken dat hij meer invloed op Cairo kan uitoefenen dan hij in feite kan. Want de waarheid is dat, als Ben Goerion morgen besluit zijn troepen uit Akaba en Gaza terug te trekken, er geen reden is aan te nemen dat de Ver. Staten of de Ver. Naties kunnen of zullen belet ten, dat Egypte optreedt tegen de Israëlische scheepvaart in de Golf van Akaba en de strook van Gaza weer bezet om haar te gebruiken als militaire basis". Diplomaten bij de Verenigde Naties hebben dinsdag meegedeeld, dat de Algemene Vergadering haar werk zaamheden na zaterdag, de dag waar op de huidige zitting gesloten zou PRINSES BEATRIX zal op 21 fe bruari in Utrecht worden geïnstal leerd als beschermvrouwe van de Ko ninklijke Nederlandse Federatie van Landelijke Rijverenigingen. ZEVEN Grieks-Cyprische geestelijken zijn door de Britten gearresteerd op beschuldiging van het plegen van ver zetsdaden. In totaal zijn nu al 37 geestelijken gearresteerd. ROCK AND ROLL is in Indonesië veroordeeld als in strijd met de Is lamitische leer. Veertig vrouwen- en jeugdorganisaties schreven een mas sale protestbijeenkomst uit naar aan leiding van een bal dat in een hotel werd gehouden. DE RAADGEVENDE nationale volks- conferentie van communistisch-China komt zondag in voltallige zitting bij- IN DE VERGADERING van de ver- bondsraad van het Verbond voor Vei lig Verkeer te Utrecht is gisteren het feit herdacht, dat op 17 februari 1933 het verbond is opgericht. Later woidt aan het jubileum bijzondere aandacht geschonken. EEN KLEIN BRITS tankschip, met zeventien man aan boord, wordt se dert vorige week woensdag in de Zuidchinese Zee vermist. RUIM ZESTIEN miljoen gulden heb ben B. en W. van Den Haag de ge meenteraad gevraagd voor verbete ring van de Scheveningse havenac commodatie. ALGERIJNSE opstandelingen hebben een Zwitser en een Fransman ont voerd, die werkzaam waren bij een Franse onderneming, zeventig kilome ter ten zuiden van Algiers. TE AMSTERDAM is gisteravond op ruim 86-jarige leeftijd plotseling over leden de bekende journalist Louis Schotting. EDEN HEEFT op zijn reis naar Nw.- Zeeland twee koortsaanvallen gehad, waarvan de tweede ernstig werd ge noemd. Onmiddellijk bij aankomst in Auckland zal hij worden onderzocht. worden, zal voortzetten. Vrijdag komt „Israël" in bespreking. Deze week zal één van de drukste zijn in de elfjarige geschiedenis van de Verenigde Naties. De Sovjet-premier, Nikolai Boelga- nin, heeft dinsdag op een bijeenkomst ter ere van de Bulgaarse regerings delegatie die een bezoek aan de Sov jet-Unie brengt, zijn gehoor gewaar schuwd tegen „de Amerikaanse impe rialisten, wier politiek de volkeren in de hel van een atoomoorlog dreigt te storten". „De zogenaamde Eisenhower- leer voor het Midden-Oosten is een kolonialistische val, die door de Ame rikaanse oliemonopolisten is gezet", zei hij. Boelganin zei, dat hij ook die landen moest waarschuwen, die Amerikaanse atoombases op hun grondgebied toe laten. „De socialistische volkeren zul len zich niet door de imperialisten laten knechten", verklaarde de pre mier onder luide toejuichingen. Hij voegde hieraan toe, dat de Sovjet-Rus sische buitenlandse politiek op vrede en collectieve veiligheid gericht blijft. „De plannen van de V.S. zijn niet nieuw", zei hij. „De Sovjet-volkeren hebben reeds eerder ervaringen op gedaan met avonturiers en iedereen weet hoe dat is afgelopen". De Westduitse minister van defen sie, Franz Joseph Strauss, heeft in 'n artikel in een rechtsblad gezegd, dat het heel goed mogelijk is dat een herenigd Duitsland neutraal zal zijn en geen deel zal uitmaken van een westelijk militair verbond. Hij verklaarde, dat de partijen die deel uitmaken van de regeringscoa litie niet van mening zijn dat een her enigd Duitsland automatisch lid van de Navo moet zijn. Het zal vrij een beslissing moeten nemen. Volgen Strauss is het mogelijk, dat als er eenmaal een herenigd Duits land is, ,,de harde politieke feiten.... De staat Texas heeft dinsdag de maximale dagelijkse produktie van ruwe olie voor maart met 210.901 va ten per dag vergroot tot 3.733.054 va ten. De vergroting is ruim het dub bele van die, welke voor februari werd toegestaan. Zoals bekend, hadden de regeringsleiders aangedrongen op medewerking, opdat de olieleveranties voor Europa het voorgenomen doel van 500.000 vaten ruwe olie en stook olie per dag zouden bereiken. 4 4 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 4 4 4 4 Weersverwachting van het K.N. M.I., geldig tot vanavond, opge maakt dinsdagavond 23.15 uur: Veranderlijke bewolking met plaatselijk enige regen en in de ochtend hier en daar mist. Zwakke tot matige wind. in hoofdzaak zui delijk. Weinig verandering in tem- peratuur. Vandaag: zon onder 18.03 uur- maan onder 10.04 uur. Morgen: zon op 7.44 uur; maan op 2.03 uur. niet wil zeggen, dat men ook met el kaar akkoord is, wanneer de dingen op papier zijn gezet". Minister Drees zou voornemens zijn vanochtend met de trein van half twaalf naar Nederland terug te keren. De ministers van Buitenlandse Zaken waren het maandag in beginsel nog eens geworden over een algemene as sociatie van de overzeese gebiedsdelen van alle deelnemende landen, dus niet alleen van de overzeese gebiedsdelen van Frankrijk. De conferentie der premiers, die in de ambtswoning van de Franse pre mier Mollet werd gehouden, was dins dagavond om ongeveer 22.00 uur ge ëindigd. Na afloop verklaarde Mollet: „Er is nog geen enkel akkoord bereikt. Evenmin kan men echter spreken van een onoverbrugbare tegenstelling". Gisterenavond nog zouden deskun digen de conclusies, waartoe de Eer ste Ministers en de ministers van Bui tenlandse Zaken zijn gekomen met be trekking tot de overzeese gebiedsdelen en de Euratom in een aantal teksten neerleggen. Minister Spaak verklaarde na afloop van de conferentie: „Er zijn geen grote tegenstellingen meer, en ik geloof, dat wij morgen tot een akkoord zullen ko men. Het is met deze onderhandelin gen echter zo, dat wanneer men het mondeling met elkaar eens is, dit nog Prof. dr. C. P. M. Romme, voorzit ter van de K.V.P.-fractie in de Twee de Kamer, en zijn fractiegenoot dr. W. L. P. M. de Kort, zullen zich na het bezoek van de parlementaire dele gatie aan Suriname op 1 april naar de Nederlandse Antillen begeven voor een oriëntatiebezoek. De heren Romme en de Kort zullen op 9 april per vlieg tuig de terugreis naar Nederland aan vaarden. een beslissing naar Oostenrijks model zullen vereisen". De voorzitter van het Amerikaanse vakverbond AFL - CIO, George Mea- ny, heeft de Westduitse socialisten leider Ollenhauer, die een bezoek aan de Ver. Staten brengt, meegedeeld, dat de Amerikaanse vakbeweging te gen neutraliteit van Duitsland is. Aangenomen werd, dat Meany's woorden een uiting zijn van bezorgd heid over enkele punten van een bui tenlands beleid, zoals kortgeleden door Ollenhauer werd uiteengezet. Deze laatste verklaarde nu, dat een socialistische regering in de Bonds republiek geen onderhandelingen over de hereniging van Duitsland met de Sovjet-Unie zal beginnen, voordat zij hierover met de V.S., Engeland en Frankrijk tot overeenstemming is ge komen. Het Centraal Bureau voor de Statis tiek heeft dezer dagen een publikatie uitgegeven met cijfers over de sterfte in ons land gedurende de periode 1921 t.m. 1955. Daaruit blijkt, dat, hoe wel ons land in 1921 bijna 7 miljoen inwoners had en thans bijna 11 mil joen zielen telt, het jaarlijks aantal overledenen rond de 80.000 is geble ven. Het sterftecijfer per 1000 Inwo ners bedroeg in 1921 11.4 en in 1955 7.6, hetgeen een vermindering van 33 pet. betekent. De daling der sterfte treft men aan bij alle leeftijdsgroepen, het meest echter bij de jongeren. Gedurende de laatste jaren waren van elke 3 gestor venen er 2 reeds 65 jaar of ouder. Bij onderscheiding naar het geslacht blijkt dat de teruggang van de sterfte voor de vrouwen groter is geweest dan voor de mannen. Mr. dr. Van Spaendonck: In een vergadering van de Katho lieke Werkgeversvereniging, te 's-Her- togenbosch, heeft gisterenavond mr. dr. B. J. M. van Spaendonck een in leiding gehouden met als onderwerp: ,.De consequenties van het plan Spaak voor het Nederlandse bedrijfsleven". Hij gaf daarbij uiting aan zijn over tuiging, dat verwezenlijking van de gedachte van de gemeenschappelijke markt van onberekenbare betekenis is voor de toekomst van Europa en daar mede van de gehele vrije wereld. Met klem deed hij een beroep op de aan wezigen zich achter de denkbeelden van het plan Spaak te scharen en zich niet te verliezen in een overvloed van kritiek. De heer Van Spaendonck ver heelde zich overigens niet de grote bezwaren, die aan sommige onderdelen van het plan zijn verbonden. Ook het N.V.V. -bestuur heeft te kennen gegeven, dat naar zijn ver wachting de totale verhoging van de kosten van levensonderhoud aanzien lijk groter zal zijn dan destijds door de drie vakcentrales als grens is gesteld. Over deze situatie zal men zich in de kring van het N.V. V.-bestuur nog be raden. Ook over de bestedingsnota in haar geheel kon nog geen definitief oordeel worden gegeven. Als u mocht twijfelen aan de echt heid van deze foto, dan raden wij u: reist u eens naar O jus in het zonnige Florida. Daar verbaast de aardige miss Marion Lisehora iedere dag de bezoekers van het water- sportfeest dat daar wordt gehou den, door met haar paard Lorgah van 12 meter hoogte een zwembad in te duiken. Al is Parijs nog steeds het Mekka van de modetoch spreken ook de Londense ont werpers meer en meer een woordje mee op mode-gebied. Deze foto-combinatie toont een greep uit de Londense ontwer pen voor de komende lente. (Van onze Haagse correspondent) Dat de regering: de eisen van het Landbouwschap van 350 tot 200 mil joen gulden terugbrengt, zou nog te aanvaarden zijn, mits duidelijk zou uitkomen dat hier sprake is van een gedeeltelijke maatregel, waarop men iater kan terugkomen. Nu de zaak hiermee als afgedaan wordt be schouwd, kunnen de boeren slechts protest aantekenen, aldus de voor zitter van de K.N.B.T.B., de heer Mertens, op een persoonferentie naar aanleiding van de bestedingsnota. Het grootste bezwaar van de orga nisatie richt zich tegen de blokke ring van de 50 miljoen gulden, die de regering wil terugbetalen op de geste gen eigenaarslasten. Men ziet hierin een beperking van het eigendoms recht en een onderdeel van de socia listische pogingen tot een gedwongen sanering van de kleine boerenbedrij ven. Het wantrouwen is vooral ge wekt door de wijze, waarop de over heid voorts de grondrente denkt te In Engeland: De Britse regering heeft meegedeeld, dat zij 57 miljoen pond sterling per jaar zal bezuinigen op de sociale voor zieningen. Van de Labourkant werd „treed af' geroepen, toen de minister van Finan ciën, Peter Thorneycroft, een verla ging bekendmaakte van de subsidie op melk voor speciale doeleinden, zoals voor a.s. moeders en schoolkin deren. Op de lange duur, aldus de minis ter, zal op de defensieuitgaven sterk moeten worden bezuinigd. In het eer ste jaar was men daarbij echter aan een grens gebonden. waarderen. Zij stelt die op een mini mum, hetgeen een ontwaarding van de grond inhoudt en dus de vermo genspositie van de eigenaar aantast. Voor de gemengde bedrijven zou vol gens de regering de grondrente slechts 13 gulden per ha mogen be dragen bij een totale eigenaarslast van 129 gulden. Dit zijn berekenin gen die volkomen uit de lucht zijn gegrepen,- aldus de heer Mertens. Een ander hoofdbezwaar van de K. N.B.T.B. is, dat de regering bij haar -berekeningen is uitgegaan van de ver vangingswaarde op basis van alge mene kosten van herbouw, inplaats van de werkelijke bouwkosten aan te nemen. Een bijkomend bezwaar is, dat de regering de beloning van de bedrijfs leiding heeft losgemaakt aan die van de landarbeider. Het werkclassifica- tierapport van het Landbouwschap, zo meent men verder, wordt verwaar loosd, waardoor geen volledige gelijk stelling van de landarbeiders met ver gelijkbare groepen kan worden ver kregen. Als de Kamerbehandeling geen op heldering geeft, zou de K.N.B.T.B. ervoor voelen, ,,tot het bittere einde voor haar rechten te strijden". In de kerk van de H. Willebrordus binnen de veste (de duif) te Amster dam is gisteren het huwelijk ingeze gend van de heer Joep Henneböhl, een voormalig lid van de „Grüne rolize1" en mejuffrouw Sis van Putte, tuikele dagen geleden mocht de brui degom een felicitatie-telegram ont- vangen van Z.H. Paus Pius XII. hrnun,, na de huwelijksmis is het waar h».r- "aar H;larIem gereden, tien Jon. Ce„" bijzondere audiën- t.en door mgr. Huibers werd ontvan- Joep Henneböhl heeft een boekje ,,Ik kon niet anders" het licht doen zien over die meest spannende jaren van zijn leven. Tal van Nederlanders, die aan Joep Henneböhl hun leven te danken heb ben, hebben getuigenis afgelegd van hun dankbaarheid op de receptie, die het bruidspaar in zijn woning aan de Prinsengracht hield. Namens een comité van geredden en oud-illegalen, met wie de heer T Henneböhl in de oorlog had samenge- Joep Henneböhl heeft de laatste 4 a, 7zelfs aan Joep, Henneböhl het werkt, werd het tweetal een bedrag jaar van de bezettingstijd deel uit- i oud van hun leven hebben te dan- van 700 gulden aangeboden. Tot de gemaakt van de Grüne Polizei, gele- velen, die het gelukkige paar kwa- gerd in het toenmalige Koloniaal In- Zelfs is hij veel dank verschuldigd men feliciteren, behoorde o.m. de metarrStat,veiedn Y,eelvuldig beiast aan zün commandant. Hij was nl. J?elnlan van -Fortuna", Frans de met arrestatie en vervoer van on- 1 Munck. der gedoken en illegaal actieve land- dood veroordeeld en wacht- Henneböhl was na de bevrijding genoten. Enkele honderden van dezen 'e a' een half jaar op de voltrekking in 1945 naar Duitsland teruggezonden zijn hem veel dank verschuldigd, van dit vonnis. Buiten zijn weten daar door de Engelsen in de mijnen doordat deze gevreesde Grüne" heen ,i„„ w, te werk gesteld, doch had na korte hen naar de vrijheid wist té leiden. d"'c bevelvoerende majoor - ujd kansegezien nu zelf eens te ont- Mgr. Joh. M. Groot, vicaris van het klaarblijkelyk ook „niet zo snappen naar Nederland, waar hij bisdom Haarlem was een van die kwaad" was die voltrekking weten zBn illegale vrienden opzocht, die gelukkigen. Enige tientallen weten te verhinderen voor hem toen de bres gesprongen zijn. In de Voorstad te Goes woont de familie V., bestaande uit drie zusters en een broer, die alle vier bonen de 65 jaar zijn en dus recht hebben op het bo dempensioen. Gezamenlijk zou den zij ongeveer f 3300 per jaar uit de overheidskas kunnen ont vangen. Zij willen echter geen cent heb ben. omdat dit „tegen hun godsdienstige overtuiging in gaat." In ieder geval mag het depar tement van Financiën de Goese familie dankbaar zijn. Komen er meer van dergelijke dona teurs, dan zou minister Hofstra het gemakkelijker met zijn be stedingsbeperking hebben dan thans! Versailles heet deze baljurk van Norman Hartnell, gemaakt van rose satijn en bezet met juwelen en lo vertjes; een nieuwe vondst is de combinatie van de opgezette rozen met het borduurwerk. Uit wit zijden jersey maakte Hart nell voor het komende voorjaar deze flatteuze Ascot-jurk met inge wikkelde plooien-combinaties, die niettemin de vloeiende lijnen sterk doen uitkomen. Elegant zijn deze zwart-wit geruite mantel en jurk uit de collectie van Digby Morton, gemaakt van organza en betiteld „Fitter Patter". Opval lend zijn de brede band om de taille en het V-vormige lijfje.

de Stem | 1957 | | pagina 1