Merkwaardige Chinese broodwinning Rebellen bereid tot overleg BOEKENPLANK DDD SPORTWEEKBLAD N G.A.v.d. Ham TRIKOMA Oh Eenden in rijst uitgebroed Statendam in New York W. G. M. v. d. Valk AANBESTEDING P. PIETERSE DE RODE BURCHT" Moet U oogarts brilrecept ge DAGBLAD DE STEM VAN MAANDAG 18 FEBRUARI 1957 Ohhoe grappig Algerië Kroest je v wil industrie gaan spreiden hervat heden zijn praktijk t MARIA VERMUE ,*KLEIN CAMBRON" SUEZ-KANAAL BIJNA VRIJ Mi'ssa „Gratias agamus" De gevleugelde S Het nieuwe spionnetje Herder in Uddarbo LIKDOORNS WONDEROLIE hèt N.Y. DE FAAM een JONGSTE BEDIENDE Yrl. Dóe iets tegen die akelige „jeugd puistjes" Voor BROMFIETSEN I RIJWIELEN voor Nederland tt arieven het best geïnformeerd het Sportblad met een mening de meest deskundige voorlichting „Hollandia Nylons" Krc 07e Theorie en praktijk, die feitelijk als eensgezinde broeders naast elkander moesten leven, blijken dikwijls als Kaïn en Abel te zijn; ze komen vaak met elkaar in tegenspraak. „Schijn be driegt", zegt men wel eens en de spreker, die deze wijze woorden voor zijn gehoor uiteenzet, kan rekenen op een luid applaus. Des ondanks worden mensen en dieren veelal vals beoordeeld naar uiterlijke eigenschappen van kleur, vorm, geluid etc. Een neger schijnt door zijn zwarte huidskleur minderwaardig te zijn. Iemand met een ietwat eigenaardige naam wordt al spoedig van de solli- citatielijst geschrapt, want zo een kan men niet gebruiken. De arme ezel, die beter dan welk ander dier de grootste lasten veilig langs onbegaanbare kronkelpaden draagt, is en blijft steeds een spreekwoordelijke domheid! Kraaien, raven, uilen en eenden staan door hun kleur of geluid laag in de volkswaardering aangeschre ven. Tekenend is dan ook de „grap pige" uitlating van Lodewijk Napo leon, die een tijdlang met tegenzin koning van Holland was, dat ons landje bestond uit „Canaux, canards, Canaille" een land van kanalen, eenden en rapalje! Inderdaad niet erg vleiend voor ons mooie vader land en zijn bewoners, noch voor die echt Hollandse watervogel, de eend! En na dit pleidooi durf ik dan mijn verhaal te beginnen, al is dan ook de „hoofdpersoon" een.eend! De Phoenix is een legendarische vogel. Men verhaalt, dat hij na zijn dood ten leven herrijst. Ik vertel u echter geen onware sprookjes, maar echte, typische en welhaast ongelo felijke oosterse toestanden, waarbij de slimme Chinees en de tropische zon een voorname rol spelen. De eend speelt hierbij de rol van Phoe nix. Ze is in het oosten en vooral voor de Chinees, een zeer geliefkoos de bout. Bij elke feestelijke gelegen heid is ze een onmisbaar gerecht. Op een mijner reizen gebruikte ik met een Chinees heer van de lega tie in Berlijn, de maaltijd in het ho tel „Terminus" in Marseille. De Chinees trad op als mijn gast heer, en tot grote verbazing van kel ners en mijzelf bestelde hij een ge braden eend, alsof het een dagelijks voorkomend gerecht betrof! Het was inderdaad voortreffelijk! Dit voorval een uit vele, verklaart mede, dat praktisch elke Chinese plattelands bewoner, veel meer dan hier te lan de, een groot aantal eenden houdt. Eenden wereld In de randstreken rondom de ei genlijke Chinese miljoenenstad, vindt men aan de kust want Singapore ligt feitelijk op een eiland bij de punt van het schiereiland Malakka cocosnotenplantages, waar duizenden eenden worden gefokt en waar men elkander niet kan verstaan door het oorverdovend gekwaak. De Chinees heeft zijn eendenkolonies heel handig ingericht. De opgegroeide „jongeling schap" trippelt vrolijk doorheen op eigen terrein. Dit wordt dagelijks tweemaal door de vloed van het wa ter overspoeld, waardoor een rijke toevoer van visjes, krabben en an der zeebanket wordt aangevoerd, dat met nog een extra voeder van rijst, brood en andere weggeworpen etens waren uit de reinigingsbakken der stad wordt aangevuld. Dit rijke maal wordt door de jongelui onder drukke conversatie verorberd, terwijl de een denmoeders elkaar in enthousiaste bewoordingen verhalen over het ei, dat zij hebben gelegd. Naast dit ter rein ligt dat van de oudere genera tie. Het is van het eerste afgeschei den door een barrière van een halve meter hoogte, die is opgebouwd uit de dikke buitenbasten van de cocos- noten, en wonderlijk genoeg is deze lage goedkope afsluiting voldoende, want geen enkele eend is in staat deze barrière te overschrijden. Hier genieten met rechtmatige trots de veteranen een aangename rust, dage lijks toenemend in omvang en ge wicht, totdat zij eindelijk hun „zwa nenzang" kwekken en als volwaardi ge produkten in „bruine mantels" op de tafels der Chinezen de tongen op een voor ons griezelige en onsma- gaan strelen. Tot zover wijkt het le ven van de oosterse eendvogel niet veel af van zijn westerse rasgenoot. Doch in tweërlei opzicht wekt hij de verbazing der westerse wereld. Het wonderci Intussen heeft Jan Chinees tiendui zenden eieren gegaard en daarvan worden ettelijke duizenden voor de consumptie verkocht. Want de oos terling eet even smakelijk een een- denei in kerry, ais wij een produkt van de kip verkiezen. Maar vergeet ook niet, dat de eendenstapel op peil moet worden gehouden, en hier komt nu de puzzel Want, zoals ik reeds vroeger heb opgemerkt, in de tropi sche landen légt de eend wel eieren maar ze broedt ze beslist niet uit! De pientere Chinees weet echter wel raad en krijgt kuikens op een even ingenieuze als eenvoudige ma nier. De eieren worden in kisten ge legd tussen de „paddi", d.i. ongepel de rijst. Deze rijst wordt dagelijks een poos in de zon gezet, zodat de zonnewarmte tezamen met de broei- temperatuur van de rijst een ideale en goedkope kunstbroeder vormen. En op deze wijze kan men na vier weken een welgeschapen eendekui ken uit de rijst zien oprijzen! Zo groot is de voorraad eieren, dat on dernemende Chinezen zich met een aantal kisten als handbagage bij zich inschepen. De kuikens komen dan tijdens de reis uit en worden in de haven plaatsen zonder veel risico met dik ke winst verhandeld. Mijn kuikefijaren De kuikens, die op de grote on derneming ter wereld komen, moe ten zorgvuldig worden opgekweekt. Ook hier komt de schranderheid van de Chinees tot uiting op een wijze, die ons, westerlingen, misschien wat onhygiënisch of onappetijtelijk voor komt, maar in het oosten heel natuur lijk is. De stadsreinigingsdienst in de Chinese buitenwijken is veelal nog ouderwets. Het „tonnenstelsel", zo als wij dat jaren geleden ook in on ze steden aantroffen, is overal ten plattelande in gebruik. De inhoud, die ook dikwijls vermengd is met de „as" der vergane voorouders van de eendvogelfamilie, wordt in kolossale cementen bakken verzameld, waar de natuur een krioelende massa ma den ontwikkelt. Deze wormen vormen het voedsel voor de opgroeiende kui kens. Zo zorgt de natuur ook hier weer voor de toekomst van de jon ge generatie. Wat hier plaats vindt, mogelijk kelijke wijze, geschiedt tenslotte in vele gevallen in het dieren- en plan tenleven! De u welbekende banaanplant schiet aan haar top een rijkbeladen tros vruchten uit. Tegelijkertijd heb ben zich rondom de stam jonge scheu ten ontwikkeld. Als de vruchten van de moederbanaan tot rijpheid zijn gekomen en worden afgekapt, sterft de moederstam af en gaat over tot een rottende ontbinding, die op haar beurt weer een krachtvoeder wordt voor de opschietende jonge scheuten. Geen wonder, dat het gran dioze scheppingswerk en de wonderbaarlijke instandhouding van het leven in de litteratuur der volkeren wordt voorgesteld, als een Phoenix die steeds weer uit haar asse herrijst of als een pelikaanvogel, die wordt afge beeld als een moeder, die met eigen bloed haar nageslacht voedt, en het veilig voortleidt als een afschaduwing van de alles besturende, zorgvolle Schepper van het heelal! 55 55 De Statendam", het nieuwe pas sagiersschip van de Holland-Ameri- ka lyn, is zaterdagochtend op zijn eerste reis in New York aangekomen, achttien uur te laat door hevige noordatlantische stormen. Volgens de gezagvoerder van het schip, ka pitein C. Haagmans, heeft het schip zich „prachtig" gehouden. Het slechte weer, de stakingen van de havenarbeiders en die van de sleepbootbemanningen in New York waren er oorzaak van, dat de tradi tionele ontvangst, die nieuwe sche pen in de haven wordt bereid, niet zo uitbundig was als anders. Door de staking der sleepbootbe- manningen moest kapitein Haagmans het schip zonder hulp meren en door de staking van de havenarbeiders moesten de passagiers, de beman ning en het Newyorkse personeel van de maatschappij helpen de bagage aan land te brengen. Het Algerijnse „Bevrijdingsfront" heeft meegedeeld, dat het bereid is „de resolutie van de politieke com missie der V.N. uit te voeren en on derhandelingen met Frankrijk te be ginnen ter oplossing van de Alge rijnse kwestie, op basis van erken ning van 's lands onafhankelijkheid". Een groep Algerijnse opstandelin gen heeft zaterdag twintig kilometer van Affreville, ten zuidwesten van Algiers, een colonne, bestaande uit drie militaire voertuigen, drie per sonenauto's en een autobus aange vallen. Enkele voertuigen werden in brand gestoken, terwijl de andere in een ravijn werden gestort. Er is geen spoor van de inzittenden ontdekt. De Sovjet-linie zal dit jaar met een massaal plan voor de spreiding van de industrie beginnen, waardoor uit eindelijk onafhankelijke economische gebieden worden gevormd, die zich over haar gehele uitgebreide gebied zullen uitstrekken. Dit zal de Sovjet-Unie minder kwetsbaar maken voor atoomaanval- len op zeer geconcentreerde in dustriële zones, zoals in West-Europa onder meer bestaan. Het plan werd voorgesteld in een rapport van partijsecretaris Kroest- jev. FAMILIEBERICHTEN (uit andere bladen) Verloofd: Nelleke van Mierlo en mr. A. Smits. Hel mond-Den Haag; Anny Lig- tenberg en L. van Gorp. Don gen. Overleden: Jozef Mulder, 62 jaar, Maastricht; Hubert Maassen, 62 jaar, Maastricht. •j- Heden overleed, na langdurig geduldig ge dragen lijden, onze lieve echtgenote, zuster en tante STOFFELINA DE JONGE echtgenote van Jan Bal in de ouderdom van 79 jaar. Fam De Jonge Fam Bal 's-Heerenhoek, 16 februari 1957. Werrilaan 9. De plechtige gezongen uitvaartmis zal plaats hebben dinsdag 19 fe bruari te 9.30 uur in de parochiekerk van de H. Willi'brordus te 's-Hee- renhoek. Hiermede betuigen wij onze hartelijke dank aan familie, vrienden en bekenden voor de vele blijken van medeleven, ondervonden bij het overlij den van onze geliefde echtge note. moeder en grootmoeder CLARISSE DE RIJCKE- PLASSCHAERT. P. J. de Rijcke en kinderen. Westdorpe, 13 februari 1957. OOGARTS Heder» overleed tot onze diepe droefheid, tijdig voorzien van de H. H. Sacramenten der Sterven den, mijn lieve vrouw en onze goede zorgzame moeder, behuwd- en grootmoeder, mevrouw echtgenoot van Willem de Jonge geboren te Kruiningen 25 augustus 1883 en over leden op 17 februari '57 in het St.-Joanna zieken huis te Goes. Ovezande: W. de Jonge Appolonia de Jonge J. de Jonge en kinderen Nelly de Jonge en verloofde Het rozenkransgebed wordt gebeden iedere avond om 7.45 uur in de kapel van het St.-Joanna zie kenhuis te Goes. De plechtige uitvaartdienst zal plaats hebben op donderdag 20 februari om 9.30 uur in de paro chiekerk van O. L. Vrouw ten Hemelopneming te Ovezande, waarna de begrafenis op de r.-k. begraafplaats aldaar. Ovezande, 17 februari 1957. Het bestuur van de Waterkering van de Calamiteuze pol der Borssele zal trachten aan te besteden: Het herstel, de vernieuwing en het onderhoud tot 31 december 1957 van de aarde-, kram-, rijs- en steenglooiingswerken aan de waterkering van de Calamiteuze polder Borssele. Het bestuur van de polder maakt bekend, dat de reke ning dienst 1956 en de begro ting dienst 1957 ter inzage liggen ten kantore van de ontvanger-griffier te Hulst, Grote Markt 7 van 18 tot 25 febr. 1957 en tegen kostende prijs in afschrift verkrijgbaar De aanbesteding zal plaats hebben op woensdag 20 wordt gesteld maart 1957, des namiddags 2 uur, in de directiekeet. 1 Eerste aanwijzing op woensdag 13 maart 1957 en twee de aanwijzing op vrijdag 15 maart 1957, telkens van 2 tot 3 uur in de directiekeet. De nota van inlichtingen ligt op maandag 18 maart 1957 ter inzage in de directie keet, des namiddags van 2 tot 3 uur. De bestekken met tekening zijn vanaf 1 maart 1957 te gen betaling van f 1.50 verkrijgbaar bij de secretaris ontvanger door middel van betaling per postwissel of door middel van storting op girorekening 23139 t.n.v. de secretaris-ontvanger der waterkering van de Calami- „ulst, 16 februari 1957. 16UZ6 polder Borssele. De inschrijvingsbiljetten moeten, behoorlijk gesloten, j Th. F- Cornelissens, De Egyptische kanaalmaatschappij heeft zich bereid verklaard, de springstof uit de gezonken sleepboot Edgar Bonnet" te laten verwijde ren. Daarna zal aan de bergings- dienst van de V.N. toestemming wor den gegeven dit wrak op te ruimen. Het is op een na het laatste wrak dat de vaart in het Suezkanaal nog belemmert. Drie Egyptische kik vorsmannen zijn er nu aan bezig. De bergingsdienst van de V.N. wacht al sinds 10 januari op toestemming om de sleepboot te lichten. Hij ligt even De kerkmuziek-literatuur is de laatste jaren met 'n ontzettend groot aantal werken verrijkt. Wat Missen betreft, waren het echter grotendeels moderne composities, voor meest al drie doch vaak vier of zelfs meer stemmen. Technisch stel len deze Missen vaak hoge eisen aan de uitvoerende zangers en vooral ook aan de organist. Het is daarom met genoegen dat wij hier een kort gele den uitgegeven compositie kunnen be spreken, welke geen technische eisen stelt en toch een goed klinkende en gave Mis is. Deze Missa Gratias Agamus van de componist-organist Frank Peter sen is verschenen bij de muziekuitge verij W. Bergmans te Tilburg. Het is een semi-moderne compositie, die over het algemeen een zeer rustige sfeer ademt. Zij is geschreven voor twee gelijke stemmen zodat dus even tueel alleen een jongenskoor de Mis kan zingen. De twee stemmen heb ben een gelijkmatige loop; grote in tervalsprongen of moeilijk te treffen tooncombinaties komen niet voor. AI deze eigenschappen maken het ge heel echter geenszins tot een weinig boeiend of saai geheel, integendeel, vele mooie melodische en harmoni sche vondst<*i zorgen voor een blij vende spanning. Rest ons nog te ver melden, dat de begeleidende orgel partij staat geschreven op twee bal ken, zodat deze eventueel ook op een harmonium kan worden uitge voerd. Igov I. Sikorsky, van geboorte een Rus, maar reeds sinds jaren in Ame rika werkzaam, waarheen hij uit Duitsland vluchtte, heeft zijn bele venissen als vliegtuigconstructeur te boek gesteld. De grootste bekend heid verwierf hij als bouwer van de helikopter. Sikorsky mag ongetwijfeld als een der grote pioniers van de luchtvaart worden beschouwd. Reeds vóór 1910 ontwierp en bouwde hij in Kiev (zijn geboorteplaats) zowel helikopters als vliegtuigen met twee en meer vaste vleugels. Het was ook Sikorsky, die - in 1913! - het eerste viermotorige vlieg tuig ter wereld construeerde, met..., een gesloten cabine voor bemanning en passagiers en zelfs ee nopen bal kon aan de neus! In Amerika ontwierp hij de „Ame rican Flying Clipper", waarmee de eerste trans-oceanische passagierslij- nen werden geopend. Daarna - in 1939 ging hij zich specialiseren op zijn oude droom: de helikopter, waar- van reeds duizenden werden gebouwd steeds meer geperfectioneerd. De in Nederland voor alle doeleinden ge bruikte helikopters zijn veelal Si korsky's. Zijn boek verlucht met een groot aantal hoogst interessante foto's, doet een halve eeuw luchtvaart-historie in de figuur van Sikorsky - inderdaad een groot pionier - herleven, en werkt inspirerend voor jong en oud. De bewerking is van J.C.P. Stuy, secretaris K.L.M. (Uitgave C. de Boer jr, Amsterdam) Dit is een roman uit de Jordaan en hoe het daar zo n veertig jaar gele den reilde en zeilde. Smis geeft onge compliceerd levende mensen in hun lief en leed; in hun dagelijkse zorgen en genoegens. Er is veel armoede in deze jaren, doch ook veel hulpvaar digheid. Ook hier botsten de belan gen en laaien de primitieve levens driften op, zonder overigens stuitend te worden weergegeven. Kennelijk geeft Smis een deel van zijn eigen jeugd levensecht weer. Het boek is geschreven in onver valst Jordaans met een overvloed van onwennige, jiddische woorden, die herhaaldelijk nodig maken, dat men de verklarende woordenlijst raadpleegd. Dit maakt de lectuur hier en daar vermoeiend. „Het nieuwe spionnetje" is een uitgave van N.V. Uitgeverij P. Vink te Antwerpen. K. In de Triomfreeks van de N.V. van Tuyl, Zaltbommel-Antwerpen, ver scheen dit nobele boek van de Zweedse auteur Axel Hambraeus. Hoofdpersoon is de originele domi nee Oemerk, die raad weet met de vele lastige schapen in zijn gemeen te-kudde. Hij preekt op een abrupte, pakkende wijze en te meer slaan zijn toespraken in omdat achter de woor den de man zelf staat. Hij laat zijn mensen zien wat Christus betekent en het leven van elke dag, in moeiten en leed, in angst en blijdschap. Een levend geloof, een zachte humor en milde wijsheid hebben de hoekige Oemark, theologisch slechts zwak ge schoold, toch gemaakt tot een voor ganger, wiens lichtend voorbeeld wonder werkt. Op warme, gevoelige wijze weefde de schrijver zijn verhaal om deze herder met wie het aangenaam ken nis maken is. K. dat een vergadering van ingelanden wordt gehouden op maandag 25 februari 1957 des namiddags 2 uur bij de heer Aug. Cattoir in de „Ko ning van Engeland" te Hulst en dat van daags na die vergadering gemelde begro ting andermaal 8 dagen ter inzage wordt gelegd. verwijderd met vVeg met onhandig» lik- doornringen en gevaarlü ke scheermesjes. Een nieuw vloeibaar middel, NOXA- CORN, neemt de pijn weg ln 60 seconden. Eeltplek- xon »n eksterogen ver schrompelen met wortel en al. Bevat gezuiverde wonderolie, jodium en het pijnstillende benzocaïne. Een flesje NOXACORN Antiseptisch Likdoorn middel van f. 1.35 bespaart U veel ellende. uiterlijk vóór 12 uur aan de dag der besteding vooraf gaande, vrachtvrij worden bezorgd ten kantore van de secretaris-ontvanger der Waterkering, alwaar zij wor den verzameld in een bus, Bovendien worden de gega digden in de gelegenheid gesteld op de dag der besteding van 1 uur vóór, tot het aangekondigde tijdstip der be steding, hun inschrijfbiljetten te bezorgen of te doen bezorgen, en aldaar te steken in de bus op de plaats der besteding aanwezig. De voorzitter M. NIJSTEN, De secr.-ontvanger F. W. J. IMMINK Het bestuur van de POLDER ZUIDDORPE NOORDDEEL te Zuiddorpe maakt bekend, dat bij inschrijving zullen wor den verkocht 127 canada-bomen van 1 20 tot 1.50 m. staan de op de oude polderse dijk aan het erf van M. Buijsse. Inlichtingen te bekomen, bij de ontvanger-Griffier A 153, Zuiddorpe. Inschrijvingsbiljetten moeten, ingeleverd zijn vóór of op 1 maart a.s. bij voornoemde ontvanger-griffier. Het bestuur voornoemd, A. F. M. TERMOTE, Dijkgraaf J. M. MOERDIJK, ontv.-griffier. 725-0 FABRIEK VAN SUIKERWERKEN Liniestraat 19 Breda vraagt voor spoedige indiensttreding: VOOR LICHTE KANTOORWERKZAAMHEDEN. Salarisregeling vlg. C. A.O.-regeling voor de Suiker verwerkende industrie. Kantoorervaring niet nood zakelijk, wel Mulo- en Type-diploma. 708-oo Aanmelden kantoor LINIESTRAAT 19, BREDA. 128-o Dijkgraaf. J. P. Ch. Burm, ontvanger-griffier, Neem net helder Vloeibar# D.D.D. Geneesmiddel dat in twee tellen doordringt tot diep in de huid en een eind maakt aan die folterende jeuk. Verrassend snel geneest uw huid. Uw teint wordt gaaf en fris D.D.D. doodt de ziektekiemen en bedwingt het gevaar van in fectie. Héérlijk om uw huid oeregeld met D.D.D. intens te zuiveren en op te frissen, f. 1.20 per flesje. GENEESMIDDEL TEGEN HUIDAANDOENINGEN Verzorg uw overgevoelige huid met luchtige DDD BALSEM en desinfecterende DDD ZEEP. BERINI en H.M.W. BURGERS E.N.R. - GRUNO FONGERS - SIMPLEX PON - JOCO Sportartikelen en Sportkleding Sport- en Rijwielhuis 18-18. De herinnering aan dit alles had Heer Jaspo hevig aan gegrepen. Hij zat rechtop in bed, met gebalde vuisten en in machteloze woede riep hij uit: „En het allerergste is, dat ik niets kan doen. Ik ben oud cn verzwakt, anders zou ik er op uittrekken om de schurk, die mij dit heeft aangedaan, te vinden! Mijn bedienden zijn al len van mij weggelopen. Mijn laatste krijger heb ik er op uit gestuurd om Coleandra op te sporen en terug te brengen. Doch tot op heden zijn zij niet teruggekeerd." Hij bedekte het gelaat met de handen en gaf zich gedurende enkele ogen blikken geheel over aan zijn smart. Juist wilde Aram het woord nemen, toen zij plotse ling buiten op de gang voet stappen hoorden. Een ogenblik later werd de deur openge gooid en Lom stond op de drempel, een zwaard in de op geheven hand: „Ha, schurken- gebroed!" schreeuwde hij. „Thans is het uur der vergel ding gekomen' Spreek op, wat zoekt ge hier!" Keizerstraat 7 Tel. 2669 Goes Alléén bij vooruitbetaling. Uitsluitend voor de Zeeuwse oplage 3 regels of minder f 0.80; iedere regel meer 15 et By 3 achtereenvolgende ge lijke plaatsingen wordt de derde plaatsing tegen half geld berekend. 25 letters, cijfers of lees tekens gelden voor 1 regel PERSONEEL GEVR. Net kamermeisje gevraagd in tern of extern. Hoog loon. Jaar betrekking. Grand Hotel Rot terdam. Terneuzen. Net echtpaar gevraagd. Vrouw goed kunnende koken, en man huisknecht-chauffeur. Zeer hoog loon. Schrijven: Mevr .L. van Eessel, Mechelsesteenweg 195. Antwerpen. 397 Leerling banketbakker gevraagd ong. 15 jaar. J. van Beekhoven, Boschstraat 32, Bergen op Zoom Naaimachinemonteur, verkoper gevraagd, in beat van rijbewijs, en een filiaalhouder in bezit van vakdiploma. Br. no. 020011. Fatsoenlijke en eerlijke dienst bode gevraagd voor St. Niklaas (België), tussen 30 en 45 jaar, goed kunnende koken, voor ge zin van 3 personen. Schrijven: Waeterloo, p./a. Nijverheid- "r 35442 W straat. St. Niklaas W. Ged. verpleegster en verpleeg hulp voor spoedig gevraagd, in rusthuis te Haarlem. Intern. Brieven onder no. 36234. TE KOOP GEVRAAGD Antiek te koop gevraagd, o. a. meubelen, porselein, kristal, ko_ peren en tinnen voorwerpen - ouderwetse mahonie stoelen en ronde tafels, oud goud en tafel zilver enz. enz. J. Jansen, Veemarktstr. 33, tel. 7936, Breda TE KOOP AANGEB. Een Belgische buiskachel te koop Te bevr. Agent De Stem, St. Jansteen. 16594 waarin U alles vindt Martin ft. Duyzings - Jan Cottaar - Ruud de Grood - Jan Liber - Rien K. Bal - Jan Blanken, en de meest bekende buitenlandse sportjournalisten geven w e k e 1 ij k s hun commentaren in Bij de bezorger of aan de kantoren van het Dagblad De Stem, kunt U zich abonneren op Speciaal voor abon nees op Dagblad De Stem: abonn.prijs: Per week 20 cent. Per kwartaal f 2.60 (voor niet-abonnees van het Dagblad De Stem 30 cent per week of f 3.90 per kwartaal) Dames! Bontjasjes, kort en lang, v.a. f 2 p.w. Onze coupeur komt U met onze collectie aan huis bezoeken. Strikte geheimhou ding Br. ond. no. 34798. Iedereen 'n schrijfmachine, - reeds v.a. f 2 p.w. Geheimhou ding verzekerd. Vraagt vrijblij vend demonstratie. Br. no. 3479Ö Een goede piano te koop. zwart. Te bevr. onder no. 16591, Dagbl. De Stem, Hulst. Van part. te koop: mooie stu- d'iepiano. pal. hout. Moet ge stemd, Pr. f 4O0. Geen hande laren. Sytsema, Markt A 170 a, Philippine. 35452 Enige schrijfmachines met gr. wagen te koop, in prima condi tie, in de prijs vanaf f 125, on der garantie. J. A. E<iesbroeck, Gentsestr. 19, Hulst, tel. 100. Juist ontv. gr. sortering zeer moderne kronen in hout en ko per. Wed. Kint-de Waal tel. 41, Kloosterzande. 16607 Te koop door inruiling, zeer voordelig een luxe wagentje: Opeltje z.g.a.n. motortje f 350, Een Fordje Taunus prima mo tortje, slechte bekleding f 300, Een Fordje Prefect, zeer goede en mooie staat f 475. Een Fordje bestel - 750 kg. - goede bruikbare wagen, 1951, remt en stuurt prima f 350, ook alles in ruilen. Tevens te koop gevraagd alle soorten auto's voor de loop en sloop, vracht of luxe, tevens opleggers en aanhangwagens voor de sloop gevraagd. Eigen kraanauto disponibel. Café De Nieuwe Aanleg. - Dekkers - Autohandel, Sloperij. Bredase- weg 204 Tel. 4840, Roosendaal. TE HUUR GEVR. 2 heren zoeken 1 of 2 ongemeu- bileerde kamers in B. o. Z. of omgeving. Br. no. 398, bijk. B. Zoom. HUIZEN Nieuwbouw f 16.500, vrije ves tiging. Makelaars v. d. Berg en Co., Nieuwe Ginnekenstraat *3 Breda. 34508 Woonhuis te koop, stenen schuur varkens- en kippenhok, met 70 roeden grond. Te bevr. J. L. Vermast, 35 Boschkapelle. Te koop of te huur: zomerhuis je (kust) Nieuwvliet, 5 a 6 pers. 24 m2. I. Bron, tel. 601 Oost- burg. Zuidzande. 20010 AUTO'S - MOTOREN Voor betere gebruikte automo bielen: Verwijs' Autobedrijf - Roosendaal. Hoogstraat 75. tel. 4583 en 4589. Verkoop onder vol ledige garantie. Regematig keu ze uit 50 stuks. BeUling te re- geleru De nieuwe BMW, BSA DKW, Sparta, Malco's zijn uit voorraad leverbaar. Levering door geheel Zeeland en daarbuiten. C. de Leeuw, Motoren, Middelburg— Vlissingen. DIVERSEN Geldleningen op hypotheek of op andere objecten; financiering auto's en landbouwwerktuigen, 25-jarige ervaring. Makelaars kantoor L. A. v. Opstal en zn., Jac. v. Beierenstr. 1, Goes tel. 2584. 22192 deze maand terugkomen bij de Het ls belangryk dat U OP TIJD gaat en met uw naar UW OPTICIEN Nieuwe Ginnekenstr. 35, Breda Tel. 7*15 Naast slagerij J de Larige O KUNT ER OP WACHTEN! ALTIJD BETER! a Ook crêpe nylons. Eindstraat 22, Breda, Tel. 5409 Üitg| Ve Reig| Ad redacI J. M.I Mr. l| Recht j; Weste| p. kwl bij nl| berek I Burea Verscll begrotinl rekenen f uit het J ke uitktl een gel danks pl van tarl het tekol kan kriji| Naar nota, we| beperkinl miljoen I neemt hil dat allel en afgesl gen uit 1 derd doe* over noT nader bd Hierbij! den metT volgens KroestI openbare! vervangi! myko ge| in de tiek. „Wij zei hij, valt, zal 1^ Terwijl sloeg, ve I lins leidin| gen de fa: niet van i| DE TANll werd op zijn auto dat de wi| stuurder EEN 15-jJ toorbedienl vulde aanl de benzin^ volg was, de jonger kreeg. TE CENT kaanse stj brand een haar zes komen. ER ZOUD Mail" om een v gen tusse Egypte en Narriman. maken, da tendent vo wordt. VOOR DE beste jaar werklooshei gaven een heeft niet maar Dav generaal beidsorgani:

de Stem | 1957 | | pagina 8