De brandweermannen der oceanen SLUIS-PRESENTEERT Trekpaarden ter zee Technische schoot 7 er neuzen vecht weer met ruimtenood AANBESTEDING TE KOOP Bij de Nederlandse sleepvaart werken kerels LAWINERAMP IN ZWEDEN DAGBLAD DE STEM VAN ZATERDAG 16 FEBRUARI 1957 4 Geen roman-figuren Huwelijksmakelaar gearresteerd H.JONKERS A. TH. VERBIST huizen A. TH. VERBIST Huis te Kloetinge. VAN DISSEL Personeel gevr." te koop aangeb. auto'S - motoren H.H. LANDBOUWERS P. A. BROECKAERT van 27 APRIL TOT EN MET 1 MEI de TENTOONSTELLING VOOR GEZIN EN ZAKENMAN, met eveneens afdeling voor de Horeca en landbouw. Met een geweldig amusementsprogramma en de elektronische Iichtfontijnen. 4 Als je in het nationale voetbalelftal een doelpunt maakt, dan staat dat de volgende morgen met vette koppen in de krant Als je in vliegend weer een dok van laten we zeggen Rotterdam naar Melbourne, of naar de andere kant Seattle sleept, dan hoor, noch lees je er iets van. Dit zou een man van de zeesleepdienst kunnen opmerken. Doch hij zegt niets. Hij glimlacht. Waarschijnlijk omdat hij de relativiteit der dingen beter leert begrijpen dan diegenen, die de veiligheid van de vaste wal onder de voeten hebben. De oceanen zijn zo groot; de ele menten zo machtig, zo getuigend van het immense heelal, waarvan zelfs de oceanen r.og maar een deeltje zijn, dat de betrekkelijkheid van de roem langs de natte kleren van de „brandweer mannen der oceanen" glijdt. Geloof nu r.iet, dat de mannen van de zeesleepdienst lieden zijn, die met drar.k, krachttermen en met passagieren in de wereldhavens de tijd verdoen. Bij hard, echt mannenwerk blijkt de buitenstaander nogal beïn vloed door romans, die met een knip oog naar de verkoopbaarheid zijn ge schreven onmiddellijk drank en wat dies meer zij, te verbinden. Vele kapiteins bij de zeesleepdienst hebben meer de bijbel in de hand, dan een schriftuur met moppen pagina's. Een lid van de bemanning van een zeesleper moet een kerel, maar vooral een zeeman zijn. Van welk formaat blijkt reeds uit het feit. dat op alle boten der koopvaardij en niet minder op die van de marine, met ontzag cn respect gekeken wordt naar de kleine, maar sterke sleepboten, die „trekpaarden ter zee" worden ge heten. Dit alles even ter inleiding. Stukje historie Om iets van de zeesleepdienst te begrijpen, moet men even in de nog vrij recente historie duiken. De wereld erkent, dat het aandeel, dat Nederland gehad heeft bij het „zeeslepen" tijdens de oorlog, buiten gewoon groot is geweest. Dit impliceert bijna, dat na de oor log, Nederland het zwaarst getroffen was in de zeesleperij, omdat die vloot der „trekpaarden ter zee" (in het be gin van de oorlog kwam Nederland met evenveel sleepboten aanzetten als Engeland in totaal ter beschikking had) zwaar werd gehavend. Van de 18 boten van voor de oor log waren er na de krijgsverrichtin gen nog 7 over. Tijdens de oorlog hadden Amerika cn Engeland 40 grote zeesleepboten gebouwd. Deze schepen waren nage jouwd van onze Nederlandse „Zwar te Zee" (4200 P.K.). Goed, de Amerikanen en de En gelsen hadden dus een grote voor sprong. maar r.u heeft Nederland liefst 65 pet van de totale vrije we reldmarkt in bezit. Waar is dat aan te dan ken 1. aan een goed geleid be drijf, (als dat van Smit en Co.) 2. aan de moed, vastbera- denheid en doorzettingsver mogen van de ondernemen de bemanningen van de va derlandse zeesleepers; 3. aan de ervaring van de directie van dit enorme be drijf, dat reeds 125 jaar ge leid wordt door leden van zelfde familie. In de mottenballen Het grootste deel van de Ameri kaanse zeesleepboten ligt al weer in de mottenballen. Tegen die „Dutchies" is toch niet op te tornen. Die bedwingen de zee als een turf schipper een slootje. En intussen wordt Neerlands posi tie versterkt. Binnenkort komt de grootste zee sleper ir. bedrijf en wel de „Clyde". Alle boten worden door Smit en Co zelf ontworpen. De vloot bestaat nu uit: 18 zee sleepboten, 2 kustslepers en 20 haven sleepboten. Op zeer radicale wijze wordt de vloot vernieuwd. Per jaar worden ongeveer 300.000 zeemijlen afgelegd door de Neder landse zeeslepers. Dit is dus een summier inzicht in het enorme aandeel, dat Nederland bij 's werelds zeesleepdienst heeft. Wie zijn nu de mensen, die met zo'r zeesleper varen We maken kennis met kapitein A van Dorp. Zijn schip ligt in de haven var. Hoek van Holland. „Maas" heet het. Het wacht op karweien. Er kan een schip in nood komen. Vele mogelijkheden zijn er, die de „Maas" buitengaats kunnen doen gaan. Kapitein A. van Dorp kan nauwe lijks even van boord, war.t zelfs de telefoon bindt hem aan zijn schip. Self-made man Kapitein var. Dorp is een „self made" man. Toen hij 12 jaar was, voer hij al op een vissersboot. Zijn vader was schipper op een trawler. Maar die sleepvaart boeide hem. Zijn interesse ging vergezeld van doorzettingsvermogen. Toen hij 14 jaar was, voer hij op een zeesleper mee als lichtmatroos. Wat is het tegenwoordig allemaal beter geworden zegt hij. Vroeger moesten de mensen voor eiger. eten zorgen. Het geld daarvoor kwam uit de gratificatie. Tegenwoordig is een zeeman iflll <-'-<• ik op een cursus gegaar. voor stuur- I man. Daarna na mijn stuurman- I periode werd ik kapitein. I Horizon-koorts Dat klinkt allemaal zo van: en toen nam ik de trein en reed even een station verder. Wat moet er niet geblokt zijn om die cursus voor stuurman te kunnen volgen; wat moet er niet gedaar. zijn om te kunnen blijven volhouden, te kunnen blijven geloven, dat het alle maal kón. als je je wil niet door de omstandigheden liet „afvlakken". Dit is geloven wij het karak teristieke van de mannen van de zee sleepdienst. Zij hebben de ondernemende geest van onze grote nationale figuren, die in de geschiedenisboekjes staan opge tekend. Zij kunnen de kachel en de pantoffel niet altijd in de buurt heb ben. De „horizonkoorts" krijgt hen steeds te pakken. Zij willen hun han den gebruiken en hun hersens; de strijd aanbinden met de elementen; zfj willen vooral misschien niet eens geheel bewust de grote naam van Nederland als zeevarende natie, hoog houden; de vaderlandse drie kleur in top van hun eigen, zo ver troeteld, zo trouw en machtig „trek- paardje ter zeeblijven zien. Zweedse soldaten graven naar de zes slachtoffers, die bij een lawine ramp in noord-Zweden bij het plaatsje Storlien door de sneeuw FAMILIEBERICHTEN (uit andere bladen) Geboren; Trijntje Prosper- V.- d. Lei, Burnstown. Overleden: L. van Linder, 52 jaar, 's-Hertogenboseh; Frits de Backere, 70 jaar, 's- Hertogenbosch; Johanna Hansma-Kuiper, 52 jaar, Weesp; Adriana Oostdijk-Van Wezel, Halsteren; Antonius Riemenschneider, 53 jaar, i Maastricht; Maria Rouw- Hoppers. 42 jaar. Beek (L.). iemand, die tracht een baantje aan de wal te krijgen. Dat is onbegrij- pelijk. j Ais een zeeman thuis komt, is het j altijd feest. Iedereen is blij. Er is geen sprake van sleur. Men krijgt een totaal ander in zicht in het leven. Wat is het aan boord van een zeesleper niet modem geworden. De boten van Smit en Co. zijn tot in de perfectie uitgerust. Alles wordt gedaan om het zo comfortabel mogelijk te maken. Hoe lang bent U nu aar. boord Een vlot gebracht schip weer in zijn element. - van een sleper geweest zonder een j haven aan te doen? vragen wij. Ik ben al eens 54 dagen onaf gebroken aar boord geweest. De actie radius was vroeger geringer. Nu gaat alles sneller en ook de bunker capaciteit is groot geworden. Het intrigeert ons te weten, hoe het mogelijk is, dat het vroegere jong maatje alle rar.gen heeft doorlopen en kapitein is kunnen worden. Dat is nogal eenvoudig zegt kapitein van Dorp. Ik had al een tijd gevaren. Ze" zagen wat in me, geloof ik. Toen ben Gedurende de algemene ledenver gadering van de vereniging ,,De Technische School voor Terneuzen en omstreken" die onder voorzitterschap van de heer J.F. de Klerk werd ge houden kwam o.a. de kwestie van de thalts beschikbare ruimte ter spra ke. De Terneuzense Technische school staat nog maar pas aan de voltooiing van uitbreiding en modernisering en nu doet zic'i het gebrek aan ruimte opnieuw gevoelen. De voorzitter sprak er zün verwondering over uit, dat gedurende een gemeenteraads vergadering aan burgemeester mr. Teilegen de vraag was gesteld of het juist was dat er een nieuwe technische school te Terneuzen zou worden gebouwd. Mr. Teilegen heeft daarop geantwoord dat hem daar van niets bekend was. Er werd uit de raad de opmerking gemaakt, dat het bestuur van de technische school, bij de voorgenomen uitbreiding, meer een blik in de toe komst had moeten werpen. De heer de Klerk vond deze opmerking een beetje vreemd, omdat men, zoals hij zei, niet alles kan voorzien. Overzicht Uit cijfers bleek, dat de school, die door ongeveer 250 leerlingen wordt bezocht ongeveer 1000 per leerling per jaar kost. Het Rijk be taalt ongeveer 70 pet. en de gemeente 30 pet. der kosten. Ruimte-tekort Een zeer belangrijk punt was het Omschakelen op een 3-jarige cursus, nadat een enkele jaren achtereen ge houden enquete had uitgewezen, dat het merendeel der ouders dit wense lijk achtte. Ofschoon men in 1956 gaarne was begonnen met een gelei- delijke invoering van de 3-jarige cur sus, moest dit worden uitgesteld om dat na de algehele omschakeling niet voldoende lokaalruimte beschikbaar zou zijn. terwijl pas toestemming kan worden verleend, wanneer onderbren ging van de volledige 3-jarige cursus na de overgangsjaren is verzekerd. Ook het onderbrengen van de metse laars moet nog definitief worden ge regeld. De thans toegepaste noodop lossing, dat een gedeelte van de rijwielbergplaats als metsellokaal is ingericht, dient zo spoedig mogelijk door een betere te worden vervan gen. Hierbij werd door de voorzitter de vraag in de gemeenteraad besproken en de heer de Klerk toonde daarbij HAKEN EN OGEN aan, dat het jaren geleden, toen de uitbreidingsplannen werden gemaakt, niet mogelijk was een dergelijk ruim- j tcgebrek te voorzien. Daar het niet I meer mogelijk is het gebouw nog i verder te vergroten, zal moeten wor- den uitgezien naar eerf dépendan ce. M ogelijkh eden Bij de besprekingen der verschil lende cursussen, die aan de Terneu zense technische school worden ge- geven, maakte de voorzitter de op merking, dat er nog teveel ouders en aspirant-leerlingen zijn die niet voldoende op de hoogte zijn van de 5 mogelijkheden, die de technische school biedt. 1 De cursus binnenvaart moest we- I gens te weinig leerlingen worden ge- staakt, doch er bestaat een redelij- ke kans dat deze op 1 oktober weer zal beginnen. De cursus voor chemicus blijkt een succes te zijn. Deze cursus is op aan drang van de industrieën in de ka naalzone in het leven geroepen, om de arbeiders, die apparaten bedienen enig inzicht in hun werkzaamheden te geven. Door 23 leerlingen wordt deze cursus gevolgd. De plaatselijke Commissie Stich ting Vakopleiding Bouwbedr. heeft een verzoek ingediend de avondcur sussen te veranderen in cursussen, die een halve dag per week worden gegeven. Het bestuur was van me ning, dat hieraan de medewerking kan worden gegeven, zodra de mo gelijkheden tot het veranderen der lesuren aanwezig zijn. Behalve aan de technische scholing der leerlingen, wordt de nodige aan dacht aan de algemene en culturele ontwikkeling besteed. De leerlingen worden gedurende het schooljaar re gelmatig in de gelegenheid gesteld ex cursies te maken, concerten, toneel voorstellingen en films te bezoeken. T oekomst Bestuur en lerarenkorps zijn ervan overtuigd, dat er ongetwijfeld nog veel voor verbetering vatbaar is en daarom blijft het geboden, de verdere ontwikkeling van het Nijverheidson derwijs nauwlettend te volgen. Het gaat er^om dat de leerlingen, toe gerust met de op school opgedane handvaardigheid, kennis en culturele vorming, zich zullen ontwikkelen tot bekwame vaklieden en nuttige leden van de maatschappij. Gezien in dit licht spreken de dro ge gegevens en feiten, zoals deze in het jaarverslag zijn neergelegd, op hun eigen wijze van het mooie en verantwoordelijke werk der vak opleiding,' waartoe ook de technische school te Terneuzen elk jaar weer haar bijdrage mag leveren. Door de rijkspolitie is te Vlissingen gearresteerd de vertegenwoordiger van een huwelijksbureau W.B., die ervan verdacht wordt een inwoner van St. Laurens voor f. 3.500.- te hebben opgelicht. B. is naar Middel burg overgebracht. DANKBETUIGING Hiermede betuigen wij onze hartelijke dank aan familie, buren, ouden van dagen. H.H. geestelijken en het Wit-Gele Kruis voor het medeleven betoond bij het overlijden en de begrafenis van A. M. de Cauwer-Schorbeyn Hulst, Zoutestraat. A. v. Helsland- De Gauwer DANKBETUIGING Langs deze weg betuigen wij onze hartelijke dank aan fa milie. vrienden en ouden van dagen, voor de veel blijken van belangstelling bij ons huwelijk ondervonden. A. Esseling-De Wit Hulst, Zoutestraat. DANKBETUIGING Hiermede betuigen wij. ook namens wederzijdse ouders, aan allen onze oprechte dank voor de vele cadeaus en blij ken van belangstelling bij ons huwelijk ondervonden. B. v. d. Bergen j L. v. d. Bergen- Schelfhout j Baallioek, januari 1957. DANKBETUIGING. I Voor de overgrote blijken van j belangstelling, die wij bij de viering van onze 40-jarige echtvereniging mochten ont- j vangen en voor de prachtige bloemen en cadeaus, zeggen vij onze oprechte dank aan de -LH. Geestelijken, aan familie, j vrienden en de buurt Wals- oorden. C. Iiermans-Maas. Walsoorden. 104-o N. V. STOOMTRAM WALCHEREN. MIDDELBURG. M.i.v. maandag 18-2-1957 zul len de tarieven op onze lijn diensten worden herzien, e.e. a. volgens prijsvaststelling no. A. 157/471, d.d. 25-l-'57. De reeds afgegeven vijfritten- kaarten op de lijn Middel- burg-Vlissingen v.v. behou- dij hun geldigheid tot 1 mei 1957, waarna de mogelijk heid bestaat de nog niet op gebruikte kaarten voor 1 ju ni 1957 op ons kantoor om te wisselen. DE NOTARIS te GOES, is voornemens om op woens dag 27 februari 1957 n.m. 13 uur te Ho ede ker.sk erke, in hotel Otte, ten verzoeke var. mej. M. de Jonge aldaar publiek te verkopen: HET WOONHUIS MET TUIN te Hoedekenskerke, Kerk straat A 48 groot 3.39 are. Vrij van huur te aanvaarden, behoudens toestemming b. en w. en na afloop daarna 13.30 uur aan gemeld woon huis a contant, de daarin aanwezige inboedel, als: kas ten, tafels, stoelen, kachels, klokken, spiegel, lampen, le dikanten, bedden, dekens, petr. kachel en stellen, vloer bedekking, glas- en aarde werk, emmers, trapjes, pan nen, vlaggestok en vlag, kis ten enz. enz. Bezichtiging te bevragen: Noord weg 128 te Hoedekens kerke. 83-0 NOTARIS te HULST verkoopt openbaar op maandag 4 maart a.s., des namiddags 5 uur in hotel .Het Gulden Vlies" (de heer H. Port-De Lozahne) te Axel, ten verzoeke van de heer J. A. M. de Block: HET HERENHUIS te Axel. Buitenweg 3, groot 2.32 are. Betaling 1 mei a.s.: aanvaar ding vrjj van huur op 1 augustus 1957. Iedereen 'n schrijfmachine, - reeds v.a. f 2 p.w. Geheimhou ding verzekerd. Vraagt vrijblij vend demonstratie. Br. no. 34799 Hondenliefhebbers te koop alle soorten rashondjes o.a. zwarte en oranje cook er-sp andels. Te vens staat ter dekking oranje cocker-spaniel, witte dwengikees en rode dwergpdnohers. Ook ko pen wij alle soorten jonge ras hondjes. Wed. L. v. Vugt, Beu- kenstr. 86 ('bij de watertoren) - Tilburg, tel. 25804 35437 1 ILUWi 3,5 en 2,5 tons luchtbandenwa gens, grote partij open baikfdet- sen, open en gesloten 2 wielige aanihangwaigent] es voor auto's, grote partij alle maten auto banden, nieuwe accu's voor alle wagens, 15 mnd. garantie, zeer laag in prijs. J. Tijs, Talmastr. 61, Breda. tel. 4*542. 35335 Een dressoir te koop. Overcom pleet. Te bevr. agent De Stem. Hulst. f Piano te koop aan zeer voor delige iprijs. F. Slock-de Cocker Westdorpe. TE HUUR AANGEB. Wij hebben nog te verhuren tij dens carnaval, een feërieke d amc i nig v e rlieh ti n gsinsta 11Pri ma licht-attractie tegen billijke condities Opbellen 3230 R'daal HUWELIJKEN Kent u reeds de wijze, waarop het Contact-Bureau zijn leden helpt, bij het zoeken naar een huwelijkspartner? Eigen initia tief eigen verantwoording, ab solute discretie. De bisschoppen hebben deze werkwijze het „Ni hil Obstat" gegeven. Het pro spectus ontvangt u gratis in ge sloten. blanco couvert. Ver meldt u of u heer of dame bent? Hoofdkantoor: Prinsen- laan 1. Kloosterpark, De Bilt, tel. 0 30-28630. Bijkantoren door geheel Nederland; in uw omge ving: Breda, Dr. van Mierlostr. 35 tel. 0 1600-5414. 35242 NOTARIS te HULST, verkoopt openbaar op maan dag 11 maart a.s-, des namid dags 5 uur in hotel „Het Gul den Vlies" (dhr. H. Porth- de Lozanne) te Axel. ten ver zoeke van de heer C. L. T. M. Coppieters: IIET WOONHUIS MET TUIN EN ERF aan de Sassing, gemerkt Q 21, groot 3,26 are. Betaling 1 mei a.s.; aanvaar ding vrü van huur op 1 augustus 1957. NOTARIS te GOES zal op vrijdag 1 maart 1957 te 14 uur in de Gemeente- herberg te Kloetinge publiek verkopen: HET HUIS MET SCHUUR EN TUIN aan de Moolweg 33 te Kloe tinge, groot 2.59 are. Bezichtiging in overleg met de bewoner. In de loop van maart 1957 vrij te aanvaarden, behoudens toestemming van b. en w. Nadere inlichtingen ten kan tore van de notaris. Nieuwbouw f 18.500, vrije ves tiging. Makelaars v. d. Berg en Co.. Nieuwe Ginnekenstraat 43 Breda. 34508 Alléén bij vooruitbetaling. Uitsluitend voor de Zeeuwse oplage 3 regels of minder f 0.80; iedere regel meer 15 et Bij 3 achtereenvolgende ge lijke plaatsingen wordt de derde plaatsing tegen hall geld berekend. 25 letters, cijfers of lees tekens gelden voor I regel. Net kamermeisje gevraagd in tern of extern. Hoog loon. Jaar- betrekking. Grand Hotel Rot terdam. Terneuzen. Dienstbode gevraagd. Stations straat 15, Sas van Gent. 16605 Dameshoeden. Gevr. voor filia len in Nrd.-Brab. en Limburg, ervaren cheffun-verkoopsters (ongehuwd). Leeftijd tot 50 jr. Indien gewenst kleine woning beschikb. Prett. zelfst. werkkr. en goed sal. Br. and. no. 35419. Zo spoedig mogelijk, wegens huwelijk, een nette dienstbode gevraagd voor dag of da.g en nacht. Br, ond. no. 35297. Net echtpaar gevraagd. Vrouw goed kunnende koken, en man huisknecht-chauffeur. Zeer hoog loon. Schrijven: Mevr .L. van Eessel, Mecbelsesteenweg 195. Antwerpen.397 Leerling banketbakker gevraagd ong. 15 jaar. J. va-n Beekhoven, Boschstraat 32, Bergen op Zoom Dames! Bontjasjes, kort en lang, v.a. f 2 p.w. Onze coupeur komt U met onze collectie aan huis bezoeken. Strikte geheimhou ding Br. ond. no. 34798. Wegens aanschaf Bizerba aan geboden diverse gereviseerde snijmachines en snelwegers. Ook geschikt voor hotel, pension en inrichting. Visser. M. D. de Grootstr. 110, tel. 0100-3824. Goes. 22188 Een goede piano te koop. zwart. Te bevr. onder no. 16591, Dagbl. De Stem. Hulst. Een Belgische buiskachel te koop Te bevr. Agent De Stem, St. Jansteen. 16594 Plas in 't broekje o, la, la, Plastic broekje S.G.A. 34565 Woonhuis te koop, stenen schuur varkens- en kippenhok, met 70 roeden grond. Te bevr. J. L. Vermast, 35 Boschkapelle. Te koop Hillman stationwagen 1955 ,als nieuw, met verwarming nieuwe banden en accu f 3250, Kees Huybregts Blauwedijk 47 Middelburg, tel. 2155 Verkade's Automobiel- en On* derdelenbedr., Haven 8 tel. 1358 Bergen op Zoom. - Het adres voor alle GMC-onderdelen o.a, drijfassen, alle maten, krooj?» en pigncnwielen, banjo en split, GMC-wielen, rembekrachtigera Pillow bloes, veerstoelen, voot en achter, achterveren, stuiu> stokken, stee kassen enz. enz. Grote partij Opel-onderdelen, w.o. motorkappen, Bpatschermen voor- en achter-, versnellings* bakken, drijfassen, complets voortreinen. Verder alle onder* delen voor Opel, nieuw. Partij staalkabels 32 m. lang, spotprijs, IjIVEIlSEN Wij zijn vanaf heden op de doorverbinding aangesloten, dus u kunt ons bellen vroeg en Jaat. J. A. de Rijk en Zenen, teL 82 Walsoorden. Zondag 17 februari schieting bij A. v. Driessche, Lamswaarde, - Begin 3 uur. Hulsterse Kaartclub zondag 17 februari gr. prijskaarting bij G. Buys, café De Ster, om prachtige prijzen, hammen, rookvlees, kip pen, bol'len kaas enz. Begin 6.30 uur. - Het Bestuur. Zondag 17 februari om 6,30 uur prijskaarting bij Ed. Weemaes, St. Jansteen, om kaas, worst enz. Schietinge bij Jan Pluym St. Jansteen op zondag 17 februari. Vooruit f 50. waaronder 10 kren- tenbroden. Inleg f 2,50. Beg. 8 ut Nog in goede staat zijnde kin derwagen merk Mutsaerts te koop. E-r. ond. no. 16603 De' Stem. Hulst. - Zaterdag 16 febr. prijskamp op het Amerikaans biljart bij Ad. de Backer Kemzeke-Paal. Geld om geld, 100 frs. gratis plus 2 flessen wijn en 1 beker. Begin om 7 uur. Inleg 15 frs. 16604 Voor betere gebruikte automo bielen: Verwijs' Autobedrijf - Roosendaal, Hoogstraat 75, tel. 4583 en 4589. Verkoop onder vol ledige garantie. Regematig keu ze uit 50 stuks. Betaling te re gelen De nieuwe BMW, BSA DKW, Sparta, Malco's zijn uit voorraad leverbaar. Levering door geheel Zeeland en daarbuiten. C. de Leeuw, Matoren, Middelburg— Vlissingen, Thee- lepeltjes Taartvorkjes Mocca- lepeltjes Taartscheppen enz. in zilver en Keltum Pleet WER'JDEM L.KERKSTBZ0-i0Ei Burgemeester en wethouders der gemeente Clinge zulles op zaterdag 23 febr. 1957 om 10 uur v.m. ten gemeei> tehuize trachten aan te besteden: Het uitvoeren van riolerings- en bestratings, werken in het uitbreidingsplan van Nieuw» Namen. Bestek en tek. zijn, zo lang voorradig, tegen betaling van f 7,50 (rest. f 2.50 op dag van aanbesteding verkrijgbaar bij Centraal Bouw- en Woningtoezicht en Dienst van Gemeentewerken in O. Z. Vlaanderen, Herengracht 10 Terneuzen. WIJ KUNNEN U AANBIEDEN tegen concurrerende prijs Zaaierivten Rondo le nabouw Beleefd aanbevelend, GRANEN, ZADEN en PEULVRUCHTEN Kruispolderhaven Telefoon 2 JOHN DEERE 12 VTS. ZELFRIJDENDE COM BINE en CASE PICK-UP-PERS, half-automatisch GEBR. v. ENGELEN, Middenhoeve, Oud Vossemeer, Telefoon 121. 103-OO EEJS GEZELLIG WEEKEND MET UW GEZIN KOM DAN NAAR SLUIS 1 1

de Stem | 1957 | | pagina 4