Sjepilof ontheven van zijn functie Opvolger is Gromyko Acht jaar geëist tegen Gerrit de Stotteraar STEM-toto sloeg in Bungalowdorp voor oorlogsgewonden Ultimatum van Egypte Viermogendhedencommissie voor Duitse hereniging Papegaaiedief op spoor Vertegenwoordiger kweekte goodwill met veertigduizend consumpties Stalinisten nu sterker? Horlogemaker vrijgelaten Zware straffen in Hongarije Snoep voor vluchtelingen kinderen Pianeta terug Port Said naar Soekarno maakt donderdag zijn plan bekend DAGBLAD VOOR ZEELAND fnYedood! 6 locomotief gegrepen V, uVeïi In de Russische tiers is herhaaldelijk kritiek op zijn per soonlijke en beroepsactiviteit ge oefend. Compromia-resolu tie Algerië aanvaard Proefgedingen, over KNIL-salarissen stopgezet Buiig Moordzaak Nieuwland Viering nationale feestdag op zondag Minister Luns naar Duitsland voor grenskwesties Onze uitgaven voor defensie te hoog, zegt Frankrijk Lijk gevonden bij Lage-Zwaluwe Voor twaalf mille opgesoupeerd 97e JAARGANG No. 22380 Uitgave N. V. Uitgevers Mij. Neerlandia. Verschijnt elke werkdag. Bureaus: Breda, Reigerstraat 16. Tel.: Directie, Redactie en Administratie 3351. Verantwoordelijk Hoofd- redacteur: J. J. H. A. Bruna. Redactieraad: J. M. A. C. v. Dongen, C J. v. Hootegem, Mr. Dr. A. J. J. M. Mes, Mr. H. M. L. de Rechter, P. V. M Vercauteren, L. J. v. 't Westende. Abonn. prijs bij vooruitbet. f 6.50 p. kwartaal, p. post f 7.20, p. week (uitsl. bij niet postbestell.) t 0.50. Incasso wordt berekend. Losse numm. 13 ct. Postrek. 278841 Voor God, Koningin en Vaderland ZATERDAG 16 FEBRUARI 1957 Advertentieprijs voor de gehele oplage f 0.35 per m/m. (Ingezonden Mededelingen f 0.85 per m/m). Voor advertenties van plaatselijke aard uit Zeeland uitsluitend in de Zeeuwse editie f 0.14 per m/m. (Ingezonden Mede delingen f 0 35 per m/m). Bij contract aan zienlijke reductie; volledig tarief en Alge mene Voorwaarden worden op aanvraag verstrekt. Staatwerk 3 ct. per m/m extra. Inzendingen op advertenties, welke de uit gevers om redenen te hunner beoordeling niet wensen af te geven, worden vernietigd. Bureau voor de Zeeuwse Eilanden: GOES, Westsingel 98, Telefoon 2236 Bureau voor Zeeuwsch-Vlaanderen: HULST, Dubbele Poort 7, TeIefoonl^2---(Bübureaus^TERNEUZEN, Noordstraat 56^TeL^2601^^OOSTBURG, Nieuwstiaat Dimitri Trofimoivitsj Sjepilof is ontheven van zijn func tie als minister van buitenlandse zaken van de Sowjet-Unie. Hij wordt opgevolgd door Andrei Gromyko. Officieel heet hetdat Sjepilof gekozen werd tot een der secretarissen van het centrale comité van de partij. Om hem vrij te maken voor ander werk had het presidium van de Opperste Sowjet hem van zijn functie als minister van buitenlandse zaken ontheven, aldus meldt het Russische persbureau Tass. GROMYKO Hij komt.... SJEPILOF Hij gaat Egypte heeft donderdagavond de eis gesteld, dat Israël vrijdag voor middernacht (gisteravond dus) akkoord moest zijn ge gaan met de terugtrekking van zijn troepen van Egyptisch grondgebied, aldus is in ge woonlijk betrouwbare kringen van de V.N. vernomen. In deze kringen werd gezegd dat de Egyptische minister van buitenlandse zaken, Mohammed Fawzi, tegenover de secretaris-generaal van de V. N. heeft verklaard, dat de algemene ver gadering bijeengeroepen moest wor den om toepassing van sancties tegen Israël te overwegen, indien Israël niet aan de gestelde eis zou voldoen. Op het moment dat deze pagina werd afgesloten, waren nog geen nadere bijzonderheden over al of niet vol doen aan dit ultimatum bekend. Uit betrouwbare bron wordt verno men, dat Israël aan de Verenigde Sta ten heeft voorgesteld een gemengd be stuur over Gaza in te stellen, waar-in Israël, de Arabische bevolking en de Verenigde Naties vertegenwoordigd zullen zijn. DE vrouwenarts M.S. uit Rotterdam is veroordeeld tot een gevangenis straf van acht maanden en ontzeg ging van de rijbevoegdheid voor de tijd van vijf jaar. Onder invloed reed hij indertijd een vijfjarig jongetje aan, dat ernstig gewond raakte. OP TEXEL is een 33-jarige land bouwer gearresteerd, die enkele da gen geleden getracht had een 23- jarig meisje aan te randen. Door het kordate optreden van de jongedame was hij op de vlucht gegaan. EEN Amerikaanse dame wierp in 1953 een fles, met een boodschap er in, in de Missouri-rivier. Op het Duitse Noordzeestrand is die fles nu gevonden. MINISTER Strauss van West-Duits- land is ternauwernood aan de dood ontsnapt. In een militair vliegtuig, dat hem naar Flensburg zou bren gen, brak brand uit. Met de grootste moeite kon de piloot het toestel bij Keulen aan de grond zetten. EEN bromfietser is gisteren, op 'n on bewaakte overweg onder Dieren door dam gisteren te Rotter- dam m de mist op elkaar gebotst. van een der wagens De ministeriële carrière van Sjepilof is (voorlopig) niet van lange duur geweest: in juni van het vorige jaar werd hij als mi nister van buitenlandse zaken benoemd, toen de Sowjet-Unie vaste voet trachtte te krijgen in het Midden-Oosten. Hij werd als een voorvechter van een nieuwe en krachtige politiek in dat gebied beschouwd. Als opvolger van Molotof, een „harde, oude bol sjewiek", zoals de Amerikaanse se nator Walter George zei, was de be noeming van Sjepilof ook aan Tito niet onwelgevallig, die destijds een bezoek aan Rusland zou brengen. Met Sjepilof drong de tweede ge neratie tot de topleiding in Sow- j et-Rusland door. Hij was een jongen van twaalf jaar, toen Le nin overwon en kan dus de val van het Tsarenrijk en het hijsen van de rode vlag op het Krem lin in tegenstelling met figu ren als Kroestjef, Boelganin, Mi- kojan en Zjoekof, die allen zo'n jaar of tien ouder zijn niet ac tief hebben meegemaakt. Levensloop In 1948 en 1949 was Sjepilof, gebo ren in 1904, hoofd van de afdeling agitatie en propaganda van de Rus sische communistische partij. Daar na was hij twee jaar lang inspecteur van het centrale partij-comité. In 1952 werd hij lid van dat comité en tevens hoofdredacteur van de Praw- da, de Russische Waarheid. In 1954 werd hij gekozen als voorzitter van de commissie van buitenlandse zaken en sindsdien rees zijn ster, ook nog toen zijn ministersbenoeming gevolgd was. Koersivijzigin g Hij stond niet slecht aangeschre ven bij Stalin. Enige maanden voor de dood van deze ijzeren dictator publiceerde hij nog een lofprijzing op diens economische theorie, maar na de dood van Jozef Stalin bleek Sjepilof bij de nieuwe groep te behoren. Hij blies zijn partij met de „De-Sta- linisten" dapper mee. Zijn beschermheer Kroestjef, se cretaris-generaal van het Centraal- Comité, die onlangs opmerkelijke heildronken wijdde aan Stalin, zal nu dus moeten samenwerken met Adrei Gromyko, een van Ruslands meest vooraanstaande jonge diplo- De chauffeur moest in het ziekenhuis "worden8 od- genorriprv .en op- werd genomen. Een andere bestuurder een sloot geworpen doch kwam er verder met de schrik DOOR DE zware regenval van de laatste dagen staan de uiterwaarden langs de Maas in zuid-Limburg on der water. In de gemeente Itteren is de weg naar Meerssen over stroomd DE RUSSISCHE regering heeft de Moskouse correspondent rikaanse persbureau News Service", Charles Klensch, uit genodigd, het land zo spoedig moge- maten (in 1909 geboren), die de laatste twee jaar optrad als leider van de Sowjet-delegatie naar de sub commissie der V.N., die geregeld in Londen bijeenkwam. Een jaar geleden, tijdens het twin tigste partijcongres in Moskou, werd Gromyko, die sinds 1947 plaatsver vangend minister van buitenlandse zaken was, in het centrale partij comité gekozen. Van 1943 tot 1946 is hij nog am bassadeur in Washington geweest. Zijn opvolger als eerste plaatsver vangend minister van buitenlandse zaken is Nicolai Patolitsjef, die al gewoon plaatsvervanger was. Nadat Latijns-Amerikaanse en Azia- tisch-Afrikaanse onderhandelaars het eens geworden waren over een com promis-resolutie over de Algerijnse kwestie, is die resolutie aan de alge mene vergadering van de V.N. voor gelegd. Zij werd met algemene stem men aanvaard. In deze resolutie werd de hoop uit gesproken, dat door wederzijds begrip een vreedzame, democratische en rechtvaardige oplossing zou worden gevonden in overeenstemming met de beginselen van het handvest. De Verenigde Staten, Groot- Brittannië, Frankrijk en West- Duitsland hebben besloten een werkgroep in het leven te roe pen, die de vraagstukken, sa menhangende met Duitse her eniging en Europese veiligheid, moet bestuderen. Deze werkgroep, die begin maart a.s. voor het eerst te Washington bijeen zal komen, zal zich onder meer bezig houden met de voorstellen, die op de Geneefse conferentie van november 1955 dienaangaande zijn gedaan. Reuter verneemt van diplomatieke zijde, dat de hiervoor genoemde plan nen het z.g. „plan-Eden" omvatten, dat destijds door de westerse minis ters van buitenlandse zaken is inge diend en het volgende inhield: 1. Vrije verkiezingen in geheel Duits land. 2. Het bijeenroepen van een nationale vergadering, samengesteld uit de gekozen afgevaardigden. 3. Deze vergadering zou een grondwet voor Duitsland moeten opstellen en het houden van vredesbesprekingen voor bereiden. 4. Goedkeuring van de grondwet en het vormen van een re gering voor geheel Duitsland, die de verantwoordelijkheid zou moeten dra gen voor de onderhandelingen over en het sluiten van een vredesverdrag. 5. Ondertekening van en van krachtwor ding van dit vredesverdrag. Vraagtekens Er kunnen dus bij deze verrassen de verschuivingen heel wat vraagte kens worden geplaatst. Sterkere in vloed van de getrouwe Stalinisten? Breuk tussen Kroestjef en Sjepilof? Machtiger beschermheren voor Gro myko die men de „Jonge Molo tof" zou kunnen noemen dan Sje pilof momenteel heeft? Hoe het ook zij: al deze verschui vingen duiden niet op de nodige rust in de partijgelederen. Dat zal zelfs voor de Russische Waarheid moeilijk te camoufleren zijn. Want Sjepilof was partij-man en Gromyko is diplo maat èn (natuurlijk ook) partij-man. Het bestuur van de stichting O.M.I. N.K. heeft besloten de bij de Hoge Raad aanhangige proefgedingen betref fende de aansprakelijkheid van de Staat der Nederlanden voor de ach terstallige salarissen der oud-KNIL- militairen over de tijd der Japanse krijgsgevangenschap, te beëindigen. Gelet op de sedert het entameren van de O.M.I.N.K.-processen belang rijk gewijzigde rechtsverhoudingen tussen Nederland en Indonesië, over weegt het bestuur een nieuw O.M.I.- N.K.-proces te beginnen, een proces, waarin volgens de huidige juridische adviseur, mr. K. van Rijckevorsel, on getwijfeld nieuwe rechtsgronden zijn aan te voeren. (Advertentie) De politie in Düsseldorf heeft, in verband met de diefstal van de zeven kostbare papegaaien uit Artis te Amsterdam, de 25-jarige K. H. L. uit Till, die voor een andere zaak in Düsseldorf gear resteerd was, in hechtenis gehou den. L., een bekende van de justitie, die reeds eerder, o.a. terzake van smokkelarij van papegaaien is ver oordeeld, ontkent hardnekkig iets met deze diefstal te maken te hebben. De dieren, die nog spoorloos zijn, hebben in Nederland een groothan delswaarde van 2.000 gulden doch zijn in Duitsland, waar een invoerverbod in verband met de papegaaieziekte geldt, zeker het dubbele waard. Dank zij de directeur van Artis, dr. E. F. Jacobi, die daags na de diefstal schriftelijk de groothandela ren in dieren en directeuren van die renparken in Nederland, West-Duits- land, Zwitserland en Frankrijk op de hoogte bracht v... de diefstal, kreeg de politie vrij spoedig een spoor in handen, dat naar Duitsland leidde. De directeur van het planten- en dierenpark „Wilhelmina" te Stutt gart kreeg de maandag na de dief stal vanuit Munchen telefonisch een hyacintara en twee edelpapegaaien aangeboden, toen hij nog niet op de hoogte was van de diefstal. Omdat de dieren niet door officiële papieren gedekt waren, ging hij niet op het aanbod in. Nadat hij van de diefstal hoorde, deelde hij de politie mede de stem herkend te hebben. Uit het onderzoek kwam aan het licht, dat de Duitser vaak in Amster dam kwam, ook ten tijde van de diefstal. Acht jaar gevangenisstraf met aftrek van het voorarrest heeft de officier van justitie bij de rechtbank te Amsterdam, mr. W. Tonckens, geëist tegen de in de hoofdstad en daarbuiten on der de naam „Gerrit de Stotte- iviusKouse correspondent van het Ame" bekende 37"iarige chauf" JSfhSE™ ^enufe feur G. C. B. O deze en uitbreker waren s k 44S zes van de' naar de officier in h ongeveer tachtig door hem a*Selopen jaar gepleegde in- h"^estnnH latSte ë^}eed-- SaIj?el? met stond terecht zijn 23-jarige wegnam?" De inbreker werkte tematisch van huis tot huis. sys- Slachtoffer der pers „Deze man is de dupe geworden van de pers, die publiciteit gaf aan zijn spraakgebrek", zo schilderde de verdediger van „Gerrit de Stot teraar", mr. R. J. C. Cornegoor, zijn cliënt,. De raadsman bepleitte een straf niet langer dan vier jaar. „Voor B staan vier jaar gelijk met acht jaar. Hij breekt niet voor niets zo vaak uit". In de moordzaak-Nieuwland heeft de justitie te Middelburg besloten tot vrijlating van de enkele dagen geleden gearresteerde Middelburgse horloge maker. G. de N. Tot deze vrijlating werd besloten daar, zoals de justitie het uitdrukte, geen aanleiding meer aanwezig was hem lang in arrest te houden. Op dit moment zijn de taxi chauffeur, L. H. en zijn echtgenote nog, verdacht van vervreemding van geld uit de woning van de vermoorde vrouw en verdacht van de moord, in het huis van bewaring te Middelburg opgesloten. Op vragen van het Tweede Kamer lid de heer Zaal, die bezwaar maakte tegen de viering van de vijfde mei als nationale feestdag op zondag, heeft de minister-president, dr. W. Drees ge antwoord, dat de aangelegenheid, waar over de gestelde vragen lopen, het on derwerp heeft uitgemaakt van gedach- tenwisseling met de Twèede zowel als met de Eerste Kamer. Duidelijk is daarbij tot uiting ge komen, dat een waardige herdenking van de bevrijding op een zondag aan vaardbaar werd geacht, al zal de feest viering uiteraard een enigszins ander karakter dragen dan op werkdagen. Gegeven de bovenvermelde gang van zaken, ziet de regering geen reden als nog een ander standpunt in te nemen. Van bevoegde zijde in Bonn is vernomen, dat de Westduitse minis ter van buitenlandse zaken, Von Brentano, zijn Nederlandse collega, mr. J. M. A. H. Luns, voor een be zoek aan Bonn heeft uitgenodigd. Er is echter nog geen juiste datum vast gesteld. In Bonn verklaarde men gisteren, dat de ministers o.m. zullen spreken over regeling van de Duits-Neder landse grenskwesties in de trant van de Duits-Belgische regeling, die vo rig jaar bereikt is. Het hoofd van het Hongaarse minis terie van justitie heeft gisteren op de vooravond van het eerste grote open bare proces tegen deelnemers aan de oktober-revolutie, zware straffen be pleit tegen „contra-revolutionaire" lei ders. Hij zou op een conferentie van rechters verklaard hebben, dat slechts strenge vonnissen het verlangen om nieuwe misdaden te begaan, kunnen wegnemen. Naar verluidt, zouden tot nu toe 254 mensen terecht hebben gestaan voor standgerechten; 21 van de 31, die ter dood veroordeeld waren, zijn te rechtgesteld. De straffen van de an deren zijn veranderd in gevangenis straf. Te Parijs werd van gezaghebbende zijde vernomen, dat de Franse mi nister van landsverdediging, Bourges- Manoury, er tijdens het onderhoud, dat hij te Londen met zijn Britse ambtgenoot, Duncan Sandys, had, op gewezen heeft dat ook Frankrijk meent, dat zijn defensie-uitgaven te hoog zijn en dat het er eveneens naar streeft deze te verlagen, zonder afbreuk te doen aan de doelmatig heid zijner weermacht. Bourges-Manoury heeft Duncan Sandys dan ook een nauwe samen werking op dit gebied en vooral op dat der wapenproduktie voorgesteld. Voorts wordt vernomen, dat Frankrijk niet gunstig staat tegen over het voorstel van Groot-Brittan- nië, om zijn troepensterkte in West- Duitsland van 77.000 man te vermin deren tot 47.000. Ook de regeringen van West-Duitsland en Nederland zouden op dit punt voorbehoud heb ben gemaakt. Gisteren werd onder Lage Zwaluwe in de Nieuwe Merwede het lijk ge vonden van de 38-jarige schippers knecht Leendert Röhreass uit Rot terdam. Op 5 januari was Röhreass van een sleepboot nabij Bakel in de Waal overboord geslagen en vrijwel onmiddellijk gezonken. De STEM-toto is ingeslagen.. Duizenden briefkaarten waren vrijdagavond reeds binnen, ter wijl vandaag zelfs nog „de grote schep" verwacht wordt. De rush naar briefkaarten be reikte stellig een hoogtepunt in Breda, waar op een gegeven mo ment niet één kaart meer was te krijgenEen vertegen woordiger in papierwaren on dervond dat „aan den lijve". Men bestelde alleen maar brief kaarten en dat in record-aan tallen. De toto, die volgende week gaat draaien, zal iets gewijzigd worden. Wij hebben namelijk vastgesteld, dat velen geen formuliertje uit de krant te pakken konden krijgen en aange zien het ons plan is om iedereen gra tis en zonder verplichting te laten deel nemen. zal men voorlaan toch de wedstrijden mogen overschrijven. Een formuliertje uit de krant is dus niet per se meer nodig. Daarmee zal de STEM-toto waar schijnlijk een nog grotere vlucht ma ken. Oostpriesterhulp gaat in de Vasten een snoepinzameling organiseren voor de kinderen in de Duitse en Oosten rijkse vluchtelingenkampen. Aan alle katholieke scholen in Nederland zul len spaardozen gezonden worden, be drukt met een viertalige tekst. In de Goede Week verwacht men dan een. „zoete estafette" naar het Cen traal Magazijn in Den Bosch en on middellijk na Pasen begint het huis- vestiqgscomité met de verzending van de snoeperijen. De diocesane onderwijzersbonden hebben spontaan hun medewerking toegezegd en Oostpriesterhulp ver wacht dan ook terecht veel van deze inzamelingsactie. Onder de Vlaamse schooljeugd wer den soortgelijke inzamelingen al eer der georganiseerd. De jongeren van de Katholieke Actie in het Bredase dio cees hebben het de laatste twee jaren eveneens gedaan. Met prachtig succes. Weersverwachting: van het KNMI tot vanavond, opgemaakt vrijdag- avond 23.15 uur. Wisselende bewolking met plaat- t selijk enkele regen- of natte sneeuwbuien. Zwakke tot matige wind in hoofdzaak noordwestelijk. In de ochtend plaatselijk lichte vorst en hier en daar wat mist. Jn de middag dezelfde tempera- turen als gisteren of iets lagere. Verwachting van het Weerkundig Instituut: tÜt ge j0t lichte wind tot noordwest. Zwaar Belgisch uit west bewolkt i hier en rtImg(Ln' Lichte regen en Lichte rfouar haSel of sneeuw. Vandaal temperatuur. uur. i Morgen: zon op 7 w onder 17.58 urn. Maan öo 1 Marin^aan °nder 3 36 UUrf onder 9.02 u°ur.OP,7'50 UUr' Maan Zon 22.23 -jt f°er p. S. van beroep kok, die hart /.la! ,10 bi) enkele inbraken officier S11' Tegen hem eiste de straf an(ierhalf jaar gevangenis- in''^"onderwereldaniet B" /ich laten. Er VT met onbetuigd Z1ln hem ge- voorwaardelijke 14 jaar. 14 jaar. dehüGn 'vriüie^f en bij is voorwaar- teeJr heeft fcÖvIfe-keer geprobeerd. Maar de m -""rt vangenis nog Enorme garderobe Steortterainri'bmeid,at da ötotteraai in de loop van 1956 een enorme garderobe"had legd. De kledingstukken, gouden ringen, horloges, kettingen eS -nadere kostbare voorwerpen sta pelden zich op in de speciaal dom hem gehuurde opslagkamer- „Er zijn arme mensen, waar ik niets wegnam" verweerde zich rte verdachte, doch de officier interrum peerde „en dat geval in de eerste Oosterparkstraat dan. waar je het enige goede pak van de bewoner De officier van justitie bij de arrondissementsrechtbank te Middelburg, heeft gisterenmor gen tegen de vertegenwoordiger C. H. uit de Zeeuwse hoofdstad een gevangenisstraf van één jaar geëist, waarvan vier maanden voorwaardelijk met een proeftijd van twee jaar en ondertoezicht stelling. H. wordt tenlastegelegd, geldsbe dragen van zijn werkgever, de fa. D. te Middelburg, te hebben verduisterd tot een totaal van f 12.000,-. Bijzonder is echter de omstandig heid, dat H. zichzelf niet met deze bedragen gedurende 1956 verduis terd heeft verrijkt. De aard van zijn werkzaamheden hij vertegen woordigde een wijnhandel en likeur stokerij bracht mee, dat hij da gelijks een groot aantal cafés be zocht. Zoals de officier van justitie in zijn requisitoir zei, was de firma, waarvoor H. werkte, enigszins in dis- crediet geraakt bij de clientèle. Teneinde goodwill te kweken hetgeen hem. voor wat zijn eigen persoon betreft, ook lukte gaf hij „rondjes". Zo moet H. in 1956 40.000 consumpties hebben weggegeven... De vertegenwoordiger heeft echter ook vorige werknemers op een derge lijke wijze het geld, benodigd voor de rondjes, werd immers niet afge dragen bedrogen. Hij gokte op de welwillendheid van de werknemers. De president van de rechtbank, mr. P. van Empel, zei niet te begrijpen, dat iemand met een goed stel her sens als H„ tot zulke dingen in staat is. Zeeland en Brabant H. kwam in juli van 1955 in dienst bij de fa. D. en bereisde hiervoor het rayon Zeeland-west-Brabant. Mr. W. K. H. Dieleman, de raadsman, wees er op, dat H. in 1955 in een niet flo rerende zaak terechtkwam. Na ver loop van tijd mocht men hem echter graag. Daarom kon H. die men zeer sympathiek vond. ook bestellingen gaan noteren. In feite kreeg H. dus de bestellingen, niet zijn firma.... Pleiter wees er verder op, dat de vertegenwoordiger gemiddeld per dag veertien a vijftien cafés bezocht. Als men aan het rekenen slaat, zal H. een hoger bedrag dan f 12.000,- nodig hebben gehad voor de goodwill- rondjes. Zelf is hij er dus niet beter van geworden. De raadsman verzocht een gemeng de straf, doch vroeg de hoogte van het onvoorwaardelijke deel te ver minderen. Minister ir. C. Staf heeft gisteren in Doorn de eerste steen gelegd voor het bungalowdorp voor ern stige oorlogsgewonden. Indien de bouw van het dorp geen vertraging ondervindt, zal het in het najaar in gebruik worden gesteld; gelijk met het 12 1/2-jarig jubileum van de bond van Nederlandse Militaire Oorlogsslachtoffers. Op de foto zien we een groep warlaesies tijdens de plechtigheid; in de inzet de mi nister tijdens de steenlegging. Links de aannemer, de heer van der Werff Het Italiaanse tankschip „Pianeta", dat als eerste schip toestemming kreeg om door het gehele Suezkanaal, van Port Said naar Suez, te varen, heeft gisteren van de Egyptische kanaal maatschappij opdracht gekregen naar Port Said terug te keren. Er werd geen reden voor het Egyp tische besluit opgegeven. President Soekarno zal zijn veelbesproken plan om moeilijk heden in Indonesië te boven te komen donderdag a.s. bekend maken. Dit heeft de woordvoerder van de delegatie, die als vertegenwoordigster optrad van de Indonesische regerings partijen, die op het paleis van presi dent Soekarno te Bogor een onder houd met het staatshoofd gehad heb ben, gisterenavond aan de pers be kend gemaakt. De president zei, volgens deze woord voerder, dat hij niet van mening was, dat reorganisatie van het kabinet een oplossing biedt voor de vraagstukken, waarvoor Indonesië zich gesteld ziet. De regeringspartijen waren het dins dag eens over een „totale reorganisa tie" van het kabinet.

de Stem | 1957 | | pagina 1