Mr. G. Helders wordt belast „Zaken Overzee' S T E M-toto na j Ravage j de brand Amerika heeft Nederlandse alle lof voor de marine-prestaties Nederland krijgt een twaalfde minister Offer aan de Europese samenwerking te groot Moskou wil V.N.-debat begint met prijs van f 100.- Zes Ambonezen uit kamp Westkapelle geïnterneerd 1 Ook zorg voor ontwikkeling van Nieuw-Guinea Op enkele prek punten ges mogelijk Opnieuw twee arrestaties Grote brand in Hongkong Verdachte van doodslag Oss in vrijheid Kostbare briefkaarten Gratis een pracht kans DAGBLAD VOOR Adenauer over de Sovjet-boodschap ADENAUER NAAR V.S. Veel jaren, „Indische" ervaring Nederlanders in K.S.C.: Zaak Nieuwland Kouder Engeland zal spoedig H-bom hebben V.S. en Midden-Oosten Weer aardbeving in Engeland Eis van twee jaar tegen automobilist Nederland naar de elf miljoen inwoners Moeder van zeven kinderen bij aanrijding gedood Toto-formuliei Spoedig overleg vrijhandelszone Afrikaanse politicman maakt amok Garantie-uitkering voor melk 1956 Democratische laarzen 97e JAARGANG No. 22378 Uitgave N. V. Uitgevers Mij. Neerlandia. Verschijnt elke werkdag. Bureaus: Breda, Reigerstraat 16. Tel.: Directie, Redactie en Administratie 3351 Verantwoordelijk Hoofd redacteur: J. J. H. A. Bruna. Redactieraad: J. M. A. C. v. Dongen, C. J. v. Hootegem, Mr. Dr. A. J. J- M.. Mes, Mr. H. M. L. da Rechter, P. V. M Vercauteren, L. J. v. 't Westende. Abonn prijs bij vooruitbet. f 6-50 p. kwartaal, p. post f 7.20, p. week (uitsl bij niet postbestell.) f 0.50. Incasso wordt berekend. Losse numm. 13 ct. Postrek. 278841 Voor Cod, Koningin en Vaderland DONDERDAG 14 FEBRUARI 1957 Advertentieprijs voor de gehele oplage f 0.35 per m/m. (Ingezonden Mededelingen f 0.85 per m/m). Voor advertenties van plaatselijke aard uit Zeeland uitsluitend in de Zeeuwse editie f 0.14 per m/m. (Ingezonden Mede delingen f 0.35 per m/m). Bij contract aan zienlijke reductie; volledig tarief en Alge mene Voorwaarden worden op aanvraag verstrekt. Staatwerk 3 ct. per m/m extra. Inzendingen op advertenties, welke de uit gevers om redenen te hunner beoordeling niet wensen af te geven, worden vernietigd. Bureau voor de Zeeuwse Eilanden: GOES, Westsingel 98, Telefoon 2236 Bureau voor Zeeuwsch-Vlaanderen: HULST, Dubbele Poort 7, Telefoon 102 - (Bijbureaus: TERNEUZEN, Noordstrl^Tie, Tel. 2601 - OOSTBURG. Nieuwstraat 41, Tel. no. 35) Binnenkort is de benoeming te verwachten van mr. G. Ph. Helders tot minister. Hij zal worden belast met het beheer van het departement van Zaken Overzee, zoals het departement van Overzeese Rijksdelen in de toekomst zal worden genoemd. Sedert het optreden van het huidige kabinet heeft ir. C. Staf, de minis ter voor Defensie, ad interim de portefeuille van Overzeese Rijksdelen be heerd. Nadat hij de wens te kennen had gegeven van deze taak ontheven te worden, is overleg gepleegd met de regeringen van Suriname en de Nederlandse Antillen, o.a. over de vraag, hoe voortaan de Koninkrijks aangelegenheden zouden dienen te worden behandeld. Bondskanselier Adenauer heeft ver klaard, dat er enige punten zijn in de brief die hij van Boelganin ontving, waarover discussie mogelijk en wellicht vruchtbaar zal zijn. Hij stelde echter duidelijk vast, dat er maar één Duitse staat is. Volgens alle rechtsopvattingen, zei hij, is Oost-Duitsland een onder Russisch beheer staand bezettingsgebied. De bevolking ervan moet haar vrijheid herkrijgen... Adenauer zei, dat de Bondsrepu bliek geen agressieve bedoelingen heeft. Een veiligheidsverdrag voor geheel Europa achtte hij niet moge lijk zonder een overeenkomst inzake de afschaffing van kernwapens. Bondskanselier Adenauer van West- Duitsland is naar de Verenigde Staten uitgenodigd. Hij gaat na de NAVO- conferentie, die van 2 tot 4 mei in Bonn wordt gehouden. De regering is van mening, dat het - zeker in de eerste jaren van ontwik keling van de Koninkrijksstructuur aanbeveling verdient, dat een mi nister belast blijft met de bevorde ring van een juiste interpretatie en toepassing van het statuut voor het Koninkrijk der Nederlanden. De nieuwe minister van Zaken Overzee zal ook een coördinerende taak vervullen met betrekking tot de beleidsbepaling en uitvoering van de Nederlandse hulp- en bijstandsverle ning aan Suriname en de Nederland se Antillen. Voor zover niet, in verband met internationale aspecten, het beleid ten aanzien van Nederlands Nieuw- Guinea in eerste instantie bij de mi nister van Buitenlandse Zaken berust, zal minister Helders tevens de ver antwoordelijkheid dragen voor het be stuur en de ontwikkeling van dat gebiedsdeel. Nagegaan zal worden in hoeverre het oorspronkelijke departement van Overzeese Rijksdelen dient te worden gereorganiseerd. Mr. Gerard Philippus Helders (Christelijk Historische Unie) is ge boren te Rotterdam op 19 maart 1905. Hij was inspecteur van financiën in het voormalige Nederlandsch-Indië. Hij was daar voorts gemeenteraads lid van Batavia en Bandoeng, ver toefde in Japanse krijgsgevangen schap en was na de oorlog twee jaar werkzaam op het ministerie van Fi nanciën in Den Haag. De laatste ja ren was hij directeur van de Neder landse Trust Maatschappij in Am sterdam. Hij woont in Hilversum. Deze telefoto geeft een beeld van de enorme ravage, welke werd aan gericht in de Jaquar-autofabrieken te Coventry, waar dinsdagavond een felle brand heeft gewoed, die een schade van verschillende mil joenen guldens heeft aangericht. (Zie ook elders in ons blad) Bij het begin van de zitting vans zal kunnen worden verweten, dat zij het Kolen- en Staalparlement van j in dit opzicht misverstanden hebben woensdag heeft het Nederlandse laten bestaan. Eerste Kamerlid de heer G. Vixse- j Het Franse kabinet heeft een nieuw voorstel inzake de deelneming van EEN INDISCH vliegtuig zou een Ame rikaans transporttoestel, dat wapens voor Pakistan vervoerde, tot landen hebben gedwongen. Dit volgens het Russische persbureau Tass. ZEVENTIEN bases voor het lanceren van Amerikaanse Nike-raketten zul len in het gebied van Mainz en Frank furt worden gebouwd. OOK UTRECHT heeft nu besloten vrouwelijke politieagenten te gaan aanstellen. Op 1 juli a.s. hoopt men met de opleiding te kunnen beginnen. DE BRITSE troepen zullen de strijd tegen de communisten op Malakka ook voortzetten na 31 augustus a.s., de datum waarop het land zelfstandig heid zal hebben verkregen. Dit heeft de premier van Malakka verklaard. TOT. COMMANDANT van de rijks politie in het district Maastricht is benoemd majoor H. W. Weerts. die tot nu toe het commando over het district Eindhoven heeft gevoerd. EEN ZWEEDSE financier is van plan een miljard dollar te steken in een enorm ontwikkelingsproject in Brits- Columbia (Canada). Men wil daar een uitgestrekt rotsachtig gebied in cul- tuur gaan brengen. PRINSES MARGRIET zal op wocns' dag 10 april a.s. het nationaal monu ment voor de koopvaardij te Rotter dam onthullen. SUNARJO die is opgetreden als offi cier van justitie in de processen tegen Jungschlaeger en Schmidt, is uit Dja karta vertrokken voor een reis naar de V.S., Nederland en Australië. Hij ?al „de ambassades bijstaan bij het beantwoorden van de klachten, dat de processen niet eerlijk waren". NEGEN PAPOEA-LEIDERS hebben een resolutie gezonden aan de secre taris-generaal van de V.N., waarin de Indonesische aanspraken op Nieuw- Guinea zeer nadrukkelijk worden ver worpen. GERD SCHREIBER, perschef van de Oostduitse vereniging „Vrienden van de Sovjet-Unie" is naar het westen gevlucht. De politie en de justitie blijven zich bezig houden met het mysterieuze ge val van de Nieuwlandse moordzaak. Thans is de vrouw van de reeds eerder gevangengenomen chauffeur H. gearresteerd, verdacht van mede plichtigheid aan de verduistering, waarvoor haar man ook al zit. Nog is gearresteerd de horloge maker v. P. uit de Korte Delft te Middelburg, van wie bekend is ge worden dat hij in contact heeft ge staan met H. en met hem op stap is geweest. Veel kan de politie overigens niet meedelen, zodat gissingen en veron derstellingen de boventoon blijven voeren in dit geval. Zeker 31 mensen zijn woensdag om het leven gekomen bij een brand in vier overbevolkte huurhuizen in Kow- loon (Hongkong). Veel mensen wierpen zich van het dak toen de uitweg langs de trappen versperd bleek. Verwachting van het K.N.M.I., tot vanavond, opgemaakt woens dagavond 23.15 uur: Nu en dan buien, maar ook en kele opklaringen. Matige, af en toe krachtige wind ruimend naar noordwest. Kouder. Verwachting van het Belgisch Weerkundig Instituut: sterke w'nd uit richtingen Rukwinrtm T' tot noordwest. Rukwinden. Zwaar bewolkt met opklaringen. Neerslagvlalen I maan oapagi:8.nnuurnder "'52 UUF; ionde0rrg7n45Zu°unrOP7'56uur= maa" Tijdens het defensiedebat, gisteren avond in het Britse Lagerhuis, heeft minister Sandys verklaard, dat Engeiaud spoedig de beschikking zal nebben over een waterstofbom met een ontploffingskracht van een mil joen ton „conventionele" springstof. boxse, namens alle Nederlandse af-1 gevaardigden, een verklaring afge legd waarin de vrees wordt geuit dat de verdragen voor de Europese markt en Euratom in Nederland tot grote politieke moeilijkheden zullen kunnen leiden. In deze verklaring leggen de Neder landse afgevaardigden er de nadruk op, dat zij nog in dezelfde mate als voorheen warme voorstanders zijn van de totstandkoming van een ge meenschappelijke Europese Markt en zich ervan bewust zijn, dat ter be reiking hiervan het brengen van of fers onvermijdelijk is. De verklaring zegt verder: „Zij zijn evenwel van oordeel dat hetgeen tot dusverre met betrekking tot de ontwerp-verdragen in de openbaar heid is gekomen, aanleiding geeft tot gerechtvaardigde vrees, dat in meer dan één opzicht van Nederland of fers zullen worden gevraagd welke de draagkracht van 's lands econo mie te boven gaan. De heer Vixseboxse zei, dat de Nederlanders het wenselijk geacht hadden een gemeenschappelijke ver klaring af te leggen, opdat, de poli tieke partijen in een latere fase niet j Frankrijks gebieden aan de gemeen- schappelijke markt goedgekeurd. Het j bedrag, dat Frankrijk van de vijf an- i dere landen als bijdrage verlangt, in I ruil voor de openstelling van deze ge bieden, zou tussen 35 en 50 miljard frank per jaar liggen. De Sovjet-Unie heeft verzocht om een debat in de Algemene Vergade ring van de V.N. over de Eisenhower- leer voor het Midden-Oosten en over andere „agressieve" acties door de Verenigde Staten. Eisenhowers perschef, James Ha- gerty, heeft de nieuwe voorstellen van de Sovjet-Unie aangaande het Mid den-Oosten een duidelijke manoeuvre genoemd om Eisenhowers program voor dit gebied in diskrediet te bren gen of geheel en al te verhinderen. De Engelse „Midlands" zijn dinsdag avond laat weer door een aardbeving getroffen. Deze tweede aardbeving volgde binnen 32 uur op de eerste, die de ergste wordt genoemd welke dit gebied in bijna 200 jaar heeft geteis terd. De advocaat-generaal bij het ge rechtshof te 's-Gravenhage heeft be vestiging van het vonnis van de recht bank te Rotterdam twee jaar ge vangenisstraf met aftrek en vijf jaren ontzegging van de rijbevoegdheid gerequireerd tegen de 39-jarige be drijfsleider M. H. uit Rotterdam, die op 18 oktober van het vorige jaar onder drankinvloed de 18-jarige jon geman C. in 't Veld met zijn auto zou hebben aangereden tengevolge waarvan de jongen dodelijk gewond raakte. Na de aanrijding had verdachte zijn auto laten staan en was hij in een cafetaria koffie gaan drinken en gaan eten. Daarop ging hij naar de politie, waar hij er aangifte van deed dat zijn auto was gestolen. Hiermede wilde hij het doen voorkomen dat een ander met zijn auto het ongeluk had ver oorzaakt. Later toen hij herhaalde ma len was verhoord, viel H. door de mand. Op last van de officier van justitie in 's-Hertogenbosch is de 47-jarige A. S. uit Oss op vrije voeten gesteld. Hij werd zondagavond door de gemeente politie opgesloten op verdenking van doodslag op zijn 22-jarige zoon W., met wie hij op die avond in een vechtpartij was gewikkeld. Hij zou de zoon daarbij met een stuk hout enige klappen hebben gegeven. Kort na de vechtpartij werd zijn zoon le venloos op het erf van de boerderij aangetroffen. Na sectie is gebleken dat de dood niet is ingetreden tengevolge van de toegebrachte verwondingen. Vermoe delijk is de zoon het slachtoffer ge worden van een hartverlamming, ver oorzaakt door een shock. Juist voor de voetbal-zondag, waarop de pool-combinaties voor het laatst mogen draaien, start Dagblad De Stem met een eigen foto, die alle liefhebbers iedere week de kans geeft gratis een gokje te wagen. En omdat een goed begin alvast het halve werk is, beginnen w ij met een prijs van honderd gulden, die beschikbaar wordt gesteld voor de deelnemer, die de resultaten van de tien hieronder genoemde wed strijden weet goed te raden. De volgende weken zal de prijs 25.bedragen, maar ook daarin zit muziek, want de eis is, dat ALLE resultaten goed geraden moe ten zijn. Speelt niet één inzender dit klaar, dan wordt de prijs bij die van de volgende week gevoegd, zodat er dan dus 50.is te ver dienen. Haalt ook in die week niemand de tien resultaten dan wordt het totaal 75.— en zo vervolgens. Met deskundige voetbal-blik en met de altijd nodige dosis geluk, zal de prijs echter wel regelmatig kunnen worden uitgereikt. De STEM-toto draait dus al aanstaande zondag. Dit wil zeggen, dat het kort dag is. Overigens kost het systeem geen hoofdbrekens. Zoals tradi tioneel vult men het cijfer 1 in, wanneer men een zege voor de thuisclub voorziet. Mensen, die de bezoekende club zien zege vieren vullen het cijfer 2 in en wil men een gelijk spel voorspellen dan vult men het cijfer 3 in. Het rijtje cijfers moet worden op geteld en het totaal moet worden ingevuld achter „Controle totaalcijfer". Dit moet gebeuren op het lijstje hieronder, dat dus meteen toto-for mulier is. Men schrijft de verwachte resultaten in het lijstje knipt het uit en plakt het op een briefkaart. Die briefkaart kan daarmee kostbaar geworden zijn, want ze kan een prijs betekenenZorgt u er dus voor, dat de briefkaart tijdig in ons bezit is. Tijdig: Dat is uiterlijk zaterdagmorgen vóór 12 uur. U kunt ze per post verzenden naar ons hoofdkantoor of naar een van onze bijkantoren (de adressen volgen hieronder), maar men kan ze ook persoonlijk af geven. Let wel: Ditmaal alles vóór zaterdag 12 uur. Behalve het toto-biljet- komen op de briefkaart dus ook uw eigen adres, alsmede uiteraard het adres van het STEM-kantoor, waar de briefkaart wordt ingeleverd. Als het per post gebeurt, dienen de kaarten gefrankeerd te zijn met een postzegel van 7 cent. Voor lokaal briefverkeer is een postzegel van zes cent voldoende. Briefkaarten, die niet of niet voldoende zijn gefrankeerd, en die toch door de post worden bezorgd, zullen onherroe pelijk terzijde worden gelegd. Ook inzendingen, die zaterdag na 12 uur binnenkomen ondergaan dit lot, evenals correspondentie over deze pool. Aanstaande zondag is bij wijze van attractie dus een briefje van honderd binnen uw bereik. II hoeft daarvoor niet te betalen. Het gaat alleen om het juist invullen De bevolking van Nederland is vo rig jaar met 135.000 zielen toegeno men. Begin mei zal Nederland 11 mil joen inwoners tellen. Dit blijkt uit de door het Centraal Bureau voor de Statistiek voorlopig opgestelde bevol kingsstatistiek over het jaar 1956. van het formuliertje, dat uit de krant dient te worden geknipt. U mag dus het lijstje niet over schrijven en inleveren. Het gaat dus om de 1 (thuisclub wint), om de 2 (bezoekende club wint) én om de 3 (gelijkspel), cij fers, die in de hokjes achter de wed strijden moeten worden ingevuld en die zullen bepalen of U de ge lukkige bent. Zijn er meer goede oplossingen, dan wordt de prijs verdeeld. Dit wordt elke maandag na de speeldag al in de krant bekend ge maakt. De toto-lijstjes zullen voortaan iedere week tijdig worden af gedrukt. Dan hebben u en uw huis genoten en kennissen alle kans om rustig in te vullen en zo mee te din gen naar de prijs. Er is geen enkele verplichting aan. U moet alleen zorgen, dat de briefkaart op tijd is. (Van onze redacteur) Zes Ambonezen in het kamp te West kapelle, die als onruststokers bekend waren gworden zijn gisteren geïnter neerd in het kamp „de Kaasberg" bij Doetinchem. Zij waren 's morgens bij de burge meester ontboden om kennis te nemen van hun lot, waarna zij gelegenheid zouden hebben gekregen om hun spul letjes te pakken. De heren weigerden echter vrijwillig één stap te verzetten waarop de Rijkspolitie, na alle voor zorgen te hebben genomen, ingreep en het zestal met de sterke arm uit Tijdens het bezoek, dat de len brengen, ook zijn nagekomen. staatssecretaris van Marine -JuLlie z'Jn de enigen, die klaar zijn," j TT zo werd gezegd, „dat appreciëren Vice-admiraal H. W. C. Moor- wij. Men kan Nederland als een man, aan de Ver. staten heeft voorbeeld stellen aan anderen." gebracht, heeft men van Ameri- Tachtig procent van de Nederland- 7UHe Oplecmnhoirl (ToVict se .oorlogsvloot treedt in oorlogstijd Kaanse Zljae geiegenneid gehad op m Navo-verband. Onze marine zal Zulks wijze dan enig ander land. spreekt tot de Amerikanen. De Amerikanen beschouwen ons land als een volwaardige bondgenoot. Als wij zo door kunnen gaan als tot nu toe het geval was, zo constateer de de heer Moorman, dan zullen de Amerikanen zeker bereid zijn ons op het juiste ogenblik te steunen met die zaken, welke wij als kleine natie niet zelf kunnen doen. De staatssecre taris deed ook nog mededelingen over de vernieuwingen bij vloot en marine in de V.S. De minister voor defensie, ir. C. m uagen van pumacve uuze^rneiQ oetekent zulks dat wü an non ?atzal vermoedelijk begin april naar wilde men nni» eens vaststellen dat ,,,11 ™ks' dat W(J 40.000 man de Ver. Staten gaan, om er het grote de Nederlanders degenenzón d?e hel„u lnz?tten voor de rechtstreekse defensiegesprek te houden, onder de. Nederlanders degenen zijn die beschermmg van Amerikaanse ie- meer ten aanzien ve - hetgeen z.j hebben beloofd op te zul- vens. Wij doen hier meer percentage- ™e!lideprojSel waardering te tonen voor de wijze waarop Nederland de in NAVO-verband opgenomen ver- speciaal de taak op zich nemen Ame rikaanse konvooien veilig over de Atlantische Oceaan te brengen. Als men rekent, aldus de staats- plichtingen ten aanzien van de secretaris op een'gisteren gehouden marine heeft nagekomen. FoegS?n nnnr™tle' dat.ons land °or" t j -1 ou.uuu man inzet voor vloot, dan In dagen van politieke onzekerheid betekent zulks dat wii ilde men nog eens vaststellen, dat zullen inzettenvoor de i de Nedeilandeis degenen zijn, die bescherming van Amerikaanse ie- meer ten aanzien van de kwestie der het kamp verwijderde en op transport stelde. Een en ander geschiedde on der groot gejoel en gejouw van de kampbewoners, waarbij zich vooral de vrouwen onderscheidden. Minister Klompé heeft gisteren in de Eerste Kamer gezegd, dat men, in tegenstelling tot gepubliceerde berich ten, niet is overgegaan tot het ver spreiden van Ambonezen in het moei lijke kamp Westkapelle over andere kampen in ons land. Zeker zal men geen vrouwen en kinderen interneren. Wel wordt deze maatregel toegepast op de mannen die als aanstokers bekend staan. Voor de kinderen wordt overwogen wat Justi tie zou kunnen doen om hen te be schermen. Zo lang mogelijk zal ech ter worden voorkomen dat kinderen uit de ouderlijke macht worden ont zet. Gisterenmiddag omstreeks vier uur is mevrouw Van Bommel-Heesmans in de nabijheid van haar woning te Lies- sel (gem Deurne) door een passeren de auto gegrepen en zo ernstig ge wond dat zij kort daarop is over leden. Het slachtoffer is moeder van zeven jonge kinderen. Zij had juist haar man in het zie kenhuis te Deurne bezocht, die daar wordt verpleegd na een bedrijfsonge val, dat hem vorige week is over komen. G.V.A.V.—N.A.C. EindhovenN O AD Willem II—P.S.V. B.V.V.S.C Enschede R.B.C.—De Valk BaronieO.N.A. M.O.C.—T.S.C. MiddelburgHulst Veerse BoysW.S.C. HalsterenR.S.V. Controle totaal-cijfer De adressen van onze kantoren, waar de briefkaarten met de opgeplakte formulieren kunnen worden ingeleverd, zijn: Hoofdkantoor Dagblad De Stem, Reigerstraat 16, BREDA. Bijkantoor ROOSENDAAL, Molenstraat 45. Bijkantoor BERGEN OP ZOOM, Zuivelstraat 26. Bijkantoor WAALWIJK, Grotestraat 189. Bijbureau OOSTERHOUT, Kloosterstraat 50. Bijkantoor GOES, Westsingel 98. Bijkantoor HULST, Dubbele Poort 7. Bijbureau OOSTBURG, Nieuwstraat 41. Ministers van zeventien Euro pese landen hebben te Parijs in beginsel overeenstemming be reikt over spoedige onderhan delingen inzake het creëren van een vrijhandelszone. Teneinde het opstellen van een con ventie niet te vertragen, zullen de landbouwvraagstukken in parellel lo pende besprekingen worden behan deld. Engeland wil namelijk de land- bouwprodukten uitsluiten van de vrij handelszone. De landen van de Orga nisatie voor Europese Economische Samenwerking hopen een ontwerpver drag voor een industrieel vrijhandels- gebied vóór juli a.s. gereed te hebben. De Engelse minister van Financiën, P. Thorneycroft, is benoemd tot „eer ste coördinator" van de besprekingen inzake het associëren van het vrijhan- delsgebied met de gemeenschappelijke markt. Een Afrikaanse politieman, die in Tangunjika amok is gaan maken, heeft totnutoe 32 mensen gedood, onder wie vier vrouwen en drie kinderen. Iedere beschikbare politieman is in geschakeld bij de jacht naar de ge vaarlijke amokmaker In een uitge strekt gebied zoekt de politie met speurhonden het land af, terwijl met vliegtuigen verkenningsvluchten wor den ondernomen. Volgens de laatste ramingen is over het melkprijsjaar november 1955-november 1956 de garantieprijs voor melk niet gehaald. Het produkt- schap voor zuivel heeft aan de rege ring geadviseerd, om thans reeds te beginnen met de uitbetaling van de toeslag op melk van bedrijven op lichte gronden. Een voorlopige berekening toont aan, dat de boeren f 22,55 per 100 kg melk gemiddeld ontvingen, inplaats van minstens de garantieprijs van f 23,-. Dit zou betekenen, dat over het melkprijsjaar nog een bedrag van f 0,50 of iets minder per 100 kg melk van 3,7 percent vetgehalte uit het landbouw-egalisatiefonds aan de vee houders zou kunnen worden bijbe taald. De Westduitse minister van De fensie heeft op een persconferentie in Bonn verklaard, dat de unifor men van de Westduitse strijdkrach ten meer in overeenstemming met de traditionele Duitse uniformen gebracht zullen worden. De soldaten krijgen weer laarzen, zij het ook „democratische laarzen", met rubber zolen, die het hakken- klappen onmogelijk maken", aldus de minister.

de Stem | 1957 | | pagina 1