Mgr. W.M. Bekkers ontving bisschops wij ding Sow jet-voor stel tot verklaring van Grote Vier 1 Eerste zegen van nieuwe bisschop „ACCIPE SPIRITUM SANCTUM Ontroering, geestdrift Advies S.E.R. over weduwenpensioen en wezenpensioen Kabinet zal worden gereorganiseerd Volgende week nota over de bestedingen Abdulgani op één maart voor Hooggerechtshof Indonesisch rapport over Nieuw-Guinea Ruime aandacht voor bejaarden Dulles geeft Israël iets toe DAGBLAD VOOR ZEELAND Minister Zijlstra Prijsstabilisatie is prijsbeweging in de hand houden i Tiende wijding in reeks van eeuwen De moord te Huizen Lijk geïdentificeerd Perioden met regen Eerste Kamer Besprekingen nog in beginstadium Tweedc zoon van St. Oedenrode bisschop Regeringspartijen Indonesië: 97e JAARGANG No. 22377 Uitgave N. V. Uitgever» Mij. Neerlandia. Verschijnt elke werkdag. Bureaus: Breda, Reigerstraat 16. Tel.: Directie, Redactie en Administratie 3351. Verantwoordelijk Hoofd redacteur: J. J. H. A. Bruna. Redactieraad: J. M. A. C. v. Dongen, C. J. v. Hootegem, Mr. Dr. A. J. J. M. Mes, Mr. H. M. L. de Rechter, P V. M. Vercauteren, L. J. v. 't Westende. Abonn.prijs bij vooruitbet. f 6.50 p. kwartaal, p. post f 7.20, p. week (uitsl. bij niet postbestell.) f 0.50. Incasso wordt berekend. Losse numm. 13 ct. Postrek. 278841 Voor Cod, Koningin en Vaderland WOENSDAG 13 FEBRUARI 1957 Advertentieprijs voor de gehele oplage i 0.35 per m/m. (Ingezonden Mededelingen f 0.85 per m/m). Voor advertenties van plaatselijke aard uit Zeeland uitsluitend in de Zeeuwse editie f 0.14 per m/m. (Ingezonden Mede delingen f 0.35 per m/m). Bij contract aan zienlijke reductie; volledig tarief en Alge mene Voorwaarden worden op aanvraag verstrekt. Staatwerk 3 ct. per m/m extra. Inzendingen op advertenties, welke de uit gevers om redenen te hunner beoordeling niet wensen af te geven, worden vernietigd. Bureau voor de Zeeuwse Eilanden: GOES, Westsingel 98, Telefoon 2236 - Bureau voor Zeeuwsch-Vlaanderen: HULST, Dubbele Poort 7, Telefoon 102 - (Bijbureaus: TERNEUZEN, Noordstraat 56, Tel. 2601 - OOSTBURG, Nieuwstraat 41, Tel. no. 3a). Naar wij vernemen is in het begin van de volgende week te verwachten de aanbieding aan de Tweede Kamer van de rege ringsnota inzake de bestedings beperking. Het prijsstabilisatie-beleid moet onder de actuele omstandighe den niet zo worden verstaan, dat men zou pogen het algemene prijspeil onveranderd te hou den. Dit zou onmogelijk zijn. Men streeft ernaar de prijsbe weging en dus ook de loonbe- weging niet uit de band te laten lopen, doch deze bewegingen binnen aanvaardbare grenzen te houden, aldus deelt minister Zijlstra mee in zijn memorie van antwoord aan de Eerste Kamer. De minister geeft verder het vol gende overzicht: de loonsverhoging die het gevolg is van de premiebetaling vanwege het algemeen ouderdoms pensioen, komt niet in aanmerking voor doorberekening in de prijzen, voorzover daar de afschaffing van de vereveningsheffing als gedeeltelijk compenserende factor tegenover staat. Bovendien is overeengekomen, dat de resterende premielast door werkne mers en werkgever gezamenlijk zal worden gedragen, zodat ook voor dit bedrag geen doorberekening in de prijzen zal geschieden. De loonsver hoging die het gevolg zal zijn van de in 1937 door te voeren huurverhoging komt evenmin voor doorberekening in aanmerking. De stijging van de tarie ven der openbare nutsbedrijven komt voor doorberekening in aanmerking, voorzover daartoe in het kader van de voor prijsstijging van grond- en hulp stoffen toegepaste richtlijn aanleiding bestaat. (Van onze redacteur). Om kwart over negen dinsdagmorgen begonnen de bronzen dokken van de St.-Janskathedraal hun feestelijke klanken over Oen Bosch te strooien. Strak wapperden vlaggen en vanen en wimpels in kerkelijke kleuren in de wind. Duizenden waren bij de Parade en rond de hoofdingang van de kathedraal samen gestroomd om de indrukwekkende stoet van kerkvorsten en hoogwaardigheidsbekleders te zien, die in hun midden de jonge bisschop Mgr. W. M. Bekkers, op wiens gelaat de ernst van het grote uur te lezen viel, vanaf het bisschoppelijk paleis de feeste lijk versierde St.-Jan binnenvoerden door de hoofdingang, waar boven het wapen van de kathedrale basiliek was aangebracht. Het was de indrukwekkende ouverture tot de luisterrijke plech tigheden die daarna in de overvolle kathedraal volgden. van de staf, de ring en het evan gelieboek. Bij deze ceremoniën, die door de dui zenden in de kathedraal volledig kon den worden gevolgd, dank zij de spe ciale voorzieningen die door de KRO waren getroffen in de zijbeuken stonden 15 televisietoestellen opge steld fungeerden als presbyter as- Al heeft de Kathedraal van St. Jan in 's-Hertogenbosch al vele eeuwen getrotseerd, een plechtigheid zoals gisteren on der de hoge gotische gewelven plaatsvond, is er nog niet vaak geschied. De wijding van Mgr. W. M. Bekkers tot bisschop was de tiende in een reeks van. eeuwen. De eerste wijdeling was Nicolaa,s Zoesius (10 mei 1615): na de reformatie was Henricus den Dubbelden de tweede op 10 april 1842: op 15 december 1889 had de derde bisschopswij ding plaats: Wilhelmus Wul- fingh; op 7 juli 1892 volgde de wijding van Mgr. Wilhelmus v: de Ven; 8 jaar later in februari werd in de St. Jan Mgr. Ernes- tus Franciscus Geurts bisschop gewijd; 7 maart 1915 volgde de wijding van Mgr. Arnold Frans Diepen, waarna als achtste bis schop in deze kathedraal werd gewijd Mgr. W. A. Mutsaerts op 29 juni 1942. Op 10 juni 1946 tenslotte ontving Mgr. S. Kuy- pers de bisschopswijding. De officier van justitie te Amster dam maakt bekend, dat het stoffelijk overschot, op 25 januari jl. in Huizen (N.H.) gevonden, thans is geïdentifi ceerd. Het slachtoffer is de 32-jarige Hans Schreuder, die ontvlucht was uit de Sint-Willebrordus stichting te Hei- loo, waar hij als ter beschikking van de regering gestelde was opgenomen. Hij is met messteken om het leven ge bracht en beroofd van een bedrag van ongeveer 1000. Zegenend hejl mgr. vv. M. Bekkers zijn handen. Zo gaf de nieuwe bis schop aan het einde van de luister rijke plechtigheid in de kathedraal van St. Jan in 's-Hertogenbosch zijn eerste zegen. VOORLOPIG ziet de minister geen aanleiding, om op grond van het kar- telbesluit op te treden tegen de han delaren in haarden en kachels. In de overeenkomst van 1952 zijn namelijk een aantal wijzigingen aangebracht, die tevoren geuite bezwaren weg nemen. TSJOU EN LAJ, premier en minister van Buitenlandse Zaken van de Chi nese Volksrepubliek, is gisteren in Peking teruggekeerd na een afwezig heid van twee maanden uit China. DE CYPRISCHE Grieken zijn giste ren weer aan het werk gegaan na de algemene staking van maandag. Het huisarrest voor jongeren in Nicosia en Limassol is opgeheven. BIJ EEN BOTSING tussen twee auto's m Den Haag werd de 70-jarige S. B. zo ernstig gewond, dat hij later in het ziekenhuis is overleden. TE ERIMEN werd op een onbewaakte overweg een auto gegrepen door een goederentrein. De chauffeur werd licht gewond. Ook de bestuurder van een tractor, die bij Borculo door een trein Segrepen. kwam er met lichte verwondingen af. EEN NATIONAAL concours van ver- kennersbands wordt op zaterdag 11 mei m de Veehallen te Den Bosch gehouden. Na afloop volgt de prijs uitreiking op de markt. ZEVENTIEN MENSEN uit Harderberg en omgeving zijn verleden week ziek geworden na het eten van worst, be reid uit het vlees van een aan huis geslacht varken. In de worst zijn pa- ratyfusbacillen gevonden. Zeven pa tiënten werden in een ziekenhuis op genomen, doch kunnen spoedig weer r.aar huis. De nota, die door de Sowjet- minister van buitenlandse za ken, Sjepilof, aan de Amerikaan se, Britse en Franse diploma tieke vertegenwoordigers in Moskou is overhandigd, bevat een ontwerp voor een Vier-Mo- gendhedenverklaring inzake het Midden-Oosten. De nota stelt, onder verwijzing naar de conferentie van Bandung, de vol gende beginselen voor: 1. Verzekering voor het handhaven van de vrede in het Midden-Oosten. 2. Toepassing van een politiek van niet-inmenging. 3. Het afzien van het organiseren van militaire blokken. 4. Opheffing van buitenlandse mi litaire bases en terugtrekking der bui tenlandse troepen. 5. Geen wapenleveranties aan de landen van het Midden-Oosten. Verzekering van de economische ontwikkeling van het gebied. Economische wereldconferentie Ook deed Sjepilof een oproep voor het uitschrijven van een economische wereldconferentie Daarop zouden de volgende vraag stukken kunnen worden besproken: 1. Verdere ontwikkeling van de in ternationale handel en het, binnen het kader der Verenigde Naties, in het leven roepen van een internationale handelsorganisatie. 2. Internationale economische sa menwerking, om de minder ontwik- t Weersverwachting van het KNMI, geldig tot vanavond, opgemaakt J dinsdagavond 23.15 uur. i Overwegend zwaar bewolkt en 1 perioden met regen. Matige tot krachtige, aan de kust mogelijk J harde wind, voornamelijk tussen J zuid en zuidwest. t Verwachting van het Belgisch J Weerkundig Instituut: Matige tot 2 sterke en soms zeer sterke zuid- westenwmd. Over het algemeen J zwaar bewolkt tot betrokken met J enkele opklaringen. Betrekkelijk J zacht weer. 4 Vandaag: zon onder 17.50 uur. Maan op 16.46 uur. Morgen: zon f J op 7.58 uur. Maan onder 7.17 uur. 4 4 kelde gebieden onafhankelijk te ma ken en ter oplossing van bepaalde financiële vraagstukken. De Opperste Sowjet heeft het rap port van Sjepilof met algemene stem men goedgekeurd. De zaak van de Indonesische minis ter van buitenlandse zaken, Roeslan Abdulgani, zal op 1 maart voor het hooggerechtshof behandeld worden. Dit heeft de waarnemende procureur- generaal, Zainal Abidin, die zal optre den als openbare aanklager, aan jour nalisten medegedeeld. Volgens Abidin wordt de minister ten laste gelegd het in bezit hebben van een gesloten enveloppe met Ame rikaanse dollars, toen hij vorig jaar president Soekarno vergezelde op diens reis naar de Verenigde Staten. sistens mSr* M. A. P. J. Oomens, Machtig en schoon klonk onder de vicaris-generaal van de bisschop van hoge gotische gewelven van de St.- 's-Hertogenbosch, als troondiakens Jan, met geel-witte wimpels en met dr j p c M Teulings, proost van een rijkdom van paarse en witte se- ^et Kathedraal Kapittel en pastoor- ringen en tulpen opgesierd, het ,,Sa- deken te Veghel en mgr. J. J. M. van cerdos et Pontifex" gezongen door de Susante, Kanunnik van het Kathe- j Schola Cantorum, terwijl de stoet bm- draal Kapittel en plebaan van St.- e+OT Ae> -.a nentrok, afgehaald door het hoog- jan ajs diaken mgr. H. F. Heeze- waardig kapittel. In de stoet zagen mans, Kanunnik van het Kathedraal wij o.m. twaalf bisschoppen. Kapittel en pastoor-deken van Eind- Aanwezig waren mgr. Paolo Gi- hoven, als subdiaken J. P. J. van obbe, apostolisch internuntius, de Loon, ere-kanunmk van het Kathe- consecrator mgr. W. Mutsaerts, ge- draal Kapittel en pastoor-deken van - - Den Bosch. De apostolisch vicai Vvan midden- Flores monseigneur Thijssen, zou volgens een aanhaling door het ANP van twee Indonesische persbureaus, in een onderhoud met een plaatselijk dagblad hebben verklaard, dat het betwiste gebied van Nieuw-Guinea ,,naar de mening van de katholieke missie tot de Indonesische republiek behoort." Het Indonesische ministerie van Buitenlandse Zaken heeft de publika-1 tie vrijgegeven van een „rapport over de behandeling van Indonesische1 politieke gevangenen, die in weste lijk Nieuw-Guinea door de Hollanders, worden vastgehouden." Dit rapport werd aan de regering voorgelegd door Johannes Latumakulita, die vol gens zijn beweren van 1950 tot 1952 in het kamp Tanah Merah werd vast gehouden en dwangarbeid moest ver richten „boven de grenzen van het menselijke uithoudingsvermogen". „Zij, die niet aan de orders gehoor zaamden", zegt hij, „werden met een rotan of een geweerkolf geslagen." volgd door de wijdeling mgr. W. M. Bekkers en verder de bisschoppen mgr. dr. B. Alfrink, Aartsbisschop van Utrecht, mgr. P. Nierman van Groningen, mgr. J. P. Huibers, Haar lem, mgr. Jos. Baeten van Breda, mgr. M. A. Jansen van Rotterdam, Ontroerend moment Na de H. Mis, die door de Conse crator en mgr. Bekkers gezamenlijk na de plechtigheid der wijding verder mgr. dr. J. M. J. A. Hanssen, co- werd opgedragen naderde het grote adjutor van Roermond, mgr. C. Kra- moment, waarop mgr. W. M. Bek- mer O.F.M., bisschop van Luan, mgr. kers als kerkvorst werd geïnstal- M. Brans O.M. Cap. titulair bisschop leerd. Mgr. W. Mutsaerts plaatste van Corna; mgr. dr. J. O. Smit, ti- hem de mijter op het hoofd en liet tulair bisschop van Paralus; voorts hem plechtig neerzitten op zijn zetel rochie 't Heike eens aan mgr. Zwij- sen ten geschenke gaf, in de hand. „Te Deum laudamus". Het klonk als een juichtoon, meegezongen door de volle kathedraal. Statig schreed de nieuwe kerk vorst van zijn troon. Ontroerend moment, toen hij een ogenblik stil stond bij zijn moeder om haar zijn bisschoppelijke zegen te ge ven alvorens hij zegenend verder ging door de kathedraal, waar de gelovigen eerbiedig het hoofd bo gen. De treffende en luisterrijke plechtigheid was ten einde. Eerbewijzen De woordvoerder van de K.V.P., de heer Schuurmans, heeft in de Eerste Kamer bij de behandeling van de begroting van Maatschappelijk Werk de aandacht gevraagd voor en kele met subsidiebeleid verband hou dende moeilijkheden. Hij wees op een ongelijke subsi diëring m.b.t. de provinciale op- bouworganen en de landelijke or ganen van het Kerkelijk en par ticulier initiatief en wees op de weinig houvast biedende mede delingen van de minister t.a.v. de bejaardenzorg. Hij meende dat al te veel nadruk wordt gelegd op het vraagstuk van de bejaardentehuizen, terwijl dit niet meer is dan een belangrijk facet van het gehele vraagstuk. Eigen milieu en vrije tijdsbesteding waren belang rijkere facetten. Daarentegen noemde de socia listische spreekster, mejuffrouw Tjeenk-Willink, de nieuwe opzet van minister Klompé verheugend. Twee vrouwen in de Eerste Kamer hebben gesproken over het vraagstuk van de Ambonnezen. Mevrouw Schou- wenaar-Franssen (VVD), vroeg te willen bevorderen dat de kinderen van de Ambonnezen niet de dupe worden van de dwaasheden van hun ouders. Mevrouw Verwey-Jonker (PvdA) vroeg de aandacht voor het probleem van de assimilatie van de Ambonne zen in onze samenleving, waarvan het op de duur toch zal moeten ko men. Een langdurige voortzetting van het afzonderlijk onderbrengen van deze mensen in woonoorden achtte zij i ongewenst. De Sociaal Economische Raad heeft na vier en een half jaar studie advies uitgebracht over een weduwen- en wezenverze kering. Het advies van de S.E.R. be veelt aan een bodemvoorziening zonder inkomensgrens met een premie, die geschat wordt op ongeveer 1 procent van het in komen. De totale kosten worden geraamd op 100 k 125 miljoen per jaar. Een noodregeling zou volgens de SER slechts overweging verdienen, als ze één jaar voor een definitieve rege ling in werking zou kunnen treden. Ook hier wordt voorgesteld de hoogte van de uitkering aan het indexcijfer te koppelen. Zij, die weduwe worden op een leef tijd van 50 jaar of ouder en geen kin deren hebben, krijgen een uitkering van 1200 gulden per jaar tot aan het bereiken van de 65-jarige leeftijd. Wie 26 jaar of jonger is, al ze we duwe wordt, krijgt gedurende zes maanden 100 gulden per maand. De uitkeringsduur wordt verlengd met één maand voor elk jaar, dat de we duwe ouder is dan 26 jaar met een maximum uitkeringsduur van 2 jaar. Met kinderen Weduwen met kinderen, die recht hebben op wezenuitkering, krij gen 1800 gulden per jaar met een wezenuitkering voor resp. een of twee kinderen, gelijk aan de kinderbij slagen voor het eerste en tweede kind. De uitkering wordt echter ver minderd met de kinderbijslag. Als het recht op wezenuitkering een einde neemt, wordt de weduwenuitkering verlaagd tot 1200 gulden per jaar. Voor volle wezen, die de leeftijds grenzen van de kinderbijslag niet hebben overschreden, wordt een uit kering van 400 tot 600 gulden per jaar verstrekt. Op weduwenuitkering bestaat geen aanspraak, indien de overleden echt genoot op het tijdstip van het sluiten van het huwelijk 65 jaar of ouder was. Er zijn nog allerlei bepalingen voor het geval van hertrouwen, terwijl tevens een recht van uitkering aan invalide weduwen wordt toegekend, zo lang de invaliditeit voortduurt. Aangezien een algemene kinderbij- slagverzekering vanaf het derde kind in voorbereiding is, heeft de SER er zich over beraden, of financiering van de ouderdoms-, de "weduwen- en wezen- en de algemene kinderbijslag' voorziening door middel van premie heffing uitvoerbaar moet wo'rden ge acht. Hij verwacht, dat de inning van de in totaal voor deze drie voorzie ningen verschuldigde premie, welke ongeveer 10% van het premieplichtig inkomen zal bedragen, grote moeilijk-' heden zal opleveren bij de kleine zelf standigen. Op grond daarvan advi seert de SER de weduwen- en wezen verzekering in te voeren vóór de al gemene kinderbijslagvoorziening en het vraagstuk van de cumulatie van premiebetaling voor de drie genoem de voorzieningen nader onder ogen te zien. Salarissen onderwijs De bijzondere commissie voor geor ganiseerd overleg voor het onderwij zend personeel bij het lager onderwijs zegt met leedwezen en verontwaar diging kennis genomen te hebben van de berichten in de dagbladen met be trekking tot de op 8 februari jl. in de commissi? gehouden bespreking over de regeringsvoorstellen tot herziening van de onderwijzerssalarissen. De commissie wenst zich van deze berich ten die, zo al niet geheel onjuist, dan toch door hun onvolledigheid een on juist beeld geven, geheel te distan- ciëren, zo wordt gezegd. Zij stelt er prijs op mede te delen, dat de bespre kingen zich nog steeds in een aan vangsstadium bevinden. jhr. R. M. J. F. L. van Grotenhuis te Groesbeek en mr. H. L. F. M. ba ron van Hövell van Wezefeld en Wes- terflier te Oisterwijk, ridders van de Nederlandse afdeling der Souvereine en Militaire Orde van Malta, afge vaardigden van de Nederlandse afde ling van de Orde van het H. Graf te Jerusalem, Staatsraad dr. L. N. Dec kers te Den Haag, hoofd van de Ne derlandse Landscommandorije en prof. dr. F. v. d. Ven te Tilburg, rid der. Het federatiebestuur der Bra bantse Gilden en het St.-Jorisgilde te Tilburg begeleidden in vol ornaat de stoet, die temidden der honderden geestelijke en wereldlijke autoriteiten w.o. mr. A. A. M. Struycken, minis ter van binnenlandse zaken, mej. Gel- dens, secretaresse van Prinses Wil- helmina en prof. dr. J. E. de Quay, Commissaris der Koningin in de Pro vincie Noord-Brabant, naar het hoog koor trok. Daar werd de ereplaats ingeno men door de 75 jaar oude moeder van de jonge bisschop, haar af-' komst niet verloochenend door de witte Brabantse muts, de poffer. Zij luisterde vol stille ontroering naar het voorlezen van de Pauselijke Last brief door de secretaris van de con secrator mgr. W.M. Mutsaerts, waar mee de plechtigheid werd ingezet, waarop het onderzoek en het afleggen van de eed van trouw aan de Paus volgde. De wijding ..Stillabunt montes... druipen zullen de bergen van zoetheid'' zong de Schola. waarmee de H. Mis was be gonnen. waaronder de plechtige bis schopswijding geschiedde. De wijde ling werd door de mede-consecrato- ren mgr. J. P. Huibers en mgr. Jos. Baeten naar het St.-Wiliibrordus- altaar geleid, waarboven het wapen .Caritas pro Armis" van de wijdeling prijkte, en werd bekleed met de pon tificale gewaden. Tussen Epistel en Evangelie had de eigenlijke wijding van mgr. W. M. Bekkers tot bisschop plaats. Indrukwekkend waren de ce remonieën. Machtig klonk het smeekgebed, de litanie van Alle Heiligen en even later het ..Veni Creator Spi ritus" uit duizenden monden. En intussen had de oplegging van de handen door de drie bisschoppen plaats, de oplegging van het evangelieboek, „Accipe Spiritum Sanctum", de zalving van hoofd en van handen, de overreiking In diplomatieke kringen te Washington verluidt, dat Dulles om, althans gedeeltelijk, aan de Israëlische voorwaarden voor ontruiming van de gebieden van Gaza en Akaba tegemoet te ko men, aan Israël een nieuw plan heeft voorgesteld. Het zou uit twee punten be staan: 1. De Ver. Staten zouden in het openbaar verklaren, dat zij de vrije vaart in de Golf van Akaba steunen. 2. De Ver. Staten zouden hun in vloed aanwenden, dat de strijdkrach ten van de V.N. of een groot aantal waarnemers in het gebied van Gaza kunnen verblijven teneinde te ver hinderen, dat het dient als basis voor Egyptische militaire invallen in Is raël. en gaf hem de kromstaf, de prach- Mgr. W. M. Bekkers, die gisteren uit handen van Mgr. W. Mutsaerts in de Bossche Kathedraal de bis schopswijding ontving is niet de eerste zoon van het dorpje St.- Oedenrode, die met dit hoge ambt werd bekleed. Op het eind van de 16e eeuw werd nl. Gijsbertus Coe- verinck uit St.-Oedenrode geroe pen tot het bisschopsambt voor het bisdom Deventer. Hij bleef evenwel van de wijding tot bis schop verstoken en hij heeft nim mer zijn zetel in bezit kunnen nemen door de inname van de stad Deventer door Prins Maurits en de onzekere tijden die daarop volgden. Opnieuw sloegen duizenden buiten de St.-Jan de stoet van kerkelijke hoogwaardigheidsbekleders op de te rugweg naar het bisschoppelijke pa leis gade, waar de staffanfare te paard van de NCB gereed stond voor een klinkende serenade, een eerbe wijs dat mgr. W. M. Bekkers uiter aard bijzonder goed zal hebben ge daan. Niet minder de eerbewijzen, die het St.-Jorisgilde hem bracht voor het Moederhuis der Zusters in de Choorstraat: de vendelgroet en de eed van trouw, die de nieuwe bis schop werd gezworen door driemaal de gildevlag boven zijn hoofd te zwaaien. Een onafzienbare rij gees telijken en leken van allerlei rang en stand stroomde daarna het klooster binnen om mgr. W. M. Bekkers per soonlijk de hand te drukken. 's Avonds mocht mgr. Bekkers voor het bisschoppelijk paleis nog een de- filé afnemen van de Bossche muziek korpsen als besluit van deze voor hem en het Bossche Bisdom zo luis terrijke en feestelijke hoogtijdag. J bordenj t Een beeld aan het einde van de 0 J plechtigheid: het aanbieden van Een woordvoerder van het In donesische kabinet heeft bekend gemaakt, dat de regeringspar tijen het eens zijn geworden over een „totale reorganisatie" van het kabinet. De partijen zouden hun besluit voor aanstaande donderdag met president Soekarnc bespreken. Het deelnemen aan het kabinet door de Masjumi en de andere partijen, die na de gebeur tenissen op Sumatra zich uit de rege ring hebben teruggetrokken, zou af hangen van het resultaat van het over leg met het staatshoofd. Op de vraag of premier Ali Sastroa- midjojo ook in de reorganisatie be trokken zou worden, zoals door een der regeringspartijen was geëist, ver wees de woordvoerder slechts naar de komende bespreking met president Soekarno. Politieke waarnemers in Djakarta menen, dat deze ontwikke ling de bekendmaking door de pre sident van zijn „conceptie" tot voor koming van verdere verslechtering in de binnenlandse toestand, zal ver haasten. Een woordvoerder van de Masjumi in Djakarta heeft dinsdag bekend ge maakt, dat tijdens de razzia's, welke het leger de vorige week in West- Java heeft uitgevoerd, 23 leden van de partij werden gearresteerd.

de Stem | 1957 | | pagina 1