Recht op schadevergoeding A. NEVE I EIGEN HAARD NU f475.- ELECTRICIEN Confectie-atelier begint in Vogelwaarde maandag a.s. Hengstenkeuring te Goes SNOEP en GROENTE AANBIEDING t Modehuis Goes I DAMES-SP0RTBL0EZEN F. 9.25 en 12.95 SENSATIONELE PRIJSVERLAGING N.S.U. SLOPERIJ C. VERMAST Lichte stijging werkloosheid PHILIPS .Infraphil' Totaal-uitslag Gouden paar v. Overmeeren- de Blok te Lamswaarde S - 2 S Benzine voor buitenlanders in Frankrijk BIJ GEEN GEHOOR nr. 978 DAGBLAD DE STEM VAN VRIJDAG 8 FEBRUARI 1957 Sinds welk jaar werd Zeeuwsch-Vlaanderen verwaarloosd Oorzaak en gevolg Afd. Zeeland Ver. van Ned. gemeenten Reserve-kapitein fraudeerde LAATSTE NIEUWS Hoogleraren in Hongarije gearresteerd Vanaf heden t.m. zaterdag 16 februari a.s. Vijf Algerijnen terechtgesteld NKS blijft aandringen op pool. bij KNVB Dirk Nijs sprak voor Vlissingen-leden RKSV „LUCTOR"' HOUDT TIENKAMP smrut'tmr Ook dit jaar int. damesschaaktoernooi EXAMENS MARKTEN WATERSTANDEN Uw droom wordt werkelijkheid bruidsjapon W. J. D0MINICUS GOES GROTE MARKT 6. BOERENLEENBANK SAS VAN GENT Er zijn nu al enkele artikelen in ons blad verschenen over cultuur in Zeeuwsch-Vlaan deren. Het begon met een hartekreetom wat meer leven in de brouwerij te brengen. Daarna kwamen de tvensen en verlangens, de tekorten en zelfs de plannen aan de beurt. Heel kort samengevat zou men wel- We hebben daar, zover in ons ver mogen lag, diep en lang over nage dacht. Wanneer dat allemaal tot stand komt, zo meenden we tenslot te, dan is er al heel wat bereikt. Maar tezelfder tijd ontdekten we, dat een lichte wrevel gemengd met twij fel ons besluipen kwam. Wrevel op de eerste plaats. Moe ten we niet steeds met méér kracht onze stem verheffen tegen ,,Den Haag", dat ons eigen Nederlandse Zeeuwsch - Vlaanderen in een toe stand liet, welke als natuur-noodza- kelijk moest leiden tot een beklagens waardige culturele achterstand? Hoe dikwijls hebben we kunnen lezen (in dit dagblad niet het minst), dat de verbinding Zeeland - overige Neder land een aanklacht op zichzelf vormt. Het is duidelijk, dat niet alleen economisch of sociaal, maar ook cultureel de gevolgen funest zijn! Er was (en is) immers geen schyn van kans, dat een regelmatige vormende culturele wisselwerking deze verbonden delen van één na- (Advertentle) Voor de roker die zich graag verwent tie op houdt? een gelijk vlak brengt of Al lang volwassen Nu kunnen we wel zeggen, dat er veel verbeterd is. Staan blijft he laas, dat we ons proberen blij te maken met 'n „gevulde kinderhand" terwijl we het recht en de plicht heb ben „het rantsoen der volwassenen" te eisen. Naar ons idee blijft het kortzichtig toneelgezelschappen en/of sprekers te verwijten, dat zijn Z. - Vlaanderen links laten liggen. Dat verwijt moet gericht zijn aan het adres van regering en volksverte genwoordiging. Zij immers hebben vele tientallen jaren de ogen geslo ten voor 't onrecht, dat Zeeuwsch- Vlaanderen werd en nog wordt aan gedaan. En gelijk men een kind niet mag verwijten, dat het niet om ver standige dingen vraagt, zo mag men de Zeeuwsch-Vlaming niet verwijten, dat het niet heftiger om „cultuur" heeft gevraagd. Heeft men niet sinds mensenheugenis die Zeeuwsch-Vla ming klein gehouden: de dreumes onder onze provincies? Wat wil men dan, dat die dreumes vraagt! Zij die belast zijn met de taak om te vor men en op te voeden naar een rijpe volwassenheid toe, moeten ter ver antwoording worden geroepen. Grote woorden? Misschien wel, maar dan toch woorden die passen bij de situatie van het ogenblik. Is het eigenlijk geen schande, dat Zeeuwsch - Vlaanderen anno 1957 nog moet worden opgeroepen op te komen tot een leeszaal-bibliotheek? Waar in den lande is dat nog licht wat dit laatste betreft kunnen zeggen, dat „men" het nodig vindt een deugdelijke en hartelijke samenwerking te organiseren tussen bestaande verenigingen. Bovendien zou als een van de belangrijkste startpunten een bibliotheek-leeszaal op het programma moeten komen. noodzakelijk? En wie zou dat de schuld durven noemen van de men sen, die er werken en wonen? Meent u wellicht, dat het normaal is een kleuter in een benauwd en lichtloos hok te stoppenhet daar een halve eeuw in opgesloten te houden om het nadien het verwijt voor de voeten te werpen: jij vraagt niet eens om een boek... Alleen: eisen Zeker, het is alleen maar bij wij ze van vergelijking. Zeeuwsch-Vlaan deren is gelukkig in vele opzichten geen kleuter en het heeft zichzelf al lang geleden uit dat sombere hok bevrijd. Dat is tendele gelukt. Het had echter totaal kunnen gelukken, wanneer „Den Haag" zich daar wel bewust had voorgespannen. Dan zou die bibliotheek-leeszaal er al zijn ge weest, want de inwoners zelf zouden al enkele tientallen jaren geleden met het voorbereidende werk zijn begonnen. Conclusie: heel Zeeuwsch- Vlaanderen heeft het recht en de plicht om met sterke plan nen en concrete voorstellen in de hand van de overheid snelle en afdoende steun te eisen. Dat is een kwestie van verdelende rechtvaardigheid en herstel van onrechtmatig geleden schade. LEO BOEKRAAD. Maandag 25 februari a.s. houdt de afdeling Zeeland van de vereniging van Nederlandse gemeenten een le denvergadering te Goes. Na afwerking der agenda zal de gemeenschappelijke regeling der Zeeuwse muziekschool aan de orde komen. Prof. Polak uit Leiden, voorzitter der commissie van beroep herverka veling Walcheren, zal vervolgens een causerie houden over de herverka veling, meer speciaal over de ver houding van de gemeenten tot de herverkavelingscommissie waarna ge legenheid wordt verstrekt vragen te stellen. Eind januari jl. stonden bij het dis trictsbureau der arbeidsvoorziening te Middelburg 2131 mannelijke werk lozen ingeschreven tegen 2082 per 15 januari jl. Verdeeld over de gewestelijke bu reaus waren de cijfers: Goes 351 (327); Middelburg 472 (444); Terneu- zen 1126 (1108) en Zierikzee 182 (203). Ruim de helft der ingeschreven arbeiders was te werk gesteld op di verse aanvullende werkgelegenhe den. Het aantal geheel werkloze vrou wen en meisjes bedroeg 199 (220). (Advertentie) Spit PHILIPS „Infraphil" zo gemakkelijk in uw gezin met dieptewerking Dit infrarood bestra lingsapparaat kan ook met succes worden ge bruikt bij spierreuma- tiek, verstuikingen, ver wondingen, steenpuis ten, verkoudheid, win terhanden en -voeten. Voor de Krijgsraad te Velde-West zal op woensdag 13 februari terecht staan de 39-jarige reserve-kapitein S. B., die er van verdacht wordt in de functie van administrateur te Den Helder in de periode tussen april 1953 en juli 1956, gelden te hebben verduisterd tot een totaal bedrag van f 20.965.88. Voorts zou hij zich gel den hebben toegeëigend, die hij had ontvangen van administrateurs van Belgische legeronderdelen voor beta ling van leveranciers, die aan deze onderdelen, tijdens oefeningen in Den Helder, levensmiddelen hadden gele verd. Radio-Boedapest heeft bekend ge maakt, dat de Hongaarse politie, op beschuldiging van contra-revolutio naire handelingen, drie hoogleraren en zeven studenten heeft gearres teerd. Bij huiszoekingen zouden wa pens en munitie zijn gevonden. Volgens het officiële communisti sche blad „Nepszabadsag" zijn in het district St. Gotthard, bij de Oosten rijkse grens, 32 personen gearres teerd op beschuldiging van hulp aan vluchtelingen en contra-revolutionai re handelingen. 3-Jarigen middenmaat: Victor v. Rozenburg, van Jac. de Putter en C. van Waterschoot, Hontenisse en Costaud v. Brunette, van Mare d'Hoo- re, Sluis eerste prijzen; Costro van Kasteelshof van Jac. de Putter; Cu- pidon v. Rondeputten, van M. van Fraayenhove te Axel en Castro van Aarderahof van combinatie Haak-Yse- baert en J. Koster tweede prijzen; Gustaaf van. Monstic van A. v. d. Meulen te IJzendijke en Unicum van de Dobbelaere te IJzendijke derde prijzen. Grote maat: Frits van Reigershoe ve van comb. Doens-Catseman en Union van A. Catseman te Biervliet eerste prijzen; Nico van Bommanshof van fa. Timmerman. Kattendijke; Udo van de Dobbelaere en Costaud II van combinatie Ysebaert-Haak en "Koster tweede prijzen; Due v. 't Scheer var. Jac. de Putter; Paul van 't Kerkje, van J. Dieleman, Waterland kerkje; Roland van. Catharina hof, van comb. Ysebaert-Koster; Eglon v. d. Biezen en J. van Hal, Eede en D. Dekker, Axel en Azur v. de Melo, van wed. Steyaart, Graauw derde prijzen. Kleine maat: Nico van 't Kerkje, comb, de Feyter-Miliano, Oostburg; David van Pondok Rawa van R. Hendriks, Hulst en Gambo v. d. Li ter van C. den Hamer, Schoondijke en O. Plasschaert, Oostburg eerste prijzen; Cobus van Draaibrug, van gebr. Aernoudts, Sluis en Luctor van fa. Dekker, Axel tweede prijzen; Krack van J. Scheele, Axel; Avenir van 't Hogland, A. Serrarens. Osse- n.isse en Leon van Groenenbrug van D. van Nieuwenhuyzen, Nieuwland, derde prijzen. Vier-jarigen grote maat: David van comb, der Weduwen, Kerkwerve, eerste en Mac. v. d. Rondeputten van M. van Fraayenhove, Axel, tweede pri.is Kleine maat: Costaud v. d. Heihof van comb, d'Hoore te Sluis eerste prijs; Costaud v. d. Hor, J. de' Putter, Prl)S. A. van Elegant v. 't A. Serrarens tweede van tweede Hoogland prijs B. Vijf-en-zes-jarigen (gr. maat) Y?n,Monniker.hof, fa. Tim- met man, Kattendijke le prijs- Huib kanen 0e9oln' 'Van J' Mal)aarS.' Oost- kapelle 2e prijs en Leon v d Een dracht var gebr. Geus, 's-Heeren- hoek, 3e prijs. nemen Kleine maat: Successeur van de Dobbelaere en Catseman en Nico van Hoosterhof van W. de Buck te Melis- kerke eerste prijzen; Marc. v. d Li- rr aC'trd<in c^a™er.Sch°°ndijke en G. v. d. Hal. St.-Kruig en Jaap van den Berkenhof van A. Serrarens, tweede prijzen; Herseur van Dijkzicht van comb. Koppejan te Biggekerke, 3e prijs. Oudere hengsten, gr. maat: Maurits van Geneir.d van comb, den Hamer en van Hal le pr. Kleine maat: Sena- teur d'Amice van coöp. „Eiland Tho- len" le prijs; Max van Lindenhof, v. W. de Bulck, Meliskerke. Vainqueur van Eversdam, van J. Scheele en Brennus van Schuddenbeurs, van W. de Buck en Schrier, tweede prijzen; Leonard van Groenendijk van W. de Buck en Karei v. Keilen van J. Lens hoek, Kloetinge derde prijzen. Kampioen werd Successeur en re serve-kampioen Senateur d'Amice. Bekkers en prijzen werden uitgereikt door de heer Groeneveld van het minsterie van Landbouw. Maandag 11 februari a.s. wordt voor de gemeente Vogelwaarde een historische dag, nu op die datum in deze gemeente een nevenbedryf van een belangrijke Nederlandse in dustrie in werking zal worden ge steld. Tussen de datum waarop de plan nen gestalte kregen en heden zijn nog slechts enkele maanden verlopen en het valt dan ook niet te verwonde ren, dat de start van dit bedrijf pro visorisch is. Zo zal men zich o.m. moeten behelpen met een noodge bouw, voor welk doel de pastoor van Boschkapelle welwillend het Paro chiehuis in dat kerkdorp heeft af gestaan. Dit gebouw is in korte tijd omgetoverd tot een modern atelier en van alle gemakken voorzien. Voor lopig zullen hier een vijftiental meis jes werk vinden, maar in de zeer nabije toekomst zal het aantal werk neemsters belangrijk kunnen worden opgevoerd. Als eenmaal het defini tieve gebouw is gesticht en aan de verwezenlijking hiervan wordt met bekwame spoed gewerkt zal de eerste stap van de gemeente Vo gelwaarde op het pad van de indus trialisatie zeker geen slechte stap blijken te zijn. Het hoofdbedrijf van deze firma, de Verenigde Nederland se Textielbedrijven J.W. Meijerink en Co, is te Winterswijk gevestigd, terwijl in enkele an'dere plaatsen van /T"L_.. 1.1 .benarde jaren ,,het kostje" te ver- 1 TOUW aan riet aorp j dienen maar ondanks alles zijn bei- -f i dpn voortreffelijk gezond en goed i den ter been. Sjo kan niet fietsen maar lopen gaat ook, Vindt ze en Pliet kan nog goed vooruit op de fiets maar is ook een aardige tippelaar. Hij zou Zondag 10 februari a.s. hopen de echtelingen H. van Overmeeren en J. de Blok te Lamswaarde de dag te herdenken, waarop zy 50 jaren geleden elkaar het ja-woord gaven. Izelfs n°2 we* eens naar Gaverland i willen ,,beewegen" wat moeder Sjo Nederland reeds nevenbedrijven ge vestigd zijn. Te betreuren Nu het gemeentebestuur er in ge slaagd is dit bedrijf aan te trekken, valt het slechts te betreuren, dat in Boschkapelle een actie is gevoerd om dit bedrijf per se in dit kerkdorp gevestigd te krijgen. De gemeente beschikte over de nodige bouwgrond op de voormalige losplaats van de Z.V.T.M. te Stoppeldijk en aange zien deze grond, gemeentelijk bezien tevens centraal gelegen is, viel hier op bijna vanzelfsprekend de keuze. In Boschkapelle vormde zich toen een comité van actie, dat zich via verschillende circulaires tot de be trokken meisjes richtte om het ate lier te boycotten, indien dit niet in Boschkapelle gevestigd zou worden. Dit comité zal zeker de beste bedoe lingen hebben gehad, maar gezien de consequenties die deze houding in zich hield noemde burgemeester Hen- drikse in een kort geleden gehouden raadsvergadering deze actie dom en onverantwoordelijk. Tegenactie De plaatsslijke afdeling van de K. A.B. te Boschkapelle was zich dit blijkbaar ook bewust en ging daar om over tot een tegen-actie, waar bij de meisjes werden opgeroepen deze kans met beide handen aan te grijpen. Intussen verliep de aanwer ving van werkneemsters succesvol en zodoende kan het atelier op maan dag a.s. van start gaan. De strijd over de plaats van vestiging is thans geluwd en het is te hopen, dat de ri valiteit tussen de verschillende kerk dorpen niet opnieuw zal oplaaien. Hiermee zou geen enkel belang ge diend zijn en slechts in onderlinge samenwerking zullen, ook op het terrein vzn de industrialisatie, de beste resultaten te verwezenlijken zijn. De gouden jubilarissen, in de volksmond Pliet en Sjo genoemd, zijn beiden in de parochie Lams waarde geboren en getogen. Pliet bracht zijn jeugd door op de Hoef- kensdijk, Sjo haar ouderlijk huis stond aan de Boudelodijk, een dijk juist aan het andere einde van de paro chie, dit vormde echter geen belet sel voor hen om elkander toch op een goede dag te vinden. Tien februari 1907 werd een ge denkwaardige dag, de dag waarop zij man en vrouw werden. Na hun huwe lijk bleven zij hun dierbaar Lamswaar de trouw en vestigden zich in hun eigen parochie, aanvankelijk in de Achterstraat en later in de Dreef waar zij nog steeds wonen. De oudjes (beiden 78 jaar) heb ben drie kinderen en acht kleinkin deren, die allen in de omgeving wo nen en „mit" en „pit" geregeld ko men bezoeken. De mooiste dag van hun leven is wel geweest aldus Pliet, de huwelijksdag van één zijner klein dochters iets waar hij altijd naar verlangd en wat werkelijkheid ge worden is. Zij hebben hun gehele leven hard gesjouwd, vader Pliet is zelfs ver schillende jaren achtereen naar Duitsland geweest om in de meest HnFsPTM,mKcvLADE voor85 cent HOESfMELANGE per 100 gr 25 cent WINTERDRUPS, per 150 gram ^3:25 clnt GROENTJES, de echte, per 100 gr 24 rent RUMBONEN per 100 gram g ZGSSsEO^TAEB^NLGAARS 30 oSTde0 g^e6r 100 gram 45 60 cent BEKENDE RANG-SORTERING van 28 35 cent ONZE SORTERING VERSE GROENTE ALSOOK BLIKGROENTE IS ENORM GROOT 2 blikken SOEPGROENTE'mZZ"ZZ::Z" 50 wit 1 blik originele TOMATENPUREE RODE STER, nu 30 cent PROFITEERT VAN DEZE ZELDZAME EN GOEDKOPE AANBIEDING GROENENDIJK 18 KLOOSTERZANDE hem echter ontraadt, en terecht. Zij hebben een mooie levensavond, de jubilarissen. In 1945 heeft Pliet het werk beëindigd en sindsdien heeft hij samen met zijn vrouw een gelukkig leven in 't vertrouwde huis je, Dreef 18. Feestviering De buurtschap Dreef heeft groot se plannen voor de feestviering, in jaren is zo'n feest niet meer ge vierd. 's Morgens gaat het in optocht naar de kerk, waar om 10 uur een plechtige H. Mis van dankbaarheid zal worden opgedragen. De oudjes en hun familie worden met auto's gehaald, voorafgegaan door de rij- vereniging „St. Michael" en de fan fare „Vrijheid Eendracht". 's Middags vindt om ongeveer yijf uur een serenade plaats door de fanfare. Het is niet zo, dat hierme de de feestelijkheden teneinde zijn maar de rest, een programma voor de avond, is nog een geheim. Het moet een verrassing zijn en die wens van het feestcomité hebben wij van zelfsprekend geëerbiedigd. Het eni ge, wat wij hiervan kunnen zeggen is Het zal AF zijn in de Dreef. De Franse overheid heeft besloten, een aanvullende toewijzing van 25 li ter benzine per dag te verstrekken aan buitenlandse toeristen, die meer dan 48 uur in Frankrijk blijven. De toewijzing zal elke 8 dagen geschie den in hoeveelheden van 200 liter. Er zal met deviezen betaald moeten worden. Te Oran zijn donderdag vijf Alge rijnen terechtgesteld, die schuldig waren bevonden op een aanval op vier boerderijen in het gebied van Malherbe, waarbij vier Europeanen werden gedood en drie gewond. Naar te Algiers verluidt, neemt het aantal overvallen van Algerijnse op standelingen, die tijdelijk naar Tu nesië uitwijken, toe. Blijkens een mededeling van het bestuur van de Nederlandse Katholieke Sportbond zijn se dert enkele dagen besprekingen gaande met het bestuur van de KNVB over de kwestie van de voetbalpools. Resultaten konden nog niet worden verstrekt, doch deze kunnen binnenkort wel worden verwacht. Hoe deze zullen lui den, is op dit ogenblik niet te zeggen. Dirk Nijs, de bekende oud-scheids rechter, voorzitter van „De Mus- schen" uit Rotterdam en, hoofdbe stuurslid van de KNVB hield voor de VC Vlissingen een praatje over ..De taak van de speler in de voetbalge meenschap". Op geestige en onnavolg bare wijze wist dhr. Nijs zijn toe hoorders te boelen en de voetballers op hun taak en verplichtingen te wij zen. Na deze causerie beantwoordde een forum, bestaande uit de heren N. Macare, W. S. Mijnheer, S. Simon- se en A. W. Levering onder voorzit terschap van de heer Nijs een aantal vragen op sportgebied. Het was een prettige en leerzame bijeenkomst. (Tafeltennis) Het in 1955 door de sportver. Luc tor genomen initiatief tot het orga niseren van een tafeltennis tienkamp heeft die eerste maal en de daarop volgende jaren een dermate succes opgeleverd, dat ook dit jaar, en wel op zaterdag 9 februari a.s. wederom een dergelijke tienkamp wordt ge houden. Op voorstel van verschillende ver enigingen zal het dit keer een jeugd- tienkamp worden. Juist dezer dagen kwam de definitieve deelnemerslijst uit en we treffen daarop verschillen de cracks uit de Zeeuwse tafelten niswereld aan. Ook de bekerhouder en gastspeler van vorig jaar, Theo Moerings uit Roosendaal, zal van de partij, zijn. Middelburg en Vlissingen zullen resp. vertegenwoordigd worden door Pim Kalkman en Eddy de Poorter. Van de verdere Zeeuwse clubs wer den afgevaardigd J.de Nooyer, C. v.d. Leek en B. v. Mourik. Voor de eerste maal in haar ge schiedenis zullen nu ook 2 spelers uit Schouwen in deze tienkamp uit komen. De organiserende vereniging, Luc tor, verschijnt met Adrie Bos en Piet Bek. De wedstrijden welke in de gemeen telijke sportzaal worden gehouden, zullen officieel worden geopend door de erevoorzitter, mr. dr. Mes. VOOR DE TWEEDE KLASSE C van de landelijke schaakcompetitie speelde Zierikzee in eigen huis te gen LSG 2. Met twee afgebroken partijen heeft het tiental uit Schou wen een 4,53,5 voorsprong. DE DRIELANDEN schaatswedstrij den Noorweger.-Finland en Noorwe- gen-Nederland zijn door Noorwegen gewonnen. DE WEDSTRIJD uit de 5e ronde van het toernooi om het persoonlijk tussen Terlouw en Kinnegen is in damkampioenschap van Nederland remise geëindigd. DE JAARLIJKSE hockeywedstrijd tussen de militaire ploegen van Nederland en Belgie zal dit jaar op woensdag 13 maart in het sport park „De Kluis" bij Nijmegen worden gespeeld. Het Dalon-damesschaaktoernooi, in november te Amsterdam voor het eerst gehouden, zal dit jaar worden herhaald op uitgebreider basis. Bij de aanvang van het schaaksei zoen 1957-1958 zal het tweede toer nooi worden gehouden, waarvoor een internationale hoofdgroep van acht speelsters zal worden geformeerd. Het ligt in het voornemen van de organisatoren de kampioenen van Engeland, Frankrijk, West - Duits land, Denemarken en Belgie, aange vuld met de Nederlandse speelsters de dames F. Heemskerk, C. Rood- zant en A. van der Veen, voor deel neming uit te nodigen. MEESTER IN DE RECHTEN. De heer J. v. Twist uit IJzendijke slaagde aan de r.-k. universiteit te Nijmegen voor meester in de rech ten. NEDERL. HANDELSCORRESPONDENTIE De heer J. C. Sinke te Middelburg behaalde het praktijkdiploma. Neder landse Handelscorrespondentie van de Nederlandse Associatie voor Praktijk- examens. KANDIDAATS-GENEESKUNDE J. A. Rozemeyer uit IJzendijke slaagde aan de r.-k. universiteit te Nijmegen voor het kandidaatsexamen geneeskunde tweede gedeelte. DOCTORAAL RECHTEN J. P. van Twist uit IJzendijke slaagde aan de r.-k. universiteit te Nijmegen voor het doctoraal examen rechten. DEN BOSCH, 7 febr. Op de paardenmarkt van heden werden aan gevoerd 294 stuks, waaronder 22 veu lens. De prijzen waren als volgt; voi- jaógen 975-1200, 2-jarigen 950-1050, met pap. boven not., jaarlingen 675- 850 m. pap. bov. not., jonge werk paarden 975-1250, merrieveulens 500- 650 m. pap. biv. not., hengstveulens 450-575, hitten 485-715, Shetlandse po ny's 250-525, slaohtpaarden le kw. 2.15-2.35 kg gesl. gew., slachtpaarden 2e en 3e kw 1.95-2.05 kg gesl. gew. Verdere mededelingen: Normale aanvoer van paarden met veel belang stelling. De goede soorten jonge paar den werden vlot verkocht tegen hoge prijzen. De handel in jonge werkpaar den verliep vlot en ruim prijshoudend. Goedsoortige veulens werden vlot verhandeld, prijzen vaster. Hitten en pony's matige handel, de prijzen ble ven nauwelijks gehandhaafd. De han del in slachtpaarden verliep over de gehele linie redelijk goed en. ruim prijshoudend. Eerstvolgende paardenmarkt don derdag 7 maart a.s. TERNEUZiEN, 6 febr. Knolselde rij 18, sjalotten 36, boerenkool 19-26, waspeen 20-21, rode kool 7-8, sav. kool A2 34-37, afw 9-30, witte kool 5,5-9, breekpeen 2-6, prei A2 18-28, B2 10- 12, knolselderij 15-28, spruiten A2 40- 6L B2 34-41, uien 2 6-14. witlof A2 48- 54. B 35-51, B afw. 24-35, Goudrenet H 75-85 38. 65-75 26, 60-65 18-20. H2 12, K 21-28, F 10-17, Golden Delicious K 35-41, F 15-22, Jonathan 65 36-65, 60 43-46. Hl 70 60-63, 65 38-40. 60 29-31, H2 exp. 23-25, H2 11, K 22-36, F 8-15, Winston H 70 45-47, 65 43.10-45, 60 31.30-33, 55 19-21, H2 14-16, K 24-26, F 8-14, Laxton Superbe H 70-75 40-43, 65 40-41, 60 26.40-28, 55 19.30-21, K 23- 27, F 6-8. Konstanz 270 (onv), Rheinfelden 191 (+6), Breisach 100 3), Straatsburg 200 (+12), Maxau 377 (onv), Mann heim 228 (onv), Mainz 287 11), Bingen 199 (—12), Kaub 221 (—11), Trier 231 (—5), Koblenz 260 (—16), Keulen 269 (—21), Ruhrort 496 (—22), Lobith 1136 (—11), Nijmegen 915 6), Arnhem 913 7), Eefde IJssel 448 (onv), Deventer 339 (+1), Monsin 5545 (—5), Vise 5033 (—47), Borgha ren 4042 (—14), Belfeld 1220 (+39), Grave beneden de sluis 524 (+1). Voot Bruids- en Bruidsmeisjes- japonnen, zeer APARTE materialen in een onvergelijkelijke keuze. Heus. 't is de moeite waard, voor uw naar 'T MODEHUIS te gaan. /erkoop: VETRIX BLEYLE DAMESCONFECTIE Verzocht wordt alle spaar-, lopende rekening- en voorschotboekjes ter bijwerking in te leveren bij de kassier voor 23 februari a.s. SPAART BIJ ONZE BANK. Hoge rente 3% voor spaarrekening - direct opvraagbaar. Soliede belegging. Vraagt nadere inlichtingen bij de kassier Tram straat 21c. HET BESTUUR DE EERSTE NIEUWE MODELLEN ZIJN REEDS BINNEN. PRACHT POPELINE BLOEZEN Prima van pasvorm en kwaliteit; in de allernieuwste kleuren met driekwart mouw. PRIJS: ZIET ONZE ETALAGES! De beroemde QUICKLY BROMFIETS is zojuist in prijs verlaagd. OUDE PRIJS f 535,— 1 Deze prijsverlaging is mogelijk geworden door ver dergaande automatisering en produktieverhoging. Tot nu toe zijn een half miljoen N.S.U. QUICKLY - BROMFIETSEN door de fabriek gemaakt. Wij leve ren de QUICKLY's uit voorraad voor f 475,in de kleuren: groen grijs zwart en 2 kleuren blauw. NOORDSTRAAT 76 - ARSENAALSTRAAT 5 I TERNEUZEN i '•••••••••••••••••••••••••••••••••••••••f TERNEUZEN Motoren» Axelaeetraat 16 Verl. v. Steenbergenlaaa B Telefoon Ï220. Telefoon 2977. IS HET KANTOOR VAN DAGBLAD DE STEM TE HULST telefonisch te bereiken onder GEVRAAGD voor spoedige indiensttreding een ervaren gewend zelfstandig te werken en in het bezit van de nodige diploma's. Enige jaren bedrijfservaring is gewenst Schriftelijke sollicitaties indienen bij: N.V. Platen- fabriek Linex Nederland, Koewacht. Terneuzen - Tel. 2252 Woonhuis en bergplaats OOSTKANT bij de watertoren IN- EN VERKOOP VAN ALLE SOORTEN HOUT- en IJZER WAREN (oud en nieuw)

de Stem | 1957 | | pagina 3