VIS Ralthe Modern meubeltje uit Zuidzande voor jarige prinses Beatrix JONG AMBTENAAR MODINETTES JONGEMAN MAGAZIJNBEDIENDE r KOOP BIJ DE "1 KRUIDENIER MET DIT EMBLEEM OP ZIJN WINKELRUIT i Bouwplannen te Borssele Raadszitting te Baarland kreeg bewogen slot Gemeente Vlissingen II- ZEEUWSE MOTOREN REVISIE „TRENCO" overhemdenatelier DAGBLAD DE STEM VAN DONDERDAG 7 FEBRUARI 1957 REN )A 3g In enkele jaren sterk gegroeid Ma ja en maja Personeel Rover overvalt boerderij te Waarschoot Opbergmeubel Dankbrief Op zoek naar naam voor nieuwe school Verkiezing zes leden Afdelingsbestuur Afd. Zeeland organiseert straks beker-competitie Scheidend lid deed zijn beklag HULST KLOPT AXEL Fanny Blankers postzegel Swift heeft prima kampioenskansen AANBESTEDINGEN MARKTEN MVerlicht Baby's KOU terwijl hij slaaptj Hoe staan de clubs ervoor? EXAMENS WATERSTANDEN ADVERTEREN IS BEKEND BLIJVEN om van te smullen Prima Deense Diepvries Kabeljauw A. B. VAN KOLK DE HEER K. VAN DONGEN Julianalaan 81 Dit is de zaak waar U èn SPAARGELD èn RENTE CADEAU krijgt Om in de be- al ongeveer 3 jaar op tafel den, zodat rijk krijgen op een echte Amateur e de spits af en k, dat de avond ide scholen heb- werking toege- oormalige fruit- de Goese mu- ngingen zorgen t. GEMEENTE rne spanningen e Gereformeer- 5 oud-voorzitter met een groep erkgenootschap aangemeld bij inten in Neder- an de oud-voor- j.l. voor het bijeenkomsten eel aan de Lan- ELANG. ergadering van indbouwbelang" van Iwaarden, de Z.L.M., een de landbouw- ag. levendige dis- og enkele land- rtoond. dhoek werd als De voorzitter, opende en sloot ergadering met EEL. komt het plaat r het voetlicht, en, welke wij ;dtoneel hebben eker weer veel De jeugdlei- k kosten noch voor een mooie JRG ADSLID. ichot heeft ont- van de Raad. van het cen- als opvolger op P. aangewezen 2LSCHAP tOMT. tussen de rsiteit en de chap Oostburg d voor de eer voering in Oost i. p „Forum" uit lag 22 februari eater de opera (Het verzwe- ehore brengen. zal in het Ne- 'oerd (vertaling lat eenieder de zal kunnen vol- •EN VOOR JES. wielrijdertjes nens respectie- id werden door bestuurd door politieagent broertjes kwa- fiets gereden vilden juist bij oor de hen te- langs, linksaf it dat de wa- natige snelheid in dat de jon en schaafwon- JKT GOED EN. ■nooie weer zijn nde leden van club „Lukt het t het morgen" iluk te beproe- 3e vangst van vermoeden dat aanmerkelijk t afgelopen sei- en dag geweest n goede portie r kon halen, wist nu echter voorns, 3 kar- e verschalken, adden een zeer 3 VOOR iCHE. in het 40-jarig Iharel de Jae- re trok tussen groep jongens huis van de enkele toepas- Hang zullen ze jaar na deze" hulde werd ge- tussen de mid- r de kinderen, an om te eten. felicitaties in hebben trak- e kinderen. VOOR 'AART. iter werd met Varia-band. ten lome-bedevaart ruk en de op- loven verwach- 230.zuiver, dat de K.A.J. estaat is men de som bij el- irdoor er al 3 en aan de Ro- ïstus a s. ren hoofdzonden. Openbare •o: De afvallige- npia 8 u.: Mama hra: Vuile han- ;n wigwam. Vlaamse ópera chouwburg: Als men iemand, die West Zeeuwsch-Vlaanderen min of meer kent, zou vragen waar hij nu het minst verwacht een be langrijke industrie te vinden, dan zou hjj misschien antwoor den: in Zuidzande. Het is n.l. een van die dorpen met een uit gesproken landelijk en geheel op de landbouw ingesteld ka rakter. Niettemin kan men er een bloeiend bedrijf vinden, dat in enkele jaren tijds bij wijze van spreken „uit de grond is ge stampt" en dat nu niet alleen werk verschaft aan een groot aantal mensen, maar dat er in belangrijke mate aan meewerkt dat de naam van West Zeeuwsch-Vlaanderen overal bekend wordt. Het is de Zeeuwsch-Vlaamse Meu bel Handel, een naam die overigens niet meer geheel de feiten dekt. Want de Z.V.M.H. is een grote, gespeciali seerde meubelfabriek, die praktisch niets dan naaimachinekasten vervaar digt. Op 1 september 1949 vestigde de heer J. E. van Dronkelaar zich met zijn compagnon en schoonvader, de heer A. Buyze, in Zuidzande. Het be gin was inderdaad een meubelhan- del, maar de opzet was van hieruit verder te opereren en zich op de fa bricage te gaan toeleggen. Het bedrijf is nog enkele jaren in Breskens ge huisvest geweest, maar op 1 septem ber 1954 kwam het voorgoed naar Zuidzande en van toen af is de snelle groei begonnen. Het bedrijfje, dat met één machine startte, legde zich toe op het maken van naaimachine- kasten en wie wel eens zo'n meubel bekeken heeft, weet dat het een vrij ingewikkeld ding is, voorzien van al lerlei verschuifbare, opklapbare en wijkende delen, plaats biedend aan een moderne naaimachine en het drijfwerk daarvan. En ondanks al die ingewikkeldheden moet zo'n kast, als de machine weggeborgen en de deur dicht is, een esthetisch verantwoord en sierlijk meubel zijn. Dat te maken vereist vakmanschap. Op het ogenblik worden er in de fa briek in het kleine en stille Zuidzande talrijke modellen in serie gebouwd, een produktie-proces, waarbij ruim twintig mensen zijn ingeschakeld en maar liefst 15 moderne machines. In de acht jaren van zijn bestaan heeft het bedrijf zich dan ook steeds meer uitgebreid. De produktie is uiteraard zeer groot Men kan dat, een blik in de vele fabrieksruimten werpend ook consta teren. Overal staan lange rijen kas ten, in alle stadia van bewerking of afwerking. De fabriek heeft zich in die korte tijd een flinke en vlotte af- De heer van Dronkelaar's doch- t tertje Maja „probeert" het naar haar genoemde nieuwe meubel, 2 dat voor de jarige prinses Bea- 2 trix bestemd was. Een fraai I 2 geschenk van een jonge, moder- 2 ne west Zeeuwsch-Vlaamse 2 zet veroverd, voornamelijk in het zui den van Nederland en in België. 's Morgens rond 7.30 uur heeft zich op de boerderij van het echtpaar A. Boone-Willems, welke boerderij zeer afgezonderd ligt aan de weg Gent-Brugge, een gewapende over val voorgedaan. Terwijl het echtpaar zich in de stallen bevond om de koeien te melken, was een gemas kerd persoon de woning binnengetre den. Toen de vrouw toevallig even buiten de stal keek zag zij een on verlichte personenwagen aan het hek staan. Zij maakte haar man hierop opmerkzaam en deze ging zien wat er aan de hand was. Toen hij echter zijn drie kinderen in huis hoorde schreien rende hij direct naar bin nen waar hij een gemaskerde per soon tegen het lijf liep, die hem be dreigde met een dubbelloops jacht geweer en van hem zijn geld eiste. De landbouwer zei geen geld in huis te hebben wat de bandiet geloofde, daar deze reeds het huis doorzocht had. Door een snelle schijnbeweging kon de landbouwer ontkomen en wist hij in het bezit te komen van een riek, waarmede hij de bandiet ach tervolgde. Deze schoot echter van op 5 meter afstand naar de landbou wer waarbij deze in het gelaat en de arm gelukkig niet ernstig getrof fen werd. Hierna wist de bandiet te ontkomen. De landbouwer kon zijn autonummer nog noteren. De politie heeft de zaak in onderzoek. Er werd alleen een spaarpot van de kinderen vermist. Zowel voor Zuidzande als voor de gehele omgeving is het plezierig een dergelijk bedrijf te bezitten. Voor west-Zeeuwsch-Vlaanderen als geheel trouwens evenzeer. Industrialisatie op één punt heeft nadelen, in ettelijke opzichten. Eén daarvan ondervindt een bedrijf als de Z.V.M.H. dan ook geregeld. Het is n.l. moeilijk aan vol doende vakbekwame arbeidskrachten te komen. Het personeel van de fabriek is, be halve uit alle gemeenten van de ge hele omtrek, afkomstig uit Limburg en Brabant. Bovendien zit men natuurlijk in een gebied als dit met het vervoerspro bleem. Maar ondanks al die bezwa ren breidt het bedrijf zich uit tot een zeer belangrijke industrie, die blijk geeft van gezonde en moderne ideeën. Want het is het enige op dit gebied in Nederland dat een naaimachine meubel op de markt heeft gebracht, dat volkomen aangepast is aan het moderne interieur. Het nieuwste produkt is een buiten gewoon sierlijk en qua vormgeving volkomen verantwoord meubeltje, dat niet alleen het interieur van het mo derne huis kan verlevendigen, maar dat tevens is aangepast aan de veelal kleine woonruimten van onze tijd. Het werd een opbergmeubel dat de mo derne draagbare naaimachine kan huisvesten maar dat ook (en tegelij kertijd) gebruikt kan worden als da mesbureautje en zelfs als toiletmeu beltje. Het kreeg levendige kleuren (zwart en matrood) en het is terecht de trots van de heer Van Dronkelaar en zijn bedrijfsleider, die het geza menlijk ontwierpen. De traditie in dit, overigens zo jonge bedrijf is de nieuwe modellen de na men van de kinderen van de heer Van Dronkelaar te geven en zo kreeg dit opvallende meubeltje, dat onge twijfeld veel opgang zal maken, de naam van het dochtertje Maja. Een sympathieke gedachte was het, de jarige prinses Beatrix het meubeltje was juist rond die dag gereed een exemplaar van het nieuwe produkt aan te bieden. De heer Buyze heeft het zelf naar Den Haag gereden, naar het secre tariaat van de prinses. Vandaar heeft de secretaresse, mr. M. Meurs, het kastje naar de kamer van de prinses, in Leiden, laten brengen. Op de morgen van haar verjaardag vond prinses Beatrix het daar en in een hartelijke brief heeft zij haar dank en verrassing aan de schen kers uit Zuidzande doen overbren gen. Het mag voor de streek een ge dachte zijn om een beetje trots op te gaan: dat er op prinses Bea trix' kamer een in één van de jongste west-Zeeuwsch-Vlaamse industrieën vervaardigd produkt een plaats heeft gekregen, een produkt dat naar onze mening waarlijk niet alléén konink lijke bewondering zal oogsten. In de jongste raadszitting gaf burgemeester Dominicus een terug blik op 1956 en constateerde, dat het bevolkingscijfer hetzelfde was gebleven, door stagnatie in de wo ningbouw. Voor 1957 ziet het er gun stiger uit. „Elf bouwplannen werden goedge keurd. Daarvan zijn 9 woningen ge bouwd en zelfs reeds bewoond, aan een werd kort geleden begonnen en aan de laatste zal binnenkort be gonnen worden. Bovendien zijn la ter nog plannen voor de bouw van 5 woningen ingezonden. Wanneer het afgeven van toewij zingen in de toekomst zo vlot zal blijven geschieden, zal over enkele jaren in Borssele geen woningnood meer bestaan", was de burgemees ter van mening. Volgens een rapport van de dis trictsopzichter werd in 1956 aan nieuwbouw, herstellingen en verbou wingen 260.000.— besteed. De bouw van een openbare lagere school is goedgekeurd. Verder be staat het plan om dit jaar een ver enigingslokaal te laten verrijzen. De bouw van een gymnastieklo kaal en een badgelegenheid zal nog wel even op zich laten wachten, hoe wel de burgemeester het geen luxe kon noemen. Ook aan het sportterrein wordt ge werkt. De burgemeester herinnerde aan de moeilijkheid om aan bouw grond te komen, 'n probleem waar aan heel wat raadsvergaderingen werden besteed. Een zeer voornaam punt, in het afgelopen jaar behan deld, noemde de heer Dominicus het nieuwe uitbreidingsplan. De onbelangrijke agenda werd daarna in korte tijd afgewerkt. Enkele leden kwamen met namen voor de nieuwe school, maar over eenstemming bereikte men niet. Nog besloot men naar een terrein te zoeken, waar de jeugd aan sport kan doen, zolang het sportveld nog niet klaar is. De kandidaatstelling voor de ver kiezing van 6 bestuurleden van de KNVB afdeling Zeeland is thans open gesteld. Er dient te worden voorzien in de vacatures Bom, den Boer, Mey- ler, Gudde, Lensen en Hermans. In verband met de per 1 februari 1957 van kracht geworden reglements wijzigingen zal het stellen van kandi daten op een andere wijze moeten ge beuren dan voorheen. Men zal nu voor iedere vacature af zonderlijk kandidaten moeten stellen, zodat bij de kandidaatstelling moet worden vermeld voor welke vacature ze geldt. De kandidaatstelling sluit 14 febru ari. Mede in verband met het vlot te verloop van de competitie worden door de afdeling Zee land K.N.V.B. bekercompetities georganiseerd, zowel voor de zaterdag- als voor de zondag competitie. Hieraan kan worden deelgenomen met het hoogste elftal, waarmede aan de afdelingscompetitie werd deelge nomen. Er zal worden gespeeld vol gens bekerafvai-systeem. De raad van Baarlaand heeft een zeer bewogen slot gekregen toen de heer de Vriend uiteenzette, waarom hü als raadslid zijn ontslag heeft ge nomen. De heer de Vriend begon met te verklaren, dat zijn verhouding tot de vorige burgemeester uitstekend was, maar dat die met de heer van Liere van de aanvang af verkeerd ging. Desgevraagd verklaarde deze voor hem gewaarschuwd te zijn. Spreker zei, dat hij alles heeft geprobeerd tot verbetering te komen. Hij gaf zelfs tips te over, doch die werden met indiscreties beantwoord. Spreker herinnerde er aan dat oud burgemeester Vogelaar, na de ramp in een minimum van tijd f 25.000. bijeen bad gehaald, en spreker met de voorzitter en winkelier Traas op de noodsecretarie zat. toen dat enthou siaste telefoontje van burgemeester Vogelaar kwam. Maar zonder vorm van proces wees de burgemeester dit aanbod van hulp af. Op dat moment haatte spreker de voorzitter, doch dit is gezakt er. opnieuw heeft spreker het geprobeerd. Hoe komt het dat de burgerij spreker steeds vraagt of de burgemeester met groot verlof is. De burgemeester hoort op tijd zijn ronde te doen door de gemeente, Voor een burgemeester van een grote stad is dat niet uitvoerbaar, maar voor een burgemeester van een kleine gemeen te is het gebruikelijk dat hij de ge meente ingaat. Er is geen raadsver gadering geweest dat spreker niet 'n of meerdere dingen had, de notulen getuigen hiervan. Dan steunde d|e voorzitter of enkel op de wethouders, of op Dubbelman of op dé gemeente werkman, maar de voorzitter moet zelf de dingen constateren en vast stellen. Nu hoorde spreker weer van het plan tot aankoop van het pand B 11 er. daarover was spreker zeel- boos, want de voorzitter had dit niet mogen doen. Het is altijd weer spre ker die in elke vergadering op de tafel moet kloppen: burgemeester dit, en burgemeester dat, en dat is iets dat op de lange duur voor een mens op leeftijd niet is te harden, anders was spreker graag raadslid gebleven tót de verkiezingen van 1958. De ver houding tussen de voorzitter en spre ker is van dien aard, dat spreker gaat. Spreker hoopte dat dit de voorzitter zal aansporen zijn leven te beteren. Het is nog r.iet verloren, doch nu is de burgerij niet tevreden over de burgemeester, „Nog 1M jaar staat van het tijdstip van de herbenoeming af. aldus spreker, laat de voorzitter voordien tonen dat hij zowel burge meester als burgervader is. De voorzitter zei geslagen, maar r.iet verslagen te zijn, meer wenst hij niet te zeggen. Begroting aanvaard Tevoren had de behandeling der gem. begroting 1957 plaats gehad, die een stevig tekort vertoonde. De bur gemeester weet dit aan de kosten gemaakt in het kader der herverka veling voor water, en lichtaanleg a f 50.000. De mensen buiten de be bouwde kom moeten al zoveel missen, en nu is dit na zoveel proberen de kans dat ook deze mensen geholpen kunnen worden. Het is mede hierdoor dat er een tekort op de begroting prijkt van ruim f 14000.—. Maar on danks dit tekort is spreker dankbaar voor dit besluit dat voor diverse mensen werkelijk een lichtpunt is- Zonder veel discussie werd de be groting daarna goedgekeurd op een eindcijfer var. f 169.084. Tot nieuwe leden van de woonruim te-commissie werden benoemd de he ren D. Driedijk en N. de Vlieger. Een langdurig debat is gevoerd over het voorstel van b. en w. om voor f 4000,de oude wor.ing der familie Zeevaart van de Herverkave ling te kopen, omdat zij dan vrij is die te geven aan mej. Traas, terwijl anders de Herverkaveling die toege wezen wil zien aan de heer Stokx uit 's-Heerenhoek, die bij de Gront- mij. werkt. De heer de Vriend vooral trok fel var. leer tegen de aankoop van dit oude wrakke geval. Tenslotte is het voorstel met 5-2 stemmen verworpen. Alleen de wet houders stemden voor. (Biljarten) In café Apollo werd een biljartwed strijd gespeeld tussen Hulst en Axel, die door de gastheren met een ver schil van 217 pui\ten werd gewonnen. Er werden 8 parijen van 20 beurten gespeeld. De uitslagen: E. Roovers, Hulst - J. de Rijcke, Axel 74-62; L. van Dorsselaer - L. Verschueren 57-42 P. Wauters - P. Lenos 40-33; A. de Nijs - E. Tieleman 43-36; J. van Dors selaer - A. v. d. Have 76-28; G. Eeck- hout J. Leewis 14,3-204; F. Ongenae- P. Groothaerdt 158-64; W. van Dors selaer - R. Dieleman 313-218. De hoogste serie, 49 werd gemaakt door W. van Dorsselaer. sgpmsi? - L - +JMt -*■ Deze postzegel, met de afbeelding van mevr. Fanny Blankers-Koen er op is een van een serie van acht zegels, die de Dominicaanse repu bliek vanaf donderdag zal uitgeven. De toeslag is bestemd voor hulp aan de Hongaarse vluchtelingen. Behalve het portret met de naam van de atlete staan ook nog de vlag van haar land en de vijf Olympische ringen en het Rode Kruis-teken op de zegel. (Korfbalcompetitie) Swift doet het tot nu toe in de lan delijke korfbalcompetitie uitstekend. De Zeeuwse hoofdstedelingen staan weliswaar op de derde plaats, maar zij hebben Relatief de beste papieren, want zü hebben één verliespunt min der dan Merwede uit Dordrecht, dat op de eerste plaats staat. Zaterdagmiddag gaat Swift bij Mer wede op bezoek en deze wedstrijd kon wel eens beslissend zijn. Indien de Middelburgers deze weten te win nen, staan zij drie verliespunten voor op de Dordtenaren en het is zelfs niet uitgesloten, dat zij in dat geval op de tweede plaats komen, want Unicum kon tegen ODO wel eens aan het kort ste eind trekken. Ook in de staartgroep heerst volop spanning. Voor TOV ligt bij Zwalu wen een nederlaag te wachten, waar door het hekkesluiter blijft. Zwalu wen en Overkanters gaan onderling uitmaken wie de op een na onderste plaats gaat bezetten. Succes is niet op gewassen tegen Ons Huis. SPORTin't KORT VOOR DE wereldkampioenschappen tafeltennis, van 7 tot en met 15 maart te Stockholm, hebben zich 365 deelnemers uit 38 landen ge meld. TE FLORENCE heeft Fiorentina. spelende voor de Europese voet balbeker met 3-1 van het Zwitserse Grashoppers gewonnen. IN BIRMINGHAM is woensdagavond een lichtwedstrijd gespeeld tussen de B-ploegen van Engeland en Schotland. De Engelsen wonnen met 4-1, nadat zij in de rust met 3-0 voorstonden. (Advertentie) HERVERKAVELING OP SCHOUWEN-DUIVELAND De N.V. Grontmij. heeft het werk op complex 36 van het onderdeel wa terschap Schouwen ten behoeve van de herverkaveling Schouwen-Duive- land in twee gedeelten aanbesteed. Voor het eerste gedeelte, groot 105 ha. was de laagste inschrijfster de N.V. Aannemers- en Handelsbedrijf van Oord, te Werkendam met 339.200.—, en hoogste de firma P. Verachtert te Kerkdriel met 519.000.De raming voor dit werk bedroeg 427.000. Voor het tweede gedeelte, het zuidwestelijke deel was de laagste inschrijfster de fa. P. van Dongen en van der Voogd te Haamstede met 132.700. en hoogste de fa. P. Ver achtert te Kerkdriel met 219.000. De raming bedroeg 160.000. De tot en met heden bijgewerkte standenlijsten van de afdeling Zee land KNVB zien er als volgt uit: le klasse A: Lewedorpse Boys 13- 23; Noormannen 14-22; Schoondijke 13-17; Robur 11-12; ogelwaarde 12-12; Walcheren 10-8; Krulningen 11-7; Domburg 15-6; Volharding 10-3. le klasse B: Renesse 12-23; Zierik- zee 1 9-10; Burgh 2 12-10; Brouwers haven 10-6; Dreischor 11-5. 2e klasse A: Groede 13-20; IJzendij- ke 11-18; Retranchement 13-15; Aar denburg 2 13-14; Noormannen 2 14-12; Zeeland Sport 4 19-11; Zuidzande 12- 8; Biervliet 2 11-6; RCS 3 9-2. 2e klasse B: Philippine 14-22; Pa trijzen 11-17; Rapenburg 12-15; Hans- weertse Boys 2 8-12; Cortgene 8-14; Sluiskil 2 8-14; Vogelwaarde 2 8-9; Corn Boys 3 12-4; Yerseke 2 10-3; Kwadendamme 10-2. 2e klasse C; Renesse 2 14-28; Zie- rikzee 3 11-14; Zonnemaire 11-14; SVOWK 8-10; Dreischor 2 11-6; Brou wershaven 2 11-4. 3e klasse A: 's-Heer Arendskerke 2 14-24; Schoondijke 2 12-18; Patrijzen 2 13-14; Vlissingen 5 12-13; IJzendijke 2 9-12; Walcheren 2 12-12; Robur 2 12- 8; Lewedorpse Boys 2 10-4; Zeeland Sport 5 7-lx; Zuidzande 2 7-0x. 3e klasse B; Axel 3 13-22; Hulst 3 11-15; Terneuzen 3 12-15; Koewacht 2 12-13; Ria 2 12-11; Philippine 2 11-7; Hontenisse 3 12-7; Steen 3 9-2. STENO. Voor het examen steno slaagden te Den Haag de dames M. van Eek te Terneuzen en W. Mul te Sas van Gent. DEN BOSCH, febr. Op de markt van heden werden aangevoerd 5427 stuks vee, zijnde: 1923 runderen, 272 graskalveren, 549 vette kalveren, 674 nuchtere kalveren, 174 schapen, 15 geiten, 38 fokzeugen, 455 slachtva- kens, 55 lopers, 1272 biggen De prij zen waren, behoudens uitzonderingen voor dieren van buitengewone kwali teit, als volgt: melk- en kalfkoeien 750-1125, gulste koeien 625-875, kalf- vaarzen 680-975. klamvaarzen. 640-790, guiste vaarzen 585-775, pinken 450-575, graskalveren 275-425, nuchtere kalve ren voor fok. of mesterij 90-175, wei- deschapen 70-95, drachtige zeugen 270- 350, lopers 68-85, biggen 38-60, alle per stuik. Slachtrunderen: aanvoer 618 stuks, extra kwaliteit 3.15-3.30. le kw. 2.95-3.10, 2e kw. 2.70-2.90, 3e kw. 2.55-2.65, vette stieren 2.75-3.00, worst koeien 2.45-2.60, alle per kg gesl. gew. Vette kalveren le kw. 2.95-3.20, 2a kw. 2.55-2.85, 3e kw. 2.25-2.45, nuch tere slachtkalveren 1.25-1.65, slacht- varkens 1.72-1.80, slachtzeugen le kw. 1.52-1.57, slachtzeugen 2e kw. 1.44-1.49, alle per kg levend gew., vette scha pen 90-120, vette lammeren 80-105, nuchtere slachtkalveren 40-70, alle p. stuk. Verdere mededelingen: melk- en kalfkoeien aanvoer normaal, handel rustig, prijzen ongeveer gehandhaafd. Guistekoeien, ruimer, redelijk, ruim prijshoudend. Jongvee, groter, kalm, nauwelijks prijshoudend. Vette kal veren. minder, rustiger, weinig ver andering. Nuchtere slachtkalveren, ruimer, trager, minder. Sdhapen en lammeren, minder, stroef, ongeveer gehandhaafd, Fokzeuigen, normaal, rustig, ruim prijshoudend Dopers en biggen, groter, vlot, iets hoger. Slacht vee. minder, kalm, op gelijk niveau. Groter aanvoer vain slachtzeugen handel traag, prijzen minder. KAPELLE, 6 febr. Industrie, en exportveiling: Goudrenet H85 48-49, H75-85 46.60-50, H70-75 32.60, H65-75 28.60-32.20, H65-70 25.70, H2 20-23, 2 13-15, K 24-31, F 15-21, Golden Deli cious H75-80 85, H70-75 77-85, H65-70 68-73, H60-65 43-49, 2e exp. 25-30. 2 15-24, K 34-51, F 12-28. Jonathan H75- 80 47, H70-75 42-52, H65-70 31-40, H60- 65 23-28, 2 exp. 17-24, 2 14-16. K 17-30, F 6-13, Lombarts Calville H70-80 46- 49. H60-70 38, H2 15. K 27-31, F 16. Winter Banana H70-80 43, H60-70 35, K 22, F 15. St. Rémy H75 29, H65-75 29-31, 2 24-26, K 27-29. F 23-24, Zoete Ermgaard 2 46, Gieser Wildeman 1 gr. 47, 1 34-42, F 27. Westlandse Belle fleur 1 27, Benderzoet Hl 45. Cox Orange pippin K 46-52, Sterappel K 12-17, F 6-11, Comtesse de Paris K 20, F 12-15. Winston 2 10, F 12 Kleipeer 1 grof 29, 1 18, 2 7, K 14. Brederode 1 31. Souvenir de Vacheur 1 grof 27, 1 26, F 14. Winterlouwtje 2 7.50, K 9.50, Pomme d'Orange 1 57, 2 46. Kroetappelen 3. Verpakt fruit: Cox Orange pippin H0O-65 92-95, Goudre net H80-85 60, H75-80 55, H70-75 50. Groenten veiling: aardappelen 6-10, prei 14-27, witlof 40, afw. 9.50-10, spruitkool 20-52, boerenkool 11-12, sa- vooie kool (groen) 17, stoofsla 38, ro de kool 6.50-11, sjalotten 15-20, witte kool 10. Konstanz 270 (-'-001), Rheinfelden 185 (+001), Breisach 103 (—006), Straatsburg 188 007), Maxau 377 003), Mannheim 228 010), Mainz 298 (—012), Bingen 211 (—008), Kaub 232 013), Trier 236 019), Koblenz 276 (—017), Keulen 290 (—10), Ruhr- ort 518 (—002), Lobith 1147 (+011), Nijmegen 921 (+014), Arnhem 920 (+012), Eefde IJsel 448 (+013), De venter 338 (+011), Monsin 5550 (onv.). Vise 5080 (+008), Borgharen 4056 (+013), Belfeld 1181 (+043), Grave beneden de sluis 523 (+002). Lucfcor et Emergo MIDDELBURG TEL. 2480 NIEUWE BERNARD-MOTOREN IN VOORRAAD Gebruikte worden ook door ons gerevideerd. 410-0 Ter secretarie der gemeente Vlissingen, afdeling Algemene Zaken, wordt voor spoedige indienst treding gevraagd een in de rang van klerk 2e klasse, op arbeidsover eenkomst. Bezit diploma H.B.S. (3-jarige) of U.L.O. diploma vereist. Enige kennis van de gemeente-administra tie kan tot aanbeveling strekken. Jaarwedderegeling f 2136 tot f 3384 (3 éénjaarl verhogingen ad f192 en 4 éénjaarl. verhogingen ad f 168). exclusief de jongste salarisverhogingen. Bij een leeftijd van 20 jaar en jonger geldt de jeugdregeling. - Eigenhandig geschreven sollici- HouWJ2, 000c><x>00<xx><xxxx>0000<>0«0<xx>00«>0<>0c"0c-0< Alleen verkrijgbaar bij de vishandel VERDER ALLE SOORTEN VERSE VIS Alles wordt aan huis bezorgd GEROOKTE VIS GEBAKKEN VIS Vishandel „NEPTUNUS" NOORDSTRAAT 40 TELEFOON 2730 TERNEUZEN i ><x>q<xxx>qooo<xxx>oooooo<xxxx><xxxxx>o<x>ooo Hiermede berichten wij, dat ons agentschap bij de Dames Gez. van Suylekom te RAAMSDONKS- VEER werd overgedragen aan: Wij betuigen hiermede onze hartelijke dank voor de wijze, waarop de Gez. van Suylekom geduren de vele jaren onze belangen te Raamsdonksveer hebben behartigd. Onze klanten verzoeken wij goederen, ter behan deling in ons bedrijf, voortaan bij het nieuwe agentschap af te geven. CHEMISCH REINIGEN VERVEN - STOPPAGE I GEVRAAGD: voor spoedige indiensttreding: betalen wij, ongeacht leeftijd ,het hoogste loon dat in groepsverband verdiend kan worden. Mogelijkheden tot f 35.- en meer. Eigen busvervoer. voor de snijzaal, ter opleiding coupeur. Goede toekomstmogelijkheden 1 Gedacht wordt aan een accurate jongeman, ter assistentie van onze magazijnchef. VEEMARKTSTRAAT 55-57 Breda Tel. K 1600 - 9404 OPVOfö/Vf

de Stem | 1957 | | pagina 3