RIJVERBOD WORDT VOORLOPIG OPGEHEVEN Vliegveldpersoneel had gratis benzine Waarom ook niet Jeugdige kantoorbediende draaide er vijftienduizend gulden door DOODSKLOK OVER LIBERALISATIE Prettig nieuws voor automobilisten en Horeca Spoorkaartjes 9 procent duurder Minister Zijlstra kan voor toekomst niets beloven Wetsontwerpen bezits vorming te wachten GENIEPIGE GLIJBAAN IN ROTTERDAM Ulbricht overtreft zijn baas In december zeven Duitse divisies Eerste parate divisie klaar Nieuw plan voor Europese vergadering DAGBLAD VOOR ZEELAND Per 1 april a.s. Voorraad werd op peil gehouden Kamer akkoord met nieuwe loongrens In februari 1958 Vier personen gearresteerd Dulles zinspeelt op sancties tegen Israël Aanhoudend zacht Noodweer boven Ierland Vervalsing van cheques Wilton ontslaat 240 lassers 97e JAARGANG No. 22371 Uitgave N. V. Uitgevers Mij. Neerlandia. Verschijnt elke werkdag. Bureaus: Breda, Reigerstraat 16. Tel.: Directie, Redactie en Administratie 3351. Verantwoordelijk Hoofd redacteur: J. J. H. A. Bruna. Redactieraad: J. M. A. C. v. Dongen, C. J. v. Hootegem, Mr. Dr. A. J. J. M. Mes, Mr. H. M. L. de Rechter, P. V. M. Vercauteren, L. J. v. 't Westende. Abonn.prijs bij vooruitbet. f 6.50 p. kwartaal, p. post f 7.20, p. week (uitsl. bij niet postbestell.) f 0.50. Incasso wordt berekend. Losse numm. 13 ct. Postrek. 278841 Voo' God, Koningin en Vaderland WOENSDAG 6 FEBK l„vl Advertentieprijs voor de gehele oplage f 0.35 per m/m. (Ingezonden Mededelingen f 0.85 pei; m/m). Voor advertenties van plaatselijke aard uit Zeeland uitsluitend in de Zeeuwse editie f 0.14 per m/m. (Ingezonden Mede delingen f 0.35 per m/m). Bij contract aan zienlijke reductie; volledig tarief en Alge mene Voorwaarden worden op aanvraag verstrekt; Staatwerk 3 ct. per m/m extra. Inzendingen op advertenties, welke de uit gevers om redenen te hunner beoordeling niet wensen af te geven, worden vernietigd. Bureau voor de Zeeuwse Eilanden: GOES, Westsingel 98, Telefoon 2236 Bureau voor Zeeuwsch-Vlaanderen: HULST, Dubbele Poort 7, Telefoon 102 (Bijbureaus: TERNEUZEN, Noordstraat 56, Tel. 2601 OOSTBURG, Nieuwstraat 41, Tel. no. 35). De tarieven enkele reis en re tour voor het reizigersverkeer van de Nederlandse Spoorwe gen zullen 9% omhoog gaan. De nieuwe tarieven gaan in op 1 april aanstaande. Niet verhoogd worden de prijzen voor alge mene maandabonnementen, 8-daagse algemene abonnemen ten, vastrechtkaarten, maand en weektrajectkaarten, jeugd- kaarten en weekkaarten. Het tarief voor het vervoer van stukgoederen zal worden verhoogd, terwijl daarnaast de structuur van dit tarief ingrijpend wordt gewijzigd. Ook de structuur van het algemeen tarief voor het vervoer van wagen ladingen zal worden gewijzigd. Daar tegenover wordt voor een aantal goe derensoorten ingevoerd een 20-tons tarief, dat lager zal liggen dan het 15-tons tarief. Tenslotte zullen, zowel in het goe deren- als in het reizigersvervoer, een aantal tarieven van beperkte beteke nis, in hoofdzaak betrekking hebben de op bijkomende prestaties, worden herzien. Minister Zijlstra is voornemens het zondagsrijverbod voorlopig buiten werking te stellen. De situatie verplicht eehter nog tot waakzaamheid. Daarom behoudt de minister zich voor, op de voorlopige buiten-werking-stelling terug te komen indien de ontwikkeling van de voorraadsituatie daartoe ernstige aanleiding zou geven. Dit heeft de minister meegedeeld in antwoord op een vraag van het Tweede Kamerlid mr. B'urger. De Tweede Kamer heeft zich ver enigd met het optrekken van de loon grens voor de ziektewet, de invalidi- teits- en werkloosheidswet. Met in gang van 1 januari 1957 wordt deze loongrens f 6.900. De Kamer heeft zich in de discus sies over deze zaak zijdelings ook verdiept in de vraag, of de loongrens voor de ziektewet wel eenzelfde moet zijn als die van het ziekenfondswe zen. Staatssecretaris van Sociale Za ken, dr. A. van Rhijn, had tegen los- koppeling van deze grens op dit mo ment ernstige bezwaren, maar hij was bereid in te gaan op een voor stel, neergelegd in een motie van dr. de Kort (K.V.P.) 0m binnen afzien bare tijd met de Kamer hierover van gedachten te wisselen. i EERSTE getuigen a decharge hebben gisteren hun verklaringen af gelegd in de zaak tegen de Neder lander H. de Braai, voor het Land- gerecht te Madjalengka. MORGEN, donderdag, zal de K L. M. de dienst op Boedapest weer her vatten. Het vliegtuig, dat als eind bestemming Cairo heeft, gaat name lijk de Hongaarse hoofdstad weer aandoen. HENK GORTZAK zak zich gisteren het woord ontnomen, toen hij in de 1 rovinciale Staten van Noord-Hol land een lijvige uiteenzetting wou tannrtoëuVCn Van de achtergronden d A Ud "°"6aarse opstand. Een P.v. nisten mei dat de commu- hoorden commissies thuis PRINSES BEATRIX heeft geheel onverwacht een bezoek van gebracht aan de werf vK Vm^ de Vries Lentch te Amsterdam w^r haar jacht „De Groene Draed?" wordt gebouwd. raecx EEN BERUCHTE insluiper L K "1 verschillende plaatsen' op Uiterst brutale wijze zijn slag had ge slagen, is door de Rotterdamse po litie gegrepen. Hij was in juni van hel vorige jaar uit een inrichting te Lunteren ontsnapt. ZEVEN Nederlandse bakkers en vier dames hebben dinsdag in Mo naco de V/2 meter lange „krenten- wegge' geschenk ter gelegenheid van de geboorte van prinses Caro line aan het prinselijk paar aan geboden. BIJNA alle Mohammedanen zijn in Algerië en Frankrijk weer aan het werk gegaan, nadat de staking, uit geroepen door de leiders van de Al gerijnse opstandelingen, was afgelo pen. De minister zegt, 'zeer wel te heb ben beseft, dat bepaalde onderne mingen, met name het café- en res taurant- en het autoverhuurbedrijf, door het rijverbod zouden worden ge- f f~\ f fU 1» ni nL. L Z1 1 troffen. Hij liet zich echter leiden i worden verdeeld. gunstig uit, als gevolg van een klei nere aanvoer van Amerikaanse ben zine dan aanvankelijk werd verwacht en een in de komende maanden stij gende behoefte. De organisatie voor Europese Economische Samenwer king heeft in verband hiermede een allocatiesysteem in overweging, in 't kader waarvan de gezamenlijke olie, uit het Midden-Oosten en uit Ameri ka, naar de behoeften der landen zal gepaste verzachting, thans voorlopig buiten werking te stellen. De minister beseft, dat deze voor lopige buitenwerkingsteiling nog het bezwaar in zich sluit van onzekerheid voor de toekomst, hetgeen in het bij zonder in verband met het toeristen verkeer in het voorjaar en de zomer van belang is. Deze onzekerheid kan de minister eehter niet wegnemen. Hij stelt zich voor omstreeks het begin van maart met de verschillen de organisaties van het bedrijfsleven de toestand nader onder ogen te zien. (Gisteren heeft het bestuur van Ho reca, in een brief aan de minister, op de „catastrofale gevolgen" van het rijverbod gewezen). door de overweging, dat deze bedrij ven, gegeven de nu eenmaal noodza kelijke beperking van het benzine verbruik. door tekorten bij de pom pen en door een formele rantsoene ring, eveneens zouden zijn getroffen. Bovendien verkeerden wij, wat het rijden op zondag betreft, in de be trekkelijk stille winterperiode. Wel heeft de minister in dit ver band ook overwogen in hoeverre de noodzakelijke beperking van het ver bruik zou kunnen worden bereikt door de invoering van een maximum snelheid. Na overleg met zijn ambt genoot van Verkeer en Waterstaat is hij evenwel tot de conclusie geko men. dat, nog afgezien van de uiter mate moeilijke controle op de juiste uitvoering van een dergelijke maat regel, het resultaat van weinig be tekenis zou moeten worden geacht. Met het oog op de sombere ver wachtingen voor januari werd inder tijd de benzinedistributie tot in alle onderdelen voorbereid. De aanvoer van benzine in januari bleef echter ongeveer op het peil van december. Het ook door de winter beperkte verbruik maakte het mogelijk de binnenlandse voorraden te handhaven en zelfs iets te vergroten. De mi nister vond in deze ontwikkeling aan leiding nog voor het einde van ja nuari een verzachting van het zon dagsrijverbod toe te pasen. Onzekerheid Voor de tweede helft van het lo pende kwartaal ziet de Westeuropese benzinesituatie er intussen minder Deze verdeling zou voor ons land een kleinere toewijzing van benzine met zich brengen dan in de afgelopen twee maanden voor binnenlands ge bruik ter beschikking kwam. Forme le beslissingen zijn te dien aanzien nog niet genomen. Hoewel de situatie dus nog tot waakzaamheid verplicht, is de minis ter, gezien de momentele voorraad- positie, voornemens het zondagsrij verbod in aansluiting op de reeds toe- Oe opperbevelhebber van de Navo, generaal Norstad, heeft dinsdag in Parijs verklaard, dat zijn hoofdkwar tier verwacht tegen december van dit jaar te kunnen beschikken over een Wetsduitse bijdrage bestaande uit drie gemotoriseerde infanteriedi visies, twee pantserdivisies, de kern van een luchtlandingsdivisie en een divisie bergtroepen. De Westduitse regering heeft be loofd tenminste twee squadrons transportvliegtuigen voor de lucht strijdkrachten ter beschikking te heb ben. Niemand kan, volgens Norstad, in het geval een oorlog uitbreekt, waar borgen, dat het mogelijk zal zijn al de gebieden in de eerste kritieke da gen te verdedigen. Voor de verdediging van de cen trale sector van Europa zijn tenmin ste dertig divisies nodig. Op 1 februari 1958 zal ons land be schikken over een parate divisie, wel ke is georganiseerd volgens het nieu we schema, zoals reeds door de mi nister van Oorlog in uitzicht werd gesteld. Op die datum zal de vorming van een tweede parate divisie volgens het nieuwe schema een aanvang nemen. Dan zal het geraamte gereed zijn voor de divisie, waarin de aanvullers moeten stromen. In de eerste twee maanden beschikt men over een acht ste deel van de te vormen nieuwe di visie. Het aantal loopt telkens op, zo dat men op 1 februari 1959 zal be schikken over een tweede divisie vol gens het nieuwe schema. Ongeveer vijf dagen geleden heeft de Koninklijke Marechaussee ontdekt dat er op het vliegveld Valkenburg by Katwyk reeds enige maanden lang benzine, die niet voor rijksvoer tuigen werd gebruikt, uit een ben zinepomp van de L.S.K. verdween. Uit een onmiddellijk ingesteld on derzoek bleek daarop, dat deze ben zine gebruikt werd door personeel van het vliegveld voor vervoermid delen, zoals bromfietsen, scooters en auto's. Voorlopig zijn naar aanleiding van deze malversaties vier militai ren en burgers gearresteerd. Uit het onderzoek is verder nog niet veel openbaar gemaakt, hoewel reeds vastgesteld is dat met het ont vreemden van de benzine een trans port-officier in de rang van luitenant ter zee der eerste klasse, een onder officier, enige korporaals en twee burgers, iets te maken hadden. Doch de grootte van hun aandeel in de fraude is niet bekend. De benzine uit de pomp kwam te recht in de garage-werkplaats van het vliegkamp en vond van daaruit zijn verkeerde bestemming. Het aan tal personen, dat zich in feite heeft schuldig gemaakt aan clandestien tanken, is nog niet te schatten. Ook omtrent de wijze waarop de fraude kon geschieden is nog niets bekend. Minister Dulles van de V.S. heeft gisteren gezegd, dat Amerika niet eigenmachtig op zal treden, wanneer Israël mocht weigeren zijn troepen uit het gebied van Gaza terug te trek ken. Indien de Verenigde Naties sancties tegen Israël zouden voorstel len, dan zou Amerika deze ernstig in overweging nemen. Dulles voegde er echter onmiddellijk aan toe, dat hy geloofde, dat sancties niet nodig zou den zijn. Egypte heeft dinsdag een officieel verzoek ingediend voor een nieuwe bijeenkomst van de Algemene Verga dering der Verenigde Naties „ter be spreking van de Israëlische weigering de resoluties van de V.N. na te le ven". Te Londen heeft Unger, een spec taculaire ontwerper van brilmon turen, een aantal nieuwe modellen gelanceerd. Op de foto ziet men een viertal van deze modellen. Op vallend is het bruggetje tussen bei de glazen, dat ontbreekt of op sier lijke wijze in het geheel is ver werkt. De mysterieuze bril links boven draagt de naam „Intrige". De brillen onder zijn genaamd „Clou" en „Tiara" (resp. links en rechts),. (Van onze parlementaire verslaggever) De jeugdige staatssecretaris voor de Bezitsvorming en de PBO, die na de kabinetsformatie van deze zomer als jongste lid in het kabinet is ge treden, heeft in de Tweede Kamer een sympathieke uiteenzetting gege ven van zijn taak. Over de P.B.O. heeft hij gezegd, dat hij, mèt de mi nister van Binnenlandse Zaken, van oordeel is, dat men het bedrijfsleven niet te zeer aan banden moet leg gen. Het kan natuurlijk nodig zijn dat er een keer een bedrijfslichaam gedwongen wordt opgelegd, maar dit moet tot de allerhoogste uitzonderin gen blijven behoren. Verwachting van het K.N.M.I. tot vanavond: Veranderlijke bewolking en op vele plaatsen droog weer. Matige tot krachtige zuidelijke wind. Aanhoudend zacht. Verwachting van het Belgisch weerkundig instituut: Eerst lichte tot matige, daarna matige tot krachtige zuidwestelijke wind. In zuid-België veel bewolking, el ders mooi weer met toenemende bewolking. Vandaag: zon onder 17.37 uur Morgen: zon op 8.10 uur, maan op 10.39 uur. Op het ogenblik bevindt zich op Schiphol een grote verzameling vreemdsoortige buitenlandse hoofd deksels die naar New York zullen vertrekken voor een tentoonstelling welke zal worden georganiseerd door een Amerikaanse firma en de KLM. (Zie elders in ons blad.) Een aantal meisjes op Schiphol hebben ten behoeve van de fotografen hun werk verlaten en zich getooid met de merkwaardige hoofddeksels zo als de foto laat zien. Het Vasteland te Rotterdam deed gisteren zijn naam geen eer aan, toen een vat met vloeibare zeep, geladen op een wagen van van Gend en Loos, was gaan lekken en in brede stromen zijn in houd over de rijksweg verspreidde. Het duurde van de Schie- damsedijk tot de Baan, vooraleer de chauffeur er erg in had. In die tussentijd waren al talrijke achteroprijdende auto's als draai molenfiguren aan het tollen gegaan maar gelukkig kwam het niet tot botsingen. Het overdrukke verkeer moest twee uur lang worden omge legd, waardoor er vrij veel verkeersopstoppingen ontstonden. De brand weer is er aan te pas moeten komen om de weg schoon te spuiten. Dit gelukte wel, maar de zeep begon te schuimen en de lucht drong tot in verre omtrek door tot de reukorganen van de Rotterdammers, hetgeen een algemene niespartij veroorzaakte. Ierland de nacht getroffen door cn Zuid-Schotland zijn in van maandag op dinsdag door een zware storm, waarin windstoten van 160 km per uur voorkwamen. In Ierland kwamen twee personen om het leven. Een opvarende van een schip sloeg overboord en verdronk. Het andere slachtoffer werd nabij Cork door een ijzeren plaat getrof fen, die van een dak was gewaaid. Honderden bomen werden ontwor teld, waardoor wegen werden ver sperd en het autobus- en spoorweg verkeer werd ontwricht. De locomo tief van een personentrein werd be schadigd door een vallende boom. Verscheidene schepen kwamen door de storm in moeilijkheden. Nauwelijks was de 22-jarige kantoorbediende J. M. Z. (Zwa- nink) uit Driebergen in de zo mer van het vorig jaar in dienst bij een reclame-adviesbureau in Amsterdam, of hij begon met kasstukken te knoeien en zich bedragen van 100 a 200 gld. toe te eigenen. Vervolgens ging hij cheques uitschrijven, die hij van een valse handtekening voor zag en inde. Totaal wist hij een bedrag van circa 15.000 gld. te verduisteren, dat hij met vrou wen verbraste in cafés op de Zeedijk. „U geeft deze feiten volmondig toe?" - vroeg de president van de rechtbank zelf "U een afdelingsbureau in Am- WhopjrAAr rlrt n /-I„v, T i n rr: waarvoor de jongeman terecht stond! Verdachte knikte ,Ik heb geen woord van berouw inde stukken gevonden. Hoe ernstig het is, ziet u eenvoudig niet in. Avond in avond zat U in twee kroegen op de Zeedijk. U wilde de grote meneer uithangen en vertel de dat U de zoon van een architect was en een andere keer onderdirec teur van een reclamebureau. Op uw kosten heeft u een vrouw helemaal in de kleren gestoken en van een ander betaalde u de bruiloft, ruim 2.000 gld. zo zei de president tot verdachte. Toen de jongeman verdwenen was - hij vluchtte naar het buitenland - had zijn patroon argwaan gekregen en was de fraude aan het licht getreden. Internationaal werd door de politie jacht op de jongeman gemaakt, echter zonder succes. Tenslotte had hij zich- sterdam aangegeven. De officier van justitie eiste 2 1/2 jaar jeugdgevan genis. Het bleek dat verdachte over een sleutel van de brandkast beschikte, waaruit hij, toen zijn patroon ziek was, de chequeboekjes haalde. De af-HR rekeningen van de bank voor de door op 19 februari a.s. uitspraak doen hem geïnde cheques verscheurde ver dachte, zodat zijn patroon aanvanke lijk niets merkte. In de rapporten werd o.m. vermeld, dat Z. in zijn eer ste betreking ook reeds geknoeid had, waarvan echter geen aangifte was ge- daaft. Voorts had hij zijn verloofde en haar moeder bestolen. Zijn alcohol misbruik was in zijn diensttijd begon nen. Het reclasseringsrapport beval plaatsing in een jeugdgevangenis aan. In het psychiatrisch rapport werd Z. een zwakke persoonlijkheid genoemd. De officier var justitie, mr. G. R. Nu- bc, kwalificeerde de verduisteringen als „ontstellend ernstig" „Op de meest geraffineerde manier heeft hij zijn patroon zand in de ogen gestrooid. In zijn vorige betreking heeft hij zich getraind op de nu gepleegde verduis teringen' De raadsman, mr. H. van Zutphen, oetoogde dat de handtekeningen niet goed gelijkend waren doch de bank iNed. Middenstandsbank) toch maar uitbetaalde. Dit had volgens zijn me ning het misdrijf in de hand gewerkt. Hij schetste het „vreemde en ont spoorde" leven van zijn cliënt en ver zocht tenslotte de straf te beperken en de jongeman daarna onder goede leiding te plaatsen. De rechtbank zal Wat de bezitsvorming betreft kon digde hij aan, dat de Kamer binnen enige maanden zal kunnen verwach ten een wetsontwerp dat het jeugd- sparen zal regelen, een wetsontwerp waarin de vrijstelling van belasting van werkgeversbijdragen aan bouw- spaarfondsen nog zal kunnen worden uitgebreid tot andere fondsen en ten slotte een spaarregeling voor ambte naren. De overheid zal dus spoedig het voorbeeld geven op het gebied van de bezitsvorming. Onder de kamerleden die over dit laatste onderwerp hebben gesproken bevond zich de heer den Uyl (P.v.d. A.), die het meermalen door de so cialisten naar voren gebrachte stand punt verdedigde, dat de bezitsvor ming verkeerd zou kunnen werken in een tijd, waarin de bestedingen moe ten worden ingekrompen. Drs. Schmelzer betoogde dat het juist zeer wel denkbaar is dat de bezitsvorming die immers de consumptie vermin dert, de investeringen zal afremmen. Prof. Romme kwam in conflict met de heer den Uyl in een uiteen zetting van de taak die moet worden toegekend aan de eigendom in chris telijke zin. De heer den Uyl was van mening dat slechts collectieve eigen dom van uut zou zijn en dat het be heer daarover op de voorgrond moet staan. Prof. Romme zei dat het juist gaat om de ontwikkeling van de per soonlijke eigendom zelf in onze sa menleving. De vertegenwoordigers van de bu reaus der drie Europese vergaderin gen [Raad van Europa, E.G.K.S. en W.E.U.) hebben een nieuw advies op gesteld inzake de nieuwe vergadering van de Gemeenschappelijke Markt en de Euratom. Voor het geval er onoverkomelijke bezwaren zouden bestaan tegen het aanvankelijke voorstel om de contro le op de Europese Markt en de Eura tom aan de gemeenschappelijke ver gadering der E.G.K.S. toe te vertrou wen, zou het nieuwe parlement alle bevoegdheden welke thans de verga dering van de E.G.K.S. uitoefent, op zich moeten nemen. De huidige leden der gemeenschap pelijke vergadering van de E.G.K.S. zouden gedurende het eerste jaar deel moeten uitmaken van de nieu we vergadering. In een later stadium zou er dan aanleiding kunnen be staan om de nieuwe vergadering voor de Gemeenschappelijke Markt, de Euratom en de E.G.K.S. op te ne men in een enkele Europese verga dering. Op de werf van Wilton Feijenoord te Schiedam zijn 240 lassers ontsla gen. Dit is een uitvloeisel vanTiet con flict dat enkele weken geleden uit brak en waarbij de lassers verschil lende eisen stelden inzake de loonre geling. Dit conflict duurde slechts kort, maar nadat de lassers aan het werk wareu gegaan, begonnen zij een! lang zaamaan-actie. Deze heeft nu geleid tot het besluit van de directie, hen te ontslaan. Toen midden vorig jaar de Opperste Sovjet in Moskou bijeenkwam, kon digde Kroestjev een algemene libera lisatie aan. Nu de afgevaardigden van de twee hoogste raden in Rusland opnieuw vergaderen, kan men uit de monc: van de Oostduitse communis tenleider Ulbricht vernemen dat „veel burgers' die eens gedachteloos om li beralisatie vroegen", nu hun vergis sing gaan inzien. Dat is dan natuur lijk geen kritiek op Kroestjev, maar op de communisten, die tijdens de Hongaarse opstand nog aan zijn woorden durfden herinneren.... Ulbricht zei in een redevoering te Berlijn, dat er in Oost-Duitsland plan nen hadden bestaan voor een opstand die op 2 november jn Oost-Berlijn had moeten beginnen. De grote conspira tor was een jonge universiteitslector, dr. Wolfgang Harich. De strijd, aldus Ulbricht had onder de leuze „tegen het Stalinisme" gestreden moeten worden. De onthulling van Stalins „vergis singen had onrust in de partij ver oorzaakt. „Maar wij Duitsers hebben het minste recht om te praten over Sovjet-fouten. die gemaakt werden toen Rusland door Hitier werd be dreigd". De Hongaarse minister van Staat, Marosan, heeft aangekondigd, dat de regering in Boedapest een toestand wil scheppen, waarin „de vijanden van het volk bang zullen zijn, maar de communisten en eerlijke arbeiders rustig kunnen werken". Aan duide lijkheid iaat dit niets te wensen over. De razzia's onder de studenten du ren nog altijd voort. De Franse en Poolse communistische partij hebben in een gemeenschappe lijk communigué het plan van Eisen hower voor het Midden-Oosten en de Franse politiek in Algerië gelaakt. Zij zullen tevens „alle pogingen be strijden om de klassestrijd te verdoe zelen" Merkwaardig genoeg komt uit Parijs tevens het bericht, dat Go- mulka en de Poolse premier, Cyran- kiewicz, een bezoek aan Parijs willen brengen. In de Bulgaarse hoofdstad, Sofia, zouden 1500 studenten van de univer siteit weggezonden zijn, omdat zij van hun sympathie hebben doen blijken voor de Hongaarse opstandelingen. Over de bijeenkomst van de Opper ste Sovjet in Moskou kan weinig sen sationeels worden gemeld. De defen siebegroting is iets lager dan vorig jaar en het economische plan stelt een p'-oduktieverhoging van 7.1 pro cent voor de industrie voor. Kagano- witsj en Pervoechin, die beiden ge noemd zijn in verband met de zaak van de „geheimzinnige patiënt" in Moskou, woonden de vergadering in het Kremlin bij. Opnieuw raden dus!

de Stem | 1957 | | pagina 1