Nieuwe campagne voor Boude wij nkanaal Er moet iets gebeuren C. WITTE Zo speelde men elders DEKKLEDEN VRIENDELIJKE UITNODIGING Oestercultuur contra de gemeente Bergen op Zoom PESMAN WON IN 14,3 SEC. Drink meer limonade Nog onrustig Zangconcours te Kortgene ,DE RODE BURCHT Spo 9 DAGBLAD DE STEM VAN DINSDAG 5 FEBRUARI 1957 Fascinerend planwaarvoor het ogenblik slecht gekozen lijkt Voor scliepen van de grootste tonnemaat Eén 5-daagse week per maand als proef Amerikaanse wapens voor Saoedi-Arabie Roebels voor Nasser Nog geen stilte aan Zeeuwscli-Vlaamse cultuur-front Ook met open ogen Toestand op Cyprus Bezwaren betreffende zuiverheid en zout Wisselbeker naar Goes v.d. Walle- Blommaert arieven "gevonden 534ste STAATSLOTERIJ 2. k.«, Pei Kamei meuvj Ufi Aanho 97e JA De opmerkingen van senator Sledsens bij de behandeling van de Belgische begroting van Openbare Werken over het graven van een zeekanaal van Antwerpen naar de Noordzeekust schij nen aanleiding te worden tot een nieuwe Antwerpse campagne voor een zeeweg, welke de Westerschelde zou kunnen vervangen. Met dit doel, en niet om voor de Antwerpse Rijnvaart langs een nog langere weg dan de huidige een nieuwe route zonder Moerdijkkanaal te vinden, zoals de heer Sledsens namelijk be oogde, wordt het plan voor een Boudewijnkanaal weer voor de dag gehaald, dat enkele jaren geleden in de lijn van een nog ouder project door een Antwerps „Waterwegen- en Scheepvaart- komitee" werd ontworpen. Het Antwerpse Kamerlid Groot- jans heeft het in „Het Laatste Nieuws" opnieuw uitvoerig uiteen gezet en verdedigd. Het wordt daar bij ook naar voren geschoven als hulpmiddel om schepen van de groot ste tonnemaat, met name tanksche pen, de toegang of aanleg op de kort ste afstand van Antwerpen te ver zekeren, zoals zij Rotterdam op de kortste afstand zullen kunnen berei ken in de mond van de Nieuwe Wa terweg. Bovendien en vooral doet de be zorgdheid over de gevolgen van het Deltaplan op de Westerschelde in Antwerpen naar de mogelijkheid van een «andere zeeweg uitzien. 20 meier diep Het Boudewijnkanaal nu zou vol gens de voorstanders een betere èn een kortere toegangsweg naar Ant werpen kunnen worden. Het tracé zou lopen van Kallo over Selzate naar Heist aan zee bij Zeebrugge, waar mee het evenals met Brugge door een vertakking verbonden zou wor den. Bij Selzate krijgt Gent aanslui ting op het kanaal, zodat ook de Gent se haven van de nieuwe zeeweg zou profiteren. Het gehele kanaal wordt dan 82 km lang, wat een verkorting van de huidige weg langs de Westerschel de met 45 km. zou betekenen. De breedte zou 200 meter, op sommige plaatsen 300 meter zijn en de diepte 20 meter. Vooral deze diepte springt in het oog, als men bedenkt, dat de toegang tot Antwerpen over de Schel de vanaf de Nederlandse grens met voortdurende baggerwerken maar op 8.75 meter diepgang onder laagwa- terstand gehouden werd. Het nieuwe zeekanaal zou slechts aan de uiteinden van sluizen te voor zien zijn.Bruggen wil men vermijden; in plaats daarvan zijn 5 tunnels ont worpen. Te kostbaar? Zo op het eerste oog schijnt dit zee kanaal dus nog al aantrekkelijk te zijn. De vraag is echter ook, of het technisch gemakkelijk uitvoerbaar is en welke lieve duit het zou gaan kosten. Technische bezwaren schijnt men niet zwaar te tellen. Bij voorbaat rekent men er al op, dat het kanaal slechts voordelen gaat opleveren voor het afwateringstelsel van Waasland, wat de praktijk overigens eerst kan uitwijzen. Als men met heel erg voor zichtig is zou het diepe kanaal wel eens alle water uit Waasland e.o. kunnen wegzuigen. Dat de nieuwe vaarweg een slor dig kapitaaltje zal kosten, verheelt men zich intussen niet. Maar de heer Sledsens vindt dit toch geen onover komelijk bezwaar. Als men opwerpt, dat het werk financieel niet te ver antwoorden is, verwijst hij naar het Albertkanaal, naar de Brusselse we reldtentoonstelling, het breken en re construeren in de Brusselse agglo meratie en de baggerwerken in de Schelde. Dat kost ook allemaal grote of enor me kapitalen, en men heeft die wer ken toch tot stand gebracht of aan gevat. Vooreerst geen kans Dit is nu allemaal wel waar, maar hier wordt voorbijgezien aan de om standigheid, dat het getij voor het aanvatten van grote openbare wer ken gekeerd is. Minister Vananden- hove ziet zich bij gebrek aan finan- ciële middelen genoodzaakt zijn pro gram in te krimpen. Er moet af en er kan bepaald niets meer bij. Van de waterstaatswerken, welke België zou moeten verrichten, wanneer met Nederland een overeenkomst over de waterwegkwesties wordt bereikt komt nog maar de opheffing van de Stop van Ternaaien op de Belgische be groting voor ter directe uitvoering. Wanneer thans een nieuwe sluis te Terneuzen en een Moerdijkkanaal te zwaar op de Belgische schatkist zou den drukken, moet dit nog meer het geval zijn voor het Boudewijnkanaal. Er zal dan ook nog veel water door de Schelde vloeien, zoals „De Standaard" opmerkt, voor dat men aan de realisering er van kan denken Voorlopig blijft het een even fantastisch als fas cinerend project, waarvan de verwezenlijking zich in een mis- tiger verschiet verliest dan de Heizeltoren. Op de jaarvergadering van de Ne derlandse katholieke mijnwerkers- bond (NKMB) afdeling „Concordia" te Heerlen, heeft voorzitter Aquina na een toelichting op de jongste voor stellen betreffende de arbeidsvoor waarden meegedeeld, dat waarschijn lijk op 1 april a.s. wordt begonnen met één vijfdaagse werkweek per maand, in afwachting van het over de verkorting van de werktijd door de SER uit te brengen rapport. De Franse hoge commissie voor de bestrijding van het alcoholisme heeft de werkgevers verzocht, in de fabrie ken en kantoren automaten te plaat sen, waaruit de werknemers limona des kunnen krijgen. Volgens de commissie drinkt de Fransman tien maal zoveel alcohol als een Amerikaan of een Zweed, vijf maal zoveel als een Brit en vier maal zoveel als een Belg of een Zwit ser. Per jaar worden meer dan ze venduizend Fransen behandeld voor geestelijke afwijkingen als gevolg van alcoholmisbruik. Gemiddeld bevat de hoeveelheid alcoholhoudende dran ken, die de Fransman per jaar ge bruikt, ruim 22 liter zuivere alcohol. Op iedere 86 inwoners is er één café. In Engeland is dit één café op 430 inwoners en in Noorwegen één op drieduizend inwoners. Volgens de „New York Times" zou den de Verenigde Staten bereid zijn aan Saoedi-Arabië wapens te verko pen, waaronder enige straaljagers en tanks, in ruil voor een verlenging met vijf jaar van de overeenkomst, waarbij Amerika de beschikking kreeg over de luchtmachtbasis Dha- ran. Deze overeenkomst is in juni jl. afgelopen. Men verwacht Vrijdag, als het ko ninklijke bezoek aan Washington ten einde is, een gemeenschappelijke communique. William Benton, oud adjunct-staats secretaris en oud-senator van de Amerikaanse staat Connecticut, heeft zondagavond in een Amerikaanse te levisie-uitzending verklaard uit „ze kere bron" te weten dat de Sowjet- Unie bijna 200 miljoen dollar aan president Nasser van Egypte zou hebben aangeboden. Twee concurrenten uit het Bislet- stadion in Noorwegen: rechts onze landgenoot Pesman en links Sjoelin die samen de tweede rit van de 10.000 meter moesten rijden. Pesman won de strijd met een voorsprong van 14,3 sec. FAMILIEBERICHTEN (uit andere bladen) Geboren: Yvonne, dochter van W. Houben-Ingendael, Sittard. Overleden: Pieter Clercx, arts. Tilburg: Frederik van Buul. 64 jaar, "s-Hertogen- bosoh; Antonius van de Lo- veren, ec. drs., 46 jaar, Amsterdam; J, Verschraagen, 63 jaar, Amsterdam. Ondertrouwd: Mr. Mirjam van den Berg en Léon M. A. Masset pol. soc. drs. Huwelijksinzegening zaterdag 23 febr. 1957 te 11 uur in de Rectoraatskerk te Sluiskil (Z. VI.). Sluiskil, P 67 Amsterdam. Amstel 326 Adres van de dag: Hotel Rot terdam, Terneuzen. 4- Heden overleed, tot onze diepe droefheid, zacht en kalm, gesterkt door de H. Sacramenten der stervenden, onze ge liefde vrouw, dochter, zuster en behuwdzuster MARIA FITTERHOEVE echtgenote van Bastiaan Remyn in de ouderdom van bijna 42 jaar. Bastiaan Remijn Familie Uitterhoeve 's-Heerenh„ 3 febr. 1957. Werrielaan 8. De gezongen uitvaart zal plaats hebben, heden, dinsdag 5 februari om 9 uur, in de parochiekerk van de H Willibrordus te 's-Heen hoek. Hiermede geven wij u kennis dat tot onze diepe droefheid na een langdu rig geduldig gedragen lijden, zacht en kalm van onze zijde is heengegaan, mijn innig geliefde vrouw, onze lieve en zorgvolle moeder, doch ter. schoondochter, zuster behuwdzuster en tante, CATHARINA C. VAN DOESELAAR geb. Adriaanosen, in de leeftijd van 45 jaar. Zij, die haar van nabij hebben gekend, zullen beseffen hoe zwaar ons dit verlies valt. Jacobus G. van Doeselaar Adriana S. van Doeselaar en verloofde Fam. Adriaansen Fam. van Doeselaar Sluiskil, 3 februari 1957 Vinkenstraat 3 De teraardebestelling zal plaats hebben op woens dag 6 februari e.k., des namiddags om 3 uur. Vrijdag 8 februari a.s. hopen onze geliefde ouders, be huwd- en grootouders, B. Kopmels en A. Kopmels-de Jonge hun 40-jarige echtvereniging te gedenken. Dat zij nog lang gespaard mo gen blijven is de wens van hun dankbare kinderen, be huwd- en kleinkinderen. IJzendijke, februari 1957. Schoondijkseweg B 35 TE KOOP zo goed als nieuwe RACEFIETS Te bevr. bij M. Traas, Kon. Julianastr. 11, 's Heeren hoek. Het Bestuur van de polder „Wildelanden" maakt bekend le. dat de gewone jaarlijkse vergadering van Stembe voegde ingelanden zal ge houden worden op zater dag de 9 februari 1957, des namiddags 1 uur, ten hui ze van de Heer Aug. Cat- toir, in „De Koning van Engeland" te Hulst. 2e. dat vanaf 1 februari tot en met 8 februari 1957 ten kantore van de Ontvanger Griffier te Sint-Jansteen ter inzage liggen en tegen betaling der kosten in druk of afschrift verkrijg baar zijn: a. de Rekening en Verant woording over het dienst jaar 1956; b. de Begroting voor het dienstjaar 1957 met de daarbij behorende Memo rie van Toelichting; 3e. dat van die Begroting, na dat zij door gezegde ver gadering is vastgesteld, andermaal gedurende acht dagen ter plaatse als bo ven inzage zal kunnen worden genomen. Sint-Jansteen, 1 febr. 1957 R. F. van Acker, Dijkgraaf A. J. M. Rottier, Ontvanger-Griffier. „Het ziet er naar uit, dat na de eerste schermutselingen de stilte is ingetreden". Dit schreef ons vorige week donderdag Dom van Elderen uit Sluis. Hij zal inmiddels wel hebben ontdekt, dat hier schijn bedriegt. Toch hebben wij zo vagelijk het gevoel, dat sommige vooraanstaande mensen nog steeds bezig zijn de cultu rele kat uit de Zeeuwsch-Vlaamse boom te kijken. Mogen we, als dat zo is, vriendelijk maar dringend uitnodigen Over deze vermeende stilte zegt dom van Elderen verder: Laat ons hopen, dat het de stilte is van de bezinning en niet de stilte veroor- zaakt door gebrek aan kruid. Zeker is wel dat allen even wak ker geschrokken zijn door de har- tekreet van de student en we zijn het er over eens dat er iets zou moeten gebeuren. Het gevaar dat ons nu dreigt, is, dat onze bezin ning doodloopt op de vraag „wat nu?" Want ook met open ogen kan men inslapen. A.C. komt de stilte even verstoren door enkele positieve voorstellen, waarvan iedereen het nut wel van zal inzien. Wij van onze kant bouwen liever verder op het positieve resultaat van de discussie, de overtuiging dat slechts samen iets kan bereikt worden. Opvallend is dat de strijd van woord en wederwoord bijna uitsluitend zich heeft afgespeeld in west-Zeeuwsch- Vtaanderen. Waarschijnlijk ligt het culturele le ven in oost-Zeeuwsch-Vlaanderen ook wat gunstiger dan in de west kant. En er loopt nu eenmaal een scher pe scheiding tussen oost en west, een niemandsland, dat de contacten moei lijk maakt Hoe de situatie in het oos ten ligt is ons niet goed bekend, maar we hopen dat ook zij kunnen profi teren van onze gedachtenwisseling. Het uitgaansverbod voor alle man nelijke Griekse en Turkse Cyprioten van 12 tot 27 jaar, dat dit weekeinde in alle grote steden van Cyprus was afgekondigd, is maandagochtend op geheven. Enkele uren later werd het echter in Nicosia weer van kracht. De reden hiervoor is niet bekendge maakt. Het uitgaansverbod volgde op een bomaanslag waarbij zaterdag een Turkse politieman om het leven gekomen is. Het zal maandagavond weer ingaan. Een Griekse Cyprioot, die bij de onlusten van zondag in Famagusta gewond was, is maandagochtend in een ziekenhuis overleden. In verscheidene plaatsen op het eiland zyn de Griekse arbeiders in staking gegaan uit protest tegen het optreden van de Turkse Cyprioten. Wat ons ook is opgevallen, dat men het heil van de Zeeuwsch-Vlaamse cultuur voor een groot gedeelte ver wacht van buiten af. Maar dit is de werkelijkheid over het hoofd zien. Van buiten af moeten we niet te veel verwachten. Het zal vooral de eigen-aanpak zijn die resultaten kan opleveren. Als we daarbij nog voegen de algemene over tuiging, dat er vooral onder de jeugd gewerkt zal moeten worden, hebben we voldoende elementen om positief iets op te bouwen. Alle jeugdbewegingen in west- Zeeuwsch-Vlaanderen, verkennerij, jonge boeren, gidsen, KAJ, KVCO en anderen moeten gezamelijk de situatie verkennen en gezamelijk de troffel gaan hanteren. Positiever nog, roep al de leiding gevende leden van de verschillende afdelingen bü elkaar voor een discus sie-vergadering, waarop begrip voor elkaar kan groeien en waaruit met een beetje goede wil daden kunnen voortkomen, die hoekstenen zullen z^jn voor de culturele opbouw van ons gewest. Mogen we dan aan de KVCO, die zo vaak het onderwerp was van deze reeks artikelen, vragen de organisatie van de voorgestelde bijeenkomst spoe dig ter hand te nemen? Laten we de strijdbijl en de trof fel van hand verwisselen. De troffel nu in de rechterhand! Maar gooi de strijdbijl niet weg om de moeilijkhe den aan te kunnen, zowel buiten ons als in ons zelf. In mei 1955 werd door de gemeen te Bergen op Zoom vergunning ver leend aan de N.V. Zuid-Nederlandse Spiritusfabriek tot uitbreiding van de afdeling droge gistbereiding, o.m. om vattende het periodiek lozen van 240 kubieke meter afvalvloeistof in de Ooster Schelde. Hiertegen werd door belanghebbenden in de schelpdieren cultuur en door bacteriologische en biologische diensten t.w. Rijksinsti tuut voor zuivering afvalwater, Rijks instituut Visserijonderzoek, B. en W. van Tholen, bestuur der visserijen op de Zeeuwse stromen, de oester- verenigihgen Vebo, Vervoex en Zeeuwse Oester te Yerseke, de N.V. Zoutraffinaderij en de N.V. Conser- venfabriek en Oestercultuur „de Ar beid" te Bergen op Zoom in beroep gegaan bij de Kroon. Dit beroep zal maandag 11 februari a.s. behandeld worden voor de Raad van State, af deling geschillen van bestuur. Zowel van biologische als bacte riologische zijde zullen verschillende bezwaren naar voren worden ge bracht, welke in hoofdzaak de zui verheid en het zoutgehalte van het Scheldewater betreffen. Ten tijde van de suikerfabriek „Zeeland" thans geliquideerd, werden door het spoel- en afvalwater van deze fabriek 42 percelen cultuurgrond met een oppervlakte van 590 hectare zodanig verontreinigd dat de daarvan afkomstige schelpdieren eerst een ge ruime tijd in quarantaine moesten doorbrengen alvorens zij in de han del konden worden gebracht. De ge volgen van het afvalwater van de Spiritusfabriek zullen nog groter zijn. Het te lozen afvalwater zal ongeveer gelijk staan met het afvalwater van een stad van 65.000 inwoners. Voor al wanneer het Scheldewater hoge temperaturen bereikt zullen de schelp- diereneultuur in de Eendracht en de zuiverheid der oesterputten in Tho len en Bergen op Zoom groot gevaar lopen. Door het afvalwater zou bovendien een grote oppervlakte zeewater, me de door eb- en vloedbeweging, sterk verdund worden en kans lopen door de afbraakprodukten besmet te wor den. De larven van oesters en ande re schelpdieren zouden zich over een grote oppervlakte van de O. Schelde niet kunnen ontwikkelen, met atle schadelijke gevolgen voor de schelp dierencultuur. Bij gelegenheid van het tweede lustrum van de zangvereniging „Zang veredelt" te Kortgene werd in deze N.-Bevelandse gemeente door de Zeeuwse zangersbond een solisten concours gehouden, waarvoor veel belangstelling bestond. Urenlang is er gezongen dat het een lust was en 's avonds heeft burgemeester Schuit de prijzen uitgereikt. De uitslagen waren: Hoogste onderscheiding voor de da mes Berks en Tamminga uit Goes, die met 96 punten bovenaan ston den en de wisselbeker van het ge meentebestuur ontvingen. 3e afdeling duo: M.J. Willemstein en M. Westdorp, „Zuiderstemmen", Hansweert, 84 pt., le pr. 3e afdeling trio's: dubbel trio: da mes De Looff-Boot, Verhulst-Koster, Post-Rooze, Hanse-Kole, I. Zandee en J. Schrier. 89 pt., le pr. (medaille). 3e afdeling kwartetten: dames M. Dronkers, M. Bauer, S. Gerritsen, A. van Weele, „Crescendo", Kruiningen, 82 pt., le pr.; dames M. van Eene naam, Jobse-Melse, H. de Fouw-Pot- ter, J. Willemsen-Dronkers, „Zuider stemmen", Hansweert, 84 pt., le pr.; dames A. Catsman, A. Westveer, I. Openeer, G. Vermeulen, „Crescen do", Kruiningen, 81 pt„ le prijs. Dubbel mannenkwartet: A. Dek. P. Kakebeeke, I. Stel, G. Dek, H. Meij er, C. Maas, C. Buyze en L. Witte „Crescendo", Kruiningen, 90 pt., le pr. met lof (medaille). 2de afd. dubbele kwartetten: de he ren K. Wal, A. Lobbezoo. J. Minder- houd. L. v.d. Klooster, K.C. Pieter, A. Hagendoorn, W. de Kam en A. Geelhoed, Souburgs Mannenkoor, 77 pt., 2e prijs. Dubbelkwartet dames: De Looff- Boot, Post-Rooze, Hanse-Kole, I. Zan dee en de heren M. de Looff, Jo Anthonisse, Jac. Kesteloo, Jan Kes- teloo, „Zang Veredelt", Kortgene 85 pt., le prijs (medaille). OP DE RIJKSWEG 's-Hertogen- bosch-Nijmegen is onder Rosmalen de wegarbeider Spierings vader van zes kinderen aangereden en gedood. TWEEDE DIVISIE A (Betaald) 26 50-23 BE QUICK 18 10 6 2 Leeuwarden 17 10 4 3 24 60-29 Rheden 19 9 6 4 24 41-36 Veendam 19 9 6 4 24 41-36 Heracles 17 8 6 3 22 39-19 Oldenzaal 18 7 7 4 21 37-32 Tubantia 17 6 6 5 18 32-30 Heerenveen 18 6 6 6 18 39-41 Zwolse Boys 18 7 3 8 17 40-34 Go Ahead 17 5 4 8 14 26-29 Zwar temeer 17 3 7 7 13 29-44 PEC 17 5 2 10 12 34-56 Velocitas 18 4 4 10 12 31-52 Oosterparkers 17 5 1 11 11 26-49 Ensch. Boys 19 3 4 12 10 25-40 EERSTE KLASSE A (Amateurs) 39-21 Velox 15 10 2 3 22 Unitas 14 9 1 4 19 30-19 R.F.C. 13 7 3 3 17 35-13 Zeeburgia 13 6 3 4 15 32-21 UW 13 6 2 5 14 25-33 HRC 16 6 2 8 14 29-29 VCS 13 5 2 6 12 22-22 DWV 13 5 2 6 12 24-26 CW 15 2 8 5 12 15-21 Rapiditas 15 5 1 9 11 13-34 Gouda 12 4 1 7 9 16-21 Quick (H) 14 3 3 8 9 13-28 EERSTE KLASSE B (Amateurs) Be Quick (Z) 17 10 3 WVC 16 8 6 Robur et Veloc 18 9 3 Quick '20 17 Zwaagwesteind 17 WW Sneek WAV Borne Hengelo Arnh. Boys Achilles 15 15 16 15 15 15 16 23 49-33 22 45-23 21 38-30 17 41-36 17 40-41 15 35-37 15 34-37 15 28-23 14 34-39 12 33-47 11 3 MS 10 19-35 KORSETTEN en B.H.'s Drogisterij HULST Alléén bij vooruitbetaling. Uitsluitend voor de Zeeuwse oplage 3 regels of minder f 0.80; iedere regel meer 15 ct Bij 3 achtereenvolgende ge lijke plaatsingen wordt de derde plaatsing tegen hall geld berekend. 25 letters, cijfers of lees tekens gelden voor 1 regel. Het bestuur van de polder „Sint-Jansteen" maakt be kend: le. dat de gewone jaarlijkse vergadering van Stembe voegde Ingelanden zal ge houden worden op zater dag de 9 februari 1957, des middags 12 uur, ten huize van de heer Aug. Cattoir in „De Koning van Enge land" te Hulst. 2e. dat vanaf 1 februari tot en met 8 februari 1957 ten kantore van de Ontvanger Griffier te Sint-Jansteen ter inzage liggen en tegen betaling der kosten in druk of afschrift verkrijg baar zijn: p. de Rekening en Verant woording over het dienst jaar 1956; b. de Begroting voor het dienstjaar 1957, met de daarbij behorende Memo rie van Toelichting; 3e. dat van die Begroting, nadat zij door gezegde vergadering is vastgesteld, andermaal gedurende acht dagen ter plaatse als bo ven inzage zal kunnen worden genomen. Sint-Jansteen, 1 febr. 1957 C. L. Inghels, Dijkgraaf A. J. M. Rottier, OntvaBger-Griffier. PERSONEEL GEVR. Inwoning aangeboden in ruil licht huishoudelijk en admini stratief werk, aan ontw. dame (kind geen bezwaar). Br. 34387 Flinke dienstbode gevraagd v. d. en n. Goed loon. Vlijminckx- hoek 31, St. Niklaas. 16559 I E KOOF AANGEB. Mauritssingel 11 Breda Telef. 8698 Voorschoten en foudraals Wegens plaatsgebrek te koop: jonge hennen, tegen de leg. Ook het adres voor eieren Th. v. Waterschoot. Tel. 65, Klooster- zande. Groenendijk 57.16562 3,5 en 2,5 tons luchtbanden wa gens grote partij open bakfiet sen, open en gesloten 2 wielige aanhangwagenties voor auto's - grote partij alle maten auto banden. nieuwe accu's voor alle wagens. 15 mnd. garantie, zeer laag in prijs. J. Tijs. Talmastr tl Breda, tel. 4542 34501 Een kinderwagen te koop z.g.a. n. Te bevr, v.d. Leyelaan 20 - Hulst. 16556 De stencilmachine zonder sten cils ,.Mil-cop" duplicator. Géén inkt, géén vuile vingers, géén dure stencils. 7 kleuren in één drukgang. 1000 afdrukken van eén moederblad. Prijs f 135, Eerst zien, dan kopen. Vraag demonstratie aan International Import Central - Selterskamp 14. Berunekom. 33900 HUIZEN Vrije vestiging te Breda: nieuw bouw Brabantpark f 16.000 Smits' Woningbureau. Gr. Markt 10. Breda, tel. 8786. 34516 Binnenkort te aanv. g. onderh. arbeiderswoning met stal var kenshokken en 70 roe grond. Te bevr. E. de Bruin, Havikdijk 3. Stoppeldijk.16561 Nieuwbouw f 16.500, vrije ves tiging. Makelaars v.d. Berg en Co. Nieuwe Ginnekenstraat 43, Breda. Te koop een arbeiderswoning - staande Zeildijk 51. Te bevr.: Zoutstr. 21, Hulst. 16551 Zondagavond op de weg Zand berg naar Hulst een glacé he ren handschoen gevonden. Ter. te bek, bi.i H. Kuycks, KI. P«- gijnestr. 31, Hulst. 16663 AUTO'S - MOTOREN Wij hebben een ruime keuze Berind-motonen aangekregen. Berini, de goedkoopste brom fiets naar verhouding van uit voering. Prijzen vanaf f 398. C. de Leeuw, motoren, Mid del burg-VI issingen. 22171 Ford Prefect te koop aangeb., mooie zuinige wagen f 950,—. - Garage de Muynck Paul Kru- gerstr. 209, tel. 2008, Vlissingen. Wij hebben steeds in voorraad: Een enorme sortering onderde len en wielen met banden, zo wel gebruikt als nieuw. Eerste Zeeuwse Motorensloperij J. Hoekman, Langeweg 10, 's Gra venpolder. Luxe autoverhuur - olie- en benzine-handel - mo torhandel en reparafiie-inmeh- ting. 22169 HOGE PRIJZEN 30.000 5591 f 5000 21237 2000 19Ü4Ü 1500 12764 17057 1000 3917 4445 8290 18889 20073 ƒ400 2578 3952 6629 7013 7159 7361 8369 8660 9121 11316 12353 15638 17812 20383 20418 200 1758 1762 2168 2428 2573 2586 2869 2996 3550 3744 3771 4194 4736 4930 5142 5409 13180 13512 13869 14177 14207 14316 14375 14544 14771 15273 15531 15733 16916 16928 16951 17251 17467 1(654 17691 17779 17955 1799S 18112 18125 18166 18253 18327 18683 39167 19232 19266 19286 19320 19643 20017 20648 21176 21193 21343 21415 21658 21671 21705 1010 142 153 206 221 269 276 332 343 358 368 407 441 489 511 018 529 538 549 060 571 58 7 604 639 648 655 664 6 79 680 722 757 770 783 8U4 820 824 852 872 923 94D 948 9<5 977 997 2012 040 072 121 161 165 166 197 239 270 297 314 376 491 494 5U1 512 515 543 582 593 611 613 617 623 634 644 649 650 6 74 690 .00 714 715 <37 786 788 831 847 853 871 889 918 919 922 932 933 964 968 971 990 8002 015 031 045 081 082 087 089 105 124 154 166 197 201 235 287 351 3(2 390 409 414 446 478 4 79 481 494 549 573 609 659 701 705 725 757 765 768 774 780 861 900 912 998 4003 00 7 011 021 027 056 074 097 117 126 lo9 199 205 22 7 2o9 2 28U 282 283 298 3oU 412 421 4.4» 441 460 461 488 524 529 537 538 539 541 544 593 629 652 671 675 663 698 748 785 846 850 866 869 890 892 9D2 5027 035 211 215 255 273 334 346 355 362 376 421 454 529 542 571 582 584 592 603 651 669 700 718 738 745 7 3 796 803 82U 853 870 a<6 890 918 923 954 9 71 987 6011 047 088 108 135 147 148 186 189 198 2U0 241 25U 276 296 335 348 352 363 363 3b5 376 392 393 427 444 454 508 532 584 600 614 615 648 661 715 730 769 775 793 878 898 917 920 943 996 7032 037 038 055 085 118 143 154 157 167 171 210 217 238 247 253 260 264 271 272 293 377 400 417 497 526 542 543 565 600 615 667 677 690 728 733 734 749 793 803 815 820 862 864 876 032 934 937 973 984 8002 017 027 054 067 075 102 142 148 223 232 262 263 271 297 312 359 363 367 368 414 415 438 439 440 445 486 487 502 503 547 555 619 636 66C 689 709 743 794 811 816 846 858 865 928 971 9010 022 150 178 179 207 241 264 267 306 315 355 363 373 394 406 418 424 468 471 491 506 523 546 564 604 623 654 691 749 762 765 783 788 798 815 827 840 843 848 876 897 906 915 921 935 939 946 952 10033 045 063 064 066 109 121 166 171 211 213 220 317 329 362 384 394 408 424 448 449 460 465 468 476 501 515 555 558 591 PRIJZEN VAN ƒ40 593 617 894 931 11028 062 272 293 540 541 771 792 949 995 12057 153 497 574 761 784 987 990 18023 068 357 393 576 578 904 926 14018 036 295 343 473 475 786 795 15020 032 156 161 328 336 461 484 614 633 896 927 10020 024 190 194 386 390 643 682 17009 U16 204 219 431 483 648 649 920 922 18010 022 204 239 463 481 677 680 18018 170 464 4 76 614 615 82 7 834 20000 26045 059 361 531 815 841 21029 054 221 250 516 592 722 726 733 738 755 767 772 820 840 860 940 943 950 973 076 086 175 194 199 210 212 227 346 352 373 442 524 525 535 538 550 564 567 635 090 694 700 755 800 815 835 837 840 887 888 9U7 166 248 307 332 376 396 401 411 597 600 636 669 716 723 730 743 794 822 824 844 889 906 949 973 074 396 586 928 095 353 532 800 060 175 348 490 669 949 057 219 400 685 050 229 488 679 954 043 240 491 711 174 ^80 618 867 075 125 452 469 608 733 942 966 104 120 414 420 563 570 857 883 062 081 192 198 379 389 492 503 689 717 972 060 089 274 276 416 445 696 857 052 053 268 270 518 524 704 721 049 090 259 290 527 535 816 842 201 225 484 528 623 636 80'i 897 146 302 326 337 341 481 48-4 550 563 568 776 842 856 868 871 969 986 988 128 154 186 245 287 450 452 460 469 471 638 666 704 734 746 898 956 987 989 995 084 089 103 108 147 232 233 268 278 390 395 407 426 429 449 513 524 558 590 609 761 790 824 872 877 098 339 278 281 527 542 886 900 095 104 284 333 526 560 740 786 118 160 29b 305 553 599 80. 899 242 246 542 556 6'5 791 913 929 167 172 17® 285 313 364 551 600 624 901 964 156 158 166 385 396 425 568 584 647 848 852 885 172 188 195 323 343 363 601 629 670 900 9>3 991 318 357 420 565 583 593 814 821 S25 950 970 995 137 145 181 225 226 276 323 359 364 573 626 684 6S0 791 795 807 853 910 916 979 984 104 114 119 127 150 175 182 214 251 266 293 341 362 381 411 491 596 620 645 646 663 664 667 684 755 818 821 848 869 919 991 Prijzen van f 200: 5477, 6123, 6327, 6739, 7108, 7274, 7557, 8284, 8796, 9047, 9248, 9338, 9593, 11139, 11140, 12731. 718. Daar ze echter nu moeilijk weer konden weggaan zetten ze voor het ogenblik hun zorgen opzij, en bovendien ver scheen op hetzelfde ogenblik hun zonderlinge gastheer in de deuropening. „Kunt ge alles vinden vroeg hij. ..Oh. ik zie, dat alles reeds in orde is. Volg mij De oude ging hen voor over het binnenplein naar de ingang van het hoofdge bouw. Bij het betreden hiervan trof het drietal weer de doodse stilte, die hier heerste. Hol klonk de echo van hun voet stappen door de hoge. gewelf de gangen. Plotseling bleef hun gastheer staan en schoof een voorhang terzijde. „Ge kunt het beste in de burcht zaal verblijven De gastver- trekken zijn reeds lang niet meer in gebruik en bovendien zijn zij afgesloten. In de werk plaats aan de overkant van de plaats, zult ge hout vinden. Zo ge de moeite wilt nemen, kunt ge een vuur in de schouw ma ken Goedennacht Zo plot seling was de grijsaard ver dwenen, dat de drie mannen elkaar verbaasd aanstaarden. Uitgave Verschijn- Reigerstr; Administr redacteur: J. M. A. Mr. Dr. A Rechter, 1 Westende. p. kwartas by niet F berekend. De tari tour vooi van de J gen zullei nieuwe t; april aans worden d mene 8-daagse ten, vastd en weekl kaarten e Het tarie stukgoed-ere I terwijl daar tarief iragri Ook de st tarief voor ladingen zal tegenover w derensoortej tarief, dat 15-tons tari! Tenslotte deren- als irl aantal tariei nis, in hoofi de op bijkoj herzien. De TweedJ cnigd met he grens voor d teits- en we| gang van 1 loongrens f 6 De Kamer sies over di verdiept in d voor de ziekt zijn als die zen. Staatsse ken, dr. A. koppeling va ment ernstig was bereid ij stel, neergeli de Kort (K.J bare tijd met gedachten te A 4 DE EERST hebben gister gelegd in de lander H. de gerecht te M MORGEN, M. de dienst vatten. Het bestemming lijk de Hong;! aandoen. GOB or C lij-v geven Hong; had s| ill HENK het woord Provinciale land een gaan j van de d.A.-lid nisten niet hoorden. PRINSES El onverwacht e< gebracht aan de Vries Lente] haar jacht wordt gebouw I EEN BERU die in verse uiterst brutale slagen, is doe litie gegrepen het vorige jaa Lunteren ontsi ZEVEN Ned vier dames h| naco de 1M wegge" ge: van de geboo line aan h( geboden. BIJNA alle Algerië en Fi| werk gegaan, geroepen doorl gerünse opsta pen. j Verwachtii tot vanavi bewolking ei S droog weer. 1 zuidelijke J zacht. J Verwachtii weerkundig i tot matige, j krachtige zul zuid-België ders mooi w t bewolking. Vandaag: 2 Morgen: zon' I op 10.39 uur.

de Stem | 1957 | | pagina 6