Muziekschool nog Middelburgse eens raad in Offensief tegen de houtwormen m De Nardusbloem bracht te Goes verdienstelijk „Tien kleine negertjes' Vinger de blijft pap Uw Kunstgebit Roemruchte Vriendenkring Heinkenszand dertig jaar Strijd om een woonhuis te Hoedekenskerke Triumph Kruidenkracht! Weg van Terneuzen naar Breskens t Goede adres Fabricksongeval te Sas van Gent Jongetje (7 jaar) te Middelburg verdronken Nieuw wijkgebouw te Yeere Gift van Rampenfonds Hoogwaterstanden Ged. Staten gaven appellant gelijk Walcheren MIDDELBURG VLISSINGEN Gymnastiekzaal geopend Zuid-Beveland GOES ZEEUWSCH- VLAANDEREN TERNEUZEN Burgerlijke stand OOSTBURG ACFNDA Vandaag Morgen DAGBLAD DE STEM VAN DINSDAG 5 FEBRUARI 1957 De Middelburgse raad was gistermiddag op een niet te zwaarwichtige agenda bijeengeroepen. De eeste 10 punten stoven dan ook onder de hamer weg en pas na 't voor stel om de gemeenschappelijke regeling van de Zeeuwse muziekschool, kwam er enig debat los. De voorzitter zei, dat het invoeren van een algemene baatbelasting niet mogelijk is; dat kan alleen voor con crete zaken. Wethouder var. 't Westeinde lichtte de redelijkheid van het voorstel toe. Men is tot het voorstel gekomen ge zien de bouwplannen van de heer Verhage; de tegenwoordige eigenaars van panden aan de ter Hogestraat, hebben bovendien r.iet om de ver betering gevraagd. Het voorstel van b. en w. werd daarna aanvaard. op uba uatindsa8ua3aj jbm bh heer Schot (SGP) werd, met zijn stem tegen ook aanvaard het voorstel subsidie te verlenen aan de kath. op leiding voor kleuterleidsters voor iedere uit Middelburg afkomstige leerling f 75. De heer Hoek (A.R.) zei, dat het nu hier op neerkomt, dat Middelburg niets meer te zeggen heeft in deze school. Het is eigenlijk volkomen een provinciale zaak geworden en daarom dient de provincie ook te betalen. Men gaat nu overheidsgeld uitgeven, zonder dat er sprake van medezeggenschap is. Spreker vond het een vreemde zaak en z.i. zou het beter zijn geweest indien men zich had gehouden aan de aanvankelijke opzet: een Walcherse school Wethouder Schorer gaf toe dat de eerste opzet anders was, maar dat die, door het ontbreken var. de ver eiste medewerking niet kon door gaan. Men is toen gaan werken in provinciaal verband met centrum gemeenten, waarbij het echter ook aar. algemene deelname heeft geha perd. Bovendien is het aantal leer lingen bijna viermaal groter gewor den dan geschat is, waardoor alles veel duurder is geworden. Spreker zag niet in, dat de zeggenschap van de gemeenten zoveel geringer is ge worden. De stichtingsvorm sluit dit feitelijk uit. In de nieuwe regeling zag spreker voordelen. Aanvankelijk moesten de centrumgemeenten zorgen voor gebouwen en instrumenten en nu gaat de stichting dit zelve doen, zodat niet meer voor iedere kleinig heid bij de gemeente aangeklopt behoeft te worden. De centrumgemeenten blijven een vinger ir. de pap houden, niet als dat steeds geweest is. De heer Hoek bleek niet bevredi gend te zijn en bleef bij zijn mening, dat de school vol-provinciaal moest worden, met subsidie van de gemeen ten. Nog vroeg spreker of Middel burg vergoeding zou krijgen voor de al gegeven instrumenten. Wethouder Schorer antwoordde op de laatste vraag bevestigend. Daarna werd het voorstel aan vaard. Vermolmd Het voorgestelde offensief tegen de houtwormen, die het op Middelburg voorzien blijken te hebben, werd niet met applaus ontvangen door de heer van Loo. Vroeger had hij reeds gewaarschuwd, dat de stadhuisbalken behandeld dienden te worden met afweermiddelen er. toen heeft men zijn raad in de wind geslagen. Te gen het pregneren van de balken in de oude molens had hij bezwaar. Ge zien de ouderdom van de molens ver moedde hij, dat de balken ten dele verteerd zijn en dan zou, wat men er voor uitgeeft, weggegooid geld zijn. Wethouder van 't Westeinde ant woordde, dat men zeker geen ver gane balken zal behandelen. De heer van Loo ried aan om bij meerdere firma's prijs aan te vra gen. Nadat nog even de financiële rege ling waj aangevallen kregen b. en w. het gevraagde krediet van f 6150. Straatverbetering De voorgestelde verbetering van de ter Hogestraat gleed er ook niet glad door. De financiële commissie had een baatbelasting voorgesteld ten laste var. hen, die eigendommen aan deze straat hebben, waar b. en w. zich tegen verklaard hadden. De heer Hubregtse vond het onrecht vaardig dat wel vergoeding wordt geëist van de man, die momenteel aan die straat gaat bouwen en niet van degenen, die er reeds eer. pand hebben, (Advertentie) de gehele dag onwrikbaar op zijn plaatsl Als U -wilt, dat Uw kunstgebit de ge hele dag door gemakkelijk, stevig en zeker zit, neem dan DENTOFIX een nieuw, beproefd, antiseptisch poeder en strooi een weinig op de gebitsplaat. U zult meer dan tevreden zijn en alle ongemakken van Uw kunstgebit ver geten, want U kunt lachen, spreken en eten zoals U wiltl DENTOFIX is daar bij verfrissend, voorkomt onaangename reuk uit de mond en is een weldaad voor Uw gehemelte. Wij garanderen, dat U tevreden zult zijn. Koopt nog heden in Uw apotheek of drogisten1 een strooibus DENTOFIX, prijs slerh' f 2,35. Woningen le Hoek gesloopt Twee woningen in de Langestraat te Hoek zijr. gesloopt in verband met de aanleg van de nieuwe weg Hoek Terneuzen. Deze woningen stonden in de as van de middenweg door de Braakman en nu zij zijn opgeruimd kan men duidelijk zien hoe de nieuwe verbindingsweg naar Terneuzen is geprojecteerd. Het is nu alweer een paar weken geleden, dat met de drag: lines werd begonnen het profiel aan te brengen van deze nieuwe ver keersweg, Wanneer deze klaar sal zijn, zal dit een grote verbetering be( tekenen voor de verbinding oost west Zeeuwsch-Vlaanderen. De werk zaamheden aan de weg Hoofdplaat Nummer-Een schieten ondertussen, mede in verband met het prachtige winterweer uitstekend op. Als deze beide wegen gereed zijn zal er een prachtige verbinding zijn tussen Bres kens via Biervliet en Terneuzen. De kleuters Zwaar werd er tenslotte nog gede batteerd over het voorstel van b. en w. tot het in het leven roepen van een openbare opleiding voor kleuter-on derwijzeressen. De heren Schot en Hoek trokken ér tegen te velde. Laatstgenoemde meende dat door het instellen van scholen als b. en w. wilde de rege ling van de minister doorkruist werd, wat z.i. uit den booze was. De voorzitter voerde er tegen aan, dat de minister altijd nog in staat is om de situatie dar. weer recht te trekken. De heer Hoek wilde nog de toe zegging, dat de opleiding slechts van tijdlijke aard zou zijn, waar b. en w. niets voor voelden. Wethouder Kögeler wees er no.l op, dat zo goed als alle gemeenten in Zeeland, die belang bij de Middel burgse opleiding hebben ongeacht hun politieke kleur, medewerking hadden toegezegd en wees scherp een suggestie van de heer Schot, om de leraren minder salaris te geven, var. de hand. De heer Hubregtse, zei dat de be groting hem was meegevallen. Een geraamd tekort van f 3000 is zeker niet veel voor een opleiding met 80 leerlingen. Alleen de heer Schot heeft tegen gestemd. Rondvraag Bij de rondvraag is nog geïnfor meerd naar de sanering van het oude gedeelte der Lange Delft. Er werd gaantwoord dat er nog twee panden tegen de grond gaan. De fa. Dene vers wil op de vrijkomende grond bouwen en dan haar oude pand vrijgeven voor de sloop. Een kleine commissie zal de kwesties aan een en ander verbonden, proberen op te lossen. Bij de aanvang der zitting is de heer P. Meliefste (AR) beëdigd als raadslid. Hij werd meteen benoemd in een serie commissies, zodat, tot hilariteit van de raad, het woord: „meliefste" niet van de lucht was. j? 55 Kwajongenswerk, dat was de opinie der goegemeente toen 30 jaar geleden, om precies te zijn, op 27 februari 1927, enkele jonge knapen een schuch tere poging ondernamen om de dor pelingen naar „de komedie" te trek ken. Ze noemen zich „vriendenkring" die dapperen en dat waren o.a. Jan Rijk, Co Rijk, de tegenwoordige le geraalmoezenier, Co en Adr. Priem, Marien v. d. Guchte en Jan Pleters. Allen staan zij nog met de beide be nen in het huidige toneelleven, al is het dan niet meer als actief speler. Het begon allemaal primitief en eigenlijk was vader Marien de Rijk de animator, want hij stelde zijn za delmakerij ter beschikking, hoofd zakelijk om die rakkers van de straat te houden. Buurtbewoners en kennissen waren de bezoekers bij hun eerste optreden, waar kluchtspelletjes en griezelstukken met veel bloed en tranen op het geïmproviseerde to neel werden gebracht. De huidige voorzitter, de heer Jah Rijk herinnert zich nog de titel van de eerste avor.d. „Aan 't verkeerde adres'Achteraf bleek dat de tone listen van toen daarmee aan 't goede adres waren geweest, want jaar na jaar groeide de belangstelling. Nieu we leden meldden zich aan en er werd in een echte zaai gespeeld en het ging crescendo. Uitstekend gelialte Vriendenkring kreeg de beschik king over een regisseur en er werd toneel gebracht van goed, soms zelfs uitstekend gehalte. Namen als Geert Capello, Co Priem, Jar. en Frans Pieters spreken nog tot de verbeel ding van de toneelliefhebbers en zij vierden in de vooroorlogse jaren tri omfen met „Vlammende vleugels", „de Hellas", „Een zwerver kwam" en ,Het vierde gebod". De vereniging overleefde de oorlog als stille tijd omdat hen door de be zetter al spoedig een speelverbod werd opgelegd. Het was kort na de bevrijding de toneelvereniging St. Paulus uit Mid delburg, die na een gastopvoering, de gedachte aan gemengd toneel nieuw voedsel gaf. Men hakte de knoop door en een geheel nieuwe periode werd ingeluid, toen het seizoen na de bevrijding de dames op de planken verschenen. Met Stien en Johanna van der Swaluw en Jo en Nellie Simonse be schikte Vriendenkring over uitste kende actrice's die veel hebben bij gedragen tot de faam die de vereni ging r.u voorgoed verwierf. Het hoogtepunt in haar 30-jarige carrière werd bereikt rond haar 25- rig bestaan. Met een arsenaal van zeer goede speelsters en spelers werd „Op hoop van zegen" in studie geno men. Van Doris van der Swaluw, Jan Koens, Ille Vermue en Bas Simonse zagen we uitstekende vertolkingen, terwijl Doortje Capello op onnavolg bare wijze de hoofdrol als „Kniertje" speelde. Groot verlies Veelvuldig ging Vriendenkring op toerr.ee en vooral de bekende werken van Anton Coolen stonden vaak op het repertoire. In verschil lende rollen oogstten vooral Bets Faes en Job Pompernolle lauweren. Maandagmorgen gebeurde op de Spiegelglasfabriek te Sas van Gent een vrij ernstig ongeluk. Bij het ver plaatsen van glaskisten raakte de arbeider A. H. uit Sas van Gent met zijn hoofd tussen 2 kisten bekneld. Vermoedelijk heeft de man een scheurtje in de schedel opgelopen. De opgeroepen geneesheer liet hem overbrengen naar het ziekenhuis te Sluiskil. Medio vorig jaar leed de vereni ging een groot verlies met het overlijden van de heer Wiskerke, die als regisseur een groot aandeel heeft gehad in Vriendenkrings op bloei. Hoog gegrepen En nu maakt het sympathieke ge zelschap zich op om zijr. 30-jarig ju bileum te gaan vieren. Na veel wik ken en wegen viel de keuze op „De witte non", het bekende werk in 5 bedrijven, naar de beroemde roman van F. Marion Crawford. Het be stuur is er zich terdege van bewust, dat zij met deze keuze hoog heeft gegrepen. Te hoog? De speelsters en spelers zelf zijn vol vertrouwen en de zaken zijn degelijk aangepakt. Daar zorgt trouwens pater Gerlach van de r.-k. h.b.s uit Goes wel voor, die de raamregie op zich nam. Vooral de te geringe toneel accomodatie en de steeds wisselende decors stelt de technische mannen voor grote pro blemen. Voor de regisseur van Vrienden kring, Jan Koens, die deze taak van Wiskerke overnam, betekent het de vuurdoop. De jubileumavonden zijn i.v.m. de vasten gesteld op 9 en 10 februari a.s. (Advertentie) Gisterenmiddag heeft zich te Mid delburg een ongeval voorgedaan, dat aan het zevenjarig zoontje van de fa milie H. het leven kostte. Het jon getje speelde na schooltijd bij de Koningsbrug op een stapel bout. Hierbij is het uitgegleden en in het water terecht gekomen. Een vriend je dat getuige was van het ongeluk, maakte voorbijgangers er op attent, die de politie waarschuwden, Df7e begon onmiddellijk te dreg gen. maar het duurde nog tot onge veer tien uur, voor het stoffelijk over rt hot van het jongetje kon worden opgehaald Het slachtoffertje was de oudste van drie kinderen thuis. Het Rampenfonds zal aan de afde ling VeereGapinge van het Groene Kruis een uitkering verstrekken van f 10.000,— Voor dit bedrag zal men te Veere een nieuw wijkgebouw stichten, waarin worden ondergebracht de consultatiebureaus voor zuigelingen en kleuters, alsmede woonruimte voor de wijkverpleegster. Daar deze uitkering van het Ram penfonds echter r.iet in staat zal zijn de totale bouwkosten te financieren, stelt de gemeente Veere de benodig de bouwgrond aan de Markt ter be schikking voor het symbolische be drag van één gulden. Voor de provincie Zeeland gelden voor morgen, woensdag 6 februari de volgende hoogwaterstaanden: te Hans- weert om 6.30 en 18.58 uur; te Terneu zen om 6.03 en 18.28 uur en te Vlis- singen om 5.33 en 17.58 uur. (Advertentie) In kruiden zit de kracht van de natuur. En de natuur blijft voor mens en dier DE bron, óók van genezing. Klachten en kwaaltjes, zoalsmoeheid, hoofdpijn, puist jes. verstopping, vale teint, enz., zijn het gevolg van onnatuurlijke leefwijze. Be houd Uw gezondheid, zuiver Uw lichaam met HER BES AN. Kruidenthee. Verkrijg baar bij Uw apotheker of drogist d f 1.79 per groot pak, voldoende voor maanden. In oktober van het vorig jaar wei gerden B. en W. van Hoedekenskerke op advies van de inspecteur van Volkshuisvesting, aan de heer J. Boogaard toestemming tot het bou wen van een woonkeet. De heer B. ging van deze beslissing in beroep bij G.S. en voerde o.m. aan dat hij in de gemeente Kloetinge een boerde rij bezit, welke in 1958, na beëindi ging van de pachtovereenkomst ge ëxploiteerd zal worden door zijn zoon. Voor de bedrijfsvoering van zijn eigen boerderij te Hoedekensker ke is B. volledig aangewezen op zijn zoon, zodat die in de naaste omge ving dient te blijven. Het bouwen van een permanente woning is voor hem niet aanlokkelijk, omdat hij, wanneer over enkele jaren zijn bedrijf is over gedaan, hij genoodzaakt is met nog minstens 2 vrij jeugdige kinderen op j grote afstand van een woonkern te blijven wonen, wat verschillende be- I zwaren met zich brengt: dat hij van plan is over enige jaren een woning in de omgeving van Goes te kopen of te bouwen en deze te gaan bewo nen, zulks met het oog op zijn kinde ren die dan hopelijk een inrichting voor middelbaar onderwijs zullen be zoeken en dat onder deze omstandig heden een bewoningsduur van niet langer dan twee jaar is verzekerd. G. S. hebben nu gunstig beschikt op het beroep van B. omdat deze naar hun mening aannemelijk heeft gemaakt, dat de inrichting slechts voor tijdelijke bewoning niet lan ger dan vijf jaren bestemd geacht moet worden. Zij vernietigden tevens het besluit van B. en W. van Hoede kenskerke. GEMEENTE MIDDELBURG DRANKWET Burgemeester en Wethouders van Middelburg brengen ter openbare kennis, dat door L. C. Bolier, wonen de te Middelburg, een verlof B voor de verkoop van alcoholvrije dranken is aangevraagd voor het service sta tion Purfina aan de Kanaalweg. Binnen veertien dagen na heden kunnen tegen inwilliging van dit ver zoek schriftelijke bezwaren bij hun College worden ingediend. Middelburg, 2 februari 1957. Burgemeester en Wethouders voorn. N. BOLKESTEIN, burgemeester J. PH. KOENE, secretaris In aanwezigheid van de leden van Ged. Staten, de heren M.J. v. Poelje en A. Schout, alsmede alle raadsle den; hoofden van diensten en vele andere autoriteiten heeft burge meester Kolff de nieuwe gymnastiek zaal der Jacob Catsschool officieel geopend. De burgemeester sprak zijn verheugenis over deze totstandkoming uit en dankte allen die hieraan heb ben medegewerkt. Wethouder W. Poppe bracht de tot standkoming van dit lokaal in herin nering en wees op de grote behoefte die aan gymnastieklokalen bestaat. In Vlissingen zijn ruim 5000 kinde ren, welke van een dergelijk lokaal gebruik moeten maken, terwijl Vlis singen 25 verenigingen telt, met ruim 3000 leden, welke eveneens ge bruik maken van de gymnastieklo kalen. Namens de Stichting Sport- belangen sprak wethouder J. Post, die in herinnering bracht de vele moei lijkheden waarmee Vlissingen op sportgebied kampt en wilde onder strepen dat men met dit fraaie lo kaal nog niet uit alle zorgen is ver lost. Na afloop volgde een gymnastiek- demonstratie waaraan o.a. de keur- turners Nel Fritz en J. v.d. Sande deelnamen. Personeel svereniging ,,De Schelde" jubileerde De personeelsvereniging van de N.V. Kon. Mij. De Schelde vierde haar tienjarig bestaan. In het feeste lijk versierde Scheldekwartier reci pieerde het bestuur en tal van ver enigingen op cultureel en sociaal ge bied kwamen hun gelukwensen aan bieden. De harmonie ,,Ons Genoegen' deed dat zelfs met 'n serenade. De heren ir. Kapsenberg en G.N. van Ginkl kwamen de felicitaties van de directie aanbieden. 's Avonds was er in het Schelde kwartier een gezellig jubileumfeest, dat met een bal werd besloten. Eerste jaarvergadering van „St. Antonius" Alhier heeft de afd. Goes van de r.-k. bond van hotelpersoneel „St.- Antonius" haar eerste jaarvergade ring gehouden. De voorzitter, de heer P. Nonnekes, sprak in zyn openings woord de wens uit, dat het nieuwe jaar voor de afd. in alle opzichten een gezegend en voorspoedig jaar moge zijn. De afd. Goes heeft wat haar eigen leden betreft geen uitbreidingsmoge lijkheden meer, maar toch hoopt men in samenwerking met andere plaatsen meer leden voor de Bond te winnen. Het ligt in de bedoeling om in de loop van dit jaar enkele lezingen te organiseren welke betrekkingen heb ben op het Hotelvak. De geestelijk adviseur, kapelaan van Stee. leidde op een zeer kundige wijze een discussie over het doel en streven van de arbeid in het alge meen, waarna de bondsvoorzitter, de heer v. d. Veer uit Den Haag, een overzicht van het werk van de bond in het afgelopen jaar gaf. Spr. deel de o.a. mee dat in 1956 het bestuur der stichting vakonderwijs besloot tot het instellen van beroepskaarten voor een aantal functies, waardoor de vakbekwaamheid van de bezitter erkend wordt. Op 15 juli j.l. is bovendien de col lectieve arbeidsovereenkomst in het hotel-, café- en restaurantbedrijf on dertekend. De katholieke nijverheids scholen Den Haag, Rotterdam en Amsterdam draaiden op volle toe ren. In Amsterdam zijn reeds de te keningen klaar voor een nieuwe am bachtsschool speciaal voor de oplei ding in het hotel-, café- en restau rantbedrijf en voor de banketbakke rij. Ook Brabant en wel Breda kreeg zijn H.C.R.-nijverheidsschool. Ter verdere versteviging van de organisatie drong spr. nog aan op ge stage propaganda in Zeeland en ein digde met een krachtig opwekkend woord. Kalli. EHBO op komst Door de kath. nationale bond voor EHBO, aangesloten bij het Wit-Gele Kruis, wordt volgende week maan dag in „Slot Ostende een propa- garca-bijeenkomst met films ge houden, om te komen tot de oprich ting van een plaatselijke afdeling. Dokter Weiten is, naar wij verna men, genegen om de leiding op zich te nemen. 's-Heer Arendskerke AUTO TGEN BOOM. Mogelijk als gevolg van eer. defec te stuurinrichting, reed gistermorgen een auto tegen een boom op bij de Rijksweg. De auto, welke toebehoorde aan het ministerie van volkshuisvesting en bouwnijverheid, werd zeer ern stig beschadigd. De bestuurder, de heer H. Burg uit Middelburg, be kwam geen letsel. De politie heeft de zaak verder in onderzoek (Advertentie) Afscheid dr. A. W. Brons Wegenis het bereiken van de pen sioengerechtigde leeftijd werd aan de vleeskeuringsarts dr. A. W. Brons per 31 december 1956 op de meest eervolle wijze ontslag verleend en hebben de gemeentebesturen van Ter neuzen en Hoek, alsmede verschil lende ar.dere instanties op hartelijke wijze afscheid van hem genomen. Ir. „hotel des Pays-Bas" heette de voorzitter der slagersvereniging, de heer P. van Es, de aanwezigen en genodigden van harte welkom, waar na het woord werd gevoerd door bur gemeester Mr. P. H. W. F. Teilegen, de burgemeester van Hoek, de heer A. F. Hanssens, de voorzitter van de slagersvereniging, de heer P. van Es, namens de Sluiskilse slagers, de heer R. van Maesschalk, de gemeente-ont vanger van Terneuzen, de heer Oly- slager, keurmeester C. de Blaay, de heer E. Verlare, directeur van de melkfabriek namens de veehouders, de heer D. de Putter, als collega en tenslotte door de opvolger van dr. Brons, dr. T. van Roor.. Zij allen hadden woorden van dank en waardering voor de wijze, waarop dr. Bror.s zijn taak ais vleeskeurings arts heeft uitgeoefend. Alle sprekers deden hun woorden vergezeld gaan van fraaie en waardevolle geschen ken, zowel voor dr, Brons, als voor diens echtgenote. Dr. Brons, op zijn beurt, was getroffen door al deze woorden en stoffelijke blijken van waardering, waarvoor hij hartelijk dank zegde. sthr ij (machines Perlekt tot in mik detail I M RIJNBERG'S HANDELSBUREAU terneuzen telefoon 2304 noordstraat 78 „De Nardusbloem" de toneelclub van het St. Willibrord-college te Goes kwam deze keer in Schuttershof voor het voetlicht met „Tien kleine ne gertjes" het naar de thriller van Agat lie Christie bewerkte stuk met J .1 lugubere intrige. De tot krankzinnig sadisme vervallen rechter, sir Lau rens Morgrave heeft op slinkse wijze negen mannen en vrouwen, die iets op hun geweten hebben, maar die tot zijn spijt aan een justitiëel vonnis zijn ontkomen, maar een onbewoond eiland, waar een zomerverblijf staat weten te lokken, slaagde en verantwoorde uitvoering met diverse uitstekend bezette rol len. Ons trof in het bijzonder het spel van J. Castenmiller als de krankzin nige rechter. Die zat vast in zijn rol en hield haar op spanning.Prachtig typeerde mej. A. Joosse. de stijve pu riteinse Emily Brent, die niet zo brandschoon was, als haar scrupu les eerst deden vermoeden. Mej. A. Faes, kwam er met ieder volgend tafereel beter in als Vera Claythor- ne, de enige dame, die het drama overleefde. J. Limanard, die de cynische ka pitein Lombart had te spelen, was nog iets te jongensachtig om dit karak ter geloofwaardig weer te geven. En Eén voor één probeert hij zijn slachtoffers, die hem allerminst ver denken te vermoorden, op het the ma van de „Tien kleine negertjes", die stuk voor stuk omkomen. Hij slaagt daarin al te wel, maar als hij zijn laatste slachtoffer de strop om de hals wil slaan, keert Neme sis zich tegen hem en maakt een welgericht schot een einde aan het leven van dit monster. Om de sfeer van bloederigheid en verschrikking, welke om dit stuk hangt, te treffen is een opgaaf, die voor jonge tonelisten zwaar is en af en toe ook te zwaar bleek. Niettemin werd het een zeer ge- ditzelfde handicapte ook J. Ploegaert en H. Hermens als Marston en Blore, misschien, dat een wat zwaardere grimering dit euvel had kunnen ver helpen. C. v. Waterschoot was wat dit be treft beter geprepareerd, wat hem niet weinig steun gaf, zodat hij een goede generaal - met - wroeging op de planken bracht. Mej. L. Roose acteerde als de zenuw- artse dr. Armstrong lang niet onver dienstelijk en de 2 huishoudelijke krachten de jongedames N. Hopmans en B. Ausems deden 't zo fleurig, dat men hen node zag vallen onder moor denaarshand. Decor Het décor was zeer gedurfd en bij na surrealistisch door de heer Mar tens ontworpen en ondersteunde de voortreffelijke regie van pater Ger lach. De bezoekers, welke de zaal geheel vulden kregen nog een verrassing, dank zij het optreden van „Viva la musica" het H.B.S.-koortje, dat on der leiding van Evert Heyblok 'n tiental nummers zong, w.o, het zwie rige Donau-lied van Strauss. Onder de aanwezigen zagen wij be halve de burgemeester en onze De ken ook de voorzitter van „De vrien den van het St. Willebrordcollege", mr. Mes en pater ir. Hamer, de di recteur van de R.K.H.B.S. Zondag gaat de ..Nardusbloem" met hetzelfde stuk naar Vlissingen. Geboren: Janet, d. v. J. C. van Doeselaar-Vermeulen; Johannes, z. v. W. van den Dries-van Roessel; Carlos, z. v. J. van Kruijssen- Rijckaert; Bernardus, z. v. B. Bonte- Ververs; Anna, d. V. L. Roelans- van Waesberghe; Ebrina, d. v. K. Haak- Verlinde; Ronald, z. v. Th. Verschor- re-Dhondt; Cornelis, z. v. L. van Iwaarden-Loof; Marena, d.v. M.Buys- se-van den Brande; Antonie, z. v. P. Hoogstraate-Audenaerdt; Frank, z. v. v. E. van der Molen-Mulder; Jaco- L. Schouwaert-de Neve; Geertje, d. bus, z. v. B. de Smit-Miehorius; Franciscus, z. v. J. Lafort-de Vos; Geertruida, d. v. J. Keller-Pieck; Leonard, z. v. L. Wiskerke-Neeteson; Johan, z. v. G. Roegiers-Lohman; Margaretha, d. v. B. Ingels-Bun; Sonja, d. v. D. Mannaert-Jansen. Huw. aangiften: Cornelis de Smit, 22 j. en Maria Vanhijte. 22 j.; Ger- rit van Leiden, 26 j. en Leuntje Rie- mens, 19 j.; Andries de Smidt, 20 j. en Maria Van Waes, 17 j. Gehuwd: Jacob Labeur 23 j. en Wil- lemina van der Meide. 31 j. Overleden: Marie de Brouwer, 66 j. echtg. van A. Matthijs; Jacobus den Hamer, 65 j. echtg. van Coppoolse; Arie Verpoorte. 54 j. Theophilus Roe- landt, 74 j. geh. gew. met A. de Clerck; Anna Veenstra, 58 j. echtg. van Jan van Wijck. Philippine ZONDER FEESTKONIJN. Als je gaat trouwen en voor de bruiloft twee goede konijnen hebt op gefokt, en als deze konijnen enkele dagen voor de bruiloft spoorloos ver dwenen zijn, dan beleef je de eerste tegenslag in je huwelijksleven. Dit moest het bruidspaar van P. ervaren. Vader had twee vette konij nen. Waren ze uitgebroken? Dat kon niet. want het hok was nog goed ge sloten. Meegenomen? Mogelijk wel. Wie het gedaan kan hebben is onbe kend. Op de bruiloft geen boutje van deze feestkonijnen. Sas van Gent K.A.J. HIELD JAARVERGADERING De KAJ heeft weer haar jaarlijkse ledenvergadering gehouden, welke een bevredigende belangstelling genoot. De secretaris toonde zich in zijn jaar verslag gematigd optimistisch. Ook de penningmeester kan een gunstig geluid laten horen Na de jaarverslagen kwam aalmoe zenier Vaarten aan het woord, die een uiteenzetting gaf over het doel van de KAJ. De verkiezing van een nieuw be stuur gaf het volgende resultaat: voor zitter F, van Rossum, secretaris W. Beaurain, penningmeester E. van Pa- melen, bestuursleden R. Remerij en J. Duister. De heer W. Beaurain werd aange wezen als vertegenwoordiger van de KAJ bij de KAB. Tot slot sprak de kringaalmoeze nier Matt>hijsisen, die o.a een toelich ting gaf op de komende Rome-reis. FORÜMAVROND VOOR K.V.P. Door de KVP werd in het parochie huis een forumavond georganiseerd. Het forum werd gevormd door de plaatselijke katholieke raadsfractie, welke problemen op het gemeente lijke vlak behandelde. Vele interessante onderwerpen kwa men aan de orde, die dikwijls aanlei ding gaven tot verhelderende discus sies. Het mag een gelukkig initiatief ge noemd worden van het plaatselijk KVP-bestuur op deze manier het con. taot tussen kiezers en raadsfractie te verstevigen. Hieraan heeft vroeger, aldus de hee.r Colsen, wel eens iets ontbroken Hij deelde in zijn slot woord .nog mede, dat vermoedelijk eind februari een forumavond zal ge houden worden, waarbij problemen, zullen worden behandeld die op het provinciale en nationale vlak liggen. Als forumleden zullen uitgenodigd worden de heer van Dongen, lid van de Tweede Kamer en de heer Diköt- ter, lid van de provinciale staten. St.-Jansteen BEKENDMAKING Burgemeester en Wethouders van de gemeente St.-Jansteen brengen hiermede ter openbare kennis dat i.v.m. de bestratmgswerken in een gedeelte van de Wilhelminastraat, met ingang van heden, de bushalte van de N.V. Z.V.T.M. aan de r.-k. kerk in het dorp St.-Jansteen, tijde lijk vermoedelijk gedurende twee maanden komt te vervallen. Hiervoor komen de volgende bus halten in de plaats'. 1) Nabij de bocht Hemelstraat-Prins Hendrikstraat: 2) Nabij de bocht Burgemeester IJse- baertstraat-Wilhclminastraat. St.-Jansteen, 4 februari 1957. Burgem. en weth. vnd. J. I. M. Reuser, burgem. F. E. Francken, secr. De Klinge PL01a.-i.ING STERFGEVAL. Tijdens ue voetDalwedstrijd De Klmge I - Kieidrecht I werd een sup porter van de vereniging Kieidrecht, de 60-jarige de M. door een hart aanval getroffen. Dokter Bosteels die in het eittal van De Klinge meespeel de, Kon slechts ae dood constateren. Graainc FONS VAN LAAR 25 JAAR OF HETZELFDE BEDRIJF. Het zilveren jubileum van de heer Fons van Laar, als vaste arbeider op net bedrijf van de heer Em. van ae Vijver in de Van Alsteinpolder, is op weraelijk passende wijze gevierd. Natuuriijk mocht Fons die dag niet zoals gewoon aan het werk gaan. Bij na de gehele lamilie begon de dag met het bijwonen van de H. Mis. In de namiddag werd op feestelijke wij ze op het erf de dag gevierd. Het nele gezin van Fons zat aan het leestmaai en heeft die dag de bloe metjes eens buiten gezet. Gedurende de 25 jaar, dat Fons daar werkt, heeft hij het geluk ge had maar precies acht dagen wegens ziekte te moeten verzuimen. Te vo ren had hij reeds 10 jaar op hetzelf de bedrijf gewerkt, toen bij da fami lie Bauwens. De jubilaris ontving als stoffelijk blijk van waardering van zijn werk gever een prachtige ligstoel, waar hij na gedane arbeid een rustig uur tje in kan doorbrengen. Een paar leuke bloemstukjes zorgden thuis voor de nodige stemming. Jaarvergadering KAB Er waren 67 leden opgekomen om de jaarvergadering van de K.A.B. in de katholieke kring bij te wonen. Volgens het jaarverslag van de se cretaris bedroeg het aantal leden per 1 januari 1957 171. Het batig saldo volgens de jaar rekening van de penningmeester be droeg 142.02. Voor „Herwonnen Le venskracht" was er een batig saldo van ƒ65,54. De kapelaan, geestelijk adviseur van de K.A.B.brak een lans voor de deelname aan de door de K.A.B. gegeven sociale ontwikke lingscursussen. Het speet hem, dat de animo voor deze cursussen in Oost burg niet groter is. In dit verband wees hij er op, dat het ook voor de arbeiders van groot belang is, zich de nodige kennis te verwerven om een goed inzicht te kunnen krijgen in de hedendaagse ingewikkelde maat schappij. Bij de bestuursverkiezing werd voor het aftredende bestuurslid, de heer van Hee, gekozen de heer Cesar van de Vere, terwijl tot bestuurslid van „Herwonnen Levenskracht" werd be noemd de heer M. van Steenbergen. Ten behoeve van het K.A.B.-lid Piet Maas uit Terneuzen, die 2 jaar belangeloos werkzaam is voor de mis sie in Afrika, werd een taart verloot. De vergadering werd besloten met een kaartprijskamp voor de leden. Opmerkelijk was, dat voor 't kaar ten een grotere belangstelling be stond dan voor de door de geeste lijk adviseur aanbevolen sociale cur sussen. Aardrnhnrt MUZIEKUITVOERINGEN De jaarlijkse uitvoeringen van de Kon muziekvereniging Aardenburgse Fanfaren zullen worden gehouden op 15 en 17 februari aanstaande. Naast de muziekuitvoering is de klucht Een baby van duizend weken van Hans Nesna door leden der muziekvereni ging in samenwerking met leden van de korfbalclub AKC in studie 'geno men. Van onze adverteerders UITBREIDING FA. VAN VOOREN, HULST. Burgemeester en wethouders van Hulst hebben het vernieuwde win kelpand van de fa. C. van Vooren in de Bontehondstraat officieel geopend. De verbouwing van deze zaak heeft tot resultaat gehad, dat de twee pan den, waaruit de winkel sedert enkele jaren bestond, tot één geheel zijn om getoverd. Dat bood uiteraard meteen de mogelijkheid het interieur te ver fraaien en te moderniseren. Ook het straatbeeld is er door deze verande ring veel op vooruitgegaan. HULST Bioscoopgebouw 8 u.: Ik denk nog dikwijls aan Piroschka. SAS VAN GENT olympia 8 u.: Moord in de rue Morgue. TERNEUZEN Luxor 8 uur: De zwarte wreker ANTWERPEN Kon, Vlaamse Opera 2') uur: Faust. OOSTBURG Ledel 7.30 uur: Marcelino GOES Grand: Vrienden van een gang ster. MIDDELBURG Electro: S-abu zet de stad op stelten. VLISSINGEN Alhambra: Blake helpt een handje. Luxor: De verlaten wig wam. SAS VAN GENT Olympia 8 uur: Moord in de rue Morgue. GOES Grand: Vrienden van een gang ster. MIDDELBURG Electro: Sabu zet de stad op stelten. VLISSINGEN Alhambra: Blake helpt een handje. Luxor: De verlaten wig wam.

de Stem | 1957 | | pagina 2