Valle HOESSEIN WIL BESTRIJDING VAN COMMUNISTEN M. KADAR PAKT DE STUDENTEN AAN Haagse agent schoot zijn vrouw dood Kleine revolutie Italiaanse stad in Nog veel moeilijkheden, ondanks vruchtbaar gesprek in Den Haag Jordaanse ministerraad hield spoedzitting Vliegrampen in de V.S. Amerikanen nogal onthutst over hulp aan Saoed .VETERAAN" IN ACTIE „Vervoer"geeft I bijzondere moeilijkheden I Jeugdige farmer 12 :rzande JES BROEKEN DEKEN N EN HULST orm dpasta 1.25 rten 'mmel 49ct 1.39 y 79 ct )0s 2.49 :raat 8 VOOR ZEELAND „Midden Oosten voor de Arabieren" Rijverbod en Horeea Fonds voor de getroffen ondernemers Twee ingesloten mijnwerkers omgekomen Aanhoudend zacht MacMillan niet naar Moskou VON PAULUS OVERLEDEN Melksubsidie zou blijven Spoedig advies van het georganiseerd overleg Motor reed vrouw met kind aan Uitslagen top-voetbal 3H0F SDAM \LLE". bij toffeii JZEN .at 6-8 ►40 draelxt voor ii iorraad minder de sei- er lage iorraad ltr. vaal 00 ct NU nkel ct R STEEN 97e JAARGANG No. 22369 Cltgav* N. V. Uitgevers Ml). Neerlandla. Verschijnt elke werkdag. Bureaus: Breda, Relgerstraat 16. Tel.: Directie, Redactie en Administratie 3351. Verantwoordelijk Hoofd redacteur: J. J. H. A Bruna. Redactieraad: J. M. A C. v. Dongen, C J. v. Hootegem, Mr. Dr. A. J. J. M, Mes, Mr. H M_L.de Rechter, P. V. M Vercauteraa, L J v. 't Westende. Abonn.prijs bU vooruitbet t 6.5(1 p. kwartaal, p. post 1 7HO, p. week (ultsi bi) niet postbesteii.) t OHO. Incasso wordt berekend. Losse numm. 13 ct Postrek 278841 Voor God, Konfnflfci en Vaderland MAANDAG 4 FEBRUARI 1957 Advertentieprijs voor de gehele oplage f 0.35 per m/m. (Ingezonden Mededelingen f 0.8a per m/m). Voor advertenties van plaatselijke aard uit Zeeland uitsluitend in de Zeeuwse editie f 0.14 per m/m. (Ingezonden Mede delingen f 0.35 per m/m) Bij contract aan- lienlijke reductie; volledig tarief en Alge mene Voorvaarden worden op aanvraag verstrekt. Staafwerk 3 ct. per m/m extra. Inzendingen op advertenties, welke de uit gevers om redenen te hunner beoordeling niet wensen af te geven, worden vernietigd. Bureau voor de Zeeuwse Eilanden: GUES, Westsingel 98, Telefoon 2236 - Bureau voor ZeeuwsclËVlaanderen: HULST, Dubbele Poort 7, Telefoon 102 (Bjjbureaus: TERNEUZEN~Noordstraat 56, Tel. 2601 C OSTBURG, Nieuwstraat 41, Tel^ 35) De Jordaanse ministerraad is gisteren in een bijzondere zitting bijeengekomen om een verzoek te behandelen van koning Hoessein inzake de bestrijding van het communisme in Jorda nië. De koning verzocht zaterdag de premier en de regering, de nodige maatregelen te nemen tegen de communistische pro paganda en bij de strijd tegen het communisme de wetten van het land toe te passen. De koning verklaarde, dat buitenlandse opvattingen en „bepaalde beginselen, die in strijd zijn met de onze, begonnen zijn in Jordanië door te dringen". Tenzij aan deze opvattingen een halt toegeroepen wordt, zullen zij het bestaande imperialisme vervangen door een andere soort, die, als zij eenmaal vastgeworteld is, niet meer verdreven zal kunnen worden. de koning te helpen bij het moder niseren en versterken van zijn leger Het Congres echter is niet zo geest driftig. Men neemt aan dat de mil- joenenhulp aan een koning, die jaar lijks 300 miljoen dollar „oliegeld" ontvangt, wel eens afgewezen zou kunnen worden. „Wij zien nu het gevaar van com munistische penetratie in de Arabi sche wereld en van bepaalde elemen ten, die zich uitspreken voor het Arabisch patriotisme, doch die te gelijkertijd met de vijanden van de Arabieren samenwerken", aldus de koning. Hij waarschuwde die elemen ten, dat Jordanië zich bewust is van hun activiteit. De Arabische staten zullen Ara bisch blijven, zo betoogde hij. De Jordaniërs zullen niet toestaan dat hun land een strijdperk van de kou de oorlog wordt, door niet-Arabieren toe te staan dat zij toetreden tot de Arabische gelederen. Door het on derhouden van communistische be ginselen zou Jordanië zijn gehele erf goed verspelen, aldus de koning. Hij waarschuwde, dat de levens standaard van het volk verhoogd moet worden om een vrij leven, dat een binnendringen van communisme en bolsjewisme zal voorkomen, te verzekeren. „Wij zullen strijden tegen een ieder die zich tegen onze nei gingen en opvattingen verzet", zo besloot hij. (Vandaag beginnen in Amman de besprekingen over de opzegging van het Brits-Jordaanse verdrag). Koning Saoed heeft in Washing ton de V. S. om grootscheepse wa penhulp gevraagd en inderdaad zou de Amerikaanse regering bereid zijn Het Egyptische blad „Al Sjaab" heeft zondag het resultaat gepubli ceerd van een „onderzoek naar de mening van het Egyptische volk over de leer van Eisenhower". Van de 68.345 ondervraagde perso nen waren er 68.342 tegen deze leer gekant, terwijl er slechts drie mee instemden. Hetzelfde blad schrijft, dat Frans- Britse strijdkrachten in Israël zijn samengetrokken om de tweede ronde voor te bereiden van „de militaire agressie van deze drie landen tegen de landen van het Midden-Oosten". Onder een kop, die de gehele voor pagina beslaat, beweert het blad do cumenten in zijn bezit te hebben, waaruit blijkt, dat de Frans-Britse strijdkrachten in Israël meer dan 30.000 man omvatten. Pressie op Israël De Algemene Vergadering van de Verenigde Naties heeft zaterdagavond een resolutie aangenomen, waarin er bij Israël op wordt aangedrongen, „zonder verder uitstel" zijn troepen uit Egypte terug te trekken. De uit slag van de stemming was 74 stem men voor, twee tegen en twee ont houdingen. Met 56 stemmen voor *n 22 onthoudingen besloot de assem- blée tot gebruik van de politiemacht langs de bestandsgrenzen na het te rugtrekken van de Israëliërs. Bij de stemming over de eerste re solutie hebben Frankrijk en Israël tegengestemd. Nederland en Luxem burg onthielden zich van stemming. Tegelijk met Saped heeft de Britse minister van defensie, Sandys, in de V. S. besprekingen gevoerd. Hij heeft regelingen getroffen voor leve ring van de modernste Amerikaanse raketwapens aan Engeland, zodat de nummerieke sterkt van de Britse troepen verminderd kan worden zon der dj vuurkracht te verminderen. De raketwapens zoudefi ook projec tielen voor het onderscheppen van vijandelijke vliegtuigen en wapens voor vergeldingsacties omvatten. De Hongaarse regering heeft een actie ingezet tegen wat zy „contra revolutionaire activiteit" onder de studenten noemt. Volgens radio-Boe- dapest zijn bij de huiszoekingen in studentenhuizen een aantal revolvers, machine-pistolen, munitie en contra revolutionaire geschriften in beslag genomen. Er is een aantal arrestaties verricht. De politie gelooft, zo werd gezegd, dat zij een belangrijke sa menzwering tegen de volksdemocra tie op het spoor is De minister van Onderwijs, Konya, heeft een beroep op de studenten ge daan, „de contra-revolutionairen in hun midden te bestrijden". Hij zei, dat de regering alle pogingen zou steunen, de universiteit van Boedapest weer normaal te laten functioneren. „Onverantwoordelijke elementen zou den trachten te verhinderen dat de colleges worden hervat. Sommige stu denten hadden getracht stakingen uit te lokken. NEHROE heeft te kennen gegeven dat het zenden van een politieleger van de V.N. naar Kasjmir in strijd is met het „fundamentele recht van India om troepen in Kasjmir te le geren." ZES PERSONEN zijn gedood bij een bomontploffing in Nedromah (west- Algerië). Bij een overval op een mi litair konvooi in hetzelfde gebied von den acht Fransen de dood. KONINGIN Juliana is zaterdagmid dag, vergezeld door Prins Bernhard van haar wintersportvakantie in Aro- sa op Soestdijk teruggekeerd. IN UTRECHT is zaterdagmiddag een achtjarige jongen door een auto gegrepen en gedood. De jongen had met enkele vriendjes een defecte auto helpen opduwen en stak plotseling de weg over. INHEEMSE troepen zullen het Britse hoofdkwartier op Malakka overnemen aldus hebben regeringskringen zon dag meegedeeld. ONASSIS gaat een tanker laten bou wen van 100.000 dw. ton. Het schip wordt 285 meter lang („Statendam- is 195 meter) en krijgt een hoogte die men vergelijken kan met die van een gebouw van zeven verdiepingen. ALLE VLIEGERS van de Pan Ame rican Airways willen vrijdag a.s. in staking gaan, omdat zij hogere lonen willen hebben en verbetering van de overige arbeidsvoorwaarden. OOSTENRIJK heeft de activiteit van het in Wenen gevestigde secretariaat van de „Wereldvredesraad" verbo den. Het bemoeit zich met de inter ne aangelegenheden van andere lan den, zo wordt gezegd, waardoor de Oostenrijkse belangen schade lijden. DE BERUCHTE Londense „smog" kan longkanker veroorzaken. Een Londense arts heeft dit beweerd. Hij weigerde een belastingverhoging te betalen omdat de autoriteiten nog niets tegen de „smog" gedaan heb ben. Een der communistische bladen klaagde dezer dagen over de „bande loosheid" op de scholen. Geregeld, zegt het, wordt betoogd tegen last gevingen van de regering. Van de Hongaarse schrijvers wordt gezegd, dat zij zich meer met politiek dan met letterkunde bezig houden. Steeds wurgender wordt de greep van Kadar op het Hongaarse volk. In Boedapest zijn zaterdag een 20- jarig meisje en een legerofficier op gehangen, omdat zij op 17 december j.l. in Gyolaravi relletjes hadden ge organiseerd. Hongaarse soldaten hebben bij de Oostenrijkse grens twaalf mensen gearresteerd, die probeerden te vluchten. Zij zullen voor het gerecht worden gedaagd. Zes studenten (vier Britten, een Amerikaan en een Noor, die in Hon garije gevangen werden gehouden, zijn zaterdag over de grens gezet. De Amerikaanse communisten heb ben van Moskou een veeg uit de pan gehad, omdat zij een „nationaal com munisme" voorstaan. Zij zouden met bijzondere felheid het Leninisme hebben aangevallen, „dat zij be schouwen als een specifiek Russisch verschijnsel". De Oostduitse communistische partij heeft aangedrongen op ver sterking van de gewapende macht en zuivering van de leden die de eenheid van de partij in gevaar bren gen. Ulbricht, de eerste partysecreta- ris, blijkt dezer dagen de instelling te hebben geopperd van een „groot- Duitse raad", die „na de nederlaag van Adenauer de hereniging van Duitsland moet voorbereiden". West-Duitsland behoefd niet per se communistisch te worden, maar wel moest de macht der monopolies wor den gebroken en hermilitarisatie worden opgegeven. Kennelijk een lijmstok om de Wstduitse socialis ten te vangen Terwijl de Poolse partijleider Go- mulka toegaf, dat de Poolse commu nisten de strijd tegen de Kerk hebben verloren en een compromis onont beerlijk is, heeft de Hongaarse rege ring het godsdienstonderwijs op de scholen opnieuw beperkt. Roemenië heeft zondag een nieuw parlement ge kozen. Dat gebeurde met muziek, op tochten en een eenheidslijst. Een aantal leden van de Horeca heeft besloten tot oprichting van een fonds ter behartiging van de belangen der door het zondagsrijverbod ge troffen Horeca-ondernemers. Dit fonds zal zich tot de regering wenden met de vraag of de schade zal worden uitgekeerd, terwijl het er zich tevens over beraadt de regering voor de schade in rechte aan te spreken in een testcase, die op naam van een der initiatiefnemers zal worden ge voerd. Zou op grond van de feiten aange nomen moeten worden, dat er voor het rijverbod geen dringende nood zaak aanwezig was, aldus het Horeca- blad, dan kan gesproken worden van een onrechtmatige overheidsdaad. Doch ook wanneer de overheids maatregel juist zou zijn geweest, zo wordt gezegd, dan nog is er alle aan leiding tot aansprakelijkheidstelling voor vergoeding van de schade der direct getroffenen. Bij de vliegramp in Amerika, waar van we in een deel van onze zater dag-oplage nog konden berichten, blij ken 20 mensen om het leven te zijn gekomen en 63 gewond. Een viermotorig toestel van de Northeast Airlines stortte kort na het opstijgen te New York neer op het eiland Rikers in de East River. Het vliegtuig was in een sneeuwstorm gestart. Twee gebouwen op het eiland raakten in brand. Het vliegtuig verloor spoedig na het opstijgen hoogte, raakte een voorwerp en vloog in brand voordat het op de grond kwam. Het mag een wonder heten dat nog zoveel passagiers er levend afgekomen zijn. Bij Saint Lo, in Normandië, zijn zaterdagmiddag twee Amerikaanse tankvliegtuigen met elkaar in botsing gekomen en verongelukt. Twaalf van de negentien bemanningsleden zijn om het leven gekomen. Twee wor den er nog vermist. Bij de kust van Massachusetts is een bommenwerper, met vier man aan boord, brandend in zee gestort. Men neemt aan, dat er geen overle venden zijn. Elders in de V.S. verongelukte ook nog een straaljager. De piloot werd gedood. Mgr. W. Af. Bekkers, de nieuwe bisschop-coadjutor van Den Bosch, brengt op het ogenblik „thuis", in St. Öedenrodeeen korte vakantie door. Zo kan het gebeuren, dat men de bisschop te paard de velden ziet intrekken. Hij is niet alleen een geestdriftig, maar ook een uitstekend ruiter... Twee der zeven mijnwerkers van de mijn te Fontaine - l'Eveque, in België, die door een instorting waren ingesloten, zijn om het leven geko men. Hun stoffelijke overschotten zijn geborgen. De vijf anderen zijn, zoals gemeld, gered. De 46-jarige Haagse agent van po-echtgenote vond dit echter niet goed. litie D.J. de B„ vader van vier kin deren tussen 17 en 5 jaar, beeft za terdagmiddag in de achterkamer van zijn woning aan de Puttensestraat zijn 42-jarige vrouw neergeschoten. Hij schoot alle zeven kogels uit zijn revolver op haar af. Daarna belde hij zelf de politie op om aangifte van zijn daad te doen. Hij zei later, dat zijn huwelijk al jaren niet meer goed was. Woensdag jl. is hij uit zijn woning aan de Put tensestraat weggegaan en heeft hij zijn intrek genomen in een pension in de buurt van de markt bij de Her man Costerstraat. Hij had aan zijn 17-jarige dochter gevraagd of zij zijn 13-jarig zoontje zaterdagmiddag naar de markt wilde sturen, omdat hij met de jongen wilde wandelen. Zijn In de stad Sulmona, in midden- Italië, is het zaterdag tot ongeregeld heden gekomen naar aanleiding van het besluit om als bezuinigingsmaat regel het plaatselijke militaire hoofd kwartier op te heffen. Een dag na zijn twee-en-veertigste verjaardag werd deze foto van Stanley Matthews, de legendarische Britse voetballergemaakt. De foto geeft een dribbelpartijtje weer tus sen de 42-jarige crack (links) en de linksbuiten van Charlton Athle tic, Billy Kiernantijdens de wed strijd tegen Blackpool, die zater dagmiddag in Londen is gespeeld. 5 Verwachting van het K.N.M.I. tot vanavond, opgemaakt zondag- avond 23.15 uur: Veel bewolking maar op de meeste plaatsen droog weer. Overwegend matige wind tussen zuidwest en zuid. Aanhou- dend zacht. J Verwachting van het Belgisch weerkundig instituut: Bewolkt °Pklaringen. Later kans op lichte regen. Matige wind uit het zuidwesten. Zacht weer. Vandaag: zon onder 17.33 uur, maan onder 22.54 uur. IVlorgen: 5 zon op 8.14 uur, maan op 9.47 uur. Premier Harold MacMillan van En geland heeft zijn Russische ambtge noot Boelganin meegedeeld, dat hy in mei geen bezoek aan Moskou zal kun nen brengen. (In juli van het vorig jaar deelde de toenmalige premier Eden in het Lagerhuis mee, dat hij in mei Mos kou zou bezoeken). Als reden geeft MacMillan op, dat hij het te druk heeft. Hij heeft de hoop uitgesproken dat er zich een toestand zal ontwikkelen, waarin een bezoek van deze aard zowel voor Boelganin al? voor hem van interna tionaal standpunt bezien welkom zal Maarschalk Friedrich von Paulus is te Dresden, op 67-jarige leeftijd, over leden. Hij leidde in de tweede wereldoor log de aanval van het zesde Duitse leger op Stalingrad. Hij keerde eind 1953 uit Sovjetrussische gevangen schap naar Duitsland terug en bleef in de oostelijke zone, ofschoon zijn naaste familie in West-Duitsland woonde. Von Paulus heeft destijds meege deeld, dat hij zich na de mislukte aanslag op Hitler van 20 juli 1944 had aangesloten bij het „Nationale Comité voor een Vrij Duitsland" in de Sovjèt-Unie. Herhaalde malen heeft hij voor radio-Moskou het woord ge voerd. Minister Spaak is zaterdag naar Den Haag gereisd om met minister Luns de Nederlandse bezwaren tegen het Brusselse 'ontwerp voor de gemeenschappelijke Europese markt te be spreken. Nog vóór zijn vertrek naar Nederland heeft de Belgische minis ter in een onderhoud met de Brusselse correspondent-van „De Telegraaf" getuigd van zijn ongebroken optimisme ten aanzien van de totstandkoming van de Europese markt en Euratom. Hij wist zeker, dat er vóór maandag oplossingen konden worden ge nomen, waarmee de Nederlanders zouden instemmen. Aan de mogelijkheid, dat Nederland wel eens niet aan de gemeenschap pelijke markt zou kunnen deelnemen, wilde hij niet denken. Voor zover nu uit de uitlatingen van Spaak en minister Luns op een pers conferentie na de besprekingen te Den Haag blijkt, is het optimisme van de Belgische minister niet direct gelo genstraft, maar evenmin volledig ge staafd. De besprekingen zijn volgens minister Luns zakelijk goed verlopen. Er was naar voren gekomen dat de belangen van Nederland en België veelal parallel liepen en met name op het punt van de landbouwproble men toonde de Nederlandse minister zich nu niet ontevreden. De heer Spaak verwachtte de oplos sing van de Nederlandse bezwaren voor de ministeriële conferentie, die heden te Brussel weer plaats vindt. Dit lijkt nu wel heel bemoedigend, maar het houdt toch juist ook een tempering van het optimisme in. Goeddeels zijn de moeilijkheden zo weer eens van Den Haag naar Brus sel verplaatst. W aar het knelt De ministers Luns en Spaak hadden dij hun onderhoud te Den Haag over ae Europese markt een hele reeks tuI'Ï i 2oru nemen» waaromtrent Nederland bedenkingen had te ma ken. Zij betrolfen niet alleen de re gelingen voor de landbouw, maar ook het buitentarief van de gemeenschap- pelijke markt, de exportmogelijkheid haar derde landen, het vervoer de sociale hai monisatie, de overgangs- fase en het mede integreren of asso ciëren van de Franse overzeese ge- biedsdelen. De meeste van deze punten werden kort geleden nog belicht in een ver klaring van vooraanstaande Neder landers, die de Europese markt voor staan, maar Nederlandse deelneming daaraan onaanvaardbaar achten wan neer die markt een protectionistisch karakter zou krijgen. Wanneer de Brusselse plannen niet gecorrigeerd worden, moest Nederland volgens hen maar liever zoals Engeland alleen aan een Europese vrijhandelszone deelnemen. Men moet nu afwachten of de mi nisters van Klein Europa hebben te Brussel inderdaad voldoende correc ties in de plannen zullen aanbren gen om voor Nederland het toetreden tot de Europese markt aanvaardbaar te maken. Óp één punt is Spaak be paald niet optimistisch uit Den Haag naar Brussel weergekeerd. Hij noemde de kwestie van de overzeese gebiedsdelen de moeilijkste van alle en verwachtte nu niet, dat op dit punt volledige overeenstemming zou worden bereikt. Maar Frankrijk heeft de directe regeling van deze aangelegenheid juist weer als een conditio sine qua non voor zijn in stemming met de plannen naar vo- deelnemers aan de Europese markt. Nederland heeft grote vervoersbe- langen en staat een werkelijke Europe se integratie op vervoersgebied voor. Het stelt zich hierbij op het stand punt, dat vervoersbedrijven onder nemingen zijn zoals alle andere, u aarvoo dus een rendabele exploita tie vereist is. Het vervoer moet dan op die grondslag evenals andere dien sten vrij kunnen concurreren op de Europeso markt, zonder dat een na tionale overheid door subsidies of an derszins intervenieert ter bescher ming van eigen nationale bedrijven. De Brusselse plannen laten echter het vervoer in een uitzonderingsposi tie verkeren. Dit komt hiervandaan, dat in andere landen b.v. van een ren dabele exploitati" van spoorwegen geen sprake is. Men wil de beperkin gen voo" het vervoer tijdens de over gangsperiode laten bestaan niet al leen, maar deze zouden ook nog met discriminatie naar nationaliteit of vestigingsplaats toegepast kunnen blij ven. Dit houdt o.a. gevaren voor on ze Rijnvaart in en die gevaren moe ten dus maar blijven bestaan. Er is te Brussel door de Nederland se delegatie tegen dit gebrek aan in tegratie op vervoersgebied ernstig ge protesteerd en in Den Haag moest er tussen de ministers Spaak en Luns opnieuw over zijn gedelibereerd, De ontevredenheid van de 21.000 be woners van de stad, die vrezen dat door het vertrek van de militairen het aantal werklozen zal toenemen, kwam tot een uitbarsting, toen de pre fect van de provincie, Ugo Morosi, de stad bezocht. Ongeveer 150 personen liepen ver wondingen op. Demonstranten bele gerden het stadhuis, waar de prefect zich bevond en trachtten andere open bare gebouwen te plunderen. Na een strijd van vijf uur, waarbij politie mannen en militairen de betogers met traangasbommen bestookten, kon de prefect in een pantserwagen in veiligheid worden gebracht. Met moei te kon hij, begeleid door nog twee pantserwagens, de stad verlaten. Hiervoor moest het konvooi zich een weg banen door de barricades, die de bevolking op alle wegen naar de buitenkant van de stad had opgericht. Van het stadhuis bleef geen ruit heel. Een woordvoerder van de Italiaan se generale staf te Rome heeft in tussen bekendgemaakt, dat te Sul mona het hoofdkwartier van een re giment infanterie zal worden geves tigd, zodat de bewoners evenveel werk zullen hebben als vroeger. Volgens het „Algemeen Handels blad" -sou de regering de landbouw tot een bedrag van 200 miljoen tegemoet willen komen. Dit saneringsbedrag zou echter niet alleen uit de schat kist worden gehaald, maar voor een belangrijk deel ook ten laste komen van de consument. De landarbeidersionen zouden met 3 procent worden verhoogd, terwijl hun vakantktoeslag van 2 op 4 pro cent zou worden gebracht. De consumentensubsidie op melk zou voorshands niet worden afge schaft. Inpiaats van met 10 cent zou de melkprijs dan met ongeveer vijf cent omhoog gaan. De regering zou verder bereid zijn de verrekenprijs van de melk met twee cent te ver hogen. Een broer van de agent ging hierop zaterdagmiddag naar de markt. Hij heeft enige tijd met De B., die zeer boos was, omdat zijn zoontje niet mocht komen, zitten praten. Toen zij weggingen nam De B„ zonder dat zijn broer het zag zijn dienstpistool mee. Hij ging naar zijn echtgenote die in een leunstoel in de voorkamer zat. Na een'kort gesprek; ging de vrouw naar de keuken. Toen zij terugkwam schoot de politieman zijn pistool op de vrouw leeg. De B. kwam in 1945 bij de gemeen tepolitie in Den Haag. Na enige jaren in uniform straatdienst te hebben ge daan, werd hij overgeplaatst naar de afdeling „gevonden voorwerpen" aan 't hoofdbureau. Naar verluidt zou hij zijn overgeplaatst, omdat hij een ze nuwinzinking zou hebben gehad en enige tijd verpleegd zou zijn geweest in een inrichting. De kinderpolitie is ingeschakeld voor de verzorging van de vier kinderen van De B. Zij zullen waarschijnlijk bij familie worden ondergebracht. Onderwijzer ssal arissen De minister van Onderwijs, Kun sten en Wetenschappen heeft het re geringsvoorstel betreffende de herzie ning van de onderwijzerssalarissen bij de bijzondere commissie voor georga niseerd overleg aanhangig gemaakt. De commissie is verzocht zo spoedig mogelijk advies aan de regering uit te brengen. Zij zal vrijdag 8 februari a.s. de voorstellen bespreken. De echtgenote van de beeldhouwer L. Geurtjens uit Berlicum (N.Br.) is zaterdag, toen zij van 's-Hertogen- bosch naar huis wandelde, met haar eenjarig dochtertje in de kinderwa gen aangereden door een motorrij der. De kinderwagen belandde onder aan de dijk, maar het kindje (de vijf duizendste inwoonster van Berlicum) kreeg geen letsel. Mevrouw Geurtjens en de motorrijder werden beiden zwaar gewond. De uitslagen, die de ploegen uit de eredivisie gisteren boekten, luiden als volgt: Amsterdam - NAC 01 Sparta - NOAD 21 GVAV - Ajax 1—1 Eindhoven - DOS 01 MVV - VVV 1—0 Rapid J.C. - Fortuna '54 01 (o.p.v. Rapid) Elinkwijk - PSV 06 Feijenoord - Spel. Enschede 22 Willem II - BW 1—0 Voor verslagen en actie-foto's mogen wij U verwijzen naar onze sportpa gina's. ren geschoven. Dit alleen al kan nog 11lul"Jr daarmee is er aan het Neder- lonricn c-t onniiiint nnrï mot Tniramnrvf tot scepsis aanleiding geven. Het vervoer Er is reden nog even stil te staan bij het vervoer als bijzonder punt van wrijving tussen de aspirant- landse standpunt nog niet tegemoet gekomen, al toont Spaak zich hier omtrent al weer optimistisch. Het is te hopen, dat hij op de nieuwe minis teriële conferentie gelijk krijgt, want het vervoer vertegenwoordigt een der grootste belangen van Nederland. De dertienjarige Kierth Janson, lid van een zes jaar geleden naar Australië getrokken Rot terdamse familie, heeft het be heer overgenomen over een 65 hectare beslaande boerderij te Tostaree, in Gippsland, in de Australische staat Zuid-Oost- Victoria. De e'genaar van de boerderij, waar de jeugdige Janson werk te, is om het leven gekomen bij een auto-ongeluk, Kieth, die met zijn baas be vriend was, besloot de leiding over de boerderij over te nemen, totdat bloedverwanten van de weduwe (die in het ziekenhuis ligt) hem van deze taak kun nen ontheffen.

de Stem | 1957 | | pagina 1