1.- Boeren getuigen van hun ontevredenheid Papoea-leiders in gevangenschap Onrust onder Poolse arbeiders en boeren FAMILIE BOL MOEST TONEEL VERLATEN BERUCHTE OPLICHTERS IN DE VAL Kamer akkoord met de verhoging van de topsalarissen Amerika deed ons geen voorstellen Kadar laat Britten vrij Wf Kostprijsberekening op een volkomen onjuiste basis ZFifH 25 50 DAGBLAD VOOR ZEELAND Op demonstratief congres in Utrecht: NOODTOESTAND.... Opklaringen Nasser: „Salonvliegtuig" voor Luftwaffe Federalisten Voorbarige kritiek van bedrijfsleven Schietpartij tussen Zweden en Israëliërs TITO NIET NAAR VER. STATEN Verhoging gastarieven MIJNENVEGERS. \SOEP IP O cC r> 1. 97e JAARGANG No. 22368 Uitgave N V Uitgevers Mij Neerlandia Verschijnt elke werkdag. Bureaus: Breda, Relgerstraat 16 l'el.: Directie, Redactie en Administratie 3351. Verantwoordelijk Hoofd redacteur: J. J H A Bruna Redactieraad: J. M. A C. v Dongen, C. 3 v Hootegem, Mr. Dr A. J J M Mes, Mr. H. tlC L- de Rechter, P V M Veicautersa, U J v. '1 Westende Abonn.prijs bil voorultbet t Ö.5U p. kwartaal, p. post t 7.20, p. week (ultsl bi) niet postbestell.) t 0.50 Incasso wordt berekend Losse oumm. 13 ct. Postrek 278841 Voor God, Koningin en Vaderland ZATERDAG 2 FEBRUARI Advertentieprijs voor de gehele oplage f 0.35 per m/m. (Ingezonden Mededelingen f 0.85 per m/m). Voor advertenties van plaatselijke sard uit Zeeland uitsluitend in de Zeeuwse editie f 0.14 per m/m. (Ingezonden Mede delingen f 0.35 per m'm) Bij contract aan zienlijke reductie; volledig tarief en Alge mene Voorwaarden worden op aanvraag verstrekt. Staafwerk 3 ct. per m/m extra. Inzendingen oP advertenties, welke de uit gevers om redenen te hunner beoordeling niet wensen af te geven, worden vernietigd. Bureau voor de Zeeuwse Eilanden: GOES, Westsingel 98, Telefoon 2236 - Bureau voor Zeeuwsc'h-Vlaanderen: HULST, Dubbele Poort 7. Tele foon 102 - (Bijbureaus: TERNEUZEN. Noordstraat 56. Tel. 2601 - COSTBURG. Nieuwstraat ^lno^5) De boeren worden ongeduldig. Dit is overduidelijk gebleken in het congres van de Christelijke Boeren- en Tuindersbond en het Koninklijk Nederlands Landbouwcomité, dat gisteren in Utrecht werd gehouden en waarvoor men inderhaast het congresgebouw Tivoli moest inschakelen. De gereserveerde Jaarbeurshallen ble ken niet groot genoeg om de duizenden boeren onder te brengen. Sommige congressisten droegen grote spandoeken mee: „Op naar de regeringsgebouwen in Den Haag". Ook de sfeer in de vergaderzalen was er een van, overigens beheerste, onrust en ontstemming. Zoals gemeld waren de katholieke organisaties niet op het congres vertegenwooredigd. Dit in verband met het landbouwcongres van de K.V.P. dat volgende week zaterdag wordt gehouden en dat eveneens aan de huidige landbouwproblemen gewijd zal zijn. Het congres in Utrecht, dat werd bij gewoond door tal van vertegenwoordi gers van de onderscheidene departe menten, werd geopend door de voor zitter van de samenwerkende Neder landse landbouworganisaties, de heer Chr. van den Heuvel. Hij zei, dat de boeren niet een massale tocht naar Den Haag gekozen hebben om hun verlangens tot uitdrukking te bren gen. „Wij wensen slechts met argu menten regering, volksvertegenwoor diging en het Nederlandse volk te overtuigen van onze redelijke eisen", zei hij. De heer van den Heuvel heeft de voorstellen van het landbouwschap nader toegelicht. Volgens hem deelt de boerenstand niet in de grote wel vaart, welke het Nederlandse volk thans beleeft. -Als een yan de oorza ken hiervan noemde hij de misoogsten Mn de jaren 1954 en 1956. Oogstrisico's behoren wel te blijven voor rekening van de betrokkenen, maar, zo zei de heer van den Heuvel, wanneer deze risico's zeer ernstig worden, kan er een reden zijn om hieraan iets te Mr. G. VAN HALL is gisteren tijdens een bijzondere zitting van de Amster damse gemeenteraad, geïnstalleerd als burgemeester van de hoofdstad. IN APPELSCHA komt geen televisie toren, omdat de gemeente in de aan vliegroute van Schiphol ligt. De to ren voor de noordelijke provincies komt nu waarschijnlijk in het Drent se plaatsje Smilde. DE REPATRIëRING van Duitsers uit de Sovjet-Unie blijkt steeds moei lijker te gaan. Van de bijna tiendui zend personen, die Moskou in 1955 beloofde terug te sturen, zijn er slechts 800 teruggekeerd. MET INGANG van 1 maart zal de Sabena, naast de normale luchtlijn, een helikopterdienst van twee verbin- j dingen per dag openen tussen Brus- sel en Parijs. EEN ZWEEDSE scheepswerf heeft met een Noordamerikaanse maat-1 schappij een contract gesloten voor j de bouw van zes supertankschepen van elk 65.000 ton. PERSONEEL van de New Yorkse sleepboten en van de vaartuigen die de brandstofvoorziening van de stad verzorgen, is gisteren in staking ge gaan. Ook in andere havensteden wordt gestaakt. MINISTER Mansholt krijgt op 14 fe bruari van de Nederlandse Vereni ging van Meelfabrikanten de eerste ..zilveren broodmand" aangeboden. De onderscheiding is ingesteld voor Nederlanders die zich op het gebied der voedselvoorziening verdienstelijk hebben gemaakt. DE POLITIE in Johannesburg heeft vrijdag 172 naturellen gearresteerd, die van blanken een lift hadden ge kregen. Zoals gemeld boycotten de naturellen de busdienst. TWEE MENSEN zijn vrijdag gedood, toen de personentrein bij Elseneur (Denemarken) tegen een andere tréin botste. Tien personen kregen ver wondingen. NIET MINDER dan 95000 Amerika nen zijn in 1956 door ongelukken om het leven gekomen en 9.400.000 ge wond. Het aantal doden door het ver keer bedroeg 40.200. Verwachting van het KNMI tot zaterdagavond, opgemaakt vrg- dagavond 23.15 uur: Opklaringen en later op de dag enkele verspreide buien. Krach- tige tot matige wind tussen zuid- west en west. Minder zacht. Z Verwachtmg van het Belgisch Z weerkundig instituut: Vrij sterke Z tot sterke wind uit zuid tot zuid- Z west. Aanvankelijk zwaar bewolkt Z met neerslag. Later afnemende J bewolking. Iets minder zacht. J Vandaag zon onder: 17.30 uur, Z maan onder 20.43 uur. Morgen: J zon °P 8*17 uur, zon onder 17.31 uur, maan op 9.06 uur, maan on- der 21.48 uur. Maandag: zon op Z 8.16 uur, maan op 9.25 uur. doen. Daar komt bij, dat de gevoerde prijspolitiek de betrokkenen niet in staat heeft gesteld oogstrisico's te dra gen. De tweede oorzaak ligt, voor wat de zuivel betreft, volgens de heer van den Heuvel, in de omstandigheid, dat de garantieprijs de werkelijke prijs is geworden en de verhogingen verdwe nen zijn die vroeger uit de export ontstonden. In de akkerbouw is de prys van niet gegarandeerde produk- ten zoals vlas, zaden, peulvruchten en soms de aardappelen, die het bedrijf rendabel hield, snel teruggelopen. Door dit alles is mede de noodtoe stand ontstaan waarin nu het agrarisch leven gevangen is. De hoofdoorzaak ligt evenwel ergens anders en wel in de omstandigheid dat gedurende al de jaren, waarin kostprijsberekeningen zijn gemaakt, de kardinale fout is ge maakt dat voor grond en gebouwen in de landbouw de op de overeenkomen de gronden geldende pacht is aange houden. Daarnaast is er voor de on dernemersfunctie nimmer een belo ning opgenomen, terwijl de handen arbeid van de boer niet op de juiste wijze werd ingecalculeerd. Hierdoor zijn jarenlang de kostprijsberekenin gen lager uitgevallen en is de afweer kracht aangetast om slechte jaren te doorstaan. „Ongelukkig beleid:' Mr. B. W. Biesheuvel, algemeen se cretaris van de Nederlandse Christe lijke Boeren, en Tuindersbond, deelde mee, dat het landbouwschap er woensdag 1.1. niet in geslaagd is iets over de regeringsplannen te weten te komen tijdens het gebruikelijke over leg met de minister van Landbouw, Visserij en Voedselvoorziening. Voor het jongste regeringsbeleid kan de landbouw weinig bewondering opbrengen, aldus de heer Biesheuvel, De landbouw is schade berokkend, omdat bij het Nederlandse volk op deze wijze de indruk gewekt is, dat tenslotte de landbouw het kostelijke goed van de loon- en prijsstabilisatie dreigde te bederven. Ir. M. A. Geuze, voorzitter van de Zeeuwse Landbouw - Maatschappij, hield tenslotte een causerie over de plaats die de boer in de Nederlandse samenleving inneemt. Hij vroeg de aandacht voor de so ciale emancipatie van de gehele boe renstand. Bij de zich in snel tempo wijzigende maatschappelijke omstan digheden, neemt de duidelijkheid van de bestaande achterstand op het ge bied van de maatschappelijke uitrus ting ten plattelande, volgens hem hand over hand toe. Dientengevolge zijn spanningen ontstaan, die zich in steeds grotere mate manifesteren en een van de eerste kenmerken daarvan is, het grote verloop van arbeidskracli ten uit de landbouw. Aan het slot van het voorlichtings congres werd door de ruim 7000 aan wezigen een motie aangenomen, waar in gezegd wordt, dat een van de doel stellingen van het landbouwbeleid, na melijk de redelijke beloning van de werkers in het agrarische bedrijf, niet is verwezenlijkt. De voorstellen van het Landbouw schap worden een eerste vereiste ge noemd om in deze, volgens de motie, zeer onbevredigende situatie, verbete ring te brengen. President Nasser van Egypte heeft volgens een Bulgaars blad verklaard, dat zijn regering geen enkel voorstel omtrent de „leer van Eisenhower" ont vangen heeft. Egypte had zekere vra gen gesteld, doch geen antwoord ge kregen. Daarom kon het geen officieel standpunt bekendmaken. Nasser zou ook hebben gezegd, dat hij de aanwezigheid van het Russi sche gevaar niet had kunnen vast stellen. Egypte zou alle besluiten van de Ver. Naties ten aanzien van de kwestie Suez ten uitvoer leggen. De Verenigde Staten, India en nog vijf andere landen hebben gisteren besloten, twee resoluties bij de Al gemene Vergadering der V.N. in te dienen, waarin de eis van onmiddel lijke terugtrekking der troepen uit Egypte wordt herhaald. Na de terug trekking zouden V.N.-troepen langs de bestandsgrenzen van 1949 worden gelegerd. De Egyptische minister van Buiten landse Zaken, Fawzi, heeft vrijdag bij de hervatting van het debat over het Midden-Oosten in de Algemene Ver gadering verklaard, dat de status van de V.N.-troepen niet gewijzigd mag worden. Het V.N.-leger, zei hij, mag geen middel voor „collectieve over heersing en druk" worden. Men verwacht, dat het Suez-ka- naal over enkele weken weer voor de scheepvaart kan worden openge steld. Nederland is bereid een voor schot van een half miljoen dollar te verstrekken voor het bergingswerk. De Amerikaanse admiraal Burke heeft verklaard, dat de zesde vloot tijdens de Suez-crisis „paraat is ge weest voor andere dingen dan alleen de evacuatie van Amerikaanse bur gers." Hij verklaarde zich echter niet nader. In de grote autofabriek van Zeran, buiten Warschau, dreigt een staking uit te breken. Communistische par tijleiders trachten de arbeiders te kalmeren. De moeilijkheden zijn ge rezen naar aanleiding van bezuini gingsmaatregelen, die de verdiensten van enkele arbeiders met ongeveer tien procent zouden verminderen. Boeren die de collectieve landbouw in Polen willen voortzetten, worden mishandeld door degenen die voor stander zijn van ontbinding van de collectieve boerderijen, aldus schrijft het Poolse blad „Sztandar Mlodych" De donderdagavond gehouden ver gadering van boeren van collectieve landbouwbedrijven in alle delen van Polen heeft een stormachtig verloop gehad. Sprekers uit Breslau en Opole, beide in het zuidwesten van het land, beschreven de „uiterst moeilijke po sitie" van hen die het collectieve stelsel willen handhaven. Minister Ochab zei op de verga dering, dat alle leden van het partij bestuur voorstander zijn van collec tieve boerderijen, iemand die afke rig is van het collectieve stelsel is geen communist, aldus minister Ochab. Deze foto toont een dertig Kapau- koeleiders, berg-Papoea's, die be-1 trokken waren bij de opstandige beweging rondom de Wisselmeren in Nederlands Nieuw-Guinea. On der bewaking van een Papoea-poli tieman bevinden zij zich in gevan genschap bij de politiepost te Ena- rotali. De mannen, die zich in hun primitieve strijd, uit al of niet ge motiveerde wrok tegen de vreem delingen, hebben schuldig gemaakt aan moorden, wreedheden en brandstichting, werden gearresteerd toen zij met hun stamgenoten naar Enarotali waren gekomen om met een dans te kennen te geven, dat de tijd was gekomen om vrede te sluiten. De familie Bol, die zich enige tijd geleden op het toneel van een feest zaal te Mijnsherenland had gevestigd, is gisteren van dit toneel verwijderd door de deurwaarder. Dit ingevolge het vonnis na een kort geding voor de president van de rechtbank te Dor drecht. De boedel van de familie Bol staat nu, afgedekt met dekzeilen, op straat. De kinderen zijn ondergebracht bij een predikant, maar de ouders gaven gisterenmiddag te kennen, dat zij op straat zouden overnachten. Naar wij van de gemeente vernemen, is op het ogenblik voor de familie Bol Het bestuur van de beweging van Europese federalisten heeft verklaard, het te betreuren, dat de kritiek van een aantal topfiguren uit het bedrijfs leven op de plannen voor een Europe se mark'; is uitgegeven zonder dat de auteurs naar eigen zeggen over alle gegevens beschikten om de situa tie te kunnen beoordelen. Dit klemt vooral, omdat zij er niet mede volstaan bepaalde bezwaren te opperen, doch menen daaraan reeds conclusies te kunnen verbinden ten aanzien van een eventuele Nederlandse weigering tot deelname. De Belgische Senaat heeft een motie aangenomen, waarin de Bel gische regering gevraagd wordt niet akkoord te gaan met oprichting van een vierde Europese assemblée voor de Europese markt en de Euratom (Dit betekent geen afwijzing van de plannen voor een Europese markt, al leen van een toenemende gecompli ceerdheid van het „Europese bestuur". Red.). geen andere woonruimte beschikbaar dan twee onbewoonbaar verklaarde huizen, die de heer Bol zijn aangebo den reeds voor hij zich op het toneel van de feestzaal vestigde, nadat hij zijn oorspronkelijke, in slechte toe stand verkerende woning had verla ten. Mogelijk zal de familie Bol tegen het eind van het jaar een nieuw ge bouwd huis ter beschikking kunnen worden gesteld, maar de gemeente wil zich hierop niet vastleggen. Er heeft zich vrijdag aan de demar catielijn in de Sinaï een schietpartij afgespeeld tussen Zweedse militairen van de politiemacht van de Verenigde Naties en Israëlische soldaten. Een woordvoerder van het Israëli sche leger zei, dat troepen van de Verenigde Naties het vuur openden op een Israëlische patrouille, die bij ver gissing over de demarcatielijn was ge trokken. De Israëliërs beantwoordden het vuur om hun aftocht te dekken. Aan geen van beide zijden vielen slachtoffers. Een vertegenwoordiger van het Is raëlisch leger bood, aldus de woord voerder, een verbindingsofficier van de Verenigde Naties zijn verontschul digingen aan over de grensschending, maar sprak er zijn verbazing over uit, dat zonder waarschuwing het vuur was geopend. (Advertentie) Het eerste in Engeland gebouwde vliegtuig, dat dienst zal doen in de nieuwe Westduitse luchtmacht, een de Havilland Heron, beschilderd met kentekens en wel, is van Hat field in het Engelse graafschap Hertfordshire, overgevlogen naar het vliegveld Wahn bij Keulen. Het toestel, dat voorzien is van acht zitplaatsen, zal gebruikt worden voor dienstvluchten met officieren en wordt het persoonlijke vliegtuig van generaal Kammhueber, de chef van de Westduitse luchtmachtstaf. De perschef van het Zuidslavisehe ministerie van Buitenlandse Zaken heeft nu definitief meegedeeld, dat president Tito's voorgenomen bezoek aan de Verenigde Staten voorlopig niet doorgaat. Twee sinds jaren gezochte in ternationale inbrekers en oplich ters, de Duitsers Hans-Dieter Stolz en Hermann Krutschau welke laatste zich uitgaf voor „baron von Rackwitz", zijn door de politie van Muenchen gearresteerd. In zeven Europese landen pleegden ze meer dan 100 inbra ken, die hun een buit van een half miljoen opleverden. De 39-jarig© Krutschau en zijn der tigjarige medeplichtige Stolz hebben in 1955 en 1956 talrijke inbraken in hotels en villa's in Nederland, Oos tenrijk, Zwitserland, Italië, Denemar ken, Zweden en Duitsland gepleegd. Hun buit deden zij in hoofdzaak in de Italiaanse plaatsen Venetië en Ve rona van de hand. Krutschau is in november jl., toen hij de Nederlands-Duitse grens over stak, gearresteerd, terwijl Stolz een maand later in Muenchen in hechte nis werd genomen. Hun arrestatie was tot nu toe geheim gehouden. Krutschau werd op zijn rooftoch ten vergezeld door zijn negentienja rige dochter, die hij gewoonlijk voor zijn vrouw liet doorgaan Krutschau en Stolz hadden elkan der in de gevangenis leren kennen. In de zomer van 1955 boekten zij zo veel materieel succes met hun inbra ken, dat zij zich in internationale ho tels als „gewichtige zakenlieden" kon den uitgeven. Dure auto's en uiter mate vakkundig vervalste passen droegen er toe bij. dat zij deze rol geruime tijd konden spelen, Krut schau en Stolz hadden zich er vooral op toegelegd 's nachts in hotelkamers door te dringen, waar zij, zonder zich om de slapende gasten te bekommeren geld, juwelen, fototoestellen en reis- passen ontvreemdden. In Denemarken en Zwitserland had den zij gestolen reischeques met be hulp van nagemaakte passen geïnd, doch dit werd het begin van het ein de. De sporen, die de politie toen ging volgen, leidden tot hun uiteindelijke arrestatie. Krutschau en dochter waren van plan geweest naar Indoqesië uit te wijken en daar een „nieuw leven" te beginnen. De parlementaire strijd om het voorstel van de regering tot verhoging van de salarissen der hoge ambtenaren met 8 a 10 procent, is met een flin ke overwinning voor de minis ter van Binnenlandse Zaken, mr. Struycken, geëindigd. De verhoging wordt toegepast op alle rangen, van referendaris af, en zal ook gelden voor de we tenschappelijke staven der Rijks instituten. De socialistische poging om bij amendement te proberen, de voor dit doel bestemde 10 miljoen toch nog anders te doen besteden en een com missie van drie wijze mannen aan het werk te zetten, in de hoop dat zij tot meer nivellering zouden overgaan, is met een duidelijke stemmenmeerder- heid verworpen. Het socialistisch amendement kreeg slechts 57 stemmen; daartegen werden uitgebracht 76 stemmen. Deze laatste waren afkomstig van de K.V.P., de A.R., de V.V.D., de communisten en enkele leden van de C.H. Bij de voor stemmers schaarden zich 6 C.H.U.-le- den, onder leiding van hun fractielei der Tilanus, onder het motto dat de salarisverhoging voor hogere ambte naren onrust zou wekken onder an dere groepen. Voor een enkele K.V.P.- er, de heer Weyters, die voorzitter is van de K.A.B.O., en de heer Roosjen van de A.R., die dit deed omdat de leraren van het middelbaar onderwijs buiten de verhoging vallen, en de 3 Staatkundig Gereformeerden. Bij de tweede stemming over het betreffende begrotingsartikel was de verhouding nagenoeg dezelfde. Een enkele C.H.-man was naar de rege ringszijde overgegaan en stemde voor. Minister Struycken heeft niet ge daan wab prof. Oud hem suggereerde, namelijk de portefeuille-kwestie te stellen. Hij vond, dat de Kamer dit voorstel geheel op zijn merites moest beoordelen. Het gaat erom, zei hij, dat zonder behoorlijke beloning geen per soneelsbeleid is te voeren. De ambte naren moeten niet achtergesteld wor den bij hun collega's in het vrije be drijf. Toch zag hij geen reden, nu ook onmiddellijk uitkeringen te gaan doen aan de lagere en middelbare ambtena- De tien miljoen zullen alleen wor den bestemd voor de verhoging der topsalarissen. Had de Kamer zich hiermee niet verenigd, dan was het bedrag van 10 miljoen ingetrokken en had niemand iets gekregen. De debat ten waren gisteren uiterst levendig. Vooral door toedoen van de oppositie, onder leiding van prof. Oud. Deze had de socialisten geprikkeld door op te merken, dat ze een bijzonder vreemde draai hadden genomen door tegen het kabinet in een aanval te doen op het personeelsbeleid van de minister. Een votum van wantrouwen, vond hij het, tegenover het hele kabinet. Bij de begroting kwam nog de fi nanciële positie van de gemeenten ter sprake. Wederom bleek uit de woor den van mr. Struycken, dat een streng toezicht van het Rijk op de kapitaals uitgaven van de gemeenten thans drin gend geboden is. De Hongaarse regering heeft Groot-Brittannië medegedeeld dat de vier in Hongarije gearresteerde En gelse studenten zaterdag uit het land zullen worden gezet. Volgens een be richt van het Hongaarse persbureau MTI hebben de studenten bekend schuldig te zijn en spijt betuigd voor hun daden. Derhalve had de Hon gaarse regering besloten hen vrij te laten. De Amerikaanse student Richard Roraback, die drie weken geleden samen met de Noorse student Einar Roos door een Hongaarse grenspa- trouille werd aangehouden, wordt eveneens uitgewezen. Hoewel niets over de Noorse stu dent gezegd wordt, gelooft men, dat Roraback en Roos gelijk met de Britse studenten over de grens gezet zullen worden. Sinds de Hongaarse opstand zijn 15.057 Hongaren naar Zuid-Slavië ge vlucht. De schade, die Boedapest heeft ge leden tijdens de gevechten in het vo rig jaar, wordt geschat op meer dan 1.150 miljoen forint (meer dan 371 miljoen gulden). De minister van Economische Zaken heeft toestemming verleend tot verho ging van de gastarieven in een vijf tigtal gemeenten, waaronder Amster dam, Den Haag, Utrecht, Deventer, Tilburg, Breda, Gouda en Rijswijk. Over de aanvragen om tot verhoging van de elektriciteitstarieven en de ta rieven voor water te mogen overgaan heeft de minister nog geen beslissing genomen, behoudens in het geval van Amsterdam, waar de elektriciteitsta rieven mogen worden verhoogd. Zoals destijds is gemeld, werden de tarieven voor elektriciteit in Limburg al ver hoogd voordat de prijsstop door de mi nister was afgekondigd. (Breda besloot in oktober reeds tot verhoging der gastarieven met één cent. Déze verho ging is dus nu door de minister goed gekeurd.) In Alkmaar zijn gisteren ne gen afgedankte mijnenvegers van de Koninklijke Marine ver kocht. Koper werd de dump firma M. Caransa en co. te Am sterdam, die het hoogste bod had gedaan van 378.969 gulden. Er waren ook biedingen van 'lefhebbers die er van droom den een oude mijnenveger tot woonschip om te bouwen. Hun biedingen bleven echter te laag. Sen club studenten bood 500 voor een boot, met de bedoe ling er een clublokaal van te maken. Een scholier uit Vlaar- dingen bood f 150 en een 17- jarige jongen uit Den Helder schreef „Als u er een over hebt, dan wil ik hem graag hebben voor f 23,75. U zult er wel om lachen", zo voegde hij er aan toe, „doch wie niet waagt die niet wint". Er werd hartelijk om gelachen. De koper verkocht direct reeds een der mijnenvegers door aan de firma Oosterwijk te Amsterdam, hoofdaannemer van de Deltawerken, die het vaartuig gaat gebruiken voor vervoer van zijn personeel.

de Stem | 1957 | | pagina 1