ALGERIJNEN IN STAKING NA TERREUR-WEEKEINDE Akkoord in het verschiet meent minister Spaak K.L.M. bereidt zich voor op het zuiger loze" tijdperk Fransen vrezen ee n algemene aanval Zo kan men herdenken.... Woondrama op het toneel, maar zonder acteurs Beschermde zebra's met ingang van 1 mei a.s. Grote drie op Bermuda bijeen? Ook relletjes in een aantal Franse steden Un Adres van Nederlanders in Indonesië Anna Kethly vraagt hulp van de V.N. Vernielingen in Limburgse kerken Thunderstreak neergestort „Israël" weer in de V.N. WORSTEXPRES "L DAGBLAD VOOR ZEELAND Rare kuren van j het weer.... Brusseltot maandag opgeschort Algiers lijkt een belegerde stad Terug uit gevangenschap Zacht weer Ingrijpende veranderingen r~ 97e JAARGANG No. 22364 Uitgave N. V. Uitgevers Mi). Neerlandla. Verschijnt elke werkdag. Bureaus: Breda, Kelgerstraat 16. Tel.: Directie, Redactie en Administratie 3351. Verantwoordelijk Hoofd redacteur: J. J. H.. A Bruna. Redactieraad: J. M. A. C. v. Dongen, G. J. v. Hootegem, Mr. Dr. A. J. J. M. Mes, Mr. H. M„ L. de Rechter, P. V. M. V ei cauteraa, L J v. 't Westende Abonn.pnjs by voorultbet f 6.5<J p. kwartaal, p. post 1 7.20, p. week (uitsi. bij niet postbestell.) i 0.50. Incasso wordt berekend. Losse Duma 13 ct. Postrek 278841 Voor Cod, Koningin en Vaderland DINSDAG 29 JANUARI li-7 Advertentieprijs voor de gehele oplage f 0.35 per m/m. (Ingezonden Mededelingen f 0.8o per m/m). Voor advertenties van plaatselijke sard uit Zeeland uitsluitend in de Zeeuwse editie t 0.14 per m/m. (Ingezonden Mede delingen f 0.35 per m'm) Bij contract aan zienlijke reductie; volledig tarief en Alge mene Voorwaarden worden op aanvraag verstrekt Staalwerk 3 ct. per m/m extra. Inzendingen o^ advertenties, welke de uit gevers om redenen te hunner beoordeling niet wensen af te geven, worden vernietigd. Rnrean voor He Zeeuwse Eilanden: GOES, Westsmgel 98, Telefoon 2236- Bureau voor Zeeuwsch-Vlaanderen: HULST, Dubbele Poort 7, Telefoon 102 - (Bijbureaus: TERNEUZEN, Nourdstraat 56, fel. 2601 C OSTBURG, Nj^wsti-aatJL^e^ no^ 35) in ii inr maliiMiinr n ini i li" T'*"iir»TrMBMrnMIWIIIIII>llinM1lllll~lirttn<'>^*ryyif[yi^f*,7Wi^>t^i'f - --'f7 S Het weer blijkt zich zondag- J avond boven Nederland en Bel- J gië op een merkwaardige ma- nier te hebben uitgekuurd. In de straten van Maastricht vie- i len hagelstenen, zo groot als 5 knikkers, in Hapert (N.Br.) J sloeg de bliksem in een boer- derij, waardoor brand ontstond 5 en in Antwerpen rukte een windhoos de daken van een achttal nieuwgebouwde huizen; S tot ongerief van de bewoners uiteraard. Ook elders kwamen soortge- J lijke verrassingen voor, zij het S met wat minder onaangename I gevolgen. Onder de Algerijnse Mohammedanen is gisteren een algemene staking van acht dagen begonnen, die door de nationalisten is uit geroepen om de Fransen in moeilijkheden te brengen, nu deze week de Algerijnse kwestie in de Algemene Vergadering der V.N. aan de orde komt. Volgens de eerste berichten is de staking in Algiers en Constan- tine min of meer volledig. In Oran (west-Algerië) was de toestand normaal. Leidende figuren van de Franse veiligheidsstrijdkrachten hebben maandag in Algiers verklaard, bevreesd te zijn dat de staking gepaard zal gaan met een met alle beschikbare krachten ingezette aanval van de opstandelingen, die de staking tijdens het weekeinde inleidden met een aantal brutale overvallen. De ministers van de zes Europese landen, die deelnemen aan Euratom en de gemeenschappelijke markt, zijn gisteren in een vrij optimistische stemming uit elkaar gegaan. Maandag a.s. komen ze opnieuw in Brussel bijeen. Een montere Spaak deelde mee, dat de moeilijkheden voortdurend kleiner werden en dat hij een akkoord reeds in het verschiet zag. Premier Mollet van Frankrijk heeft de hoofden van de zes regeringen, die bij de verdragen betrokken zijn, uitgenodigd voor een conferentie te Parijs op 12 februari a.s. Daar zou men dan tot deiinitieve besluiten moeten komen. Een Nederlandse woordvoerder ver klaarde na afloop van de besprekin gen, dat de hoofden van de delegaties der deskundigen a.s. vrijdag de diver se problemen nog eens onder ogen zulllen zien waarbij dan in het bijzon der het landbouwprobleem en dat van de opneming der overzeese gebieds delen in de gemeenschappelijke markt nader zullen worden bestudeerd. Mi nister Luns heeft des morgens met zijn collega Paul Henri Spaak een lange gedachtenwisseling gehad en hij zal de Belgische minister van Buiten landse Zaken deze week nog in Den Haag ontmoeten. Spaak zei, dat er op geen enkel ogen blik aan de zijde van Frankrijk, Italië en Duitsland oppositie bestond ten opzichte van de Benelux-landcn. „Ik wens te onderstrepen dat ik nooit der gelijke oppositie heb vastgesteld in in ternationale vergaderingen. Steeds duidelijker blijkt het dat het veeleer politieke groepen zijn dan naties die in de ^vergaderingen tegenover elkaar VOOR 1 JULI zullen drie Westduitse infanterie-ddvisies bij de NAVO-strijd- krachten worden gevoegd. Voor het eind van het jaar zouden daar nog twee pantserdivisies bijkomen. IN DE bossen van Capocotta, d.ie in verband met de zaak Wilma Montesi in het middelpunt der belangstelling staan, zijn drie Skeletten gevonden. Het zou hier lijken betreffen, die daar tientallen jaren geleden begraven moeten zijn. AL HET materieel, dat de Sovjet- Unie naar een industriële tentoon- toonstelling in Cairo had gezonden, heeft de regering in Moskou aan Egypte geschonken De waarde ervan bedraagt vijf miljoen gulden. IN AMERIKA is een elektronisch ap paraat geconstrueerd, waarmee men direct de plaats van een vijandelijk mortier kan vaststellen. En dit uiterst nauwkeurig. DE OMSTANDIGHEDEN, waaronder het Britse echtpaar in Scheemda om het leven is gekomen (het werd dood in de badkamer aangetroffen) geven geen aanleiding tot het vermoeden van misdrijf. OPNIEUW ZIJN in de legerplaats Bu- del weer 630 Hongaren aangekomen, de tweede groep van de 2000 vluchte lingen, die tijdelijk in ons land wor den ondergebracht. HET PERSONEEL van 390 sleepbo ten, aken en andere transportschepen in de havens van de Amerikaanse oostkust, zullen donderdagnacht het werk neerleggen. Men verwacht van deze staking enorm ongerief in de havens. PROF. P. de WOLFF, directeur van het gemeentelijk bureau voor de sta tistiek te Amsterdam, zal waarschijn lijk prof. dr Fred. Polak gaan opvol gen als directeur van het Centraal Planbureau. BIJ DE DAF-fabrieken, op de Eind- hovenseweg te Geldrop, is de 61-jarige P. der K. bij het oversteken door een BBA-bus aangereden. De man over leed in het ziekenhuis. In Frankrijk, waar de 350.000 Alge rijnse arbeiders ook zijn uitgenodigd het werk neer te leggen, heeft in het gebied van Parijs vijf-en-twintig tot vijftig procent van de betrokkenen aan de oproep gehoor gegeven. De Parijse politie hoeft maandag avond bekendgemaakt, dat zij 500 Noordafrikanen heeft aangehouden, omdat zij geweigerd hebben door te lopen. Een twaalftal van hen werden in hechtenis genomen, omdat zij wa pens bij zich bleken te hebben. Uit verschillende delen van Frank rijk zijn maandagavond berichten ont vangen over botsingen tussen de poli tie en Algerijnse betogers. Er werd uit Rijssel melding gemaakt van ge- wonden. Te Marseille en andere steden werden arrestaties verricht. Algiers geleek op een belegerde stad. Naar schatting patrouilleerden er 15.000 militairen en politiemannen door de straten. Bij de kruispunten stonden pantserwagens opgesteld. Alle winkels van Mohammedanen waren gesloten, maar militairen begonnen di rect de eigenaars te dwingen hun za ken te openen. In de meeste gevallen verwijderden de winkeliers de luiken, zodra een legerpatrouille aanklopte, maar de winkels waren leeg. Alle toegangswegen naar de stad waren door tanks afgezet en rondom de Kasjba, de Mohammedaanse wijk, waren prikkeldraadversperringen aan gebracht. Spanning In heel Algerië is de spanning hoog j gestegen na een weekeinde, waarin j door aanslagen verschillende personen het leven verloren. Met hefschroefvliegtuigen waren in de vroege ochtend vlugschriften bo- i ven de stad verspreid, waarin de Fran se commandant, generaal Massu, de bewoners had opgeroepen, niet te sta ken. Naar de politie bekendmaakte is een poging van zeventig terdoodver-i oordeelde Algerijnen, om uit een ge- vangenis te Algiers te breken, ver- j ijdeld, doordat men een vluchtgang j ontdekte. Nationalistische organisaties in Tu- j nesië hebben een oproep uitgegeven I tot een staking van twaalf uur op woensdag aanstaande ,.uit solidariteit met de strijd van het Algerijnse volk voor onafhankelijkheid". Het was zaterdag negen jaar gele den dat het voormalige Brits-Indië werd verdeeld en de nieuwe staten India en Pakistan ontstonden. In India werd deze dag met grote feestelijkheden gevierd. In de Tal- karoratuinen te New Delhi waren dansgroepen uit geheel India bijeen gekomen en dansten o.a. met pre mier Jawaharlal Nehroe arm-in- Tijdens de verdeling kon men het niet eens worden over het vorsten dom Kasjmir. Het staatshoofd, een hindoevorst, sloot zich bij India aan en afgelopen zaterdag nam India dit gebied officieel op in zijn sta- tenfederatie. Hierover is in Pakistan grote ontstemming, omdat de be volking van Kasjmir voor het grootste gedeelte uit Mohammeda nen bestaat. Studenten te Karachi, Pakistan, verbrandden onder luid gejuich het borstbeeld van de In diase premier Nehroe. Verwachting van het KNMI gel- 2 dig tot vanavond, opgemaakt maandagavond 23.15 ur: Vrij vee' bewolking met hier en 2 daar wat lichte regen. Matige tot 2 krachtige en tijdelijk harde wind 2 -ussen zuidwes' en zuid. Zacht weer. I Verwachting van het Belgisch 2 weerkundig instituut: Matige tot 2 vrij sterke zuidwestelijke wind. 2 Geleidelijk toenemende bewolking 2 met lichte regen of motregen. Stij- 2 ffmg van de temperatuur. Vandaag: zon onder 17.22 uur, 2 maan onder 16.24 uur. 5 Morgen: zon op 8.23 uur, maan 2 op 7.42 uur. 2 staan.' Wat de steun aan de Franse overzee se gebiedsdelen aangaat: Nederland neemt het standpunt in, dat men de bijdrage van ieder land moet afwegen naar de mate van het voordeel dat het put uit d openstelling van de betref fende gebieden. De Fransen concludeerden tenslotte dat het vraagstuk in wezen van poli tieke aard is en dat hierover de rege ringsleiders te beslissen hebben. Nederland heeft intussen een docu ment ingediend waarin de opvattingen van Nederland ten aanzien van de sa menwerking der landen van de Euro pese markt me' de overzeese gebieds- aelen is neergelegd. Tijdens de con- ïerentie is duidelijk tot uiting geko men dat Nederland de verschillende rjJyT61'™ grondiger had bestu- deeid dat. de andere landen. kn"Sen van de conferentie Xerd,er n°g vernomen, dat geen enkele beslissing is genomen met be min !nSrindeaZg' weg'"g der stem- Europese Markt Minist«'s d« uT arieven Tijdens de besprekingen over het landbouwprobleem is men vooral lang blijven stilstaan bij de buitentarieven. Wat deze buitentarieven betreft is nog geen enkele overeenstemming bereikt. Dit punt is een uitermate belangrijke aangelegenheid voor Nederland, dat zijn grondstoffen vooral importeert uit landen die buiten de Europese ge meenschap staan. Het systeem van de minimumprij zen zou Nederland kunnen accepteren op voorwaarde dat dit niet langer dan gedurende een periode van vier jaar wordt toegepast en dan nog met zeker - garanties. Een langere periode zou nadelige gevolgen voor de Neder landse landbouw kunnen hebben. Volgen.. Reuter zijn de ministers tot overeenstemming gekomen, om alle verlagingen van de douanetarieven en invoerbeperkingen, waarvoor het ont werpverdrag voor de Europese Ge meenschappelijke Markt voorzieningen bevat, op gelijke wijze toe te passen op industriële en landbouwprodukten, doch gelijktijdig aan iedere regering toe te staan, om gedurende de eerste 8 a 10 jaar van de ontwikkeling van de gemeenschappelijke markt mini mumprijzen voor landbouwprodukten vast te stellen. De 37-jarige Amerikaanse fotografe Georgette ..Dicky" Mayer-Chapelle uit Milwaukee, V/isconson, trok op 4 december van het vorige jaar Hongarije in, werd op 5 december gearresteerd en kreeg in de loop van verleden week aanzegging dat zij zo snel mogelijk het land moest verlaten. Op de foto ziet men me vrouw Mayer-Chapelle, in dezelfde kleding waarin zij vertrok, tijdens haar eerste persconferentie te Nickelsdorf aan de Oostenrijks- Hongaarse grens. Het in Djakarta verschijnende blad „Nieuwsgier" heeft maandag de tekst gepubliceerd van een adres, dat aan het Nederlandse parlement zal wor den aangeboden en waarin er bij de Nederlandse regering op wordt aange drongen om uitdrukking te geven aan haar'bereidheid tot besprekingen met Indonesië over de '4 lus van Neder lands Nieuw-Guinea. Dit adres is op gesteld door professor D. Drost, hoog leraar aan de universiteit van Indo nesië, die daartoe benaderd werd door de journalist Oltmans. In een maandag voor de pers uit gegeven verklaring wordt gezegd, dat „er in de Nederlandse gemeen- schap in Indonesië een toenemende j ter van Mijnsheerenland stond de ontevredenheid bestaat over de po- pachter van het verenigingsgebouw de litiek van de Nederlandse regering j familie Bol toe voor één nacht op zijn met betrekking tot Nieuw-Guinea, j toneel te bivakkeren. De locoburge- waardoor de betrekkingen tussen Ne- j meester was van mening, dat het echtpaar de volgende dag wel tevre den zou zijn met een ter beschikking zijnde onbewoonbaar verklaarde wo ning. Het kwam echter anders uit. De familie Bol dacht er niet over dit Reeds gedurende twee maanden woont in Mijnsheerenland (Z.H.) de familie J. Bol. man, vrouw en drie kinderen, op het toneel van het ver enigingsgebouw „Irene". Op 26 no vember van het vorig jaar werd het gezin hier tijdelijk ondergebracht, omdat de woning, waarin het tot dus ver verbleef, vrijwel in elkaar gezakt was. Op aandrang van de locoburgemees- derland en Indonesië worden ver stoord". Alle Nederlanders in Indonesië wor den uitgenodigd schriftelijk van hun instemming daarmee te doen blijken. De bepalingen voor de beschermde perbollen in werking zijn. voetgangersoversteekplaatsen zullen,; Aan de gemeenten zijn zojuist richt- naar de KNAC ons meedeelt, waar-1 lijnep verstrekt voor het aanleggen schijnlijk 1 me; a.s. in werking treden, j van de oversteekplaatsen, zo deelt de Er wordt op die datum begonnen met een beperkt aantal van deze over steekplaatsen. Aan de hand van de er varingen zal later het aantal worden uitgebreid. De beschermende voorschriften gaan uitsluitend gelden voor zebra-over steekplaatsen, waarbij aan weerszij den van de rijbaan oranje knipperbol- len op zwart-wit geringde palen zijn aangebracht. Het rijverkeer is ver plicht aan de voetgangers op deze oversteekplaatsen voorrang te verle nen, echter alléén wanneer de knip- KNAC verder mede. Daarbij wordt dringend aanbevolen haast te maken met de desbetreffende plannen en om in die plannen de voorlichting van het publiek te betrekken, i Behalve de Wettelijk beschermde zebra's zullen ook de gewone, niet be schermde zebra's blijven bestaan. De knipperbollen moeten alleen op punten komen, waar ze zeer noodzakelijk zijn, aldus de richtlijnen. Eerst dient on derzocht te worden, of de gewenste beveiliging niet met andere middelen te bereiken is. De K.L.M. begint binnenkort aan een grondige, bijna revolu tionaire, verandering van haar „vliegend bedrijf", die in 1960 een voorlopige afsluiting krijgt met het ingebruiknemen van een aantal straalpassagierstoe- stellen. Indertijd is al gemeld, dat de directie deze vliegtuigen in Amerika heeft besteld. „I,n„?Pr'l a-s- komt de eerste Douglas (..Seven Seas") op Schiphol aan He: eerste van tien dergelijke toestellen die de K.L.M. heeft besteld, in juni al zal de „Seven Seas" op de Nooi datlantische dienst in gebruik worden genomen. In de tweede helft van de zomerdienst zullen deze vlieg tuigen ook naar Zuid-Afrika vliegen en met de winterdienst bovendien naar Zuid-Amerika. Behalve deze tien ..Seven Seas" wor den dit jaar bij de K.L.M. nog negen Britse Viekers „Viscount S03"-toeslel- len verwacht. De K.L.M. heeft voorts een aantal van haar Lockheed „Super Constella tion 1049 e-vliegtuigen veranderd in toestellen van het type 1049 g, die een groter vliegbereik hebben en o.a. met brandstoftanks aan de vleugeltips zijn uitgerust. In 1958 krijgt de K.L.M. de twee door haar bestelde Fokker-„Friend- ship" vliegtuigen, die vermoedelijk in de plaats komen van enige DC-3-toe- stellen. De „Friendship" is, evenals de „Viscount 803" met schroeflurbines uitgerust. De DC-7C machines zullen waarschijnlijk wel de laatste verkeers vliegtuigen met zuigermotoren zijn die de K.L.M. in gebruik neemt, in 1959 komen er weer nieuwe vliegtui gen, n.l. Lockheed-„Elektra's", die vier schroefturbines hebben. In 1960 komt dan een geheel nieuw type, de DC-8-strnnlverkeersmachine. Naar (ie persoonlijke mening van de lieer Alispoel komen voor het vlie gen van deze straalverkeersvliegtuigen juist oudere, ervaren vliegers in aan merking. De keuze van de vliegers zal zijn, inziens liet beste resultaat geven wanneer de hulp wordt ingeroe pen van geneeskundigen die ook psy chologie liebbei. gestudeerd. Door de hoge kapitaalsinvesteringen van de straalverkeersvliegtuigen (26 miljoen gulden per stuk) is het zaak de machines zoveel mogelijk rende ment te laten opleveren en dus zo kort mogelijk aan de grond te laten staan (afschrijving bedraagt voor de DC-8 f 15.000.- per dag) hetgeen weer spe ciale maatregelen eist voor een snel onderhoud var. de machines, enz. Onlangs is de K.L.M. met het oog op de belangrijke toekomstige vloot- vernieuwing overgegaan tot het instel len van een zgn. interieurencommissie. Zij is belast met de behandeling van het beleid en de plannen ten aanzien van de aan de nieuwe K.L.M.-vlieg tuigen te stellen eisen wat de interieu- ren der toestellen betreft. Het is de bedoeling, dat de Douglas DC-8 straalverkeersvliegtuigen met de •o<xxxxx>ooc>oo<x>oooooooooc zomerdienst van 1960 op het K.L.M.- net zullen verschijnen. De Lockheed „Elektra"-toestellen zijn dan al enige maanden in gebruik. Deze „Elektra's" zullen, met hun snelheid van ongeveer 650 km per uur, als „boemeltjes" fun geren op de routes van de DC-8-„snel- treinen". Een DC-8, die in zeven en een half uur van Amsterdam naar New York is gevlogen, zal zo snel mogelijk met een nieuwe bemanning aan de terug reis moeten beginnen. Op Schiphol zijn weer enige uren voor onderhuid nodig. Hel is om economische redenen noodzakelijk dat een DC-8 van de K.L.M. binnen vierentwintig uur een vlucht Amsterdam - New York - Am sterdam maakt. Er is in de internationale burger luchtvaart hier en daar een streven waarneembaar om, b.v. door het in stellen van een nieuwe klasse nog goedkoper luchtvervoer te bieden. De ze klasse, die aangeduid zou kunnen worden als „derde klasse", zou het mogelijk maken dat per toestel meer passagiers kunnen worden vervoerd. Dat zou kunnen geschieden door een kajuitindeling waarin zes stoelen op een rij staan. Het cockpitpersoneel van de K.L.M., thans rond twaalfhonderd man sterk (vliegers, boordwerktuigkundigen en telegrafisten), zal in 1959-1960 rond veertienhonderd man omvatten. huisje te betrekken en ook een ande re onbewoonbaar verklaarde woning, viel niet in de termen. Het echtpaar en de kinderen bleven zitten, waar zij zaten. De pachter van het gebouw, de heer J. Dirksen, heeft toen een kort geding aanhangig ge - maakt, dat vandaag voor de president van de Dordtse rechtbank, mr. J. Hof- aijk, gediend heeft. Namens gedaagde trad op mr. Roodzand Visser, die zich onder meer beriep op het huurcon tract van het verenigingsgebouw, dat voorschrijft, dat de gemeente voor rang heeft bij het pachten van de zaal en dus ook in dit geval beslag kan leg gen op de door de familie Bol ingeno men ruimte. Mr. W. P. Bijleveld uit Dordrecht, die voor de pachter pleitte, zeide, dat alleen de gemeente en niet de heer Bol zich op deze bepaling zou kunnen beroepen. Hij eiste dat het gebouw vóór het einde van deze week ontruimd zal worden. Vandaag zal de president uitspraak doen. Anna Kethly, die vroeger Hongaars minister is geweest, heeft maandag, in de speciale commissie van de V.N. voor de Hongaarse kwestie, aan de Ver. Naties gevraagd in Hongarije tussenbeide te komen om te bewerk stelligen dat de Sovjettroepen zich onmiddellijk terugtrekken. Zij vroeg voorts om zending van een internatio naal politieleger van de V.N. naar Hongarije, dat daar dan moet blijven totdat er vrije verkiezingen kunnen worden gehouden. Uit gezaghebbende bron te Was hington is vernomen, dat Bermuda naar verwachting de plaats zal zijn van voorgenomen besprekingen in het voorjaar tussen president Eisenhower en de premiers van Engeland en Frankrijk. Uit een verguld schrijn in de recto raatskoepelkerk van het Heilig Hart te Maastricht werd een zeldzame relikwie van St.-Gerardus door onbekenden weggenomen. Het schrijn zelf vond men geopend op het altaar in de ka pel. In de kerk van St.-Antonius te Scharn (gemeente Heer) werd een beeld van Onze-Lieve-Vrouw van Fa- tima ernstig beschadigd. De ogen van het beeld werden naar binnen gedrukt en de gevouwen handen waren afge sneden. De zilveren kroon van het beeld is tot nu toe spoorloos verdwe nen. Enige dagen geleden werden uit de kerk van Amby, bij Maastricht, twee stola's en een missaal ontvreemd. Later vond men de stola's vernield op de Meersummerhei bij de schietbanen. Het kapotgescheurde missaal werd op een paadje bij de Bergerstraat aange troffen. In dezelfde kerk werd het hoofd van een wassen beeld van het kerstkindje afgerukt. De rijkspolitie te Heer en Amby is bezig met het on derzoek. Waarschijnlijk zijn deze er gerlijke vernielingen gepleegd door een geestelijk gestoorde. Maandagmiddag omstreeks kwark voor vijf is een „Thunderstreak" van de Koninklijke Luchtmacht neerge stort in de omgeving van het leger kamp Oirschot. De piloot, reserve-lui tenant 2e klasse A. M. E. de Vries, heeft zich met zijn valscherm kun nen redden en bleef ongedeerd. Hét vliegtuig, dat geheel werd vernield, heeft geen verdere schade aangericht. Het hoorde thuis op de vliegbasis Eindhoven. Het toestel is neergestort, nadat de vlieger door tot nu toe on bekende moeilijkheden zijn toestel moest verlaten. De Algemene Vergadering der Ver enigde Naties is maandag begonnen met het debat over het verslag van secretaris-generaal Hammarskjoeld inzake d» terugtrekking der Israëli sche troepen van Egyptisch grondge bied. Een woordvoerder van het Israëlisch ministerie van Buitenlandse Zaken heeft het rapport „negatief en niet op bouwend" genoemd en gezegd, dat het alleen „een regime (van de wapen stilstandsovereenkomst) wil herstel, len, dat reeds in een ramp is geëin digd." De Egyptische autoriteiten zouden een Brits plan hebben verijdeld voor het tot ontploffing brengen van de munitie-opslagplaats en de militaire basis van Aboe Sultan, ten zuiden van Ismailia. Dit volgens het blad „Al Ahram". Volgens dezelfde bron zijn de Britse technici van de basis gearresteerd, voordat zij hun plan ten uitvoer kon den leggen. De Amsterdamse verkeers agenten, die dag in, dag uit in weer en wind ijverig pogen de verkeerschaos ijl de hoofdste delijke binnenstad binnen ze kere perken te houden en die daardoor zo'n goede naam heb ben bij de weggebruikers, zijn gisteren „warm" onthaald. Een ondernemende kaashan- 1elaar uit de tuinstad-Sloter- meer heeft namelijk een war me worstexpres'' in het leven geroepen en voorziet daarmee de verkeersagenten gratis van een warme hap in dit koude jaargetijde. Hij put uit een gro te emmer in zijn auto. die voor- zien is van een complete hooi- kist. De voorraad van de „expres" was snel uitgeput, toen enkele bejaarden op het Haarlemmer plein hun gekout over de poli tiek onderbraken en de goede gever staande hielden met de opmerking, dat ze „van Drees trokken en wel trek hadden in worst". De kaashandelaar be toogde daarop, dat ze niet al leen „van Drees", maar ook van hem trokken, hetgeen de bejaarden (met een worst in de mond) volmondig konden be amen.

de Stem | 1957 | | pagina 1