KNVB-toto (laatste kans) aanvaard Teleurstellend NAC verloor (2-1) in Tilburg Zo n bondsvergadering heeft iets plechtigs RBC weer aan kop Op 24 februari draait de eerste bondspool, geketend door de wet, zonder vrijheid OOK POOL VAN NKS BW te zwak fsr Dosko in fel gevecht net gelijk tegen Hilversum Baronie-zege op NEC onzeker lang Medewerking voor Fcyenoord RBC domineerde in Zaandam P.S.V.-GOAL EEN FEIT Wapenfeiten van TSC en MOC MOC stelde zege op Roermond snel veilig DAGBLAD DE STEM VAN MAANDAG 28 JANUARI 1957 Joosten: Dit is eenproeffabriekje' Proefproces „Geen concurrentie Aanvat op NKS Geen protest Brabantse winst slechts voor PSVj M W Willem-II-keeper verloor. Alliance in tweede helft gevloerd DHC verraste Longa Wilhelmina sloeg TOP Amsterdam, zaterdagavond. (Van onze speciale verslaggever) Men heeft voor de KNVB-toto gekozen zonder pa thos. Er trilde ditmaal niet één stem en nergens was de teleurstelling of de vreugde zo diep als ruim een jaar tevoren, toen het betaalde voetbal werd aanvaard. Deze zaterdag was men koel en nuchter in de grote zaal van Krasnapolsky, waar in de afgelopen jaren het Nederlandse voetbal ondersteboven is gehaald. Men had de keus: Of de KNVB-pool öf niets. Men koos de pool. Op 24 februari zal hij voor de eerste maal moeten draaien, geke tend door de wet, zonder een enkele vrijheid, zelfs zonder de ga rantie dat hij legaal is, gewrongen in het keurslijf van de formule, dat het (misschien) mag als het een „besloten kring" is. Een stie kem onderonsje dus, alleen voor geregistreerde KNVB-leden be ven de achttien, een magere copie van welgedane pools in het bui tenland, geen schim van wat de Nederlandse clubpools al waren geworden en tot die 24e februari zullen blijven. En toch kozen de bonds-afgevaar- digden gretig en met overweldigende meerderheid (85 stemmen voor en 3 tegen) voor de toto in KNVB-ver- band. En toch gingen de pool-com- binaties met het voorstel akkoord. En toch werd namens een Amster damse combinatie, tot dusver gekant tegen alles wat naar KNVB-eoncur- rentie rook, staande de vergadering verklaard, dat ze eveneens wilde meewerken. Het werd een wat zonderlinge ver gadering. Men had tevoren gedacht, dat Joosten als voorzitter van de KNVB toto-commissie, moest pleiten voor 'n bij voorbaat verloren zaak en dat de bondspool grandioos aan stukken zou worden gepraat. Maar in Amsterdam bleek, dat iedereen het er mee eens was, op J. v. d. Meyde na, die namens het verbond van Christelijke voetbalverenigingen kwam protesteren tegen het principe van het gokken en dat plechtig en schuchter deed, alsof het over iets heel, heel ergs was. Joosten nerveus en gespannen als wachtend op grote tegenstand Joosten won. Hij won, omdat hij zei, dat een KNVB-pool zoals voorgesteld de enige kans was, de enige moge lijkheid om door te gaan met het wedden op voetbaluitslagen. „Onze pool is een proeffabriekje, waarin zal worden gewerkt aan iets groters". Joosten had de vinger ge heven. „Hij dient als een aanloop, als een kans om tenminste iets te kunnen doen, nu alles wat pool is dreigt te kapseizen". Hij praatte sneller, naarmate hij vorderde. Zijn donkere ogen speurden in de zaal naar mensen met andere argumenten Maar het bleef er stil De stemming besliste over het voorstel, zoals voorzitter Hopster en de heer Joosten dat aan het begin van de middagvergadering hadden uiteengezet: De KNVB zet een com missie aan het werk. die binnen veertien dagen met het poolmodel voor de dag moet komen, zodat men De pool-commissle van de Neder landse Katholieke Sportbond heeft het besluit van het nationaal bestuur in concrete vorm uitgewerkt, waar door het mogelijk ls, op korte ter mijn de NKS-pool te laten starten. Teneinde te vermijden, dat men „gelegenheids-lid" gaat worden van de N.K.S., worden alleen tot de pool van dit jaar toegelaten, degenen die reeds per 31 december 1956 lid wa ren van de N.K.S. Te jeugdige per sonen kunnen niet aan de pool deel nemen. Daarenboven is een maxi mum bedrag vastgesteld, dat per week door een lid aan deelname bedrag in de N.K.S.-pool kan worden besteed. Aan de uitvoering wordt met voortvarendheid gewerkt, zodat op goede gronden kan worden aan genomen, dat de N.K.S.-pool binnen zeer afzienbare tijd gaat starten. De N.K.S.-pool is geïnspireerd door de gedachte, dat het de hoogste tijd is geldelijke middelen te verkrijgen voor verenigingen van alle takken van sport. Bij de uitwerking heeft de commissie dit doel op eigen wijze trachten te verwezenlijken. Het ligt niet in de bedoeling op enigerlei wijze met andere bestaande of nog op te richten pools te concurreren. nóg een week later aan de slag kan. Voorlopig gaat 45 procent van de to- taalinzet naar de winnaars, 35 pro cent naar de verenigingen, terwijl de rest zal worden besteed aan de (zo laag mogelijk te houden) onkosten en een fonds waaruit verschillende sport-benodigdheden kunnen worden bekostigd. Men zal alles doen om de pool „besloten" te houden voor de 350.000 leden, die slechts voor een bepaald maximum mogen inzetten, zodat ze geen buitenstaanders op hun naam kunnen laten deelnemen en die minstens 18 jaar moeten vjn. Alle clubpools gaan meewerken. Het was een voorstel, dat er lang niet zo voordelig uitzag. Tot nu toe waren de winsten beter en de omzet groter. Maar Hopster zei het duidelijk: „Zelfs van de KNVB-toto kan men niet met zekerheid aannemen, dat hij genade zal vinden". Hij had de ge rede hoop, dat men in regeringskrin gen niet onsympathiek stond tegen over de plannen (al zei bondslid Heemstra, die zelf Officier van Justi tie is, dat óók de KNVB-toto vast op een proefproces kan rekenen). Achter de microfoon verschenen onmiddellijk daarop aanvallers van het NKS-initiatief om ook met een pool te starten. Enkelen vonden dat geen werk. „De andere pools stop pen om de KNVB-pool niet in de wie len te rijden en de NKS kiest dit tijd stip uit om er een te beginnen", zei de heer Been scherp. „Waarom doet men dat?" „De andere takken van sport heb ben ook geld te weinig", zei de heer Van Turnhout namens de Nederland se Katholieke Sportbond. „De NKS IR. HOPSTER enige keus kent 13 takken van sport. De katho lieke voetballers zullen met de KNVB-pool meedoen. Wat is er tegen een organisatie, die voor de anderen zorgt?" Even dreigde het conflict nog die per te gaan. Joosten zei, dat de KNVB alles zal doen om andere pools te voorkomen. Er werd heen en weer gepraat, maar een officieel besluit bleef uit. Het onderwerp verdwaalde tussen de andere zorgen en kwam niet meer tevoorschijn, op het ene moment na, dat Been zei, dat hij de NKS-pool nog steeds een bijzonder kwaad hart toedroeg. Ook de heer van Houten had een aanval in gedachte, niet op de KNVB toto die langzamerhand reeds als on schendbaar werd beschouwd), maar op de regering. „Waarom proteste ren wij niet, dat een nationale pool uitblijft? Waarom richten wij geen adres naar de Staten Generaal om onze teleurstelling over deze gang van zaken uit te drukken?" Tegen het slot had hij een adres samengesteld, maar Hopster meende nadrukkelijk, dat het niet tactisch zou zijn te attaqueren, nu „hogerop" zoveel medewerking bestond om al thans deze schrale pool mogelijk te maken. De motie van Van Houten kwam niet in stemming. De vergadering kreeg iets unieks, want voor het eerst werd er gespro ken door mensen, die geen bondslid waren. Eerst zei de heer Groet na mens de gecombineerde amateur- pool, dat de opbrengst alleen voor het voetbal moet worden besteed. „We zullen wel eens kijken, wat we méér kunnen doen als onze toto meer armslag krijgt". Later werd mr. Blaisse op het spreekgestoelte ge haald om te vertellen, wat hij wel van een adres aan de Staten Gene raal dacht. „Daar mag ik niks van denken", zei het Kamerlid. „Ik zit er zelf in. Het is niet mijn taak een protest aan te moedigen. Dat is aan U". Hü maakte van die gelegenheid gebruik om uitdrukkelijk te verkla ren, dat hij niet om politieke redenen aan de pool werkte, maar merkte wel op, dat de KVP de enige partij in Nederland is. die een nationale pool op haar strijdprogramma heeft gezet Voor die treffer was er applaus. Voorzitter Hopster strak kijkend naar „lijn" in de besprekingen haalde tenslotte de pool en alleen de pool voorop en zette de afgevaardig den voor de keus. Even viel er stilte. Het was alsof allen zich concentreer den op dat ene, dat als een klein lichtplekje in de verte schemerde en alsof allen de moeilijke weg er naar toe vergeten wilden: Op de KNVB- pool, die ooit misschien tot een na tionale toto leidtVijfentachtig maal schalde het „vóór". Drie keer klonk „neen", net zo vast en net zo gemeend. Dat waren afgevaardigden van de Christelijke voetbalverenigin gen. Ze vormden een sprekende min derheid. Het wagen van voetbalgokjes wordt er in meer dan één op zicht niet gemakkelijker op. Be halve de beperkingen, die de huidige pools zelf krijgen opge legd, zorgen de clubs wel voor „onmogelijke" uitslagen. De grootste verrassing in de eredivisie was deze zondag de knal, waarvoor PSV zorgde door Rapid met 41 te verslaan. Dat (een verzwakt) NAC bij NOAD er onder door moest (21) hadden vele duizenden ook niet verwacht. Er kwam trouwens, behoudens PSV, geen enkele Brabantse club tot enige winst. BW werd door Feijenoord pijnlijk gekraakt (50) en Willem II moest thuis net, maar voldoende (1-2) zijn meer dere erkennen in Amsterdam. Zege van de dag: 71 bij DOS GVAV. (Van onze sportredacteur) Meneer van Es, van de keuze-com missie, had gelijk: er is inderdaad zeer weinig fraais te zien geweest. En bovendien viel er bitter weinig te noteren. Als dat althans nog nodig was geweest voor het „rond" maken van het Nederlands Elftal voor Span je. Meneer van Es trof, net als wU, de twee teams in zeer bescheiden vorm. En van het tweetal was NAC absoluut de minste. Natuurlijk mag het ontbreken, van Leo Canj els voor twee wedstrijden geschorst naar men weet als een excuus gelden. In ieder geval heeft zijn vervanger: Janus Broeders, hem niet kunnen doen vergeten. Nu moest (Van onze sportcorrespondent). Willem II heeft op eigen terrein, tamelijk onfortuinlijk verloren van Amsterdam. De Tilburgers legden hun bezoekers geruime tjjd het vuur aan de schenen, maar pal voor het einde werd toch nog een doelpunt ge scoord, dat de zege naar Amsterdam bracht. In de eerste helft, die 0-0 eindigde, was het vooral Boskamp, die de Willem Il-aanvallers de voet wist dwars te zetten. Na rust kregen de 6000 toeschou wers aanvankelijk pover spel te zien. Na drie minuten gaf Tolmeyer 'n keurige voorzet. Feyt stompte vergeefs naar de bal en Weenink profiteerde hiervan (0-1). Na 20 mi nuten volgde een verre trap van De Zwart. Nadat Koopal en Van Elde- ren hiermede wat geëxperimen teerd hadden, kwam de bal bij De Wit, die inknalde (1-1), Ieder nam met een gelijk spel ge noegen. Echterdrie minuten voor tijd belandde de bal bij Vonhoff, die van 40 meter afstand onverwacht inschoot. Feyt stond met de armen over elkaar te kijken en moest mis moedig de bal uit het net halen (1-2). de oud-TSC'er partij staan tegen spil Walhout; beslist een te zware opgave voor Broeders, die na rust maar rechtsbuiten ging spelen (Overbeeke verhuisde naar de mid voorplaats). Twee minuten voor slot smaakte hij niettemin het genoegen, met een voor. treffelijk schot, uit fraai aangeven van Overbeeke en uitstekend voorberei dend werk van Henk Bouwmeester, de eer voor de Bredanaars te kunnen redden. Merkwaardig, dat dit praktisch zijn enige schot is geweest en dat zijn me despelers in de aanval hebben ge schitterd in missen van kansen en schieten in het algemeen. De Bredanaars hebben alles bij een een zeer teleurstellende wed strijd gespeeld. Geen enkele ge acheveerde aanval hebben we kun nen ontdekken en overigens was de opzet dusdanig simpel, dat de nog altijd zee.r sterke Noad-defensie er doorgaans zeer weinig moeite mee had. Aan het verband in de NAC-ploeg mankeerde eveneens veel. Daardoor had de middenlinie en op haar beurt de defensie het extra zwaar. Met name Kees Kuys is deswege voor vaak onmogelijke problemen ge steld. Het tweede doelpunt verkreeg de thuisclub dank zij hém én uit een penalty welke hij veroorzaakte op de doellijn, door een van de voet van midvoor Meyer ingeschoten bal met de hand nog te slaan. Goedhart, naast zijn aanvoerder staand, moest mach teloos toezien. En moest dat even eens ten opzichte van linksbuiten Louer, die de strafschop feilloos laag en in de linkerbenedenhoek benutte. In de 26e minuut voor de thee had Meijer met een fraaie kopbal, uit een hoge'voorzet in de doelmond. van rechtsbinnen Mollen, Naad de leiding kunnen bezorgen. Het is daarna, dat wil zeggen na rust en nadat de stand in de twaalfde minuut op 2-0 was gebracht nog ver schillende keren tot hachelijke situ aties voor het Bredase net gekomen, dat met kunst en veel vliegwerk ver der schoon bleef. Met vlagen heeft ook NAC emotionele situaties voor het Noad-kioel veroorzaakt. Tot scoren kwamen de bezoekers echter pas twee minuten vóór het het einde, toen Broeders langs de linksachter Mooij (in het laatste kwar. tier remplacant voor Ebbing, die uit viel) sprintte en de mooie kans met een puike schuiver benutte (2-1). Dat gaat zó niet goed met NAC!! (Advertentie) Feijenoord 19 U 4 4 26 48-29 SC Enschede 17 10 5 2 25 48-22 MVV 19 9 6 4 24 32-19 v.v.v. 19 11 2 6 24 27-23 Fortuna 18 10 3 5 23 41-27 Rapid JC 18 10 2 6 22 45-39 Ajax 19 10 2 7 22 38-31 Amsterdam 18 8 4 6 20 28-31 PSV 19 10 0 9 20 45-43 NAC 19 7 6 6 20 34-38 DOS 18 9 1 8 19 49-42 Sparta 19 5 7 7 17 37-39 NOAD 18 6 4 8 16 25-29 GVAV 17 5 4 8 14 25-34 BW 19 6 2 11 14 38-49 Elinkwijk 18 5 1 12 11 29-45 Willem II 17 2 4 11 8 29-40 Eindhoven 19 1 3 15 5 15-53 (Van onze sportcorrespondent) B.V.V. heeft tegen Feijenoord een groot gebrek aan stootkracht gede monstreerd en bovendien maakte zijn verdediging, vooral na rust, grote dek- kingsfouten. In de eerste helft kreeg BW zeker zoveel kansen als de Rotterdammers, maar benutte er geen enkele. Invaller Meerman deed het beter. Hij passeerde in de 16e minuut doelman Saris kans loos (01). Dertien minuten na de hervatting viel de beslissing, toen Moulijn vrij spel kreeg en een pass kon geven, die door v. d. Gijp werd benut (02). Toen 4 minuten later de zelfde speler v. d. Gijp opnieuw de bal toespeelde, maakte deze geen fout (03). BW was een verslagen ploeg. Meerman stootte nog tweemaal door (0—5). AMSTERDAM, zaterdagavond. (Van onze speciale verslaggever) Zo n bondsvergadering heeft iets plechtigs Er zitten verstandige man nen bijeen, die in grote papieren kijken en spits luisteren naar wat er is aan woord en wederwoord. Als ie mand zonder van iets te weten de grote zaal van „Kras" was binnen gekomen, zou hy niet hebben kunnen schatten, wat er gaande was. Hij zou denken, dat er politici bezig waren of wetenschapsmensen op hun con gres. Hij zou wat gek kijken als hij hoorde, dat al die ernstige mannen over voetbal praatten. Maar eigenlijk is dit helemaal niet gek. Het is. zoals Joosten deze zater dag zei: „Met de toenemende auto matisering stijgt de interesse voor de sport. De mensen zullen er steeds meer behoefte aan voelen. Maar voor méér sport is méér accommodatie nodig. Die leg je niet aan met de op brengst van contributies en zo schraal mogelijke overheids-subsidies. Daar heb je een pool voor nodig Een zo groot mogelijke pool". Daarmee schetste hij een complex van problemen, zo groot, dat ook de volksvertegenwoordiging er de han den aan vol zou hebben. Een actueel onderwerp, dat niet luchtig kan wor den afgedaan, maar dat de ernst en het officiële van de mannen in ,Kras' nodig heeft. Joosten was een groot man. In de morgenzitting, toen de nieuwe regle menten werden besproken en aange nomen, had hij bleek en geconcen treerd zitten studeren in zijn aante keningen op de bestuurstafel. Hij zweeg al die tijd. Pas na de lunch kwam hij los. Eerst bedachtzaam, later met al zijn Limburgs tempe rament, beweeglijk en scherpzinnig, als een advocaat in zijn pleitrede. Naast hem zat een man met ande re verdiensten: Voorzitter Hopster, befaamd om zijn „tactiek" bij het leiden van vergaderingen, geestig of kort-af, zoals dat moet bij mensen, die logge lichamen als bijeenkomsten steeds zijn, in het spoor houden. Toen een der sprekers kwijt liep in zijn aantekeningen en in zwijgen verviel, keek Hopster na een tijdje op om te vragen: „Is die meneer al weg?" Tegen het slot dreigden alle voor stellen en moties en opmerkingen in de war te raken. In enkele flitsende zinnen zei hij op dat moment, waar het om ging. Zijn stem voorkwam chaos. Natuurlijk is zo'n bondsvergadering niet helemaal zwarte-pakken-politiek. Men applaudiseerde, toen Karei v. d. Meer en de heer Katoen wegens hun verdiensten tot bondsridder werden benoemd. Het waren goede makkers. Men lachte om de geestigheden van de sprekers, want het bewees de esprit van vrienden. Men luisterde aandachtig naar de bezwaren van de christelijke afgevaardigden, met eer bied voor hun principes. Dat kan alleen hier maar, omdat het streven van al die mannen is ge richt op zo goed mogelijk voetbal, op één en hetzelfde ideaal, onver schillig de weg, die ze gaan. Dat kun je van het „echte" parlement niet zeggen. (Van onze sportcorrespondent) In Zaandam heeft RBC een ver diende (34) overwinning behaald. Bijna de gehele wedstrijd werden de ZFC'ers overtroefd en was het woord aan de gasten. Voor de rust slaagde de snelle RBC-aanval, met Vermunt al. uitblin ker, er keer op keer in langs de Zaanse defensie te komen. Toen er 14 minuten gespeeld waren werd dit overwicht in een doelpunt uitgedrukt en wel door De Boeff (01). Na een half uur werd 't 02 na een magni fieke solorush van Vermunt. Kort daarna bracht de ZFC-halfspeler Van Het Kaar de bal voor het doel, maar hij werd daar door spil v. d. Water te stevig aangevallen, zodat de Zaan dammers een strafschop kregen te nemen. Kuiper schoot raak (12). In dé tweede helft bracht Roks de stand al spoedig op 13, Na dit doel punt ging ZFC Uit een heel ander vaatje tappen en bracht door Van Het Kaar de stand op 23. Een plotselinge uitval van RBC leidde tot bet vierde doelpunt van Laseroms, Een straf schop opnieuw door kuiper na een dubieus har.dsgeval bracht de stand kort voor het einde nog op 3-4. (Van onze sportcorrespondent) Het is Alliance nog nooit gelukt een puntje op SC Emma te veroveren en ook ditmaal faalden de Roosendalers. In de eerste minuut van de tweede helft liet Veenhof de bal uit zijn han den vallen, nadat midvoor Dierx had geschoten. Lempens was er als de kippen bij om de score te openen (0-1) Enkele minuten later doelpuntte Pisters (0-2). Aarts tekende een tegen- punt aan, terwijl Kees Sep uit een pe nalty de stand weer gelijk bracht. Al liance kwam er nadien niet meer aan te pas. Nadat Dierx 2-3 had aangete kend werd Alliance de buitenspelval fataal. Linksbuiten Lempens wandelde in de laatste minuten tweemaal door de verdediging, liet de eerste maal Pisters scoren en zorgde daarna zelf voor de vijfde goal. Deze foto geeft een beeld van een duel voor het Rapiddoel, dat uit liep op een doelpunt, gemaakt door de PSV-er van Dille. V.l.n,r. doel- verdediger Vroomen, Mommertz (R), Schaffrath (R), van Dille, Smeets (R) «)t v.d. Heuvel (P). (Van onze sportcorrespondent) Indien Dosko met dezelfde felheid had gestreden als in het laatste kwar tier van de strijd tegen Hilversum, dan had het zeker gewonnen. Nu was het zo, dat de Bergenaren met het (11) gelijkspel nog tevreden moch ten zün. Dosko oefende zware druk uit op het doel van de Hilversummers, maar het ontbrak bij de gastheren aan het verrassende element. Daarom kon Dosko het voor de rust niet tot doel punten brengen. Dit gold ook de gas ten. Toch had Dosko voor de rust een 1-0 voorsprong kunnen hebben als Machielsen de strafschop had benut, welke aan Dosko werd toegekend we gens hands. Hilversum nam na rust gauw het heft in handen. Het bestorm de de veste van Proost, die in de 23e minuut werd gepasseerd door Pluim. Een slotoffensief bracht Dosko de ge lijkmaker. Met vereende krachten werd het doel van Coster bestookt, en deze moest zwichten voor een schot van Schuurbiers. (Van onze speciale verslaggever) Even leek het er op, dat Baronie een gewonnen wedstrijd toch nog zou moe ten prijs geven. Het was vreemd ge noeg, nadat de Bredanaars hun durend overwicht eindelijk met een goal had den gedemonstreerd. Toen leek de kracht van de ploeg opeens gebroken. NEC kon gelijk maken en slechts de moed van de Baronnen-verdediging voorkwam, dat de Nijmegenaren méér namen. Zo kon er nog een schone vol einding komen: Enkele minuten voor t(jd scoorde Kas het winnende' doel punt RBC heeft zich wederom aan de leiding gespeeld in de tweede divisie B. De Roosendalers wonnen bij een „zware" als ZFC (3-4) en aangezien Longa verrassend bij DHC (1-0) werd geklopt, lag de weg open. Dosko en Hilversum kwamen in Bergen op Zoom tot 'n gelijkspel (1-1), terwijl Baronie overtuigend wist te winnen van NEC (2-1). De Brabantse derby TOP-Wilhelmina leverde (0-2) winst op voor de gas- ten. De standcnlijst is nu: RBC 16 10 4 2 24 35-18 Longa 18 10 3 5 23 40-23 ZFC 17 10 2 5 22 54-29 't Gooi 16 8 5 3 21 44-22 Hilversum 17 8 5 4 21 43-36 Zeist 16 7 5 4 19 34-30 Dosko 17 6 8 5 18 33-40 DHC 17 6 5 6 17 32-32 ONA 16 6 4 6 16 38-42 Baronie 16 7 2 7 16 24-38 Wilhelmina 17 4 8 5 16 22-27 NEC 16 5 2 9 12 35-33 UVS 16 4 4 8 12 32-33 Dc Valk 18 9 3 13 7 27-57 TOP 17 1 4 12 8 23-56 Alle goals werden In de tweede helft gemaakt. Vóór de thee waren de Bre dase schutters in heel die vloed van aanvallen niet éénmaal gelukkig ge weest. En aangezien NEC slechts bij vlagen vooruit kon, ging de tweede helft dus in met dubbelblanke stand. Acht minuten na de hervatting kwam dan toch de eerste treffer. Het ge beurde nadat er al een keer of wat chaos was veroorzaakt voor keeper Janssen. Uiteindelijk mocht Groenen- veld een corner nemen, waaruit Hop de bal in 't doel kon lopen. (10). In de 28ste minuut werd het gelijk. Na een gevaarlijke aanval, die Kuyster- mans met assistentie van Roelandt had afgeslagen, belandde het leer bij de Ruyter, die van ver inschoot en de Bredase keeper verraste. (11). Het ging er plotseling bedenkelijk voor Baronie uitzien. De spanning ver dween pas tegen het slot, toen Kiel- man de bal wist vrij te maken en door het midden oprukte naar Kas, die schietgraag gereed stond en geen fout maakte. (21). (Van onze sportcorrespondent). In een spannende wedstrijd heeft DHC een 1-0 zege behaald op Longa. Longa zocht het in zeer korte com binaties. die echter geen resultaat opleverden. Ook waren de DHC-ers in de tweede helft sterker en daar door kon Van Miert zijn club de leiding geven on uiteindelijk de ver diende zege. Maar Longa had het niet zover behoeven te laten ko men, daar men in de verdediging van DHC vaak een steekje liet vallen. DE OUD-WERELDRECORDHOUDER vrije slag, de Australiër John Marshall, is bij een auto-ongeluk ernstig gewond geraakt. Hij was zondag reeds meer dan 48 uur bui ten kennis. De wapenfeiten waren deze speel dagge in de eerste klasse C voor TSC, dat bij Vlissingen (4-4) gelijk wist te spelen en voor MOC, dat won bij Roermond (1-2), waardoor zijn posi tie weer rooskleuriger werd. Allian ce kreeg thuis overvloedig slaag van SC Emma (2-5). De stand luidt thans: Maurits 15 10 3 2 23 30-13 De Spechten 15 7 6 2 20 33-21 Vlissingen MOC '17 15 8 3 4 19 37-28 14 8 2 4 18 27-20 SC Emma 15 7 2 6 16 37-35 Roermond 15 6 3 6 15 32-29 VSV '34 13 6 1 6 13 20-26 Kimbria 12 5 1 6 11 25-24 Alliance 14 4 2 8 10 23-27 Brabantia 14 3 3 8 9 25-35 TSC 14 3 3 8 9 16-26 WH '16 10 1 1 8 3 15-36 (Van onze sportcorrespondent) Ondanks groot overwicht kon T.O.P. voor rust niet scoren. Wilhelmina moest het hoofdzakelijk van enkele snelle uitvaller, hebben. Uit een daar van ontstond een hoekschop, die B. v, d. Plas zo scherp nam, dat de bal in het TOP-doel verdween (01). In de tweede helft rende Princen met Wijnen op zijn hielen op het TOP-doel af. H(j schoot onhoudbaar raak (02). (Van onze sportcorrespondent) MOC heeft in Roermond een kleine maar verdiende overwinning weten te behalen. De eerste aanval van MOC was met een raak. Midvoor v. Gaans, de man die zich zou ontpoppen als de beste van het veld. kreeg zijn eerste kans en hij kogelde de bal hard in (01). Een kwartier later spurtte deze speler achter een diepte-pass aan. Toen mocht ook het uitlopen van doelman Spronck niet meer oaten (02). Het duurde tot een kwartier voor het einde, eer de pogingen van Roermond succes hadden. Dorenberg bediende linksbuiten Duda van een mooie pass en dat werd 12.

de Stem | 1957 | | pagina 4