Werknemers aanvaarden beperkte stijging kosten levensonderhoud Ter ere van prinses C arofsn Eisenhower waarschuwt inflatoire werking tegen Prinsesje geboren in Monaco Israëlisch voorstel over Gaza en Akaba Patiënt X geheugen uit Duinkerken terug heeft zijn Eoka-leider gevangen Moorden in Chicago Ook Polito en Montagun ontkennen schuld aan dood Wilma Montesi Rusland levert te alles Egypti Franse politie zoekt spionnen VOOR ZEELAND Echter limiet anders looneisen Gam was nooit Egyptisch Dezelfde temperaturen j re". Vier voorstellen aan Congres Gechanteerddaarna geronseld voor Noord-Afrika Vliegtuigongelukken 97e JAARGANG No. 22360 Voor Cod, Koningin en Vaderland DONDERDAG 24 JANUARI 1957 Uitgave N. V. Uitgevers Mij. Neerlandia. Verschijnt elke werkdag. Bureaus: Breda, Reigerstraat 18. Tel.: Directie, Redactie en Administratie 3351. Verantwoordelijk Hoofd redacteur: J. J. H. A Bruna. Redactieraad: J. M_ A. C. v. Dongen, C. J. v. Hootegem, Mr. Dr. A. J. J. M Mes, Mr. H M. L. de Rechter, P. V. M_ Vercauteren, L. J v. '1 Westende. Abonn piijs by vooruitbet f 6 5(1 p. kwartaal, p. post l ?.20, p. week (ultst bij niet postbestell.) t 0.56 Incasso wordt berekend. Losse numm. 13 ct. Postrek. 278841 Advertentieprijs voor de geheie oplage f 0 35 per m/m. (Ingezonden Mededelingen f 0 85 per m/m). Voor adver.'enties van plaatselijke aard uit Zeeland uitsluitend in de Zeeuwse editie f 0.14 per m/m. (Ingezonden Mede delingen f 0.35 per m/m) Bij contract aan zienlijke reductie; volledig tarief en Alge mene Voorwaarden worden op aanvraag verstrekt. Staetwerk 3 ct. per m/m extra. Inzendingen Ot- advertenties, welke de uit gevers om redenen te hunner beoordeling niet wensen af te geven, worden vernietigd. Bureau voor de Zeeuwse Eilanden: GOES, Westsinge] 98, Telefoon 2238 - Bureau voor Zeeuwsch-Vlaanderen: HULST, Dubbele Poort 7, Telefoon 102 (Bijbureaus: TEJRNEUZEN, Noordstraat 56, Tel. 2601 C OSTBURG, Nieuwsiraat 41, Tel. no. 351 Gisterochtend om enkele minuten voor lialf tien heeft prinses Gracia van Monaco het leven gesclionke een dochter: prinses line Louise Marguerite. i aan Caro- Om drie minuten over elf weer klonk het eerste kanonschot, dat de geboorte van een kind aankondigde: 21 schoten in totaal. Prins Rainier zei via de radio, dat de bevalling goed was verlopen. Moeder en kind 3.730 gram, blauwe ogen en bruine haren maken het, volgens de art sen, zeer goed. Rood-ivit in top Enkele minuten nadat het nieuws bekend was geworden, hingen de be woners de rood-witte vlaggen van het vorstendom uit en werden op de vensterbanken der openbare ge bouwen rode en witte anjers neer gezet. Hotels, restaurants en bars boden alle gasten gratis champagne aan. Vele Monegasken gingen naar het stadhuis om een bijdra ge te leveren voor een cadeau voor de vorstelijke baby. Van daag is het in Monaco een natio nale feestdag. Prinses Caroline die behalve de Monegaskische nationaliteit ook de Amerikaanse nationaliteit heeft, om dat moeder Grace geen afstand van haar Amerikaans staatsburgerschap heeft gedaan is troonopvolgster. Indien er nog een prins wordt gebo ren, zal deze troonopvolger zijn. Volgens een in 1918 gesloten ver drag wordt Monaco een deel van Frankrijk, indien de vorst zonder op volger of opvolgster sterft. De Mone gasken zouden dan, in tegenstelling tot nu. belasting moeten betalen en dienstplicht moeten vervullen. De moeder van prinses Gracia was bij de geboorte aanwezig. De grootvader van de kleine, de heer John Kelly, was teleurge steld over het feit, dat zijn klein kind een .meisje was: „Ik had een kleinzoon gewild.... Nu heb ik zes kleindochters...." Prins Rainier is 33 en prinses Gracia 27 jaar. Moeder Gracia WONDERLIJK goed liep een onge luk op de Rijksweg nr. 1, ter hoogte irnvl "Pli nm on o Tï .,..4 Behalve de Stichting van de Arbeid liehben ook de drie vakcentralen, de drie landbouworganisaties en de vier honden van werkgevers die in de Stichting vertegen woordigd zijn zich in een schrijven tot de regering ge wend over een interpretatie van het SER-rapport inzake de bestedingen. Zó groot was nl. liet verschil van inzicht op de slotvergadering van de Stichting, waarvan wij in onze edi- iie van gisteren reeds het (negatieve) antwoord van de Stichting zelve aan de regering publiceerden. De vertegenwoordigers van de werknemersvakcentrales in de Stichting van de Arbeid stellen zich, blijkens hun schrijven, op het standpunt, dat zij de loon- stabilisatie alleen zullen aan vaarden, wanneer het indexcij fer van de kosten van het le vensonderhoud in dit jaar in het begin niet hoger zal komen dan 112 en aan het eind van het jaar niet hoger dan 114.5. Komt het indexcijfer echter wel ho ger, dan behouden de organisaties van werknemers zich het recht voor om looneisen te stellen. Bij het bepa len van de indexcijfers 112 en 114,5 is voorzien in een vermindering van de achterstand van de landarbeiders. Bij het aannemen van deze index cijfers (1951 100) zijn de werkne mersvertegenwoordigers bereid het cijfer 107,5 als uitgangspunt van de kosten voor levensonderhoud in 1957 te aanvaarden. Voorts wordt dan re kening gehouden met een stijging van het consumptieprijspeil van 3,8 pet., die een effect op de kosten van le vensonderhoud in 1957 van gemiddeld 4 pet. m het begin van het jaar en 6 pet tegen het eind van het jaar zou hebben. Daarij komt men dan tot indexcijfers, respectievelijk van 111,8 en 114. Gezien echter de achterstand in de beloning van de landarbeiders, die naar de mening van de werknemers vertegenwoordigers teniet moet wor den gedaan of verminderd, moet op nog een geringe stijging van de kos ten van levensonderhoud worden ge rekend door het prijsverhogend ef fect van deze loonsverhoging. Men komt dan aan de maximaal aanvaard bare cijfers van 112 en 114,5. Dit offer van de werknemers maakt het mogelijk de landarbeiders een loonsverhoging te geven van 3 pro cent, alsmede een verhoging van de vakantietoeslag met 2 procent. In een brief, die de drie centrale landbouworganisaties hebben ge stuurd aan de regering, stellen deze organisaties, dat door de vraagstel ling aan de Stichting van de Arbeid een nieuwe situatie is ontstaan, waar bij het landbouwbeleid mede wordt bepaald door de bereidheid van be paalde groeperingen van ons volk „om ten behoeve van de landbouw" in vrijwillige keuze al of niet zekere lasten op zich te nemen. De regering heeft de mogelijkheid geopend de Stichting van de Arbeid te laten mederegeren over het land bouwbeleid, aldus de landbouworga nisaties, die tegen de door de rege ring gekozen procedure zeer ernstige bezwaren maken. Onbekende grootheid Voorts wordt er bezwaar tegen ge maakt, dat de regering, die blijkens haar beschouwingen over het land bouwbeleid 145 miljoen ten laste van de schatkist denkt te brengen, aan de'Stichting de vraag heeft voor gelegd zich uit te spreken over het voornemen van de regering ter dek king van dit bedrag onder meer de vennootschapsbelasting te verhogen met rond 50 miljoen. Op de^vraag uit de kring van het Stichtingsbestuur op welke wijze het kabinet de reste rende 95 miljoen meent te kunnen dekken, kon van regeringswege geen enkele informatie worden verstrekt. Terwijl het kabinet zelf onbekende factoren tot bekende grootheden wenst te brengen door inschakeling van de Stichting van de Arbeid, moet het toch wel als bijzonder onbevredigend worden aangemerkt, dat het Stich tingsbestuur klaarheid moet brengen in een zaak, die een zo grote onbeken de bevat, aldus het schrijven van de landbouworganisaties. Men meent, dat hierdoor de rege ring de betrokken werkgevers- en werknemersorganisaties een niet onbelangrijk argument verschaft heeft om zich niet bereid te ver klaren tot onverkorte handhaving van de overeengekomen loon- en prijsstabilisatie. Werkgevers teleurgesteld De vier werkgeversverbonden ten slotte hebben een gezamenlijk com muniqué uitgegeven, waarin zij ,,met verwondering en teleurstelling" con stateren, dat, bij een verdeling der lasten die een uitvloeisel zouden zijn De Israëlische permanente vertegenwoordiger bij de Ver enigde Naties, Abba Eban, heeft Israëls voorstellen voor het toe komstige bestuur over de strook van Gaza ingediend bij secre taris-generaal Hammarskjoe'ld. was in 1948 door de Egyptenaren bezet in strijd met het volkenrecht en diende als springplank voor agres sie tegen Israël. 55 Ben Goerion zei in het Israëlische parlement, dat Israël slechts op be paalde voorwaarden zijn strijdkrach ten van de kust van de Golf van Aka ba wil terugtrekken. Deze voorwaarden zijn: van Diemen af. Eén auto vlooi"mS I r De Y4?r landen die aan de Golf een vaart van 100 km in een sloot' 'Egen'- -ten een verdrag' waarbij langs de weg, de bestuurder van een andere auto, daar vlak achter remde zo sterk, dat de wagen een paar maal over de kop sloeg. De ge volgen.... slechts flinke materiële schade! EEN ONDERZOEK van de Velsense recherche heeft twaalf Amsterdamse inbraken tot klaarheid gebracht. Er zijn verschillende arrestaties verricht. IN EEN graftombe op een kerkhof bij Genua is een geheime wapenopslag plaats ontdekt, die vijf machinege weren en 62 geweren bevatte. In An- cona zijn in een verborgen opslag plaats 4.000 mortier- en handgrana ten gevonden. IN TOKIO zijn bij lijkschouwingen in het beendergestel van twee mannen en een kind van vijftien maanden sporen van het dodelijke radio-actie ve strontium 90 ontdekt. Het stron- tiumgehalte een honderdduizend ste tot een tienduizendste van de toe laatbare dosis was een gevolg van radio-actief besmet voedsel. Weersverwachting van het K. N.M.I. tot vanavond, opgemaakt woensdagavond 23.15 uur: Wolkenvelden, maar overwegend "rop& weer. Over het algemeen mange zuidelijke wind. Ongeveer dezelfde temperaturen als giste- Z Vandaag: zon onder 17.13 uur, Z l maan onder 12.03 uur. Morgen: J zon op 8.30 uur, maan op 4.14 uur. de vrijheid van scheepvaart in de golf wordt gewaarborgd. 2) De algemene vergadering van de V.N. besluit, dat de politiemacht van de V.N. wordt gelegerd aan de toegang tot de Golf, totdat er een definitieve regeling zal zijn getroffen tussen Israël en Egypte. 3) Er worden bijzondere regelingen getroffen voor de scheepvaart in de uoit, die voor Israël aanvaardbaar Gasa ®.e" zei voorts, dat zijn land de V.N. heeft verzocht om demi- htarisering van de strook van Gaza. iht d,L leld zijn striMkrachten uit deze strook terug te trekken, waar dan eenheden van het politieleger moeten worden gelegerd. """"«Ber Hij zei echter op het standpunt te staan, dat Israël het bestuur over het gebied moet behouden. De premier voerde aan, dat de strook van Gaza nooit Egyptisch grondgebied is geweest. Het gebied van eventuele maatregelen gericht op een verschuiving van inkomens naar de landbouwsector, „in het geheel niet blijkt van zelfs maar een poging de benodigde middelen geheel of ten dele door bezuiniging in de overheids sectoren te vinden, hetgeen toch mo gelijk moet zijn". Ditzelfde hebben de werkgeversor ganisaties ook meegedeeld in een brief gericht tot de minister-president de ministers van economische zaken, sociale zaken en volksgezondheid, landbouw, visserij en voedselvoorzie ning en van financiën. Cumulerend effect De werkgevers memoreren het cu mulerend effect van een drietal maat regelen: beperking investeringsaftrek niet doorberekenen loonsverhogingen en kostenstijgingen in de prijzen en de eventuele verzwaring van de di recte belastingen. .Wanneer men bedenkt", aldus het communiqué van de werkgeversor ganisaties, dat de toenemende werk gelegenheid voor onze groeiende be volking opgevangen moet worden door uitbreiding van het Nederland se produktieapparaat en voorts, dat de verbetering van de betalingsba lanspositie in zeer belangrijke mate gevonden zal moeten worden door verdieping van de investeringen, dan is het zonder meer duidelijk, dat nog verdergaande maatregelen ten laste van het bedrijfsleven niet anders dan funest genoemd kunnen worden en derhalve niet aanvaardbaar zijn. Wanneer desondanks dusdanige maat regelen aan het reeds in overweging zijnde complex zouden worden toege voegd, dan zou het geheel van maat regelen waarvoor het bedrijfsleven zich in 1957 ziet gesteld opnieuw in overweging moeten worden geno men". In zijn economische boodschap, die president Eisenhower, zoals ieder jaar gebruikelijk is, tot het Congres heeft gericht, laat hij voortdurend naar voren komen, dat de welvaart der Verenigde Staten, die in het afgelopen jaar weer een recordpeil heeft be reikt, in sterke mate afhankelijk is van de economische ontwikke ling in het buitenland. De welvaart der Verenigde Staten is groter dan ooit tevoren en het na tionale produkt heeft in het afgelo pen jaar het recordpeil van 412 mil jard dollar bereikt, hetgeen gepaard gaat met volledige werkgelegenheid en stijgende inkomens. De president waarschuwde evenwel, dat in de komende maanden zorgvul dig zal moeten worden gewaakt voor inflatoire druk. Liberalisatie De Amerikaanse regering heeft in de afgelopen vier jaar grote vorde ringen gemaakt bij het liberaliseren van Amerika's internationale handels politiek. Om er aan mede te werken, dat andere landen deel hebben in dè groei en de welvaart van de vrije wereld en om de voorspoed in de Verenigde Staten in stand te houden wenst Eisenhower, dat het congres nieuwe positieve maatregelen treft. Dit moeten dan zijn: 1. Toe te staan dat de Verenigde Staten lid worden van de nieuwe or ganisatie voor handelssamenwerking, waardoor de algemene overeenkomst voor tarieven en handel (G.A.T.T.) een doelmatiger instrument in de we reldhandel zal worden. 2. Nieuwe programma's voor de verlening van economische hulp aan minder ontwikkelde gebieden te steu nen. 3. De groei der particuliere Ame rikaanse investeringen in het buiten land aan te moedigen. 4. Toe te staan, dat de export-im port bank van de regering ook na juni 1958 leningen aan buitenlandse regeringen en particuliere onderne mingen in de Verenigde Staten ver strekt met het doel de Amerikaanse uitvoer te bevorderen. 5 miljoen woningen President Eisenhower deelde voorts mede. dat de inkomens in de Verenig de Staten per hoofd van de bevolking, Britse troepen hebben, naar ver luidt, gisteren op Cyprus „een be langrijke leider" van de Eoka-orga- nisatie gevangen genomen: Argyrios Karadymas, op wieijs hoofd de Brit ten 50.000 gulden hadden gezet. uitgedrukt in dollars met een con stante koopkracht, na aftrek van be lastingen in het afgelopen jaar met 10 procent zijn gestegen. Er werden 5 miljoen woningen gebouwd en het weningbezit werd - algemener. De totale produktie van goederen en diensten was in 1956 21.5 miljard dollar groter dan in 1956. De werk gelegenheid nam met 1.8 miljoen ar beidsplaatsen toe. Om de begroting in evenwicht te houden dient het Congres, aldus Eisenhower, de belastingen op het huidige peil te handhaven, terwijl de uitgaven der Amerikaanse regering strikt moeten worden beperkt. Ter ere van het gisterenochtend in Monaco geboren prinsesje Caroline Louise Marguerite, zijn in Monaco 21 saluutschoten gelost. Deze tsle- foto toont het ajvuren van een van de kanonnen aan de haven van Monaco. Op de achtergrond het jacht van de Griekse miljonair Arisloteles Onassis. (Telejoto ANP) In een greppel langs een weg ten zuidwesten van Chicago zijn de lij ken van twee zusjes, de vijftienjarige Barbara en de dertienjarige Patricia Grimes, gevonden. Zij droegen sporen van geweldple ging. Men meent zekere overeenkom sten te kunnen vaststellen tussen deze moorden en die, welke vijftien maan den geleden op drie broers, de res pectievelijk 11, 13 en 14-jarige An ton, John en Robert Peterson zijn ge pleegd. De lijken van de jongens wer den in een bos ten noordwesten van de stad gevonden. Saverio Polito, de 78-jarige vroegere hoofdcommissaris van politie in Rome en een der drie hoofdverdachten in de zaak- Montesi, heeft gisteren voor de rechtbank verklaard niets te weten over de dood van Wilma Montesi. Hij wordt, zoals bekend, verdacht van medeplichtigheid na de misdaad Het nieuwsbureau Midden - Oosten heeft gisteren bekendgemaakt dat de Sovjet-Unie aangeboden heeft Egypte alle goederen te leveren die het nodig heeft. Het bureau deelde verder nog mede dat Egypte met 23 landen verdragen heeft gesloten, waarbij deze zich be reid verklaarden Egyptische ponden in plaats van dollars of ponden ster ling voor handelstransacties in beta ling aan te nemen. Gedurende verscheidene weken heeft men te Duinkerken ge zocht naar de indentiteit van een patiënt, die aldaar in een zie kenhuis was opgenomen en die aan geheugenverlies leed, zoals wij gisteren berichtten. Nu is plots die crisis voorbij en de on bekende wist te verklaren, dat hij Marcel Declerck heet, zoon van een raadsheer aan het Hof van Beroep te Leopoldstad. Marcel Declerck was na de bevrijding tot 15 jaar gevangenis veroordeeld wegens zijn dienstneming bij de „Brigade Wallonië" en hij had alle contact met zijn familie verbroken. Toen hij na vijf jaar uit de gevangenis werd ontslagen, oefende hij allerhande beroepen uit, tot hij, volgens zijn bewering, in de handen viel van een Oost- duitse communist, die hem er toe wilde overhalen zich ten dien ste te stellen van de rebellen in Noord-Afrika. Declerck schreef zijn verhaal, toen hij uit de crisis van geheu genverlies ontwaakte. Hij vroeg aan de verpleegster van het zie kenhuis papier en pen en schreef zijn wedervaren op. Het is een interessant en boeiend verhaal, dat, indien het met de waar heid strookt, de Franse politie op het spoor zou kunnen brengen van een communistische spionagebende die als doei heeft mensen te ronselen om in Algerië aan de zijde van de re bellen te strijden. Naar het oostfront Marcel Declerck bracht zijn prille jeugd door te Gent en te Temse en hij ging naar school te Antwerpen en la ter te Elisabethstad, waar zijn vader zich in 1935 vestigde. Ten slotte stu deerde hij dan ook nog te Brussel. Toen de oorlog uitbrak, nam De clerck dienst in het Waals Legioen en zo verzeilde hij aan het Oostfront. Daar liep hij echter vlektyphus op en tijdens zijn herstel van deze ziekte leerde hij een Duits meisje kennen, dat hij huwde. In 1943 verloor echter deze vrouw tijdens een bombarde ment te Dortmund het leven. Declerck moet zeer onder de in druk geweest zijn van het verlies dat hem trof, want verbitterd nam hij dienst in de beruchte afdeling „502", de spionage- en sabotagegroep van Otto Scorzeny. In deze groep werd hij opgeleid als radio-technicus. Toen dan de oorlog voorbij was en Marcel Declerck na zijn gevangenis straf op vrije voeten kwam, deed hij zowat van alles en de laatste maanden was hij kelner in de „Comte de Flan- dre", aan de Vlaamsesteenweg te Brussel. Communist duikt op Het was in de „Comte de Flandre" dat er een zekere Baker opdaagde, een Oostduitse communist, die als in structeur Declerck tijdens de oorlog had gekend. Baker viel Declerck her haaldelijk lastig en wilde hem abso luut als „specialist", om de rebellen in Algerië in hun strijd te helpen. Hij zou er trouwens rijkelijk voor betaald worden. Declerck wou van dit avontuur niet weten en tenslotte pleegde de Oost duitser chantage. Hij dreigde: „Als ge niet wilt, zal ik het Belgisch gerecht het een en ander vertellen in ver band met uw activiteit tijdens de oorlog en dan gaat ge terug achter slot en grendel." Declerck gaf ten slotte toe en er werd op 12 december een rendez vous belegd te Parijs. Daar ontmoette hij de Oostduitser, een Frangaise en twee Algerijnen en men vertrok zon der dralen per auto naar het zuiden. Tijdens de rit zat Declerck echter altijd maar te peinzen over hetgeen hij ging uitrichten en op een bepaald ogenblik weigerde hij kordaat verder te rijden. Men probeerde hem nog over te halen, maar daar hij op zijn standpunt bleef staan, reed men ten slotte maar terug. Het was tijdens die terugreis, dat het gezelschap de bloemetjes eens even buiten zette. Declerck kon zich niet meer herinneren wat er juist ge dronken werd, maar feit is, dat hij op een gegeven moment te Kassei (N.-Fr.) het bewustzijn verloor en hij voor dooi langs de weg werd achter gelaten. Toen hij weer bijkwam, consta teerde hij, dat zijn zakken leeg waren en dat hij zich onmogelijk iets van zijn vroegere belevenissen kon her inneren. S pionageben de Nu wordt dat geheugenverlies van Declerck door sommigen in twijfel getrokken, maar de dokters hebben verklaard, dat er inderdaad vergiften bestaan, die bij het innemen geheu genverlies tot gevolg kunnen hebben. Al zwervend bereikte Declerck Duinkerken, waar hij zich bij de po litie aanmeldde, die hem naar een ziekenhuis bracht. De Franse politie is al begonnen met het onderzoek, dat klaarheid moet brengen in deze duistere zaak. Indien de verklaringen van Declerck juist zijn, zou men een ingewikkelde spionage-bende op het spoor kunnen komen, die haar activiteit geconcentreerd heeft op Algerië. Declerck kreeg plotseling zijn ge heugen terug, toen hij door een Vlaamse Oostfrontstrijder in Duin kerken werd bezocht. Zijn indentiteit was al eerder bekend, omdat verschil lende personen hem aan de hand van foto's hadden herkend. Declerck is van goede familie. Zijn broer is advocaat in Brussel, een van zijn zusters is getrouwd met een Bel gisch magistraat en een ander met 'n directielid van een groot Brussels publiciteitsbedrijf. Een derde huwde met een ingenieur en zij ging met haar man naar de Kongo, waar ook de vader van Declereiï woont. namelijk door de andere hoofdver dachte Piero Piccioni te helpen een politieonderzoek te ontgaan. Polito heeft gisteren ontkend Piccioni ooit te hebben beschermd. Om de geruchten de kop in te druk ken had hij de pers meegedeeld, dat Piccioni niet in Rome was op de dag van Wilma's dood. Hij had dit alibi echter niet gecontroleerd. Polito zei, dat de politie aanvanke lijk tot de conclusie was gekomen, dat het meisje was verdronken. Er was geen reden om zelfmoord aan te nemen en wegens gebrek aan aan wijzingen geloofde men ook niet aan moord of een andere vorm van ge weldpleging. Montagna Het hof begon vervolgens met het verhoor van markies Ugo Montagna 45 jaar, die evenals Polito wordt be schuldigd van medeplichtigheid na het plegen van de misdaad. Montagna verklaarde na voorle zing van de acte van beschuldi ging: „Ik ben onschuldig aan al deze feiten. Anna Mari Caglio, die mij van zoveel heeft beschuldigd liegt. Zij deed dit om zich te wre ken." De rechter vroeg de maskies, of hij Anna Maria grote bedragen had be taald toen zij met hem betrekkingen onderhield. „Nee", riep Montagna, „ik gaf haar maar 50.000 lire (circa 300 gulden) per maand en geen 500.000, zoals zij beweert". De rechter: „Maar uit de bankre kening van Anna Maria blijkt, dat zij in die tijd grote bedragen ontving". Montagna: „Zij had betrekkingen met industriëlen." De ondervraging van de markies heeft twee uur geduurd. Op zeker ogenblik riep hij in de richting van de openbare aanklager: „Ik zou wel willen, dat Anna Maria en ik door een psychiater werden onderzocht, want een van ons beiden moet gek zijn. Maar ik ben volledig bij mijn verstand". Montagna ontkende dat hij „ver dachte telefoongesprekken" met Pie ro Piccioni had gevoerd, zoals Anna Maria verklaard heeft. Nabij het Spaanse dorp Caraip, op de zuidelijke hellingen van de Pyre neeën, is een militaire Dakota te pletter gevlogen tegen de bergen. Er waren negen personen aan boord, die allen omgekomen zijn. Bij Detroit tenslotte is een viermo torig vliegtuig van de Amerikaanse marine brandend neergestort. De ze ven inzittenden werden gewond.

de Stem | 1957 | | pagina 1