AC-tumult niet fel voor zege op Ajax: 1-1 BVV-doel in gevaar genoeg Ge Welke energie schuilt nog in „achterhoede Gewijzigd Vlissingen Brabantia overtroefde Vlissingen verloor.... Snel succes Strafschop bracht MOC de zege op WH 2-1 WILLY LAUWERS NAM REVANCHE OP BLONDE GERRIT SCHULTE Longa bofte grandioos Dosko mager beloond met gelijkspel Ma ver BYV prooi bij Elinkwijk Eén goal velde sterk NOAD Onbezield Longa gelijk tegen UYS adem BARONIE had dan DE VALK meer Yerla| koell 4 DAGBLAD DE STEM VAN MAANDAG 21 JANUARI 1957 Verlossende goal van Hoogenhuizen drie goals..... Debuut Willem IImoreel winnaar in R dam Feyenoord veroverde de leiding Wim van Est (buiten schuld) gevallen Nieuw record achter derny's Zwaar gevecht Winnende goal van invaller Roel an t fi Dezelfde Het NAC-offensief, dat bijna voortdurend voor Ajax' doel woedde, heeft weinig opgeleverd. Het bracht een serie „vlam mende" schoten, een sprekend aantal corners, soms chaos voor de Amsterdamse goal.... én de ene verlossende treffer van Jan Hoo genhuizen. Die betekende dan ten minste nog een (1-1) gelijkspel. de aanval geforceerd werd afgebro- (Van onze speciale verslaggever) De strijd werd zonder twijfel bein- vloed door de snelle manier waarop de Amsterdammers zich aan de lei ding speelden. Na vijf minuten al was het 0-1, toen een snelle aanval over links inhoud" kreeg door een voorzet van de vervaarlijk snelle Bleyenberg. Het schot verraste iedere Bredase verdediger en kwam bij van Dijk terecht, die meters de ruimte had om te schieten. Goedhart kreeg het leer niet te pakken. Dit sloeg de geestdrift van de Bre- danaars even neer, maar langzaam aan kwamen zij toch weer op toeren, te meer omdat Ajax schielijk aan het verdedigen sloeg. Het terrein van actie kon daardoor gemakkelijk wor den verlegd naar de Amsterdamse helft maar dat was dan ook het enige voordeel, want vlak bij het doel van Pieters Graafland zag het nu zwart van de Ajaxieden en de verre schoten, waarmee Canjels en Over- beeke het vervolgens maar gingen proberen, werden met talent door de Amsterdamse keeper gestopt. Hoge gok Ajax gokte hoog. Het lokte de Bre dase schutters dichterbij en gaf de middenlinie - ook vandaag weer het beste deel van de ploeg - gelegenheid tot oprukken. Bovendien had NAC te voren reeds met zijn. schutters ge pronkt. Ken keer zou Pieters Graaf land dus verrast kunnen worden. Zo ver kwam het in de 37ste mi nuut, toen Hoogenhuizen de bal uit een ingooi van Pauw v. d. Hoven ont ving en onmiddellijk een fors schot afgaf, waaraan geen mens iets kon verhelpen. Het sloeg zelfs onbereik baar voor de attente Ajax-doelman in de touwen. (1-1). De Amsterdammers begrepen meteen, dat het op deze manier mis zou lopen. Zij hielden voldoende mankracht in de defensie, maar maakten van toen af óók extra werk van de aanval: snel, onwrik baar werk, dwars door het midden of in diagonale lijn vanaf de vleu gels, telkens scherp als priemen rechtop Goedharts kooi gericht. Het ging soms zo vlug dat Kuys, tot driemaal toe, zijn toevlucht nam tot een klaarblijkelijk pas aangeno men gewoonte om de bal maar met de handen op te vangen, waardoor ken. Enzovoort (Van onze sportcorrespondent). Wie had gedacht, dat BW in Utrecht zou verliezen, werd een pes simist genoemd, want de ex-Zui lenaren waren er de laatste weke?n hopeloos uit. Het is echter geheel an ders uitgekomen, want de aanwinst voor de Utrechters de Surinamer Kruin, maakte zn debuut met drie doelpunten tegen BW. De Elinkwijkers namen direct het spel in handen, waardoor BW in de defensie moest en slechts met moeite stand kon houden. Het was dan ook niets te verwonderen, dat Kruin vrij spoedig de score opende. Nog voor rust werd het 2-0, toen Kruin Vonk in de gelegenheid stelde te scoren. BW probeerde wel de bakens te ver zetten, maar het was te moeilijk door de hechte defensie van de thuisclub te komen. Na de hervatting was het een in hoog tempo startend Elinkwijk, dat door Kruin naar 4-0 wegliep. Eerst toen kon BW komen tot enige ge vaarlijke tegenaanvallen, waaruit Max van Beurden en de naar voren gekomen Nijholt konden nscoren. Wat men hierna ook trachtte te doen, het bleef bij 4-2. Na de thee werd het, kort gezegd. „en zo voort"In NAC's aanval ontbrak het flitsende, dat ongetwij feld resultaat zou hebben opgeleverd en bij Ajax kregen de gevaarlijkste mannen geen enkele kans. Een nederlaag van Ajax was het dichts bij rond de 37ste minuut, toen Canjels eerst net over de lat kopte en even later een dreun van een schot gaf, dat overigens Pieters Graafland op zijn weg vond. Er was een nieuw gezicht bij de NAC-ers. Op de linkervleugel ope reerde het jongmaatje Bouwmeester, wat onwenning nog in het grote ge zelschap, maar reeds vol allure en met inzicht, terwijl hij vlak voor het einde zijn schuchterheid voldoende had overwonnen om ook zelf een schot te lossen, dat bijna nog de zege had kunnen betekenen. Willem II heeft het Feyenoord-sta- dion verlaten als moreel winnaar, ondanks de 2-1 nederlaag, die de Til- burgers kregen te incasseren. Zij domineerden praktisch de hele wedstrijd, maar door te kort spel, misten zij de kansen op een eervol ler resultaat dan thans werd be- haald. Feyenoord, dat het uitsluitend moest hebben van (sporadische) aanvallen, greeg meer, dan het in feite verdiende. Al in de derde minuut leek de Rotterdamse zege een onbetwist feit te worden, toen v. d. Gijp in het beruchte gebied werd gehaakt cn Kerkum de toegestane penalty benutte (1-0). Maar Willem II liet zich niet ontmoedigen. Het nam in de tweede helft zelfs duidelijk over wicht, nadat van Roessel in de 7e minuut de gelijkmaker had ge scoord. Twintig minuten later bracht een solo-rush van de door gebroken v. d. Gijp totaal onver wacht de volledige winst naar de Rotterdamse kant. De felle Til- burgse reactie boekte geen resul taat. (Van onze sportcorrespondent). Praktisch de gehele wedstrijd heeft de stugge NOAD-defen^ie het aan- valsquintet der Amsterdammers in bedwang gehouden, maar drie minu ten voor rust glipte Tolmeyer langs Loose en zijn lage voorzet werd door Van der Sluis hard langs de verraste Huisman geschoten. NOAD stond ach ter met 1-0, een stand, die de rust en het eind liet zien, na een wed strijd, waarin NOAD beslist de betere ploeg was. De grote fout der Tilburgers was echter, dat zij het spel in de voor hoede te kort hielden. Ook was vrou we Fortuna niet op de hand van NOAD. In de tweede helft had NOAD ook het beste deel van het spel. maar soms stond Amsterdam met liefst 11 man te verdedigen, zodat er voor de Tilburgers geen doorkomen aan was. De eerste fase van de strijd toonde aan, dat NOAD beslist niet van plan was om, evenals tegen Ajax. een fikse nederlaag te incasseren. Wel ondernam Amsterdam enige aanval len, maar Ebbing en Walhout ont namen de hoofdstedelijke aanval her haaldelijk de kans. Kort voor rust viel het enige doelpunt, juist toen iedereen aan een NOAD-goal begon te geloven. Schoten van Van Osch werden na de rust door Visser ge stopt. Met onstuimige vaart rukten de Ajaxieden soms op. Dit gaf aan leiding tot situaties, zoals onze foto- graaf er een vastlegde. Van links naar rechts de NAC'ers Kees Mi- chielsen en Puck Storimans, die Bleyenberg op afstand houden en meteen in de gaten houden of Schmit (liggend) wellicht nog ge vaar kan. Jan Hoogenhuizen zit al verslagen. batftqheden^ry De supporters van de voetbalvereni ging Jahn (Regensburg) hebben het niet kunnen verkroppen dat hun club zondag met 20 door Karlsruher SC werd geklopt. Een menigte mensen had zich na afloop van de wedstrijd buiten het stadion verzameld en toen de scheidsrechter onder begeleiding van politie naar zyn auto werd ge bracht, daalde een regen van sneeuw ballen op hem neer. Een van de pro jectielen trof hem met volle kracht in het gelaat. „Goal", riep een on guur uitziend jongetje. Enschede heeft na afloop van de wedstrijd tegen Rapid J.C. een pro test ingediend. Tijdens de rust uitten de Enschedeërs bezwaren tegen het schoeisel der gastheren. Die dragen namelijk schoenen met schroefdoppen die geheel met rubber afgesloten zijn om verwondingen te voorkomen. Op verzoek van scheidsrechter Schipper hebben de Rapid-spelers in de tweede helft op schoenen met rubberzolen en idem doppen gespeeld. Van Rapid-zij- de deelt men ons mede, dat dit schoei sel door de FIFA is goedgekeurd. mms. Rapid heeft de spanning in de cre-divisie nog wat groter ge maakt Het klopte SC Enschede, dat al te vast op de eerste plaats dreigde te gaan staan. Feyenoord, dat met kleine cijfers (2-1) van Willem II won, wipte over de Enschedeërs heen. Door deze ontwikkeling staan momenteel met nog ongeveer de helft van de competitie in het vooruitzicht minstens acht ploegen op vervaardigde goede plaatsen. Elinkwijk gaf alvast een vuurproefje van wat er allemaal nog uit de „achterhoede" aan energie tevoorschijn kan treden. Ht startte kansloos tegen BW, dat er niettemin met 4-2 onder door moest. En strikt genomen is het resultaat, dat Willem II in Rot terdam behaalde (mager 2-1 verlies) ook iets, dat het beste doet hopen voor de naaste toekomst. NOAD werd bij Amsterdam verder ontredderd. De Tilbur gers verloren er hun zoveelste wedstrijd in successie (1-0). De nederlaag van PSV (5-0) bij MVV was de grootste uit de eredivisie, gevolgd door het zwarte verlies van stadgenoot Eindhoven, dat thuis met 1-5 door Fortuna werd geklopt. Zelfs een amateur-voorspel ler kan juist profeteren dat er nog verbiterd gevochten zal worden. (Van onze sportcorrespondent) MOC heeft het gistermiddag op het gemeentelijk sportpark Rozenoord te Bergen op Zoom geen enkele maal tot die hoogte kunnen brengen, welke het veertien dagen geleden, tegen Vlissingen bereikte. Nu was het wel zo dat VVH niet veel betekende en dat van Gaans bij MOC niet mee speelde, waardoor de aanval van de Bergenaren danig was ontredderd. De gasten kwamen het eerst tot doel punten. Het was hun linksbinnen Vranken die een schot afvuurde, dat door een der achterspelers van MOC van richting werd veranderd, waar door het leer voor doelman de Rijk onbereikbaar werd (0-1). MOC was hierdoor niet uit het lood geslagen en trok met veel ambitie naar de veste van doelman Baltus. Deze moest zwichten voor een schot van Nefs, Bij een algemene aanval van MOC in de 23ste minuut, wist rechtsback Groenendijk niet beter te doen dan het leer uit het doel te slaan. De strafschop, die hiervoor werd toege kend, werd door Nefs in een doelpunt omgezet. Daar is het wat doelpunten betreft bij gebleven. Wat beide ploe gen ook probeerden, het net konden zij niet meer vinden. Feyenoord 18 10 4 4 24 43-29 SC -Enschede 16 9 5 2 23 44-20 MVV 18 9 5 4 23 31-18 Fortuna '54 17 10 2 5 22 40-26 Rapid JC 17 10 2 5 22 44-35 WV 18 10 2 6 22 25-22 Ajax 18 9 2 7 20 36-30 NAC 18 7 6 5 20 33-36 Amsterdam 17 7 4 6 18 26-30 PSV 18 9 0 9 18 41-42 DOS 17 8 1 8 17 42-41 Sparta 18 5 7 6 17 36-37 GVAV 16 5 4 7 14 24-27 NOAD 17 5 4 8 14 23-28 BVV 18 6 2 10 14 38-44 Elinkwijk 17 5 1 11 11 27-41 Willem II 6 2 4 10 11 27-41 Eindhoven 18 1 3 14 5 14-51 Deze droge tik een penalty van MOC'er Nefs betekende de ne derlaag voor VVH. Het betekende 2-1 en dat werd ook de eindstand. Doelman Baltus raakte het leer nog wel, maar kon de ondergang toch niet voorkomen. (Van onze speciale verslaggever) Willy Lauwers won, Gerrit Schulte werd tweede en Wim van Est viel in de uurrace ach ter de dernies, zaterdagavond in het sportpaleis betwist. Dat waren de feiten. Deze naakte feiten verraden echter niet de grote strijd, die er werd gestre den tussen de ontstuimige Willy Lauwers en Gerrit Schul te, tussen d stijgende en de da lende klasse. De blonde Bosschenaar, een week geleden triomfator in de koppelwed- stryd - achter - de - dernies vóór Willy Lauwers en veertien dagen te rug winnaar vóór de Antwerpenaar in een dernygevecht over vijftien ki lometer, moest zijn hoofd buigen in dit veel langere, zwaardere en meer adem vragende nummer. Een derny- race over één uur. Zwaar was dit gevecht, omdat om de tien minuten een klassement werd betwist. Dat smeekte om de sprint capaciteiten van de renners. Dat vroeg telkens om een zeer bijzon dere inspanning. Zo begreep het óók Wim van Est, die na drie minuten de kop van de meute aanvoerde. Hij wil de met zijn tempo, niets dan zijn tem po ,.de bende" verslaan. Wim moest het eerste klassement aan Willy Van- nitsen laten, die hem soepel voorbij flitste. Maar opnieuw zette zich de Willebrorder aan de spits van de troep en opnieuw gaf hij het tempo aan. Wim van Est drong aan op nog meer spoed. Dat wilde gangmaker De Wachter van hem weten. Hij keerde zijn hoofd om naar Willem. Even slingerde de derny over het ovaal. Elinkwijk heeft aan het eigen pu bliek laten ziendat het echt niets voelt voor een ononderbroken reeks van nederlagen. Het klopte BVV tegen de verwachtingen in met 4-2. De foto toont een moment voor het doel van de Bosschenaren. V.l.n.r.: de nieuwe Elinkwijk-voorhoede- speler Kruyn, Van Hintum (B.), doelman Saris en Krijgh (beiden B.) Wim van Est, zeer dicht op zyn derny geplakt, schoot tegen het achterwiel van de brommende machine aan en viel. Hij werd weggedragen met een (lichte) hoofdwonde. Hij was uitge schakeld. Willy Lauwers niet, want ook al ver loor dit „vaatje buskruit" een ronde door de manipulatie van forse Wil lem (Lauwers moest uitwijken en ver loor zijn derny), grootmoedig begon Lauwers aan het inhalen van het ver loren terrein. Daarin kreeg hij geen steun van Gerrit en Rik, die Lauwers geen me ter gaven. Telkens als deze jeugdige specialist wegsprong, wierpen Schul te en Van Steenbergen zich achter zijn wiel. Lauwers wilde echter niet wijken. Hij won drie klassements sprints achter elkaar. Hij had genoeg punten verzameld, maar hij zou nooit winnaar worden als hij zich niet zou ontdubbelen. Dat moest nog gebeuren en opnieuw zwaaide Lauwers met zijn demarrage. Schulte en Van Steenber gen, de twee enigen, die nog voor de bloemen in aanmerking kwamen, want al de anderen waren het con tact met deze grootmeester reeds lang verloren, wilden niets toegeven, maar na het vierde klassement, toen er nog twintig minuten te strijden waren, konden zij Lauwers niet houden. Zij deden er alles voor om Lauwers te blijven bevechten, maar zij scho ten duidelijk te kort en onder klate rend applaus liep Lauwers zijn ach terstand in. Hij zou de winnaar zijn, want de laatste klassementen konden weinig wjjzigen. Temposlag In deze temposlag ging Woutje Wagtmans ten onder. Op vier ronden lag de Willebrorder. Het was nog lang niet gek, want verder in het veld streden een moeilijlk draaiende Ray Impanis, een volkomen uitgeputte Graham French en een door pech te ruggeslagen Noppie Koch. De uitslag was: 1. Willy Lauwers, in 1 uur 58 km 115 meter, een nieuw record (oud record daterend van 26 december 1955 van Rik van Steenber gen met 57 km 945 meter), 2. Gerrit Schulte, 3. Rik van Steenbergen, 4. op 2 ronden Willy Vannitsen, 5. op 4 ron den Woutje Wagtmans, 6. op 6 ronden Ray Impanis, 7. op 8 ronden Graham French, 8. op 11 ronden Noppie Koch. (Van onze sportcorrespondent) Het is maar 'n pover spelletje voet bal geweest bij Longa - UVS. Het werd een wat eentonig 22 gelijkspel. In de eerste helft had Longa wel 'n meerderheid doch de defensie der bezoekers, met aan het hoofd de uit stekende doelman van Putte kon de vaak slecht geplaatste schoten on schadelijk maken. UVS, individueel misschien wat pri mitief, doch in ploegverband zeer enthousiast kon na 13 minuten profi teren toen Massuger en Voets elkan der niet begrepen. Met 'n laag schot werd doelman Horsten door Bekke ring gepasseerd. In de 37e minuut werd het 02 toen midvoor de Zeeuw uit een kluwen van spelers laag langs de paal knalde. Na rust speelde UVS té veel in het defensief. Dit werd hun fout. In de 33e minuut werd een schot van Villevoye gestopt, doch doelman van Putte werkte de bal maar tendele weg. Struycken kon na veel geharre war de stand hieruit op 12 brengen. Twee minuten later werd het zelfs 22 tot Villevoye succes had. De stand luidt thans: Longa 17 10 3 4 23 40—22 RBC 15 9 4 2 22 31—15 ZFC 16 10 2 4 22 51—25 't Gooi 15 8 4 3 20 43—21 Hilversum 16 8 4 4 20 42—35 Zeist 15 7 4 4 18 33-29 Dosko 16 6 5 5 17 3239 ONA 15 6 4 5 16 37—39 DHC 16 5 5 6 15 31—32 Baronie 15 6 2 7 14 22—37 Wilhelmina 16 3 8 S 14 20—27 NEC 15 5 2 8 12 34—31 UVS' 16 4 4 8 12 32—33 TOP 16 1 4 11 6 23—54 De Valk 17 1 3 13 5 24—56 55 55 (Van onze sportcorrespondent) Hekesluiter De Valk heeft tever geefs getracht revanche te nemen op Baronie voor de in Breda geleden nederlaag. Weliswaar stonden de roof vogels twintig na de hervatting nog met 21 vóór, maar toen lieten de Westbranbanders zien, dat z(j over de meeste adem beschikten. Zij liepen in tot 22 en daarna smaakte de voor Groeneveld ingeval len Roelant het genoegen zijn club de overwinning te bezorgen, 23. De ongeveer 2000 toeschouwers za gen twee hard werkende ploegen in actie, maar van fraai spel hebben zij niet kunnen genieten. De wedstrijd was nog maar vijf minuten aan de gang, of de Valkenswaardse doelman v.d. Aker moest zich gewonnen geven voore en schot van rechtsbuiten Groe neveld (0—1). De Valk sloeg fel te rug, zodat de balans in de 10e minuut weer in evenwicht hing, waar de ove rigens voortreffelijke doelman Kuis- termans werd gepasseerd door een kogel van aanvalsleider Wilbers. Vijf minuten voor de thee schoot de Leest zijn team aan de leiding (21). Langzaamaan werd in de tweede helft toch duidelijk, dat Baronie meer reservekraehten voorradig had dan de uitgeput rakende thuisclub. Twintig minuten na rust glipte links buiten Hap langs de Valkenswaardse back Bimmel en gaf een voorzet die door Groeneveld gretig werd benut (22), Nog geen vijf minuten nadat Roelant de geblesseerde Groeneveld was komen vervangen, besloot hij een schermutseling voor het Valkens waardse doel met een raak schot (2—3). (Van onze sportcorrespondent) Het ging de laatste tijd niet erg goed met Brabantia en daarom had men voor de wedstrijd tegen Vlis singen het elftal ingrijpend gewijzigd. Het succes is niet uitgebleven, want de Eindhovenaren werkten thans zo hard, dat Vlissingen er door werd overdonderd. De Zeeuwse gasten wer den met 31 verslagen. Brabantia heeft de overwinning ech ter niet alleen te danken aan zijn gro te ijver, maar ook aan zijn beter spel dat vooral in de eerste helft te zien werd gegeven. Toch duurde het ge ruime tijd alvorens de Eindhovenaren een voorsprong namen en bovendien hadden zij daarbij de medewerking nodig van de Vlissingen-doelman Baart. Deze maakte in de 30e minuut een fout, welke door Bos prompt werd afgestraft (10). Zeven minuten la ter kwam de bal uit een afgeslagen Eindhovense aanval terecht bij links half Van Kraag, die op grote afstand een zeer hard en doeltreffend schot loste (20). Na de hervatting vlotte het beter bij Vlissingen, De Zeeuwen kwamen nu meer in de aanval, hetgeen ook een gevolg was van het feit, dat Bra bantia het accent sterk op de ver dediging legde. In de 20e minuut Jan de Nooyer voor de gasten, die echter hun illu sies in rook zagen opgaan, toen de Brabantiaan Frijters de stand op 31 bracht. Maurits 14 10 2 2 22 De Spechten 14 7 5 2 19 Vlissingen MOC '17 14 8 2 4 18 13 7 2 4 16 Roermond 14 6 3 5 15 SC Emma 14 6 2 6 14 VSV '34 13 1 6 13 Kimbria 12 5 1 6 11 Alliance 13 4 2 7 10 Brabantia 14 3 3 8 9 TSC 13 3 2 8 8 WH '16 10 1 1 8 3 30-13 33-21 33-24 25-19 31-27 32-33 20-26 24-24 21-22 25-35 12-22 15-35 DINS Fortuna. '54 heeft Eindhoven met 5-1 in de pan gehakt. Hoe het eer ste doelpunt voor Fortuna door Munster werd gemaakt, zien we op deze foto.'V.l.n.r.: Feyen (E.). Mun ster (F.), Van Kemenade (E.) en doelman Hansen (E.). Leider Longa heeft het tegen UVS niet verder kunnen brengen dan een (2-2) gelijkspel. Het was voldoende om de eerste plaats te behouden. De Tilburgers troffen het grandioos want rivaal RBC speelde niet en rivaal ZFC kreeg dwars tegen de verwach tingen in een nederlaag van ONA te pakken. De Brabantse ontmoeting Wil- helmina-Dosko werd eveneens een puntenverdeling (0-0). Baronie liet zich bij De Valk niet verrassen door een eventuele onverhoedse uitschie ter van nummer laatst. Het won er met 2-3. (Van onze sportcorrespondent). Een veel beter spelend Dosko heeft ip Den Bosch tegen Wilhelmina een puntloos gelijk spel behaald. En al is deze prestatie, gezien het feit dat de gasten vijf invallers hadden, zeer verdienstelijk te noemen, tóch ver dienden zij beslist meer. Niet alleen omdat zij, met uitzon dering van het laatste kwartier, een groot overwicht hadden, maar ook, omdat het spel der Bergen op Zo mers, beduidend beter was. Zij leg den meer vaart in hun spel en gaven daardoor steeds de toon aan. Alleen de afwerking van de vele aanvallen liet, voornamelijk bij gebrek aan een schutter, te wensen over. Voor rust kregen zowel Machielsen sr. als de Kok en Hopmans goede scorings kansen, die evenwel niet benut wer den. In de tweede helft drong Dosko Wilhelmina een tijdlang in de verde diging. Wilhelmina kon zich aan de druk ontworstelen en zelf ten aanval trekken. Vooral in het laatste kwar tier werd de druk zo groot, dat da uitstekend spelende spil Nijssen ver sterking moest vragen. Zo zag men soms 8 a 9 Dosko-spelers het heilig dom van doelman Hendrikx afscher men. ^ssssss Behalve de wedstrijd TSC-Alllsnc* die enige dagen geleden al werd olt- gcsteld, werkten de eerste klassers in afdeling C hun program af. De grote dreun was voor Vlissin gen, dat bij Brabantia met 3-1 ver loor en steeds verder wegzakt van de leidersplaats, die het lang trots en ongenaakbaar bezette. MOC kwam de leiders weer iets achterop door met 2-1 te winnen van WH. Koplo per Maurits kreeg door dit alles nog meer voorsprong. De stand is nu: Uitgave R Verschijnt Relgerstrai Adminlstra redacteur: J. M A_ Mr. Dr. t Rechter, j Westende. p. kwartaa. bi) niet pc berekend. L Bureau v Kolonel de revo van Bo noemd, deeld. D geheim Maleter dit von: dat wor< gering b Men verwi hoofdstad, d; het afgeloper der „voorna; Hongaarse voorbode zal tal van derg summier pro rechtbank. Sclir In Hongaar wordt vernor Gyula Hay, Zek behoren die In Boed; bij een actie een onderdeel! den tegen d schrijvers. De drie corl vrienden van staande leder| kring Petoefi, deel in de derri De prijs va een aanzienlij! Thans is deze halve kilo. Hi daarboven ga stuur van het vel heeft name de inschrijving joen kilogram is op het oge deze boter op De minimur voor binnen- e boter aan de den toegeweze gram. Bij exp van 0.45 per DOOR HET oi naat zijn in Mi) sén om het 1 zwaar gewond, bracht, na sc ten weg. Een e DE KOUDEGO Saint Etienne vijftien graden gen slachtoffer aantal slachtof week de tempi daardoor tot 2< TIJDENS een t ts Uddel zijn kens verbrand. EEN professor Indonesia te L drongen op het de Nederlands! Indonesië. Ve werken die in h schreven, zijn het Indonesisch, door het afsch; lands, dertig zegt hij. DE PRODUKI E.G.K.S. heeft cordniveau bere| negen procent OP HUIZE Sc broek is overlee baron van Eek b.d. Hij was 90 DE MINISTER ken zal hedena beide radiozend benzinesituatie. DE AMERIKAl ven marinebasii in het Komend land teruggegev Weersverwa N.M.I. tot va maandagavon bewolkt met Sen en in de Bjk regen of ir ««el. Matige langs de kust tussen zuid e verandering i Verwachting Weerkundig I later vrij kra zuid en zuidw tot betrokkei sneeuw- of re velig. Op tali Vandaag: z< maan onder zon op 8.33 uur.

de Stem | 1957 | | pagina 6