54 HQ Polen acht Gomulka-koers op moment het veiligst dit OP! Nieuwe razzia's onder Franse*' Algerijnen juristen kritiseren protocol te Monaco Bevestiging van rood verbond De Arabieren wijzen Eisenhowers plan hooghartig van de hand ekt R.-K. Mijncentrale in België wil een voorlopig bestand Ongeveer 90 procent der bevolking bracht stem uit 12 FEN 2.98 79 ct us 10S 1.59 75 ct 2.59 DAGBLAD VOOR ZEELAND Eerste verkiezingsindruk ken uit Warschau zeggen Geld terug s.v'pJ\ Margriet werd 14 jaar Minister Klompé over uitkeringen aan bejaarden Koningin Arosa in L HIER EN DAAR RELLETJES Roofoverval mislukte Vrij koud Na huwelijk proces-verbaal Echtpaar sliep in portiek Executies in Hongarije Rassenscheiding op universiteiten in Z.-Afrika Plan voor twee super-schepen Engeland heeft „Europese plannen" Bagdadlanden willen hulp Koningin en Prins in mei naar Zweden Uitslagen top-voetbal Administratieve fout :en! Be prijs iaat 1.99 [AAL kg 8.99 del 1.49 iter 5.69 tgoedkoop 19 ct JEUNERS 97e JAARGANG No. 22357 Uitgave N. V. Uitgevers Mi). Neeriandla. Verschijnt elke werkdag. Bureaus: Breda, Reigerstraat 16. Tel.: Directie, Redactie en Administratis 3351. Verantwoordelijk Hoofd redacteur: J. J. H. A Bruna. Redactieraad: J M. A. C. v. Dongen, C J. v. Hootegem, Mr. Dr. A. J. J. M. Mes, Mr. 1 E U de Rechter, PV. M. Vercauteren, L. J v. t Westende Abonn-prijs bi) voorultbet t 6.50 p. kwartaal, p. post i 7.20, p. week (ultsl bi) niet postbestelL) t 0.50. Incasso wordt berekend. Losse numm. 13 ct Postrek. 278841 Voor God, Koningin en Vaderland MAANDAG 21 JANUARI 1957 Advertentieprijs voor de gehele oplage 10.35 per m/m. (Ingezonden Mededelingen f 0.85 per m/m). Voor advertenties van plaatselijke aard uit Zeeland uitsluitend in de Zeeuwse editie f 0.14 per m/m. (Ingezonden Mede delingen f 0.35 per m/m) Bij contract aan zienlijke reductie; volledig tarief en Alge mene Voorwaarden worden op aanvraag verstrekt. Staafwerk 3 ct. per m/m extra. Inzendingen Of advertenties, welke de uit gevers om redenen te hunner beoordeling niet wensen af te geven, worden vernietigd. Bureau voor de Zeeuwse Eilanden: GOES, Westsingel 98, Telefoon 2236- Bureau voor Zeeuwsch-Vlaanderen: HULST, Dubbele Poort 7, Telefoon 102 - (Bijbureaus: TERNEUZEN, Noordstraat 56, Tel. 2601 - COSTBURG. Nieuwstraat 41, Tel. no. 351 Prinses Margriet werd zaterdag veertien jaar. Tal van gelukwensen waren reeds zaterdagochtend op het paleis Soestdijk binnen gekomen. Het eerste geschenk heeft de jarige prin ses dit jaar ontvangen van het Prin ses Margrietfonds, namelijk een grammofoonpla at. De huiselijke viering van de ver jaardag is in verband met het feit dat zowel de Koningin als de Prins naar het buitenland zijn vertrokken, uitgesteld tot 31 januari, de dag waar op ook prinses Beatrix jarig zal zijn. De minister van Maatschappelijk Werk heeft zich in een circulaire tot de gemeentebesturen gewend, omdat haar is gebleken dat de per 1 ja nuari in werking getreden algemene ouderdomswet in een aantal gevallen aanleiding heeft gegeven tot vermin dering van de aanvullende ondersteu ning, welke vele bejaarden voordien van de zijde der gemeenten ontvingen. Door een overeenkomstige verla ging, respectievelijk door intrekking van de voorheen genoten gemeentelij ke bijsteun, zou de verhoging zonder merkbaar effect blijven, zo zegt me juffrouw Klompé. De verhoogde uitkering zou althans enigermate moeten blijven doorwer ken in het bedrag, dat uiteindelijk aan de betrokken bejaarden ten goede komt. Koningin Juliana is in Arosa aange komen. Zij zal daar een tiental dagen blijven om de wintersport te beoefe nen. Prins Bernhard zal tegen het einde van Koningin Juliana's verblijf ook in Arosa arriveren om met haai de terugreis te aanvaarden. Voor het eerst hebben gisteren de burgers van een communistisch land gelegenheid gehad, hun stem uit te brengen op parlementskandidaten, voor wie zij zelf voorkeur hebben. Ook een aantal niet-commu- nisten stond op de verkiezingslijst voor het nieuwe Poolse parlement, dat het program van Gomulka voorgelegd zal krijgen en dat de weinig benijdens waardige taak krijgt, orde te scheppen in de econo mische chaos van het ogenblik. Volgens de berichten van gisterenavond zouden ongeveer 90 procent van de kiezers hun stem hebben uitgebracht. Zij zouden zich hoofdza kelijk gehouden hebben aan het advies van Gomulka, geen namen op de biljetten door te schrappen, waardoor automatisch de kandidaten, die boven aan de lijst zijn geplaatst, in het parlement komen. Dit zijn de mens van de Verenigde (communistische) Arbeiderspartij. Ook kardinaal Wyszynski heeft zijn stem uitgebracht. Het Sowjet-persbureau „Tass" meldde zondagavond uit Warschau dat ..straatschenders in enkele Pool se gebieden wanordelijkheden had den veroorzaakt", die echter „door de arbeiders op krachtige wijze de kop werden ingedrukt." Het Poolse persbureau „P.A.P." zei, dat 114 journalisten uit 22 lan den toestemming hebben -gekregen het verloop der Poolse verkiezingen te verslaan. Volgens „P.A.P." konden alle bui tenlandse persvertegenwoordigers verkiezingsbijeenkomsten bijwonen, terwijl zij de stemlokalen vrijelijk mochten betreden en met kiezers en kandidaten mochten spreken. Een inwoner van Den Haag heeft bij rekest de minister van Financiën gevraagd, resti tutie van motorrijtuigenbelas ting te mogen ontvangen over het aantal dagen, dat het zon dagsrijverbod hem heeft ver hinderd van zijn voertuig ge bruik te maken. In bevoegde kringen acht men inwilliging van dergelijke ver zoeken niet waarschijnlijk, om dat de motorrijtuigenbelasting- wet geen maatstaf zou inhou den voor de mate, waarin het voertuig wordt gebruikt. 55 BÜ razzia's onder Algerijnse natio nalisten in Parijs en Franse provincie steden zijn zaterdag 60 mensen aan gehouden, die verdacht worden van het verspreiden van nationalistische propaganda en het verzamelen van gelden voor de opstandelingen onder Noord-Afrikanen die in Frankrijk werken. In Algiers is men zaterdag begon nen met het toepassen van veilig heidsmaatregelen tegen een eventueel oplaaien van de activiteit der opstan delingen in verband met de komende De verkiezingen in Polen, hoewel ten dele vrij, hadden niets gemeen met d? parlementaire verkiezingen in de vrije landen. Op de eerste plaats is er maa- één verkiezingsprogram, dat onder de vlag vaart van het Na tionale Front, maar dat in feite het communistische program is. De omstandigheden van het ogen blik en de populairiteit van de ge matigde Gomulka hebben ook en kele andere partijen en 'n aantal par tijlozen met dit program genoegen doen nemen. Meer dan de helft van de kandidaten op de „eenheidslijst" zyn communisten. In Warschau patrouilleerden giste ren mannen van de militie door de straten en overal in het land reden propagandawagens, die Gomulka's op roep herhaalden, geen namen op de lijst te schrappen. Het eerste resultaat van de verkie zingen werd bekendgemaakt in Tel. Aviv, de hoofdstad van Israël. Daar brachten 62 kiezers onder het perso neel van het Poolse gezantschap hun stem uit op de „bovenste" kandidaten van de eenheidslijst. EIND VAN deze maand zal de Bel gische overheid uitvoering gaan ge ven aan de nieuwe maatregel, die een verzekering tegen wettelijke aan sprakelijkheid verplicht stelt voor iedere buitenlandse automobilist. DE GEZONDHEID van de H. Vader is uitstekend. Dit verklaarde na een minitieus onderzoek prof. Gasparrini die de Paus sinds zijn ernstige ziek te van eind 1954 heeft verzorgd. GRANADA, in het zuiden van Spanje, is door een zware sneeuwval van "de buitenwereld afgesloten. Wegen en spoorwegen zijn onberijdbaar en tele foondraden zijn onder de sneeuwlast bezweken. PRESIDENT Eisenhower heeft zon dag, bij de aanvang van zijn tweede ambtstermijn, de eed afgelegd op een bijbel, die zijn moeder hem had na gelaten. DE ZWARTE ZWAAN uit Ouwehands Dierenpark, die nog altijd werd ver mist, is in een boomgaard onder Rhe- nen teruggevonden. ZEVEN LEDEN van het personeel der Artillerie-Inrichtingen te Zaan dam hebben ontslag gekregen in ver band met hun politieke gezindheid. DE EERSTE Nederlandse reactor tot het verkrijgen van atoomenergie voor elektriciteitsopwekking zal waar schijnlijk in Buggenum (L.) verrijzen en in 1962 in gebruik worden gesteld. MET DE MOORD op Chinese An nie" heeft de Amsterdammer B.S. die vorige week werd gearresteerd ii. verband met de overval op een Am sterdamse pensionhoudster, mets te maken. Aanvankelijk waren er ver moedens in die richting. IN DE VACATURE, ontstaan door de ontslagneming van de heer H.C. Nij- kamp, is tot lid van de Eerste Ka mer benoemd de heer H. Rottinghuis te Groningen (K.V.P.) Twee zware jongens hebben zater dagavond een mislukte overval ge pleegd op de eierhandelaar E.K. uit Putten (Gld.) en zijn twee zoons. De Puttenaar arriveerde in een auto bij zijn boerderij. Twee mannen, die hem in een andere wagen inhaalden, dreig den met een revolver en eisten zijn geld. Terwijl K. zijn portefeuille, waarin maar een klein bedrag zat, aan de mannen overhandigde, wist een van zijn zoons die het meeste geld op zak had, het huis in te vluchten. Hij belde onmiddellijk de politie op. De twee duisterlingen hadden in middels de benen genomen. Dezelfde avond echter konden zij door de poli tie worden gearresteerd. Een van hen, W. van der W. uit Amsterdam, was in november uit de strafgevan genis in Scheveningen ontvlucht. Verwachting van het K.N.M.I. tot vanavond, opgemaakt zondag avond 23.15 uur: Plaatselijk, in hoofdzaak in het noordwesten van het land, enige regen. Matige tot krachtige en langs de Waddenkust tijdelijk har de zuidwestelijke wind. Vrij koud. Verwachting van het Belgisch weerkundig instituut: Matige tot vrsterke wind uit zuid tot zuid west. Bewolkt tot betrokken en in de ochtend nevelig. Tijdelijk re gen of motregen. Lage tempera turen. Vandaag: zon onder 17.08 uur. Moiïe„1: zon °P 8 34 maan I op 0.46 uur. De 26-jarige architect J.Il. uit Am- sterdam is door de politie van Nij megen verbaliseerd wegens schaking van de 18-jarige M.D. uit Nijmegen, zijn verloofde. De ouders van het mesje waren tegen een verloving van hun dochter met de architect. Niettemin gingen de jongelui in on- e ouders bleven echter vei lof tot een huwelijk weigeren. H. reisden daarop naar Schotland, waar zij na een verblijf van enige weken in het huwelijk tra den. Maar de ouders van het meisje lieten het er niet bij zitten en dienden een aanklacht bij de politie in. Het gevolg was, dat de architect toen hii met zijn jonge vrouw per vliegtuig od Schiphol aankwam, door de mar£ chaussee werd aangehouden wegens schaking en naar Nijmegen werd overgebracht. Na het verhoor werd hij weer op vrije voeten gesteld. Het In de afgelopen nachten heeft het echtpaar van S. te Haarlem in een portiek van een winkel geslapen. Zon dagmorgen deelden zij mede, voor nemens te zijn, 's nachts buiten te zullen blijven, als ze geen woning kregen toegewezen. Twee en veertig nachten heeft het echtpaar op het bureau van politie doorgebracht, maar de politie heeft verklaard, dat er geen ruimte meer beschikbaar is. Een oplossing van gemeentelijke in stanties, waarbij de man en de vrouw afzonderlijk zouden worden onderge bracht, heeft het echtpaar van de hand gewezen. Tot voor kort woonde het echtpaar zonder vergunning in Haarlem-noord maar de hoofdbewoners hebben de huur opgezegd, teneinde zelf over de ruimte te kunnen beschikken. Twee van de „voornaamste organi satoren" van de oktober-revolutie in Boedapest zijn zaterdag terechtge steld. Het zijn Josef Dudas en Janos Szabo. Zij waren door een militaire rechtbank ter dood veroordeeld. Hun verzoek om gratie was afgewezen. Ook twee inwoners van Szekesfeher- var, die door een speciaal gerechts hof wegens „moord" ter dood waren veroordeeld, zijn terechtgesteld. Radio-Boedapest meldde ook, dat de vereniging van journalisten door het ministerie van Binnenlandse Zaken is verboden. Kanselier Julius Raab van Oosten rijk heeft zondag voorgesteld, vier- mogendhedenbesprekingen te houden over de Hongaarse kwestie. Zijns in ziens moest men voorstellen, om Hon garije een neutrale status te geven in overweging nemen. Vier Zuidafrikaanse studentenver enigingen hebben een verklaring uit gegeven, waarin geprotesteerd wordt tegen het voornemen van de regering tot rassenscheiding bij het hoger on derwijs. Gouverneur-generaal Jansen had in zijn uitgesproken troonrede medege- ïil|c vueten Eestein Hot i dat de regering van plan is echtpaar verblijft nu in Amsterdam van hfï V°?r te.,st.ellen scheiding J U tiinsieraam. van het universitaire onderwijs voor blanken en niet-blanken. In Monaco hebben juristen kritiek geleverd op het besluit van prins Rainier, dat er bij de geboorte van een zoon 101 saluut schoten zullen worden afgevuurd, maar bij de geboorte van een dochter slechts 21. De rechtskundigen wijzen er op, dat een prin ses, als er geen mannelijke nakomelingen zijn. troonopvolgster zal zijn en als zodanig recht heeft op evenveel saluutschoten als een prins. Bij de bepalingen betreffende de kleding van de functionarissen die de inschrijving van het kind bijwonen, geldt een zelfde „discriminatie"- als het kind een zoon is, zullen zij zich in jacquet moeten steken, terwiii men ingeval van de geboorte van een dochter met een colbertkostuum Kan volstaan. Twee beelden van de Poolse ver kiezingen: Wladislaw Gomoelka, de in ere herstelde Poolse partijleider die zijn stembiljet in de bus laat glijden. De andere foto laat zien hoe twee zustertjes hun stem uitbrachten. In Engeland zijn bijzonderheden be kend gemaakt omtrent het plan voor de bouw van twee transatlantische schepen van elk 90.000 ton en van een aantal hotels in Engeland. Het initiatief hiertoe is genomen door een nieuw opgerichte maatschappij, de de Transatlantic Ships nad Hotels Ltd. De directeur van deze maatschappij de heer E. Detweiler, heeft meege deeld, dat de plannen vrijwel gereed zijn en dat hij hoopte dat nog voor het einde van dit jaar met de bouw kon worden begonnen. De heer Det weiler, een bankier uit New York, zei dat hij Engeland en Europa toeganke lijk wilde maken voor bredere lagen van de Amerikaanse bevolking. Hij meende dat het ontworpen minimum re' uurtarief New York - Londen via Cherbourg van 125 dollar binnen het bereik van velen zal liggen. De sche pen zouden vermoedelijk in Engeland worden gebouwd en 9.000 passagiers elk kunnen vervoeren. De R.-K. Mijnwerkerscentrale in België heeft besloten met ingang van vandaag de staking tijdelijk op te hef fen om besprekingen met werkgevers en overheid mogelijk te maken. Als echter op korte termijn geen bevre digende regeling tot stand zou komen zou de staking worden hervat. De stakers eisen verhoogde pensioe nen en verbetering van de arbeids voorwaarden en de beveiliging. Vol gens een mededeling van deze cen trale telt zij ongeveer 25.000 leden. Aangezien meer dan 40.000 man het werk hadden neergelegd, hebben cir ca 15.000 niet bij de centrale aange sloten mijnwerkers ook gestaakt. De R.-K. Centrale beschuldigt de socialistische mijnwerkerscentrale van verraad. Zij zou „samenwerken met de werkgevers en de politie om de staking te breken". De beschuldiging van de minister van Economische zaken, Rey, dat de staking een politiek karakter zou dragen, wijst de R.-K. Centrale van de hand. Vertegenwoordigers van de onge veer 40.000 Belgische mijnwerkers hadden zaterdagavond een communi qué uitgegeven, waarin wordt gezegd dat de staking zal voortduren, maar dat zij bereid zijn „een wapenstil stand te aanvaarden" als er onder handelingen tot stand komen. Selwyn Lloyd, de Britse minister van Buitenlandse Zaken, heeft gezegd dat Engeland „vast besloten" is zijn aandeel te nemen in de Westeuropese samenwerking op economisch, poli tiek en militair gebied. „Wij geloven dat de bestaande kansen zich wellicht nooit meer zullen voordoen", zei hij. Lloyd zei op een persconferentie ten besluite van een officiëel bezoek van drie dagen aan Italië, dat Enge land voorstellen heeft ontwikkeld, die verenigbaar zijn met de banden met het Gemenebest en ook met 't Britse verlangen naar nauwere vereniging met Europa. bespreking van de Algerijnse kwestie in de Algemene Vergadering der Ver. Naties. De stad Algiers is van de rest van het land afgesloten door troepen en pantserwagens. Te Oran, in west-Algerië, hebben militairen met hulp van brandweerlie den Mohammedanen gedwongen hun winkels te openen, welke zij op last van de nationalisten hadden gesloten. Te Algiers werden zondag zeven per sonen gewond, doordat onbekenden twee handgranaten in een Arabisch café wierpen. „Het Algerijnse volk wijst'elke ge dachte aan een wapenstilstand af, voordat Frankrijk het recht van Al- gerië op totale onafhankelijkheid plechtig erkent". Aldus een door de Egyptische radio uitgezonden verkla ring van in Cairo verblijvende lei ders van het Algerijnse Bevrijdings front. De Franse plaatsvervangende mi nister van Buitenlandse Zaken, Mau rice Faure, heeft zondag aan boord van het Italiaanse passagiersschip „Conté Biancomano" op de rede van Cannes, een onderhoud gehad met de sultan van Marokko. De sultan en hij waren het er over eens geweest dat een oplossing van het Algerijnse vraagstuk geen vereiste was voor de verbetering van de betrekkingen tus sen Frankrijk en Marokko. (Advertentie) MAZETFABRIEKEN TE ZEVENBERGEM Terwijl vier Arabische staatsleiders in Cairo het plan van president Eisenhower van het Midden-Oosten ietwat laatdunkend van de hand wezen, kwamen de leiders van vier andere Moham medaanse landen (Turkije, Irak, Perzië en Pakistan) tijdens het weekeinde in Ankara overeen, dat „de uitbanning van de com munistische infiltratie in .het Midden-Oosten dringend noodzake lijk is. In de Egyptische hoofdstad verga derde Nasser met koning Saoed van Saoedie-Arabië, koning Hoessein van Jordanië en de Syrische premier Sa- bri el Assali. „Wij zijn niet van me ning," zeiden ze, „dat er in het Mid den-Oosten een vacuum is. Als het bestond, zou het door de Arabieren zelf moeten worden opgevuld. „De Arabische landen, zo heette het ver der, wensen niet onder de invloed te komen van een of andere buitenland se mogendheid. Koning Saoed zou dit in Washington duidelijk maken. Gis teren is de Arabische vorst naar Amerika vertrokken. Er werd ook een afspraak gemaakt over de hulp aan Jordanië. Het geld, dat dit land totnutoe van. Engeland kreeg, zai in het vervolg worden ge fourneerd door de landen, die in Cairo vertegenwoordigd waren. Dit betekent, dat Jordanië zich geheel los maakt van Londen en dezelfde koers zal gaan varen als Egypte. De Jor daanse regering wil zo spoedig moge lijk het verdrag met Engeland be ëindigen. Zaterdag is in de hoofdstraat van Amman een burger wegens „spionage voor Israël" opgehangen. De Jor daanse premier zei in een vraagge sprek met Russische journalisten, dat de Arabische landen geen inmengihg in hun aangelegenheden, „onder het mom van bescherming", zouden toe staan. „Het zou de Westeuropese landen buitengewoon moeilijk vallen zich staande te houden, indien het Mid den-Oosten onder communistische heerschappij zou komen", aldus heeft door 6e Golf van de zijde der grote generaal Alfred Gruenther, voormalig zeevarende mogenheden. f bevelhebber der NAVO-strijdkrach-ï Vandaag zal in het noordelijke ge- :hington verklaard \«eelte van het schiereiland Sinai de ten, zondag te Washington verklaard. De Algemene Vergadring van de V.N. heeft intussen met 74 tegen 2 stemmen bij 2 onthoudingen besloten dat Israël het Egyptische grondge bied geheel moet ontruimen. Israël en Frankrijk stemden tegen de resolutie, Cuba en Cost Rica onthielden zich. De Nederlandse afgevaardigde, die vóór de resolutie stemde, hield tevemj een pleidooi voor Israël. Hij gaf als zijn mening te kennen, dat het nie( minder dan rampzalig zou zijn, zo. wel voor de V.N. als voor de volken in het Midden-Oosten, als de V.N. de op zich genomen taak niet afmaakti. De twee dringendste problemen di om oplossing vragen noemde hij de vrije passage door de straat van Tira en de Golf van Akaba en de hanq- having van de vrede in de strook van Gaza. Voorstellen Functionarissen van het Israëlische ministerie van buitenlandse zaken hebben zondag voorstellen gedaan voor een oplossing van het vraagstuk betreffende de vrije vaart in de Golf van Akaba. Volgens hen zijn er drie mogelijkheden: 1) Een overeenkomst tussen de vier landen, die aan de golf grenzen. 2) De vestiging van garnizoenen van de internationale politiemacht op strategische punten langs de kust, in afwachting van een vredesverdrag tussen Israël en Egypte. 3) Een waarborg voor vrije vaart de uitwisseling van vijfduizend Egyp tische krijgsgevangenen tegen vier Israëlische beginnen. Koningin Juliana en Prins Bernhard zullen op 21 mei een officieel bezoek aan Zweden gaan brengen, dat drie dagen duren zal. De Stockholmse kranten wijzen er op dat dit bezoek samenvalt met de herdenking van het feit dat de Zweedse botanicus Lin naeus 250 jaar geleden geboren werd. Linnaeus heeft een tijdlang in Neder land gestudeerd. In Moskou hebben premier Tsjoe En Lai van communistisch China, (links) en zijn Russische ambtge noot Nikolai Boelganin (rechts) een gezamenlijk communiqué onderte kend waarin aan de landen in het Nabije en Midden-Oosten steun werd beloofd tegen „agressie en inmenging" als uitvloeisels van de „doctrine" van Eisenhower. Links op de achtergrond herkent men Sjepilof, de Russische minister van Buitenlandse Zaken. Verder ziet men Klimenti Worosjilof, president van de Sovjet-Unie, Nikita Kroet-■ sjev, eerste secretaris van de Rus sische communistische partij en Georgi Malenkof. De uitslagen, die de ploegen uit de eredivisie gisteren boekten, luiden als volgt: Amsterdam - Noad 10 NAC - Ajax l1 Sparta - DOS 42 GVAV - VVV 0—1 (o.p.v. GVAV) Eindhoven - Fortuna '54 15 MW - PSV 5-0 Rapid JC - Spel. Enschede 43 (o.p.v. Enschede) Elinkwijk - BW 42 Feijenoord - Willem II 21 Voor verslagen en actiefoto's mogen wij U verwijzen naar onze sportpa gina's. De 23-jarige Engelse mej. Mary Betteridge, die vijf jaar in een Britse inrichting voor geesteszieken heeft doorge bracht, is zaterdag vrijgelaten, nadat een parlementslid had aangetoond dat haar opneming een gevolg was van een admi nistratieve fout, begaan in het ziekenhuis, waar zij indertijd voor een gewone ziekte was op genomen. De afgevaardigde, Norman Dodds, voert reeds enige tijd een campagne om de voorschiften voor het opnemen van geesteszieken gewijzigd te krijgen, omdat volgens hem de opneming kan geschieden zon der voldoende waarborgen en vrijlating vrijwel onmogelijk is, hoe goed ook de geestesgesteld heid van de patiënt zou zijn.

de Stem | 1957 | | pagina 1