O Indonesische deleg weer atie regering stuurt Sumatra naar Voedselvoorziening bezig alarmerend te worden Soekarno gal mandaat Ontploffing bij OCIO te Ossendrecht Frankrijk vertrouwt op Engelse deelneming Europese markt Israël moet terugtrekken CADEAUS VOOR PRINSES TRAMBOYCOT IN SPANJE Prinses Beatrix had ski-ongeluk Verschil van mening tussen Oost-Berlijn en Kremlin Levenloze vondeling Brits diplomaat moet Boedapest verlaten :ent uffrouw Arrestaties in Djakarta Economisch rapport V.N. over Hongarije DAGBLAD VOOR ZEELAND Verzachting van het zondagsrijverbod wordt overwogen Weinig wind Togliatti leider nieuwe Kominform Overleg in Belgische mij nwer kersstaking Vergadering VN. Een gewonde en een vermiste Moskou en Peking in Midden-Oosten tegen Eisenhower Import nodig van 60 miljoen dollar Voor tonnen fraude in Velsen :ving Haarlem, afd milieu ko- kinderverzorg- een vereiste, kter en de wil en 2 jaar) een es nader over- L210-OO bureau dekvrij. ior een der ïdse - slechts 300 punten per lepeltje. m en de krij- ;k gedreven, orca dringt :htenden heen zoeken. De n een hevig met, Rolmar, tn achter na- opgeheven 97e JAARGANG No. 22356 Uitgave N. V. Uitgevers Mi). Neerland! a. Verschijnt elke werkdag. Bureaus: Breda, Relgerstraat 16. Tel.: Directie, Redactie en Administratie 3351. Verantwoordelijk Hoofd redacteur: J. J. H. A Bruna. Redactieraad: J. M. A. C. v. Dongen, C. J v. Hootegem, Mr. Dr. A. J. J M. Mes, Mr HML.de Rechter, P. V. M Vercauteren, L. J v. 1 Westende. Abonn.prijs bt) voorultbet t 6.5U p. kwartaal, p. post 1 7.20, p. week (ultsl bij niet postbesteil.) t 0.50. Incasso wordt berekend. Losse numm. 13 ct. Postrek 278841 Voor Cod, Koningin en Vaderland ZATERDAG 19 JANUARI it)57 Advertentieprijs voor de gehele oplage f 0.35 per m/m. (Ingezonden Mededelingen t 0.85 per m/m). Voor advertenties van plaatselijk# aard uit Zeeland uitsluitend in de Zeeuwse editie f 0.14 per m/m. (Ingezonden Mede delingen f 0.35 per m/m) Bij contract aan zienlijke reductie: volledig tarief en Alge mene Voorwaarden worden op aanvraag verstrekt. Staafwerk 3 ct. per m/m extra, inzendingen o^. advertenties, welke de uit gevers om redenen te hunner beoordeling niet wensen af te geven, worden vernietigd. bureau voor de Zeeuwse Eilanden: GOES. Westsingel 98, Telefoon 2236 - Bureau voor Zeeuwsch-Vlaanderen: HULST, Dubbele Poort 7, Telefoon 102 - (Bjjbureaus: TERNEUZEN, Noordstraat 56, Tel 2601 - OOSTBURG, Nieuwstraat 41, Tel. no. 35) De Indonesische regering heeft gisteren bekend ge maakt, dal zij voor de tweede maal een delegatie naar Mid den-Sumatra zal zenden. De eerste delegatie naar deze pro vincie, waar luitenant-kolonel Ahmad Hussein sedert de vorige maand de scepter zwaait, werd door Husseins mili taire raad met lege handen teruggezonden, omdat zij geen mandaat van president Soekarno had. De nieuwe delegatie, die onder leiding van de minister van landbouw, Eni Karim zal staan, beschikt wel over een mandaat van de president. Volgens het communistische dagblad Sin Po in Djakarta, zijn tijdens in de hoofdstad door de militaire politie gehouden raz zia's vijf officieren van het Indo nesische leger en elf burgers ge arresteerd. Een der gearresteer de burgers was een afdelings hoofd van de Masjumi. Naar verluidt, zouden de gearres- teerden betrokken zijn bij de misluk te staatsgreep van de'vroegere waar nemend chef-staf van het leger, kolo nel Zulkifli Lubis. Ook Hatta had conceptie Het invloedrijke socialistische dagblad Pedoman in Djakarta heeft onthuld, dat niet alleen presi dent Soekarno, doch ook de vroe gere vice-president Mohammad Hatta een „conceptie" heeft ge had om de binnenlandse moeilijk heden op te lossen. Beide leiders wensen de eenheid van het land te bewaren, dqgh zij ver&chiüeii van mening ten aanzien van het deelnemen door de communisten aan een nieuwe regering. Soekarno verlangt, zoals wij giste ren meldden, dat de communisten zit ting zullen hebben, zowel in het nieu we kabinet als in de door hem voor gezeten „adviserende raad". Hatta daarentegen is sterk gekant tegen sa menwerking met de communisten. Volgens Pedoman heeft Soekarno in zijn ontwerp-oplossing niet voldoende aandacht geschonken aan de belangen van de gebieden buiten Java, terwijl Hatta. die als de voorvechter voor de provinciale autonomie wordt be schouwd, wel opkomt voor de wensen en belangen van de buitengewesten, Ten departemente van Economische Zaken wordt overwogen, of het, gezien de benzinepositie, mogelijk is het zondagsrijverbod in ons land enigszins te ver zachten. Een beslissing hier over is nog niet genomen, doch zal waarschijnlijk in de loop van de volgende week kunnen worden verwacht. V er zoek voor carnaval De Ned. Katholieke bond van hotel-, café-, restauranthouders en slijters „Hocres" heeft de minister van Eco nomische Zaken verzocht, op zondag 3 maart a.s. (carnavalszondag) ont heffing van het zondagsrijverbod te verlenen en he'. besluit daartoe op de kortst mogelijke termijn bekend te maken. IN AUSTRALIë is een 48-jarige Ne derlandse emigrant, B. Aalbers uit Lochem, bij graafwerk om het leven gekomen. Hij was een maand geleden geëmigreerd met zijn vrouw en negen kinderen. IN EEN groot magazijn in Den Haag betrapte de winkelrecherche een 12- jarig meisje, dat op instigatie van haar moeder goederen wegnam, zo als een tafelaansteker. Bij een huis zoeking vond men nog vele andere gestolen goederen. EEN BARAK voor manschappen in de legerplaats' De Boskamp te Amers foort is door brand verloren gegaan. Honderd man van de Huzaren van Sytzema verloren hun persoonlijke bezittingen. EEN CHINESE restauranthouder in Amsterdam werd vorige maand voor f 15.000,- bestolen. Thans ontving hij per post drie enveloppen, waarin zich f 4.330,- bevond. Hij wacht af, of hem ook de rest nog toegezonden zal wor den. DE AMERIKAANSE showfilm ..Guys and Dolls" i Broadway-slang voor .knullen en grieten') is na herkeuring voor vertoning in Nederland onge schikt bevonden, omdat bepaalde godsdienstige gevoelens zouden kun nen worden gekwetst. NA BARCELONA zijn nu ook in de Spaanse stad Sevilla incidenten voor gevallen. Studenten betoogden tegen de verhoging van tramtarieven. De politie moest ingrijpen. DE OOSTDUITSE Volkskamer heeft besloten de 48-urige werkweek al daar te veranderen in een 45-urige. WEST-DUITSLAND heeft zijn spoor wegtarieven verhoogd. Daarom moe ten ook de Nederlandse Spoorwegen de reizen naar en via Duitsland in de D- en F-treinen verhogen. DRIE straalbommenwerpers van het type B-52 hebben in 45 uur vanuit Calfornië een vlucht zonder tussen landing om de wereld gemaakt. Het was de eerste non-stopvlucht van straalbommenwerpers om de wereld. Weersverwachting- van het KN Ml tot vanavond opgemaakt vrij dagavond 23.15 uur: Op de meeste plaatsen droog weer met enkele wolkenvelden en kier of daar mist, maar ook op klaringen. Weinig wind. Tempera turen oplopend tot enkele graden boven het vriespunt. Verwachting van het Belgisch Weerkundig Instituut: Lichte tot matige wind uit noord tot noordoost. Bewolkt tot hel der. Nevelig, plaatselijk mist des nachts en des morgens. Lichte stij ging van de temperatuur Vandaag: zot* onde Maan op 22.08 uur Morgen: zo» oc der 17.01) uur Maan onder li 1 Maandag: zm onder 10.35 uur 1 05 uur. Zon on- 29 uur. ar. Maan Bijna alle dagbladen in Djakarta hebben in hoofdartikelen een beroep gedaan op Soekarno en Hatta om weer tot elkaar te komen, doch tot dusver hebben zij elkaar niet meer ontmoet, sedert Hatta op 1 december als vice- president is afgetreden. Vrees voor Javaanse overheersing De vakvereniging van ambtenaren bij het ministerie van binnenlandse zaken, heeft in Surabaja een verkla ring uitgegeven, waarin wordt geëist, dat de Javaanse ambtenaren, die bui ten Java werkzaam zijn, naar Java worden overgeplaatst, „in het belang van hun persoonlijke veiligheid." In de verklaring wordt verwezen naar eisen van de adatraad van Midden-Sumatra Javanen worden bezet, over te dragen aan Sumatranen. De vakvereniging noemde deze eisen ondemocratisch. Reeds eerder waren soortgelijke ei sen gesteld doo- Zuid-Sumatra. Volgens sommige dagbladen in Djakarta, zou de vrees voor een Javaanse overheersing een der re denen zijn geweest voor de huidige moeilijkheden op Sumatra. Naar Zuid-Sumatra vertrok donder dag een „technische" missie, die ge machtigd is voor het lopende jaar aan deze provincie een bedrag van 370 miljoen rupiahs ter beschikking te stellen. Uit Medan is gemeld, dat aldaar een militaire censuur is ingesteld op nieuws, afkomstig van de beide Indo nesische persbureaus, Pia en Antara, De geruchten over een ophanden zijnde nieuwe Kominform, waarvan wij gisteren reeds gewaagden, nemen intussen steeds vastere vorm aan. Volgens het Italiaanse blad Mo ment o Sera zouden de Italiaan Togliatti, de Fransman Thorez en de Oostduitser Grotewohl de leiding hiervan krijgen. De Belgische mijnwerkersstaking duurt nog voort. Gisteren, de vijfde dag van de staking, werkten 42.000 man niet, 4.000 meer dan donderdag. De kolenproduktie is van 100.000 tot 60.000 ton per dag gedaald. Vandaag zal in een gemengde com missie van arbeiders, werkgevers en regeringsvertegenwoordigers over de eisen der stakers gesproken worden. De eisen omvatten: hogere pensioenen, vergroting van de veiligheid in de mijnen, 18 dagen in plaats van 8 dagen vakantie per jaar en betere uitkerin gen bij ziekte en invaliditeit. en op drie van de oppositiebladen in om alle sleutelposities, die thans door Djakarta, namelijk Pedoman, Indone sia Raya en Abadi. Nationalisatie Nederlandse bladen Een delegatie van de Indonesische vereniging van dagbladdirecteuren heeft, tijdens een onderhoud met de minister van voorlichting, Sudibjo, de eis gesteld dat alle Nederlandse dag bladen, boekhandels en advertentiebu reaus zullen worden genationaliseerd. De vereniging heeft beloofd een con creet plan voor de uitvoering van haar eisen bij het ministerie van voorlich ting te zullen indienen. Er verschijnen thans nog vier Ne derlandse dagbladen in Indonesië. Het aantal Nederlandse boekhandels is be duidend groter. De algemene vergadering van de Verenigde Naties zal zeer waarschijnlijk aldus de in druk van waarnemers met overweldigende meerderheid de resolutie aannemen, die door 25 Afrikaanse en Aziatische landen is ingediend en waarin terug trekking der Israëlische troepen tot achter de bestandsgrenzen van 1949 wordt geëist. Canada was voor de resolutie, maar was tevens van mening, dat waarne mers van de V.N.-troepen moesten kunnen toezien op de vrije vaart in de Golf van Akaba. Ook de nieuwe Britse minister van staat, Allan Noble, steunde de resolutie. Volgens de Brit heeft Israël zeer ernstige grieven te gen Egypte, doch dit rechtvaardigt de Israëlische aanval op Egypte niet. Amerika is eveneens voor de resolu tie, Rusland natuurlijk ook. De bedrijfsleider Gakes is met vele brandwonden naar het ziekenhuis ver voerd. Over het lot van een persoon, die nog wordt vermist, tast men in het duister. tramtarieven zijn verhoogd en uit protest gaat er nu niemand met de tram naar zijn werk... in Barce lona. Leeg rijden de wagens door de Spaanse stad, terwijl de trot toirs op de spitsuren vol wande laars zijn. Met deze boycot icordt niet alleen tegen de verhoogde tramtarieven geprotesteerd, doch ook tegen de verhoogde kosten van het levensonderhoud in het algemeen. Tijdens de ontploffing was slechts een kleine groep personen op het De zuidwesthoek van Brabant bedrijf werkzaam. De burgemeesters i van Ossendrecht en Putte waren spoe- is gisteravond om kwart over ter plaatse, alsmede de militaire tien nncfp'mhrikt door een ont- autoriteiten van de kazerne te Ossen- tien opgescnriKt aoor een om drecht De poUtie heeft het terrein ploffing in de zogenaamde kruit- afgezet in verband met het nog be- „,.,r i „i i staande ontploffingsgevaar van an- fabnek, de N.V. Organisch Che- dere ketels. Omtrent de oorzaak van mische Industrie te Ossendrecht., ^st°^eluk tast men nog in het Voorzover om middernacht be kend was, is er één gewonde en één vermiste. Het was moeilijk de brand, die na de ontploffing uitbrak, te bestrijden wegens het gevaar van verdere ontplof fingen. Bij het horen van de knal dacht iedereen aanvankelijk, dat de knal werd veroorzaakt door een vliegtuig dat omlaag stortte, ofwel de geluids barrière doorbrak. Er bleek echter een ketel in de kruitfabriek gespron gen te zijn. Er ontstond daarna een flinke brand en de brandweren der omliggende plaatsen, zoals Ossen drecht, Putte en van het vliegveld Woensdrecht werden onverwijld ge alarmeerd en verschenen ook spoedig ter plaatse. De Sovjet-premier, maarschalk Boel- ganin, en zijn Chinese ambtgenoot Tsjou en Lai, hebben gisteren te Mos kou een gemeenschappelijke verkla ring getekend, zo heeft radio-Moskou bekend gemaakt. Boelganin zei, dat bij de besprekin gen een volkomen gelijke gezindheid ten aanzien van de voornaamste in ternationale vraagstukken aan de dag is getreden. De Russische premier is van mening, dat er, na een kleine verbetering, weer meer internationale spanning is gekomen, zowel in Afrika als in Azië en Europa. In de gezamenlijke verklaring wordt gezegd, dat de beide landen zich zul len verzetten tegen het plan-Eisen- hower voor het Midden-Oosten en de volken van dat gebied zoveel mogelijk zullen steunen. In de gezamenlijke verklaring wordt hulde gebracht aan de grote Aziati sche mogendheid India, die een po litiek van vrede en neutraliteit blijft voeren. Tsjou heeft in het Mausoleum op het Rode Plein twee kransen gelegd. Op de ene stond: ,,Aan de grote meester van de revolutie V. I. Lenin" en- op de andere: ,,Aan de grote Marxist-Leninist J. V. Stalin. Tijdens de debatten over de plannen voor een gemeenschap pelijke Europese markt in de Franse nationale vergadering heeft de Franse minister van buitenlandse zaken, Chr. Pineau, verklaard, dat Frankrijk hoopt op deelneming van Engeland aan de voorgestelde gemeen schappelijke markt. Hij zeide evenwel te beseffen, dat Engeland slechts belangstelling zal hebben voor deze kwestie, wanneer de plannen op het continent concrete v.orm zullen hebben aangenomen. Hij voegde hier echter aan toe, dat de verwachting is gewettigd, dat Enge land in zekere mate aan de gemeen schappelijke markt zal deelnemen. Pierre Mendes-France, leider van de linkervleugel der radicaal-socialisti sche partij, deed een krachtige aanval op het voorstel inzake deelneming van Frankrijk aan de gemeenschappe lijke markt. Engeland-ltalië De Engelse voorstellen inzake een vrij handelsgebied, verbonden met de geprojecteerde gemeenschappelijke markt, bieden de beste mogelijkheid voor aanzienlijke uitbreiding voor de Europese handel, zo wordt gezegd in een Engels-Italiaans communiqué, dat te Rome is uitgegeven na besprekin gen, die de ministers van buitenland se zaken van Engeland 'en Italië heb ben gevoerd. Met betrekking tot de besprekin gen, die de Engelse minister van buitenlandse zaken, Selwyn Lloyd, te Rome heeft gevoerd met zijn Italiaanse collega, G. Martino, wordt nog vernomen, dat de vrij- H.K.H. prinses Beatrix heeft woens dag bij het skiën in de omgeving van Zuers eer. val gemaakt, waardoor haar linkerenkel werd ontwricht en ver moedelijk een spiertje werd verrekt. De prinses kon een half uur na het ongeval naar haar hotel terugkeren, ondersteund door haar skileraar, Hel mut Pfister, en een gendarme, die per ski op patrouille was. De arts, die de prinses behandelt, dr. Sepp Murr, deelde mee, dat de ver wonding niet ernstig was en dat de enkel niet in het gips behoefde. Gisteren was de prinses voor het eerst weer op. Het lopen gaat echter nog moeilijk. Het ongeval is bepaald helemaal niet ernstig, zo werd ons door het secretariaat van H. M. de Koningin te verstaan gegeven. De voedsel- en landbouworga nisatie van de Verenigde Naties (FAO) heeft een nadere detail lering gegeven van het verslag over het onderzoek, dat een commissie van de V.N., onder leiding van De Seynes, heeft in gesteld over de economische toestand in Hongarije. De FAO zegt, dat de voedselvoorziening in Hongarije nog niet alarme rend is, maar bezig is het te worden. Hongarije zal „met spoed" moeten ontvangen: 15.000 ton voorjaarszaden (tai we. gerst, haver) en pootaardap- pels om de onvoldoende voorraad aan te vullen; ongeveer 50.000 ton kunst- meest; 300.000 ton tweede-soort gra nen om het hoofd te bieden aan de ernstige toestand, waarin de veesta pel zich bevindt door gebrek aan ge- schikt voer; 400.000 ton tarwe. 20.000 ton suiker, 10.000 ton cacao, 1000 ton koffie, 100 ton peper, 5000 ton citroe nen en 2000 ton sinaasappelen. De Hongaarse regering heeft erin toegestemd, dat de FAO op de ver deling van deze goederen, voor zo ver het geschenkzendingen betreft, eenzelfde toezicht uitoefent als het internationale Rode Kruis op andere hulp, die de Hongaarse regering dis tribueert, In het rapport van de Seynes wordt opgemerkt, dat de moeilijkheid voor de industrie het gebrek aan steenkool is. Thans bedraagt de produktie hier van 45.000 ton tegen 78.000 voor het uitbreken van de opstand. De elek trische centrales brengen drie-vierde van de normale hoeveelheid stroom voort, de voedselindustrie werkt voor zestig procent, de lichte industrie van 45 tot vijftig procent, de zware indus trie van twintig tot 25 procent en de chemische industrie en de bouw nijverheid voor tien procent. De me taalindustrie werkt zo goed als niet. Export gedecimeerd Volgens het rapport moeten in het eerste halfjaar van 1957 con- •umptiegoederen ter waarde van 30.000.000 dollar worden ingevoerd. Ongeveer 40.000 huizen zijn verwoest of beschadigd, waarvan de helft licht. Sedert 23 oktober 1956 werden 1.500 tot 2.000 vracht auto's vernield of naar het bui tenland gereden met vluchtelin gen. In het rapport wordt de verwach ting uitgesproken, dat in het eerste kwartaal van 1957 de uitvoer een waarde zal belopen van 600.000.000 forint, dat is een-tiende van de nor male uitvoer. handelszone, die Engeland voor stelt en die zou moeten worden in gesteld naast de geprojecteerde gemeenschappelijke markt van de zes "landen der Europese Gemeen schap voor Kolen en Staal, alle landen van de OEES zou moeten omvatten. Zoals bekend is, maakt Engeland voorbehoud ten aanzien van land- bouwprodukten en wenst het deze bui ten het vrijhandelsgebied te houden. Scandinavië De standpunten van Engeland en de Scandinavische landen ten aanzien van de plannen voor een gemeenschappe lijke Europese markt zullen op 22 en 23 januari te Oslo worden besproken in een bijeenkomst van vertegenwoor digers dezer landen. Twee beelden van de ontvangst op het paleis Soestdijkwaar een de legatie van het Prinses Margriet Fonds gisteren de haast jarige prin ses kwam bezoeken. Op de bovenste foto zien we H.M. de Koningin en prinses Margriet de grammofoon plaat bekijken, die de prinses aan geboden kreeg. Op de onderste foto bewondert prinses Margriet de enorme taart, die zij kreeg en die haar overhandigd werd door Cor Gramsma (links) en Anton Nel len, beiden zoons van omgekomen zeelieden. De Engelse minister van finan ciën, Peter Thorneycroft. heeft ge pleit voor nauwere banden tussen Engeland en het Europese vaste land door middel van een groot vrijhandelsgebied. Dit gebied, zo zeide hij, moet con currerend zijn. Het moet prikkels en beloningen bieder en investeren. Om deze reden gaat de Engelse regering voort met haar plan voor associatie met een Europees vrijhandelsgebied. Indien Engeland en zijn vrienden op het continent dit kunnen verwe zenlijken, zullen zij een markt van 250 miljoen mensen hebben. Een markt die evengroot is als de Sovjet-Unie en even vrij als de Verenigde Staten, een markt, die openstaat voor iedere fabrikant, die wil mededingen. Volgens het Westberlijnse an ticommunistische persbureau West is uit goedingelichte krin gen vernomen, dat het bij re cente economische besprekingen van een Oostduitse en een Sov jet-delegatie in Moskou tot me ningsverschillen gekomen is. De Oostduitse afgevaardigden, Fred Oeissner, zou bij de besprekingen vast beraden hebben geprotesteerd tegen het feit, dat de betaling van de beloof de financiële hulp der Sovjet-Unie ten bedrage van 340 miljoen roebel pas over een half jaar zou beginnen. Dat was volgens Oeissen te laat, omdat de voorraden 'evensmiddelen in Oost- Duitsland maar tot half maart toerei kend zouden zijn. Oeissen waarschuwde, aldus dit be richt, dat men, zonder snellere Sr^- jet-hulp, rekening zou moeten houden met nieuwe onlusten als in 1953. Par tijsecretaris Kroestjev zou hem te recht gewezen hebben, omdat hij „te weinig vertrouwen in de kracht en slagvaardigheid van het Sovjet-leger" had Een fraude bij het Velsense Finan cieringsinstituut, in verband waarmee de recherche onlangs reeds drie arres taties heeft verricht wegens onregel matigheden bij de financiering van auto's en vrachtauto's, blijkt een zeer grote omvang te hebben gehad. Buiten de drie garagehouders, die gearresteerd zijn, omdat zij valse no ta's zouden hebben afgegeven, zijn nu twee nieuwe arrestaties verricht, even eens buiten he' bedrijf, nl. een gara gehouder en zijn boekhouder, beiden uit d? Zaanstreek. Voorts is een employé van het kan toor te Velsen in verzekerde bewaring gesteld, omdat ook hij aanvechtbare manipulaties zoi' hebben verricht. Men vermoedt, dat nop meer arrestaties zullen volgen. Het zeer uitgebreide on derzoek, dat in deze affaire wordt in gesteld, heeft aan het licht gebracht, dat er o.m. banken in Den Haag, Gro ningen en Deventer bij betrokken zijn als kredietgevers van het Financie- ringsinstituut. Omtrent de omvang van de fraude is echter nog niets met zekerheid te zeggen. Aangenomen wordt, dat deze in de vele tonnen loopt. Op een braak stukje land van de Sportparklaan te Heemstede hebben bewoners gisterenmiddag het lijkje gevonden van een ongekleed, pasgebo ren meisje. Aangenomen wordt, dat de baby daar donderdagavond te vondeling is gelegd. Bij gerechtelijke sectie is gebleken, dat het kindje na de geboorte heeft geleefd. Omstreeks vijf uur donderdagmid- oag heeft ter plaatse een vrij oud mo del zwarte personenauto gereden en stilgestaan. In de auto waren twee mannen gezeten. Het vermoeden be staat, dat het kind met deze auto is vervoerd. De Britse militaire attaché in Boe dapest, kolonel James Cowley, zal bin nen 48 uur Hongarije moeten verlaten, omdat hij „een actief aandeel heeft ge had in de contra-revolutie", zo meldt radio-Boedapest. Het Hongaarse ministerie van bui tenlandse zaken heeft gisteren aan de Britse ambassade in de hoofdstad meegedeeld, dat de kolonel tot niet- gewenst-persoon is verklaard.

de Stem | 1957 | | pagina 1