FILMS Brandweer vuurwater Botersmokkelaffaire Hontenisse voor hof te Den Haag \:<i mmm® RODENT </v Het program in Zeeland Terneuzens burgemeester tevreden over oude jaar w TIRKSTRA Britse patholoog: „Morfine Huwelijk in oude luister DEZE WEEK LAATSTE WEEK t BAL DANSLES Dansschool Janvier Adverteren isBEKEND BLIJVEN 1 Z Oesterexport 1956 in Trekpaardhengsten kwamen in Den Bosch ter keuring Vertrouwen in bewindsvrouwe DE DOOD OP DE WEG Matanovic leidt nog steeds Nationale titel driebanden Toernooi 47-2 te Murcia SAS VAN GENT DAGBLAD DE STEM VAN VRIJDAG 18 JANUARI 1957 Chauffeurs zonder vervoerbewijzen Twentse bank en R. Koole Zn te Zierikzee 'i LU Vj Na twaalf jaar kerkboek terug Afscheid dr. Korringa vervroegd Breda organiseert bondsconcours van zangverenigingen Zeeuwse muziekschool krijgt nieuwe vakken Nog twee Hongaren in Axel Friese beschuit eerlijk overheerlijk Dr. Adams zei: „Hersenbloeding' Vrouw door stroom gedood Maatschappelijk Werk Wouwse zigzag-fietser voor Bredase rechter RAT en MUIS Adviescommissie landbouwonderwij s V iersteden-strij d gymnastiek SPORTWt KORT Speelt Honved toch EXAMENS WATERSTANDEN Op Z0NDAG 20 JANUARI bij J. MAAS Nieuwe Cursussen Maandag donderdag vrijdag en zaterdag Groene Weid je 45 GOES Tel. 3383 Er wal belang- G de gym- d vond de het Gym- insignes andelmar- Onder hen n, die het deei- andsmars. van de N. Dorpshuis ente mevr. jtveld. Terneuzen g over het wij verge- LOOG landbouw, ling is me- bedoeling ,n dr. Kor- aanstelling voorname- de proble- iselcultuur. standplaats en als con- schappelijk laboratori- ïwe bioloog grote des- inga. Door er- en mos- t om van 'zegging te minste eni- 'erseke zal houden en Deze toe- ■lijkheid uit laste stand- te Yerseke. voorziening il nog wel chten. 3 hulp had een zware iQ naar het rvoerd wor- skens heeft LDE 'T MAAR'' :aal speelde l's kluchtig 't maar", srieus gere- eeds in het r zat vaart waren goed lan ook een had. Vooral als Xavicr ima, terwijl er opnieuw het lachen, ie maar ty- n Deursen" Cuelenaere i een gave werden ge en Elv. Du- als vanouds ree debutan- m A. Goos- /an planken- ersterkingen rploegje. 't begonnen et concours iet leeuwen- frtfD K.A.V. van de K. gebouw een aniseerd die ikelijk was. ad van deze smaakt om opsteken en heerste een de conferen- het zijne toe instraties op iden en ge- elkprodukten aan de da- rse artikelen kst konden rikele kleine- jsvraag ver- Aan het slot evr. A. Die- e K.A.V. de hun belang- >ordigers der in medewer- ïadden ver- EF band in de en de ver- besloot op vrijdag kaartavond Leeuw" en :ompetitie te staat bo- een an- K.J.B. op wordt dit cursus ge- „gebouw (de ol) die 24 ja- 1 aken ld in egen R in het donker- ïje: Toneelop- Vergadering Lzaal: Concert le with Harry. van Tobruk. iur: De zesde »ia 8 uur: Don ar: Wien bleibt ira: Gevechts- ungalow. .30 en 9 uur: Dijk 7.30 uur: js. m het donker- 8 uur: Char- The trouble rg: De ratten uur: De zesde >ia 8 uur: Don ur: Wien bleibt uurSchrik- bra: Gevechts- jungalow. heater 8 uur: ory. De procureur-generaal bij de eco nomische kamer van het gerechtsnol te 's-Gravenhage heeft gistermorgen in zijn requisitoir in de zaak tege een coöperatie vereniging tot ne bereiden van zuivelprodukten te Hon tenisse, gezegd, dat de politierechter te Middelburg/ijns inziens terecht de ze coöperatie wegens ^okkel van boter had veroordeeld tot een geld boete van f 10.000 en een verplichte storting van een waarborgsom van f 10.000 voor de tijd van drie jaren. Aan deze coöperatie, welker direc teurA O 44 jaar, uit Kloosterzande, voor dit misdrijf reeds drie maanden gevangenisstraf had ondergaan, was ten laste gelegd, dat zij haar chauf feurs boter zonder vervoerbewijzen had laten vervoeren, welke boter be stemd was voor smokkel, dat zij smokkel had uitgelokt en er gelegen heid toe had gegeven. De leden van de coöperatie hadden het bestuur, onder welks leiding dit alles was geschied, „weggestemd" en een nieuw bestuur gekozen. Dit nieu we bestuur en de oude directeur, die was gehandhaafd, stonden gistermor gen in het verdachtenbankje. De be stuursleden verklaarden weinig of niets van de gehele zaak af te we ten. Publiek geheim Een hoofd-assistent van de rijks belastingen uit Terneuzen, die als getuige werd gehoord, zeide echter, dat de smokkelarij een publiek ge heim was in Zeeuwsch-Vlaanderen. Smokkelauto's kwamen soms open lijk op het terrein van de coöperatie Volgens een berekening van deze hoofdassistent zou in totaal ongeveer 80 ton boter naar België zijn gesmok keld. De verdediger, mr. G. Tigchel- man uit Terneuzen, zeide echter, dat naar de mening van de coöperatie Bioscoopgebouw Hulst heeft deze week opnieuw een „trekker": de zot te geschiedenis van Heinz Rühmann ..Charlie's tante" (18). Heinz speelt hier, omdat hij nu eenmaal een goed hart heeft, bereidwillig voor tante, omdat twee lieve meisjes, op bezoek bij twee aardige jongens, toch ge chaperonneerd moeten zijn. De vrien delijke tante wordt echter getorpe deerd door een belangrijk minder ge slaagde oom en vervolgens door de échte tante, die tante Heinz' stille liefde blijkt te wezen. .Wiens ogerr.j nog niet verblind zijn door de lach- tranen kan dan nog zien hoe alles prima afloopt. Een gegararideeid lachsucces. ongeveer tien ton frauduleus zou zijn afgezet. De fabriek verdiende onge veer vijf cent per kilogram aan de boter. Ongeveer een jaar lang - in 1954 en 1955 - heeft deze smokkelarij geduurd. De procureur-generaal zeide in zijn requisitoir, dat het nieuwe bestuur nu met een onaangename erfenis zit. Hij vond echter, dat de politierech ter het vonnis rechtvaardig had ge steld, temeer omdat de coöperatie al vaker was veroordeeld. De verdediger vroeg in zijn plei dooi aan het hof begrip en waarde ring voor de houding van de leden toen zij het oude bestuur „wegstem den" in de strafmaat tot uitdrukking te willen brengen. Pleiter vroeg cle mentie omdat een hoge boete en waarborgsom de coöperatie in grote financiële moeilijkheden brengt. Het huidige bestuur en de leden zijn on schuldig en wisten nergens van. Pleiter vroeg een lage boete zon der waarborgsom. Het hof zal over veertien dagen arrest wijzen. Naar wij vernemen heeft de Twent se bank de meerderheid verworven der aandelen in R. Koole en zoon's bank n.v., gevestigd te Zierikzee. Het ligt in de bedoeling van de Twentse bank een bod uit te brengen op de nog resterende aandelen in genoem de bank. Nadat gisteravond bij de aanvang van de raadsvergadering te Terneu zen burgemeester mr. Teilegen ge wag had gemaakt van de zeer ernsti ge ziekte van wethouder J. de Hamer gaf hy, zoals gebruikelyk by de eerste vergadering in het nieuwe jaar een overzicht van het wel en wee der gemeente in 1956. In tegenstelling tot andere gemeen ten in Zeeland kan burgemeester Tellegen met voldoening constateren dat zijn gemeente met ongeveer 250 inwoners is toegenomen. Wanneer er geen gebrek aan woonruimte was, zou deze bevolkingstoename zeker groter zijn geweest. Het bouwprogramma moet dus nu en in de toekomst wor-* den verwezenlijkt. De burgemeester juichte twee par ticuliere initiatieven van harte toe, n.l. de oprichting van een plaatse lijke afdeling van de landelijke ver eniging voor veilig verkeer en van een afdeling van de jeugdnatuur- wacht. Onderwijs Het onderwijs had in-het afgelopen jaar de volle aandacht van het ge meentebestuur. Bijna alle scholen be hoeven uitbreiding en de plannen hiervoor zijn in voorbereiding of reeds voltooid. De r.-k. jongensschool werd gisteren officieel in gebruik ge nomen. Ook aan het lyceum wijdde de burgemeester enige aandacht. De noodlokalen voor de M.M.S. beteken den enige verlichting, maar ook deze oplossing is niet afdoende. Industrie Ook voor de verdere industriële ont wikkeling van Zeeuwsch-Vlaanderen noemde burgemeester Teilegen het besluit dat de Zeeuwse U.T.S. in dit gewest zal worden gevestigd, uiterst belangrijk. De bereidheid tot samen werken met andere gemeenten bleek uit het feit, dat de gemeenten die met hun grondgebied aan het kanaal gren zen samen aan één tafel zijn gaan zitten, om dé gemeenschappelijke be langen te bespreken. Zeedijken percelen verkocht. De gemeente moet echter paraat blijven eventuele gega digden voor groot industrieterrein te kunnen bevredigen. De bewering dat in Zeeuwsch-Vlaanderen niet over voldoende arbeidskrachten kan wor den beschikt is zonder enige waarde. Er werd besloten tot het oprichten van een werkplaats voor gehandicap ten en tot oprichting van een schip- persschool. Ónder de vooraanstaande burgers van Terneuzen die in 1956 zijn overleden, noemde de voorzitter de heer Boerbooms. Vergadering De benoeming van een lid uit de schippersvereniging in de commissie van advies inzake de overdracht van de haven gaf enige aanleiding tot dis cussie. Door verschillende raadsleden wed bezwaar gemaakt tegen het feit, dat B. en W. slechts de heer P. de Bakker als kandidaat voorstelden, terwijl door de gezamenlijke schip persvereniging ook de heer Vermeu len naar voren was gebracht. De heer de Bakker werd met 7 stemmen tegen 6 stemmen voor de heer Vermeulen benoemd. In plaats van de heer J. de Hamer, wethouder van financiën, werd zijn partijgenoot, de heer M. v. Langevelde benoemd. (Advertentie) Centrum Axel, vertoont ,,De Hof nar" (a.l.) met Danny Kaye, de al besproken kolderfilm van de Ame rikaanse filmkomiek. Verder „Jacht op blond" (18) avontuur en een beet je misdaad met wat romantiek, even eens reeds besproken. Tenslotte „Ro meo en Julia" (14). De geschiedenis van de liefde van twee jonge men sen, die grote beproevingen moet on dergaan. Een oud verhaal in een mo dern kleedje. Olympia, Sas van Gent, draait met gerechtvaardigde trots „Don Camil- lo contra Peppone" (a.l.) de derde Guareschifilm, een uitstekend ge slaagde. De gespierde pastoor beleeft weer heel wat merkwaardige avon turen. Zijn vijand burgemeester Pep pone wordt als Kamerlid gekozen, ondanks de tegenwerking van Camil- lo... en dank zij zijn medewerking. Want hij haat immers alleen Pep- pone's verkeerde opvattingen, de bur gemeester zelf is een patente kerel, met wie hij even natuurlijk vecht als dat hij met hem eet en zo komt Peppone in het parlement, maar als de trein op weg is naar de hoofd stadneen, dat moet men zelf maar gaan zien. De rivalen verliezen beidenen beiden overwinnen. Ver der „Menselijke torpedo's" (14), een oorlogsavontuur met veel spanning. Het gaat om een historische gebeur tenis in de strijd rond Noord-Afrika. Tenslotte „De ontstuimige rebel", een avontuurlijk verhaal uit de Ierse vrijheidsstrijd. Hofzicht Theater, IJzendijke, draait „The Benny Goodman story" (a.l.), het verfilmde levensver haal van een succesrijk beoefenaar van de lichte muziek, die zijn car rière zelf moest opbouwen. Reeds be sproken. Grand te Goes draait „De man in het donkergrijze pak" (18) het ver haal van de man, die na de oorlog zijn verschrikkelijke belevenissen tracht te vergeten. Een film van mens tot mens. Electro in Middel burg vertoont „The trouble with Har ry" (14) een nieuwe creatie van de grote regisseur Alfred Hitchcock, met Edmund Gwenn, John Forsythe en Shirley Maclaine. ,,De ratten van Tobruk" (14) is te zien in de Schouwburg te Middelburg Het is een film over de harde strijd in de woestijn, waarin Peter Finch en Chips Rafferty de hoofdrollen ver tolken. Luxor in Vlissingen laat zien, „Vrouwenbungalow" (volw). De geschiedenis van een schrijver, die zijn vrouw in de steek laat om zich in een dol avontuur te storten met een dance-girl ergens op een tropisch eiland. Verder in Alhambra „Gevechts- klaar" (14) het epos van heldhaftige strijders in de Stille oceaan, waarin de hoofdrollen worden vertolkt door tiguren als Jeff Chandler, George Na> dor, Julie Adams en Lex Barker. Luxortheater in Terneuzen ver toont „Wien bleibt Wien" (a.l.), een verhaal, dat speelt in Wenen ten tijde van keizer Frans Joseph. Een lief meisje uit Tirol raakt haar hartje kwijt aan een trommelslager en al- cen door interventie van zijne keizer lijke majesteit wordt het jonge paar tenslotte gelukkig. Het Ledeltheater te Oostburg draait „D-day" (18), waarin een Amerikaans officier een verhouding aanknoopt met een Engels meisje. Dit gebeurt juist voor een gevaarlijke zending. De officier komt tijdens deze zending onder commando te staan van de verloofde van het meisje, waardoor de nodige conflicten ont staan. „De verhoging van, deK^zee__ het versterken van 3?'zwakke' pfëüf-' ljen.langs de WestersebeJde. 'ZWÜs.'die 1 hu het eerste aan de orde zijn ge steld, plaatsen óns; bij de uitbreiding van onze gemeente voor vele en ve-' ierlei vraagstukken". Ook de. .over name van. de haven door de gemeente kreeg nog even de aandacht. Over de vaste oeververbinding zei de voor zitter, dat dit een jaar geleden een hersenschim was, maar dat we nu tenminste al zo ver zijn, dat er ruzie gemaakt wordt over de vraag, waar die verbinding moet komen. De burgemeester betreurde het, dat de vernieuwing van kanaal en sluizen op zich laat wachten. Op het klein industrieterrein werden weer acht TjfürïM t Q.; voorkomt winter en werk handen De jamilie van den Bos te Brui- nisse heeft deze week een kerk boek teruggekregen, dat zij tijdens de evacuatie in oorlogsjaren is kwijt geraakt. Aan de vermissing van het boek besteedde de familie in 1945, toen zij van de evacuatie in haar woning terugkeerde weinig aan dacht. Honderdzestig huizen waren geheel verwoestalle andere waren beschadigd en er was veel gestolen door soldaten van allerlei nationa liteit die in de ontruimde wonin gen hadden gebivakkeerd. Daarom keek de familie vreemd op, toen de post deze week een pakket bezorg de, dat blijkens het poststempel en de postzegel uit Engeland kwam en dat het vermiste kerkboek bevat te. Op het pakket stond alleen het adres van do eigenaresse onvolle dig geschreven. Elke aanduiding van de afzender ontbrak. ,,In de Periode van 8 september tot ia ooi loCnember werden in totaal a' w2 stuks oesters verzonden een waarde van f 2.421.014,-. voor pv ..f V cUl 1 4.141.U het ve 7 over deze'£de periode van' il seizoen bedroegen 13.316.024 aiuKs ter waarde van f 2 465 1Q2 deOnTerzonden°r000/tuks meer w®r" met f 40 000 RPi - waai'de terug de beste afnémo 8Ie ès nog steeds EngbeeiandafS Tteedf terwijl Duitsland 150 000 S La„' gebruikte. Ook naar Frankrnk Te 1 den tot 31 december 200J100 sUdés verzonden. In Nederland "Ks oaa'aan ,oe®ters geconsumeerd tégen 944.776 in de vorige periode. Nader meldt men ons uit Yerseke dat het afscheid van dr. Kon-inga niet gehouden zal worden op 31 janu ari maar op 26 januari a.s. Door de verschillende verenigingen op oester- en mosselgebied zal dan een geschenk worden aangeboden. Het afscheid van dr. B. Havinga heeft plaats op 25 januari in het R.I.V.O. te IJmuiden. Een deputatie van de visserijvereni gingen in Zeeland zal een geschenk aanbieden. Alleen NIVEA bevat Eueerit het voedingsmiddel voor de huid De r-k. bond van zangverenigingen zal op de zondagen 16 en 23 juni zijn bondsconcoufs in Concordia te Breda houden. Men wil dit doen in het kader van de culturele maand, die dan in de Baroniestad plaats heeft. De organisatie van het bonds concours is in handen gelegd van het r-k. koninklijk erkend gemengd koor „Volksadel" te Breda, dat daar mee tevens de herdenking van zijn 30-jarig bestaan afsluit. De jury bestaat uit de heren Frans van Amelsfoort (Den Bosch) Oscar van Hemel (Hilversum) en Louis Toe bosch (Breda). Gezien de animo welke er in onze gemeente bestaat voor het bespelen van gitaar en accordeon, denkt het bestuur der Zeeuwse muziekschool eraan, om ook voor het bespelen van deze instrumenten een opleiding in te lassen. Contacten met geschoolde leerkrachten worden gelegd. In de jeugdherberg de Bleye Haghe te Axel, verblijven momenteel nog een pas gehuwde Hongaarse man en vrouw. De man heeft werk gevon den te Sluiskil. Tot dit jonge gezin een woning toegewezen heeft gekre gen te Sluiskil, zullen zij in de jeugd herberg blijven wonen. De Hongaren, die begin december de jeugdherberg betrokken, hebben allen elders werk gevonden. (Advertentie) De Britse patholoog dr. Shera heeft gisteren voor het gerecht in Eastbour ne, waar de 57-jarige dr. John Adams verdacht van vergiftiging van drie patiënten terecht staat, verklaard dat dr. Adams vorig jaar juli zijn ad vies had ingewonnen over mevr. Ger trude Hullett, een van de patiënten, die in de aanklacht worden genoemd. Mevr. Hullett, wier man het jaar tevoren door morfinevergiftiging om het leven gekomen zou zijn, verkeerde in een coma en dr. Shera dacht, dat zij aan vergifti ging door het gebruik van verdo vende middelen leed. Hij had, naar hij verklaarde, een maag- onderzoek voorgesteld, doch dr. Adams was daar niet op ingegaan. Volgens hem was de coma een ge volg van een hersenbloeding. De rechters hielden zich gisteren ook bezig met de geheimzinnige ver dwijning van een cheque van duizend pond sterling, die mevr. Hullett vol gens de aanklager vijf dagen voor haar dood aan dr. Adams gegeven zou Gisterenmiddag is de in beslag genomen drank bij de Eindho- vense brandweer, waarover wij gisteren berichtten, vrijgegeven tegen betaling van de verschul digde accijns, alsmede van een boete, bij de bepaling waarvan in aanmerking was genomen, dat de begane overtreding niet met opzet was gepleegd. In een gesprek met de waarnemen de commandant van de brandweer vernamen wij, dat de in beslag geno men drank honderd flessen van verschillende soorten feitelijk ei gendom is van het gehele personeel. De winst welke de kantine oplevert, wordt in een gemeenschappelijke pot gedaan. Uit deze pot wordt onder an dere het jaarlijkse St.-Nicolaasfeest gedeeltelijk gefinancierd en materiaal aangeschaft voor ontspanning der brandweerlieden. Ook wordt dalarmee de aankoopvan drank gefinancierd," welke, echter alleen .bestemd is om de leden van het persoheel bij huiselijke feestjes goedkoop aan drank te hel pen.' Deze drank wordt dan tegen in koopsprijs overgedaan. Toen onlangs een stijging der prijzen te verwachten was, is een iets grotere voorraad aan gelegd, waarbij voor de aankoop geld is „geleend" uit het personeelsfonds. De waarnemende commandant verze kerde ons, niet geweten te hebben dat hiervan aangifte moest worden ge daan voor de navordering van accijns, temeer daar volgens hem hier sprake is van een gemeenschappelijk bezit der personeelsleden, neerkomende op twee flessen per man. Toen Mevr. H. te Axel haar elek trische wasmachine in werking wilde stellen, werd zij plotseling door de elektrische stroom getroffen en on middellijk gedood. Het ongeluk was te wijten aan kortsluiting. „Het Nederlandse Trekpaard" heeft donderdag te 's-Herto- genbosch zijn verplichte voor- jaarshengstenkeuring gehou den, voor welke gebeurtenis een zeer grote belangstelling bestond. Niet enkel uit de provincie Noord-Brabant maar ook ver daarbuiten; er waren o.a. Groningse en Zeeuwse be zoekers. Er waren voor deze keuring 36 hengsten aangegeven, met welk aantal deze keuring op één na de grootste keuring- van dit jaar was. De driejarigen, voor het eerst te keuren hengsten, leverden een goed resultaatvan de zes werden er drie goedgekeurd een zoon van Azur II de Kr.okke, de bruinschimmel Albert v. d. Voshoeve (moeder de bekende Corrie v. d. Hiersenhof) f.e. L. Vro lijk Az. te Fijnaart; de Limburgse zwartschimmel Nico van Bommans- hof, v. Nico v. Melo, van fa. D. A. Timmerman en Zn te Kattendijke en G. van Strien te Wolphaartsdijk; de oost-Brabantse vos Churchill v. d. Kruisakker. van A. v. d. Heuvel te Nuenen. Ook de vier vierjarigen maakten het goed met twee in K. opgenome- nen: de bruinschimmel Kilo van Hoek, d. Nico van Annie uit een dochter van Karei van Certain, van de Coöp. H.V. „Samen Sterk" te Dinteloord gefokt door P. Dieleman te Hoek (Z.) en de bruine Antoon v. Donkersvoort v. Ant. v. Berkenhof van W. Th. Janssen te Gassel. Goed gekeurd (doch niet opgenomen werd de bruinschimmel Eduard van Put- wijk. v. Ed. v. Koppushoen, van P. Akkermar.s te Roosendaal en M. van Amstel te Lith (de fokker). Dan kwam een gezelschap van 9 vijfjarigen, waarvan 6 K-hengsten, die alle zes weer werden goedge keurd. Van de drie overige werd éénir. K opgenomen: de bruinsch. Nico v. Kruisschot, v. Nico van Beek. eig. Kind. H. van Bommel te Stip hout. Eén werd niet opgenomen doch wel goedgekeurd: de bruine Theo v. Dierkenstein. v. Jaap van 't Pavil joen van Gebr. Wouters te Gilze. De zes K-hengsten zijn meest uit net oosten der provincie: de bruine Marquis v. Aardenburg. v. Nico v. h f„wartawater. is van Paul A. van Lier te Oud-Gastel; Leon van Alstein, v. Karei v. Certain, is van R. J. v. d. Pluijrn te Hank-Dussen. gefokt resp. door C. J. M. Blondeel te Aarden burg en door P. J_ Boënne te Graauw. overige zijn twee in Zeeland gefokt: Bento van Passluis. v. Nico van Ar.nie, eig. H. C. Kuypers te Nuenen e.a.. door H. M. A Waes— v. d. Berg _te Westdorpe en Xeres d. Louisa, eig Oss. door A. J. d'Amice v. David Kind. v. d. Elzen te E. Temmerman te Hoofdplaat. En dan waren er tenslotte 15 'oudere K-hengsten, no. 16 Victor van Evers- dam bleef afwezig, waarvar. twee werden afgekeurd, allebei uit Made, de éne was vorig jaar pas na herkeu ring goedgekeurd. Negen van de 13 overige kwamen in aanmerking eventueel voor goed keuring voor een periode van vier jaar. Slechts één kreeg deze goed keuring en wel de Limburgse 11-j. Castro van Gelsenhof v. Nico van Beek, van Kind. Kuypers te St. Oedenrode, die ook pas een periode achter de rug heeft. Goedgekeurd werden o.a. de 9 j. bruine Jar. van Watergang' v. Urbain van Certain, gefokt door A. Hoste te Eede, eig. Paul A. van Lier te Oud- Gastel; de 9 j. bruine Belgische Oriënt du Pré. van Gebr. Wouters te Gilze; de 7 j. vos Karei van Nooit Gedacht, v. Marquis v, d Zeedijk, gefokt door Gebr. Mol te Zaamslag. eig. Wed. D. Roodzant te Biesbosch- Werkendam; de 7-j. bruine Arnold v. Gr auw v. Antoon van Berkhof, van C. van Dongen te Made, gefokt door Gebr. van Mol te Graauw benevens enkele in het oosten gefokte dieren uit oost-Brabant» (Van onze parlementaire medewerker) Hoewel er in de Eerste ".Kamer nog tal van wensen leven voóii een betere opzet van het Maatschappelijk Werk, heeft men in hef voorlopig verslag over dit departement .toch'Avel vrij al gemeen het vertrouweij uitgesproken in de nieuwe bewindsvrouwe voor dit departement, mejuffrouw dr. Klompé. Daarnaast sprak men zijp'waardering uit voor de vroegere minister, mr. van Thiel voor het vele dqt hij in de moe- iijke eerste jaren heeft weten te vol brengen. Scherpe, de begrenzing aan gevende, omschrijving van de doel- stelingen van het beleid wordt ais de voornaamste wens naar voren ge bracht. De minister zal daarbij die nen te komen tot een nauwgezette af weging van de verschillende belangen en vooral van evenwichtige samen hang in het subsidiebeleid, dat aan de organen van overheid en particulier initiatief de gelegenheid geeft zich op de mees* doeltreffende manier te ont plooien. Ook een eventuele wijziging van de taakverdeling tussen het de partement van Maatschappelijk Werk en dat van Sociale Zaken heeft weer de aandacht. Vele leden, die kennelijk de P. v. d. A.-opvattingen zijn toege daan, verzetten zich tegen.het over brengen van taken van Sociale Zaken naar het departement van Maatschap pelijk Werk. Amsterdam Een 72-jarige" voet gangster werd aangereden door een vrachtauto. Zij overleed en kele uren na het ongeval in het ziekenhuis. Zigzag kwam verdachte over de weg gefietst en toen hij afstapte reed hij bijna tegen een boom. Dit ver klaarde gistermorgen een politieman in de zaak tegen L.J. de K. uit Wouw die terecht moest staan voor de Bre dase politierechter wegens dronken schap op de fiets. Verdachte ontkende hardnekkig. Ik had maar vier glazen bier gedronken, zei hij en ik was nog best in staat mijn rijwiel te bestu ren. De verklaringen van de verba lisant luiden anders heel bezwarend, vond de politierechter. Toch was ik niet dronken, protesteerde de ver dachte. Dat wordt ook niet beweerd, legde de politierechter geduldig uit. Er wordt alleen gezegd, dat je niet in staat was je fiets naar behoren te besturen. Beken je dat? Verdachte hield voet bij stuk en ontkende voor de zoveelste maal. Voor de officier van justitie maakte dit weinig verschil uit. Die merkte alleen maar op, dat verdachte in september van het vorig jaar ook reeds was ver oordeeld wegens doorrijden na een aanrijding. Ook ditmaal achtte de of ficier het ten laste gelegde bewezen. Geëist werd 30 gulden boete. Omdat je zo halstarrig probeert de zaak hier tegen beter weten in voor de gek .te houden, zal ik er veertig gulden van maken, besliste de politierechter. hebben. Deze cheque is na de lijk schouwing van mevr. Hollett verdwe nen. De verdediger van dr. Adams maakte er bezwaar tegen, dat de kwes tie van de cheque bij de zaak betrok ken werd, omdat er geen bewijzen zouden zijn. dat de cheque er een was, die mevr. Hullett als betaling aan dr. Adams had gegeven. De rechters ver wierpen echter dit bezwaar, waarna employés van 'n bank verklaarden, dat dr. Adams enige dagen voor het over lijden van mevr. Hullett de cheque had aangeboden en om snelle betaling had gevraagd. Bij de lijkschouwing in augustus is de cheque bij de stukken gevoegd, doch toen deze onder de ad vocaten rondgingen, verdwenen. (Advertentie) uitgeroeid met Voor het altaar van de koninklijke kapel te Dreux in Normandië is gis terenmorgen het kerkelijk huwelijk voltrokken tussen de 22-jarige dochter van df> graaf van Parijs, prinses He- lene, en de 28-jarige graaf Everard van Limbourg-Stirum. Koningin Frederika van Grieken land, veertig prinsen en 19 andere le den van de Europese aristocratie woonden de plechtigheid in het 18de eeuwse kapelletje bij. De bruid was gekleed in een prachtige witte bruids japon van Dior. Het hele gebeuren, met zijn schittering van talrijke ju welen en rijke gewaden, deed denken aan een tafereel aan een achttiende- eeuws Europees hof en stond sterk in tegenstelling met de eenvoud van de burgerlijke plechtigheid van daags er voor. Bisschop Michon van Chartres leidde de plechtigheid. Na de huwe lijksreis zal het paar op de grafelijke nederzetting in Zuid-Rhodesia gaan wonen. Minister Mansholt zal binnenkort een oommissie instellen, die hem op korte termijn zal moeten adviseren over een omvorming van het middel baar landbouwonderwijs, 's Ministers gedachten gaan uit naar een opleiding, die gesplitst is in enkele jaren algeme ne opleiding (propaedeuse) met daar op volgend specialistisch onderwijs. In de komende vijf jaren zullen on geveer 600 land- en tuinbouwonderwij zers moeten worden opgeleid. De jaarlijkse a-iers te tl en wedstrijd tussen de turnploegen van Vlissingen, Goes, Bergen op Zoom en Breda wordt op 26 januari in De Koren beurs te Bergen op Zoom gehouden. Iedere stad vaardigt v ij f dames en vijf heren af, doch slechts de resulta ten van de beste vier op ieder num mer gelden voor de puntentelling Het programma bestaat voor de da mes uit: vrije oefening, brug met on gelijke leggers, evenwiohtsbalk, rin gen en paardspringen en voor de he ren uit: vrije oefening, brug, ringen, rek, paard voltige en paardspringen. De organisatie is in handen van UDT te Bergen op Zoom De burgemeester Kolff-beker is op het ogenblik in het -bezit van de Vlissingse Turn Ver eniging. IN „De Vergenoeging" te Middelburg werd een bridge-drive ten bate van Hongarije gehouden. De opbrengst bedroeg ruim f 200. De fraaie positie van de Zuidsla- viër Matanovic aan de top van de hoofdgroep van het Hoogovenschaak toernooi, is ook in de zevende ronde onaangetast gebleven. Matanovic speelde met wit tegen onze landge noot Spanjaard Ondanks een foutje won hij na 38 zetten. Stahlberg hand haafde zich op de tweede plaats. Zijn partij tegen van Scheltinga werd in een voor hem gunstige stelling afge broken. De Berg O'Kelly de Galway bouwt 'n merkwaardig record op: tot dusver re eindigde al zijn partijen in remise. Ditmaal forceerde hij het „onbeslist" tegen onze landgenoot Donner. D» Nederlander had, zoals analyse aan toonde, in deze partij zeer goede winstkansen. Spanjaard Toran won na 37 zetten van de Argentijn Pilnik en de Am sterdammer Bink bereikte remise te gen Kramer. Deze prestatie was voor hem niet voldoende om de laatste plaats te verlaten. Onder leiding van de vereniging DOS werd in Den Haag een begin gemaakt met de wedstrijden, om het eerste klasse kampioenschap van Ne derland groot biljart driebanden. De uitslagen van de eerste ronde luiden: H. Unger 35 102 T 0.343 H. Rubens 45 102 S 0.441 K. Molenaar 45 95 5 0.473 H. Bos 45 95 5 0.473 H. Scheffer 40 75 5 0.533 p. Kruythof 45 75 3 0.600 F. Verboeket 45 61 4 0.737 J. van Deursen 14 61 3 0.229 LEDEBEN JASSEN, lang f 133,— GELMOK LEDEREN JASSEN f 159,— GELMOK JEKKERS met knoopsluiting f 125, LEDEREN JEKKERS met rits f 98,— JEKKERS, speciaal Rundbox f 113, Korte soepele DAMESJASJES diverse kleuren f 87, VESTEN f 59,5» LUXE VESTEN met overslag f 75,— ZWARTE RUNDBOX VESTEN f 69,50 HANDSCHOENEN en WANTEN met 10 PROCENT KORTING TERNEUZEN Bfwtelen: Motoren! Ax ei Bestraat 16 Verl, v. Steenbergenlaan I Telefoon Ï220. Telefoon 2977. Te Murcia wordt van 16-20 januari het biljart-kampioenschap van Euro pa 47-2 gespeeld voor deelnemers uit landen die nog bij de oude inter nationale federatie, de UIFAB, zijn aangesloten. Men weet, dat verleden Jaar de biljartbonden van Nederland, België, Duitsland en Saarland uit de UIFAB zijn getreden en een nieuwe federatie hebben gesticht. Deze federatie or ganiseert eigen Europse kampioen schappen. Uit Montevideo wordt gemeld, dat de club „National" met algemene stemmen heeft besloten tegen Hon ved uit te komen. Hiervoor heeft de vereniging toestemming aan de voet balbond van Uruguay verzocht. Deze bond zal de kwestie bespreken met de Argentijnse en de Braziliaanse voetbalbond. GEM. UNIVERSITEIT TE AMSTERDAM Aan de Gem. Universiteit te Am sterdam is bevorderd tot arts de heer K.E.M. Wilking te Hulst. SCHEEPSWERKTUIGKUNDIGE Te den Haag slaagde voor het voor lopig diploma scheepswerktuigkundi- ge de heer J. Duvekot, te Middel- burg. BOEKHOUDEN Voor het examen praktijkdiploma 'boekhouden voor de Nederlandse As sociatie voor Praktijkexamens slaag de de heer Juliën Praet te Nieuw-Na- men. 211 (-006), Kaub 181 nnai' J1", 213„(,"r°14)' K°blenz 219 M)' Keulen 211 (—011), Ruhrort 430 (—020), Lobith 1073 (—018), Nij megen 855 017), Arnhem 867 009) Eefde 403 (-017), Deventer 300 (—016), Namen la Plante 170 (—012), Maastricht hoofdsluis 4390 (+002)' Borgharen 4075 (—051), Belfeld 1241 054), Grave 542 022). AANVANG 7 UUR PRIMA ORKEST voor beginners en gevorderden voor de Medal Te*t Aanmelden

de Stem | 1957 | | pagina 3