Tsjou klapt voor toast op Stalin ontken* MacMillan bezuinigt op defensie Communisten in nieuw kabinet van Soekarno Israël moet zich terugtrekken STATENDAM" NA PERFECTE PROEFVAART REISKLAAR Gregoire of Caroline? De „Baas Tóch spelen in Baarle On'ustcn in Roemenië Journalisten uitgewezen uit Hongarije Samenwerking met Y.S. PROCES TE VENETIE DAGBLAD VOOR ZEELAND DAF kreeg order van honderd miljoen Hij betreurt aftreden van Eden Ook V.S. moeten uitgaven beperken Adviserende raad Resolutie in assemblee der VN Plaatselijk mist Varend bewijs van technisch en artistiek kunnen Krachtproef Spanning in Monaco 97e JAARGANG No. 22355 Uitgave N. V. Uitgevers Mij. Neerland: a. Verschijnt elke werkdag. Bureaus: Breda, Relgerstraat 16. TeL: Directie, Redactie en Administratie 3351. Verantwoordelijk Hoofd redacteur: J. J. H. A Bruna Redactieraad: J. M. A. C. v. Dongen, C. J v. Hootegem. Mr. Dr. A J. J. HI Mes, Mr. ti.ML.de Rechter, P. V. M. Vercauteren, L J v. '1 Westende. Abonnprijs bij voorultbet 1 6.5U p. kwartaal, p. post t 7.20, p. week (ultsl bij niet postbestell.) t 0.50. Incasso wordt berekend. Losse numm. 13 ct. Postrek 278841 Voor God, Koningin en Vaderland V R IJ D A G 18 JANUARI 1957 Advertentieprijs voor de gehele oplage f 0.35 per m/m. (Ingezonden Mededelingen f 0.85 per m/m). Voor advertenties van plaatselijke aard uit Zeeland uitsluitend in de Zeeuwse editie f 0.14 per m/m. (Ingezonden Mede delingen f 0 35 per m'm) Bij contract aan zienlijke reductie; volledig tarief en Alge mene Voon/aarden worden op aanvraag verstrekt. Staafwerk 3 ct. per m/m extra, inzendingen o^ advertenties, welke de uit gevers om redenen te hunner beoordeling niet wensen af te geven, worden vernietigd. Bureau voor de Zeeuwse Eilanden: GOES, Westsingel 98, Telefoon 2238- Bureau voor Zeeuwsch-Vlaanderen: HULST, Dubbele Poort 7, Telefoon 102 (Bijbureaus: TERNEUZEN, Noordstraat 56, Tel. 2601 C OSTBURG, Nieuwstraat 4LJTel. ■li - i i Kroestjev, de leider van de Sovjet-communistische partij, heeft op een receptie voor de Chinese premier Tsjou En Lai weer eens een heildronk uitge bracht op het communisme: „God geve, dat iedere commu nist in staat zal zijn als Stalin te strijden ter verdediging van de belangen der werkende klas se", zei hij. De honderden gasten applaudisseer den lang, toen Kroestjev Stalin „een model communist" in de strijd voor de belangen der arbeiders noemde. Tsjou klapte het hardst. Onder nog meer applaus verklaarde Kroestjev, dat „het voor ons allen, le den van de communistische partij der Sovjet-Unie, een erekwestie is om even trouw aan het Marxisme-Le- ninisme te zijn als Stalin". Kroestjev was zijn rede begonnen met te zeggen, dat hij niet hoefde te zeggen dat hij communist is. Terwijl dit in het Chinees vertaald werd, boog premier Boelganin zich naar hem toe en zei glimlachend; „Maar sommigen zeggen dat je Stalinist bent". Onmid dellijk keek Kroestjev ernstiger en antwoordde: „Ik scheid het Stalinisme en Stalin niet van het communisme." Nieuw toporgaan Door sommige waarnemers wordt het bezoek van Tsjou aan Rusland, Polen en Hongarije gebrandmerkt als een poging om tot een nieuwe top-organisatie te komen in het communistisch bestel. Naar „Het Parool'^ berichtte, zijn de leiders van de communistische partijen in Engeland, Frankrijk, België, Neder land, Italië en de buiten de wet ge stelde partij in West-Duitsland opge roepen in verband met deze super- Kominform binnenkort naar Moskou te komen. Uit een door het ministerie van eco nomische zaker gepubliceerde nieu we opgave van contracten, die door de ministeries van oorlog en marine wer den gesloten met Nederlandse en bui tenlandse ondernemingen blijkt, dat 101.780.000 is bestemd voor militaire voertuigen van DAF N.V. te Eindho ven. DE CONTINENTAL Oil Company in Texas is de eerste maatschappij, die, sedert de jongste prijsverhogingen, tot een prijsverlaging is overgegaan. Ru we olie kost van deze maatschappij in Texas voortaan tien dollarcent per vat (barrel) minder. MARIA TSJECHOVA. een zuster van de overleden Russische schrijver An ton Tsjechof -die door zijn zuster yeel in zijn werk werd geholpen is op 94-jarige leeftijd te Jalta over leden. HET STOFFELIJK overschot van de Florentijnse metselaar, in wiens pak zich mogelijk een couponstrook van een voetbalpool ter waarde van 100.000 gulden bevond, behoeft niet te worden opgegraven. De winnaar heeft zich nl. al bij een bank gemeld. DE draglinemachinist J.H. uit Bus- sum, die zijn overbuurman, die spe lende kinderen wilde verjagen, met een stok doodsloeg, is door 't gerechts hof te Amsterdam tot zes maanden gevangenisstraf veroordeeld. DE AMERIKAANSE duikboot Nauti- «Ü.?aarvan m°t°ren door kern energie worden aangedreven, zal in u voor bet eerst weer „brandstof innemen, na in de afge lopen twee jaar 88.000 km te hebben «gelegd. een naar de Verenigde Staten ge vluchte Hongaar heeft verklaard, dat hij in 1953, toen hij naar een Rus sisch concentratiekamp bij Kief was gevoerd, 200 Duitse en Spaanse ge leerden gezien had, wier tongen wa ren. uitgesneden en van wie de trom melvliezen waren doorboord. Zij ESSfL dwongen aan atoompro- u i i zouden aldus niet uit de school kunnen klappen. DE POLITIE te 's Gravenhage heeft twee jongemannen aangehouden die tientallen bromfietsen en fietsen ge stolen hadden. Ziij deden dit met een bestelauto. ZIJNE Heiligheid Paus Pius XII heeft mgr. dr. Julius Doepfner, 44 jaar oud, benoemd tot bisschop van Berlijn als opvolger van de in augustus over leden mgr Weskamm. De nieuwe Britse premier, Harold MacMillan heeft in een radio- en televisierede verklaard, dat de geschiedenis liet Britse optreden in Egypte zal rechtvaardigen. De moei lijkheden, die Engeland nu ondervindt, zoals het olietekort, zijn de prijs voor dit optreden, doch volgens de premier zou de prijs, die betaald had moeten worden als Engeland de zaak maar op zijn beloop had gelaten, mogelijk veel hoger zijn geweest. MacMillan gaf te verstaan, dat er op de defensie-uitgaven bezuinigd zal worden. „Wij moeten een rechtvaardig aandeel in de defensielasten dragen, doch niet meer," zo zei hij. MacMillan betreurde het aftreden van Eden, die hij „een man van karakter en moed" noemde, als gevolg van „ernstige ziekte". Hij beloofde zijn miljoenen toehoorders in zijn eerste redevoering in zijn nieuwe functie, dat de conservatieve regering van plan is de drie jaar, die het land nog van verkiezingen scheiden, aan het bewind te blijven.' Er zullen geen vervroegde verkiezingen komen. Over de Britse betrekkingen met de Ver. Staten, die zich tegen het Brits- Franse ingrijpen in Egypte hebben ge keerd, zei MacMillan, dat „echt deel genootschap gebaseerd is op respect. Wij zijn niet van plan van de Ame rikanen te scheiden en wij willen ook niet hun satellieten zijn. Ik ben er ze ker van, dat de Amerikanen dat ook niet wensen. Hoe sterker wij zijn, des te betere deelgenoten zyn wij". De premier vertrouwde er voorts op, dat in de loop van de tijd Enge land en de Ver. Staten door weder zijds vertrouwen en respect steeds dichter bij elkaar zouden komen. Potentieel In materiële zin kan Engeland niet tegen de Ver, Staten of de Sovjet- Unie op, zo vervolgde MacMillan, doch Engeland staat niet alleen. Het heeft partners in het Gemenebest en dan zijn er nog de volken van Europa, in het bijzc Ier Frankrijk. Met hen moet Engelar neer en meer samenwerken. De totale kracht en rijkdom van deze gemeenschappen, het Gemenebest en Europa, zijn zeker niet minder dan die van Amerika en de Sovjet-Unie. Hij bestreed de opvatting, dat Enge- lang sedert de oorlog een tweede- of derde-rangsmogendheid is geworden. Dat is nonsens, zo zei hij. Energie MacMillan deelde mede, dat vooral gestreefd zal worden naar ontwikkeling van de energie-bron nen. Daartoe had hij een vooraan staand industrieel, sir Percy Mills, als minister van energievoorzie ning In zijn kabinet opgenomen. De premier noemde zijn nieuwe re gering „een krachtige, eensgezinde groep", met als zijn „voornaamste me dewerker" Butler, de lord grootzegel bewaarder, die zijn rivaal voor de be noeming tot premier was. Al mijn collega's geloven in „voor uitstrevend conservatisme", zo besloot de premier. „Het land verwacht lei ding. Ik zal mijn uiterste best doen om leiding te geven." Een van de speelclubs, die was gevestigd op het zogenaamde be twiste gebied in Baarle-Nassau en die onlangs door de justitie is ge sloten, wordt verplaats naar de Belgische gemeente Baarle-Hertog. Zij zal daar een zogenaamde gere glementeerde speelclub worden, die belasting za^betalen aan de Belgische staat. Het is de Beneluxclub, die in een paar barakken op het betwiste ge bied was ondergebracht. Deze barak ken worden thans afgebroken en her bouwd op niet-betwist gebied aan de Alphenseweg in Baarle-Hertog. De club krijgt een nieuwe naam: „Plaza- clubDe eigenaars van de grond, waarop de club nu wordt gebouwd, zijn dburgemeester van Baarle-Her tog en zijn broer. Het wordt dus nu een zgn. cercle privé, die een verplich te aanvangsbelasting aan Baarle-Her tog moet betalen van 240.000 francs. In een bijeenkomst met de pers heeft de Amerikaanse minister van financien verklaard, dat de Ver enigde Staten een depressie zullen meemaken, die „de haren ten berge zouden doen rijzen", als de fe derale regering haar uitgaven niet vermindert. Hij voegde hieraan toe, dat, als er een depressie mocht komen en de re gering zou trachten deze te bestrijden met behulp van de z.g. deficit finan ciering, hij waarschijnlijk zou aftre den. Hij zou het op prijs stellen, als het Congres het voorgestelde begro tingsbedrag voor het fiscale jaar aan vangende 1 juli a.s. van 71,8 miljard dollar zal verminderen. Hij wilde geen kritiek oefenen op de regering wat de omvang van de nieuwe begroting betreft en hij noemde deze begroting de beste, welke onder de gegeven om standigheden mogelijk is en dienaan gaande bestaat er in de regering geen verschil van mening doch aan de stij gende tendentie der federale begro tingen moet onmiddellijk een einde worden gemaakt. ta?' Twee oppositiebladen in Dja karta hebben gemeld, dat de In donesische communistische par tij - wat grootte betreft de vier de partij in 't land - in het kabi net zal worden opgenomen, zo dra het plan van president Soe karno om verdere verslechte ring te voorkomen, zal zijn uit gevoerd. Elders in deze editie berichtten wij reeds over de „adviserende raad", waarvan Soekarno op een persconferentie gewaagde. Het invloedrijke Islamitische dag blad „Abadi" meldde, dat de commu nisten vertegenwoordigd zullen zijn zo wel in het nieuwe kabinet als in de „adviserende raad", die onder leiding van de president zelf zal staan. Het socialistische blad „Pedoman" onthulde, dat het plan van de presi dent niet alleen voorziet in de instel ling van een nationale raad onder zijn voorzitterschap, doch ook in de vor ming van een nieuw kabinet, op basis van de stemmenverhouding in het parlement. In dit kabinet zouden de Islami tische Masjumi en de nationalis tische PNI elk een gelijk aantal zetels krijgen en de Islamitische Nahdatul Ulama en de communis tische PKI eveneens een gelijk aantal, doch iets minder dan de beide eerstgenoemde partijen. Alle andere partijen zouden zich tevre den moeten stellen met zetels voor vice-ministers. De adviserende raad van Soekarno zou komen te bestaan uit de drie chefs van staven van land-, lucht- en zee macht, vijf ministers (de minister-pre sident en de ministers van defensie, fi nanciën, economische zaken en voor lichting) en vertegenwoordigers van de Islamitische godsdienstleiders, land bouwers, arbeiders, jeugd, en vrou wenorganisaties. De raad zou bevoegd zijn plannen voor te leggen aan het kabinet, dat op zijn beurt die zou moe ten indienen bij het parlement. Volgens „Pedoman" zou het parle' ment de plannen dan moeten goedkeu ren. Dit systeem wordt genoemd een, „nieuwe democratie op basis van over leg". Volgens welingelichte kringen heeft het oorspronkelijke plan van de presi dent de laatste dagen enige wijzigin gen ondergaan. Volgens dat oorspron kelijke plan zouden de vroegere vice- president Mohammad Hatta en de voormalige minister van defensie, Sul tan Hamengkubuwono van Djogjakar- ta, respectievelijk premier en vice-pre- mier van het nieuwe kabinet zijn ge worden, doch in de slotfase van het plan worden hun namen niet meer ge noemd. Vooraanstaande Islamitische fi guren zeiden, dat de grote Islami tische partijen beslist zullen wei geren deel te nemen aan een ka binet, waarin ook de communis ten zitting hebben. Neutrale waarnemers verklaarden het te betwijfelen of het plan van Soe karno, zoals in de dagbladen gepubli ceerd. inderdaad wel,de weg. zal banen naar eèn oplossing van de tegenwoor dige binnenlandse crisis, als Hatta er buiten wordt gehouden. Op 21 januari a.s. begint te Ve netië het proces van het „meisje op het strand", de 21-jarige Wilma Montesi, die op 11 april 1953 le venloos op het stand werd aange troffen. De zaak heeft zich inmid dels tot een wereldvermaarde ver- dovings-affaire ontwikkeld. Hoofd- beschuldigde in dit proces is Piero Piccioni (rechts), zoon van de voor malige minister van buitenlandse zaken, die wordt beschuldigd van manslag op Wilma Montesi, van wie men links een portret ziet dat kort voor haar dood werd gemaakt. Naar het rechtse Weense dagblad Neuer Kurier meldt, is er een ernstig treffen geweest tussen Bulgaarse en Roemeense burgers in de Roemeense provincip Dobroedsja bij de Donau- delta. Volgens dit onbevestigde bericht zouden dertig personen zijn omgeko men. Het incident zou zijn ontstaan, toen burgers van de Bulgaarse minderheid in deze provincie zich hadden opge maakt Hongaarse gevangenen uit een concentratiekamp bij Cernavoda te be vrijden en zij slaags raakten met de Roemenen. De onrust zou zich hebben uitge breid tot de plaatsen Rasova en Man- ralia. De Roemeense politie heeft eeft streng uitgaansverbod afgekondigd in de drie betrokken steden en meer dan 200 arrestaties verricht, aldus het Oos tenrijks blad. De Egyptische afgevaardigde, Mo hammed Fawzi, heeft in de algeme ne vergadering van de V.N. het de bat geopend over de kwestie van de terugtrekking van de Israëlische troepen. Hij beschuldigde Israël er van, dat het op minachtende manier geweigerd heeft de besluiten van de V.N. die terugtrekking van de Is raëlische troepen achter de bestands- grenzen eisten op te volgen. Daarna leidde de afgevaardigde van Ceylon de door 24 Aziatische en Afrikaanse landen gesteunde resolu tie in. Deze resolutie bevestigt de door de assemblee gestelde eit tot terugtrekking van de Israëlische troepen. Weersverwachting van het KNMI tot vanavond, opgemaakt donder- dagavond 23.15 uur. Op tal van plaatsen mist, maar S S overwegend droog weer. Weinig S S wind. Temperaturen oplopend tot i om het vriespunt. S Verwachting van het Belgisch Weerkundig Instituut: Matige oostenwind. Over het al- gemeen weinig bewolking tot hel- der. Plaatselijk enig verschil in temperatuur. Nachtvorst. J Vandaag: zon onder 17.03. Maan S op 20.46 uur. J J Morgen: zon op 8.37 uur. Maan J J onder 9.46 uur. Hoekje van de eetzaal toeristen klasseop de Statendam. De deco raties - glasmozaïek, zijn van Wil liam Akkermans uit Rotterdam. Twee westelijke correspondenten zijn gisteren uit Hongarije gewezen. Het zijn een correspondent van Reu ter en een correspondent van de Sued deutsche Zeitung en andere Westduit- se bladen. Naar verluidt zijn alle colleges aan de Hongaarse universiteiten, die maan dag zouden beginnen, tot eind februa ri uitgesteld om „technische redenen". Van universitaire zijde is verklaard, dat het uitstel te wijten is aan mate riële moeilijkheden, zoals gebrek aan brandstof. Sommige westelijke waar nemers geloven, dat de autoriteiten zich ook zorgen kunnen maken over veelvuldige bijeenkomsten van Hon gaarse studenten tn groten getale. De j°rlfe week zouden acht leiders van resteerd ^tenvereniging Mefesz gear- Nieuwe opstand? jn de Hongaarse hoofd- bl,',etten verschenen, waarin epnh™ "ets, worden opgeroepen over te hervatten tegen de Russen da.t""1 26 Januari wordt genoemd ks «in u V nieuwe opstand. „65.000 Hongaren zijn niet vergeefs gestorven", zo wordt in die pamflet ten gezegd. De federatie van Hongaarse schrij vers heeft van de minister van binnen landse zaken, Ferenc Meunnich. op dracht gekregen alle activiteit te sta ken, omdat haar optreden „in strijd met de belangen van de volksdemo cratie" is. (Van onze redacteur) Na een driedaagse proeftocht arriveerde gisteren de „Staten dam" weer aan de kade van „Wilton" te Schiedam. Er was een persconferentie aan boord en het enige nieuws dat de journalisten van deze tocht gegeven kon worden, was, dat er eigenlijk geen nieuws was. Dat, met andere woorden, deze proeftocht tot volle tevredenheid was verlopen en dat er geen aanleiding was geweest om de slepers te hulp te roepen. Men herinnert zich de nogal pijnlijke sensatie van de vorige proeftocht Eigenlijk was het allemaal zo erg niet geweest. Een kleine, technische ongerechtigheid, met weliswaar on prettige gevolgen, maar die toch snel verholpen was. Toen maandag j.I. de nieuwe oceaanreus zijn laatste proef vaart begon, kon kapitein Haagmans er rustig een gokje op doen, dat alles nü van een leien dakje zou gaan. Het schip werd gedemagnetiseerd, er werden ankerproeven genomen, de machines draaiden 24 uur lang op volle kracht en het roer werd aan een krachtproef onderworpen: binnen een halve minuut 35 graden naar stuur- en bakboord. Voor een motor jacht niet zo'n toer, maar voor een schip vai. 24.000 ton genoeg, om even je adem in te houden. Nu lag het tweede schip van de Holland-Amerikalijn, dat volgende maand zijn maiden-trip naar Amerika maakt, zelfvoldaan langs de kade. Overrompelend ook en trots. Dit mo derne schip, dat 195 meter lang is en van de kiel tot aan de bovenkant van de schoorsteen een hoogte heeft van 40 meter, zal Nederlands faam als zee varend land opnieuw bevestigen en niet alleen een visitekaartje zijn van onze scheepsbouwers, maar ook van het Nederlandse ambacht, de kunst en de industrie. Nergens wellicht heb ben die drie zo volmaakt samenge werkt als bij de bouw van dit va rend pronkstuk. Techniek en kunst De Statendam, naar zijn afmetingen het twintigste schip ter wereld en het tweede van de Holland-Amerikalijn (de Nieuw-Amsterdam spant altijd nog de kroon) kan men geen varend kas teel noemen. Een kasteel immers doet tezeer denken aan wat antiek is en een beetje geconserveerd. In deze varende stad is een synthese bereikt van al het moderne in tech niek en kunst. Geraffineerde verde ling van de beschikbare ruimte (dui zelingwekkend gaat samen met ver bluffende aanwending van moderne materialen en een bjjna volmaakt functionele toepassing van decoratie ve mogelijkheden. De eetzalen, rooksalons, lounge, bio scoopzaal, vestibules en trappenhuizen hebben alle een eigen karakter. Ver schillende binnenhuisarchitecten, schil ders en beeldhouwers hebben er hun talenten op beproefd. En dit met een resultaat dat iedereen onmiddellijk voor het moderne in de kunst kan winnen. Abstracte kleurvlakken doen even weldadig aan als symbolische wandversieringen en rijzige beeld houwwerken. En alles is in volmaakte overeenstemming gehouden met kleur en lijn van het meubilair. Waaraan dan ook weer de verlichting is aan gepast. Niet duiken Voor 55 miljoen is dit nieuwe schip, waaraan 1400 man hard hebben ge werkt, verzekerd. Het kan 955 passa giers vervoeren en het heeft een be manning van 433 koppen. Er zijn twee zwembaden, een open en een overdekt. In het overdekte bad mag men niet duiken. Het kan namelijk gebeuren, dat het schip even slingert en het wa ter naar één kant vloeit. Dan duikt men op de stenen En dat is niet pret tig- Kapsalons en winkels staan de pas sagiers ten dienste en in de bioscoop zaal, waar menige bioscoop-exploitant jaloers op kan zijn, worden ook de kerkdiensten opgedragen, zowel voor katholieken als protestanten. Achter het gordijn van het podium staat een altaar, eenvoudig van lijn, maar smaakvol gedecoreerd. Liften verbinden de onderscheidene dekken en men verwondert zich er over, dat de passagiershutten zé ruim zijn. De aankleding ervan kan de meest verwende gast tot welbehagen stemmen. Schuimrubber en een tele foon bjj de hand. En altijd gediensti ge stewards..... „Ik ben er trots op", zei kapitein Haagmans, „dat ik het commando op dit schip mag voeren". We kunnen daar in komen. Volgende week woensdag gaat de Statendam nog eens de Noordzee op; dan voor de doopplechtigheid door prinses Beatrix. Daarna wordt het schip varensgereed gemaakt voor de eerste grote tocht. De aankomst in New-York wordt natuurlijk ook weer ietwat feestelijk gevierd. In het win terseizoen zal de „Statendam" vooral ingezet worden voor cruises, van Ame rika uit. Eind 1957 begint het schip een wereldreis. tt Kapitein C. Haagmans, gezagvoer der van de Statendam aan de boorcltelegraaf van het schip. De gedelegeerde van Australië, sir Percy Spender, zei, dat de gebieden van Gaza en de Golf van Akaba, na terugtrekking van de Israëlische troepen, bezet moeten worden door het internationale politieleger voor zolang het noodzakelijk is om een regeling van de vraagstukken in deze gebieden te kunnen treffen. Hij achtte de verzekering, dat beide gebieden niet direct of in direct weer door de Egyptische troepen bezet worden, noodzake lijk. Israëlisch standpunt Mevrouw Golda Meir, de Israëlische minister van buitenlandse zaken, zei, dat Israël hoopt de algemene verga dering binnenkort een gedetailleerd plan te overleggen. Volgens dit plan zal er in de strook van Gaza vrede en veiligheid komen en de econo mische toekomst van de begroting verzekerd worden. Zjj verklaarde, dat „de terugtrek king van de Israëlische troepen nit de strook van Gaza een van de ele menten kan zijn in de schikkingen die Israël overweegt te treffen." Elke internationale strijdmacht is machteloos om de terugkeer te belet ten van elementen, die de plaatselijke bevolking en de vluchtelingen zullen opstoken en intimideren, aldus mevr. Meir. In Monaco kan thans iedere dag de geboorte van een vorstelijke baby worden verwacht. Indien het een jongen is, luiden de namen Gregoire Georges Pierre Ri chard en, indien het een meisje is, Ca roline Louise Marguerite. Er is be slist, dat prinses Gracia voor de be valling in het paleis zal blijven. Dit is donderdag door prins Rainier cp een persconferentie bekend ge maakt. Hij deelde voorts mee, dat zijn 17- jarige neef Georges Festetics peter zal zijn en prinses Gracia's nicht, Marga ret Davis, meter. De prins zei, dat een jongen de titel erfprins zou krijgen. Een meisje zou alleen prinses Caroline worden ge noemd. Enkele dagen na de geboorte zal er een nationale feestdag worden gehou den. De naam Gregoire komt niet bij an dere Monegaskische vorstelijke perso nen voor, maar er was een prinsés Ca roline van Monaco, die in 1879 werd geboren.

de Stem | 1957 | | pagina 1