Wegenbouwers bestaan twintig jaar Zeeuwsch - Vlaanderen is niet rijk aan cultuur Int. Wielren Unie dwangpositie m Goed wegennet is de welvaart voor bevorderlijk Gehoorhulp je" maakt de geheime diensten nerveus Hartekreet van een student. Wie valt hem bij Legertje van ziende blinden Stelling-name Inkrimping van Britse strijdkrachten Oproep van het Poolse episcopaat DAGBLAD DE STEM VAN DONDERDAG 17 JANUARI 1957 In één jaar 35.000 Europeanen gedood bij verkeersongevallen Bijeenkomst op „De Pinksterbloem" Er werd duchtig gehamsterd Zennwrnst. Dodelijk ongeval aan Amsterdamse kade 5? Verraderlijke pillendoos..... Winkelbrand te Appingedam IMRE HORVATH jr. De Nederlandse Vereniging van Wegenbouwers vierde haar vierde lustrum. Imponerend is het te vernemen, dat de vereniging naast de subsidies uit eigen middelen f 150.000 p. jaar besteedt aan de ver schillende scholingsprogramma's. Het aantal leden van de vereni ging is momenteel 148 en dit betrekkelijk geringe aantal voerde in 1955 samen voor 175 miljoen gulden aan werken uit. Het lijkt ons interessant om onze lezers aan de hand van enkele foto's te la ten zien, hoe de wegenbouw zich tijdens het 20-jarig bestaan van de vereniging heeft vervolmaakt. Aanbrengen van asfaltbeton 20 jaar geleden met de hand. Cementbetonweg 20 jaar geleden, uitgevoerd met de hand. Betonmolens rijden met het werk mee. Moderne wijze van aanbrengen van asfaltbeton met asfalt spreid en afwerkmachine (finisher). De specie wordt op een vaste plaats bereid in de betoncentrale. besparing ongeveer 9 miljoen ople- vert. De jaarlijkse kosten zijn becij- ferd op 3,4 miljoen, zodat er een bate j blijft van 5,6 miljoen, of 8,7% van de 1 aanlegkosten. Sprekende over de wegen, die na i twintig jaar gereed zullen zijn, noem- i de hij o.a. de weg Rotterdam - Vol- i kerak - Antwerpen, de weg Rotter- dam - Moerdijk - Breda - Antwerpen, en de weg Amsterdam - Utrecht - Gorinchem - Breda - België7 (de Na- (Advertentie) In het 20-jarig bestaan der Nederlandse Vereniging van Wegenbouwers heeft het bestuur aanleiding gezien om een groot 1 poleonsweg). aantal bij de wegenbouw betrokkenen uit te nodigen op een zgn. j „Wegenbouwdag" naar ervaringen van anderen te luisteren. DivXcffCn de partijlijn zei gisterenochtend de voorzitter van de N.V.W., Ir. H. D. Prins, r JJ in zijn rede ter opening van de wegenbouwdag, die gehouden De heer J.de Jong, de voormalige werd in het Carlton-hotel te Amsterdam. vnnr7' er 27 januari om drie uur een samenkomst worden op huize ,.De Pinkster- Hij wees op het belang van re- onder meer, dat in 1954 totaal ruim searchwerk voor de toe te passen 35.000 personen bij het wegverkeer constructies en de noodzaak tot in-1 in Europa de dood vonden en ruim ternationaal overleg, waarbij volgens 1 miljoen personen werden gewond, hem zal blijken, dat men meer dan Bovendien worden bij een wegennet, tevoren ook nationaal een be-1 dat niet aan de behoefte is aange paalde planning m het wegenbouw-past staathuishoudkundig bezien beleid zal moeten volgen. Hij be- duurzaam enorme verliezen geleden, voorzitter van de communistische i fractie in de Groninger gemeente- raad, is door de C.P.N. als lid ge royeerd. „Optreden en opvattingen van de heer de Jong waren volko men in strijd met de grondslagen en de politiek van de communistische j Govaart, leraar te Breda, zal partij", aldus de motivering van hetover een inleiding houden, 117 toogde dat het wegenbouwbeleid van alle hogere en lagere pu bliekrechtelijke lichamen in Neder land te weinig eenheid vertoont. Hier ligt volgens ir. Prins nog een der mogelijkheden om het bedrijfsleven efficiënter en goedkoper te laten wer ken. Goede wegen en goede communica tie werken prijsverlagend. Wil Ne derland zijn positie handhaven dan zal het wegennet snel moeten verbe teren, teneinde de produktiekosten te kunnen verlagen. De heer Prins waar schuwde tegen het terugzetten van de klok naar de tijd, dat de voor we genbouw uitgetrokken gelden het eer ste geschrapt werden toen bezuini gingen moesten worden doorgevoerd. De algemeen secretaris van de „Schweizerische Strassenverkehrsver bandes", dr. Alfred Raaflaub, hield een rede over de betekenis en de ur gentie der uitbreiding van het Euro pees wegennet, in het licht van de toeneming van het verkeer. Hij toon de met een groot aantal cijfers aan, dat ook in Europa het wegverkeer qua omvang van veel grotere bete kenis is dan het spoorwegverkeer. De heer Raaflaub vergeleek de betekenis van 't gemotoriseerde ver keer in Europa met dat in de Ver enigde Staten. Hier was in 1952 in ruim 66 procent van alle huishoudin gen tenminste één privé-auto aanwe zig. In de periode van 1940 tot 1953 is het aantal personenwagens in de V.S. naar verhouding driemaal zo sterk gestegen als de groei "an de bevolking. Aan de hand van voor beelden in Europa concludeerde de Zwitserse wegdeskundige, dat ook in Europa de hoeveelheid burgers, die zich een eigen auto kan permitteren, snel toeneemt. Hjj wees op de veroudering van liet huidige wegennet met als gevolg die de algemene levensstandaard dienovereenkomstig verminderen. De spreker betoogde ook dat in de we genbouw met al zijn faecetten de we tenschappelijke vooruitgang nog zo weinig is doorgedrongen. Tenslotte wees hij op ,,de teleur stellende ontwikkeling van de Euro pese integratie". Mede hierdoor is volgens hem de uitbreiding van het Euiopese wegennet voor verre af standen m de allereerste plaats een taak van iedere Westeuropese staat zelf. *r'j ^4?directeur-generaal van de Rijkswaterstaat, gaf een brede schets van de ontwikkeling van het Nederlandse wegennet en betoogde in dit verband dat het in 1938 het jaar waarin de nieuwbouw van we gen zijn top bereikte voor wegen bruggen en tunnels bestede bedraé van 29 miljoen gulden omgerekend ih de huidige waarde van 123 Zondag zal weer gehouden bloem" te Geertruidenberg. Als the ma voor deze middag werd- gekozen „Moraliteitsbesef in en buiten de ka tholieke gemeenschap". De heer Th. hier- een inleiding houden, waarna partijbestuur. De heer de Jong heeft meegedeeld, dat het verschil van me ning tussen hem en het partijbestuur in de loop van enige jaren is ge groeid. (Advertentie) er gelegenheid zal zijn voor een ge meenschappelijke gedachtenwisse- iing. De omzet van de middenstand in novemoer van het vorige jaar blijkt, volgens de statistieken, belangrijk ho ger te zijn dan die in dezelfde maand van 1955. Opvallend veel hoger! Met andere woorden: er is in die kritieke novembermaand duchtig gehamsterd. De meest gevraagde artikelen wa- rf- verband: spijsvetten en oüen, rijst, geconserveerde voedings middelen, zeep, koffie, thee, spece rijen, petroleum, lakens, ondergoed, wollen kleding, wol, garens, schoeisel, alcoholhoudende dranken en tabak. In de voedingsmiddelenbranche va neerde de omzetstijging in november 31. t.o.v. november 1955, van 7 pet. voor het bakkersbedrijftot 35 pet. voor het kruideniersbedrijf. gulden nog met ongevèerTë SüioeS overtreft. 195? Uitgetrokk^ beTIg Dat bijv. een recente berekening van rijksweg 4a als totale jaarlijks! (Advertentie) Zwaarmoedige gedachten, tobberij en angstgevoel verdrijft U Hoor MIJNHARDT'S ZENUWTABLETTEN Versterken het zelfvertrouwen en stemmen U weer moedig en rustig. H Pracht handen I «n nimmer ruwol schraal HAMEA GELEI Het is de Hamamelis die het m doet Op een werf van de Ned. Dok- en Scheepsbouw maatschappij te Amster dam is een arbeidsongeval gebeurd, dat een 47-jarige classificeerder het leven heeft gekost. Met een zevental arbeiders had de classificeerder plaats genomen op een zg. werkbak, teneinde door middel van een kraan aan boord van het voor de wal lig gende m.s. Greta" te worden gehe sen. Door de wind stootte de werk bak op een hoogte van twee meter be neden het dek tegen de scheepswand Doordat de bak scheef kwam te han gen verloor de classificeerder zijn evenwicht. Hij kwam te vallen op het moment, dat de werkbak tegen het schip zwaaide. De man kreeg de bak die een gewicht had van 1200 kg tegen het hoofd en viel bewusteloos te wa ter. Toen hij was opgehaald, waren de levensgeesten geweken. Voor de betvering, dat Zeeutvsch-Vlaande- ren arm is aan cultuur, zal men zonder de minste twijfel zotvel binnen als buiten de grenzen van dat gebied medestanders ont moeten. Deze bettering is dan ook helaas niet zo erg moeilijk te betvijzen, al zal dit door sommigen t vel tvorden ontkend. Om nu eens met dit laatste te beginnen: een jongeman, stu dent nog, heeft op ons een dringend beroep gedaan om „wie het maar horen wil" op dat legertje te wijzen. Om er iets tegen te ondernemen. Om het te vuur en te zwaard te verwoesten. Om ons met hem en vele jongeren zo volledig mogelijk in te zetten tot het bereiken van het positieve doel Zeeuwsch-Vlaanderen ontvankelijk te maken voor alles, wat echte waardevolle cultuur kan worden genoemd. Deze sommigenvindt men dan ivaar- scltijnlijk in de gelederen van hen, die bij de moedige organisaties van culturele ge beurtenissen direct zijn betrokken. Zo niet, dan behoren zij wellicht tot het kleine legertje van hen, die in dit opzicht ziende blind zijn. daarom alleen kan een organisator wel thuis blijven, als hij voor iets derge- lyks geld nodig heeft. Jammer, maar helaas waar! We hebben dat graag beloofd. Na dien hebben we beseft, dat zelfs het beloven op zich al een zekere stelling- name betekent. Dus, zo stelden we tot onze verbazing vast, ook wij be horen tot hen, die menen, dat er hoog nodig in Zeeuwsch-Vlaanderen moet worden gewerkt aan wat kortweg „culturele opbouw" kan heten. Ak koord. Maar zijn wij ook geneigd^ te zeggen: er is eigenlijk helemaal niets (zoals die jongeman eerlijk meent) en er is zelfs momenteel niet eens de geschiktheid bij overheid en bevol king om cultuur-vorming te aanvaar den? Op deze twee vragen zeggen we open en luid: neen! Ten volle bereid Meen niet. beste lezer(es) in of bui ten Zeeuwsch-Vlaanderen, dat we ons ijlings en bij voorbaat terugtrekken, als het er op aankomt op rechtvaar dige wijze, op rechtvaardige gronden en in een zo uitermate belangrijke zaak de overheid in gebreke te stel len. Integendeel. We zijn ook tenvolle bereid om aan de hand van de droeve ervaring te erkennen, dat het in de meeste gemeenten in Zeeuwsch-Vlaan deren triest is gesteld met de parti culiere initiatieven. Gebrek aan be langstelling of gebrek aan geld? Het een sluit jammer genoeg het andere in. Gewoonlijk vindt m envrij ge makkelijk de nodige contanten om een dansavond, een wielerronde, een kaarting of schieting te organiseren. Maar kom eens om een bijdrage voor een goed toneelstuk, een behoorlijke declamatie- of zangavond, een artis tiek hoogstaande film of een tentoon stelling van schilderijen of beeld houwwerken. Dan zjjn de meeste lieden plotse ling niet thuis. Ze beseffen de vor mende waarde niet van een derge lijke gebeurtenis. Ze weten niet, dat hun kinderen van tijd tot tijd een der gelijke „injectie" even nodig hebben als de dagelijkse boterham. Daarom en In Londen is meegedeeld, dat de reservetroepen van het Britse leger, de marine en de luchtmacht vermin derd zullen worden. De luchtmacht zal het grootste deel van haar reserve-eenheden, waaron der 20 gevechtseskaders, ontbinden. Het ministerie voor Luchtvaart ver klaarde dat dit een besparing in de defensiekosten betekent van 5.5000.000 pond sterling per jaar. Tegelijkertijd deelde het ministerie van Oorlog mee, dat ongeveer 120.000 leden van de Britse landweer dit jaar aan het einde van hun tweejarige militaire dienst niet zullen worden opgeroepen voor „part-time" oefenin gen met het territoriale leger. De marine heeft eveneens verklaard dat zij evenals de luchtmacht haar „part-time" reserve - vliegeenheden ontbindt. Als gevolg van de vermindering van de reservestrijdkrachten van de luchtmacht zijn de orders voor 100 Hunter-straaljagers ten behoeve van de luchtmacht geannuleerd. Technici in de Sovjet-Unie hebben een apparaat ontwikkeld dat het mogelijk maakt, zonder gebruikmaking van een micro foon, gesprekken af te luisteren die tot op een kilometer afstand worden gevoerd. Wie totnutoe wilde weten, Wat er m een afgesloten kamer besproken werd, kor. zijn doel niet bereiken zon der een nogal ingewikkeld systeem van verborgen draden en microfoons. Dat is nu niet meer nodig. Men heeft n?I?e3ijkt ee? a,PParaatje gemaakt, dat t groter is dan een pillendoosje en dat maar ergens hoeft te worden neer- gelegd, om de eigenaar in staat te stel len een nabij gesprek af te luisteren. Een werkster bijvoorbeeld, die met ^schoonmaken van een kantoor is nei of h "doosje" in een la stop- pen, of boven op een kast legeen Het werkt als een bescheiden, maarnieG temin volmaakt zendertje, dat overi gens door een ander zendertje gehol pen moet worden. De man, die op enige afstand het ge sprek beluistert, beschikt namelijk over een instrument, dat elektronische golver uttzendt die het „pillendoosje" gevoelig maken. Dit op zijn beurt zendt dan de geluidsgolven die het op vangt, weer als elektronische golven uit, zodat ze door het ontvangertje, in handen van de Iuistergrage spion, kun nen worden opgevangen. De Russische uitvinding heeft uiter aard heel wat deining veroorzaakt on der diegenen in het westen, die zich geheimen toevertrouwd weten. De iro nie van het geval echter is, dat men in Moskou óók zenuwachtig is geworden door de uitvinding. De geheime dienst van de Sovjets heeft namelijk terecht geconcludeerd, dat een technische vondst als deze zelden geheim blijft en dat men in het westen dus evengoed een „gehoorhulpje" zou kunnen ma ken. Bij wijze van voorzorgsmaatregel hebben ze alle departementen, wier werk geheim moet blijven, naar ge bouwen buiten Moskou laten verhui zen. Het Kremlin namelijk staat te dicht bij de grote hotels en de buiten landse ambassades. Men houdt het niet voor onmogelijk, dat de vrees voor het „gehoorhulpje" ook ten grondsla ligt aan het mysterieuze verzoek, dat kortelings de Britten en Amerikanen werd gedaan, om hun ambassades in het Kremlin-kwartier te ontruimen. Later werd dit verzoek herroepen. Mogelijk omda' men in het Kremlin besloten had, zelf te gaan verhuizen De jammerklachten over de moeilijkheden in de wielersport zijn onvruchtbaar zolang geen poging wordt gedaan een even wicht te scheppen, gebaseerd opeen eerlijke, hartelijke samenwerking tussen de clubs, de rijwielfabrieken en de extra- sportieve publiciteit. Het stemt tot tevredenheid, dat de onlangs opgerichte internationale vereniging van organisatoren van kermiskoersen A.I.O.C.C. het wilde beest bij de hoorns heeft genomen en zelfs de moed kan opbrengen een konfrontatie met de Internationale Wielren Unie te ondernemen. Er is de laatste maanden achter de schermen harder gewerkt dan op de weg en voor het eerst sedert lange tijd schijnt er wat schot in te komen. Nochtans komt het voorstel tot sanering helaas niet van de In ternationale Wielren Unie maar van de nog zo bitterjonge A.I.O.C.C., die bij de Unie een reorganisatievoorstel heeft ingediend, dat gebaseerd is op twee feiten: 1. de clubs en de rijwielfabrieken vormen de basis van de sport; 2. hulp van extra-sportieve groepen is niet alleen mogelijk maar zelfs gewenst. Hierop zijn tientallen correctie maatregelen gebaseerd, waardoor de oogluikend toegestane misbruiken uit de wereld worden geholpen en waar door ook wordt bereikt, dat de or ganisatoren van een koers niet uit hun eigen parcours worden weg ge- konkurreerd door „tegen-publiciteit" Was de situatie dan inderdaad zo droevig? Deze vraag kan onmiddellijk be vestigend worden beantwoord. Vóór de organisatoren der koersen ten slotte op 20 oktober j.l. te Milaan hun vereniging oprichtten, waren ze al in Parijs bijeengekomen - waar de A.I.O.C.C. thans is gevestigd - en tijdens die Parijse bijeenkomst viel een voorstel te beluisteren, om voor lopig maar van alle wegwedstrijden af te zien. Direct contact Het grote voordeel van de nieuwe organisatievorm is, dat de inrichters der koersen nu ook direct contact met elkaar hebben. De laatste weken is ei ernstig gesproken over de Spaanse Vuelta, waaraan de Belgen in 1957 niet wensten deel te nemen, daai hun inziens het verloop in 1956 niet sportief was geweest. De Span jaarden hebben nu ten aanzien van het verloop garanties gegeven, zodat ook de Belgen dit jaar zullen deel nemen. Daartoe moesten de data van Parijs-Roubaix en van Parijs-Brussel worden gewijzigd, hetgeen nu ook weer geen moeilijkheden bleek op te leveren dank zij het rechtstreekse internationale contact der organisa toren. Zal de A.I.O.C.C. de Unie ten slotte overvleugelen? In sommige lan den zien de bestuurders van de Wiel ren Unie een groot gevaar in de nieuwe combinatie, die immers wel licht te veel macht tot zich zou kun nen trekken, maar de A.I.O.C.C. heeft inmiddels al verklaard niet voorne mens te zijn de I.W.U. te bekon- kurreren maar de Unie de helpende hand te reiken. De vereniging der organisatoren, waarbij Frankrijk, België, Nederland Luxemurg, Italië, Spanje en Zwit serland zijn aangesloten, heeft in middels haar preadviezen naar de I.W.U. gezonden en momenteel zijn alle nationale besturen druk doende het te bespreken. De organisatoren hebben namelijk het verlangen uit gesproken, dat de I.W.U. de hervor mingsmaatregelen op de maartver gadering te Parijs zal bespreken en met klem werd er bij verzocht, al leen 1957 als overgangsjaar te be schouwen en de gehele hervorming bij de aanvang van het seizoen 1958 van kracht te laten worden. Eerste eis Volgens de organisatoren mag de wielersport onder geen voorwaarde rechtstreeks en geheel afhankelijk worden van de niet-sportieve publi citeit. Ze moet daarentegen komen te steunen op een nieuwe basis waar van de clubs met beroepsafdelingen de kern vormen. Dank zij deze nieu we basis zou de buiten-sportieve pu bliciteit geaccepteerd kunnen worden als een welkomen verbreding, ter wijl de gevaren dat ze ordeloosheid en afbraak schept, zullen zyn onder vangen. Het antwoord is nu aan de Inter nationale Wielren Unie, die gezien de storm van kritiek in de meeste, aan gesloten landen wel weinig anders zal kunnen doen dan eindelijk eens te reageren in Frankrijk, België, Lu xemburg, Italië en Zwitserlai. waar in vele gevallen vooraanstaande bla den tevens koersorganisatoren zijn, trekt de hervorming al veel belang stelling. Vele dagbladen suggereren, dat de I.W.U. - indien het dit voorstel overboord gooit - de wielersport in de afgrond laat glijden en dus zich zelf wel kan opheffen. Het Poolse episcopaat heeft alle katholieken uitgenodigd zondag aan staande hun stem uit te brengen bij de algemene verkiezingen in Polen. In de oproep, die is ondertekend door de secretaris van het episcopaat mgr. Choromanski, wordt gezegd, dat de katholieke burgers op die dag de ge wetensplicht van het stemmen moe ten vervullen. In welingelichte kringen te War schau werd gezegd, dat de oproep in belangrijke mate zal kunnen bijdra gen tot beëindiging van een campag ne in bepaalde delen van het land, die boycot van de verkiezingen ten doel heeft. In genoemde kringen wees men erop, dat deze publikatie volgt op een verzoek van de Poolse primaat kardinaal Wyszynski, aan minister president Cyrankiewicz. De kardinaal legde dit bezoek zaterdag jongstleden af. Uitzonderingen Er zijn (een paar) uitzonderingen. In de gemeente IJzendijke heeft men terecht in het gehele land de aan dacht getrokken door het opzetten van enkele goede tentoonstellingen. Dat heeft geld gekost. Het is niet onmo gelijk, dat velen in deze gemeente zelfs menen: het heeft te veel geld gekost. Des te uitgebreider is onze bewondering voor hen, die desondanks hebben doorgezet. Neem de gemeente Oostburg. Daar schrikt men ook niet terug voor onkosten als het gaat om het brengen van goede cultuur. En toch moet ons van het hart: staat daar de bevolking helemaal achter? Als we zien, hoe moeizaam een orga nisatie als de K.V.C.O. (Katholieke Vereniging voor Cultuur en Ontspan ning) daar en elders het hoofd boven water weet te houden, dan zijn we geneigd om aan ,.de gehele bevolking" te twijfelen. Zelfs aan het jeugdige deel van de bevolking, dat kennelijk alleen maar de cultuur wenst te aan vaarden, als er in één adem ontspan ning aan is verbonden. Niet dat we tegen ontspanning zijn. maar zeker niet als een soort trekpleister voor cultuur... Oh, dat klopje Blijft naturlijk staan, dat ook in dit geval de ene vogel in de hand beter is dan die tien in de lucht. Blijft ook staan, dat er goed-bedoelde aarzelende pogingen zijn om bij voorbeeld het amateurtoneel in Zeeuwsch-Vlaande ren boven het uit gemakzucht of an dere motieven aanvaarde niveau op te heffen. Alle eerbiel voor de regis seurs en de spelers, maar beslist geen eerbied voor het publiek, dat deze pogingen door onverschilligheid of nog erger bij voorbaat doet misluk ken. In alle ernst vragen we ons ook af: is er wel voldoende steun van de overheid om deze hard zwoegende groepen een kans van slagen te bie den? Een werkelijk reële kans, wel te verstaan. Niet alleen maar dat klopje op de schouder (finantieel bedoeld), waarmee men gewoonlijk maar genoegen moet nemen en waar door listig de gelegenheid om openlijk en heftig tegen bedoelde overheid in hef geweer te komen netjes de kop wordt ingedrukt. Men heeft immers blijk gegeven van de goede wil... welnu dan! Eén forse poging Hiermee hebben we de hartekreet van die Zeeuwsch-Vlaamse jongeman, aan gevuld of beperkt naar onze eigen eerlijke overtuigingen, aan de open baarheid prijs gegeven. Nu hopen we op reacties, veel reacties liefst. En dan maar fris van de lever: de meest felle kritieken en de naar overdrijving zwemende bijvalsbetuigingen zijn al lemaal welkom. Laat ons samen tenminste één forse poging ondernemen om deze culturele slaap te doorbre ken. Laat ons de leegte opvul len met ons geluid, opdat er la ter iets anders en beters voor in de plaats kan komen. Jongeren en ouderen, gezagsdragers (geestelijk en wereldlijk) en doodgewone burgers, midden standers en boeren, arbeiders met hoofd en met handen: komt terwille van het u en ons zo dierbare Zeeuwsch-Vlaanderen met uw mening en uw plannen. Wij van onze kant beloven van harte gaarne: wij zullen zor gen voor een gebundeld optre den. Laat ons dit artikel beslui ten met dank aan de jonge stu dent. Een brand, waarby de vlammen tot een tiental meters hoog de lucht in sloegen, heeft in Appingedam een winkelpand van de constructeur-uit vinder N.van J. nagenoeg geheel ver nield. De heer van J. is na de brand gearresteerd door de rijkspolitie. Het begin van de brand, rook en vuurgloed op de eerste verdieping, werd omstreeks half elf ontdekt door voorbijgangers. Voordat de brandweer ter plaatse was, sloegen de vlam- mel al naar buiten en bleek ook -een werkplaats achter de winkel in brand te staan. Bijna twee uur heeft de brand gewoed. Totnutoe is de oorzaak nog niet bekend de gearresteerde bewoner van de uitgebrande winkel wordt verhoord De schade wordt niet door verzeke ring gedekt. De zoon van de huidige ministyzr van buitenlandse zaken van Hon garije, Imre Horvath, heeft ver klaard, dat hij in geen enkel con tact meer wil komen met zijn va der, die de Hongaarse kwestie een nnnenlandse aangelegenheid noemt Imre Horvath junior is door de druk van de Sovjets uit zijn vader land gevlucht en werkt thans als bouwvakarbeider te Kapfenberg in Oostenrijk. De foto geeft een beeld van Horvath jr. tijdens deze arbeid.

de Stem | 1957 | | pagina 5