Soekarno zal Revolutionaire Raad instellen Joszef Dudas ter dood veroordeeld O.E.E.S. verdeelt het Europese olietekort Atoomcentrale in Engeland Ma R.-k. Huisvestingscomité heeft grote plannen voor Hongaarse vluchtelingen i Prijsstijging Het is niet alles goud Perti trekt haar minister terug uit kabinet DE DOOD OP DE WEG Hogaren in Berg en Bosch DAGBLAD VOOR ZEELAND LUSTRUM OP VOLKEL oorlog Staat van hele Indonesische archipel Y"ë voor Meer bewolking Staking bij Wilton opgeheven Nieuwe aanslag in Noord-Icrland Financiën in Eerste Kamer Beschouwingen beperkt in afwachting SER-rapport Nog meer vonnissen Razzia in de Kasbali Toch nog proces over Baarlese speelclubs? Russische diplomaat moet Y.S. verlaten Israël akkoord regeringspolitiek Nasser nationaliseert 97e JAARGANG No. 22353 Oltgav» N. V. Uitgevers Mi). Neerlandla. Verschijnt elke werkdag. Bureaus; Breda, Belgerstraat 16. Tel.: Directie, Redactie en Administratie 3351. Verantwoordelijk tiooid- redacteur: J. J H. A tlruna. Redactieraad: I m. A. C. V. Dongen, C. J. v. Hootegem, Mr. Dr. A. J- J- M Mes, Mr. H.. M. L. de Rechter, B V. M Vei cauteren, L. J v. "t (Vestende Abonn prijs DU voorultbet I 6 5U n Kwartaal, p. post 1 Mill, p. week (ultsl. bi) niet postbesteii.) t U.5U. Incasso wordt berekend. Losse numm. 13 ct. Postrek 278841 Voor CodKontntftn en Vaderland WOENSDAG 16 JANUARI 1957 Advertentieprijs voor de gehele oplage f 0.35 per m/m. (Ingezonden Mededelingen 1 0.85 per m/m). Voor advertenties van plaatselijke aard uit Zeeland uitsluitend in de Zeeuwse editie f 0.14 per m/m. (Ingezonden Mede delingen f 0.35 per m7m) Bij contract aan zienlijke reductie; volledig tariei en Alge mene Voorwaarden worden op aanvraag verstrekt. Staatwerk 3 ct. per m/m extra, inzendingen op advertenties, welke de uit gevers om redenen te hunner beoordeling niet wensen ai te geven, worden vernietigd. bureau voor de Zeeuwse Eilanden: UOES. Westsinge) 98, Tyfoon 2236- Bureau voor Zeeuwsch-Vlaanderen: HULST, Dubbele Poort 7, Teie.oon 102 - (Bureaus: TERNEUZEN, Noordstraat 56, Tel. 2601 - OOSTBURG, Nieuwstraat 41, Tel. no. 351 Ti, "A T(, T( "A Ti, Ti, A Ti, Ti, T*, "A President Soekarno van Indonesië sal binnenkort die instelling van een Revolutionaire Raad bekend maken, die onder zijn eigen leiding zal staan. Dit meldde gisteren bet gewoonlijk welingelichte nationalistische dagblad Merdeka. De regering zal normaal kunnen voortbestaan. Zij zal ech ter verantwoording schuldig zijn aan de Revolutionaire Raad en niet langer aan het parlement. Betrouwbare bronnen hebben aan Merdeka voorts meegedeeld, dat de instelling van die Raad zal worden voorafgegaan door de afkondiging van de staat van oorlog en beleg voor de gehele Indo nesische archipel. Het bericht verscheen in genoemd dagblad na aanhoudende geruchten in Djakarta, dat de president zou overwe gen een raad van leiders in te stellen, onder zijn aanvoering, om de huidige verwarring, welke de grepen naar de macht door het leger op Sumatra hebben veroorzaakt, te boven te komen. Soekar no zou gisteren de laatste hand aan zijn ontwerp voor de Revo lutionaire Raad gelegd hebben. i PRINS RAINIER van Monaco en zijn echtgenote, prinses Gracia zullen in april door Zijne Heiligheid Paus Pius XII in audiëntie ontvangen worden. DE SCHILDER P. Gerrits, sinds de oprichting van de Heilige Landstich ting in 1911 artistiek adviseur van deze stichting, is gisteren, op 78-jarige leeftijd,vrij plotseling overleden. DE HEER H. Rottinghuis uit Gronin gen zal de heer H. C Nijkamp. die om gezondheidsredenen ontslag heeft genomen als lid van de Eerste Kamer voor de KVP, in zijn functie opvolgen EEN sympathiestaking van ruim hon derd Londense ladingsklerken, die zich solidair verklaren met hun sta kende collega's in Tilbury, heeft gis teren in de Londense haven 2500 ha venarbeiders tot werkloosheid ge doemd. DE INWONERS van Barcelona heb ben ook gisteren hun boycot van de trams voortgezet. De trams waar van de tarieven onlangs werden ver hoogd rijden leeg door de straten. EENHEDEN van het Afghaanse leger zijn met spoed naar het zuiden van het land gezonden om de bevolking aldaar te hulp te komen, die geteis terd zijn door slagregens en sneeuw stormen. Men vreest, dat er vele slachtoffers zijn. DE MINISTER heeft de verhoging van de tram- en bustarieven in Rot terdam goedgekeurd. Die tarieven zul len nu met ingang van 1 februari worden verhoogd. TE MILAAN wordt binnenkort een overzichtstentoonstelling van het werk van de Nederlandse schilder Piet Mondriaan die in 1944 te New York overleed, gehouden. DUITSLAND gaat tussen Eems en Elbe het hele kustgebied beveiligen door ophoging van oude en aanleg van nieuwe zeedijken. Gedurende tien jaar is hiermee jaarlijks een bedrag van 77 miljoen mark gemoeid. DE HEER R. J. A. F. Dreesmann, me de-oprichter van de groot-winkelbe- drijwn Vroom en Dreesmann, is te Zeist in zijn woning op 85-jarige leef tijd overleden. •••••••••••••••••••••••a Weersverwachting van het KN 2 1 MI tot vanavond, opgemaakt dins- J dagavond 23.15 uur: Vrij veel bewolking met hier en daar enkele sneeuwbuien. Matige tot vrij krachtige wind tussen noordoost en noord. Langs de kust Z temperaturen enkele graden bo- Z ven het vriespunt. Elders lichte Z 2 vorst. 2 Verwachting van het Belgisch 2 Weerkundig Instituut: 2 Vry sterk*» tot matige noord- 2 oostenwind. Zwaar bewolkt met opklaringen. Sneeuwbuien. Lich- te daling der temperatuur. Aan- houdende vorst. 2 Vandaag: zon onder 17.00 uur. 2 Maan op 17.56 uur. 2 Morgen: zon op 8.40 uur. Maan Z 2 onder 8.52 uur. 3S Thunder streaks razen hoog ho ven de gemotoriseerde troepen tij dens het défilé op de vliegbasis Vol- kel, waar gisteren het vijfjarig be staan werd gevierd van het tweede administratie-commando van de ge allieerde tactische luchtmacht. Het défilé werd o.m. afgenomen door air-vice-mar shall U bee, genar aal majoor H. P. Zielstra, plv. chef luchtmachtstaf en commodore Maurenbrecher, commandant NAC nr. 2 groep. De Islamitische regeringspartij Perti heeft bekend gemaakt haar minister Roesli Abdulla (minister van staat voor algemene zaken) uit het kabinet te zullen terugtrekken. Roesli zal dan de zevende minister zijn, die na h«*t militaire ingrijpen op Sumatra het ka binet verlaat. Het Islamitische dagblad Duta Masjarakat voorspelde, dat het be sluit van de Perti van grote in vloed zal zijn op de Nahdatul Ula- ma en de PSII, de twee Islamiti sche partijen, die tot dusver het kabinet nog steunen. Waar scli inving Het onafhankelijke dagblad Indone sia Raya waarschuwde ei In een hoofd artikel voor. dat het Indonesische volk nooit een dictatuur of enigerlei rege ring, die gebaseerd zou zijn op de zo genaamde „geleide democratie" zal aanvaarden. Kortgeleden had de president er bij Een bezoek, dat de directeur van 't Nederlands r.-k. Huisves tingscomité, de heer H. J. C. Verhoeven, aan Oostenrijk heeft gebracht, is aanleiding gewor den tot twee belangrijke plan nen ten behoeve van de Hon gaarse vluchtelingen, waarvan men hoopt de uitwerking op korte termijn te kunnen realise ren. Voor de jeugd is er een plan tót in richting van een Heim in Oostenrijk voor 60 jongens, die vóór hun middel bare opleiding omscholing nodig heb ben. Aan dat Heim zullen twee leer krachten worden verbonden, die de jongens onderwijzen in de moderne talen en enkele andere vakken, zodat zij na een jaar het normale middelba re onderwijs kunnen volgen. De kos ten van de inrichting van dit Heim en de exploitatie ervan gedurende een jaar zouden plm. ƒ120.000.- bedragen. Ook is er een plan tot stichting van een Heim voor een groep intellectue len. Het z.ou plaats bieden aan 35 per- sonen, waarvoor gedacht wordt aan bejaarde intellectuelen en aan kunste- ,.ÜÜrs' f16,.met aar>stonds in hun le- sonderhoud kunnen voorzien De hoH.CnnVOOr de inrichting van dit Heim bedragen eveneens 120.000.-, de ex ploitatiekosten die het r.-k. Huisves tingscomité gedurende vijf jaar voor ffen Taannn® zou.wllIen nemen bedra- gen j 38.000 per jaar. De heer Verhoeven kon tot ziin ee- noegen meedelen, dat thans twee Ne derlandse wagons met voedsel en kle ding, die via de Caritas verzonden wa ren, rechtstreeks naar Boedapest heb ben kunnen doorrijt |m en daar hun be stemming hebben bereikt. Reeds eer der waren drie wagons verzonden die in Oostenrijk aan de Hongaarse vluch telingen ten goede zijn gekomen. Bin nenkort zullen nog enkele wagons met levensmiddelen naar Boedapest ver zonden vorden. Het onderbrengen van de Hongaar se vluchtelingen op hun definitieve be stemming verloopt thans vlot. Men verwach* tegen 1 februari alle thans aanwezige vluchtelingen op hun be stemming te hebben. Het lag in de bedoeling op 8 januari weer 150 Hongaarse kinde ren voor enkele maanden naar Ne- Gistermorgen zijn de lassers op de verf van Wilton-Feijenoord te Schie- 2b dam, die zaterdag in staking gingen weer aan het werk gegaan. derland te laten komen. Om tech- i nische redenen is dit uitgesteld tot begin februari. Er zijn voldoende aanbiedingen van pleegouders aanwezig, zodat nieuwe aanbie dingen niet meer nodig zijn. De Nederlandse Zusters van Betha- nië hebben in Oostenrijk kinderclubs georganiseerd voor de kinderen die in Nederland zijn geweest, voor welke bijeenkomsten ook de ouders worden uitgenodigd. Ook voor de Hongaarse studenten worden door deze Zusters clubs georganiseerd. In totaal is door het r.-k. Huisves tingscomité in contanten reeds een be drag van 170.000 naar Oostenrijk overgemaakt ten behoeve van de Hon garen. Met al deze giften en diensten staat katholiek Nederland, dat de hulpverlening het eerst begonnen is, bovenaan wat het verlenen van effec tieve hulp betreft. de politieke leiders op aangedrongen alle partijen „te begraven". Wat de jonge republiek op het ogenblik no dig had, was volgens hem een „geleide democratie". De studio in Djakarta van radio Republik Indonesia is sinds maandag voor het publiek gesloten, terwijl de hoofdingang onder politiebewaking werd gesteld. Alleen personeel, dat identiteitsbewijzen kon tonen, mocht het gebouw betreden of verlaten. Volgens het hoofd van de omroep, Maladi, geschiedde de sluiting van de studio op last van de autoriteiten, als een veiligheidsmaatregel uit voorzorg. OMMEN: Bij het oversteken van de weg tussen Ommen en Raalte werd een 55-jarige landbouwer door een vrachtauto aangereden. Het slachtoffer overleed ter plaat se. ZWOLLE: Een 56-jarige bromfiet ser werd op een onbewaakte over weg, nadat hij een trein had laten passeren, overreden door een trein uit tegenovergestelde richting. Hij was op slag dood. NIJMEGEN: Op de weg Nijme- gen-Wychen kwam een 48-jarige bromfietser in botsing met een vrachtauto. De bromfietser over leed te>- plaatse. Een politiegebouwtje te Upperlands in het Noordierse graafschap Derry is in de nacht van maandag op dins dag in de lucht gevlogen, kort nadat twaalf personen, die zich erin bevon den, het hadden verlaten. Er werd nie mand gewond. Het gebouwtje werd op last van een politieman verlaten, die buiten had ho ren 1 ipen. De ontploffing wordt toe geschreven aan het optreden van de illegale organisatie van het Ierse repu blikeinse leger. (Van onze parlementaire medewerker) De enige spreker, die gisteren in de Eerste Kamer nog veel zin had in het houden van uitgebreide algemene financiële beschouwin gen was ir. H. Vos, vertegenwoor diger van de uiterst linkse groe pering in de P. v. d. A. Terwijl alle andere sprekers van oordeel waren, dat er geen reden is tot diepgaande beschouwingen over het financiële beleid van de regering, zolang deze nog geen concrete voor stellen naar aanleiding van het SER- rapport over de bestedingsbeperking heeft gedaan, vond ir. Vos dat rapport alleen al reden genoeg om te kunnen triomferen. Hij was van oordeel dat er maar flink moet worden ingegrepen en dat de regering niet moet aarzelen .met de nodige belastingverhogingen. De in 1955 aanvaarde belastingverla ging zag hij als de grote reden van de huidige moeilijkheden. Deze opvat- t.ng werd o.a. bestreden door de heer Hellrma (A.R.) die van oordeel was, dat de bestedingsbeperking ook nodig geweest zou zijn, indien in 1955 niet gedaan was wat toen voor de hand lag: de na de oorlog zeer hoog opge voerde belastingen weer wat verlagen. Als verdere zondebokken in de rede van ir. Vos traden de gedifferentieerde loonpolitiek en het bouwbeleid van mr. Witte op. Hij kwam ten slotte tot de uitspraak, dat in hogere en lagere regionen regeringsingrijpen noodzake lijk is. Eerder nam hij de overheid in bescherming tegen degenen, die met de heer Teulings (K.V.P.) op grotere efficiency van het overheidsapparaat hadden aangedrongen. Mr. Teulings was het opgevallen dat de SER in haar bestedingsrapport in het geheel geen aandacht had ge schonken aan de bevordering van de besparingen. De katholieke woord voerder werd daarin gesteund door de heer de Wilde (V.V.D.) die hierin een positief middel zag om de kapitaals- moeilijkreden te overwinnen en infla tie te voorkomen. In het Sanatorium Berg en Bosch, een sanatorium van de K.A.B. in de buurt van Bilthoven, zijrj momenteel elf Hongaarse vluchtelingen opgeno men, die lijdend zijn aan t.b.c. De kos ten hunner verpleging worden gedra gen door Herwonnen Levenskracht. Een Hongaars gerechtshof heeft Joszef Dudas, een van de leiders van de oktoberopstand, op een geheime zitting ter dood veroordeeld, aldus hebben gewoonlijk betrouwbare kringen in Boedapest meegedeeld. Dudas zou de leiding hebben gehad van een gewapende groep, die op 29 oktober de redactiebureaus van het officiële blad „Szabadnep" bezette. Hij werd in feite burgemeester van Boedapest in begin november, tijdens de korte periode waarin de Russische troepen zich uit Boedapest teruggetrokken had den. Nadat de communisten met behulp van Sovjet-tanks weer aan de macht In arrest waren gekomen, werd Dudas als „con- I tra-revolutionair" gearresteerd. Vol- De militaire politie in Midden-Su- j gens genoemdekringen verwacht men, matra, dat than* reeds bijna een maand lang wordt bestuurd door de militaire raad, die het gezag in decem ber had overgenomen, heeft vijf be stuursleden van de communistische partij gearresteerd. Het betrof hier bestuursleden v- 7 de afdeling Middcn- Sumatra van de PKI en van commu nistisch geöriëni"p'/de vakverenigin gen. In eon in Djakarta door de commu nistische vakbond Sobsi uitgegeven verklaring, worden de arrestaties „an ti-democratisch en een schending van het beginsel van vrijheid van organi satie" genoemd. Midden-Celebes Volgens berichten uit Makassar wor den door drie regendschappen in Mid- den-Celebes voorbereidingen getrof fen voor het uitroepen van een auto nome provincie Midden-Celebes. Het zijn de regentschappen Goron- talo, Donggala en Posso, die voorne mens zijn om op 23 januari de autono me provincie Midden-Celebes uit te roepen. dat hij spoedig zal worden doodge schoten. Vooris heeft men vernomen, dat een militaire rechtbank in Boedapest de 20-jarige Istvan Horvath ter dood heeft veroordeeld. Horvath zou aan het hoofd gestaan hebben van een ge wapende groep, die de vorige maand in de heuvels van Bakent in het wes ten van Hongarije.opereerde. Volgens een verklaring hebben andere leden van de groep, die twee maanden gele den deel heeft genomen aan de ge vechten tegen de Russen in Boedapest, gevangenisstraffen van vijf tot tien jaar gekregen. De politie 'verklaarde, dat zij nog een andere groep verzetsstrijders on schadelijk gemaakt heeft. Deze groep zou wapens verborgen hebben in de hoop ze „in betere tijden" te gebrui ken. De leden van deze groep zullen bin nenkort voor een speciaal standge* recht verschijnen. Tsjou En Lai Radio-Boedapest heeft bekend gemaakt, dat premier Tsjou en Lai van communistisch China van daag in Hongarije wordt ver wacht. Franse militairen en politiemannen hebben gisteren weer een grootscheep se razzia gehouden in de Kasbah van Algiers. Dit maal strekte het onder zoek zich uit tot dat deel van de wijk waar men bij de grote razzia op acht januari nog niet aan was toegekomen. Bij d* actie werden twee Algerijnen gedood en twee verdachte personen aangehouden. Er werden grote hoe veelheden munitie, ontplofbare stoffen en medicamenten in beslag genomen. Ook vond de politie metalen insignes van het Algerijnse „nationale bevrij dingsfront", waarop een halve maan en een ster tegen een groene en witte achtergrond voorkomen. Het radiostation meldde niet, of de premier te Boedapest of in een andere Hongaarse stad zijn intrek zal nemen. Bij besprekingen te Moskou heeft Tsjou en Lai Hongarije verdere hulp toegezegd. Hongarije krijgt honderd miljoen roebel (ongeveer 85 miljoen gulden volgens de officiële koers) in vrije valuta en voorts goederen ter waarde van hetzelfde bedrag. Het korte geding, dat de eigenaar van een speelclub op het omstreden gebied te Baarle-Nassau tegen de staat aanhangig had gemaakt is gistermor gen, zoals wij reeds hadden aangekon digd, niet doorgegaan. Het was nader hand gebleken, dat de eigenaar Van der L. reeds failliet was toen hij zijn advocaat, mr. dr. K. W. P. Klaassen, verzocht dit geding aanhangig te ma ken. De affaire is echter nog niet van de baan, omdat het niet vast is komen te staan wie de werkelijke eigenaar van de speelclub in Baarle-Nassau is. Enige bij deze speelclubkwestie betrokkenen overwegen of zij alsnog zullen gaan procederen tegen de staat. In nauwe samenwerking met de grote internationale olie maatschappijen heeft de Organi satie voor Europese Economi sche Samenwerking (OEES) besloten een regeling te treffen, die voorziet in een gelijke ver deling van de last van het Euro- In de omgeving van het Schotse plaatsje Dounreay wordt een nieuw atoomkrachtcentrum gebouwd, wel ke met dezelfde hoeveelheid ura nium die te Calder Hall, de atoom centrale die in oktober van het vorige jaar werd geopend, wordt gebruikt, n.l. een ton, veel meer energie opwekt. Calder Hall wekt met deze hoeveelheid ongeveer de energie op waarvoor 10.000 ton ko len nodig zou zijn. De nieuwe cen trale te Dounreay produceert ener gie ter waarde van een miljoen of meer ton steenkool. De bolvormige centrale, die ruim 40 meter hoog is en 50.000 ton weegt, zal de reactor bevatten. Op de foto rechts ziet men het interieur van de bol in wording. Links boven geeft een beeld van het silhouet tegen de avondlucht, terwijl men links onder de aanbouw van het' complex waaraan dag en nacht gewerkt wordt ziet. In het midden de reactorbol. Links de controlekamer en rechts het machinehuis. pese olietekort over alle aange sloten landen. Dit houdt in. dat de olie-aanvoer van elk land met eenzelfde percentage zal worden verminderd. Er zal voorts een reserve worden gevormd, waaruit zal worden geput ten behoeve van lan den, die bijzonder grote voorzienings moeilijkheden hebben, zoals het geval is met de Scandinavische landen, Ita lië, Griekenland en Turkije. Er is reeds een reserve gevormd van 40.000 ton motorbenzine, 50.000 ton dieselolie en 110.000 ton stookolie. Vandaag zullen de eerste toewijzingen uit deze reserve worden bekendge maakt. Het stookolietekort in West-Europa baart zorgen. Men verwacht, dat de Europese stookolievoorraden, die op 1 januari j.l. 3.75 miljoen ton beliepen, op 1 februari zullen zijn geslonken tot ongeveer 2.5 miljoen ton. welke hoe veelheid slechts voldoende is om het verbruik gedurende iets meer dan twee wgeken te dekken. Het Amerikaanse ministerie van buitenlandse zaken heeft bekendge maakt, dat de Russische plaatsvervan gende militaire attaché, majoor Joeri Krilof, verzocht is, de Verenigde Sta ten onmiddellijk te verlaten. Krilof zou elektronische uitrustin gen gekocht hebben en gepoogd heb ben militaire inlichtingen voor geld te krijgen. De zgn. grensgidsen, die Hon- gaarse vluchtelingen de Oosten- rijkse grens helpen bereiken, heb- ben dezer dagen het honorarium voor hun diensten verhoogd. Deze mensen vragen nu tot 13.000 forint (ongeveer 4000 gulden) of voor eenzelfde waarde in natura aan goederen of voedsel, dat de vluchtelingen bij zich hebben. I De laalste dagen hebben Oos- tenrijkse overheidsdienaren ver- scheidene van deze gidsen gear- l resteerd, die daarop tot twee we- 1 ken gevangenisstraf kregen we- I gens „illegale grensoverschrij- J ding". Het Israëlische parlement heeft gisteren de regeringspolitiek ten aanzien van de terugtrekking uit Sinai met 63 tegen elf stem men goedgekeurd. Er waren acht onthoudingen. Israël heeft zijn troepen in het noor den van het schiereiland Sinai op dracht gegeven terug te trekken tot de Egyptisch-Israëlische grens. De strook van Gaza wil Israël bezet houden. Naar verluidt zal het hoofd van de Israëlische delegatie bij de V.N., Eban, besprekingen beginnen om de vrijheid van scheepvaart via de Golf van Aka- ba te verzekeren. Zolang die verzeke ring er niet is, zullen er Israëlische troepen blijven langs de oostkust van Sinai. van Elath aan de Golf van Aka- ba tot Sjarem El Sjeikh aan de zuid oostelijke punt van het schiereiland. El Arisj ontruimd Gisterenochtend zijn strijdkrachten der V.N. El Arisj. de hoofdstad van het schiereiland Sinai, binnengetrok ken. El Arisj, dat ongeveer zestig km van de Israëlische grens ligt, is de eer ste grote stad, welke door de Israë liërs, sedert hun campagne tegen Egypte, is ontruimd. In Egypte zijn ter gelegenheid van de eerste verjaardag van de grond wet enige wetten afgekondigd, die m. betrekking hebben op buitenland se fininciële instellingen. De buitenlandse banken en verzeke ringsmaatschappijen moeten worden omgezet in Egyptische naamloze ven nootschappen. Zij worden Egyptisch eigendom en moeten door Egyptenaren worden be heerd. De maatschappijen krijgen vijf jaar tijd om zich aan de nieuwe wetgeving aan te passen, met uitzondering van de Britse en Franse, die onmiddellijk worden overgenomen. Alle topfunctio narissen moeten Egyptenaren van ge boorte zijn. De aandelen moeten in handen van Egyptenaren komen. Twee vreemdelingen, die zich uitgaven voor Hongaarse offi cieren, traden de kledingzaak van een Poolse koopman te An- derlecht in België binnen. Ter betaling van hun aankopen bo den zijn twee goudstukken, een Oostenrijks en een Russisch, alsmede enkele gouden schijven aan. De handelaar deed de stuk ken controleren en sloot de koop. Daarna stelden de vreemde lingen hem voor aan hem 15 kg gouden schijven, ter waarde van 81)0.0(10 fr. voor 300.000 jr. te verkopen. Na lang bieden werd de koop voor 150.000 fr. gesloten. De koopman over handigde de twee mannen 107.000 fr. in bankbiljetten en een partij juwelen, geschat op 40.000 fr. Toen de vreemdelingen weg waren, stelde de koopman vast, dat de gouden schijven in wer-> kelijkheid van koper waren.

de Stem | 1957 | | pagina 1