BETOGING VAN DUIZENDEN ARBEIDERS IN BOEDAPEST Egypte wil V.N.- overleg Doodstraf op wapen bezit in N.-Sumatra Bankemployé eigende zich f 60.000 toe MacMillan zit meteen midden in de politieke zorgen .T est )IGER Terwijl Kadar in Moskou onderhandelde Eden geheel uit de politiek Ook bier prijs omhoog Vliegtuig neergestort in Argentinië, elf doden Militie opende het vuur Russen te hulp geroepen NOC EENS: LENTE-MODE Koninklijke hulp Soldaat liet granaat vallen Eén °P elf DAGBLAD VOOR ZEELAND i Jsraël in gebreke ANTON HUNTNK EILAND CZEPEL AFGEGRENDELD Produktschap Zuivel Geschil is nu van de baan Y ertrouwenskwestie in liet Franse parlement Kort geding „Woodside" gaat niet door Anderhalf jaar geëist Enige regen Auto te water, chauffeur verdronk Boodschap van Eisenhower aan Britse premier Radio-Moskou toomt over de Britse agressietegen Jemen Moord en brand Jemen vraagt hulp van Y.S. Nieuwe richtlijnen, voor benoeming van kardinalen Breuk bij de I^oujadisten m de Levens- S i Zeeland. 'eist 3 bureau van MIJ. ele 5NSTE leeftijd, bur- ïoe lanj men nz. te riehte* io. 57362-oo. i grotendeels ien en muil- id met zeisen n en knuppels men 'n enke tan het hoofd een fiere ge- penrusting en apert een ve ren van Gran- 97e JAARGANG No. 22350 Uitgave N. V. Uitgevers Mil. Neerlandla. Verschijnt elke werkdag. Bureaus: Breda, Relgerstraat 16. TeL: Directie, Redactie en Administratie 3351. Verantwoordelijk Hoofd redacteur: J. J. H. A. Bruna. Redactieraad: J. M. A. C. v. Dongen, C J. v. Hootegem, Mr. Dr. A. J. J. M. Mes, Mr. a M. L de Rechter, P. V. M. Vercauteren, L. J v. 't Westende. Abonn.prijs bi) voorultbet f 6.5U p. kwartaal, p. post t 7120, p. week (ultaL bij niet postbestelL) 1 0.50. Incasso wordt berekend. Losse numm. 13 ct Postrek. 278841 t God, Koningin tn Vaderland ZATERDAG 12 JANUARI 1957 Advertentieprijs voor de gehele oplage 10.35 per m/m. (Ingezonden Mededelingen f 0.85 per m/m). Voor advertenties van plaatselijke aard uit Zeeland uitsluitend in de Zeeuwse editie f 0.14 per m/m. (Ingezonden Mede delingen f 0.35 per m/m) Bij contract aan zienlijke reductie; volledig tarief en Alge mene Voorwaarden worden op aanvraag verstrekt. Staatwerk 3 ct. per m/m extra. Inzendingen op advertenties, welke de uit gevers om redenen te hunner beoordeling niet wensen af te geven, worden vernietigd. Bureau voor de Zeeuwse Eilanden: GOES, Westsingel 98, Telefoon 2236- Bureau voor Zeeuwsch-Vlaanderen: HULST, Dubbele Poort 7, Telefoon 102 - (Bijbureaus: TERNEUZEN, Noordstraat 56, Tel. 2601 COSTBURG, Nieuwstraat 41, Tel. no. 351 De Egyptische minister van Buiten landse Zaken, dr. Mahmoed Fawzi, heeft secretaris-generaal Hammars- kjoeld schriftelijk verzocht een spe ciale bijeenkomst van de Algemene Vergadering der Verenigde Naties uit te schrijven ter bespreking van een Egyptische klacht, inhoudend dat Is raël „in gebreke blijft zijn strijdkrach ten achter de vroegere bestandslinies terug te trekken". Een hardnekkige weigering in deze, aldus Cairo, „zou zeer ernstige ge volgen kunnen hebben". Hammarskjoeld heeft bekendge maakt dat het eerste stadium van de bergingswerkzaamheden in het Suez- kanaal eind maart zal zijn voltooid. Dan zullen schepen tot ca. 10.000 ton weer door het kanaal kunnen varen. Het tweede stadium, waarin de door vaart van zwaardere schepen moge lijk gemaakt moet worden, zal naar de mening van de secretaris-gene raal begin mei zijn voltooid. PRINSES BEATRIX zal met vijftien schoolvriendinnen twee weken in het Oostenrijkse Zuers logeren. Dagelijks maakt zij in de bergen uitgebreide skitochten. EEN JONGETJE van twee jaar, dat ter hoogte van Bathem (tussen De venter en Enschede) met grint op de rèüu.3. zat te spelen, werd door een trein gegrepen en op slag ge dood. TWEE FLESSEN melk heeft de Zaan- damse politie naar de keuringsdienst gezonden. In de ene zat een voetzoe ker, in de andere een bolletje sta- niol. TARIEVEN van tram en bus worden in Den Haag en Utrecht met vijf cent verhoogd. Dit op grond van de ge stegen kosten voor de bedrijven.... CYPRISCHE verzetslieden hebben vrijdagavond in Famagusta een Brit se functionaris van de regering in Cyprus doodgeschoten. BIJ BRUSSEL moest gisteren een Nederlandse straaljager een noodlan ding maken. De piloot, sergeant-vlie ger Veldhuis, bleef ongedeerd. FABRIKANTEN en handelaren in motorrijtuigen kunnen gedeeltelijke vrijstelling van motorrijtuigenbelas ting krijgen voor auto's en motoren die deel uitmaken van hun handels voorraad. FRANSE, ingenieur heeft een robot vervaardigd, die in enkele mi nuten de was kan doen en verder in een minimum van tijd vaten kan wassen, groenten schoon maken en andere huishoudelijke karweitjes ver richten. We hebben er maar een be steld. Terwijl gisteren premier Kadar van Hongarije met Russische en Chinese leiders in het Kremlin confereerde en de solidariteit van alle proletariërs ter wereld weer eens degelijk werd bezon gen, liepen door de straten van Boedapest duizenden arbeiders. Zij protesteerden woedend tegen het uitblijven van de toegezegde loonsverhoging en schreeuwden anti-communistische leuzen. De militie van Kadar opende het vuur. Twee arbeiders werden ge dood, vier ernstig gewond Russische tanks hebben het Donau-eiland Csepel afgegrendeld. (Advertentie) Winter... Winterkost-weerNü zo'n malse sappige Anton Hunink's worst! De lekkerste Gelderse Rook worst; dat proeft u bij de eerste hap! Mmm... zo'n worst ver zoent h met de vinnigste kou! Gauw een kopen... maar let wél op het loodje-met-de-naam; uw garantie voor de lekkerste! Hoe verser - hoe lekkerder HOFLEVERANCIER - DEVENTER De in vrachtauto's aangekomen com munistische militie werd door de de monstranten met stenen begroet, waar op zij, met het hiervoor vermelde ge volg, vuurde. De betogers reageerden met een bekogeling met stenen en stukken metaal, waarop de communis tische militiemannen met grote snel heid wegreden. Hoge communistische functionaris sen, die uit de ramen van het admi nistratiegebouw van de grote wagon- fabriek in zuid-oost-Boedapest, waar de betogingen hun oorsprong vonden, naar beneden keken, werden door de menigte uitgejouwd. De rust keerde eerst weer, toen met verscheidene auto's aangevoerde Russische infante rie ter palatse verscheen, die salvo's in de lucht vuurde. De ingang tot de wagonfabriek, waar de arbeiders het werk hadden neer gelegd, na vernomen te hebben dat hun loon slechts 600 forint per maand zou bedragen, inplaats van de door de regering toegezegde 800 forint, werd door zes Sovjet-tanks en infanterie versperd. De stakers haddeh zich in een gedeelte van de fabriek ver schanst. Zij waren hierbij aangemoe digd door arbeiders uit naburige fa brieken, die eveneens het werk had den neergelegd. De betogers werden aangevuurd door sprekers, die vanaf muren spraken. Dé toegang tot de stalen brug. die het eiland Csepel waarop zich dé grootste fabrieken van Hongarije be vinden met de rechteroever van de Donau verbindt, werd door twee Sov- jet-russische vechtwagens bewaakt. In de straten van Csepel, waar werd ge patrouilleerd door Russische gevechts wagens, verdrongen de arbeiders zich rondom journalisten uit westelijke landen, om hen in heftige termen deel genoot te maken van hun afkeer van de door de Russen gesteunde rege- ring-Kadar. Deze arbeiders verklaarden dat een andere grief van hen was, dat de rege ring hun verzoek, om de werkdag van acht tot zes uur te verminderen, niet wilde inwilligen. Dit verzoek was ge daan om de werkzaamheden meer te spreiden en daardoor het voorgeno men ontslag van 11.000 van de 38.000 arbeiders in de fabrieken van Csepel te voorkomen. Vrijdag is te Boedapest van gewoon lijk betrouwbare zijde vernomen dat in de afgelopen drie a vier weken in Hongarije naar schatting vijfhonderd tegenrevolutionairen terecht zijn ge steld. De geheime politie der communisti sche regering-Karadar is thans even machtig en actief als in de dagen van het Rakosi-bewind. Zij jaagt op mee dogenloze wijze op allen, die aan de opstand hebben deelgenomen. Geen bijeenkomsten De Hongaarse regering heeft alle openbare betogingen en bijeenkomsten waarvoor niet vooraf toestemming van de autoriteiten is, verkregen, verboden. Hét verbod blijft tol 31 maart van kracht, 70 meldt het Hongaarse pers bureau M.T.I. Radio-Boedapest maakte vrijdag be kend, dat begin februari het toeristen verkeer hervat zal worden. De direc teur van een reisbureau in Muenchen heeft enige dagen geleden in Boeda- pest besprekingen gevoerd. Besloten is dat na 5 februari per week 250 toe risten uit West-Duitsland Hongarije kunnen bezoeken. Zuid-Slavië heeft in antwoord op een Hongaars verzoek een krediet van twee miljoen dollar ter beschikking gesteld, zo heeft een woordvoerder in Belgrado bekendgemaakt. De woordvoerder voegde hieraan toe dat de betrekkingen tussen Zuid-Sla vië en de regering-Kadar nu normaal zijn. Premier Tsjou En-Lai van China is gisteren uit Moskou in Warschau aan gekomen voor besprekingen met de Poolse regering. Koning Hoessein van Jordanië heeft in de nacht van donder dag op vrijdag hulp verleend bij een noodlanding van een Liba nees passagiersvliegtuig, dat op weg van Beiroet naar Koeweit motorstoring had gekregen. Het toestel cirkelde te midder nacht boven Amman om een landing uit te voeren, maar de landingslichten van het nabij gelegen vliegveld waren, zoals gewoonlijk, om 10 uur 's avonds gedoofd. Koning Hoessein hoor de in zijn paleis het geronk van het vliegtuig. Hij begaf zich di rect naar het vliegveld, liet de lichten ontsteken en hij hield radiocontact met het vliegtuig tot het veilig was geland. De doodstraf hangt boven het hoofd van die burgers in Noord-Sumatra, die wapens in hun bezit hebben en deze niet binnen twee weken terug geven" aan het leger of bij een po litiepost. Dit werd vrijdag bekend ge maakt door luitenant-kolonel Sugiarto van het plaatselijk militair comman do van Medan. De vorige week meldden Medanse dagbladen, dat in Pematang Siantar wapens waren uitgereikt aan leden van de communistische vakbond van ondernemingsarbeiders .Sarbupri' Deze berichten werden later door 'n woordvoerder van het leger in Me- De ondernemersorganisaties in de zuivelsector en de besturen van de drie centrale landbouworganisaties hebben alsnog besloten, bestuursleden voor het produktschap zuivel aan te wijzen. Dit is gebeurd na uitvoerig overleg tussen werkgevers- en werknemersorganisaties. Zoals bekend hadden verschillende ondernemersorganisaties aanvankelijk geen gebruik gemaakt van de be voegdheid tot het benoemen van be stuursleden, omdat zij het niet eens waren met een aantal overheidsvoor zieningen, waartegen zij bezwaar had den ingebracht. Behalve over de kwaliteitsbepaling van de melk is nu echter ook over eenstemming bereikt over andere ge schilpunten. Het voltallige bestuur zal een aantal verordeningen opnieuw in behandeling nemen en de bevoegd heden van de voorzitter zullen bin nenkort opnieuw worden vastgesteld. dan tegengesproken. Doch het in Me dan verschijnende, regeringsgezinde dagblad ..Waspada" meldde vrijdag, dat de militaire autoriteiten hadden bevestigd, dat aan burgers wapens waren verstrekt „teneinde aan een mogelijk optreden van volgelingen van de afgezette kolonel Simbolon het hoofd te kunnen bieden". De militaire autoriteiten, van wie het blad zijn inlichtingen kreeg, ont kenden dat uitsluitend aan leden van de communistische vakbond wapens zouden zijn uitgereikt, doch zij gaven toe dat mogelijk wel enige leden van de Sarbupri wapens hadden gekregen. Europese markt De Franse ministerraad heeft de premier gemachtigd tot het stellen van de vertrouwenskwestie bjj het debat in de Nationale Vergadering over de Gemeenschappelijke Markt. Vanwege de Franse „republikeinse volksbeweging zijn op een perscon ferentie voorstellen voor constitutio nele hervormingen gepubliceerd,, die komende week bij de Nationale Ver gadering zullen worden ingediend. Voorgesteld wordt o.a. de mogelijk heid te scheppen, dat het parlement wetgevende bevoegdheid op bepaalde gebieden aan de regering delegeert en dat de minister-president de bevoegd heid tot ontbinding van de Assem- blée wordt gelaten. Wanneer de re gering de kwestie van vertrouwen stelt zou volgens de voorstellen van de M.R.P. haar tekst automatisch worden aanvaard, tenzij de oppositie 'n motje van afkeuring indient waar bij een nieuwe regeringsleider wordt aangewezen. Het ziet er naar uit, dat ex-premier Eden van Engeland zich voorgoed uit het politieke leven gaat terugtrekken. Hij heeft gisteren ontslag genomen als parlementslid. Eden heeft bovendien, de grafelijke titel, die koningin Eli sabeth hem heeft aangeboden en die hem recht geeft, zitting te nemen in het Hogerhuis, nog niet aangenomen. In parlementaire kringen te Londen meende men. dat Eden de grafelijke titel zou weigeren, omdat daardoor zijn zoon Nicholas automatisch wordt uitgesloten van het lidmaatschap van het Lagerhuis. In de Franse stad Cesanne heeft zich op het station een zware ex plosie voorgedaan toen bij het ver laden van munitie een lid van de Franse luchtmacht een granaat liet vallen, die explodeerde en een hele wagen vol projectielen ontstak. Drie soldaten werden gedood, en meer dan tien anderen liepen ern stige verwondingen op. Het station werd gedeeltelijk vernield. Het kort geding, dat de directie van de Baarlese speelclub „Woodsi de" aanhangig had gemaakt tegen de Staat der Nederlanden, in verband met het politiële ingrijpen kortgeleden en dat maandag a.s. voor de recht bank in Den Haag zou dienen, gaat niet door. Dit wegens faillissement van de eigenaar van de speelclub. Weersverwachting van het K.N. M.i. tot vanavond, opgemaakt vrij- I dagavond 23.15 uur: I Veel bewolking met tijdelijk enige regen. Krachtige tot harde wind I tussen noordwest en zuidwest. On geveer dezelfde temperaturen als gisteren. Verwachting van het Belgisch Weerkundig Instituut: Lichte tot matige westenwind Bewolkt met opklaringen. Enkele neerslagvla- gen Stijging van temperatuur. Vandaag: Zon onder 16.54 uur, maan op 13.20 uur. Morgen: Zon op 8.43 uur, zon onder 16.54 uur. Maan op 14.12 uur maan onder 5.43 uur. Maandag: Zon op 8.42 uur, maan onder 6.44 uur. Drie lentejurken uif de collecties van de New-Yorkse couturiers: v.l. n.r. een geklede japon van vloeien de chiffon met een satijnen capeje (de grote mode in Amerika) dat tot het middenrif reikt en de slanke taille accentueert: een ontwerp van Karen Start, die eveneens het mid delste jurkje ontwierp: veel een voudiger wollen middagjurkje met een driekwart mouw, die nog steeds geen terrein schijnt te verliezen Rechts een wandeljurkje met korte mouw uit de collectie Mort. De blikvanger hier is het grappige ge sloten pellerxentje. Het geheel is van zijden shantung. Even over zessen vrijdagavond is in Helmond een Duitse vrachtauto met aanhangwagen door nog onbeken de oorzaak in de Zuid-Willemsvaart gereden. De bestuurder, de 27-jarige G.E. Molmann uit Duisburg, ver dronk. Hij had slakken van Duisburg naar Den Bosch gebracht en was nu op de terugweg. Een verhoging van de bierprijs is onafwendbaar. De binnenlandse prij zen zijn nl. al lang niet meer ren derend. Aan het ministerie van Econ. Zaken is om toestemming verzocht voor een verhoging van de bierprijs, die, zo verwacht men, in de cafés ongeveer zal uitkomen op 5 ct. per glas. Hoe de winkelprijs bij door gaan van de verhoging zal worden is nog niet bekend. Dit verklaarde de directie van Hei- neken's Bierbrouwerij Mij in de gis- tan'df^^tschippT6"6 vergadenng negen pYaltsëüjkeMjd'was'opgêstëgeA Tegen de 49-jarige gedetineerde oud-employé van een bank in de hoofdstad, J.B.H. uit Heemstede, heeft de officier van justitie bij de rechtbank te Amsterdam, wegens ver duistering van ruim 60.000 gulden an derhalf jaar met aftrek geëist. Uit Buenos Aires wordt gemeld, dat een Viking-passagiersvliegtuig, vrijdag kort na het vertrek naar het vliegveld van de badplaats Mar Del Plata, is neergestort. Elf van de 33 inzittenden 27 passagiers en zes bemanningsleden kwamen hierbij om het leven. Het toestel raakte de muur van een boulevard langs de rivier en vloog toen in brand. Het vliegtuig, dat om kwart over werd gebruikt op de lijn van Buenos Aires naar Mendoza, een plaats die 1000 km ten westen van Buenos Aires aan de voet van het Andes-gebergte ligt. Volgens getuigen is het onge luk veroorzaakt door storing van de linkermotor. Na de muur geraakt te hebben, brak het toestel in tweeën. Het voor ste deel viel in de rivier La Plata, terwijl het achterste deel in vlammen opging. Intussen is MacMillan druk doende, de taak van zijn voorganger over te nemen. Minister Butler, van wie men aanvankelijk dacht dat hij Eden zou opvolgen, heeft gisteren een onder houd met de nieuwe premier gehad. Volgens de laatste berichten heeft functiyeelinlaria„rd^„^ereid te- Zijl? T" Jemen verzocht om het „ingrijpen der kleden MarMiii» 6 r®®eun® *e Amerikaanse regering die er naar SSfcoSWSt'B^lmpl- ^!e moeilijkheden. Jemen namelijk blijft moord en brand schreeuwen President Eisenhower heeft de nieuwe Britse premier, MacMillan, een boodschap gezonden, waarvan de inhoud nog niet bekend is, maar die naar men algemeen aanneemt het begin zou kunnen zijn van een hernieuwde verstandhouding tussen de Verenigde Staten en Enge land. Zoals bekend heeft de Amerikaanse president in zijn „State of the Union" duidelijk te verstaan gegeven, dat Amerika niet van plan is, de internationale zaken alleen te gaan opknappen. In elk geval houdt de boodschap geen invitatie in voor een gesprek in Washington. diging van de Britse agressie". De re gering van Aden beweert, dat „aan vallers uit Jemen het grensgebied ter roriseren" en „dat de plaatselijke stammen in dit gebied krachtig ver zet bieden". streeft de vrede in het Midden-Oosten riale "F ""f2 met zijn aanvallen op het vreedzame derde^buYgerYJuden'"gedood'zijn°bij aanvallen van Engelse straaljagers op Jemenitische steden Jemenitische volk". Radio-Cairo meldt nog, dat volgens berichten uit Jemen „de Britten een nieuwe aanval hebben ingezet op het gebied van Sennah, van waaruit de stad Gataba wordt beschoten". Radio Moskou is zich óók al met de kwestie gaan bemoeien. „De wereld opinie", zo werd gezegd, „eist beëin- Het dreigen met Russische vrijwil ligers en het herkenbare jargon, waar mee de wereldopinie wordt bewerkt, geven overtuigingskracht aan de Brit se veronderstelling, dat de machten die achter Jemen staan opnieuw onrust trachten te stoken in het Midden-Oos ten. Wellicht als demonstratie van on verschrokkenheid tegenover Amerika! Optimisme In Egypte keert de rust meer en meer terug. Het vliegveld van Cairo is nu weer opengesteld voor toestel len van alle nationaliteiten. De Libanese minister van Buiten landse Zaken, Charles Malik, heeft vrijdag in Parijs verklaard, dat hij na een langdurig onderhoud met presi dent Nasser in Cairo tot de slotsom is gekomen, dat er „enige aanwijzingen bestaan die hoop geven op een rege ling in het Midden-Oosten". Die aan wijzingen moeten ten volle benut wor den, zo meende hij Het Britse onafhankelijke parlements lid Cyril Banks is vrijdag, na een bezoek van twee dagen aan Cairo, naar Londen vertrokken. Donderdag verklaarde hij na een onderhoud met president Nasser, dat het herstel van normale betrekkingen tussen Engeland en Egypte mogelijk is. De Jordaanse minister van onder wijs en justitie heeft in Cairo gezegd, dat hij met de Egyptische leiders zal spreken over de middelen „om de laatste sporen van buitenlands impe rialisme uit te wissen". Hij zei dat Jor danië tegen ae doctrine van Eisen hower voor het Midden-Oosten is. Jordanië had geen economische hulp van Amerika gevraagd en ook niet ontvangen. Clement Zablocki, een democratisch lid van de commissie voor buiten landse aangelegenheden van het Ame rikaanse Huis van Afgevaardigden, heeft vrijdag meegedeeld dat er plan nen bestaan voor een resolutie inzake het Midden-Oosten, die de voorstellen van Eisenhower beoogt te vervangen. Deze resolutie zal aan Eisenhower lang niet zulke verstikkende econo mische en militaire bevoegdheden toe staan als de'president gevraagd heeft. Opgewekt wuivend verlaat Mac Millan zijn nu voormalige ambts woning op Downingstreet 11, waar hij woonde als minister v. Financiën land te stemmen". De verdachte, die zich zelf in sep tember jl. bij de politie had aange geven. gaf volmondig de uiterst geraffineerde verduisteringen toe. De man» die chef van de effectenafdeling van de bank was geweest, had te duur geleefd en zijn vrouw was zeer veeleisend. In zijn vorige en laatste betrekking had hij zeer goede tan tièmes ontvangen, maar zijn gelden niet goed beheerd, zodat toen de be lastingaanslagen kwamen, hij in fi nanciële moeilijkheden raakte. Verdachte ging in zijn administratie knoeien door gefingeerde posten te boeken voor o.m. verkoop van effec ten. Van verkochte effecten eigende hij zich de opbrengst toe. Verder maakte hij gefingeerde brieven en liet op echte brieven ruimte open om er nadien in te knoeien. Wanneer ef fecten werden afgegeven aan cliënten werd niet om een ontvangstbewijs gevraagd, noch werd het afgegeven. Deze mededeling deed de officier op merken. dat er dan een ernstig te kort in de controle was. Toen de di rectie argwaan kreeg, gaf verdachte zich aan. Volgens Reuters correspondent Pa trick Crosse verwacht men in be paalde Vaticaanse kringen dat Z.H. de Paus eerlang regelen zal afkon digen voor de benoeming van kardi nalen, waardoor deze niet meer uit sluitend zoals totnogtoe, van de per soonlijke keuze van de regerende Paus zou afhangen. Verder zou de Paus het aantal leden van het colle ge van kardinalen van zeventig tot negentig willen vermeerderen. Ook zou hij de bevoegdheden van het college willen uitbreiden. Het Poujadistische lid van de Fran se Nationale Vergadering, Jean De- marquet, heeft meegedeeld dat 33 van de 42 Poujadistische parlementsleden een nieuwe fractie gaan vormen. Demarquet oefende vooral kritiek op het feit, dat de fractie in oktober over een motie, waarin de Frans- Britse interventie in Egypte werd goedgekeurd, had moeten tegenstem men. Volgens parlementaire kringen had de fractie de regering willen steunen, maar Poujade had later te lefonisch opdracht gegeven, tegen te stemmen. Hij verbood zijn afgevaar digden ..voor de koningin van Enge- V. I I Mevrouw Alice Kov-ladie met tien kinderen een circus in Lon den had bezocht, vond dat ar niets anders opzat dan te du wen, toen haar auto wegens ge brek aan benzine anderhalve kilometer van huis bleef staan. De benzinebonnen waren op. Maar een van de kinderen kwam op het idee, het met whisky te proberen. Er werd een fles van dit vocht in de tank gegoten, waarna volgens mevrouw Kouda de wagen als een granaat vooruitschoot. Wel is zij van mening dat je er voor elf gulden per kilometer een flinke kater van kunt krijgen.

de Stem | 1957 | | pagina 1