POLITIEKE BRIEVEN 'S v;;' Groentesoep Persoonlijke schaaktitels Nederlands Militaire XI gaven BW een lesje Echtpaar Vonk Boschkapelle gaat gouden feest vieren Röhrig houdt 17 jaar Kloosterbaisesn Ontbinding arbeidersraden Boedapest Jonge joyrijder ramde huis KNAU Zeeland in district met West-Brabant RONDE VAN NEDERLAND VOERT DOOR BRABANT Hoe staan de clubs er voor NED.-BELGIE VERSCHOVEN KNVB Afd. Zeeland «w— „De Waarheid" uit NDP gebannen Rheumatiek LAATSTE NIÉUWS Wijziging in sociale voorzieningen Mijnen in België blijven onveilig De Prins naar Parijs BOSMAN (Heikant) WERD KAMPIOEN Beste Eduard, De eerste etappen - j Salarissen van hogere ambtenaren - Touw-: trekken tussen i Mansholt en Hofstra Pie ter Amice Pie ter, Jaarlijkse wedstrijd landelijke ruiters V oorwedstrij den nationale titel START IS IN LUIK Ned. zwemsters naar Australië Zestien kandidaten voor KNVB-beker Eduard Honig's Groentesoep is één van de vele soepen, die Honig voor fijnproevers maakt! .7 DAGBLAD DE STEM VAN DONDERDAG 10 JANUARI 1957 Zaterdag viert Boschkapelle een gouden bruiloft. Op die dag is het nl. vijftig jaar geleden, dat Alph. Vonk en Filomena v.d. Lavoir trouw den. De bruidegom is een geboren „Bosschenaar" en de gouden bruid komt van het naburige Hengstdijk. De bejaarde echtelieden is in het le ven weinig zorg en weinig leed be spaard gebleven: ze kregen zeven kinderen, waarvan er thans nog 2 in leven zijn. Tesamen met de negen kleinkin deren en vooral met de buurt zal het paar zaterdag feest vieren. Het begint met een H.Mis uit dank baarheid in de parochiekerk, om half tien, waarheen gouden bruid en brui degom -per auto worden gebracht, voorafgegaan door een stoet van bruidjes Nb de Mis, zo omstreeks 1 uur, wordt het buurtcadeau aan geboden en daarna is er receptie, gevolgd door een tractatie voor de kinderen. Want Boschkapelle fnaakt uitgebreid werk van zijn gouden echtpaar. Er is tijdig tevoren een feestcomité benoemd, dat onder voor zitterschap van P.J,Baart de feeste lijkheden organiseert En een van de hoogtepunten van de bruiloftviering zal dan wel zijn het buurtfeest dat bij Ant.Pieters plaats vindt en waar een speciale tent de ongetwijfeld vele gasten moet helpen herbergen. Leden van de Scheldevrienden zullen voor de muziek zorgen. Het is een bewijs van het in Bosch kapelle levende gemeenschapsbesef, Het bestuur van de' Vereniging de Nederlandse Dagbladpers heeft beslo ten de C.V. Uitgeverij Persorganen te Amsterdam, uitgeefster van het communistisch partijblad „Dé Waar heid" uit het lidmaatschap der ver eniging te ontzetten. Dit besluit werd genomen op grond van de overweging, dat het optreden van de C.P.N. in het algemeen en in het dagblad „De Waarheid" in het bijzonder, een dermate ondemocra tisch karakter draagt, dat de uit geefster van het blad geacht moet worden-in strijd te handelen met de doelstellingen van de op de beginse len der democratie gegrondveste ver eniging.- Deze ontzetting beoogt niet enigerlei invloed uit te oefenen op de technisch- economische mogelijkheid het dag blad „De Waarheid" te doen ver schijnen. dat de buurtbewoners de feestviering pp touw zetten. Ze bewijzen daar mee hun bejaarde medeburgers een- werkelijk wei verdiende vreugde. Want in een halve eeuw hebben bruid en bruidegom heel wat moeten meemaken. Alph.Vonk heeft zijn le ven lang in de grond gewerkt en als polderwerker trok hij overal heen waar wat te verdienen was. Evenals zo vele tijdgenoten was hij gedwon gen het zelfs ver in het buiten land te zoeken. De laatste jaren is het leven hen gunstiger gezind en mede dank zij de bewoners van Boschkapelle zullen ze nu een ge zellige gouden bruiloftsfeest meema- De bijzondere strafkamer van de rechtbank te Utrecht heeft uit spraak gedaan in het revisie-pro ces van de voormalige commandant van het kamp te Rees (Duitsland), P.D. Röhrig, sinds 1948 gedetineer de in de strafgevangenis te Breda, wegens oorlogsmisdaden jegens Ne derlanders. De kamer bevestigde het arrest van de Bijzondere Raad van Cassatie waarbij de voormalige kampcom mandant tot 17 jaar gevangenisstraf werd -veroordeeld,-met. aftrek van de reeds ondergane 8 jaar detentie in -Breda. De Officier van Justitie bij de bij zondere strafkamer had -tien jaar ge- eist. (Advertentie) Wrijf uw pijn weg met Kloos- terbalsem, die diep in de huid dringt en de pijn verjaagt. "geen goud zo goed" J De staatssecretaris van Sociale Za ken heeft een beschikking uitgevaar digd, waarbij de uitzonderingsbepa lingen op de algemene regel, dat geen uitkeringen ingevolge de sociale voorziening worden verstrekt aan werkloze werknemers die de leeftijd van 65 jaar hebben bereikt, worden ingetrokken. De inwerkingtreding van de alge mene ouderdomswet op 1 januari heeft de financiële positie van werk loze werknemers van 65 jaar of ouder, die nog tot het verrichten van loonarbeid in staat zijn, dusdanig ge wijzigd, dat thans in het algemeen voor het maken van deze uitzonde ringen, welke de betrokkenen t.o.v. hun in 't geheel niet meer arbeidende leeftijdgenoten in een bevoorrechte positie zouden plaatsen, onvoldoende grond bestaat. De achtergrond van het invoeren der desbetreffende be palingen was destijds gelegen in het feit, dat praktisch niet voor een uit kering krachtens de noodwet ouder domsvoorziening in -.aanmerking.kwa men personen van 65 jaar en ouder, die, hoewel tijdelijk werkloos, nog ge acht konden worden in het arbeids proces te zijn betrokken. Iridien dan ook wel een uitkering krachtens de noodwet verstrekt kon worden, was toekenning van een S.V.-uitkering uit gesloten. Nu de algemene ouder domswet ook aan degenen die in het arbeidsproces zijn betrokken een uit kering verschaft, is de bestaansgrond voor de uitzonderingsbepalingen in de sociale voorziening vervallen. Ondanks Marcinelle: De Belgische mijnwerkers hebben voor 14 januari een staking geprocla meerd ,uit protest tegen het uitblijven van veiligheidsmaatregelen in de mij nen. De ramp van Marcinelle, zo zeg gen de mijnwerkers, deed zich voor op 8 augustus van verleden jaar; 5 maanden 'later wérd er noch door de regering, noch door de mijndirectie eén initiatief genomen om de veilig heid der mijnwerkers te bevorderen. Er wordt met bitterheid op gewe zen, dat sinds Marcinelle het aantal dodelijke ongelukken is gestegen. In de .maand- december -vonden in Bel gië in één week veertien dodelijke mijnongelukken plaats, waarvan de meeste veroorzaakt werden door in stortingen. Z.K.H. de prins der Nederlanden zal van 10 tot 12 januari a.s. te Parijs verblijven voor vergaderingen van de groepering van Europees- Amerikaanse verenigingen en voor de Europese stichting voor de cul tuur. Op 11 januari zal de prins, zo als reeds gemeld, het Institut Neer landais te Parijs openen. President Coty zal 'hierbij aanwezig zijn. De volgende dag zal de prins de lunch bij de president gebruiken. De arbeidsraden van tenminste 21 fabrieken in Boedapest hebben beslo ten zichzelf te ontbinden uit protest tegen het stroever worden van de po litiek der regering-Kadar. Onder de betrokken fabrieken be vinden zich ook de reusachtige Csepei ijzer- en staalbedrijven, die, met hun achttien fabrieken in Zuid-Boedapest, de grootste van Hongarije zijn. De rijkspolitie te Barneveld heeft een veertienjarige jongen, G. van der W. uit Barneveld aangehouden. Hij wordt er van verdacht met een' ge stolen auto de pui vernièTd te hebben van het huis van dé jamij'ie N.,. te Barneveld. -~ Hij had op de pluimveemarkt te Barneveld een vrachtwagen gien staan, was erin gestapt en wilde een phezierritje maken. Van dit reisje heeft hij echter weinig plezier be leefd, Want hij vloog door de snel heid uit de bocht, ramde een muur tje, schoot dwars de weg over en réed pardoes het huis binnen van de familie N. Het was een gelukkige omstandigheid dat geen huisgenoten in de voorkamer aanwezig was, zo dat het bleef bij een zwaar bescha digde erker en muur. De knaap ver dween hierop schielijk in het Ooster se bos. Door de duisternis kon men zijn identiteit niet vaststellen en ook de speurhonden van de politie hadden geen succes, doch enige dagen later slaagde de politie erin de chauffeur aan te houden. (Z. Vlaamse biljarttitel 2e klas) In de Bruyn's restaurant te Hulst vonden de beslissingswedstrijden plaats om liet Zeeuwsh-Vlaamse per soonlijk kampioenschap 2e klas, groot biljart. Er was uiteraard veel belangstel ling en de spanning was er ook. Want Leeraert moest winnen van Groot- haert (Axel) om de titel te verove ren. .Waarschijnlijk werd de spanning de serieuze kandidaat echter te veel en -hij verloor zijn partij. Hierdoor was het L. Bosman, Heikant, die een goede partij speelde tegen Schelfaut. Hekkesluiter is P. van Damme. Hon- tenisse. Het alg, gemiddelde vpor promotie naar de le klas werd niet bereikt. De einduitslag luidde 1 L. Bosman, Heikant, 1000 caramb. 165 brt. hogste serie 49, gem. 6.06. 2 J. Leeraert, Hulst, 931—141—47—6.88 9; 3 J. Taelman, Hulst. 976187 485,219, P. Groothaert, Axel, 917— 164425.598; 5 W. var. Dorselaer, Hulst 857—172—32—4.98—8; 6 Fr. Schelfaut 973—148—53—6.58—6. 7 L. de Mul, 702—146—42—4.81—4. .8 P. V. Damme, Hohtenisse 62313233- 4.71—2. De leiklasse In de wedstrijden om het kampi oenschap le klasse vond een span nend treffen plaats, tussen J. Blom- maert en Pr. Freyser. De laatste titelhouder, moest alle zeilen bijzetten om de jonge "concur rent zich van 't lijf te houden en het zag er voor de carambolefabrikant Freyser niet bijster gunstig uit, toen Blommaert in twee beurten de serie van 119 van Freyser wegvaagde! Dat was uitstekend werk. Freyser kor. het nog met een slotserie van 100 redden. De uitslagen Freyser 4002218,10, h.s. 119; J, Blommaert ?502215.9075. Freyser 400—2020—88—G. Penne- man 167208.3544. nftftere categorieën. En dat in een Üld, ..nu de bestedingsbeperking alias de bezuiniging toch ook voor e overheid moet gelden. Er schij nen zelfs al voorschotten op de .voorgenomen verhoging uitbetaald te zijn. Het ziet er niet naar uit, dat net kabinet die globale verho ging erdoor zal krijgen. Het is al lemaal nogal .vreemd,. Dan ligt er ook nog een nota- Hofstra te pruttelen in de pan. Het zal wel een zwaar verteerbare pan- W7, gorden. De fiscus gaat weer nf n?» Net bedrijfsleven komt min lultI m w m van de stijgende onkosten en de pnjsstop. En wij consumenten als toe allemaal bij el kaar zijn. zien toch nog prijzen om hoog gaan, tèrwijl er wat van de netto-verdiensten wordt afgepeu- terd. Ik moet zeggen, dat het heel ingenieus gaat met zó veel procen ten meer en dan weer zo veel pro centen minder en dan weer een schepje erop. maar het eindresul taat is dan toch minus. Ik heb er gens gelezen, dat men voor de be rekening van ambtenarensalarissen elektronische machines in het bui tenland ging inschakelen. Zo inge- De eerste stappen zijn dan in het nieuwe jaar gezet. In het agenda boekje staan- dë eerste notities ge krabbeld. We krijgen weer weken zonder extra-feestdagen. Depoli tieke bedrijvigheid zal ook flink moeten gaan draaien, Het ideaal van Kortenhorst de begroting afhandelen vóór Kerstmis is dit maal niet verwezenlijkt. Er staan "op een paarinteressante hoofd stukken op het menu. Ik ben be nieuwd. hoe dat nu zal gaan met de verhoging van de topsalarissen. Erg goed begrepen heb ik het niet. Nu ja, wel dat men bekwame des kundigen met een hogere beloning wilde binden aan de rijksdienst, nu het bedrijfsleven er ook zo hard aan staat te trekken. Maar waarom kan dit niet meer improviserender- wijs. van geval tot geval? Nu men cr categorieën in ging betrekken kwam er natuurlijk ook roering in wikkeld hebben we het ons ge maakt.' Dit versluiert ons zicht op de werkelijkheid. Dit. zou ik als leus voor 1957 willen aanheffen: Meer eenvoud, meer klaarheid! Doe je meeBeste groeten, Natuurlijk doe ik met je mee, als .ie waar en waarover ook ter wereld meer eenvoud en meer klaarheid wilt. Er zal dan heel wat moeten veranderen, want eenvoud en klaar heid is vrijwel nergens meer te vin den. Oris maatschappelijk bestel is zeer ingewikkeld geworden, het techmsch vernuft is daaraan niet 6' Tot de eenvoud van o gere eeuwen kunnen en willen ter.dg- Maar we willen het ecnvnnl'6^! hebben als het eenvoudig kan. Eenvoudig kan het nu eenmaal met altijd, 't Leek b.v. zo eenvou dig om de salarissen van hogere ambtenaren te verhogen te rfke- nen vanaf een bepaalde rang. Maar toen kwamen de leraren. En toen •kwamen de hoofdofficieren. En de burgemeesters; en aan de burge meesterssalarissen zijn weer gekop peld die van de gemeente-secreta rissen. En zö kan ik doorgaan, waarbij ik. de lagere ambtenaren nog niet genoemd heb. Bij de begroting van binnenlandse zaken zullen die salarisvraagstuk ken aan de orde komen (inderdaad waren er al hier en' daar verhogin gen uitbetaald). Er zal dan ook gesproken worden over de leraren salarissen en ik twijfel er niet aan of de salarissen der lagere ambte naren komen ook aan de orde. Geen eenvoudige zaak, vooral niet met het oog op de noodzaak van bezui niging, wat tegenwoordig beste dingsbeperking wordt genoemd. Daarover zal de regeringsnota gaan, aansluitend op de bekende SER-rapport. Die regeringsnota was aanvankelijk nog in december, na dien voor begin januari toegezegd. Maar ze is er nog niet en haar ver schijnen zal nog wel een paar we ken op zich laten wachten. Want de regering heeft blijkbaar met betrekking tot de agrarische problemen enkele vragen gesteld aan de Stichting van de Arbeid. De nota zal dus niet kunnen uitkomen voor het oordeel van de Stichting daarvan bekend en door de regering bestudeerd is. Die agrarische problemen zullen ongetwijfeld een belangrijk aspect vormen van de regeringsnota, die beperking van bestedingen zal voorstellen en met betrekking tot het agrarische leven juist belang rijke uitgaven van overheid en bur gerij zal moeten bevatten. Het Landbouwschap heeft zijn eisen ge steld. Minister Mansholt heeft soortgelijke eisen bij zijn verkie zingspropaganda van de PvdA er kend. Nu zal hij ze waar moeten maken bij minister Hofstra. Dat zal geen eenvoudige zaak zijn, even min als het loonbeleid met betrek king tot de achtergebleven land arbeiders. Laatst sprak ik iemand, die ter zake van agrarische vraagstukken nogal deskundig is en de proble men aldus formuleerde: Of Hofstra of Mansholt moet door de knieën. Ondanks mijn neiging tot eenvoud, zoals je bemerkt hebt, neig ik naar een ietwat ingewikkelder oplossing: in bepaalde opzichten zal Hofstra toegeven in andere Mansholt. Voor de betrokkenen, maar ook voor heel Td 's echter van het groot ste belang in welke mate en ten opzichte van welke kwesties beider zijds toegeven zal geschieden. Daar voor kunnen we pas enig oordeel als de regeringsnota uit is. Met hartelijke groet blijve t.t. Zaterdagmiddag wordt in het Strandhotel te Vlissingen een bijzon dere algemene vergadering gehou den van het district Zeeland van de KNAU. Een en ander in verband met de reorganisatieplannen in de KNAU, waarbij het district Zeeland als zelf standig district zou komen te ver vallen en zou worden aangesloten bij het district Zuid-Holland. Met west- Brabant zou dan een nieuw district „Zuid" gevormd worden. De gewestelijke bond voor Zeeland en Westbrabant van de Landelijke Ruiterverenigingen hield ditmaal haar jaarlijkse samengestelde wedstrijd te Bergen op Zoom. De organisatie was in handen van de Oranjeruiters uit Willemstad. Aan de lichte dressuurproef met lichte cross-country namen 10 ruiters deel. De uitslag was: 1 A. v. Liere met Bento (Oranjezon); 2 A. Rotte met Rudi (Oranjezon); 3 H. Minder- houd met Prins (Oranjezon); 4 J. Coppoolse met Bambino (Oranjezon); 5 W. van Nieuwenhuyzen met Max (Walcheren); 6 B. van Nieuwenhuyzen met Henk (Walcheren.) De zwaardere dressuurproef met cross-country telde 15 deelnemers en hier was de uitslag: 1 mej. B. Punt met Marga (Niervaartruiters); 2 C. Steendijk met Winston (Walchei'en); 3 mej. B. v.d. Weel met Harold (Nier vaartruiters); 4 C. Knook met Spencer (Oranjeruiters); 5 A. Priester met Marco (Noordbeveland); 6 J. Munters met Deugniet (Oranjeruiters); 7 W. van Nieuwenhuyzen met Piet Hein (Oranjezon); 8 A. Crucq met Orma (Walcheren); 9 J. Crucq met Peter (Walcheren). Voor de persoonlijke Zeeuwse schaaktitels werden weer enkele par tijen gespeeld. In de hoofdklasse won ir J J. Elzerman van A. J. Niemarkt, die op zijn beurt een overwinning boekte op Jansen Hierdoor delen ir. J. J. Elzerman en A. J Niemarkt nu de tweede plaats. De stand is 1 J. L. Woudstra 3 uit 3; 2 ir. J. J. Elzerman en A. J. Niemarkt 2 uit 4; 3 Jansen 0 uit 3. In de eerste klasse zorgde Mast voor een verrassing. Hij haalde namelijk het eerste puntje binnen door een overwinning op de Wit, waardoor de stand nu als volgt luidt1 Melse 3.5 uit 4; 2 van Beizen 3 uit 4; 3 de Wit 3 uit' 5; 4 Flissehaalje 2,5 uit 4; 5 v. d. Hoek 1,5 uit 4; 6 L. Woudstra 1 uit 3, 7 Mast 1 uit 5; 8 Zonruiter 0.5 uit 3. In de strijd om de Zeeuwse jeugd- titel had Rudi Ruyg een slechte start, want hij verloor zowel van Gabe Woudstra als van Jansen (de drie deelnemers aan de titel). (Biljarten). In café Verhulst te Vlissingen werd een aanvang gemaakt met de voor wedstrijden van het toernooi om het biljartkampioenschap van Nederland, kader 38/2. De eerste uitslagen wa ren: Verhage (AKM, Middelburg) 250 36 36 6 94Gabrielse (ALM, Middel burg) 236 36 24 6.55; Harting (ABC. Vlissingen) 250 30 29 8.33Schouten (ABC, Vlissingen) 204 30 28 6.80; Ver hage 250 3 6 48 6.94Schouten 236 36 46 6.55; Gabrielse 250 41 43 6.09— Schouten 226 41 47 5.51; Harting 250 33 32 7.57—Verhage 248 33 28 7.51; Schouten 250 37 35 6.75Verhage 236 37 26 6,37; Harting 250 21 44 11.90— Gabrielse 160 21 36 7.61 De stand is nu; Harting 6 punten, moyenne 8,91; Verhage 4 6.92; Ga brielse 2 6,59; Schouten 2 6.36. Het Nederlands militaire elftal heeftgoed genomen hoekschop, Nagtegaal Het parkoers van de 9e ronde van Nederland, die van maan dag 6 mei tot en met maandag 13 mei zal worden gehouden, heeft een lengte van ongeveer 2000 km. Het beginpunt is dit maal in Luik gelegd, het eind punt in Amsterdam. De voorlopige route, die evenwel nog moet worden goedgekeurd door het ministerie van Waterstaat, ziet er als volgt uit: Luik. Verviers, Maastricht, Heer len, Sittard, Roerrqond, Venlo, Nij megen, Arnhem, Doetinchem, Henge lo, Enschede, Olderizaal, Almelo, Zwolle. Assen, Groningen, Leeuwar den, via de afsluitdijk naar Den Hel der, Hoorn, Alkmaar, IJmuiden, Half weg, Alpen aan de Rijn, Woerden, Gouda, Rotterdam, Dordrecht, Moer dijk, Waalwijk, Breda Roosendaal Tilburg, Den Bosch, Culenborg, Ut recht, Amsterdam. De Australische Zwembond heeft een invitatie gericht tot de Kon. Ned Zwembond voor deelneming van twee of drie van Nederlands beste zwemsters aan de Australische kam pioenschappen. Deze zouden eind 1957 worden ge houden. Ofschoon men in Melbourne van mening is, dat de KNZB de uitnodiging zal aanvaarden is er, zo vernemen wij, op het bondsbureau van de KNZB nog geen officieel schrijven uit Melbourne binnengeko men. In „De Vliert" een goede generale repetitie gehouden, door de laatste oefenwedstrijd vóór de ontmoeting met België op 16 januari te Brussel van B.V.V. met 6—2 te winnen. Motregen legde een grijze, natte sluier voor de schijnwerpers en maak ten het veld en de bal spekglad. Maar de militairen leverden het bewijs, dat zij deze nadelige factoren door hun uitstekende voetbaltechniek beter be heersten dan de Bosschenaren. Voor al de aanval, bestaande uil spelers van de ere-divisie, verraste met zeer goed samenspel in een hoog tempo, en een goede afwerking bij het schie ten- Geleidelijk aan namen de militairen door het hoge tempo en het uitmun tende samenspel het heft in handen en drukten tenslotte hun overwicht in doelpunten uit. Jansen opende na voorbereidend werk van Bosselaar de score (0—1). Enkele minuten later was het weer Bosselaar, die door een De zestien clubs welke het tot de kwartfinales van de K.N.V.B.-beker hebben gebracht zijn: Feijenoord, Amsterdam, Fortuna en VVV uit de eredivisie. HVC, SHS, ADO, HDVS en Helmondia uit de eerste divisie, Leeuwarden, 't Gooi, ZFC, Be Quick, Veendam, RBC en Rheden uit de tweede divisie. De tot en met heden bijgewerkte standenljjsten van de afdeling Zee land van de KNVB zien er als volgt uit lste klasse ANoormannen 12—20; Lewedorpse Boys 1119; Schoon dijke 11—15; Robur 16—10; Krumin- gen i(>—9; Walcheren 8—8, Vogel waarde 118, Domburg 12—4, Vol harding 113. lste klasse B: Renesse 10—18; Zie- rikzee 2 8—10; Burgh 2 9—8; Brou wershaven 87; Dreischor 91. 2de klasse A.: IJzendijke 1118; Groede 12—18, Aardenburg 2 11—12, Noormannen 2 12—12;, Retranche- ment 1111. Zuidzande 10—10; Zee land Sport 4 9—9, Biervliet 2 10—4; RCS 3 8—2; Breskens 3 4—0 2de klasse B: Philippine 1116; Patrijzen 8—13; Rapenburg 10—13; Cortgene 610; Hansweertse Boys 2 8—10, Vogelwaarde 2 7—9, Sluiskil 2 74, Yerseke 2 83. Kwadendamme 82, Corn. Boys 3 92. 2de klasse C-: Renesse 2 1326; SVOWK 7—10; Zierikzee 3 9—10; Dreischor 2 76; Brouwershaven 2 92; Zonnemaire 70. 3e klasse A: 's Heer Arendskerke 2 1322; Schoondijke 2 1118; IJzen dijke 2 712; Vlissingen 5 1011; Walcheren 2 1010; Patrijzen 2 11 10; Robur 2 10—6; Zeeland Sport 5 84, Lewedorpse Boys 2 94, Zuid- .zapde 2.2—L 3è klasse "B: Axel 3 1526; Hulst 3 1014; -Terneuzqn 3 1013- Koe wacht 2 10—11; RIA 2 12—11, Philip pine 2 108; Hontenisse 3 105; Steen 3 94; Sluiskil 3 10, Rapen burg 2 50. in de gelegenheid stelde, met een kopbal, het tweede doelpunt achter de Bossche doelman te deponeren (0—2). Oonk profiteerde van een doorbraak van de Sparta-rechtsbuiten door de stand op 03 te brengen. Vlak voor de rust werd het door Bisschops uit een vrije trap 04. Na de thee volgde een opleving van B.V.V. Het team kwam meer in de aanval en maakte het zelfs, nadat Quaadvliet en van Beurden de ach terstand tot 24 verkleinden, de mi litaire ploeg toch nog lastig. Maar de verdediging van de Oran jemannen gaf geen krimp en ontwor stelde zich aan de druk. Met goed opgezette aanvallen bestookten zij het doel van B.V.V. door voltreffers van Oonk (in de 21e en 44e minuut), kwam het einde met 62 in het voordeel van het Nederlands mili taire elftal, waarin ook Luijten (NAC) stond opgesteld, als linksbinnen. De interland-voetbalwedstrijd Nederland-België, die op 3 no vember a.s. te Rotterdam zou worden gespeeld, is op ver zoek van de Belgische- en Fran se Voetbalbonden uitgesteld tot 17 november. België en Frankrijk sullen nu op 3 november te Brussel hun tweede wed strijd voor de voorronde van het toer nooi om het wereldkampioenschap spelen. Programma 13 januari. le KLASSE A. Vogelwaarde 1- Domburg 1; Krui- ningen 1-Lewed. Boys 1. Volharding '32 1- Noormannen 1; Walcheren 1- Schoondijke 1. le KLASSE B. Dreischor 1-Brouwershaven 1, Zie rikzee 2-Renesse 1. RESERVE le KLASSE. Clinge 2-Oostburg 2; Kruiningen 2- Luctor 2; Zeelandia 2-Vlissingen 4; Steen 2 -Goes 3; Zeeland Sport 8- Hulst 2. 2e KLASSE A. Groede 1-Aardenburg 2; Retranche- ment 1-Zuidzande 1; Zeeland Sport 4- Noormannen 2; IJzendijke 1-RCS 3. 2e KLASSE B. Cortgene 1-Hansw. Boys 2; Patrijzen 1-Kwadendamme 1; Sluiskil 2-Yerseke 2; Vogelwaarde 2-Philippine 1; Ra penburg 1-Corn. Boys 3. 2e KLASSE C. Brouwershaven 2-Dreischor 2; SVO WK 1-Zonnemaire 1. 3e KLASSE A. Lewed. Boys 2-'s Heer Arendskerke 2; Schoondijke 2-Zuidzande 2; Zeeland Sport 5-Robur 2; Vlissingen 5-Wal- cheren 2. 3e KLASSE B. Terneuzen 3-Steen 3; Ria W 2-Koe- wacht 2. HONIG Haast niet te geloven, zo heerlijk is Honig's Groentesoep. Zeker even geurig en krachtig als wanneer U ze zélf maakt. Maar dan véél vlugger, gemakkelijker én goedkoper klaar! Royaal veel heerlijke zomergroenten zitten in zo'n zakje, èn vol-op vermicelli Begin Uw maaltijd met een feestelijke en voedzame tractatie, met Honig's Groentesoep! Vele uitgelezen groenten worden - zomervers en fris - voor Honig's Groentesoep verwerkt uit Met zorg gekozen kruiden geven Honig's geurige Groentesoep juist dit, dat «maakt naar méér

de Stem | 1957 | | pagina 3