MOSKOU PRIJST OPNIEUW EENHEID AAN mand won Lente-voorboden Dulles vraagt spoed Ike's plannen voor Djakarta tot grote concessies bereid Nederlandse arts ontwikkelde kanker-therapie een nieuwe ïaf een klap MYV Demonstratieve receptie in Kremlin Franse generaal stuurde aan op putsch in Algerië Straaljager landde op spoorlijn Hongaren ontgoocheld door program van Kadar PRINS VOERT DE PINGUÏNS Goed geraden...... verdiend) lom naar e plaats DAGBLAD VOOR ZEELAND Mr. Kolfschoten burgemeester van Den Haag Verbloemde blokkade-dreiging AANVAL OP DE V.S. Iets zachter DE DOOD OP DE WEG Vennootschaps belasting omhoog Zuid-Sumatra mag belastingen houden Maatregelen in verband met radio-activiteit Opvallende resultaten Britse aanval op Jemen? r 4 d spelende Kuys. iw gestopt. nog geen 9 minu iman Swinkels al ,ulp moest roepen van midvoor Can- ;e maken en even de speler rakelings nam de thuisclub nden. ontbrak in de Ven- beslissende schot, nsen onbenut ble- overzijde werd er elukkig geschoten, or het einde dacht e doelpunt te zien uiten Snijders met orzet Faas Wilk°s n kans bood, die anvalsleider onbe- werd gemist. 1 Theuws in de icht de Venlonareii succes toen nie- erwachtte. teurs in afdeling C 1 het program over. Alliance thuis blij- edstrijd tegen Kim- toch een klap van ;en, een der sterken kreeg bij MOC een :ken, die velen zal >e Bergenaren staan de drie clubs, die naar nng beduiden- iden. TSC, dat even- ad voor een sterk Het kon De Spech- wingen (1-2). nu: 3 9 2 2 20 27-11 3 7 4 2 18 31-19 3 8 2 3 18 32-21 2 6 2 4 14 23-18 2 6 1 5 13 19-23 2 4 4 4 12 26-24 1 5 1 5 11 24-21 2 5 1 6 11 27-30 3 4 3 6 11 22-22 3 3 2 8 8 12-22 3 2 3 8 7 22-34 3 1 1 7 3 14-34 15 10 2 3 22 49-21 14 8 4 2 20 29-15 15 9 2 4 20 35-19 14 7 4 3 18 36-29 13 7 3 3 17 39-18 14 6 4 4 16 29-27 14 5 4 5 14 28-38 13 5 3 5 13 31-35 14 4 5 5 13 28-23 14 3 7 4 13 20-24 13 5 2 6 12 19-33 14 5 2 7 12 33-29 14 3 3 8 9 24-29 14 1 4 9 6 20-46 15 1 3 11 5 21-50 irtcorrespondent) talrijke supporters veer een bijzonder bezorgd. De Bossche- t belangrijk duel le- 0 en wat ook van wonnen ruimschoots alsof de thuisclub al ■ote voorsprong zou ant reeds na 16 mi- risclub een 2-0 voor- 15e minuut schoot en uiterst snelle en rd in. Doelman Wij- goed verving, stopte ende en van Beurden lak (1-01. Nauwelijks toen Remmers de ie MW-backs speei- surden achter de bal >elman Wijzen er zich maken, lag de bal al doel (2-0). In de jbeerden de Limbur- un achterstand in te hechte BW-verdedi- iet toe. B3I divisie B werd het 'rammawijzigingen 'n :de boel. Feiten, die boven uit rijzen, zijn :e gelijkspellen. Lon- 0, zodat die leiders deden en een beetje andenlijst deden ook ijkwaardige Dosko zo rde door volle winst n Wilhelmina (32), ndalers thans tweede maar vóór Longa. een haastig ingelaste UVS af te doen. De teedden hun middag wonnen er met 20 L thans: 97e JAARGANG No. 22346 Uitgave N. V. Uitgevers Mi). Neerlandla. Verschijnt elke werkdag. Bureaus: Breda, Reigerstraat 16. Tel.: Directie, Redactie en Administratie 3351. Verantwoordelijk Hoofd redacteur: J. J. H. A Bruna. Redactieraad: J. M. A. C. v. Dongen, C. J. v. Hootegem, Mr. Dr. A. J. J. M. Mes, Mr. H-ML.de Rechter. P. V. M Veicauteren, L J. v. 't Westende. Abonn.prijs bij voorultbet 1 6.50 p. kwartaal, p. post 1 7.20, p. week (ultsl. bij niet postbesteil.) 1 0.50. Incasso wordt berekend. Losse numm, 13 et Postrek. 278841 Voor God, Koningin en Vaderland DINSDAG 8 JANUARI 1957 Advertentieprijs voor de gehele oplage f 0.85 per m/m. (Ingezonden Mededelingen t 9.85 per m/m). Voor advertenties van plaatselijke aard uit Zeeland uitsluitend in de Zeeuwse editie f 0.14 per m/m. (Ingezonden Mede delingen f 0.35 per m/m) Bij contract aan zienlijke reductie; volledig tarief en Alge mene Voorwaarden worden op aanvraag verstrekt. Staatwerk 3 ct. per m/m extra. Inzendingen op advertenties, welke de uit gevers om redenen te hunner beoordeling niet wensen af te geven, worden vernietigd. Bureau voor de Zeeuwse Eilanden: GOES, Westsinge] 98, Telefoon 2236- Bureau voor Zeeuwsch-Vlaanderen: HULST, Dubbele Poort 7, Telefoon 102 (Bijbureaus: TERNEUZEN, Noordstraat 56, TeL 2601 COSTBURG, Nieuwstraat 41, Tel. no. 35) (Van onze Haagse correspondent.) De benoeming van Eindhovens burgemeester, Mr. H. A. M. T. Kolfschoten, tot burgemeester van Den Haag is nu definitief. De lichtstad zal haar eerste bur ger op 10 februari moeten af staan aan de residentie, die zich gelukkig mag prijzen met deze benoeming. Mr. Kolfschoten heeft in Eindhoven bewezen dat hij een man is met een bewon derenswaardig brede visie en een enorme werkkracht. De nieuwe burgemeester van Den Haag werd in 1903 te Arnhem gebo ren. Na zijn gymnasiale studies be zocht hij de universiteit van Amster dam en op 24-jarige leeftijd werd hij benoemd tot tweede secretaris van de R.-K. Staatspartij. Tevens was hij enkele jaren particulier secretaris van Jhr. mr. Ruys de Beerenbrouck. In 1933 werd mr. Kolfschoten be noemd tot directeur van het partij bureau der R.-K. Staatspartij. Hij heeft die functie tot 1941 vervuld. Na de bevrijding, in 1945 en 1946, was hij minister van Justitie. Toen volgde zijn benoeming tot burgemees ter van Eindhoven, maar desondanks wist hij nog tijd te vinden voor deel name aan de landspolitiek. Tot 1952 namelijk was hij lid van de Eerste Kamer. Onder leiding van mr. Kolfscho ten zijn de laatste jaren in Eindhoven heel wat belangrijke dingen tot stand gekomen. Over de opvolging van de heer Kolf schoten is nog niets definitiefs bekend. In goed ingelichte kringen houdt men echter niet voor onmogelijk dat on der de burgemeesters van de grotere gemeenten in Limburg een opvolger zal worden gevonden. Terwijl de Polen en Hongaren in taai verzet zijn tegen het communisme, onder het welgevallig oog van maar schalk Tito, is Moskou begonnen met een actie, die een oorlogsverklaring inhoudt aan de nationalistische stromin gen in hel communistische kamp. Tijdens een receptie, die gisteravond in de Russische hoofdstad werd gehouden ter ere van een Oostduitse delegatie en die ook door premier Tsjou En Lai van communistisch-China werd bijgewoond, werd duidelijk gedemonstreerd voor hernieuwing van de communistische eenheid onder leiding van het alwijze Kremlin. Grotewohl en andere Oostduitse leiders hebben in Moskou een overeenkomst gesloten met de Russische regering. De Sovjets hebben Oost-Duitsland een krediet op lange termijn verleend en ook verdere economische hulp beloofd. In een communiqué werd gezegd, dat de overeenkomst inzake het gebruik van de lucht- corridors bij Berlijn door Amerikaanse, Britse en Franse vlieg tuigen een beperkt karakter drqagt, omdat Oost-Duitsland sou- verein moet worden geacht in zijn eigen luchtruim! De besprekingen met de Oostduit sers, de ontvangst van Tsjou, die een aantal communistische landen gaat bezoeken en de receptie in het Krem lin droeg een duidelijk demonstra tief karakter. De Chinese premier gaf te kennen, dat het socialistische kamp" onder leiding van de Sovjet- Unie verder moet strijden ,,voor het behoud van de vrede". Boelganin deed een onverbloemde aanval op Amerika. Hij zei, dat Eisenhowers plan opnieuw een gevaarlijke toestand zou scheppen in het Midden-Oosten. De receptie werd door alle Russi sche staatsgroten bijgewoond. In to taal waren er een duizend man in de zalen van het Kremlin bijeen. Arrestaties in Hongarije Vele leden van de in oktober en november van het vorig jaar gevorm de revolutionaire raden in Hongarije, zijn vorige week door de politie in hechtenis genomen, aldus is maandag te Boedapest vernomen. Er zijn geen redenen opgegeven voor de arrestaties, die werden ver richt krachtens een onlangs uitge vaardigd decreet. Dit decreet maakt voor de tijd van zes maanden gevangenhouding van personen die ervan verdacht worden oproerige elementen te zijn, mogelijk. Te Boedapest zijn fabrieksarbeiders een langzaam - aan - actie" begon nen om uiting te geven aan hun on tevredenheid over de regeringsver klaring van zondag, waarin werd aangekondigd, dat het communisti sche bewind in Hongarije zal worden versterkt. Er werd echter geen mel ding gemaakt van incidenten. Vele Hongaren hebben maandag openlijk in fabrieken en kantoren hun teleurstelling geuit over de reeds lang verwachte verklaring. Men had verwacht, dat er een einde zou ko- ENKELE Hagenaars vertelden gister avond de politie, dat zij bij Scheve- ningen een vliegtuig in zee hebben zien storten. Een reddingsboot heeft niets kunnen vinden. DE Zuidkoreaanse waarnemer bij de V.N. heeft gisteren opheffing van de bestandslijn, terugtrekking van de Chinese troepen uit Noord-Korea en vrije verkiezingen voor laatstgenoemd gebied geëist. Z.H. DE PAUS en de wijbisschop van New York, mgr. Fulton J. Sheen, be horen tot de tien meest bewonderde mannen in de Verenigde Staten. Eisenhower neemt nog altijd de eer ste plaats in op de lijst. HOLMATOF, minister van Lichte In dustrie in de Sovjet-republiek Tadji kistan, is van zijn functie ontheven, omdat hij gelden van de staat heeft gebruikt om een huisje voor zichzelf te bouwen. ARMEENSE archeologen hebben op de bodem van een meer bij de berg Ararat de sporen van een drieduizend jaar oude stad gevonden. DE OMVANG van het Nederlandse autopark is, volgens het jaarverslag van de R.A.I., in de loop van de laat ste zes jaar verdubbeld. MAANDAG a.s. gaat de .Statendam" haar tweede technische proefvaart maken, die vier dagen in beslag zal nemen. Weersverwachting van het K.N. M. I. tot vanavond, opgemaakt maandagavond 23.15 uur: Zwaar bewolkt met hier en daar motregen; voornamelijk in het zuiden en midden van het land plaatselijk mist. Overwegend ma tige zuidwestelijke wind. Dezelfde temperaturen als gisteren of iets hogere. Verwachting van het Belgisch weerkundig instituut: Zwakke tot matige zuidwestelijke wind. Be wolkt tot zwaarbewolkt met lichte regen. Lichte stijging van tempe raturen. Vandaag: zon onder 16.48 uur. Morgen: zon op 8.45 uur, maan onder 1.05 uur. men aan het bewind van één partij, maar uit de plannen van de regering blijkt, dat, zo er al niet-communisten in het kabinet zullen worden opge nomen, deze ministers de leiding van de communistische partij zullen moe ten aanvaarden. De politieke commissie van de Hon gaarse revolutionaire raad" die te Straatsburg zetelt, heeft een ontwerp resolutie opgesteld voor de oprichting van een commissie van drie leden, die het Hongaarse volk bij de V.N. moet vertegenwoordigen. De commissie zou moeten bestaan uit mevrouw Anna Kethly, de voorzitter van de Hon gaarse socialistische partij, Joseph Koevago, oud-burgemeester van Boe dapest en secretaris-generaal van de partij van kleingrondbezitters en ge neraal Kiraly, de voormalige mili taire gouverneur van de Hongaarse hoofdstad. De commissie zou iiijde plaats moe ten komen van de delegatie van de ..marionetten-regering-Kadar". Rumoer in Polen De campagne die op het ogenblik in Polen gevoerd wordt met het oog op de komende verkiezingen, ver loopt steeds stormachtiger. Op bijeenkomsten waar kandidaten spreken hebben zich talrijke inciden ten voorgedaan. Vooral communisten die in de afgelopen tien jaar hoge functies bekleed hebben, moeten het ontgelden. Verscheidene malen is Te Straatsburg heeft de eerste ver gadering van de Hongaarse ..revo lutionaire raad in ballingschap" plaats gevonden. Op de foto ziet men (v.l.n.r.) Sandor Kiss, secretaris generaal van de Boeren Unie, Oliver Benjamin, voormalig prefect var politie van Boedapest en vertegen woordiger van Anna Kethly, die de belangen der vluchtelingen bij de Volkerenorganisatie behartigt en Bela Kiraly. president van de Raad en voormalig generaal tijdens de opstand in Boedapest. het reeds voorgekomen, dat de kie zers het schrappen van bepaalde na men van de lijst van kandidaten eis ten. Bij de verkiezingen, die over veer tien dagen gehouden worden, wordt gestemd op een eenheidslijst van het nationale front, waarin de communis tische partij, de democratische partij de boerenpartij, religieuze en cultu rele verenigingen, beroepsorganisa ties en onafhankelijken samenwerken. Er zijn 723 kandidaten, overwegend communisten, voor 459 parlements zetels. De secretaris-generaal van de Ver. Naties, Dag Hammarskjoeld heeft aan de algemene vergadering voor gesteld een speciale commissie in te stellen voor onderzoek naar de toe stand in Hongarije. Generaal Jacques Faure, plaatsver- var end commandant van een in Al giers gelegerde Franse divisie, zou volgens het blad ,,Le Monde" enige dagen geleden, op last van de Franse minister van defensie, gestraft zijn met dertig dagen gevangenisstraf. Hij zou deelgenomen hebben aan de voorbereiding van 'n militaire putsch. Het blad berichtte dat gebleken is, dat generaal Faure getracht heeft aanhangers voor een plan te winnen, dat ten doel had het wettige republi keinse bestuur in Algerië te vervan gen door een militaire junta. Volgens het blad is Faure op verzoek van de Franse minister met standplaats Al giers, Robert Lacoste, eind decem ber naar Parijs teruggeroepen en daar door de minister van defensie bestraft wegens zijn betrekkingen met een uiterst rechts comité, genaamd Geheim Comité van Algiers". ROERMOND: Gistermiddag is de 40-jarige Engelse lerares mej. Elizabeth Harrison uit Ryhope (Engeland), op de rijksweg tussen Roermond en Horn verongelukt. Zij raakte met haar auto die zij zelf bestuurde tussen twee vracht auto's bekneld bij een poging de wagens te „snijden". Zij was op slag dood. Een van de vracht auto's behoorde toe aan de fa. Kribbe uit Steenbergen. In New York zijn de nieuwe mode modellen voor de lente bekend ge maakt. Als creatie van Oleg Cassine ziet men links een Grieks aandoend namiddagtoiletje van ragfijne zij den chiffon met een donkerbruine schaduw. De rechter foto toont een ..tranedruppel" jasje van Samuel Winston. Het jasje is van zwarte zijde met witte druppels en heeft een charmante rolkraag. Een tul band van dezelfde stof en een witte roos completeren het geheel. Dit geheime comité zou onder lei ding staan van een reserve-generaal en o.m. van plan zijn geweest Lacoste op een reis naar zuid-Algerië te ont voeren en hem dan in Algiers door een ander, waarschijnlijk een hoge of ficier. te laten vervangen. In het com plot is ook generaal Dumesnil de Maricourt betrokken, die het bevel over de luchtmacht in Algerië voert. Foster Dulles, de Amerikaan se minister van Buitenlandse Zaken, heeft gisteren voor de buitenlandse commissie van het Huis van Afgevaardigden op spoed aangedrongen bij de be handeling van Eisenhowers hulpplan voor het Midden-Oos ten. Dulles zei, dat als het Midden-Oos ten in de greep van het internationale communisme zou komen, dit voor de landen van dit gebied zowel een poli tieke als een economische en reli gieuze ramp zou betekenen. Hij voeg de hieraan toe, dat ,,de economieën van vele landen van de vrije wereld direct afhangen van het Midden-Oos ten en van het vervoer door het Mid den-Oosten, terwijl de economie van de gehele vrije wereld hierbij indi rect betrokken is". Dulles merkte tenslotte op, dat het doel van Eisenhowers voorstel is ,,een derde wereldoorlog te beëindi gen voordat hij begonnen is". De Amerikaanse president heeft in middels James Richards, de voorma lige democratische voorzitter van de commissie voor buitenlandse aangele genheden van het Huis van Afgevaar digden, tot zijn speciale medewerker voor zaken betreffende het Midden- Oosten benoemd. Richards zal aan het hoofd staan van een Amerikaanse delegatie naar dit gebied. In Londen is gezegd, dat indien Egypte inderdaad Britse en Franse schepen zou willen beletten gebruik te maken van het Suezkanaal, zolang de Israëlische troepen uit het gebied van Gaza niet zijn teruggetroken, dit inbreuk zou betekenen op de in 1888 te Constantinopel gesloten internatio nale overeenkomst. Met ingang van 8 januari zal de scheepvaart in de haven van Port Said hervat worden. Uit Duitsland wordt gemeld, dat Krupp bereid zou zijn, deel te nemen aan financiering van de dam van As- soean op particuliere basis, ook in dien deze deelneming niet zou worden gegarandeerd door de regering van de Duitse Bondsrepubliek. De regering zou voornemens zijn om de vennootschapsbelasting met 100 miljoen gulden te verhogen. De helft van dit bedrag maakt deel uit van de 110 miljoen gulden (50 miljoen direct, 60 miljoen indirect) belasting verhoging waartoe de SER geadvi seerd heeft, de andere helft zou een noodzakelijk gevolg zijn yan een ge deeltelijke inwilliging van de eisen van het Landbouwschap ten aanzien van de garantieprijzen. De Indonesische regering is bereid zeer ver te gaan in het tegemoetkomen aan de eisen van de provincies buiten Java tot autonomie in bestuurs- en finan ciële aangelegenheden. De minister van Financiën, Jusuf Wibisono, heeft medegedeeld, dat een (Van onze Haagse correspondent) In verband met de in de laatste tijd sterk toegenomen radio-activiteit in ons land zal de controle worden uitgebreid en zullen wettelijke maat regelen moeten worden getroffen om aan de gevaren het hoofd te bieden. Minister Suurhoff heeft dit medege deeld in antwoord op vragen van het vroegere Tweede Kamerlid, thans mi nister van Maatschappelijk Werk, mej. dr. Klompé (K.V.P.). Reeds sinds maart 1955 worden regelmatig lucht- en stofmonsters op het voor komen van radio-activiteit gecontro leerd. Sinds februari 1956 worden bo vendien watermonsters genomen. Bij deze onderzoekingen is gebleken, dat de radio-activiteit in de laatste tijd vooral in de maand september, sterk is gestegen. Ook controle op voedingsmiddelen zal noodzakelijk zijn. indien atoomex plosies regelmatig blijven voorkomen. Dr. W. A. G. van Everdingen, die verbonden is als arts-spe cialist aan de gemeentelijke ge neeskundige dienst te Utrecht, heeft in de afgelopen jaren een kankertherapie ontwikkeld, waarover thans door de medi sche universiteitskliniek te Keu len wetenschappelijk is gepubli ceerd. Sinds enige jaren houdt een werk groep van deze kliniek zich bezig met de chemo-therapie bij kanker en naar aanleiding van. door dr. van Everdin de patiënten een duidelijke verbete ring van de algemene toestand werd waargenomen, gedeeltelijk met ge wichtstoename en vermindering van de subjectieve bezwaren, - De door dr. van Everdingen ont- L wikkelde preparaten zijn een injectie gen ontwikkelde, enzymprëparaten *è*n vloeistof van leverextractdialysaten en de resultaten van de eerste behande- een concentraat van enzymsystemen, lingsprocven in Nederland, wordt sinds juli 1955 de therapie van dr. van Everdingen ook in de Keulse kliniek toegepast. In het onlangs verschenen medisch- wetenschappelijke tijdschrift „Medizi- nische Klinik", worden door de werk groep van de Keulse kliniek mede delingen gedaan over de klinische resultaten, bereikt met de enzympre paraten bij de therapie van kanker. Van de 62 in vijftien maanden be handelde patiënten vertoonden 9 een objectieve verbetering met teruggang van de klinische symptomen, terwijl bij 80 procent van de meestal in het ergste stadium van kanker verkeren- zoek nog voor operatie in aanmerking schenen te komen. Als totaal-indruk geeft de werk groep als haar mening te kennen dat bij de behandelde patiënten het onge woon lang aanhouden van de goede algemene toestand opvalt. Zo bleken vele patiënten, ondanks uitgebreide processen, tot wandelingen in staat. Deze gunstige indruk werd versterkt door stijging van de eetlust, gedeel telijk met toeneming van het gewicht en het verdwijnen van pijnen, evenals van de overige lokale en algemene bezwaren. Geen enkele ongunstige be ïnvloeding van het bloedbeeld werd waargenomen in tegenstelling met de behandeling van cytostatica of stralen. De aanbeveling is gerechtvaardigd, zo word. gezegd, bij de actualiteit van het probleem en de machteloosheid van de geneeskunde, ten opzichte van dit ziektebeeld om de enzym-therapie in veel grotere omvang dan tot nu toe het geval was, te gaan toepassen. De werkgroep wijst er tenslotte op, dat met deze preparaten geen „won- dergenezingen" bereikt kunnen wor- De opvallende beïnvloeding van het den. Alleen reeds de mogelijkheid om ziekt-verloop met een duidelijke ver- de patiënt een lang lijden te besparen betering van de algemene toestand die en hem daarenboven gedurende lan- werd waargenomen, in sommige ge- gere tijd ambulant en zonder klachten vallen met objectieve verschijnselen te hóuden betekent, volgens de werk- van teruggaan van het gezwel, was groep, een belangrijke stap vooruit, voor de werkgroep aanleiding om de die verplicht tot een diepgaand ver behandeling ui. te breiden tot patiën- der klinisch en enzymchemisch onder ten die bij het klinische vooronder- zoek. waardoor het tot zich nemen van grote hoeveelheden rauwkost door de pa tiënt overbodig wordt. In Keulen werd allereerst de nieu we therapie toegepast bij patiënten, bij wie een chirurgische of straien- therapeutische behandeling geen zin meer had. bedrag van 20 miljoen rupiah naar Midden-Sumatra is overgemaakt en dat Zuld-Sumatra voorlopig zijn in komsten uit belastingen en douane rechten mag gebruiken voor de uit voering van wederopbouw- en ont wikkelingsplannen! De bereidwilligheid van de centrale regering ten opzichte van de eisen van de provincies kwam ook tot uiting in een mededeling van de minister van Binnenlandse Zaken, Sunarjo, dat hij bij het parlement een wetsontwerp zal indienen tot het verlenen van provin ciale autonomie aan de residentie Djambi. Het volkscongres van Djambi, dat wat het burgerlijk bestuur betreft tot de provincie Midden-Sumatra behoort, doch in militair opzicht onder het militaire commando van Zuid-Suma tra valt, had zondag besloten ,„de re sidentie van midden-Sumatra af te scheiden". Niet alleen Djambi, maar ook de Riouw-archipel, tussen Sumatra en Singapore, zal een autonome provin cie worden. Ook in het oostelijk deel van Noord. Sumatra is een comité opgericht, dat autonomie eist voor het gebied rond Medan. Kolonel Maludin Simbolon, de af gezette opstandige territoriale com mandant van Noord- en Midden-Su matra, heeft zondag gezegd geen bevel tot een aanval, op wie ook, te zullen geven. Volgens Indonesische persberichten is het luchtruim boven het gebied van de Molukken gesloten verklaard voor buitenlandse vliegtuigen. Volgens deze berichten is dit geschied om het uit werpen van wapens en munitie door vreemde vliegtuigen te voorkomen. Prins Philip van Engeland bezoekt op het ogenblik met liet koninklijk jacht „Brittannia", in het kader van zijn reis om de wereld, de Engelse nederzetting in het Zuidpoolgebied. Op de foto. die radiografisch van de „Brittannia" werd uitgezonden, ziet men de prins een koppel pin guïns voeren ergens in het Zuidpoolgebied". De Westduitse legatie van de Ara bische staat Jemen heeft maandag bekendgemaakt, dat Britse vliegtui gen met brand- en brisantbommen steden in Jemen aanvallen. Ook ge bruiken de Britten tanks bij hun aan vallen op Jemen, zo werd gezegd. Verscheidene regeringsposities en douaneposten zijn opgeblazen. Op de vraag of Jemen aan de Ara bische landen en de Ver. Naties hulp heeft gevraagd, verklaarde de zaak gelastigde, dat Jemen besloten heeft de kwestie voor de Ver. Naties te brengen. Het Britse ministerie van koloniën maakte maandagavond bekend, dat vliegtuigen van de RAF in het protec toraat Aden alleen zijn opgetreden te gen „invallers uit Jemen". De piloot van een Gloster-Meteor- straaljager, van de vliegbasis Leeu warden, heeft gistermiddag een nood landing moeten maken bij Barneveld. Het toestel kwam op de spoorlijn te recht, nadat de bestuurder nauwelijks een botsing had kunnen voorkomen met een juist passerende trein. De bestuurder en reizigers van de trein zagen het vliegtuig recht op zich afkomen. Van de reizigers geraakten er enige in paniekstemming. De trein bestuurder verhoogde de snelheid van de trein, terwijl tegelijkertijd de pi loot alles in het werk stelde om een botsing te vermijden. Net even achter de trein botste het vliegtuig tegen de spoordijk en kan telde gedeeltelijk op de lijn, daarmee voorlopig alle treinverkeer onmoge lijk makend. De piloot kon ongedeerd uitstappen. Het vliegtuig werd be schadigd. Vandaag komen met een vlieg tuig van de K.L.M. uit New York op Schiphol aan de heer en mevrouw A. Bortzfield uit Lancaster (Pennsylvania)die als prijswinnaars van een tele visieprijsvraag van de „Colum bia Broadcasting System" een wereldreis gaan maken. Zij heb ben nl. moeten raden hoeveel het totaal-bedrag naar hun me-1 iüng zou zijn, dat de C.B.S. se dert 31 december 1951 heeft uitgekeerd aan de winnaar van het televisieprogramma „The Big Pay Off". Dit bedrag was 1.150.280 dollar en het winnende antwoord was daar maar vijf dollar af. Het echtpaar maakt de reis voor rekening van de C.B.S. en van de zgn. „Diners Club". Het heeft een kredietkaart van laatstgenoemde club, waarmee het de wereld zal rondreizen. Het echtpaar zal o.a. bezoeken brengen aan Amsterdam, Lon den. Parijs, Rome, Stuttgart, Sydney en San Francisco.

de Stem | 1957 | | pagina 1