Eisenhower trad met hulpplan het Congres voor I DOLLARS IN ELK GEVAL WELKOM Filmactrice beleefde angstig avontuur Kadar viert de teugel, maar de partij blijft toch nummer één Onverbloemde waarschuwing aan Rusland Program van 400 miljoen Nasser dreigt weer eens GEEN LICHT KARWEI.... WOL STRIE EN Sovjets hoeven van niets te vrezenrnaa, ons maar..... DE DOOD OP DE WEG Drukte bij tankstation Hammarskjoeld in voorjaar jnaar Boedapest j Britse vlieger kreeg asiel in Oost-Duitsland Nederlander dood gevonden in Luik Horeca-verzoek afgewezen 12 ILBÜRG j DAGBLAD VOOR ZEELAND Jordaniërs bliezen spoorlijn op Dezelfde temperaturen V- ONDER YAN GEZAG Y.N. John Graham wordt terechtgesteld Partijbureau K.V.P. Wouter Perquin directeur Regeringsprogram na ruggespraak met de Sovjet-leiders Zondagsrijverbod Uitslagen top-voetbal1 In kano over de oceaan 0 0 0 0 voor dekens BURG J !R STEEN Jlkn uurt Jan- 97e JAARGANG No. 22345 Uitgave N. V. Uitgevers Mij. Neerlandla. Verschijnt elke werkdag. Bureaus: Breda, Reigerstraat 16. Tel.: Directie. Redactie en Administratie 3351. Verantwoordelijk Hoofd redacteur: J. J. H_ A Bruna Redactieraad: J. M. A C. v. Dongen, C J v Hootegem, Mr. Dr. A J. J M Mes, Mr H. M L de Rechter, P V. M Vercauteien, L. J v. '1 Westende Abonn prijs by voorultbet t 6.50 p. kwartaal, p. post t 7.20, p. week (uitsl. bij met postbesteli.) f 0.60. Incasso wordt berekend. Losse oumm 13 ct Postrek 278841 Voor God, Koninpïn en Vaderland MAANDAG 7 JANUARI 1957 Advertentieprijs voor de gehele oplage f 0.35 per m/m. (Ingezonden Mededelingen f 0.85 per m/m). Voor advertenties van plaatselijke aard uit Zeeland uitsluitend in de Zeeuwse editie f 0.14 per m/m. (Ingezonden Mede delingen f 0.35 per m/m) Bij contract aan zienlijke reductie; volledig tarief en Alge mene Voorwaarden worden op aanvraag verstrekt. Staatwerk 3 ct. per m/m extra. Inzendingen op advertenties, welke de uit gevers om redenen te hunner beoordeling niet wensen af te geven, worden vernietigd. Bureau voor de Zeeuwse Eilanden: GOES, Westsingel 98, Telefoon 2238 - Bureau voor Zeeuwsch-Vlaanderen: HULST, Dubbele Poort 7, Telefoon 102 (Bijbureaus: TERNEUZEN, Noordstraat 56. Tel. 2601 COSTBURG, Nieuw straat 41, Tel. no. 35) Eisenhower, terwijl hij voor de aan vang van zijn toespraak het applaus van de senatoren in ontvangst neemt. Vice-president Richard Nixon (links) en de voorzitter, senator Sam Rayburn, staan achter hem. ETTEN. Op de Rijksweg naar Breda raakte de heer C. Baremans bij het oversteken onder een auto. Hij was op slag dood. (Zie ook elders in dit blad.) AMERSFOORT. Twee jon getjes, de zesjarige N. en de acht jarige R., werden op de Rijksweg Amersfoort-Utrecht door een auto gegrepen. Beiden waren op slag dood. NIJMEGEN. Een vrachtauto, die met een andere auto in botsing kwam, slingerde het trottoir op en 1-eed een tienjarige jongen aan. Het ventje overleed een uur later in het ziekenhuis. MOERDIJK. Zuster Redempta var het klooster in Moerdijk kwam op de weg naar Zevenberg- schenhoek met haar scooter te vallen. Zij overleed kort daarop. (Zie ook elders in dit blad). HET LIJK van de Britse tweede lui tenant Anthony Moorhouse is zondag per vliegtuig van Napels naar Enge land overgebracht. MINISTER SPAAK van België heeft verklaard, dat de verdragen betref fende Euratom en gemeenschappelij ke markt omstreeks 20 februari zul len worden getekend. KONINGIN JULIANA is met de prin sessen Irene en Margriet van Sankt Anton naar Nederland vertrokken. Prinses Beatrix blijft nog enkele da gen om een ski-cursus af te maken. EEN CONVAIR van de „American Arilines" is in Oklahoma verongelukt. Zes van de tien inzittenden werden gewond. IN PENANG, een haven van Malak- ka, nebben zich woensdag botsingen voorgedaan die aan drie personen het leven hebben gekost. Er is een uitgaansverbod afgekondigd. VIJF HONGAARSE paartjes zijn gis teren in de kapel van het ziekenhuis te Horst in het huwelijk getreden. ZEVEN Indonesiërs, die ervan be schuldigd werden de Nederlandse di recteur van een brouwerij in Soera- baja te hebben mishandeld, zijn door het Landgerecht vrijgesproken, we gens „gebrek aan bewijs". IN JAPAN werkt men aan het ont werp van een onderzee-tankboot die een draagvermogen van 30.000 ton zal hebben en door atoomenergie zal wor den voortgedreven. EISENHOWER zal op 10 januari de „State of the Union" in het Congres voorlezen. Op 16 januari wordt de nieuwe Amerikaanse begroting inge diend. PRESIDENT Koerner van Oostenrijk, die vrijdag plotseling overleed, zal donderdag a.s. worden begraven. Tot zaterdagavond laat was er bij de talrijke benzinepompstations is ons gewest een meer dan gewone drukte waar te nemen. De veie automobilis ten wilden voor het laatst hun tank laten vullen met „goedkope" benzine. De meesten immers moesten hun wagen een gedwongen zondagsrust ge ven en met ingang van hedenmorgen is de prijs per liter benzine 8 cent hoger. Ér waren zelfs automobilisten die meenden goed te doen hun trouw vervoermiddel een extraatje te bezor gen door maar meteen de tank vol met super te laten draaien. Het gevolg van deze drukte aan de ben zinepompen was, dat menig pomphou der het bordje ledig" moest plaat sen. Voor de automobilisten zal het vandaag en mogelijk ook morgen nog een genoegen zijn dat men profiteert van het voordeeltje 8 cent per liter te hebben uitgespaard. Overigens een vrij schrale troost. Er moet alleen iets later wat dieper in de beurs worden getast. Britse en Franse schepen zullen geen toestemming krijgen, van het Suezkanaal gebruik te maken, als Is raël weigert de strook van Gaza te ontruimen. Dit heeft president Nasser van Egypte gezegd. Hij voegde er aan toe, dat alle schepen die door het ka naal worden geloodst, hun tolgelden aan Egypte zullen moeten betalen. De Israëliërs maken nog steeds geen aanstalten, zich uit de Gaza- strook terug te trekken. Ze willen eerst garanties, dat Nasser niet op nieuw het grensgebied laat terrori seren en dat Israël zijn schepen in de Golf van Akaba kan houden, zonder gevaar voor een Egyptische blokkade. Zeven van de dertien schepen, die in het Suezkanaal zijn opgesloten, hebben zondag negen mijl in de richting van Port Said afgelegd. De overige zes schepen vertrekken maandag in noordelijke richting. Men verwacht, dat de schepen maandag of dinsdag het kanaal zul len verlaten. De zes Britse en Franse bergings schepen, die de haven van Port Said vrijmaken, zullen niet deelne men aan het opruimingswerk ten zuiden van de stad. Inmiddels is het weer tot een inci dent gekomen aan de grens van Is raël met Jordanië. Overvalcomman- do's bliezen een gedeelte op van de spoorlijn tussen Jeruzalem en Tel Aviv. Radio-Cairo heeft bekendgemaakt, dat in het Britse protectoraat Aden vier sjeiks in opstand zijn gekomen tegen de Engelsen. In Aden zouden circa 2500 man Britse troepen zijn aangekomen. Verwachting van het K.N.M.I., geldig tot vanavond, opgemaakt zondagavond 23.15 uur: Aanvankelijk opklaringen, later meer bewolking maar op de mees te plaatsen droog weer. Matige tot kraentige zuidwestelijke wind. Ongeveer dezelfde temperaturen. Verwachting van het Belgisch Weerkundig Instituut: Lichte tot matige wind uit het zuidwesten. Licht bewolkt tot betrokken en overwegend droog. Vandaag: zon onder 16.46 uur. Maan onder 23.58 uur. Morgen: zon op 8.46 uur. Maan op 11.18 uur. Het opzienbarende hulpprogram voor liet Midden-Oos ten, dat president Eisenhower zaterdag het Amerikaanse Congres lieeft voorgelegd, heeft reacties gewekt in de hele politieke wereld. In onverbloemde taal heeft Eisenhower de Russen duidelijk gemaakt, dat zij niets van de Verenig de Staten hoeven te vrezen, zolang zij niet tot agressie overgaan, maar dat zij in het andere geval een vastberaden Amerika tegenover zicli vinden, In een rede, die door radio en televisie werd uitgezonden en behalve door de Amerikaanse Congresleden ook door een groot aantal buitenlandse diplomaten werd aanhoord, heeft de presi dent machtiging gevraagd tot het gebruik van de strijdkrachten tot bescherming van de landen in het Midden-Oosten. Hij zei het Congres binnenkort te zullen verzoeken om 400 miljoen dollar voor een uitgebreid program van economische hulpverlening. De president zei, dat de voorge stelde maatregelen in overeenstem ming zullen moeten zijn met de ver dragsverplichtingen van de Verenigde Staten, met inbegrip van die uit het handvest van de Verenigde Naties en de aanbevelingen van deze wereldor ganisatie. ,,Zij zullen ook. indien er sprake is van een gewapende aanval, onderwor pen worden aan het overheersende gezag van de Veiligheidsraad van de Verenigde Naties, in overeenstem ming met het handvest." De president zei met nadruk dat de machtiging tot gebruikmaking van strijdkrachten om verzet te bieden aan agressie ..niet zal worden ge bruikt behalve indien het aangevallen lqnd er om zal verzoeken." Hij sprak de hoop uit, dat nooit van deze machtiging gebruik zal moeten worden gemaakt. Niets is meer no dig om dit te verzekeren, dan dat onze politiek met betrekking tot de verdediging van het gebied spoedig en duidelijk wordt vastgesteld en ver klaard. Aldus zullen de Verenigde Naties en alle vriendschappelijke re geringen en vooral ook de regeringen die ons niet vriendschappelijk gezind zijn, weten hoe ons standpunt is." De beste waarborg voor de vrede is voor de Verenigde Staten duidelijk I te maken, dat zij bereid zijn volko- men en vrijelijk samen te werken met hun vrienden in het Midden-Oosten. De president zei van plan te zijn dadelijk een speciale missie naar liet Midden-Oosten te zenden om uitleg te geven van de samenwerking die hij wil geven. ..Russische heersers hebben al lang geprobeerd het Midden-Oosten te overheersen. Dat was zo bij de Tsa ren en dat is zo bij de bolsjewieken." De reden voor de Russische belang stelling in het Midden-Oosten is uit sluitend machtspolitiek, in verband met haar doel de wereld communis tisch te maken, aldus Eisenhower. Onverdraaglijk 99 Wat ..het verlangen van Rusland om het Midden-Oosten te overheersen betreft" zei de president, dat dit niet voortkomt uit economisch be lang bij dit gebied. Rusland is niet afhankelijk van het Suezkanaal en heeft geen behoefte aan de olie uit dit gebied. De Sovjet-Unie voert zelf een aanzienlijke hoeveelheid olie uit. Eisenhower merkte 'verder op dat De Amerikaan John Gilbert Gra ham zal volgende week in de gas kamer ter dood worden gebracht, wegens moord op 44 personen, onder wie zijn moeder, aan boord van een vliegtuig. Graham liet het vliegtuig, een Douglas DC-6 van de „United Airlines" in november 1955 veronge lukken door middel van een tijdbom. De secretaris-generaal van de Z V.N., Dag Hammarskjoeld, zal in J het voorjaar een bezoek aan Boe- J dapest brengen, zo heeft de Hon- gaarse minister van Buitenlandse j Zaken, Imre Horvath, zondag be- kendgemaakt. Een groep van vier man van de Verenigde Naties heeft zaterdag in Boedapest verkennende besprekin- gen gevoerd over de mogelijkheid 2 van economische huplverlening aan Hongarije door de Verenigde Z Naties. Z overheersing van de landen in het Midden-Oosten door krachten, die vij andig tegenover de vrijheid staan, een tragedie zou betekenen voor dit gebied zelf zowel als voor vele an dere vrije landen, wier economische leven dan vrijwel verstikt zou kunnen worden. West-Europa zou in gevaar komen, alsof er geen plan-Marshall, geen Noordatlantisch Verdrag was geweest. Eisenhower sprak verder over an dere factoren, behalve de materiële. In dit verband zei hij dat het onver draaglijk zou zijn wanneer de Heilige Plaatsen van het Midden-Oosten on derworpen zouden worden aan een re gime dat het goddeloos materialisme verheerlijkt. De president betoogde dat de Ver enigde Naties wel altijd van nut kun nen zijn maar dat deze organisatie geen algeheel betrouwbare bescher mer van de vrijheid kan zijn wanneer de ambities van de Sovjet-Unie in het spel zijn. Onder de geschetste omstandigheden, aldus de president, komt een des te grotere verantwoor delijkheid neer op de Verenigde Sta ten. De behandeling door het Congres van het verzoek van de president, zal verscheidene weken vergen. Over het algemeen is het plan van Eisenhower gunstig ont vangen. Ook de meeste landen in het Midden-Oosten hebben zijn voorstellen, hoewel enigszins gereserveerd, vrij welwillend be oordeeld. De commentaren op het plan kan men als volgt samen vatten: EGYPTE: Eisenhower heeft niets gezegd, wat voor ons onaanvaardbaar is. Een economische delegatie uit de V.S. zou in Cairo welkom zijn, maar de regering vraagt er zelf niet om. LIBANON: We zullen trachten met de V.S. samen te werken volgens de richtlijnen van het programma. Onze onafhankelijkheid mag echter niet ge schonden worden. JORDANIë: We zullen alle buitenlandse hulp aanvaarden, die zonder voorwaarden wordt gegeven. PERZIë: Wij zijn bijzonder ingenomen met het plan. Woorden zijn in daden omgezet. We kunnen Eisenhowers verklaring over de hele linie onder schrijven. SYRIë: De president baseert zich niet op de feiten, als hij spreekt over een communistisch gevaar in het Midden-Oosten. Wat doet Amerika, als Engeland, Frankrijk of Israël de Arabische landen aanvallen? AUSTRALIë: Behalve een toetreden tot het Bagdad-pact is er niets beters dat de V.S. hadden kunnen doen. SOVJET-UNIE: Amerika wil vanhet Midden-Oosten een protectoraat maken, wat een schending betekent van de soevereiniteit der betrokken landen. ISRAëL: Jammer genoeg schijnt het plan geen betrekking te hebben op het Arabisch-Israëlische probleem. INDIA (NEHROE): Elke poging van een grote mogendheid om het „lucht ledig" in het Midden-Oosten op te vullen, brengt het grootst mogelijke gevaar voor de wereldvrede met zich mee. DEMOCRATEN IN V.S.: Eisenhower gaat de put dempen nu het kaLf verdronken is. De president moet met een program komen, dat rekening houdt met alle feiten in de politieke wereld De Amerikaanse filmactrice Marie McDonald, die sedert vrijdag werd ver mist, is teruggevonden in een zieken huis te Indio in de staat Californië. Zij verkeerde in goede welstand. Vol gens eerdere berichten was zij ont voerd. De actrice werd vrijdagavond laat nabij de stad Cactus, ongeveer dertig km van Indio, geblinddoekt rond zwervend, aangetroffen. Zij had enige builen aan hoofd en gezicht opgelopen en was erg overstuur. De plaats waar zij werd aangetroffen is ongeveer 240 km van haar woning in Hollywood verwijderd. Zij zei dat overvallers haar met een revolver gedwongen hadden geblind doekt in een auto plaats te nemen. De mannen hadden haar eerst enige uren ergens in een buitenhuisje vast gehouden. Later was zij achter in de auto gestopt, waarmee de mannen toen de woestijn inreden, zij wierpen haar daar in een ravijn. De ontvoer- Een 22-jarige Britse officier-vlieger heeft politiek asiel in Oost-Duitsland gekregen. Hij is daar in december heengegaan en heeft volgens het Oostduitse persbureau verklaard, dat hij het niet eens is met de koloniale en buitenlandse politiek van Enge land. Zijn besluit om Engeland te verla ten was verhaast door „ontoelaatbare bemoeiing" met zijn particuliere aan gelegenheden door de militaire inlich. tingendienst. Hij had namelijk twee maal een bezoek gebracht aan een Russisch consulaat in Engeland om inlichtingen te vragen over studie mogelijkheden in de Sovjet-Unie. Hij was van plan „in een socialistisch land een nieuw bestaan op te bouwen". ders hadden slechts enkele van haar juwelen gestolen. Zij waren in de war geraakt toen bleek dat hun ge vangene in het buitenhuisje kans had gezien haar echtgenoot en haar moe der op te bellen. Uit angst voor de politie hadden zij haar in de woestijn achtergelaten. Dit alles volgens mej. McDonald. Het partijbestuur van de Katholieke Volkspartij heeft in zijn vergadering van zaterdag tot enkele benoemingen besloten als gevolg van de aanvaar ding van het lidmaatschap van de Tweede Kamer door de secretaris der partij dr. L. A. H. J. Albering, totnutoe directeur van het partijbu reau. Het bestuur benoemde de heer j Wouter Perquin, secretaris-perschef j van de Nederlandse r.-k. Midden standsbond, tot directeur van het par tijbureau en bevorderde de heer S. B. Gras tot adjunct-directeur. Dr. Albering blijft optreden als se cretaris der partij-zoals voor de oor log mr. F. Teulings, die toen even eens lid der Tweede Kamer was. Met name zal dr. Albering de func tie van politiek adviseur blijven ver vullen. Mr. J. W. van de Poel blijft tweede secretaris en is in het bijzon der voor de internationale werkzaam heden verantwoordelijk. Te Luik ontdekte men op de bodem van een liftkoker van een flatgebouw het lichaam van de 62-jarige stuka door Zweelsen uit Bunde. Nadat men de man naar boven had gebracht, bleek dat hij reeds was overleden. Zweelsen was donderdag niet in zijn kosthuis teruggekeerd. Het par ket van Luik staat nog voor een raad sel, want Z. had werk in een ander flatgebouw dan dat waarin hij werd gevonden. Bovendien weet men nog niet hoe hij in de liftkoker van dit gebouw is terechtgekomen, want de deuren van de liftkoker kunnen alleen geopend worden als de lift stilstaat. De politie onderzoekt of hier sprake is van een ongeluk. De mogelijkheid van moord wordt echter voorshands niet uitgesloten geacht. De Hongaarse premier Kadar heeft nu het programma van zijn regering bekendgemaakt. Enerzijds houdt het een aantal concessies in aan de vrijheidsdrang van het volk, anderzijds ge tuigt het van een krampachtige vastbeslotenheid tot communis tische alleenheerschappij. De minister van Economische Za ken heeft op het verzoek van het be- drijfsschap Horeca, tot opheffing van hei zondagsrijverbod, afwijzend be schikt. Het voorgestelde systeem van be perking van het benzine verbruikend vervuer tot de eigen provincie noemt de minister niet uitvoerbaar, omdat daardoor het zakenvervoer mede sterk zou worden getroffen, zulks in tegen stelling tot het zondagsrijverbod, dat in hoofdzaak het particulier verbruik van benzine beperkt. Een snelheids beperking voor alle motorrijtuigen tot bijvoorbeeld 70 km per uur levert niet voor alle auto-typen besparing op en is moeilijk controleerbaar, al dus de minister. De minister zegt met de belangen van de Horeca-bedrijfstak steeds re kening te blijven houden. Indien het verbod aanstaand voorjaar nog van kracht mocht zijn, zal men de zaak opnieuw bezien. Kroestjev en Malenkov blijken van 1 tot 4 januari in Boedapest te zijn geweest om daar met leiders uit Hon garije, Tsjecho-Slowakije, Bulgarije en Roemenië politieke en economi sche kwesties" te bespreken. Het is duidelijk, dat Kadar met het bekend maken van zqn program heeft ge wacht, om eerst met de Russen rug gespraak te kunnen plegen. De voornaamste punten van het program zijn: Meerdere democratisering van 't bewind. O Bescherming van de „volksdemo- cratische instellingen en verwor venheden". J Grotere autonomie voor het pro vinciale bestuur. De democratisering zal in over eenstemming zijn met de Hon gaarse tradities en omstandigheden. C Het staatsapparaat zal eenvoudi ger worden gemaakt en de bu reaucratie zal worden afgeschaft, g De regering steunt op de arbei ders, boeren en progressieve in tellectuelen. 7 De ,,volksdemocratische discipli ne" wordt gewaarborgd. Inzake de economische taken van de regering verklaarde radio-Boeda- pest, dat zij gericht zijn op: 1. Verhoging van de kolenproduktie. 2. De uiterste zuinigheid. 3. Het voorkomen van inflatie. Om inflatit te voorkomen wordt in krimping van het staatsapparaat en de uiterste zuinigheid in de over heidsadministratie aanbevolen. Voorts zullen er speciale maatrege len worden genomen, zoals het verbod om de lonen te verhogen, verminde ring van investeringen, nauwgezette inning van belastingen, beperking van de uitgaven der fabrieken en herzie ning van het loonsysteem. Meer vrijheid voor boeren De controle op de landbouw zal ver eenvoudigd worden. De boeren zullen meer materiaal krijgen om de op brengst van hun land te vergroten. De staat garandeert vrije koop en verkoop van land. De familieboerde rijen zullen 10 tot 12 ha groot mogen zijn. De opbrengst kan vrij worden verkocht. De boeren die middelgrote bedrijven hebben en de kleine boeren krijgen vergoeding voor de schade die zij in het verleden hebben geleden door de verplichte levering De arbeidersraden zullen een nieuw loonstelsel in het leven roepen, waar door de arbeiders meer zullen verdie nen. Ook zullen deze raden meer zeg genschap krijgen in de economische leiding der bedrijven. De godsdienstbeoefening zo heet het zal als een particuliere aange legenheid van iedere burger worden beschouwd. De regering zal de tussen Kerk en staat gesloten overeenkomst blijven eerbiedigen. Zij zal het recht der ouders waarborgen om hun kinde ren op school godsdienstonderwijs te doen geven, doch de regering ver wacht „getrouwheid van de kerkelijke leiders jegens de staat". Gewag wordt gemaakt van de ..door de Sovjet-Unie verleende hulp bij het neerslaan van de tegenrevolu- tie" waaraan wordt toegevoegd: „Er zijn thans onderhandelingen gaande over de aanwezigheid van Sovjet troepen in Hongarije." Tenslotte wordt nog in de verkla ring gezegd dat de regering - Kadar voornemens is met de leden van niet- communistische partijen en met bui ten de politiek staande personen te onderhandelen over samenwerking bij de economische wederopbouw van het land en over eventuele deelneming aan de regering. Vijfjarenplan afgelast Het Hongaarse persbureau „M.T.I." deelt mede, dat de regering-Kadar heeft besloten het tweede vijfjaren plan af te gelasten, „teneinde het levenspeil der arbeiders te verhogen en zich te kunnen wijden aan de be strijding van de thans bestaande moeilijkheden." De regering schatte de schade, door de „contra-revolutie" toegebracht op vele miljarden forinten (een miljard forint is ongeveer 318 miljoen gul den). Voorts wordt in de regerings verklaring gezegd, dat de Hongaarse regering kredieten van de westelijke kapitalistische landen zal aanvaarden mits daaraan geen politieke voor waarden verbonden zijn. De vereniging van Hongaarse uni versiteitsstudenten heeft op een storm achtige bijeenkomst te Boedapest met 52 etgen 25 stemmen een resolutie aangenomen waarin de overtuiging tot uitdrukking wordt gebracht dat de opstand in Hongarije een nationa le opstand was en niet, zoals de re gering-Kadar beweert, een door fas cisten geleide tegenrevolutie. De uitslagen, die de ploegen uit de ere-divisie op de eerste speeldag van het jaar boekten, luiden als volgt: Feijenoord-Elinkwjjk 3-1 Willem n-Rapid 1-2 BVV-MW 2-0 Spel. Enschede-Eindhoven 6-1 PSV-GVAV 5-2 Fortuna '54-Sparta 1-1 VW-NAC 1-0 DOS-NOAD 3-1 Ajax-Amsterdam 2-3 Voor verslagen en actie-foto's mogen wij U verwijzen naar onze sportpa gina's. De opruimingswerkzaamheden in het Suezkanaal zijn in volle gang. De commandant van de politie macht van de Verenigde Naties, generaal-majoor Edson Burns, en de directeur van de opruimings actie, de Amerikaanse luitenant- generaal Raymond A. Wheeler (in burger) bespreken bij een opgebla zen kanaalbrug de moeilijkheden. De 34-jarige Hamburgse arts Hannes Lindemann heeft West- Indië bereikt na een tocht van elf weken in een kano over de Atlantische Oceaan, aldus is za terdag te Hamburg vernomen. De dokter, die op 20 oktober heimelijk uit Las Palmas op de Canarische Eilanden was ver trokken, had telegrafisch van Sint Thomas, een van de West- Indische eilanden, gemeld, dat hij behouden was aangekomen. Hij was op zijn reis voor het eerst opgemerkt door het Ne derlandse schip „Blitar" op 22 november. De opvarenden van dit schip zagen dokter Linde mann aan voor een schipbreu keling en wilden hem aan boord nemen, maar de Duitser had ge weigerd.

de Stem | 1957 | | pagina 1