Aardenburgs raad kwam al vroeg in het nieuwe jaar bijeen Driejarig zijn bedje kind zette brand in REUZENHANGAR BIJNA GEREED I R.-k. kweekscholen vergaderden Vakantiespreiding nog knellend vraagstuk Ossewei raakt overbevolkt Philips niet naar Heinkenszand Walcheren Zuid-Beveland ZEEUWSCH- VLAANDEREN tm Uitvoerige rede van de burgemeester Jubilea in 1957 Paters kapucijnen Audiënti' SPECIAAL BERICHT A. WIL»-HULST Vogelshow te Yzendijke MIDDELBURG GOES Nieuwe bestuursleden AUTOBANDEN SAMPERMANS Hoogwaterstanden Verhoging ionen prov. personeel Met ingang van 1 juli j.l. Bouwwerken waarop doorgewerkt wordt Zes ervan in Zeeland tRIUMPÏ» Zilveren jubilé bij v. Gend en Loos Zesde lustrum van „Pliilatclica" TERNEUZEN HULST Lezing van de heer P. Brand AGENDA Vandaag Morgen Doktersdiensten Maandag tem DAGBLAD DE STEM VAN ZATERDAG 5 JANUARI 1956 In de eerste raadsvergadering in het nieuwe jaar gaf burge meester J. van Dongen in een uitvoerige rede, die bijna een uur duurde, een overzicht van het gepresteerde in het afgelo pen jaar en over de algemene toestand in de gemeente. Hij merkte daarbij op, dat de osse wei in Aardenburg overbevolkt dreigt te geraken, want dat er 112 mannen meer wonen in de gemeente dan vrouwen. Hij kon verder mededelen, dat in het afgelopen jaar voor 28 nieuwe woningen, 7 hangars en 1 fabrieksgebouw bouwvergunningen werden afgegeven en dat diverse straten en wegen in de gemeente werden verbeterd. Aangaande de landbouw waarbij hij uitvoerig stil stond, zag de toestand er niet zo hoopvol uit, vooral niet na het slech te jaar dat we achter de rug heb ben. Hij hoopte op een gunstige ont wikkeling doch in verband met het Deltaplan baart het zorgen en hij wenste ook het bestuur van het wa terschap veel wijsheid in zijn beleid toe met het oog op de belangrijke beslissingen die door dit waterschap in de toekomst zullen moeten wor den genomen. Ook ten aanzien van de landbouw op de zandgrondbedrij- ven en van de vlasserijen kon voor zitter van Dongen geen gunstig geluid laten horen. Ten aanzien van de be jaardenzorg betreurde spreker het, dat er naast de bloeiende bijeen komsten van de Katholieke bejaar den in „Maris Stella" van Protes tantse zijde nog geen actie voor de bejaarden op touw gezet is. Aan gezien de thans beschikbare bouw grond in het nieuwe uitbreidingsplan zo goed als op is, zal in het komende jaar verder worden gegaan met de straataanleg en met de aanleg van bouwterrein. Spreker bracht ook hul de aan de heer A.I. Catsman die als hoofd van de kring west Zeeuwsch- Vlaanderen de opbouw van de Be scherming Bevolking heeft geleid. Namens de raad dankte wethouder Catsman als oudste raadslid voor het werk dat de burgemeester en zijn staf in het belang van de gemeente hadden verricht in 't afgelopen jaar. Voor de openbare lagere school Markt werd een nieuw leerplan vast gesteld, dat de goedkeuring van de raad kon verwerven. E.H.B.O. Door de Katholieke Nationale Bond voor E.H.B.O. worden jaarlijks lan delijke wedstrijden gehouden, waar voor in de diverse districten voor ronden worden georganiseerd, waar van de winnaars dan kunnen deel nemen aan de landelijke wedstrijd. Voor het jaar 1957 is Aardenburg aangewezen in het district Zeeland om de wedstrijden te organiseren en wel op zaterdag 26 januari 1957. Dooi de plaatselijke afdeling wordt daar om aan de raad verzocht een gel delijke tegemoetkoming te verlenen voor deze organisatie. De raad be- 50 jaar priester 21 december: pa ter Crispir.Us (Handel). 25 jaar priester 12 maart, de pa ters Gaudiosus (Handel); Leo (Nja- roemkop, Borneo), Nolascus (IJmui- den); Chrysantius (Oosterhout), Clau dius (Den Bosch); 17 juli Z.H.E. mgr. dr. Ferrerius v. d. Hurk. apostolisch vicaris van Medan; pater Silvester (Babberich); Fidentius (Eindhoven). 60 jaar professie: 3 oktober, de pa ters Angelus (Breda); Fabianus (Til burg) en Richardus (Udenhout); 19 november Br. Wilhelmus van Oos terhout (Tilburg). 50 jaar professie 25 april, de broe ders Gislenus Den Bosch)Firmus (Rotterdam); 25 juli de broeders Trudo (Eindhoven) Joannes-Josephus (Grave) en Anicetus (Sluiskil); 4 oktober, broeder Willibaldus (En schede), 21 september, de paters Marcellinus (Den Bosch), Aurelius (Medan. Sumatra), Arr.ulphus (Grave) 25 jaar professie; 14 juli, de broe ders Gandulphus (Handel) en Hildu- ardus (Rilland-Bath), 8 september, de paters Ubaldus (Tilburg), Telespho- rus (Den Bosch), Serapion (Uden hout), Olgerus (Princeton, Canada), Gamaliel (Rilland-Bath), Augustinus (Pahauman, Borneo), Simeon (Bre da), Lautantius (Oosterhout), Ger.e- (ius (Enschede), Ignatius (Nijmegen), Molanus (Pontiak), 24 oktober, pater lantius (Helmond). sloot maximum f. 100,-- ter dekking van de onkosten ter beschikking te stellen. Aangezien de archiefbewaarplaats onder het gemeentehuis te klein blijkt te zijn om de grotere stukken die de oudheidskamer zal moeten bevatten te bergen, zal deze alleen worden gebruikt voor het opbergen van ar chiefstukken en boeken. De oudheids kamer zal daarom worden ingericht in het voormalig brandspuitgebouw, dat door zijn oud-Hollandse bouwtrant met zijn typische torentje daartoe het meest geschikt is. De raad be sluit hiertoe dan ook zonder hoofde lijke stemming. Tot gemeentelijke lijkschouwers worden benoemd de plaatselijke artsen N.J. Rijk en J.C. Hage. Aan J. Lako wordt in verband met het bereiken van de pensioengerech tigde leeftijd eervol ontslag verleend als keuringsveearts in de keurings kring waartoe Aardenburg en Eede behoren. Lening Ter voorziening in de behoefte aan kasgeld hetgeen thans nogal zorgen baart slaagde de gemeente er in een kasgeldlening aan te gaan van hon derdduizend gulden, hetgeen de raad natuurlijk goedkeurde. Besloten werd tevens om burgemeester en wethou ders te machtigen in de toekomst, wanneer zich de gelegenheid voordoe' om kasgeld te verkrijgen, reeds de nodige stappen te doen en dan in de eerstvolgende raadsvergadering een besluit te nemen. Aan de Protestants Christelijke Stichting voor School- en Beroeps keuze Voorlichting en aan de Inter diocesane Stichting Katholieke Be roepskeuze Voorlichting respectieve lijk te Goes en te Sluiskil wordt een bijdrage verleend van f 15,— per ge val uit de gemeente. Bij de rond vraag brengt de heer Rijckaert de diverse gevallen ter sprake van slo ten die noch door de gemeente en noch door het Vrije van Sluis Worden onderhouden en waardoor waterover last voor de aangelanden ontstaat. Het betreft hier sloten die op de grens van het gebied van het water schap en de kom der gemeente Aar denburg liggen. Naar deze gevallen zal een onderzoek worden ingesteld. De heer Paridaen zou gaarne zien dat de Roeselaerestraat te Sint Kruis spoedig zou worden verbeterd vooral ook met het oog op de slechte water afvoer, doch de heer Mabesoone merkt op, dat het Waterschap „Het Vrije van Sluis" thans urgentere we gen op het programma heeft staan en dat er van verbetering van de Roeselaerestraat, waarvoor ook de medewerking van het Vrije van Sluis nodig is, dit jaar nog wel niets zal komen. beid alle belangstelling van het Berg se publiek kregen, erin de vuurhaard te doven. De schade, die de brand aanrichtte, is niet aanzienlijk. Bij navraag naar de oorzaak van de brand deelde men ons mee. dat deze gezocht moet wor den in het spelen met lucifers door de kleine Leo. Het ventje zettè zijn eigen bedje in brand. De bisschop van Breda. Baeten, zal op woensdag geen audiëntie verlenen. mgr. Jos 9 januari (Van onze verslaggever.) Ik mag van geluk spreken, dat ik in de gaten kreeg, dat er bo ven iets niet in orde was, want anders zouden er wel eens dra matische dingen gebeurd kun nen zijn. De heer Fr. Klep, Noordzijde Zoom 2, Bergen op Zoom, die zojuist zijn driejarig logeetje Leo Klep van een wisse ver stikkingsdood redde, is de kalm te zelve. De heer Klep vertelde, dat hij n.aar de tweede verdieping van zijn woning was gehold, toen hij een eigenaardige branderige lucht opsnoof. Bij het be treden van de logeerkamer, waar de driejarige te bed lag, zag: hij. dat de matras waarop het kind lag. in lichte laaie stond. Dikke rookwolken, zo zei de heer Klep, die mij bijna de adem benamen, kwamen mij tegemoet. Ik heb toen bliksemsnel de kleine, die erg huilde, uit het ledikant getild en naar beneden gedragen. Hij mankeerde, tot onze grote opluchting, gelukkig niets. Overigens ondervond de Bergse brandweer, die onder leiding van brandmeester J. van Zuilekom,. de i de jaarvergadering ,e;en. ^ingrijpende brand energiek bestreed, grote hinder wijzigingin hpt, bestuur,, opgeleverd, van de dikke rook. Alleen door gebruik i De heer Bol uit Nijmegen, die aftrad te maken van persluchtmaskers was i-a*s voorzitter na een zittingsperiode het mogelijk, om in het kamertje te j van meer dan 20 jaar, yerd bij^accla- blijven. Vrij spoedig slaagden de brandweer mannen, die bij hun .(Advertentie) VOOR ALLE DAMES UIT HET LAND VAN HULST. Vanaf a.s. maandag 7 jan. zal er steeds iedere maandag van 's morgens 10 uur tot 's namiddag 5 uur een speciale door de W A L A Fabrikanten opgeleide Corsettière in onze zaak aanwezizg zijn, die U gaarne op vakkundige wijze met de uitgebreide WALA artikelen van dienst zal zijn. Met man en macht is door de leden van ,,De Vogelvrienden" te IJzendijke gewerkt om de „Interna tionale Vogelshow", die van morgen om 10 uur geopend wordt, in orde te maken. In de grote zaal van het jeugdge- bouw worden grote volières gebouwd, terwijl een aparte afdeling afgeschei den wordt voor de grotere vogels. Inzendingen van de zeldzaamste en mooiste exemplaren van kwekers uit vele delen van Nederland en België kwamen binnen en zullen geëxpo seerd worden. Daar het voor de eerste keer is dat er in onze provincie een derge lijke groots opgezette en internatio nale tentoonstelling wordt gehouden verwacht men velen uit binnen- en buitenland. Er wordt op het ogenblik vrij posi tief gesproken over de vestiging van een onderdeel van het Philips con cern te Hsinkenszand. Zelfs de plaats van bouwen zou al bekend zijn. Van de burgemeester van Heinkenszand vernamen wij echter desgevraagd, dat een en ander onjuist is. Wachtverbod in Singel- en Wagenaarstraat Zowel in de Singel- als in de Wage naarstraat zal voortaan een waeht- verbod gelden. In de Singelstraat, die slechts 5.50 m. breed is. zijn n.l. drie gebouwen gevestigd: de concertzaal; het gere formeerd jeugdgebouw en het c.j.m.v. gebouw, waarin dikwijls bijeenkom sten worden gehouden en waarvan de bezoekers veel hinder ondervin den van ter plaatse geparkeerde mo torvoertuigen, zodat het gewenst is tussen de percelen 7 en 19 een wacht- verbod in te stellen. In de Wagenaarstraat staan tussen de Bree en de Balans, die daar slechts 4.30 m breed is, eveneens ge regeld auto's geparkeerd, waardoor wanneer ter plaatse bovendien goe deren worden gelost, verkeersop stoppingen voorkomen. Ook in het overige deel van de Wagenaarstraat acht het college het niet gewenst om daar auto's te parkeren. In deze straat van het Hofplein tot de Balans geldt dus in het vervolg een wacht- verbod aan beide zijden. SECRETARIS KATHOLIEK BEJAARDENHUIS Inplaats van mevr. Bedet-v. Kalmt- hout, die bedankte, is tot secretaris van het katholiek Bejaardenhuis al hier, benoemd de heer J. Clarijs. De r.-k. Bond van bisschoppelijke kweekscholen heeft in het Casino te Den Bosch zijn jaarvergadering ge houden. Op 1 januari is de nieuwe constitutie van deze bond in werking getreden en tengevolge 'daarv,m heeft (Advertentie) matie vervangen door de heer H.Han selman uit Den Haag. Als verdere j pectacülaïrear- nieuwe bestuursleden werden geko- zen de heer G. Houwen, Heerlen; j Zr. Mediatrix, Den Haag; Broeder j Patricius, Maastricht; Frater Sigis- 1 mund, Tilburg; Frater Wilfridus, Zeist en de heer Verheggen, Heerlen, j Hartelijke woorden van dank en hulde werden gericht tot de schei- dende voorzitter, Broeder Pius en de heer Van den Bosch, die zich i alle drie in meer dan 20 jaren grote verdiensten voor de bond hebben ver- worven. Zij werden onder meer ook gehuldigd door de heer Stoopman, hoofdinspecteur van het L.O. en de heer Dekkers namens de Protestant se zuster-organisatie. De heer Han- selman deelde mede, dat in de eerst volgende vergadering een bestuurs voorstel te verwachten is om deze drie leden tot erelid te benoemen. Broeder Pius veriiet-'Zijn functie mtit ben voorster om het orgaan van de bond. daltot nu toe tweé-maande- lijks verscheen, terwillc van de ac tualiteit in een maandblad om te zetten. De Banden-specialist Filiaal Eindhoven: WILLEMSTRAAT 97 Tel. 9927 Voor de provincie Zeeland gelden voor morgen, zondag 6 januari, de volgende waterstanden: te Hansweert om 5.52 en 18.20 uur; te Terneuzen om 5.19 en 17.46 uur en te Vlissingen om 4.49 en 17.16 uur. De waterstanden voor maandag zijn als volgt: te Hansweert om 6.24 en 18.55 uur; te Terneuzen om 5.56 en 18.22 uur en te Vlissingen om 5.26 en 17.52 uur. „Op onze enquête inzake het be ginnen van de schoolvakanties op 22 juli, hebben wij in totaal in Bra bant van 362 schoolbesturen ant woord ontvangen, waarvan er 159 bereid waren de 22ste juli als begin datum voor de vakantie te aanvaar den. Dit komt neer op 44 procent. Hieruit meen ik te mogen afleiden, dat het praktisch inderdaad moge lijk moet zijn medewerking te ver lenen aan ons doel: de vakantie te spreiden, hetgeen een knellend vraagstuk blijft". Aldus vertelde de heer J. Pront, voorzitter van het Nederlands Cen trum voor Vakantie en Vakantierecre atie (Centrum Vakantie) het trefpunt voor organisaties en instellingen, die ofwel een rol bij de vakantiebesteding hebben te vervullen, ofwel voor een goede vakantiebesteding grote belang stelling koesteren. Een van de belangrijkste activiteiten van het Centrum Vakantie is die van de vakantiespreiding, een vraagstuk, dat ter hand is genomen tegen de achtergrond van de hele vrije tijdsbe steding. We hebben daarbij te maken met vier verschillende weerstanden, aldus de heer Pront, „het hardnekki ge misverstand dat alleen augustus een vakantiemaand bij uitstek is; de onverschilligheid van de mens en zijn neiging tot massavorming; de collec tieve sluiting van bedrijven en tenslot te de lagere schoolvakanties, die altijd ongeveer 65 pCt. der vakantiegangers zullen binden. Er is ondanks de sinds 1949 ten aanzien van laatstgenoemde weerstand ontwikkelde activiteit geen vrijwillige regeling mogelijk gebleken. De diverse enquêtes leverden niet het gewenste resultaat op. Men heeft al lerlei bezwaren als traditie en school- technische bezwaren. Zoals al gezegd, heeft de laatstgehouden enquête voor Brabant met 159 bereidverklaringen voor een vervroeging van de vakan tie een behoorlijk resultaat opgele verd en aangetoond, dat het mogelijk is de vakantie vroeger te stellen. In Zeeland waren van de 34 reacties er 21 instemmend. Er zou derhalve mo gen worden geconcludeerd, dat er iets aan het doorbreken is. Temeer ook, omdat bekend is geworden, dat diver se takken van bedrijf (textiel in Twen te, bouwvakken, confectie) metter daad aan vakantiespreiding gaan doen. hetgeen uiteraard straks met de scho len botsingen kan geven, maar dat is een complicatie die wij als Centrum Vakantie, zeker niet hebben gewild. Wij zullen voor de schoolvakanties naar een rouleersysteem toe moeten, vrijwillig of bindend, om daardoor de kans en voorwaarde te scheppen in andere dan topweken met vakantie te gaan. Over de uitkering ineens, in ver band met de 6 procent loonsverho ging voor het provinciaal personeel, schrijven G.S. aan de Staten: „Ten aanzien van de datum, waar op de 6 percent verhoging ingaat is tussen de regering-en de ambtenaren- organisaties geen overeenstemmming bereikt. Van de zijde van deze orga nisaties stond men n.l. op het stand punt, dat de datum van inwerking treding van deze verhoging inplaats van op 1 september 1956 gesteld dien de te worden op 1 juli 1956. In verband hiermede heeft het Cen traal orgaan inzake gemeenschappe lijke behandeling van gemeentelijke personeelsaangelegenheden in over eenstemming met de bij het centraal overleg der gemeenten betrokken per soneelsorganisaties aan zijn aange sloten gemeenten geadviseerd het re geringsbesluit in zoverre te volgen, dat de salarisverhoging per 1 juli 1956 ingaat. Het is ons bekend, dat reeds een groot aantal gemeentebesturen heb ben besloten bedoelde datum op 1 juli 1956 te stellen, terwijl aan deze be sluiten, naar men ons mededeelde, door de regering de werking niet zal worden ontnomen. Tevens zij opgemerkt, dat ook voor het vrije bedrijf voor de 6 pet. ver hoging in vele gevallen de datum 1 juli 1956 of een eerdere ingangs datum geldt". Verder vestigen G.S. er de aan dacht op, dat het overheidspersoneel ook over het jaar 1955 in het genot is gesteld van een uitkering ineens van 3 pet. Teneinde het bedrag der uitkering over 1956 niet lager te stel len dan in 1955 is vaststelling der verhoging op 1 juli 1956 nodig. Dit stellen G.S. de Statenleden voor. Zoals men weet heeft de minister van volkshuisvesting twee miljoen uitgetrokken om het mogelijk te ma ken, dat hij verschillende bouw-ob- 'jecten - 19 in getal - deze winter regelmatig kan woeden doorgewerkt. Hiervan liggen er zes in Zeeland n.l. te Middelburg - Vlissingen - Arends- j kerke, Wolfaartsdijk, Kattendijke en Grijpskerke. Te Vlissingen is het voornaamste I object, n.l. het in aanbouw zijnde bejaardenhuis. De centrale verwar ming wordt daar al gereed gemaakt 1 om zo vlug mogelijk bepaalde glas- en waterdichte gedeelten op werk- tempcratuur te houden als die nodig is. Overal staan buiten schijnwerpers opgesteld, zodat men ook bij duister nis desgewenst kan aanpakken. (Advertentie) Gisteren was de heer C. Imanse 25 jaar in dienst bij van Gend en Loos alhier. Hij begon zijn loopbaan als koet sier-besteller waarna naderhand resp. zijn benoeming volgde tot chauffeur besteller, loodsbaas en hoofdbestel ler. Gistermorgen hield de jubilaris te zijnen huize een receptie en werd toe gesproken door de directeur van het Goese kantoor, de heer Bonder, die zijn waardering niet onder stoelen of banken stak en de verdiensten van de heer Imanse in 't licht stelde. Tenslotte overhandigde hij hem na mens de directie de enveloppe met inhoud. De collega's van de jubilaris lieten evenmin verstek gaan en of freerden hem een ruststoel. Gezellig bleef men toen enige tijd nog bijeen. De afdeling Goes van de internatio nale postzegelvereniging Philatelica" bestaat dertig jaar en gaat dit zesde lustrum vieren op 15 januari a.s. met een filmavond in ,,Slot Ostende". De- ze^ avond za^ verzorgd worden door de" P.T.T. e'n zal afgestemd zijd op de oostzegel. De voorzitter van'het hoofd bestuur van ..Philatelica", de heer Backer-, geeft een -toelichting/ Kinderfeest Vrouwengilde Het bestuur wan het katholiek Vrouwengilde, heeft in ..Slot Ostep- de" voor de kinderen der leden een alleraardigste feestmiddag gegeven, waarvan tweehonderd jongens en meisjes volop genoten hebben. Mevrouw Klootwijk, de presidente, verwelkomde de jeugd cn daarna werd het program in vlot tempo afgewerkt. Kapelaan de Jonge draaide emkele filmstroken met explicatie en de gid sen vertoonden enkele stukjes en voer den, tot ontzaggelijk plezier van het kleine publiek, poppenkast op. Diver se traktaties droegen ook nog bij tot de goede stemming. Ovczandp LOOP DER BEVOLKING. Het zielental van onze gemeente nam in het afgelopen jaar toe met 2 per sonen. Op 31 december 1955 bedroeg het aantal ingezetenen 1391 (723 man nen en 688 vrouwen). Dit aantal ver meerderde door geboorte met 29 (16 mannen en 13 vrouwen) en door ves tiging met 34 (13 mannen en 21 vrou wen); het verminderde door overlij den met 18 (11 mannen en 7 vrouwen) Kleurenfotografie Door de heer Leusden, fotograaf te Driebergen werd in café „'s Lands Welvaren" op uitnodiging van de (nog steeds bestaande) amateurfo- tografenvereniging „Het Kiekkastje" een inleiding gehouden over kleuren fotografie. De heer Leusden gaf om te be ginnen een kort historisch overzicht van het ontstaan en de ontwikkeling van de zwart-wit fotografie, om daar na over te gaan op de jongere kleu renfotografie. De heer Leusden, die een zeer kun dig vakman bleek te zijn, gaf de aanwezige amateurfotografen veel be- hartenswaardige wenken en toonde daarna aan de hand van prachtig fotomateriaal $at een goed amateur zoal bereiken kan. De heer B. Burger, oud-voorzitter van „Het Kiekkastje" leidde dc heer Leusden in en greep deze gelegenheid aan om tot een wederoprichting van een amateurfo- tografenvereniging te komen. Diens! jubileum De heer C. Leunis herdacht het feit, dat hij veertig jaar geleden in dienst trad van de Zeeuwsch-Vlaamse Tramweg Maatschappij, waar hij nu de rang van commies bekleedt. Tijdens een intieme plechtigheid op het hoofdkantoor te Terneuzen werd de heer Leunis geluk gewenst door Directeur Ir. J.F. Denie, die hem ook dank bracht voor alles wat hij in de afgelopen periode voor het bedrijf heeft gedaan. Hij overhandig de hem een enveloppe met inhoud en bood een bloemstuk aan. De heer A. Lippens bood de jubilaris namens het personeel een mooie lamp aan. De heer Leunis dankte voor deze bewijzen van belangstelling, waarna de erewijn werd aangeboden en men nog geruime tijd bijeen bleef. In „hotel des Pays-Bas" hield hij een druk bezochte receptie, waar veel vrienden en bekenden hem geluk wensten. MOTORRIJDER REED OP VRACHTWAGEN. Gisterenmorgen om even over elf reed een vrachtauto, bestuurd door de heer I. de W. uit Terneuzen, uit de richting Schoolweg in de richting Axelse brug. Toen de auto nabij de daarstaande friteskraam kwam. reed op dat ogenblik juist de heer H. van W. uit Bouchaute (B.) met zijn motor weg. Hij reed daarbij tegen de auto en werd opzij geslingerd. Dokter A. van Zanten constateerde een linker beenbreuk en liet v. W. naar het Julianaziekenhuis overbrengen. Motor en auto werden licht beschadigd. Woensdag a.s. 9 januari, houdt de heer P.J. Brand, secretaris van de Oudheidkundige Kring „De vier Am door in het bezit van de wisselbeker. In de plaats van de heer de Waal werd nu tot voorzitter gekozen de heer Hil. Buysse. Cyr. Kips werd vice-voorzitter, K. d'Haens secreta ris. Al. van de Vijver penningmees ter en Em. Mangnus bestuurslid. Na de vergadering bleef men nog uren lang gezeUig bij elkaar na de inwendige mens te hebben versterkt met belegde broodjes. Lamsicanrde TONEELUITVOERING R.Z.V.T. Gedurende twee avonden is het R.Z.V.T. uit Hulst in het patronaat alhier opgetreden. Het gezelschap bracht het blij spel In drie bedrijven ..Houtworm", een stuk geschreven door drs. L. Lockefeer, die ook de regie had. Dit toneelgezelschap, dat de laatste jaren naam heeft weten te maken het is vaandeldraagstec van het Zeeuws Landjuweel 1955-1956 heeft voor treffelijk spel geleverd. Hoewel doyr alle spelers en speelsters goed werk geleverd is, mogen wij uitzondering maken voor twee rollen, tw. „Mieke Tortel" die als dienrtbode de ster van de groep was en haar tegenspeler „Karei van Damme", een vrekkige herbergier, die subliem spel vertoon de. Geluid en verlichting werd prima verzor-d door de heer J. de Booy, de technische medewerker van de toneel club. IJioruliiJfm VIJF NIEUWE WONINGEN De vijf premiewoningen,' die ge bouwd worden aan de nieuwe Prin- sessenstraat zijn onder de kap en men is reeds begonnen aan het bin nenwerk. Dank zij de zachte winter zullen de woningen toch nog tegen het voor jaar betrokken kunnen worden. f nrdnnhtirg PRIJSUITREIKING TENNISCLUB Door de Tennisclub „S.J.E.F." werd in de zaal van „De Roode Leeuw" de jaarlijkse prijsuitreiking gehouden aan de kampioenen van het afgelopen seizoen. Op verzoek van de voorzitter vond de uitreiking deze keer plaats door de erevoorzitter der vereniging, burgemeester Sjef van Dongen. De wisselbeker dames was voor de clubkampioene Ingrid Trap man. Bij de heren ging de wissel beker naar Mare Bral. terwijl de he ren J.M. Paridaen en R. Wyllemans, die kampioen werden bij het heren- dubbelspel ieder een lauwertak ont vingen. Voor het eerst was er ook een bekertje beschikbaar gesteld voor de jeugdkampioen. Dit werd gewon nen door Jake Trapman. Na de prijs uitreiking bleef het gezelschap van leden en genodigden nog geruime tijd in gezellige sfeer bijeen. De Klinge (B.) w wordt. Dc bastaardvogels" welke w® TENTOONSTELLING DE VLAAMSE GAAI Het bestuur van de vogelvereniging De Vlaamse Gaai heeft besloten om vandaag en morgen een tentoonstel ling te organiseren in de zaal bij Alf. van Immerseel. De voorberei dende werkzaamheden zijn in volle gang en het ziet er naar uit, dat het een keurig verzorgde tentoonstelling deze vereniging een lezing over „het beleg van Hulst in 1596 door Aarts hertog Albertus van Oostenrijk". Ge zien het succes van de lezing, die de heer Brand in het vorige seizoen al eens heeft gehouden over één der vele belegeringen, die de vesting Hulst heeft meegemaakt, mag op heel wat belangstelling gerekend wor den. temeer omdat de interesse voor de historie van de eigen stad vooral de laatste tijd bijzonder groot is. (Iraamr JAARVERGADERING R.K.J.B. De afdeling van de jonge boeren stand alhier hield zijn gebruikelijke teerdag. Het was dit keer een zeer belangrijke vergadering, omdat de voorzitter de heer Frans de Waal ontslag nam als zodanig en als lid wegens zijn overgang naar de seni oren-afdeling van de boerenbond. De vereniging heeft aan de scheidende voorzitter heel veel te danken. Ver schillende activiteiten zijn op initia tief van hem ontplooid. Het laatste was wel de ploegwedstrijd. die hier in onderling verband werd betwist en waarbij de heer P. Mahu eerste prijswinnaar werd. Hij kwam hier- en door vertrek met 43 (16 mannen en 27 vrouwen). Op 31 december 1956 bedroeg het inwonertal dus 1393 (725 mannen en 668 vrouwen). Er werden 11 huwelijken voltrokken. K lot in elk R IJ N BERG'S HAN DEI. SB U R-É'A U TERN(UZEN TELEFOON 2JÜ4 MOORDSIRAAI. /8 kregen zijn door kruisingen met ka naries, zullen een ruime plaats in nemen. Verder zullen er ook een groot aantal tropische vogels aanwe zig zijn, terwijl diverse soorten fazan ten worden tentoongesteld. Aan deze tentoonstelling is een keuring verbon den door een Belgische keurmeester. Voor de vogels met het hoogste aan tal punten worden verschillende prij zen beschikbaar gesteld. AXEL Hot Centrum 6.30 en 9 uur: Rock around the clock. DE KLINGE Kinoma v. Dijck 7.30 uur: Kinderen zijn niet te koop. GOES Grand: Mars door de hel. HULST Bioscoopgebouw 8 uur: De vrolijke vagebond, de Bruyns restau rant 8 uur: Biljartkampioenschappen. MIDDELBURG Electro: De hofnar. Schouwburg: Tarzan en de ivoordieven. OOSTBURG Ledel 7.30 uur: Rock around the clock. SAS VAN GENT Olympia 5 en 8 uur: Rock around the clock. TERNEUZEN Luxor 8 uur: Rock around the clock. Concertgebouw 8 uur. A en C als loodgieters. VLISSINGEN Alhambra: De man met het donkergrijze pak. Luxor: Lever, in de brouwerij. ANTWERPEN Kon. Vlaamse 8 uur. De lustige weduwe. Opera, De zondagsdienst voor morgen is als volgt geregeld: Goes: dr. Griep; Middelburg: dr. Reyerse; Vlissingen: dr. Vader; Heinkenszand, Arendsker- ke en Wolfaartsdijk: dr. Zonnevylle: oost-Zuid-Beveland: dr. Allewiju; Kruiningcn, Hoedekenskerke cn Kwa- dendamme: dr. Wöstmann. Dokter Luyckx te 's-Heerenhoek neemt waar voor dr. Polmer en dr. Gelderblom te Nieuwdorp voor dr. Kiviet. Te Axel. dr. Schiltman cn te Terneuzen dr. v. Zanten. Dienst dierenartsen Op Zuid-Beveland hebben zondags dienst de heren J. Klaassen. Heinkens zand en G. Boneschanser. Kruimngen. De nieuwe hangar no. 10 op Schip hol, een van de grootste in Europa, nadert zijnvoltooiing. Binnenkort zal het reuzenqebovw gereed zijn de nieuwe vogels van de KLM, de DC-Ts te herbergen. Dan zal ook de naam van dr. Plesman op de voorgevel prijken als een hulde voor deze luchtvaartpionier. AXEL Het Centrum 3.45 around the clock* 8 uur: van een moeder. uur: Rock De misstap DE KLINGE Kinema v. Dijck 7.30 uur: Kinderen zijn niet te koop; 3 uur: Shaggy trouwe gezel. GOES Grand: Mars door de hel. HULST Bioscoopgebouw 2.30 uur: De vrolijke vagebond; 5.15 en 8 uur: Rook around the clock. S. Bloinmaert 6,30 uur: pj-ijakaarting. de Bruyns Restau rant 6 uur: Biljartkampioenschap, ST. JANSTEEN j, Pluym 3 uur: Scllie- ting. Café De Kroon 5 uur: Dansen. KOEWACHT E. de Vos 8 uur: Karper- prijskaarting. MIDDELBURG Electro: De hofnar. Schouwburg: Tarzan en de ivoordieven. OOSTBURG Ledel 2, 4.30 en 7.30 uur: Rock around the clock, SAS VAN GENT Zaal Reseda 6.30 uur: Bal. olympia 2.30 uur: De bende van Maradij; 5 en 8 uur: Rock around the clock. TERHOLE F. Schreurs 6 uur: Prijs- kaarting. TERNEUZEN Concertgebouw 8 uur: A en C als loodgieters. Luxor 2 uur; A en C als loodgieters; 4.30 en 8 uur: Rock around the clock, VLISSINGEN Alhambra: De man met het donkergrijze pak. Luxor: Leven in de brouwerij. ANTWERPEN Kon. Vlaamse Opera, 14,30 uur: Lucia di Lammermoor; 19 uur. De Walkure. gent Kon. Ned, Schouwburg: De dwaas der liefde. AXEL Het Centrum 8 uur: De mis stap van een moeder. DE KLINGE Kinema v. Dijck 7.30 uur: Kinderen zijn niet te koop. GOES Grand: Mars door de hel. HULST Bioscoopgebouw 5.15 en 8 uur: Rock around the clock. Oscar Neefs 3 uur: Schieting. MIDDELBURG Electro: De hofnar. Schouwburg: Tarzan en de ivoordieven SAS VAN GENT Olympia 8 uur: Rock around the clock. TERNEUZEN Luxor 8 uur: Rock around the clock. VLISSINGEN Alhambra: De man tn het donkergrijze pak. Luxor: Leven in de brouwerij. de tusfl secil ties 1 trelJ hetl dat loos] gaal gaal tratl Aral ovel vlos dool vac] Unil opvl gele' anti Aral Zc prer zoek dit te di VO. dedi toe lette gewi het mee sche Oost D( te k val pact scho wilt bij heef verz doen M h ande sche gen <1 riem 'l zelfc bedr mun j| Eise rm gres geva ll met erns t volrr il van ag"i Tl ever Arat te n ll forrr 1 gres troe den- de p ll val een Ver. litietr 1 nieuw 1 en he| marsll dat Al werel 1 Ooi] Egypt Cairo] trede] Ooste] volge] punte] te beJ op Tl] bischs MiddJ liet vJ Engel] heid IN S< int wik sfeer, 1 gen beurtq stand Kroets deze i; door groot zichzel in zijl voor S van -J* #vf| vK&v "•1 44) Hij I aardfll van zl kelijkil het n] Sourdl scheeil len tr| noodzil hij, dc op zijt en an< maar te levi geen ll komenl Maal de sta verma hem r] hier -1 De geopei had r< genon waara

de Stem | 1957 | | pagina 2