De staat van gelden voor heel Sumatra oorlog zal gaan Syrië streeft naar unie met Egypte Benzine duurder Belangrijke verbeteringen provincies voor idelijke zu Nagy wellicht op de Krim Communisten bewapenen arbeiders Filmactrice ontvoerd? v' BURGEMEESTER VAN AMSTERDAM: Ik ben eigenlijk grootste fraudeur aller tijden DE DOOD OP DE WEG DAGBLAD VOOR ZEELAND Lening Philips van 200 miljoen Obstakels van brug bij Ferdan verwijderd Scotland Yard werkt snel Zuidwestelijke wind Vierhonderd miljoen voor woningbouw Nog steeds verzet REDDERS GERED Atoomwapens voor Amerikaanse zesde vloot President Koe me r overleden Weer Hongaren land naar ons Ondanks gekortwiekte plannen van N.S. Rechtstreekse verbinding tussen Amsterdam en Vlissingeri Nog geen hoogspoor voor Breda Dr. H. B. Dorgelo reclor magnificus T.H. Eindhoven Benelux Stoom exit.. 96e JAARGANG No. 22344 Uitgave N. V. Uitgeven MIJ. Neerlandia- Ver schijnt elke werkdag. Bureaus: Breda, Relgerstraat 16. Tel.: Directie, Redactie en Administratie 3351. Verantwoordelijk Hoofd redacteur: J. J. H. A Bruna Redactieraad: J. M. V C v. Dongen, C. J v. Hootegem, Mr. Dr. A. J. J M. Mes, Mr. a M. L. de Rechter, P. V. M_ Vercauteren, L. J v. 't Westende. Abonn.pnjs bij voorultbet t 6.5U p. kwartaal, p. post t 7310, p. week (ult&L bij niet postbesteil.) t 0.50. Incasso wordt berekend. Losse numm. 13 et Postrek 278841 Voor God, Kmtnifin en Vaderland ZATERDAG 5 JANUARI 1 Advertentieprijs voor de gehele oplage f 0.35 per m/m. (Ingezonden Mededelingen f 0.85 per m/m). Voor advertenties van plaatselijke aard uit Zeeland uitsluitend in de Zeeuwse editie f 0.14 per m/m. (Ingezonden Mede delingen f 0.35 per m/m) Bij contract aan zienlijke reductie; volledig tarief en Alge mene Voorwaarden worden op aanvraag verstrekt. Staatwerk 3 ct. per m/m extra. Inzendingen op advertenties, welke de uit gevers om redenen te hunner beoordeling niet wensen af te geven, worden vernietigd. Bureau voor de Zeeuwse Eilanden: GOES, Westsingel 98, Telefoon 2236- Bureau voor Zeeuwsch-Vlaanderen: HULST, Dubbele Poort 7, Telefoon 102 (Bijbureaus: TERNEUZEN, Noordstraat 5b, Tei. 2601 COSTBURG, Nieuwstraat 41, Tel. no. 351 Volgens gisteren in Djakarta ontvangen berichten, verkeert het gehele eiland Sumatra nog steeds in beroering, zij het dan dat dit voor de verschillende gebieden varieert. Door de legerwoordvoerder in Djakarta werd medegedeeld, dal de staat van oorlog en beleg, die thans van kracht is in de provincie Zuid-Sumatra en de districten Tapanuli en Oost-Sumatra van de provincie Noord-Sumatra, geleidelijk aan van toepassing zal worden verklaard voor het gehele eiland Sumatra. De berichten, dat de commu nistische partij ondernemings arbeiders, ten getale van ten minste 150, van Pematang Sian- tar, in Noord-Sumatra, bewa pent, werden volgens het Isla mitische dagblad Abadi in Me- dan bevestigd. Het in Padang verschijnende dag blad Haluan meldde, dat in Noord- Sumatra ten minste vier gewapende groepen om de macht strijden, nadat luitenant-kolonel Djamin Ginting, in opdracht van de centrale regering, de opstandige territoriale comman dant kolonel Maludin Simbolon had afgezet. Het blad noemde de situatie „kritiek en vol gevaren". Verzet tegen Ginting De commandant van het derde re giment, majoor Samosir, die zich verzette tegen overste Ginting, heeft geen gevolg gegeven aan de order van deze laatste om naar Medan te komen. Vooraanstaande figuren uit Tapanuli, het gebied waar dit regi ment gelegerd is, hebben president Soekarno telegrafisch doen weten, dat zij Samosir in Tapanuli wensen te houden, met het oog op de gespan nen toestand aldaar. Volgens andere berichten bevinden troepen van Sa mosir zich op een afstand van ruim twintig kilomeier van Pematang Si- antar, het gebied van het tweede re giment, dat Ginting trouw is geble ven. PRINS BERNHARD is, na een met- officieel bezoek van twee dagen aan Wenen gisteren weer naar Nederland teruggevlogen. EEN AMSTERDAMSE taxichauffeur 15 Bisteren door drie jeugdige passa- ?,u^„0Verva"en- HU wist zich los te ,en alarm te slaan- Van de t°nSeveer 16 jaar oud) ont breekt leder spoor. RntterrifmEIhSf zeema<i is in een nmWtaL'i! tioor gasverstikking rft rvT.v Bc.komen. Men vermoedt dat de Griek bij het aansteken van de kachel een fout heeft gemaakt. vei li-jhc id.sst rijd krach ten m wnd^ van £'eks van gevechten in het dal van Soemmam, in Noord- Algerije, 63 opstandelingen gedood EEN DERTIGJARIGE man uit Aoel doorn, die toestemming had om schroot te verzamelen op de heide van het artillerieschietkamp Olde broek, werd bij een explosie gewond Hij overleed in het ziekenhuis. WIM KAN zal hedenavond van vijf tot kwart over acht de reacties op zijn conference bespreken, die hij op oudejaarsavond voor fle VARA heeft gehouden onder de titel „Het was me 't jaartje wel". Vanavond heeft zijn conference tot titel: „Het was me de reactie wel". TIENDUIZENDEN girostrookjes met bestellingen voor SUS-loten kunnen niet meer worden gehonoreerd. De voorraad loten is nl. uitverkocht. Niet meer bestellen dus. HET IN DE Nederlandse taai te Dja karta verschijnende dagblad Nieuws gier, dat kortgeleden van Nederlandse in Indonesische handen is overgegaan, heeft thans ook een Indonesische hoofdredacteur, nl. Zulkifki Hardas, die kortelings tot directeur was be noemd. Een woordvoerder van de nieuwe commandant van Noord-Sumatra deelde mede, dat majoor Effendi, commandant van de infanterieschool in Pematang Siantar, van zijn func tie is ontheven, omdat hij zich niet aan de nieuwe situatie kon aanpas sen. Pamfletten Vliegtuigen van de Indonesische luchtmacht hebben boven Tapanuli pamfletten uitgeworpen, waarin een beroep wordt gedaan op kolonel Sim bolon die zich in Lumbandjulu, in de buurt van het Tobameer zou be vinden om zich bij de militaire autoriteiten te melden. In Djakarta werd gezegd, dat president Soekarno zou hebben verklaard zijn plan voor een re geling van de crisis in het leger te zullen bekendmaken, zodra Simbolon aan zijn oproep om naar Djakarta te komen, zou heb ben gevolg gegeven. Midden-Sumatra is nog steeds va.st in handen van de militaire raad, on der leiding van luitenant-kolonel Ahmad Hussein. De gouverneur van Zuid-Sumatra, Winar-no Da- nuatmodjo, heeft zich in een pers conferentie in Djakarta erover be klaagd, dat politieke figuren in zijn provincie een komplot tegen hem smeden om hem ten val te brengen. Uit Bandung werd gisteren gemeld, dat de territoriale commandant van West-Java alle verloven in zijn ge bied heeft ingetrokken. De aanleiding hiertoe werd niet vermeld. Politieke toestand verward Politieke waarnemers waren van mening, dat indien de Masjumi haar bedreiging om uit de rege ring te treden uitvoert, de minis ter-president parlementaire steun bij de communistische partij zal zoeken. Er was evenwel één teken, dat er op wijst dat hij nog weifelt dit te doen, en dit was de herbenoeming van dr. Sjafruddin Prawiranegara, van de Masjumi, tot gouverneur van de bank Indonesia. Deze benoeming kwam tot stand na een strijd om deze functie tussen de partijen en wordt in sommige kringen opgevat als een bewijs, dat mr. Ali Sastroa- midjojo de Masjumi milder wil stem men. De leiders van de zeven partijen, die deelnemen in het coalitiekabinet van premier Ali Sastroamidjojo, heb ben een vergadering op het hoogste niveau gehouden om te pogen tot ge zamenlijke actie te komen, teneinde de huidige crisis te overwinnen, doch zij stemden blijkbaar alleen overeen inzake het houden van een nieuwe vergadering op later vast te stellen datum. Nu de Masjumi niet alle an dere partijen heeft kunnen overtui gen, dat het kabinet moet worden vervangen door een sterk extra-par lementair kabinet onder leiding van de vroegere vice-president, Moh. Hatta, werd in bevoegde politieke kringen verwacht, dat de partij in de nabije toekomst" haar vijf ministers uit het kabinet zou terugtrekken. De kleine christelijke en katholieke par tijen, die ieder twee zetels innemen in het uit 24 zetels bestaande kabi net, zouden waarschijnlijk dit voor beeld volgen. Elders in deze editie geven wij een beschouwing over oorzaak en aanlei ding van het conflict op Sumatra, welke beschouwing overigens reeds geschreven was, voordat de hierbo- venstaande ontwikkeling vanuit Dja karta was gemeld. Philips gaat op korte termijn over tot de uitgifte van een 5 procent in gewone aandelen N.V. gemeenschap pelijk bezit van aandelen Philips gloei lampenfabrieken converteerbare obli gatielening groot 200 miljoen gulden tegen 100 procent, waarbij de conver siekoers op 240 procent zal worden vastgesteld. Syrië is onderhandelingen begonnen over een unie met Egypte en heeft verstrekkende maatregelen in die richting getroffen, aldus heeft de Syrische minister van staat, Salah Akil, tegenover een medewerker van de Egyp tische radio verklaard. Volgens radio-Caïro heeft de Egyptische pers gemeld, dat president Nasser van Egypte, president Sjoekri El Koewatli van Syrië, koning Hoes sein van Jordanië en koning Saoed van Saoedi-Arabië, bijeen zullen komen. van Port Said zijn vijf van de acht Intussen trekken de Israëliërs slechts langzaam terug van het schiereiland Sinai. Generaal Burns, de bevelheb ber der V.N.-troepen heeft hierover een onderhoud gehad met Mosje Da- jan, de Israëlische stafchef. Uit het feit, dat Burns de vragen van jour nalisten over het tempo van de Isra ëlische ontruiming bijzonder laconiek beantwoordde, maken waarnemers op, dat er meningsverschillen gere zen zijn tussen Burns en Dajan. Burns zei, dat Dajan bepaalde voor stellen had gedaan, die hij naar Hara- marskjoeld zal doorzenden. Een woordvoerder van het Isra ëlische ministerie van buitenlandse zaken heeft verklaard, dat het eerste stadium van terugtrekking vanuit Si nai op 7 januari zal zijn afgesloten. De bergingswerkzaamheden in het Suezkanaal vorderen gestaag. Duitse bergingsschepen hebben het gedeelte van de brug bij Fer- dan, dat een der grootste obsta kels in het Suezkanaal vormde, verwijderd, zo is door de leiding van de bergingsoperaties in Cairo bekendgemaakt. Het gevaarte is met snijbranders van zijn verankering losgemaakt en door twee grote kranen uit de vaar geul gebracht. Woensdag was men met de opruitning van dit brugge- deelte begonnen. Ook elders in het kanaal worden vorderingen gemaakt. In de haven Weersverwachting, van het KNMI tot vanavond, opgemaakt vrijdag avond 23.15 uur. Zwaar bewolkt met plaatselijk lichte regen of motregen. Plaat selijk langs de kust van zee bin- nendrijvende mistvelden. Over wegend krachtige zuidwestelijke wind. Zacht voor de tijd van het jaar. Vandaag: zon onder 16.44 uur. Maan onder 21.47 uur. Morgen: zon op 8.47 uur. Zon onder 16.45 uur. Maan op 10.39 uur. Maan onder 22.52 uur. Maandag: zon op 8.46 uur. Maan op 10.58 uur. obstakels voor de scheepvaart opge ruimd. De dertien koopvaardijsche pen die sedert de vijandelijkheden in Egypte in het Suezkanaal opgesloten zijn, zullen waarschijnlijk vandaag een konvooi vormen om in noordelij ke richting te varen. President Kassei van Egypte heeft gisteren de censuur op de pers, die twee maanden geleden werd inge steld. opgeheven. De censuur was ook van toepassing op perstelegrammen naar het buitenland. (Advertentie) Lening van bedrijven levensverzekering Door de voorlichtingscommis sie uit het levensverzekerings bedrijf wordt medegedeeld, dat besprekingen tussen het be stuur der Nederlandse Vereni ging tot Bevordering van het Levensverzekeringswezen en de minister van Financiën hebben geleid tot een bereidverklaring van de zijde der levensverzeke ringmaatschappijen, verenigd in genoemde vereniging, om een bedrag van 400 miljoen gulden te lenen aan de Bank voor Ne derlandse Gemeenten onder ga rantie van de Staat ten behoeve van de woningbouw. De gelden zullen door het levens- verzekeringsbedrijf in de vorm van een onderhandse lening worden ver strekt in termijnen in de jaren 1957 en 1958 en wel zodanig, dat in 1957 een bedrag van 150 miljoen en in 1958 een bedrag van 250 miljoen ter beschikking wordt gesteld. De lening zal een looptijd hebben van 30 jaar met gelijkblijvende jaarlijkse aflossin gen. De rente bedraagt 4.25 procent per jaar. De Amerikaanse filmactrice Marie Mcdonald heeft gisterep een filmjour nalist opgebeld en hem gezegd, dat zij door twee jonge mannen gevangen gehouden wordt. Volgens de politie heeft zij de jour nalist meegedeeld, dat des ochtends om half vijf een Mexicaan en een neger haar uit haar huis hadden ont voerd. .Zij wilden mijn ring en mijn geld hebben. Zij gaven me een in jectie. Ik ben ergens in een huis en zij zijn in de andere kamer", zo zei dé filmster. De journalist, die haar stem kent, had haar verder willen uithoren, doch zij kon niets meer zeg gen, aldus de politie. De echtgenoot van de filmster, Harry Karl, heeft aan de politie meegedeeld, dat hij vrijdagochtend vroeg is opgebeld door een onbe kende. die zei: ..Wij houden uw vrouw gevangen. Als U haar levend terug wil zien. zeg dan niets tegen de politie. Wij zullen later contact met U opnemen." Volgens gewoonlyk welingelichte kringen te Boedapest zou oud-premier Imre Nagy Roemenië, waarheen hij na het aan de macht komen van Kadar was gevoerd, hebben verlaten en zich wellicht op de Krim in de Sovjet-Unie bevinden. Als gevolg van de verhoging van het bijzonder invoer recht en de daarover gehe ven omzetbelasting worden de prijzen van benzine op 7 januari a.s. met 8 cent per liter verhoogd. Het Amerikaanse ministerie van landsverdediging en het Witte Huis hebben geweigerd commentaar te leveren op een in de Scripps- Howard-dagbla- den gepubliceerd bericht, dat de 1.800 man maripiers, die zich aan boord van de Amerikaanse zesde vloot in de Middellandse Zee bevinden, over „met scherp geladen" atoomgeschut beschik ken. In het bericht werd verklaard, dat deze mededeling was gegrondvest op een onderhoud met de bevelhebber der Amerikaanse mariniers, generaal Randolph Pate. Een helikopter landt in Chamonix met aan boord twee geredde gid sen, die gestrand waren tijdens de reddingpogingen om de twee stu denten, die op 4000 meter hoogte op de Mont Blanc werden overval len door een storm, te redden. President Theodor Koerner van Oostenrijk is gisteren in zijn ambtswoning te Grinzing, een voorstad van Wenen, onver wacht overleden. Van acht uur 's morgens tot een uur 's middags had hij, zoals gewoon lijk, op zijn bureau in Wenen ge werkt. Zijn dood was een gevolg van een hersenbloeding. Vorige zomer had hij een hartaanval gehad, waarvan hij niet geheel herstelde. Kanselier dr. Julius Raab zal als waarnemend pre sident optreden, totdat het Lagerhuis een uit drie leden bestaande presi dentiële raad zal hebben benoemd. Men verwacht, dat de presidentsver kiezingen, die uiterlijk in mei hadden moeten worden gehouden, zullen wor den vervroegd. Theodor Koerner werd op 24 april 1873 in de Hongaarse plaats Szoenyi bij Komorn geboren. Tijdens de ëër- ste wereldoorlog stond hij aan het front, eerst in Servië, daarna in Italië. Na de Anschluss in 1938 trachtten de nationaal-socialisten hem voor zich te winnen, hetgeen mislukte. - Bij de be vrijding van Wenen in 1945 werd hij benoemd tot burgemeester van deze stad. In 1951 werd hij president. De Hongaarse politie heeft te Var- paiota in West-Hongarije beslag gelegd op „grote hoeveelheden" wapens en zoekt naar een bende chanteurs, die zich de „groep Maleter" noemt, aldus meldt het communistische dagblad Nepsza- badsag. „Kleine gewapende groepen" had den in West-Hongarije ongeregeldhe den veroorzaakt. In de nacht van don derdag op vrijdag zijn slechts 265 Hongaarse vluchtelingen Oostenrijk binnengekomen. Dit geringe aantal wordt toegeschreven aan drastischer optreden van de Hongaarse grens politie, die thans zonder aanziens des persoons op vluchtelingen vuurt en veelvuldig met fakkels werkt. Scotland Yard heeft de beschikking over een uiterst moderne telefoon centrale gekregen. Door de ratio nele opstelling van de apparatuur is het thans mogelijk een melding die via nummer 999 (het Londense 5 maal 8) binnenkomt binnen de minuut door te geven aan de dichts- bijzijnde radio-auto of -motor. Voorheen had men daar ongeveer twee minuten voor nodig. Binnenkort zal opnieuw een grote groep Hongaarse vluchtelingen in Ne derland aankomen om na een tijde lijk verblijf in ons land naar Canada door te reizen. Deze vluchtelingen zullen tijdelijk worden ondergebracht in het kamp Budel bij Eindhoven. Rode Kruis-colonnes uit de provin cie Brabant en wellicht ook andere, onder leiding van districtscomman dant, de heer J. Verselewel de Witt Hamer, zullen de met het verblijf van deze Hongaarse vluchtelingen samen hangende werkzaamheden verrichten. Deze legerplaats wordt ter beschik king gesteld met de gehele inrichting daarvan en met de staf en de or ganisatie, die altijd in het kamp aan wezig is voor de regeling van de ont vangst van ,,herhalers". (Van onze redacteur.) Overeenkomstig de nieuwe wijsheid van minister Hofstra, dat versobering de moeder van de Nederlandse economie is, zullen ook de Nederlandse Spoorwegen een deel van hun plannen in de ijskast moeten leggen. Dit betekent echter niet, dat de uitbreiding en perfectionering van diensten en accommodatie geen voortgang zal vinden. Ir. Q. den Hollander, president-directeur van de Ned. Spoorwegen, kon daaromtrent in zijn nieuwjaars conferentie voor de pers optimistische geluiden laten horen. Vooral Brabant en Zeeland zullen met het programma voor 1957 ge diend zijn. De elektrificatie Vlissin- gcn-Nijmegen hoopt men dit jaar vol tooid te zien, wat dan tevens inhoudt dat er een rechtstreekse dienst zal komen tussen Amsterdam en Vlis- singen. Totnutoe moesten de reizigers Bij koninklijk besluit is voor het tijdvak van 15 november 19.56 tot en met 31 augustus 1959 benoemd tot Rec- tor-Magnificus van de Technische Hogeschool te Eindhoven, dr. H. B Dorgelo, hoogleraar aan deze hoge school. De nieuwe burgemeester van Amsterdam, mr. G. van Hall, praat niet graag over zijn aan deel in de verzetsbeweging ge durende de jaren 19401945. Het is nu wel algemeen bekend, dat hij samen met zijn broer Walraven, die door de Duitsers gefusilleerd is, op grootse wijze de illegaliteit heeft gefinancierd en mede-oprichter van het Na tionaal Steunfonds is geweest. Dat dit geen sinecure was wordt duidelijk als men beseft, dat te gen het einde van de oorlog twaalf miljoen gulden per jaar nodig was. Mr. G. van Hall was de man die moest zorgen, dat al dat geld er kwam. In een in terview. dat hij aan „Het Vrije Volk" heeft verleend, heeft de nieuwe burgemeester verteld hoe hij dit klaarspeelde. We la ten hem nu zelf aan het woord, zoals dat in genoemd blad is weergegeven. „In die laatste periode moest cr zoveel geld zijn, dat alleen radicale maatregelen konden helpen. Toen dacht ik aan mijn verblijf in Amerika van 1928- 1931 en aan het optreden in die tijd van de beroemde oplichle Ivar Kreuger, de Zweedse lu ciferskoning en financier. Dir had, herinnerde ik mij, schat kistpromessen vervalst. Dat wa. het! Dat moesten wij ook doen!" Mr. van Hall vertelt dan, dai hij op de fiets naar Den Haag. naar mr. Trip, de oud-president v. e. Nederlandsche Bank, toog. „Het plan slaagde. De nodige contanten, die overal elders ge blokkeerd waren, stroomden re gelrecht uit de kluizen van de Nederlandsche Bank, zonder dat de NSB-directie er iets van merkte. O, velen, heel velen hebben er toe meegewerkt en er hun leven voor in de waag schaal gesteld. Zo hebben we de uitkeringen tot het eind toe hunnen voortzetten.... En ik be denk wel eens", zo besloot mr. van Hall, de geschiedenis van 'eze ongekend stoutmoedige daad. „ik ben eigenlijk de groot ste fraudeur van alle tijden ge weest. Want Ivar Kreuger bracht het maar tot tien mil joen; ik tot 53 op dit traject in Roosendaal over stappen. De ingebruikneming van het geëlektrificeerde net, zo verne men we intussen ook van onze re dacteur in Goes, zal in Zeeland met de nodige feestelijkheden gepaard gaan. Men houdt het daar op April! Ook voor Limburg is er een prettig geluid. Venlo namelijk krijgt dit jaar zijn nieuwe station, in Rotterdam zal het nieuwe C.S. in gebruik kunnen worden genomen, zij het dan dat na de ingebruikstelling het werk aan dit station nog enige tijd zal moeten doorgaan. Breda en Bergen op Zoom mogen er voorlopig nog niet op rekenen, dat zij de oude. nogal onooglijke stations, door nieuwe vervangen zullen zien. Nu bestedingsbeperking het parool is, blijkt dit ideaal tot over de horizon geweken... Hetzelfde geldt voor het hoogspoor, waarvan vooral de bewo ners van Breda-noord plegen te dro men. 1956 nog 108 stoomlocomotieven, mo menteel zijn er maar 92 meer in ge bruik. Eind 1957 zal de laatste stoom locomotief museumstuk geworde" z(jn. Wat inzake de bestedingen voor overheid en particuliere bedrijf geldt, is uiteraard ook van toepassing op de N.S. Daarop legde ir. Den Hollander de nadruk. Zijn uiteenzetting van wat in 1956 is bereikt en in 1957 zal wor den gedaan, stond echter niet in mi neur. Dat zeker niet. De spoorwegen hebben het niet gemakkelijk. Tegen over de grotere kosten, waarvoor de directie zich gesteld zag. staat ecHter het voordeel dat getrokken werd uit de toegenomen ..beweeglijkheid" van mens en goed in Nederland. Het pas sagiersvervoer nam in het afgelopen jaar toe met twee procent, het goe derenvervoer met drie procent. De elektrificatie we zeiden het reeds maakte goede voortgang, evenals de vervanging van de stoom- tractie door elektrische en diesel- elektrische treinen. Waren er eind De Benelux-diensten worden aan merkelijk verbeterd. In mei a.s. zal Roosendaal-Brussel voltooid zijn, zo dat bij het begin van de zomerdienst regeling een rechtstreekse verbinding tot stand komt tussen die twee ste den. Bij het begin van de winterre- geling gaat er een uurdienst komen tussen Brussel en Amsterdam; met dien verstande dat men het ene uur kan blijven zitten en het andere in Antwerpen moet overstappen. De beveiliging op de lijnen en op de overwegen hadden en hebben de grootste zorg en aandacht. In 1956 werden bij 41 onbewaakte overwegen knipperlichtinstallaties in dienst ge steld, waarmee het totaal aantal van deze installaties op 198 kwam. By 33 onbewaakte overwegen werden halve bomen aangebracht, zodat nu 52 over wegen met deze moderne beveiliging zijn uitgerust. Voorts werd bij vele overwegen het uitzicht verbeterd, door het aanbrengen van natriumver- lichting. Er werden lichtgevende an- dreaskruizen geplaatst, rode knipper- lichtinstallaties aangebracht en be tonelementen in de bevloering gelegd. Alle aandacht hebben momenteel ook de internationale lijnen. De West- curopese spoorwegmaatschappijen hebben een orgaan van samenwer king in het leven geroepen, dat Trans-Europe-Expresse heet en dat een zo groot mogelijke uniformering beoogt van het materiëel op de inter nationale trajecten. Zowel het com fort van de reizigers als de snelheid van het vervoer zijn daarmee ge diend. GOUDA. De chauffeur van een vrachtauto wilde drie fietsers in halen. Hij kwam daarbij met de linkervoorwielen in de berm van de weg terecht, tengevolge waar van de auto omsloeg in een diepe sloot. De chauffeur en een mede- inzittende juffrouw kwamen om het leven. 's-GRAVENHAGE. Een vierjarig meisje, dat op de stoep speelde, is onder een achteruitrijdende vrachtauto gekomen. Het kind was op slag dood.

de Stem | 1957 | | pagina 1