JAN, DE ZOON VAN FINN Technica Nova PHILIPS,Infraphil' RADIO AT EEN ONDERLIJKE ERELD Meningen en Commentaren Pagblad Öe §tera uitgebreid TV-zendtijd Yan Beinum dirigeert in Los Angeles Bijdragen voor bouwen in de winter EEN KLAS OP DE VLUCHT t£>rY^ -yf. J) ULTRA-VITALUX ter de rui? 3 TWEEDE BLAD VRIJDAG 4 JANUARI 1957 TELEVISIE-PROGRAMMA'S Aruba krijgt een Bs^eAe^nv U/ueZf -AeteAju/l, &n> oCvkou/iAjtid Ague-go la So gigantische waterinstallatie BURGEMEESTERS DE GEMEENTEN WEREN ZICH D® gemeenten zijn alles behalve te spreken over het bestedings advies van de Sociaal Economische Raad en over de regering, die dit advies zo maar als uitgangspunt van haar beleid heeft genomen. ZEEUWSE WREVEL De verkeersverbindingen over de Westerschelde blijven een kwel lend probleem. De voorzitter van de K. van K. voor de Zeeuwse eilanden heeft weer eens in duide lijke bewoordingen gezegd, hoe zeer de wrevel over de houding van Den Haag in zijn provincie leeft. Er is geen antwoord ontvangen op een brief, die op verbeteringen aan drong, waartegenover de bereidheid werd gesteld hoger tarieven voor de overtocht te betalen. Het uitstel van de bouw van een tweede boot ziet men als een averechtse bezui niging. Want wat het Rijk zo spaart, moet het bedrijfsleven dubbel en dwars opbrengen. DcTn is er ook de vreemde situatie, welke in Breskens dreigt te ontstaan, doordat er twee veerhavens voor twee soorten over- tochtboten zullen komen. Onzake lijk, onlogisch en duur, noemde de voorzitter van bovengenoemde K. van K. dat. Inmiddels heeft het Tweede-Kamerlid Jos. van Dongen, burgemeester van Aardenburg, de minister daarover ook al schrifte lijk geïnterpelleerd. Hij stelt voor in de nieuwe veerhaven tijdelijk een tweede fuik te bouwen, geschikt voor de oude veerboten. Het zal ons benieuwen wat de minister daarvan zal zeggen. In het jongste Kamerdebat heeft hij zichzelf afge schilderd als een groot vriend van Zeeland. Hij moge dan ook nauw lettend luisteren naar deze Zeeuwse stemmen. Personeelstekort bij de PTT Ontsporing op slation Maastricht Veel bekeringen in Engeland Mr. van. Schaik treedt uit Raad van State S*S&3*tta«5> *>Wl ^f;WSy.,-i (Advertentie) BESTRALINGSLAMPEN- y THERATHERM Nws. en kath. nws. 13,20 Lichte muz. 13,50 Idem 14,00 Dit is leven, caus. 14,15 Gram. 14,20 Eng. les 14,40 Boekbespr. 14,50 Cello en piano 15,10 Kron. van let teren en kunsten 15,45 Lichte muz. 16,00 De schoonheid v.h. Gregoriaans 16,30 V.d. kind. 17,10 Ballroomork. 17,35 Lichte muz. 17,55 Amus.muz. 18,15 Journ. week- overz. 18,25 Gram. 18,45 Regeringsuitz. Atlantisch allerlei: Een en ander over de 15 landen, aangesl. bij het Atlantisch Pact 19,00 Nws. 19,10 Omr.ork. en sol. ),00 Gram. 20,10 Lichtbaken, caus. 20,30 Act. 20,45 De gewone man 20,50 Gevar. progr. 22,10 Cabaret 22,35 Wij luiden de zondag in. Aansluitend: Avondgeb. en lit. kal. 23,00 Nws. 23,15 Nws. in Espe ranto 23,22-24,00 Gram. BRUSSEL, 324 m. 12,00 Gram. 12.30 Weerber. 12.35 Caus, 12,45 Gram. 13,00 Nws. 13,15 Muz. kaleidoscoop 14,30 Joum. 1.5,00 Gram. 15,15 Accord.muz. 15,30 Gram. 15,45 Accord.muz. 16,00 Gram, 16,10 Omr. ork. 16,45 Eng. les 17,00 Nws, 17,10 Dag klapper 17,20 Lit. gezangen 17,30 Gevar. muz. 18,00 Gram. 18,30 V.d. sold. 19,00 Nws. 19,40 Lied v.d. week 19.45 Gram. 20.00 Cabaret 21,00 Gram. 21,15 Amus. muz. 22.00 Nws. 22,15 Verz.progr. 23,00 Nws. 23,05-24,00 Gram. TECHNIC A NOVA pre**nteertt de nleuwete CRUDIG TECHNICA NOVA als één der oudste radiozaken in Breda voert natuurlijk de boventoon met Grundig. Bij Technica Nova kunt u de nieuwste typen Grundig Radio's en TV-toestellen beluisteren - bekijken - bewonderen 1 De service van Technica Nova is spreekwoordelijk: gekoppeld aan de Nederlandse Grundig ga rantie, heeft u dubbele zekerheid uw aankoop! Wilhelminastraat 36 Tel. 7681 BREDA Grundig Concertapparaat 4085 538.. andere typen vanaf 268.- iMi Hun vragen kwetsten de ambtelijke trots, die hij bezat als man van dis cipline en hij maakte hun duidelijk, dat hij niets, hoegenaamd kon zeggen wat betreft zijn officiële plichten. Maar zijn onschuld maakte op de lange duur verbazend weinig indruk. Het verhaal van de dokter was voor de journalistiek een echte vondst; voor vindingrijke schrijvers de rijkst- mogelijke mijn om in te delven: bij slot van rekening heeft ook de meest besliste terughouding geen invloed op het werken van camera's. Bovendien was het welkom, dat Dick en Jan ten deel viel aan het station te Regina, vrij opgewonden voor één van de twee mensen in Canada en de Verenigde Staten, die de nieuwsbladen niet hadden gele zen. Excuseer me dat ik het zo zeg", zei Dick fluisterend tegen kapitein Arnuth, „maar dit is een duivelse geschiedenis - ik - ik heb niets te zeggen!" De menigte aan het station riep goedgeluimd om een „toespraak"; men hoorde camera's knippen als re volverkanonnetjes en de journalisten te Regina grepen Dick hoe langer hoe woester bij de armen; ze toon den daarbij grote persoonlijke dap perheid, want Jan gromde zeer drei gend, als hun handen de tuniek van de sergeant aanraakten, en uit alge mene mensenmin was Dick genood zaakt de beroemde hond bij de nek te grijpen en nadrukkelijk te bevelen I zijn woede te beheersen. Toen Dick achtereenvolgens aan ka pitein Arnuth alles had uitgelegd, vond hij het zelf een moeilijk ogen blik, nu hij Jan gevonden had, om te zeggen, dat hij zijn ontslag uit het korps verlangde en naar Enge land wenste terug te keren. „Naar de drommel met dit alles! Je staat officieel vermeld als een ervaren sergeant-inspecteur en offi cieus - natuurlijk - wordt me gezegd dat we alleen nog maar wachten op de tijding uit Ottawa om je je offi ciersrang toe te kennen". Dick naaide zijn schouders op 'in een konische wanhoop. Zijn rede werd eindelijk afgestoken van de zeer gevaarlijke hoogte van een kantoor kruk, een verhevenheid, die Jan zeer ernstig wantrouwde zodat hij zich gedwongen voelde op zijn achterpo ten te gaan staan, terwijl hij zijn voorpoten naast de hielen van zijn meester neerzette, waarbij hij de fo tografen de beroemdste van alle kiek jes, die ze tot nu toe nog hadden gekregen, bezorgde. De toespraak, die door een van de meest belovende jonge journalisten van Regina stenografisch Werd opge nomen, was, al was ze niet geheel afgewerkt, toch een duidelijk snel groeiend produkt, daar het zich gaan deweg ontwikkelde tot een lange, hal ve k'olorï in enkele nieuwsbladen. De rede luidde als volgt: „Het is zeer goed van jullie, man nen - hm - u hebt gelijk, mijnheer! hm - dames en heren! - maar u weet zeker wtl, dat ik niet in het publiek kan spreken. Het geeft ook niets. Ik hm ik ben allen buitengewoon ver plicht. Wat u zegt is - hm - wel, de zaak is, dat ik slechts gedaan heb wat ieder ander in mijn geval zou hebben gedaan. Het is heerlijk jullie allen weer te zien en - ik héb de weggelopen politiehond weer terugge bracht, Dank u!" En volgens de stenograaf was dat alles. Maar een edelmoedige hoofd redacteur begreep de toespraak ge heel anders; en de dagbladlezers kwamen ongetwijfeld tot de slo*som, dat nu ook redenaarstalent moest worden gevoegd aan de andere eigen schappen van de veelzijdige K.N.W. B.P. Er waren geen verlegen-makende verzoeken om toespraken in de ka zerne, maar zelfs daar moest Dick (nog altijd op de hielen gevolgd door Jan, op wie een van de indrukken, veroorzaakt door zijn terugkeer tot de samengestelde omstandigheden der beschaving, een angstige vrees was, dat zijn hoge meester op de een of andere manier van hem zou worden "weggevoerd, indien hij hem een ogenblik uit het oog verloor) het hoofd bieden aan een snelvuur van complimenten, uitgesproken in de tegenwoordigheid van alle officie ren en onderofficieren. „Gij hebt schitterend uw plicht ge daan als sergeant van de K.N.W.B.P. en voor ons, die weten wat dit bete kent, is het niet duidelijk hoe de bekwaamste man van het land ooit zou kunnen hopen om hoger lof dan die te krijgen." Dit waren de slotwoorden van de chef; en het luidkeelse, al was het wat schorre hoera-geroep, dat op die woorden volgde, geuit door de man nen, die verzameld stonden achter Dick en Jan, zowel als door de groep naast de chef. had de vreemde uit werking. dat Dicks ogen vochtig wer den, zodat ze pijnlijk staken; en toen hij zijn saluut bracht, voordat hij ver trok zag hij bekende gebouwen vóór zich slechts vaag als door een nevel. HOOFDSTUK XXX DE VAL VAN SOURDOUGH Juist voor het invallen der duis ternis die avond riep kapitein Arnuth Dick uit zijn kwartier en vroeg hem of hij een wandeling met hem wilde doen. Zij gingen samen weg, op de voet gevolgd door Jan. Voordat de kazernepoort was bereikt, ontmoette sergeant Moore hen, onmiddellijk ge volgd door Sourdough. Sourdough was in het laatste jaar heel wat verouderd; maar in weer wil van zijn verwrongen voorpoot, waardoor hij een weinig kreupel liep, regeerde de oude hond nog al de andere honden uit de kazerne als een despoot. Maar al lang had hij in het geheel geen werk verricht; zelfs had hij niet eens ernstig ge vochten of was hij in aanraking ge komen met honden van het noorden. Zijn snelste bewegingen zouden te lomp en te langzaam hebben gesche nen. vergeleken bij de werkende „husky", die gehard is door het wilde leven en in het tuig lopen in het noorden. Maar zijn gemelijke aanma tiging en wreedheid waren er niet minder op geworden, zoals men kon bemerken uit het feit, dat hij recht op de keel van Jan toesprong, zodra hij de zware hond in het oog kreeg. „Roep je hond terug sergeant, o£ hij wordt nog gedood", riep Dick. Sergeant Moore zei geen woord. Zijn vreemde hart was vervuld met bitterheid over Dicks roem, maar niet met zoveel bitterheid als over het feit, dat Jan in de kazerne was teruggekeerd. Hij was er zelf zeker van, dat de geduchte Sourdough on getwijfeld iedere hond kon doden. En daarom zei hij niets, toen Sour dough op Jan aanvloog. En wat Jan betreft - toen hij de donkere blikken van zijn oude vijand zag, rezen zijn nekharen steil omhoog en trokken zijn hanglippen dreigend samen. Jan wist heel goed, dat het 'n doodeenvoudige zaak voor hem zou zijn om Sourdough of welke hond ook, die hij gezien had sedert hij naar de steden terugkeerde, te doden. Dat zou het voor bijna elke hond zijn geweest, die zijn ervaring van de wildernis had opgedaan. En daar z'n eenvoudig hondeverstand geen en kele reden wist om Sourdough onder alle schepselen, die er bestonden, te sparen, kan men begrijpen dat Jan trilde van het vooruitzicht. (wordt vervolgd) BRUSSEL, 484 m 12,15 Gevar.muz. 12.55 Gram. 13,00 Nws. 13,30 Gram. 16,00 Operarrvuz. 17.00 Nws. 17,10 Ritm.muz. 18.38 Gram, 13.30 Nws. 20.00 Gevar .progr. 22,00 Nws. 22,10 Lichte muz. 22,55 Nws. 23,00 Dansmuz. 23,55 Nws. ZATERDAG, 5 JANUARI 1951 VARA: 17,00-17,30 V.d. kind. NTS: 20,00 Journ. en weerber, NCRV: 20,15 Zang 20,20 Hobby-rubr. 20.30 Nwe gram. met toelichting 20,55 Tele-Disco-Parade 20,55 Gevar.progr. 21,55 Dagsluiting. FRANS BELG.: 19,00 TV-roman 19,30 V.d. vrouw 20,00 Act. 20,40 Gevar.progr. Hierna: Nwe films. Hierna: Wereldnws. VLAAMS BELG.: 17.00-18,00 V.d. jeugdi 19,00 Feuilleton 19,06 V.d. jeugd 19,30 Re ligieus progr, 20,00 Nws. 20,05 De week in beeld 20,30 Gevar.progr. (Om 21.45 Zweeds filmgedicht) 23,00 Fabian van Scotland Yard 23,25 Nws. Een nieuwe zendtijdverdeling voor de televisie is vastgesteld door de staatssecretaris van Onderwijs, Kun sten en Wetenschappen. Volgens deze beschikking wordt de televisie-zend tijd met ingang van 1 januari 1957 ge steld op 12 uren per week, twee uren meer dan in 1956 werd toegewezen. In verband hiermede is de zendtijd van de AVRO, de KRO, de NCRV en de VARA van 69 uren per jaar ge bracht op 84 u. per jaar. De zendtijd van de VPRO is van 23 uren opge voerd tot 28 uren per jaar. Aan de NTS zijn 236 uren toegewezen in plaats van 198 uren per jaar. In de zendtijd van de kerkgenootschappen is geen verandering gekomen. Dit zal eerst kunnen geschieden, als de tech nische uitrusting van de NTS toelaat het aantal buiten-uitzendingen uit te breiden. Op 12 januari zal met een daveren de ontploffing, niet de eerste steen worden gelegd, doch de eerste stenen uit de grond worden gehaald voor de Arubaanse distillatie-inrichting voor zeewater, die de grootste ter wereld zal worden. Hiermede zullen de werkzaamheden aanvangen voor een miljoenenproject dat ten doel heeft, de bewoners van Aruba, welks rotsachtige bodem vrij wel geen water bevat, van goed drink water te voorzien. De kosten bedra gen 10.122.000 dollar. 45) Het was een feit, dat de inhoud van het verhaal boeiend genoeg was; want het is voor een man geen ge ringe zaak om in een temperatuur van vijftig graden beneden n V met geen andere hulp dan die van een husky-teef, een beladen slede twaalf dagen lang te trekken, en dan nog voor een krankzinnige te moeten zor gen, die hem bijna reeds vermoord had. Voeg hierbij het romantische herstel van de beroemde K.N.W.B.P bloedhond", (zoals Jan werd ge noemd) - welke zijde van de zaak in het bijzonder de dagbladschrijvers amuseerde. Tot op zekere hoogte alzo verhoogde dit het aanzien bij de K.N.W.B.P en werd. meer dan an ders gebeurd zou zijn, in het oog- door A. J. Dawson. lopend vermeld in de archieven van het korps. Een zonderling iets bij dit alles was het feit, dat ieder ander er meer van wist dan de twee mannen, die er het meest bij betrokken waren; want toevallig hadden noch Dick Vau- ghan. noch Jim Willis de gewoonte om kranten te lezen. Willis was zeer ontsteld en in verlegenheid gebracht, toen hij ontdekte, dat hij honderden mijlen ver, in Vancouver, plotseling zo befaamd was geworden. In Edmonton behandelde Dick Vau- ghan de fotografen stuurs en bars, omdat hij begreep dat hij en Jan zo'n beetje voor de gek werden ge houden. Door de verslaggevers werd hij als hopeloos beschouwd, omdat hij eenvoudig weigerde hun iets te vertellen. (Advertentie) F)E benoeming van de nieuwe bur gemeester van Amsterdam is dan afgekomen. De oudej aarsconferenciers en rijme laars hebben nog de gelegenheid ge had het ontbreken van de nieuwe magistraat te becommentariëren. En zie, daar is hij dan. Een verrassing vormt deze benoeming niet. Al een paar weken eerder was het plan uigelekt, de socialistische senator en bankier Van Hall op deze belang rijke post te zetten. Toen dit lek ken dan was geschied, is Het Parool als het ware met een vergiet voor de dag gekomen, waar „het geheim van de ministerraad" aan alle kan ten uitspoot. We kregen namelijk dit sappige verhaal te horen: Deze benoeming zou gelijktijdig geschie den met die van de nieuwe burge meester in de residentie. Minister Struycken had nu het voornemen voor die laatste plaats een katho liek voor te dragen. Aangezien hij op verzet rekende, dacht hij: ik schep een ruilobject. En daarom droeg hij voor Amsterdam een an dere socialist voor. Hij was van plan dan toch in Van Hall toe te stem men, als men van andere kant dan instemde met 8e Jpenoeming van de KVP'er Van Kolfschoten voor Den Haag. De socialisten voerden toen een tegenzet uit: als de burgemees ter van Eindhoven naar de residen tie gaat, dan moet er in onze Licht stad een katholiek PvdA'er burge meester worden. Om de zaak nog meer in de knoop te werken, kwam er toen ook nog christelijk-historisch verzet tegen een katholiek als bur- gemeester|in Den Haag. Ongetwijfeld heeft het socialis tische blad enige klokken horen lui den en het weet ook wel zo onge veer waar de klepel hangt. Doch de hele voorstelling van zaken is zeer tendentieus. We moeten weer een indruk krijgen van de „begerige" KVP, en de „faire" PvdA. Vooral wordt het kwalijk genomen, dat men van KVP-zijde de benoeming van iedere PvdA'er tot burgemeester „in het zuiden des lands" zou tegen, houden. In alle objectiviteit moeten echter de vragen gelden: Zou zo'n benoe ming in het belang van de betrok ken gemeente zijn? Zouden daar door geen tegenstellingen en wrij vingen opgeroepen worden, welke remmend zouden werken op het uitvoeren van de bestuurstaak? Men kan het betreuren of niet, maar de verhoudingen liggen nu eenmaal zo, dat deze vragen ontkennend moeten beantwoord worden. „Geschiktheid" voor een bepaalde plaats vormt een complex van factoren. De capaciteit moet er natuurlijk vóór alles zijn. Doch dan heeft men ook nog met allerlei politieke en psychologische overwegingen te maken, met om standigheden van milieu en geeste lijk klimaat. Inmiddels schijnt nu wel vast te staan, dat de A.R. in het kabinet (Advertentie) de katholieke minister steunen bij zijn plan voor de Haagse benoeming, zonder de socialistische voorwaar de te aanvaarden. Dit betekent een meerderheid in de ministerraad. In het bestedingsadvies staat nl. niet alleen, dat de overheidsinves teringen met f 125 miljoen beperkt moeten worden, maar de S.E.R. heeft ook als het ware met de vin ger naar de lagere publiekrechte lijke lichamen gewezen, als zouden die het toch zeker wel wat zuiniger kunnen doen. De Vereniging van Nederlandse Gemeenten heeft nu eventjes voor gerekend, dat er op de investeringen van de gemeenten in werkelijkheid niet zoveel te beknibbelen valt. Op een jaarbedrag voor alle tezamen van f 1,5 miljard houdt f 1,1 miljard direct of indirect verband met de volkshuisvesting, die niemand ka riger bedeeld wil zien. Moet dan, zoals de S.E.R. meende, toch 7,5 pet. op alle overheidsinvesteringen, dus voor de gemeenten op f 1,5 miljard, worden gekort, daar zouden f 112,5 miljoen afgetrokken moeten worden van de investeringsuitgaven ad f 400 miljoen, welke nog buiten de volks huisvesting worden besteed. Dit is op de totale in de over heidssector voorziene beperking van f 125 miljoen inderdaad naar verhouding exorbitant veel. Daar gelaten of de gemeenten haar in vesteringen slechts met f 30 miljoen kunnen verlagen, zoals zij betogen, lijkt het toch zonder meer geboden, dat het rijk meer dan f 12,5 miljoen van de noodzakelijke beperking voor zijn rekening neemt. Minister van Staat mr. J. R. H. van Schaik, lid van de Raad van Sta te, zat, einde dezer maand dit college verlaten wegens het bereikt hebben van de daarvoor gestelde leeftijds grens. Eduard van Beinum heeft donder dagavond voor de eerste maal als vaste dirigent van het Filharmonisch Orkest van Los Angeles een uitvoe ring van dit orkest in deze stad ge leid. Hij volgt in deze functie Alfred Wallenstein op en is de zesde vaste dirigent van het orkest sedert de op richting in 1919. Verstuikingen..Philips „Infraphil" weg pijn! PHILIPS „Infraphil" zo gemakkelijk in uw gezin PHILIPS met dieptewerking De directeur-generaal der PTT, ir. J. v.d. Toorn heeft in zijn nieuwjaars rede de belangrijkste bedrijfsgebeur- tenissen uit 1956 geschetst. Hij gaf en kele verwachtingen voor het komende jaar. Door de opgetreden kostenver hogende factoren zal het financiële resultaat over 1956 ongunstig zijn in vergelijking met 1955. Zeer waar schijnlijk zal deze tendens zich in 1957 voortzetten. Op personeelsgebied kampt de PTT nog steeds met aanzienlijke moeilijk heden, vooral in het westen van het land. Het tekort aan uniformdragend personeel bij de posterijen leidt er voorts toe te overwegen, of in som mige plaatsen voor de uitvoering van gedeeltelijke taken niet gebruik moet worden gemaakt van vrouwelijk per soneel. De posterijen vervoerden in 1956 on geveer 1930 miljoen poststukken wat een stijging van 20 pet. in 5 jaren betekent, dus een gemiddelde groei van 4 pet. per jaar. Om kwart over één in de nacht van woensdag op donderdag is op het spoorwegemplacement te Maastricht door ontijdige wisselbediening bij het rangeren een leeg treinstel ontspoord. Bij de aanvang van de reizigerstrein dienst was er op het station slechts één spöor beschikbaar. Hierdoor zijn enkele treinen in de richting Heerlen uitgevallen en andere in kleinere sa menstelling vertrokken. Om kwart voor negen stond het trein stel weer in de rails en tegen half tien was de treinenloop weer normaal. (Advertentie) Dit infrarood bestra lingsapparaat kan ook met succes worden ge bruikt bij spierreuma- tiek, spit, verwondin gen, steenpuisten, ver koudheid winterhan den en -voeten. De minister van Volkshuisvesting en Bouwnijverheid heeft totnutoe voor negentien bouwobjecten waar proeven worden genomen met doorwerken on der minder gunstige weersomstandig heden, een bijdrage verleend. In to taal zijn er ongeveer 60 objecten, die voor een dergelijke bijdrage in aan merking komen. Er is een bedrag van 2 miljoen gulden voor dit doel be schikbaar. De objecten, waarvoor nu een bijdrage is verleend, liggen in de gemeenten: Franeker, Hoogeveen, Wormerveer, Haarlem, Hilversum, 's Heer Arendskerke, Wolphaartsdijk, Kattendijke, Viissingen. Grijpskcrke, Heerlen, Brunssum, Sittard en Mid delburg. (Advertentie) Vijftien schooljongens van 17 en IS jaar, afkomstig van een school voor middelbaar onderwijs in Storkow ruim vijftig km. van Berlijn in de Oostzone zijn naar West-Ber- lijn gevlucht, waar zij politiek asiel hebben 'gevraagd in verband met een tweetal geheime demonstraties die zij hebben gehouden uit protest tegen de Sovjet-interventie in Hon garije. Toen de gehouden demon straties bekend- werden, zijn zij van school gestuurd en uit angst voor repressailles zijn zij toen naar West- Berlijn gegaan. Allen waren zij lid van de „Freie Deutsche Jugend". de communistische jeugdorganisatie in Oost-Duitsland. Op de foto tien uan de vijftien jonge vluchtelingen. ZATERDAG, 5 JANUARI 1957 HILVERSUM I. 402 m. VARA: 7,00 Nws 7,10 Gym. 7,20 Gram. 8,00 Nws. 8,18 De Ontbijtclub 9,00 V.d. vrouw (9,35-9.40 Waterst.) VPRO: 10,00 Tij delijk uitgeschakeld caus. 10,05 Mor- genw. VARA10,20 Dansmuz. 10,45 Buitenl. overz. 11,00 De familie Door snee 11,30 Cello en piano 12,00 Orgelspel 12,30 Land- en tuinb.meded. 12,33 Gram. 13,00 Nws. 13,15 VARA-varia 13,20 Gram. 13,45 Sportpraat.je 14,00 V.d. jeugd 14,35 Koorzang 14,50 Eoekbespr. 15,05 Gram. 15,30 Van de wieg tot het graf 15.45 Omr. ork. en sol. 16,30 Praatje over consumen tenbelangen 16,45 Lichte muz. 17,10 Week- journ. 17,40 Lichte muz. 18,00 Nws. en comm. 18,20 Dansmuz. 18,45 Gram. 19.00 Artistieke staalkaart VPRO: 19.30 Pas separtout, caus. 19,40 Het evangelie van Johannes, caus. 19,55 Deze week, caus. VARA: 20,00 Nws. 20,05 Gevar.progr. 22,00 Soc. comm. 22,15 Amateursprogr. 22,40 Samen uit, samen thuis 23,00 Nws. 23,15-24,00 Gram. HILVERSUM II. 298 m. KRO: 7,00 Nws. 7,10 Gram. 7,15 Gew. muz. 7,45 Mor- gengeb. en lit. kal. 8,00 Nws. en weerber. 8,15 Gram. 8,50 Vd. vrouw 10,00 V.d. kleu ters 10,15 Gram. 10,30 Ben je zestig 11.00 V.d. zieken 11,45 Gram. 12,00 Angelus 12,03 Prom. ork. en sol. (12,30-12,33 Land en tuinb.meded.) 12,55 Zonnewijzer 13,00 Volgens het Katholieke Jaarboek 1957, dat op oudejaarsdag te Londen j uitkwam, is het aantal bekeerlingen over het verslagjaar tot recordhoogte i gestegen. Ook in de andere sectoren j van het katholieke leven in Engeland behalve bij de kinderdoopsels is overal een stijging te constateren. De Catholic Directory geeft aan, dat 13.291 niet-katholieken tot de katho- lieke Kerk zijn overgegaan. De cijfers j hebben betrekking op 1955, die in de loop van 1956 zijn verzameld, i Er zijn nu meer dan 3 miljoen ka tholieken in Engeland. De verhouding priesters en gelovi gen is uiterst gunstig. Voor elke 450 gelovigen is een priester beschikbaar. De seculiere geestelijkheid telt na melijk 4.676 leden <1954: 4.452) en de reguliere gecstelijlkheid 2.617, een stijging van 29. 1SOOD Een aantal kelders in het cen trum van het Engelse stadje Aston is dezer dagen onder gelopen met jenever. Dat ge beurde, nadat een vat van een stokerij uit elkaar was ge vlogen en de inhoud vele duizenden liters vrij kon j wegstromen. Men had in eer ste instantie alleen maar kwa- I de mensen, maar dit wijzigde I I zich snel, toen bleek dat het in geen geval water was. nen langs de trottoirs in de winkel straten en pikken in volle vaart tasjes uit de handen van niets ver moedende dames. Die bemerken meestal pas, dat het tasje inderdaad helemaal echt weg is, wanneer de dieven al een kijk ver uit de buurt zijn. Gevaar Tegenmaatregel Hondebrood, waterpistolen, strenge politiemaatregelen niets heeft de postboden in Detroit geholpen. Op hun route werden ze toch een re cord aantal keren door boos aardige viervoeters gebeten. Vanaf dit jaar zullen ze bij hun indiensttreding maar ge woon worden ingeënt tegen te tanus, zodat ze er tenminste niks van overhouden. Systeem In Chicago hebben zakkenrollers en. jongens uit aanverwante beroe pen een nieuw systeem ontwikkeld om snel aan de kost te komen Zij rijden in auto's zo hard als ze kun- Taal Britse militairen hebben even raar staan te kijken naar in Rusland ver vaardigde wapens, die ze in Port Said in beslag namen. Op de pak lijsten, die tegelijk met de wapens werden gevonden, stond alles na melijk netjes in de taal van de vij and, in het Engels omschreven. Men neemt aan, dat de Russische leve ranciers geen Egyptisch kenden en dat de Egyptenaren op hun beurt wel niet veel van Russisch zouden begrijpen. Daarom moeten ze het maar in het Engels hebben gedaan. Het is vandaag de dag lekker om zeeman te zijn. Een Amerikaanse rederij, die diensten onderhoudt op het Midden-Oosten, heeft al flinke porties gevarengeld moeten beloven om de schepen, die deze kant op gaan, te kunnen bemannen. Honderd kilometer rond Suez krijgen de zee lieden dubbel loon. Als hun schip wordt aangevallen krijgen ze 550 gulden per man en als er rommel wordt gemaakt in een haven, waar zij toevallig met hun schuit liggen, krijgen ze 350 gulden. Zo! En als je nou wéér om eer glaasje water ligt te roepen, kom ik NIET naar boven!

de Stem | 1957 | | pagina 5